s Haarlemse rederij vaart met naar IJmuiden Christine rs Voetganger geschept Jubilaris uit Santpoort op feestelijke wijze gehuldigd burgerlijke stand „DE DUINDOORN” STEEDS MEER IN TREK BIJ SEIZOENGASTEN i int Vrijdag 7 Parkeren Veertig jaar in dienst van Hoogovens four Id >1 EINDPUNT MISLUKT ONDERDEEL VAN TOERISTENATTRACTIE Commissaris benoemd bij Estel i Tekenwedstrijd en pannekoekenfeest uitgesteld Hl lp VMt T 5 VELSEN-IJMUIDEN J U L I 19 7 8 u (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Het achterste gedeelte van de camping hebben we Bloemetjes (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/VELSEN. Met de rondvaartboot „Christine” werd donderdag een wekelijkse toeris tische lijndienst geopend tussen Haarlem en IJmuiden waar het schip onder nogal barre weersom standigheden afmeerde aan de loswal binnen de Kleine Sluis. De rederij „Haarlem”, die de IJmui- dense trip als tiende excursie in het vaarprogramma opnam, ver trok ’s morgens om elf uur met veertig passagiers vanaf de eigen bootsteiger tegenover de Dam straat aan het Spaarne in Haar lem. Wnüirtrrn smmübsf aJfat» Wï r M van 7 tot 30 standplaatsen. We hebben nu 89 vaste standplaatsen. Van maart tot oktober zijn die permanent bezet. Voor caravans en tenten zijn er 150 plaatsen. Op dit moment is er daar nog een aantal van vrij. Als het seizoen volop draait zijn die plekjes ook gauw bezet. We zijn op het ogenblik met de gemeente in onderhandeling om de capaciteit van het terrein te vergroten. Willen uitbreiden in de richting van de Wetsonstraat. Er is daar ruimte genoeg.” zou word£xpl°itant smeedt plannen voor de toekomst een bij draf j veren. 'X' - ^*1 Velsen x' wegen verhard, douche- en toiletgelegen- Als dit zomerseizoen achter de rug is. Ziekenhuis. Jubelans W Visser laat zich door zijn echtgenote het gouden horloge omgespen. d In de stuurkabrne omklemt Wubbo Vel- IJMUIDEN. In het ontvangstcen- trum van Hoogovens hadden zich woens dagmiddag 5 juli een groot aantal colle ga's en ex-collega’s verzameld om getuige te zijn van de jubileumviering van de heer W. Visser uit Santpoort, de voormalige chef van de wacht plaatafwerking koud- bandwalserij I. Tot slot zorgde een intermezzo, bestaan de uit dia’s uiï het veelbewogen leven van de heer Visser, afgewisseld met muziek en verhalende tekst, voor een treffend beeld van diens veertigjarige loopbaan. De jubi laris toonde zich enorm dankbaar voor alles wat hem die middag geboden werd. Voor alle goede bekenden van de heer Visser was toen het moment gekomen om hem, zijn echtgenote en dochter van harte geluk te wensen met deze heuglijke dag. uur uur derlandse en in het at zes jaar /an bijna reien van irresteerd jn vracht- de koster aaard gaa latregelen 1 nodig da muleert ei ructuur er apakt. iet rappor tdeecone gangersoversteekplaats op >r werknr Nieuwstraat. De man moest met nierlet- ector. Voi sel worden opgenomen in het Zeeweg mers in d n steentj ten houder rijf stakker ternationa ■it, aldus di ree met di i algemen lijk, maa ïtering var Aan het woord Joop Lubbers. Nog geen jaar campingbeheerder van IJmuidens eerste en enige camping De Duindoorn. De toeristische enclave ligt verscholen in het lichtglooiende duinlandschap vlak achter de zeereep. Verleden jaar tegen het einde van het seizoen namen Joop en zijn vrouw ;t als eerst Yvonne de exploitatie van het kampeerter- )ED)vani rein op hun schouders. Dit jaar is het lyse van uigingsnot t rapport. „Toen het seizoen verleden jaar defini tief afgelopen was”, vertelt gastvrouw zomerhuis op de camping woont, is die verrassing van de bezoekers een stuk waardering en een bevestiging dat zij op de goede weg zijn. Yvonne, „zijn we metéen begonnen met de plannen die we hadden uit te voeren. We wilden bijvoorbeeld ook een nieuwe inde ling maken. De vaste