Aantal inschrijvingen ongekend groot Atletiekploeg voor Wales Weinig publiek bij wielerkoersen Rooswijk wacht belangrijke dubbel tegen Hoofddorp Tour de Heems in Wijk aan Zee Toernooi voor profdammers Van Aanholt sterkste 1 w w 7 23 SPORT 197 8 D O N D E RDAG 29 JUNI (Van onze wielermedewerker) Vertrouwen Vakantiestop BEVERWIJK. Op het parcours van het sportpark Adrichem aan de St. Aagtedijk in Beverwijk houdt de Beverwijkse rennersclub Kennemerland zondag 2 juli zijn jaarlijkse ronde van Beverwijk voor nieuwelingen, liefhebbers en amateurs. Alle drie categorieën zijn sterk bezet en niet eens alle renners die inschreven kunnen starten. Er moest geschift worden. Vooral onder de liefhebbers was de belangstelling zeer groot. I I MM i Sterk deelnemersveld in ronde van Beverwijk Zege Luyken en Klaver (Van onze wielermedewerker) Ruzie vertraagt (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze dammedewerker) Catcher Cor Berkhout: „We hebben nog te weinig vertrouwen in elkaar”. Het wielerfeest in het sportpark Adri- chem wordt om één uur ’s middags inge zet met de race voor nieuwelingen over 35 kilometer. Er hebben 72 renners inge schreven met onder hen Ruud Boomsma, -Ron Bos, Jan Willem Brouwer, Rob van IGeenen, Fred Smit, Pier Vanacker en Uohny Weenk van het organiserende Ken- hemerland. Zij treffen onder hun tegen standers de tweevoudig baankampioen freter Pieters, Jan van Wijk, Ronald Vroom, Marco v.d. Hulst, Ronald Rol, Marco Windt, de kampioen van Noord- Holland; Rik Moorman, Henk Biel en vele anderen. Voor de koers van de liefhebbers over vijftig kilometer, waarvan de start om twee uur is, schreven zo om en nabij de 150 renners in. Een veel te groot aantal om op het smalle en bochtige Adrichem- parcours los te laten. Zeventig renners moesten dan ook worden afgeschreven. Onder degenen die wel mogen starten, bevinden zich uit de Kennemer contreien onder andere Henk Hendriks, Alex v.d. Heyden, Cedo Paic, Jan Timmer en Henk De schaatsbond laat Ab Krook wede rom de dames trainen, Tjaart Klooster boer en Egbert van ’t Oever wan wie de laatste pas in het ijsseizoen in actie komt ontfermen zich weer over de heren- allrounders. naam heeft staan, Dick Schouten, Ron Smit, Wim Koene René Kos, Jimmy Kruunenberg, Arie Moleman, Stan Snij ders, Peter en Theo Noy, Ruud Nederlof, Jan de Nijs, Peter Pennekamp, Hans v.d. Putte, Sjaak Pieters, waarmee vooral in een eindsprint rekening moet worden ge houden, Martin Visser, Louis Westrus, Ko Zomer en Martin Taverne. Het zijn alle maal jongens die een knap stukje kunnen fietsen en daarom mag er een aantrekke lijke strijd verwacht worden. De start van de amateurs is om half vier en er moet negentig kilometer worden afgelegd. Be halve de normale prijzen vallen er ook weer vele premies te verdienen. De Nederlandse ploeg is als volgt samengesteld: Deze zoveelste Tour de Heliomare wordt door Kennemerland als een interclubont- moeting verreden met De Bollenstreek (Lisse), De Kampioen en Excelsior (Haar lem, DTS (Zaandam), Alcmaria Victrix (Alkmaar) en De Bataaf (Halfweg). Om half zeven dinsdagavond wordt begonnen met de race voor nieuwelingen over veer tig kilometer. De Kennemerlanders Ruud Boomsma, Ron Bos, Rob van Geenen, John Weenk en Jan Willem Brouwer moe ten voor eigen publiek hoge ogen kunnen gooien. De amateurs en junioren vertrekken om kwart voor acht voor een race over tachtig kilometer. Wie er allemaal aan de start verschijnen, is nog niet bekend, omdat de inschrijving tot aan het vertrek open staat. Van het organiserende Kennemerland worden wel Gerard Kamper, Ruud Haller, Cees van Borre, Peter Plönes en Jack van