Eén seconde tijdwinst voor Knetemann nti tourpuntiq Verschil te groot ruyere ECORD UDO BEYER tour in cijfers Lévitan looft ploeg van Post 1 1 1 H i r 99 ih ogel naar 22,15 meter tour de France 9eRIT 233 km BORDEAUX «I I '/I i SPORT (Van onze speciale verslaggever) J GM 8.7.1978 BORDEAUX. Zonder etap pezege was er toch winst voor Knetemann. De gele rijder uit het eskadron van Peter Post telde na melijk een seconde voorsprong bij het passeren van de tijdopna- meapparatuur die geposteerd was op het aankomstcircuit waar op het einde van de zevende tour etappe alleen nog gestreden moest worden voor de dagprijzen. 'Saint-Vincent de-Tyrosse luartier Neut BF^BIARRITZ 1 aankomst moeten de renners op een par- denrenbaan 720 meter naar de eindstreep afleggen en vervolgens een hele ronde van 830 meter, samen dus ruim 1,5 kilometer. K A ra w Bernard Thevenet roept om assistentie na een valpartij, waarbij de Belg Marc de Meyer (rechts) gewond is geraakt. 0 km i0 km 10 km 10 km )0 km )0 km is stom”. zeggen wat mijn conclusies zijn”. ra?» GOTENBURG-DUSSELDORP. De 'Hostens 5 Saint-Girons "ênon door Peter Heerkens ien mag u en, twee max. van tevreden - je. Vergelijk het met een elftal dat lekker draait. Er moeten van alle kanten voor zetten komen en dan is er eentje die het werk afmaakt. Wie, dat doet er niks toe. Het doelpunt telt voor de hele ploeg. En zo hou ik het de renners ook voor”. „Wat de anderen betreft: na de tijdrit weet ik meer. Aan de hand van de uitslag kan ik precies aflezen wie er straks in de cols goed gaat rijden en wat de ploegentac- tiek zal worden. Ik loop lang genoeg mee en ik heb inzicht voldoende om nu al zeker te kunnen stellen dat ik me daarin niet ga vergissen. Het zal voor de buitenwereld alleen nooit te controleren zijn, omdat ik het helemaal voor mezelf houd. Ook met de renners praat ik daar niet over. Die maak ik niet wijzer dan ze zijn, want als ik het wel doe, haal ik ze uit hun eigen Niet alleen Kuiper, Zoetemelk, Knete mann, Van Impe, Bruyère, Hinault en Thé- venet hebben de belangrijke opgaven van vandaag goed voorbereid. Datzelfde geldt voor de twee kopmannen in de ploeg van Fred de Bruyne: Michel Pollentier en Freddy Maertens. Michel Pollentier knikte bij de woorden van de groene-truidrager. „Evenals Maer tens zal ik tijdens de ochtenduren het traject nog een keer grondig verkennen”, aldus de Belgische kampioen en grote concurrent van Kuiper c.s. „Herinner me niet aan mijn overwin ning in de tijdrit twee jaar geleden”, al dus Maertens. „De afstand was toen het zelfde als dit keer, maar niet het parcours. Het is nu beduidend lastiger”. Onder het motto: „Wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd” had Knete- mann zijn heil gezocht in een demarrage. Rouxel, een knecht van Zoetemelk, was „de Kneet” achterna gesprongen. Ook hij kreeg een seconde tijd vergoeding. Verder niets, want nog voordat de eindstreep bereikt werd (met nog twee rondjes voor de boeg) stortte het vrijwel voltallige peloton zich op de demarranten. „En dat vond ik echt jammer”, zei Knetemann. „Ik had het eigenlijk meer op de etappeze- ge dan op de tijdwinst gemunt”. Freddy Maertens kwam uit het massale sprintgevecht als winnaar te voorschijn. Hij was zelfs zo sterk dat hij reeds vele meters voor de