Weinig rooskleurige erfenis voor nieuwe raad 350 JAAR k DORPSKERK Geen hoogtepunt in reeks Beverwijkse braderieën Beeldhouwer Nico Betjes met bekend en recent werk k I 1 "ft H i w f »f O w 1 TENTOONSTELLING IN EN OM SCHEYBEECK JOSEPH LAM IN DUNCAN PUB 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 ZATERDAG JULI I 6 ïnten (Van een onze verslaggeefsters) HEEMSKERK. Tijdens de maandelijkse raadsvergadering zou de investeringsnota voor de komende jaren worden behan deld, maar voor 1979 en de vol gende jaren valt er nauwelijks iets te investeren voor nieuwe activiteiten, want er dreigen gro te tekorten: voor 1979 is het te kort al geraamd op meer dan een ton en door enkele donderdag avond genomen besluiten is het „gat” in de voorlopige begroting nog veel groter geworden. Erfenis Rode potlood l' 1 SÉ®' r I J Heemskerk komende jaren volop in de financiële zorgen tüt Voorzitter Joosten feliciteert Nico Betjes met de opening van zijn tentoonstelling in eigen plaats. De tentoonstelling blijft tot 1 augustus. ■ó- Voor kinderen is elke braderie een eldorado kassen iet alge- Zowel n halve tot der- De gemeenteraad zag zich daarom ge plaatst voor de vraag of het in dit stadium nog zin heeft over investeringen en priori teiten te praten. Er komen in september een nieuwe raad en een nieuw college, die dan gebonden zouden kunnen worden aan uitspraken. Anderzijds was er de overwe ging, dat men die nieuwe raad en dat (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het kader van de Toer-in heeft wethouder F. Kaebisch vrij dagmiddag de tentoonstelling geopend van werken van de plaatselijke beeldhou wer Nico Betjes in het park Scheybeeck en in de hal van Scheybeeck die normaal in gebruik is bij de Kennemer Oudheidka mer. In die hal staat het recente werk van Nico Betjes opgesteld en in de tuin zullen Beverwijkers vooral de werken herkennen nieuwe college ook niet kan opzadelen met het tekort, zonder wegen aan te geven om die tot enige redelijke proporties te rug te brengen. Dat leidde tot een debat over het al of niet bespreken van de investeringsnota. De heer J. C. Verhoeven (PvdA) deed het voorstel van orde om de behandeling van de investeringsnota maar uit te stellen en er in augustus een hele vergadering aan te wijden. De raadsleden hadden kort tevo ren een soort toelichting op de financiële positie van de gemeente gekregen van B. en W. en er was nog geen tijd geweest voor een intensieve bestudering van de sombe re feiten. Doordat de behandeling van de raadhuisplannen al veel vergadertijd had gevergd, zou men ook in tijdnood raken, ook al was' er onderling afgesproken dat men zich zou beperken tot het jaar 1979. dat jaar hebben vergaderd, met het rode potlood al een flink deel van de tekorten hebben weggewerkt, maar toch nog met een groot tekort zijn blijven zitten. Er is al een beroep op Den Haag gedaan om een extra uitkering. in staal zoals hij dat in een eerdere periode veel in hout deed, maar dan wel beide materialen in hun eigen mogelijkheden aftastend. Voorbeelden van dit recente werk staan in de hal. leuke erfenis voor de nieuwe raad en het nieuwe college. Ook de PvdA-woordvoer- der zag als één van de mogelijkheden een extra bijdrage van Den Haag. De heer B. ten Haken (VVD) vond dit alles voor de kiezer wel een domper zetten op alles wat in de verkiezingsprogramma’s als doel en streven is beloofd. Vooraf was al afgesproken dat er geen discussie zou worden gevoerd over de in vesteringsnota. B. en W. namen alle op merkingen dus voor kennisgeving aan en veel wijzer zullen ze van het aangedragen „denkvoer”, om de term van de heer Du- dink maar te gebruiken, ook niet