Hooff verwacht. Er zijn nog wel problemen ten aanzien van de sprinters, omdat Henk Gemser het KNSB-bestuur heeft laten weten niet lan ger beschikbaar te zijn. Voorzitter H. J. van Laer: „In een brief heeft hij uiteenge zet dat door een reorganisatie op het CI OS een voortzetting van zijn functie bij de schaatsbond onmogelijk is geworden. Toch willen we nog een gesprek met hem hebben en misschien kunnen wij bij het CIOS proberen of er een oplossing gevon den kan worden.” Voor het geval Gemser uiteindelijk toch moet afhaken, heeft de Commissie Oplei dingen van de KNSB reeds de naam van een nieuwe kandidaat naar voren ge bracht. De Zuidhollandse trainer Jan de Vries staat op de nominatie. Intussen zijn de schaatsers de dupe ge worden van de bestuurlijke strubbelingen die nu al maanden aan de gang zijn. Sommigen zijn al wel op eigen houtje aan de slag gegaan en anderen trainen met de gewestelijke selecties mee, maar van een doelgerichte opbouw, zoals in andere ja- ren, is tot dusver geen sprake geweest. KNSB-voorzitter Van Laer: „De trainers gaan nu zo snel mogelijk aan de slag. Er zijn met hen afrondende besprekingen geweest. De kernploegen kunnen nu ge lukkig eindelijk met de centrale conditie training van start gaan. Zo lang er geen oplossing is getroffen met Henk Gemser, kunnen de sprinters worden onderge bracht bij een andere trainer”. Op bestuurlijk niveau zijn de proble men binnen de schaatsbond echter nog niet opgelost. De gewesten Friesland, Noord-Holland-Utrecht en Zuid-Holland- Zeeland hebben nog steeds bezwaren te gen de nieuwe opzet, die de macht van de landelijke technische commissie beknot. Van Laer: „Er bestaat vooral veel onbe grip. De gewesten kunnen nu wel zitten foeteren, maar het is erg noodzakelijk om de experts in te schakelen. Er moet een oud, vastgeroest systeem worden door broken en dat doet pijn”. Gerard Kamper: favoriet in de ronde van Beverwijk IJMOND. Voor de tweede achter eenvolgende keer is Vebeda (Vereni ging ter belangenbehartiging van be taalde damspelers) erin geslaagd om het toernooi om het sneldamkampioen van Nederland voor profdammers te organiseren. IJMOND. In de eerste klasse A van de honkbalcompetitie staat voor Roos wijk, debuterend op dit niveau, het aan staande weekeind een uiterst belangrijk dubbel op het programma. Tweemaal dient te worden aangetreden tegen hek- kesluiter Hoofddorp, dat slechts gebaat zal zijn bij een dubbele overwinning, wil het nog kans maken de degradatie te ontlopen. Aangezien echter de zevende plaats in de eindrangschikking de twijfel achtige „eer” oplevert van het spelen van degradatiewedstrijden, zal ook Roos wijk aansturen op een dubbele victorie. Een van de meest constante spelers van Rooswijk is ongetwijfeld catcher Cor Berkhout, samen met zijn broer Jan (pit cher) belangrijke steunpilaren van de Vel- sennoorders. Het spelen in de eerste klas se heeft voor Cor Berkhout weinig verras singen opgeleverd: „Je kimt wel stellen dat het spelen in de eerste klasse ongeveer beantwoordt aan mijn verwachtingen. Er wordt sneller gespeeld, harder geslagen en met name worden er meer „geintjes” uitgehaald. Bovendien kom je op dit ni veau natuurlijk veel meer geroutineerde ploegen tegen dan in de tweede klasse”. Door het spelen in vertegenwoordigen de teams, zoals het Nederlands B-team en het Haarlems team, was Berkhout echter al ruimschoots voorbereid op hetgeen hem te wachten stond. Het is vanaf het begin Rooswijks intentie geweest zich in de eerste klasse te handhaven. „Als team horen we duidelijk thuis in deze klasse, maar toch zijn we nog lang niet veilig” Dat Rooswijk nog altijd behoort tot de rijen