finish zijn armen juichend omhoog kon steken. Ploegleider Fred de Bruyne vertolkte in eerste instantie de vreugde over dit nieuwe sprintsucces. „Wij zijn nederig naar de Tour gekomen, maar we hebben nu toch reeds drie achtereen volgende dagen de etappezege kunnen opeisen”, aldus De Bruyne. „De overwin ning van Maertens in de vijfde etappe, het succes van Kelly in de zesde rit en de zege van Maertens hier in Bordeaux zijn niette min prestaties om blij over te zijn. Behalve de ploeg van Peter Post heeft geen team tot dusver zoveel winst kunnen behalen”. In de aanloop naar de bergen is de renners een vriendelijk parcours gegund met als eindstation Biarritz waar zondag de eerste rustdag wordt doorgebracht. Bij rug op de plaats waar hij kennelijk thuis hoort. Verder dan een lekke band van Hennie Kuiper gebeurde er toen niets meer. Behalve dan de mislukte poging van Karstens en de hernieuwde sprintze- ze van Maertens. Gerrie Knetemann reed gisteren „on der invloed". Voor de koers nam hij een flinke teug rum. Het reglement van de Tour de France kent echter (nog) geen drankcontrole, zodat „De Kneet" de etappe rustig kon uitfietsen. PiSSOS limizan Peter Post zelf doet bij al deze lofuitin gen uiterst bescheiden en voert het tacti sche koersaspect aan als een andere, ui terst belangrijke, factor. „Ik geloof dat de renners van de andere ploegen in de wed strijden voor de Tour meer geleden heb ben dan die van mij. Zowel in de klassie kers als de etappe-koersen heb ik steeds mann: „We zullen zien”. De grote vraag, gisteravond in Bor deaux, was of Jos Bruyère in staat zal zijn de achterstand van 41 seconden op Knete mann weg te werken. „Persoonlijk geloof ik daar niet in”, aldus de winnaar van Luik-Bastenaken-Luik. „Ruim 40 secon den is veel, vooral tegen een renner als Knetemann. Hij heeft niet alleen reeds vaker in zijn carrière bewezen dat hij dit soort werk aan kan, maar hij zal boven dien extra gestimuleerd zijn door de gele trui”. Ongeacht of Jos Bruyère in staat is de kloof tussen hem en Knetemann te over bruggen, heeft Hennie Kuiper reeds een beslissing genomen. Die komt hierop neer dat Bruyère los dan van eventuele winst in de tijdrit geen seconde voorsprong meer mag nemen. „Ik ben het met Anque- til eens dat Bruyère een gevaarlijke klant voor ons, tourfavorieten is”, aldus Kuiper. „Doordat hij zo goed rijdt, is de ploeg van Lucien van Impe in de breedte sterker geworden. Ik verwacht straks in de bergen trouwens ook het een en ander van Ludo Loos. Hij mag weliswaar een grappenma ker zijn, maar op mii maakt hii een sterke indruk. Loos kan zowel voor Bruyère als Van Impe een heel belangrijke steun zijn”. Rus Aleksander Barisjnikov met 22 meter rond, een afstand die hij stootte in Parijs op 10 juli 1976. 'arentis en Born Lang voordat Karstens tevergeefs had geprobeerd om de etappezege te behalen, was een aantal valpartijen de voornaam ste reden tot gesprekstof tijdens deze ze vende touretappe geweest. Bij de diverse tuimelingen waren immers niet uitsluitend waterdragers betrokken. Bernard Theve net en Mare Demeyer smakten in de eerste bevoorradingspost, na 124 kilometer in Chateauneuf-sur-Charente, tegen het weg dek. Oorzaak van die val was een onvoor zichtige verzorger bij het aanreiken van de etenszakjes. Zowel