zijn ge worden. de al een paar maal nieuwsgierig ron dom het fraaie kerkje aan het Burg. Nielenplein te hebben gewandeld, kon digde de vier man sterke deputatie van de Kerkvoogdij aan binnenkort een offi cieel bezoek aan de jubilerende kerk te zullen brengen. i 60-82, ter 280, covillie 200, er- ool 20- 10-110, jgalum >y roos !80. Ook de heer Verhoeven somde op waar geen geld voor beschikbaar is volgens de voorlopige begroting: Lichtboei, uitbouw van het welzijnswerk, aanleg van fiets- en voetpaden, uitbreiding dienst gemeente werken, de opzet van de districhtsgezond- heidsdienst, uitbreiding sportaccommoda ties, enzovoort, met als conclusie dat er eigenlijk helemaal geen nieuwe activitei ten kunnen worden ontwikkeld; niet zo’n werd <isten uw; 3 eisten tl ma rsen, eilbot 17,57- klein- 12,14- 3 door waar >onds- itaald. in per is dat einig. in 90- 5-210, epeen 40-72, aoste- 22-75, tiijbo- spina- tuin- was- r kilo D 2-164; twee Ijauw lelvis 2-180; i; wij- twee i 110- 18-62; ullets f 126; hors- die sinds jaar en dag in het Stadskantoor van Beverwijk staan. Daar zijn deze vol gens wethouder Kaebisch een eigen leven gaan leiden. Een figuur met drie hoofden blijkt daar als symbool voor het CDA te worden benaderd en in een gebogen figuur word? de WD herkend. In het park Scheybeeck staan de werken met als titels Monument voor na de derde wereldoorlog, vluchtelingen, dienstweige raar, monument voor Che Quevara. De overige sculpturen in staal zijn bedoeld om titelloos hun eigen taal te spreken. Merk waardig is het dat Nico Betjes vorm geeft De voorzitter van de Stichting Tentoon stelling Beverwijk hoopte dat de beelden buiten wat minder in de vernielende be langstelling zullen staan dan de beelden van de vorig jaar gehouden beeldenten toonstelling in het park. en toch iling de ek arri saan de rse pak- nd. Een vant er >1 maar Heemskerk gaat „magere jaren” tege moet en daar zullen het nieuwe college en de nieuwe raad ook niet veel aan kunnen veranderen. HEEMSKERK. Uit handen van de besteden. De burgemeester, die meedeel- heer H. Alebregtse, ouderling en kerk voogd van de Hervormde Gemeente Heemskerk, heeft burgemeester J. Kok gistermorgen het eerste exemplaar van het gedenkboekje „Driehonderdvijftig jaar Dorpskerk” in ontvangst genomen. In dit met foto’s en oude prenten ver luchtigde boekje, waarvoor de histori cus J. van der Linden de gegevens verza melde en ordende, wordt de geschiede nis van de in 1628 in z’n huidige vorm herbouwde dorpskerk „St. Laurentius” uit de doeken gedaan. woord grote waarde te hechten aan het monumentenbehoud. Aan het bewaren van oude gebouwen dient een gemeen schap naar zijn mening alle aandacht te meegewerkt. ■ingen. i werd J geno- ran de idijvie m zich en van werd ir kilo. Bever- ■ootste ld met os. De js. Öe ik. De en. Er o voor len de ite weg 1 dage- roduk- goede Op de achtergrond speelde uiteraard mee, dat B. en W. en de ambtenaren enkele dagen over de voorlopige begroting voor Van de groep maken deel uit Dick Spie ker (trompet, bandleider), Reginald Gru- etters (klarinet, altosax, vocals), Raymond Spruyt (piano, banjo), Dick Turksma (banjo, kazoo, vocals), Paul Habraken (sousaphone) en Anton Schwirtz (drums, wasbord, vöcals). Het optreden begint om 21.30 uur 3.300; K 17 1.900; 35 208 I; één ïrder ming BEVERWIJK. Het uit Amsterdam afkomstige streetparaders en hot-dance orchestra The Joseph Lam Jazzband is donderdagavond 6 juli de gast van de Duncan Jazzpub aan de Beverwijkse Nieuwstraat. Aan een sluitende begroting wordt waarde gehecht, omdat men anders een zogenoemde artikel 12-gemeente dreigt te worden en dat komt neer op „onder toe zicht gesteld