der degradatiekandidaten wijt Cor Berkhout voornamelijk aan een mentale kwestie: „We kunnen ons best handhaven, dat weten we zelf ook wel. We hebben echter soms nog te weinig vertrouwen in elkaar, en bovendien zijn we aan slag vaak nog te agressief, waardoor dit sei zoen al diverse keren ongelukkig is verlo ren”. Als voorbeeld van dit laatste moge de uitwedstrijd tegen Schoten gelden. Cor Berkhout: „We gingen toen onder andere de teil in, omdat er tot viermaal toe ver geefs geprobeerd werd op eigen initiatief het tweede honk te stelen.” Hoofddorp, Rooswijks komende tegen stander is volgens Cor Berkhout de voor naamste kandidaat om te degraderen naar de tweede klasse: „Ze pakken nu wel regelmatig punten, maar hebben in het begin te veel laten liggen. Willen ze ons nog inhalen, dan moeten ze dit weekeind twee keer van ons winnen en dat zie ik nog niet zo gauw gebeuren. Verder is het van belang wat de hogergeplaatste ploegen in de slotfase van de competitie doen tegen Door het wielercomité Limmen was de organisatie van deze ronde opgedragen aan de Beverwijkse rennersclub Kenne merland. Helaas bleef de belangstelling door het regenachtige weer ofschoon er geen entree werd geheven enigszins onder de verwachtingen. Even voor half- koers kwam er een kopgroep van elf man tot stand met Klaver, Haller, Pronk, Vis ser, Buisman, Buis, Moleman, Giling, Jon- Schoten, Terrasvogels en tegen ons. Dat zal van doorslaggevende betekenis zijn”. Berkhout, die reëel gesproken een pun tenverdeling in het sleutelduel tegen Hoofddorp verwacht, acht het ontbreken van een vakantiestop overigens een groot nadeel: „Vooral omdat we voor het eerst In de Flying Dutchman legden zij achter de Rus Victor Leontiev beslag op de tweede plaats. Boude- wijn Binkhorst kwam in de Star-klasse tot een vijfde plaats, terwijl Ed Frech in de Drakenklasse de zeven de plaats .voor zijn reke ning nam. (Van onze wielermedewerker) WIJK AAN ZEE. Op het 700 meter lange parcours Relweg, Dorpsduinen en Stetweg in Wijk aan Zee wordt dinsdag avond 4 juli door de Beverwijkse Ren nersclub Kennemerland weer een Tour de Heliomare verreden. Dat is een jaarlijks weerkerend evenement tijdens de periode van de Tour de France en de intentie daarvan is om de patiënten en het verple gend personeel van het revalidatiecen trum Heliomare nader met de wielersport kennis te laten maken. 100 meter: Theo van Kuyvenhoven' (Sparta) en Humpry Joseph (AAC). 200 meter: Aart Veldhoen (PH) en Humpry Joseph. 400 meter: Raymond Heerenveen (Argo) en Harry Schutting (PH). 800 meter: Koen Gijsbers (De Bata ven) en Arno Körmeling (SISU). 1500 meter: Joost Borm (Phoenix) en Wibo Lelieveld (De Bataven). 5000 meter: Klaas Lok (Phoenix) en Bram Wassenaar (De Bataven). 10.000 meter: Roelof Veld (Daven- tria) en Cor Vriend (HAC). 110 meter horden: Jan Willem Boog man (Hellas) en Wim Roozen (Haar lem). 400 meter horden: Jan Willem Boog man (Hellas) en Hugo Pont (SISU). i 000 meter steeple: Hans Koeleman (AAC) en Pieter Vos (GVAV). 10 km snelwandelen: Tjabel Ras (PAC) en Hans van der Knaap (RWV). 4 x 100 meter: Theo van Kuyvenho ven, Humpry Joseph, Ron van Wilgen (Sparta), Bert Lambeck (TION) en Steef Heitkoenig (AAC). 