Demeyer als Thévenet werden met behulp van respectievelijk vier en vijf ploegmakkers snel terugge bracht in het peloton. Nieuwe opschudding was er na 145 kilo meter, toen Bernard Hinault tot de slacht offers van een val behoorde. Het jonge Franse idool uit Iffiniac, een dorpje in Bretagne, hield aan deze tuimeling enkele verwondingen aan elleboog en knie over, nog voordat de dokter bij hem was, ont fermden acht teamgenoten zich echter over Hinault. Zij sleurden hun kopman in een ommezien terug naar de hoofdmacht. Met alle anderen kijkt ook Peter Post vol verwachting uit naar de tweede Tour de France-week, wanneer de grote favorieten elkaar gaan bekampen in de bergen. „Ik ben”, antwoordt hij de hamvraag, „niet bang voor Hennie Kuiper. Die is gereed voor de cols. Dat kan niet beter”. En over de tegenstanders: „Het herstel van Lucien van Impe verraste me. Die jongen zag ik elke dag verbeteren en bovendien is geble ken dat hij in Joseph Bruyère een helper heeft die in geweldige conditie steekt. We zullen goed rekening moeten houden met dat stel”. wedstrijd te dragen. En toch zaten er meestal renners van ons bij. De Ronde van Zwitserland is daar een sterk voorbeeld van geweest: tien dagen koers, wij steeds erbij en op de voorlaatste dag de trui van uw van zijn. BORDEAUX. De „rit van de wijn” vordt de tijdrit genoemd die vandaag assen St. Emilion en St. Foy la Grande >ver een afstand van 59 kilometer en 300 neter verreden wordt. Een aardige naam /oor een krachtmeting, die meer dan in de oorgaande etappes duidelijk zal maken 'aartoe de favorieten voor de tourover- inning in staat zijn. Freddy Maertens legde overigens niet alleen door kracht en sprintkwaliteiten op zijn tweede ritzege beslag. Hij dankte het succes ook aan tactische wapens. In de slotfase, toen het peloton als een sneltrein naar Bordeaux raasde, was niet, zoals in het verleden meestal gebeurde, Mare De meyer op kop van de lange sliert te vinden, wel Michèl Pollentier. „Ik vond het beter dat Demeyer zich met de bewaking van Raas en Karstens bezighield”, aldus de winnaar. „Met die mannen van Peter Post is het altijd uitkijken geblazen. Ze hebben me twee jaar geleden op ditzelfde aan- komstcircuit geflikt. Raas trok me toen aan de trui en Karstens demarreerde”. Gerben Karstens probeerde ook dit keer via een demarrage de traditie dat een Nederlander wint, in Bordeaux te herstel len. Demeyer deed echter wat Maertens van hem verwachtte. Hij aarzelde geen moment. Als een razende Roeland sprong hij achter Karstens aan. Nog voor het ingaan van de laatste bocht konden „de Karst” en de Nederlandse kolonie aan de eindstreep de illusies opbergen. „Toch had ik het gehaald”, luidde de verklaring van Karstens. „Ik had echter de pech dat een motorrijder mij de weg versperde. Ver domde kl. Ik snap niet dat ze die man nen in de laatste kilometer nog zo dicht bij ra Bij de heren vielen weinig opvallende prestaties te noteren. Hoogspringer Beilschmidt, die kortgeleden over de 2,31 wipte, won het onderdeel met 2,24. Don Quarrie en Steve Williams vochten twee duels uit. Op de 100 meter ging de winst naar de Amerikaan, de dubbelvoudige afstand nam Quarrie voor zijn rekening. pakken en houden. Dat is wezenlijk wat anders dan vanaf het begin alles geven om