worden door hogerhand”. CDA-raadslid P. Dudink wilde de be handeling van de investeringsnota niet uit stellen, hoewel hij het stellen van prioritei ten wel wilde overlaten aan de nieuwe raad. Later bleek dat hij wat „denkvoer” wilde aandragen voor B. en W. CDA-wethouder Vos bleek evenwel he lemaal geen moeite te hebben met uitstel en toen het op een stemming aankwam bleken de CDA-wethouders met PvdA en PPR mee te stemmen, dus tegen de eigen fractieleden in, die wel de steun kregen van de WD die tegen uitstel was. Met een meerderheid werd toen een tussenvoorstel van ir. J. P. Kroon (PPR) aanvaard om alleen over 1979 te praten. Voor fractie voorzitter P. Verduin was de uitslag van de stemming, met het uiteenvallen van zijn fractie aanleiding om voor enkele minuten schorsing van de vergadering te vragen voor fractieberaad. Na deze hele discussie over een voorstel van orde werd er dan toch een soort „hearing” gehouden over de voorlopige begroting voor 1979. Het „denk voer” dat de heer P. Dudink per se wilde aandragen voor B. en W. bleek ook niet veel meer te zijn dan een opsomming van wat er in Heemskerk door een financieel tekort de mist in dreigt te gaan. Geld voor „De Lichtboei” is bij voorbeeld nog niet geraamd. Voor het gemeentelijk worden van de muziekschool staat er slechts een zogenoemde pro memori-post op de voor lopige begroting, maar tien minuten later zou de raad een voorstel goedkeuren waar ruim ƒ60.000 mee gemoeid is. Een gedeeltelijke oplossing zag de heer Dudink in een verrekening met het wo ningbedrijf. Dat hield verband met een rentetoerekening, te ingewikkeld om even in een zinnetje samen te vatten. In verband met de herdenking van driehonderdvijftig jaar Dorpskerk Heemskerk is in de kerk een tentoonstel ling ingericht, die vanaf heden tot en met 19 augustus elke vrijdag en zaterdag van 14 tot 18 uur voor het publiek toe- Burgemeester Kok stelde in zijn dank- gankelijk is. In de kerk is dan ook de historische beschrijving van het bede huis te koop, aan de uitgifte waarvan door alle betrokkenen belangeloos is egrond aid. De Bij die :nd, dat ze dan e overi- le weer jheiden handel erleden ai. ir In de Zeestraat was de handel in antiek en in „antiek" sterk vertegenwoordigd. koud en het hele gebeuren was nu ook weer niet zo hartverwarmend en opwin dend dat het tot uren op straat slenteren noodde. Af en toe werd het best lekker druk, maar de grote publiektrekkers ont braken. De Beverwijkse middenstand zal er wat meer werk van moeten maken om op die extra koopavond en de daarop volgende zaterdag het publiek toe te doen stromen De middenbaan van de Breestraat was voor het eerst niet afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer, want door het op breken van straten in de omgeving was er geen mogelijkheid het verkeer om te lei den. De parkeerchaos bereikte in de omge ving van de Zeestraat een hoogtepunt. Die „internationale” allure kwam nu een beetje over als een suikerspin; ’t lijkt een heleboel maar er blijft niks van over. Suikerspinnen stonden er vrijdagavond en zaterdag overigens genoeg tussen de kramen met de aanbiedingen van de win keliers en de ambulante handel. Het weer knapte voor deze braderie net op tijd een beetje op, maar het bleef toch (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De trefwoorden op de aanplakbiljetten voor de braderie in Be verwijk waren ditmaal: Beverwijk- braderie-internationaal. We hebben wel erg lopen zoeken naar de vlaggetjes die deze internationale lading zouden kunnen dekken. Als Beverwijk nu eerst die streekfunk- tie eens waar zou kunnen maken. la

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7