4 x 400 meter: Koen Gijsbers, Harry Schutting, Hugo Pont, Raymond Hee renveen. Reserve: Ronald Mercelina (AAC). Hoog: Raymond de Vries en Joep Elenbaas (beiden Sparta). Ver: Roy Sedoc en Peter van Leeu wen (THOR). Polshoog: Eltjo Schutter (Nijmegen) en Frans van de Ham (Avantri). Kogelstoten: Sjaak Rühl (AVR) en Rob Hermans jAchilles-Top). Discus: Rob Hermans en Jan Dien der (DOS K). Speer: Arjan Eleveld (Spero) en Rob van Bokhoven (HAC). Kogelslingeren: Wil van Uythoven (Sprint) en Rinus Schreuder (Ciko ’66). schaatstrainmg (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Twee maanden later dan normaal schijnen de schaatskern ploegen nu eindelijk met de conditietrai ning te kunnen beginnen. De vertraging is het gevolg van bijna eindeloos geharre war achter bestuurstafels, waarbij een nieuwe taakomschrijving van de bonds- coaches en het instellen van een zogehe ten Advies Raad Top centraal stonden. De plannen stuitten op heftig verzet van een drietal gewesten, maar door de tijd gedwongen, heeft een ad- interimcommissie ervoor gezorgd dat de trainers van de dames en herenselecties nu toch aan de slag kunnen. Op zeer korte termijn worden de leden van de voorlopi ge kernploegen uitgenodigd voor de cen trale trainingen, die anders al in mei hadden moeten beginnen. Welp als mogelijke kanshebbers. Andere favorieten zijn: Henk Buis, Rob Duin, Gé Fennis, Arie v.d. Lans, Henny van Leeu wen, die al tien keer in dit seizoen wist te winnen, Louis Luppers, Karei Teeuwen, Sjaak v.d. Meer en Jan Rol. Ook voor het hoofdnummer van de amateurs kwamen vele inschrijvingen binnen en moesten enkele renners teleur gesteld worden. Alles bijeen gaan er nu zo’n negentig van start. De belangstelling van het „thuisfront” zal in eerste instantie uitgaan naar het optreden van de renners van de D. Slecht-Kennemerland-ploeg, t.w. Gerard Kamper, Ruud Haller, Henk („Ubbeltje”) Kuipers, Martin Pluimers, Cees van Borre en Sjaak Butter. Van Borre is bovendien plaatselijk favoriet. Net als trouwens Jack van Hooff, die wel lid van Kennemerland is, maar geen deel uitmaakt van de sponsorploeg. Tot de voornaamste tegenstrevers van de streek- rijders mogen onder andere gerekend woeden: Leo v.d. Berg, Dirk Groen, Ba rend Huveneers, Peter v.d. Knoop, die reeds twee „klassieke” triomfen op zijn In de koers van de liefhebbers, waar voor zo’n zestig renners aan de start ver schenen en waarmee het verregende Ven- neper wielerfeest werd ingezet, gebeurde ■niet zo bar veel. Pas in de slotfase van de strijd wisten Cedo Paic en Dirk-Jan Maarssen te ontsnappen en wisten door de rivaliteit van de rappe mannen in het peloton buiten schot te blijven. In het beslissende sprintje bleek Cedo Paic dui delijk de rapste. De uitslag: 1 Cedo Paic, Beverwijk; 2 D. J. Maarssen, Rijsenhout; 3 KI. Duiven voorden, Noordwijkerhout; 4 H. van Leeuwen, Haarlem; 5 A. van ’t Hof, Rot terdam; 6 A. v.d. Burg, Noordwijkerhout; 7 R. Onos, Lisse; 8 A. v.d. Lans, Lisse; 9 G. Ammerlaan, Rijsenhout; 10 J. Riemers- ma, Badhoevedorp. De junioren (25 man) en veterahen (4 man) er hadden respectievelijk veertig en 27 renners ingeschreven gingen ge zamenlijk van start, waarbij de oudge dienden met twintig kilometer minder konden volstaan. Klaas Groot uit Kudel- staart bleek van hén de snelste. Favoriet Henk Buis werd door pech geplaagd en moest het met de tweede plaats stellen. Derde werd de Amsterdammer Rossen berg en vierde Gé Fennis uit Haarlem. Van de junioren gingen Gerrit Visscher en Jan Gelijnse er reeds in de vijfde ronde samen vandoor, brachten het tot drie- kwartminuut voorsprong, maar halver wege de koers werd Gelijnse door een lekke band van zijn kansen beroofd. Vis scher ging alleen door, sleepte vele pre mies in de wacht, maar kreeg vier ronden voor het einde gezelschap van Ben Luy ken en in de laatste „toer” kreeg ook Hakkert nog aansluiting. In de eindsprint bleek Luyken de rapste. De uitslag: 1 B. Luyken, Haarlem; 2 G. Visscher, Hoofddorp; 3 R. Hakkert, Am sterdam; 4 P. Gebbing, Amstelveen; 5 P. Plönes, IJmuiden; 6 R. Snijders, Zwanen- NIEUW