gedachtenwereldje over de tactiek en dat te winnen. In de klassiekers kregen ze van mij meer vrijheid dan anderen, die met z’n allen de hele dag hun kopman uit de wind moesten zetten. Daar ben ik nooit aan begonnen en volgens mij werpt dat nu z’n vruchten af”. Dostduitser Udo Beyer heeft tijdens inter- utionale wedstrijden in het Zweedse Go- «nburg het wereldrecord kogelstoten Verbeterd tot een afstand van 22,15 meter. Het oude record stond op naam van de ■rara- BORDEAUX. Terwijl de intematio- als ploegleider geweldig. Hem ontgaat lale pers zich meer dan ooit verdringt geen enkel detail. Wanneer er binnen de •ond de Raleigh-renners en de Franse ploeg eens wrijving dreigt, heeft hij dat Haden unaniem bij voortduring lovende meteen door en hij lost het tussen de innen wijden aan het optreden van deze renners op voor het een probleem kan >quipe, damt ploegleider Peter Post gede- worden. Daar heeft hij een uitstekend ge- sideerd het gejuich in. Vier eerste plaat- voel voor”, sen en zes dagen gele trui in de eerste reek van de Tour de France, konden hem üet uit zijn evenwicht halen. Freddy Maertens sprintte opnieuw naar etappezege de renners laten. De motorrijder riep nog: allee, kom op. Hij deed alsof hij me wilde laten passeren, maar in werkelijkheid hin derde hij me. De weg was geblokkeerd”. „Ik deed nog mijn uiterste best, maar zonder resultaat. De hulp die ik van Jan Raas had gekregen (hij liet, zoals dat in rennersjargon heet, een gat vallen - red.) was tevergeefs”. De woorden van Gerben Karstens werden uitgesproken op een toon van verontwaardiging. Nuchter be schouwd was de uitleg van de Nederlandse tourveteraan (36) niets anders dan een excuus voor zijn mislukte greep naar de hoofdprijs. Hem kwam desondanks de eer toe voor zijn alles-of-niets-poging. Kar stens verborg zijn „woede” over het ach terwege blijven van de dagprijs trouwens snel. Zijn woorden: „Ik dacht, spring maar. Ze zitten misschien lang genoeg naar elkaar te kijken om daarvan te profi teren”, gaven uiteindelijk alles weer. In clusief het einde van een illusie. De 100 meter dames was het sterkst bezette nummer. Marlies Göhr-Ölsner won onbedreigd in de fraaie tijd van 11,19. De Oostduitse, die als enige vrouw ter wereld onder de magische grens van 11 seconden kwam (haar wereldrecord staat op 10,88), duchtte geen concurrentie. De Britse Lannaman werd tweede op ruim 0,2 seconde. Annegret Richter, die na haar come-back de tweede wedstrijd liep, stelde enigszins teleur met een vijfde plaats. Ook op de 200 meter moest de Westduit- se een nederlaag slikken. Irina Szewinska, die op de 100 meter derde werd, bleef haar voor in de uitstekende tijd van 22,90. Bij de heren zorgde Klaas Lok voor een Nederlandse overwinning. Op een matig bezette 5000 meter sleepte hij de zege weg door in de eindsprint te winnen voor de Japanner Shintaku. Zijn tijd van 13.46,4 was aan de magere kant. Wybo Lelieveld kwam uit op een incourante afstand, de 1000 meter. De atleet van De Bataven bereikte een vierde plaats. Winnaar werd de Tsjech Plachy. mael (Bel-Ral) op 3.27, 12. De Cauwer (Bel-Ral) op 3.37, 13. Sherwen (GB-Ral) op 3.37, 14. Dillen (Bel-C.A.) op 4.07, 15. Nilsson (Zwe-Mer) op 4.16, 16. Van Impe (Bel-C.A.) op 4.23, 17. Mollet (Fra- Mer) op 4.26, 18. Zoetemelk (Ned-Mer) op 4.26, 19. Seznec (Fra-Mer) op 4.26, 20 Loos (Bel-C.A.) op 4.29, 21. Kelly (ler-Fla) op 4.40, 22. Janssens (Bel-C.A.) op 4.46, 23. De Schoenmaecker (Bel- C.A.) op 4.46, 24. Bertin (Fra-Git) op 4.47, 25. Hinault (Fra-Git) op 4.47, 36. Raas (Ned-Ral) op 5.26, 44. Karstens (Ned-Ral) op 5.27, 61. Van den Hoek (Ned-Ral) op 5.44, 62. Den Hertog (Ned-Lej) op 5.44, 71. Wellens (Bel-Ral) op 6.60, 106. en laatste: Fernandez Ovies (Spa-Kas) op 35.18. DAGPLOEGENKLASSEMENT: 1. Gitane 35.05.39 (38 pl), 2. Raleigh z.t. (114), 3. Mercier 35.05.40 (73?, 5. Peugeot z.t. (83), 5. Flandrla z.t. (95), 6. Jobo z.t. (132). ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1. Raleigh 201.34.47, 2. C.A. 201.38.46, 3 Mercier 201.59.29, 4. Gitane 202.04.29, 5. Flandrla 202.09.07, 6. Lejeune 202.23.41. PUNTENKLASSEMENT: 1. Maertens (Bel- Fla) 130 punten, 2. Esclassan (Fra-Peu) 105, 3. Bossis (Fra-Git) 98, 4. Planckaert (Bel-C.A.( 82, 5. Pescheux (Fra-Job) en Thaler (Wdl-Ral) 65, 7. Bertin (Fra-Git) 57, 8. Kelly (ler-Fla) en Raas (Ned-Ral), 38, 10. Karstens (Ned-Ral) 37. BERGKLASSEMENT: 1. Legeay (Fra-Lej) 14 punten, 2. Lelay (Fra-Fla) 11, 3. Menendez (Spa- Tek) 7. Verrassend in Gotenburg was de neder- aag van sprinter Harvey Glance op de 100 neter, die door de Guyanees James Gilkes in 10.46 werd gewonnen. Voor Glance stop- fin de klokken op 10.50. De Fin Antti uoikanen legde beslag op de 1500 meter in >■38,88 voor de Amerikaan Tiny Kane, Hie tot 3.39,06 reikte. De Zweedse sprint ster Linda Haglund tenslotte greep de overwinning op de 200 meter in 23.08 seconden, hetgeen een nieuw Zweeds re cord was. Hoewel de weersomstandigheden, vrij koud en regelmatig neerslag, niet mee werkten, werden er gisteravond tijdens de internationale atletiekwedstrijden in Dus- seldorp enkele glanzende prestaties afge leverd. Oud-wereldrecordhoudster Kristi na Kacperczyk kwam op haar specialiteit, de 400 meter horden, tot een winnende tijd van 55,96, waarmee de Poolse de vierde atlete werd, die onder de 56 seconden bleef. Tevens was haar tijd de tweede beste van dit seizoen. Alleen de Westduitse Silvia Hollmann was met 55,84 sneller. „Het is een lichtgolvend traject, maar ik ben er niet bang voor”, zei Joop Zoetemelk op de vooravond van de race-tegen-het- horloge, die vele decennia geleden door de Fransen reeds de „rit van de waarheid” werd genoemd. In ongeveer dezelfde be woordingen heeft ook Hennie Kuiper zich uitgelaten over de 59,3 km lange etappe in de eenzaamheid. Opmerking van Knete- Na Jan Raas is ook Gerrie Kneteman een speciale bril gaan dragen in de Tour de France. Hij verscheen er voor het eerst mee aan de start van de 7e etappe naar Bordeaux. Aan het eind van de rit toonde Kneteman zich niet erg enthousiast over het experiment met de bril, waarvan de constructie het beslaan van de glazen moet voorkomen. „Een nerveus brilleke, met al die gaatjes”, oordeelde Kneteman. Volgens een secure telling boorde de Haagse opticien die de bril vervaardigde, er 72 gaatjes in. 9 Conclusie van Gerben Karstens na 20 jaar wielrennen: „Belachelijk om de bief stuk voor een coureur zo beiandrijk te maken. Sinds ik vanwege een darminfec tie een tijd voornamelijk pap moest eten, ben ik er wel achter dat de waarde die in ons vak aan biefstuk wordt toegekend, overdreven is. Op een stevige pap van na- tuurprodukten gaat het minstens even goed. Als ik ploegleider was zou ik meer eten uit de refarmhuizen laten komen". 