seizoenplaatsen zo veel mogelijk aan de buitenkant. Sommi gen moesten daarvoor hun plekje opbre ken en verkassen. Daar werd over gemop perd. Veel seizoenplaatshouders hadden om hun zomerverblijf tuintjes met bloe metjes en gazonnetjes of terrasjes aange legd. Joop beloofde dat ze dat op hun nieuwe plekje ook weer mochten doen. Nu de hele herindeling achter de rug is lijkt iedereen best tevreden.” Joop Lubbers vult zijn vrouw aan: „Er kwamen dit jaar verschillende mensen naar ons toe die zeiden, toen we verleden jaar van jullie plannen hoorden hebben we gedacht nu is het gebeurd met het sfeertje. Maar eerlijk is eerlijk, het is alleen maar beter geworden. „De bedoeling is”, zo vervolgt Lubbers, „dat we na dit seizoen de herindeling ook voor de plaatsen van de passanten gaan aanpakken. Iedereen heeft recht op een plekje van 8 bij 8 meter. Als je dat goed indeelt krijg je meer plaatsen dan we nu hebben. Hier en daar staat de boel nog wat te onoverzichtelijk door elkaar. We gaan de zaak voor zover we daar verleden jaar Bij herhaling zijn auto’s van campingbe woners in de nachtelijke uurtjes openge broken. Hoewel Lubbers daarover nog geen onderhandeling heeft gevoerd over weegt hij toch om eens bij Rijkswaterstaat aan te kloppen. Vanuit het kantoortje en zijn woning bij de ingang van De Duin doorn heeft hij een goed uitzicht op het terrein van Rijkswaterstaat dat aan de overzijde van zijn oprijpad aan zijn cam ping grenst. „Als Rijkswaterstaat het hek en het opslagterrein naar achteren zou plaatsen, zou dat een ideale plek zijn voor parkeerterrein.” Hoe ideaal het plekje van de camping zelf is blijkt onder meer uit het feit dat er lieden zijn die hier voor de negentiende maal dat is vanaf de openstelling van het terrein als kampeerterrein vertoe- fen. Yvonne Lubbers: „De mensen hebben vanuit de camping een eigen verbinding met het strand. Ze kunnen zo in hun bad pak van en naar zee. Op hoeveel plaatsen kan dat langs de kust?” Boven aan het verlanglijstje van Joop en Yvonne Lubbers staat echter niet alleen een uitbreiding, een verkaveling of een parkeerterrein. Dolgraag willen ze na het seizoen een kantine bouwen. „Geen hore cabedrijf”, aldus Joop. „Wij willen er niets verkopen. De mensen mogen er hun eigen natje en droogje gebruiken. Maar gewoon een ontmoetingsruimte. Bijvoorbeeld voor de kinderen als het slecht weer is. Met de wereldkampioenschappen voetbal heb ik de gasten gehaald. We zaten er met een man of dertig. Best gezellig, daar niet van. Maar dat kun je niet als regel gaan doen. De „Christine” is met een motorvermo gen van 145 PK mans genoeg om honderd- zestig passagiers naar elk gewenst punt over binnenwateren te vervoeren. Bij mooi weer als ook de zitplaatsen op het boven dek bruikbaar zijn. Dat zit er niet in op de openingsochtend. Van een school in het Noordhollandse Bergen heeft de hoogste Bedrijfsdirecteur ir. W. Singer sprak de jubilaris bij deze feestelijke gelegenheid toe. Hij dankte Visser voor de inzet die deze de afgelopen veertig jaar heeft ge toond voor het bedrijf. In zijn speech be trok hij ook mevrouw Visser voor haar onmisbare steun op de achtergrond. Ir. W. J. A. Hoenselaar, bedrijfschef van koud- bandwalserij I, bracht de felicitaties en dank over van de medewerkers van deze walserij. Namens de groene ploeg van koudband I kwam de heer H. J. Bosman zijn vroegere chef een plantenboek aanbieden. De heer W. Boon van verwerkingsbedrijf Rooswijk sprak de jubilaris namens de aanwezigen toe. Hij had zijn toespraak op rijm gezet en ging zo in dichtvorm door zijn verleden. Een cirkelzaag werd de jubilaris door de heer Boon aangeboden. van jaren wordt er in bestuurlijke kringen van de gemeente Velsen gesproken over noodzaak om het toeristische element wat meer uit te buiten. Als badplaats wordt IJmuiden „naar buiten” uiterst schaars verkocht. Veel IJmuidenaren zijn daar niet rouwig om. Anderen zien in die sei- zoenfunctie een stuk werkgelegenheid met een leuke opsteker voor de middenstand. Joop en Yvonne Lubbrs geboren Zaan- vis het stuurrad. Als voormalig schipper op een binnenvaarder een oude rot in het vak. Vijf jaar geleden kreeg hij een baan op de wal. Varen is voor hem nu vakantie werk. Aan bakboord passeert „De Dank baarheid” uit Kampen. Hand omhoog voor het schippersechtpaar. Na de Gravestene- brug, een hefbrug en een draaibrug doemt een spoorbrug op. Gehuwd: M. M. van Binsbergen-K. J. Lugthart, Haarlem, Rustenburgerlaan 81; J. M. Baas-W. M. Runiping, Heemskerk, Scheldestraat 12; F. Brans-M. W. J. Duine- veld, Santpoort, Hagelingerweg 142; W. Overbeek-J. L. Vellinga, IJmuiden, Tus- senbeeksweg 69; F. Marinus-M. Struylaart, IJmuiden, Reigensbossenlaan 16. Overleden: J. J. Wesselius, 77 jr., echtge noot van K. Looij, Lange Nieuwstraat 376, IJmuiden; L. Dekker, 71 jr., echtgenoot van G. Munter, Scheldestraat 111, IJmui den. wie drie k veroor- 'af en ho- nse open astal een De rederij eigenaar F. van Zeist vol stond met het vervoer van de toeristen naar de monding van het Noordzeeka- naal. Het eindpunt IJmuiden wordt in een begeleidende folder aangeprezen als on gemeen boeiend met zijn sluizencomplex, zeehavens en visserij-activiteiten. Boei ende zaken die allemaal volslagen ontoe gankelijk bleken voor het handjevol op varenden dat de tocht tot het eindpunt in IJmuiden meemaakte. De vaartocht op zichzelf moest goedmaken wat bij het aan wal stappen aan begeleiding ontbrak. niet aan toe gekomen zijn verder verkave len.” IJMUIDEN. Tot lid van de raad van commissarissen van Estel (Hoogovens en Hoesch) is benoemd de heer HoAt Müns- ner. Hiermee is de vacature vervuld die eerder ontstond door het overlijden van dr. H. Holzrichter op 21 april 1978. De heer Münsner is reeds lid van de raden van commissarissen van Hoesch AG en Hoesch Werke AG. Münsner, die op 22 januari 1925 werd geboren is lid van de raad van bestuur van Volkswagenwerk AG. Aan de wallekant veel geparkeerd blik en een gevelwand met pakhuizen en indus triële bebouwing. Van Zeist kent de route als zijn broekzak. Ook de geschiedenis. Spaarndam ontstond onder de Hollandse graven. In de kerk is het graf van „de grote Cruquius”. Frans Hals sprak er het ja woord uit. Wetenswaardigheden die hij op de geluidsband heeft vastgetegd voor de passagiers die wat verveeld tussen de sa lons en het bovendek heen en weer rennen. Het Noordzeekanaal komt aan bod als voorbij het Spaarndammer Sluisje en Zij- kanaal C de brede vaarweg wordt in-gesla- gen. De scholieren gaan aan land bij de Tweede Rijksbinnenhaven op de noordoe ver. Vijf passagiers blijven achter op het laatste traject. Het loopt tegen half t-wee als ze bij de IJmuidense koswal aan land mogen. Een beetje aan zichzelf o-vergeia- ten. Om twee nar moeten ze terug zijn. Passagieren is geen pretje met een mistig stencilt je van de Umuidense VVV als. leidraad. De vuurtoren, de visafskt-g. t-wee restaurants, en bet sbrizeneompte-x woe den met name genoemd. Jüik-s an, een gribes” is de reactie bij terugkomst aan boord. De aangedaude attracties zijn voor de niet-ingewijde vakdagen onvindlbaar. - klas allang tevoren geboekt. Zonder veel haast klauteren de leerlingen inderdaad aan boord na een wat uitgelopen museum- bezoek recht tegenover de steiger van re derij „Haarlem”. Geen straaltje zon. De lucht zit potdicht. Geen inspirerend begin voor een bootreisje dat de scholieren in derdaad langs de kortste weg naar de kust moet brengen. Naar IJmuiden is twintig kilometer. Een kippeneindje voor wie de tijd niet laat meetellen. De top is 18 kilo meter per uur voor de „Christine”. Op een vaarroute met zeven bruggen en de sluis