VENNEP/LIMMEN. Als sportief onderdeel van de zomerfeesten in Nieuw Vennep is woensdagavond op een parcours aan de Kerkstraat de tradi tionele wielerronde van Nieuw Vennep verreden en daarvoor bleef de belangstel ling door het regenachtige weer zowel van rennerszijde als publiek onder de verwachtingen. In het hoofdnummer van de junioren was de jonge Haarlemmer Ben Luyken de snelste, Klaas Groot ging van de vier deelnemende veteranen als eerste over de eindstreep en de Bever wijkse Joegoslaaf Cedo Paic won bij de liefhebbers. gejan, Van der Putten en Bakker. Met nog zo’n twintig ronden in het verschiet ging Sjaak Klaver er aleen vandoor, pakte snel een grote voorsprong en bleef ondanks een verwoede achtervolging van Ruud Haller buiten schot. Als een verdiend tri omfator snelde Klaver-tje over de eind streep. Toen de elf demarranten waren vertrokken,zijn Gerard Kamper en schaatscrack Piet Kleine nog wel op jacht gegaan, maar door een val van Kamper was hun actie tot mislukken gedoemd. Een andere schaatser „dolle Dries” van Wijhe viel in deze ronde nauwelijks op. De uitslag: 1 Sj. Klaver, Tuitjehom; 2 R. Haller, Alkmaar; 3 M. Pronk, Warmenhui zen; 4 M. Visser, 5 V. Buisman, beiden Amsterdam; 6 H. Buis, Enkhuizen; 7 A. Moleman, Zwanenburg; 8 Co Giling, Warmenhuizen; 9 A. Jongejan, Amstel veen; 10 H. v.d. Putte, Santpoort. Ruud Haller kreeg de leidersprijs. burg; 7 R. Post, Amsterdam; 8 R. Veer huis, Aalsmeer; 9 T. van Eyk, Hillegom. Alle overige renners hadden er voortijdig de brui aangegeven. De strijdvaardige Sjaak Klaver uit Tuitjehom heeft woensdagavond op fraaie wijze de ronde van Limmen in zijn voordeel beslist. In zijn eentje was hij uit een elf man sterke kopgroep ontsnapt en ging met ruime voorsprong als triomfator over de eindstreep. KIEL. Na de vierde dag van de 96e Kieler-, zeilweek is Cor van Aan holt de best geklasseerde Nederlander. Door een vijfde plaats in de vierde race van de laserklasse neemt Van Aanholt de Na het succes van de match tussen Wiersma en Clerc is de Vebeda zich gaan bezighouden met de organisatie van dit sneldamkampioenschap, waar aan zo’n dertig profdammers zullen deelnemen. Ok dit jaar hebben vrijwel alle topspelers aan hun uitnodiging ge hoor gegeven en wereldkampioen Harm Wiersma zal de nodige tegen stand ondervinden. Er doen vier spe lers van damclub IJmuiden mee in dit kampioenschap: Rob Clerc, Joost Hooijberg, Cees van Duyvenbode en Ton de Haas. Een en ander zal het aanstaande weekeinde plaatsvinden inhet Novotel te Schiedam. DEN HAAG. Zonder Jos Her- mens, Gerard Tebroke en Ruud Wie- lart die van de sectie wedstrijdsport van de Koninklijke Nederlandse Ath- letiek Unie (KNAU) vrij af hebben gekregen voor de internationale wed strijd, die op 9 juli in Nijmegen wordt gehouden, reist de Nederlandse heren atletiekploeg naar Cwmbran. In deze plaats in Wales komen de Nederlandse heren in hun derde interlandwedstrijd van het seizoen uit tegen Wales en Ierland. De drielandenwedstrijd wordt gehouden op zaterdag 8 juli. tweede plaats in het alge meen klassement in. De beste prestatie werd woensdag geleverd door Erik en Sjoerd Vollebregt. van ons leven dubbels spelen, zijn we nu duidelijk aan rust toe. Voorts acht ik het spelen van dubbels op zich ook een nadeli ge zaak, zeker voor een ploeg als Roos wijk. Veel van onze spelers studeren nog en kunnen derhalve maar eens per week spelen. Vooral in de beginfase is dat dui delijk te merken geweest aan de resulta ten. Nu echter, zijn we er wel aan gewend en het gaat dan ook steeds beter” ir HENK GEMSER: niet langer beschikbaar. 'M 4 U'A

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23