9 De absolute veteraan van het peloton is de in België woonachtige Engelsman Barry Hoban. Hij rijdt op zijn 38 jaar z’n twaalfde Tour de France. „Oudere gekken dan ik zijn er hier niet Het bestuur van de stichting Tour de France Leiden heeft nog geen besluit ge nomen over het nemen vanjurdische stap pen tegen Tour-directeur Félix Lévitan De beslissing daaromtrent zal pas over een maand worden genomen, wanneer de financiële afwikkeling van het wielerge- beuren in Leiden geheel rond is. Een eer ste bijeenkomst over de geldelijke kant van de zaak leerde de bestuursleden van de Leidse stichting woensdagavond dat het nadelig saldo „wel mee zal vallen”. Mr. Linskens, een van de juridische ad viseurs van de stichting, dacht dat het nadelig saldo voor de organisatie in de Sleutelstad niet meer dan zo’n 50.000 gul den zou gaan bedragen. Zekerheid daar over is er nog niet, omdat de penningmees ter tot 8 augustus op vakantie is. „Daarna zijn alle rekeningen binnen en zal er op nieuw worden vergaderd. Dan zal ook worden bekeken of we inderdaad juridi sche stappen gaan nemen, maar ik denk dat dat allemaal best meevalt, want we nemen die natuurlijk niet als het maar om een gering bedrag gaat”, aldus mr. Lins kens. De uitslag van de zevende etappe, van Poitiers naar Bordeaux 242 km, is: 1. Freddy Maertens (Bel-Fla) 242 km in 7 uur, 1 min. en 7 sec., 2. Jacques Esclassan (Fra-Peu) z.t., 3. Walter Planckaert (Bel-C.A.) z.t., 4. Klaus- Peter Thaler (Wdl-Ral) z.t., 5. Jean-Franqois Pe scheux (Fra-Job) z.t., 6. Jacues Bossi (Fra-Git) z.t., 7. Charles Rouxel (Fra-Mer) 7.01.08, 8. Yvon Bertin (Fra-Git) z.t., 9. André Mollet (Fra- Mer) z.t., 10. Berry Hoban (GB-Mer) z.t., 11. Durel (Fra-Job) z.t., 12. Teilinck (Bel-Git)z.t., 13. Suarez Cuevas (Spa-Kas) z.t., 14. Wesemael (Bel-Ral) z.t., 16. Knetemann (Ned-Ral) z.t., 17. Karstens (Ned- Ral) z.t., 18. Le Guilloux (Fra-Mer) z.t., 19. Dan- guillaume (Fra-Peu) z.t., 20. Chalmel (Fra-Git) z.t., 21. Legeay (Fra-Lej) z.t., 22. Hinault (Fra-Git) z.t., 23. Ovion (Fra-Peu) z.t., 24. Bourreau (Fra- Peu) z.t., 25. Tinazzi (Fra-Fla) z.t., 29. Zoetemelk (Ned-Mer) z.t., 37. Lubberding (Ned-Ral) z.t., 65. Van den Hoek (Ned-Ral) z.t., 67. Den Hertog (Ned-Lej) z.t., 70. De Cauwer (Bel-Ral) z.t., 101. Wellens (Bel-Ral) 106. en laatste: Fernandez Ovies (Spa-Kas) 7.14.36. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Gerrie Kne temann (Ned-Ral) 36.35.42, 2. Klaus-Peter Thaler (Wdl-Ral) op 22 sec., 3. Joseph Bruyère op 41 sec., 4. Jacques Bossis (Fra-Git) op 1.21, 5. René Bittinger (Fra-Fla) op 1.41, 6. Maurice le Guilloux (Fra-Mer) op 1.45, 7. Régis Ovion (Fra-Peu) op 2.28, 8. Jean-Pierre Danguillaume (Fra-Peu) op 2.38, 9. Hennie Kuiper (Ned-Ral) op 3.27, 10. Henk Lubberding (Ned-Ral) op 3.27. 