van Spaarndam doet de rondvaartboot ruim twee uur over een afstand die over de weg met gemak binnnen een half uur kan worden afgelegd. „Zie Nederland anders vanaf het water” is een goed argument om het eens wat kalmer aan te doen. nadruk o| doom opzoeken kijken hun ogen uit. De igen in d 1 doorwer heden uitgebreid. Meer punten waar lei- nie. De af dingwater kan worden getapt. Voor het n zich im enthousiaste echtpaar, dat met de doch- el verschil tentjes Danielle en Michele in een riant IJMUIDEN. Een 30-jarige inwoner van IJmuiden is donderdagmiddag om streeks twee uur aangereden op een voet- de Lange kanters hadden dat toen zij in 1977 in IJmuiden neerstreken al gauw door. Vol enthousiasme bouwen zij verder aan „hun” Duindoorn. De toenemende belang stelling van de vaste en passerende gasten is voor hen nu al het bewijs dat zij zich niet hebben vergist. Reden waarom zij druk plannen maken voor het komende najaar. Geboren: H. Kerkstra-Zwaan, z., Kenne- merlaan 133, IJmuiden; P. W. M. Walstra- Kok, d.., Zuiderkruisstraat 12, IJmuiden; A. O. M. Vollebergh-Schmeets, z., Kenne- merlaan 198, IJmuiden; N. Martin- Zeilmaker, z„ Orionweg 323, IJmuiden; E. M. Hartgers-Borst, z., S. P. Kuijperplant- soen 46, IJmuiden; E. M. Noordzij-van Houwelingen, d., Hofdijklaan 47, Driehuis. Ondertrouwd: W. A. van der Wende, Santpoort en A. C. H. Stam, Bloemendaal; A. Zandwijk en J. G. W. Avé, IJmuiden; T. Joustra, Heemskerk en A. Akkerman, Vel sen (Noord); R. G. M. Hogerheijde, Drie huis en J. C. van der Leden, IJmuiden; E. Frieswijk en A. M. van Verseveld, IJmui den. d helemaal drijven op eigen krachten. Met behulp van een aantal vaste seizoenplaats houders werd gedurende de wintermaan den een aantal verbeteringen aange bracht. De vakantiegangers die voor de zoveelste maal hun stekkie op De Duin- Vietnam tl kou staand iegenhangt t dat Ham skou. i technisch Tetnam o; tijd Chines problems en. Vietnai idenheid e lien kwaï bezoek va geëgaliseerd. Daarmee hebben we de capaciteit op dat punt vergroot sJ- Het Sluisje in Spaarndam is een aantrekkelijk punt langs de toeristische vaarroute tussen Haarlem en Umuiden. VELSEN-NOORD. De organisatoren van de „Velsennoordse Aktiviteiten Kom missie” (VAK) die reeds op de twee voor gaande zaterdagen wegens de weersom standigheden de op de Breesaperhof in Velsen-Noord te houden tekenwedstrijd en een pannekoekenfestijn voor de jeugd heeft moeten afgelasten heeft woensdag avond besloten deze evenementen uit te stellen tot na de schoolvakantie eind au gustus. De inmiddels aan de schooljeugd uitgegeven deelnemerskaarten blijven hun geldigheid behouden. *8 X-XY-X.v.H «W&X-X- - MM* WW* Het ongeluk gebeurde ter hoogte van het Plein 1945 waar de voetganger de Lange loruitzich Nieuwstraat van zuidelijke in noordelijke p middel! richting overstak. Een auto bestuurd door dat er eei een 53-jarige inwoner van Heiloo, die over iet een o] de linkerrijstrook reed in de richting van e politiek de Zeeweg, verleende geen voorrang waar- 1 door de aanrijding ontstond. lijkt uit dl Er is hier en daar nog een plekje vrij op de uniek gelegen camping De Duindoorn achter de zeereep van IJmuiden. Als die mensen toch TV willen kijken kan dat in zo’n ontmoetingsruimte.” Als tussen, de buien van de afgelopen weken door Yvonne Lubbers ons voorgaat tussen de huisjes, caravans en tenten op De Duindoorn blijken daar een heleboel bewoners te zijn die het uitstekend naar hun zin hebben. De zon is even doorgebro ken en ogenblikkelijk sleept iedereen met tuinmeubeltjes. „Het kan even.” Reeds tal ty IJmuiden, het eindpunt van de tocht. Een groen dijktalud en een steile betontrap naar de IJmuiderstraatweg waarachter een niemandsland begint voor wie daar onbekend is. -■x- x.v: -. 4 w - TT

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5