11. Wese- „Ook de afgelopen week is er door ons niet tot op de bodem gereden. Hoe gek het dat hij er niet veel meer over kan naden- ook klinkt: het kwam allemaal vanzelf, ken. Zodoende zal ik zelfs tegen Hennie Raas in de trui, eruit en Thaler erin, eruit Kuiper na de tijdrit niet tot in details ineraadschap sterke nadruk geeft. Post is en Knetemann erin. Dat liep als een fluit- „Elke renner heeft naar deze tour toege leefd. Hij weet voor zichzelf daar is hij al tijden mee bezig hoe hij moet rijden om succes te hebben. Hij staat helemaal achter dat plan. Daarom kan ik hem pas VanzeiI op het allerlaatste moment mijn visie en tactiek opdringen. Pal voor de koers, of in de wedstrijd. In elk geval op een moment Freddy Maertens wint afgetekend voor de Fransman Esclassan en zijn landgenoot Plankaert. Nog tijdens deze jacht was de derde val partij een feit. Dit keer behoorden onder meer Bruyère, Thaler en de Zweedse ploegmakker van Joop Zoetemelk, de ex- winnaar van de Tour de l’Avenir Svan- Ake Nilsson, tot de slachtoffers. Ook zij konden aan de zijde van’ploegmakkers de verloren stelling weer innemen. Wat over bleef was een aantal minder ernstige ver wondingen. Behalve valpartijen waren er tussen Poitiers en Bordeaux ook enkele schuch tere ontsnappingspogingen. Zowel de uit val die op initiatief van Boureau (10 km) tot stand was gekomen als ook de vlucht waartoe vervolgens Fussien (62 km) en Bazzo (130 km) zichzelf en een aantal medestrijders aanspoorden, leverde geen resultaat op. Het peloton keurde in de omgeving van St.-Savin-de-Blaye (200 km) wel goed dat Pierre Bazzo langer dan de anderen als koploper mocht fungeren, daarvoor had de ploegmakker van Fedor den Hertog echter een speciaal verzoek ingediend. Hij wilde in de streek waar hij geboren en getogen is enkele familieleden begroeten. Toen dat achter de rug was, riep de hoofdmacht hem onmiddellijk te- „Natuurlijk”, zegt Post, „ben ik dik te vreden. Wat we binnenhalen, nemen ze ons liet meer af. De spanning om uitslagen te naken, is weg en die rust betekent voor len coureur verschrikkelijk veel. Maar ik ita er echt niet bij te springen. Wie weet is opdracht gegeven niet het gewicht van de let volgende week huilen. De algemene lof over het optreden van ’ost en zijn renners in het eerste deel van leze ronde, wordt aangevoerd door de ourdirectie. „Wat die ploeg hier de afgelo pen dagen liet zien, was fantastisch”, aldus en enthousiaste Félix Lévitan. „Ik vind iet de beste ploeg, met Kuiper als grootste kanshebber voor de eindoverwinning. Hij S overigens van voor de start in Leiden pijn persoonlijke favoriet. Na alles wat ik leze week zag, word ik er steeds meer van vertuigd dat hij er het beste voorstaat. Hij ijdt sterk en zelfverzekerd en hij beschikt ver de beste helpers. Voor mij is de ploeg fan Post de meest complete, die uitblinkt |oor uitzonderlijk moreel, dat ingegeven rordt door grote eenheid”. De goede onderlinge verhoudingen bin- jen de Raleigh-ploeg zijn al meer opgeval- en. Meesterknecht José de Cauwer roept ]ie kwaliteit uit tot de belangrijkste ver- tlaring voor het succes. „Wij hebben een Eendracht”, aldus de Belgische adjudant /an Hennie Kuiper, „zoals die bij weinig of jeen ploegen bestaat. Op papier zijn er misschien wel die even sterk genoemd mogen worden, maar die coureurs kunnen voor elkaar niet opbrengen wat wij doen. Die anderen gaan nooit zo tot het uiterste, [lat is de hele kwestie. Bij ons komt dat poor de verdienste van Post, die in de ploegenbesprekingen het nut van de ka- fa ra>- w-.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23