.eerlingen voerden musical op Muziekcentrum is er voor alle Heemskerkers Leerlingen Bernhardschool Vernielingen vallen niet op... 9. politienieuws Tientallen automobilisten Amerikaanse Hout gevraagd mimegroep in Alpha ;o Geestelijk wegrestaurant in Onderdijk door politie bekeurd vierden afscheidsfeestje Kikker op zes-hoog ■n GROENTENPRAAT li S. KORVER het adres voor ECHTE FIETSEN DUITSE GROEP IN DUNCAN JAZZPUB JIT. Snelheidscontrole in Heemskerk ZWEMDIPLOMA'S Sluiting van postagentschap Twee nieuwe leden bestuurscollege RKZ Spiegelschool nam afscheid van hoofd „RIOT” 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 JULI RIJDAG 7 BETER DRUKWERK BESTELLEN GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VAN RIXEL zo'n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden I i (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer medewerkers) (ADVERTENTIE) Het is de bewoners van de flat in kwes- (Van een onzer verslaggeefsters) zit men daar te springen! (ADVERTENTIE) II Berlingh College zitten. Al met al genomen werd het zo een waardig afscheid van een bekend Beverwijks onderwijsman. HEEMSKERK. De heer K. R. Koster heeft donderdagmiddag in de Spiegel school aan de Elbestraat afscheid geno men als hoofd van deze school Na dit schoolafscheid, dat onder meer -erd bijgewoond door Beverwijks onder wijswethouder ir. J. Camfferm’an, begon Ie zeer druk bezochte open receptie. Op erzoek van de heer Tukker Werd er niet esproken. Tot de velen die hem de hand wamen drukken behoorden onder meer e staatssecretaris van Onderwijs A. J. [ermes, die toen hij nog wethouder van «verwijk was goede relaties met de heer 'ukker onderhield. De gemeentebesturen an Beverwijk en Heemskerk werden ver- ‘genwoordigd door respectievelijk ge- leentesecretaris J. Blok en wethouder A. M. van Herpen. Namens de gemeente jitgeest gaf burgemeester De Nijs acte de irésence. Enorm groot was de belangstelling van HEEMSKERK. De Heemskerkse poli tie hield donderdag op een drietal plaatsen in de gemeente een snelheidscontrole. De „buit” was niet mals: op de Tolweg, Mar- quettelaan en Jan Ligthartstraat werden Van de groep maken deel uit Uli Beckerhof op trompet en fluit, Andre as Lumpp op piano, Rainer Linke op bas en Wolfgang Ekholt op drums. De zesde en zevende-klassers van de Prins Bernhardschool voor meer individueel voortgezet onderwijs hebben gisteravond in „De Nieuwe Slof” afscheid genomen met een feestavond, waarbij de leerlingen enkele zelf bedachte toneelstukjes opvoer den. De ene groep kwam met een vervolg op het vorig jaar met veel succes op de planken gezette „Schoenmaker Hak”, terwijl de Diefstal. In verband met de diefstal van een bromfiets uit de bergruimte van een flat aan de Westerlaan zijn door de politie Beverwijk twee zestienjarige jon gens aangehouden. Na verhoor is het twee tal, dat de diefstal bekende, huiswaarts gezonden. BEVERWIJK. Het postagentschap Wijkerbaan zal in de periode van 10 tot en met 24 juli wegens vakantie gesloten zijn. Het publiek kan zich in deze periode ver voegen in het hoofdpostkantoor aan de Laan van Meerestein. De openstellingstij- den van dit kantoor zijn: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 19 uur; vrij dag van 8.30 tot 20.30 uur en zaterdag uitsluitend voor spoedzaken van 9 tot 12 uur. HEEMSKERK. „We moeten voor ons werk ingesteld zijn met een soort bord voor ons hoofd. Als we niet zo Om dat laatste staaltje van zinloos van dalisme is binnen de dienst nog het meest het hoofd geschud: op een en dezelfde dag drie telefoontjes van omwonenden Waarop de verkoopster zich resoluut om draaide, een immense hoeveelheid bonen kikker zeshoog kan komen op een balkon dat van buitenaf nog voor geen geveltoe rist bereikbaar is en geen versgevulde bloembakken of iets van dien aard heeft. Het kikkertje is door de vertederde flatbewoners in een weiland bij een sloot gezet, van waaraf hij zijn onderzoekings tocht door het Heemskerkse met nieuws gierige bolle oogjes voortzette. De bewo ners snappen er ondertussen niets van, maar zijn wel zo verstandig geweest om de vrolijke capriolen van hun onver wachte bezoeker op de film vast te leg gen. Als bewijsmateriaal, want het risico om met zo’n ongeloofwaardig verhaal volkomen voor schut te gaan is natuur lijk niet denkbeeldig. En nu dus maar hopen dat er niets aan de opname apparatuur heeft gehaperd. Bij weg- en waterbouw wordt al sinds jaar en dag gepeinsd over een methode, om aan dat vandalisme een halt toe te Wie een voorstel denkt te hebben waar mee vernielingen kunnen worden tegen gegaan, kan contact opnemen met de dienst weg- en waterbouw van de ge- BEVERWIJK/HEEMSKERK. De buurthuizen Wijk aan Duin, De Schans en De Lichtboei doen weer een dringend beroep op bedrijven en particulieren, om overtolig timmerhout beschikbaar te stel len voor hun zomervakantieactiviteiten. Voor inlichtingen belle men Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan (tel. 20944), De Schans aan De Schans (tel. 23106) of De Lichtboei aan de Maasstraat in Heems kerk (tel. 32651). BEVERWIJK. Op grootse wijze heeft (directeur van de afdeling MAVO van rt Berlingh College, de heer G. J. Tuk- tr, gisteren afscheid van de school geno- len. 3 LANGE NIEUWSTR. 773 IJMUIDEN - TEL. 14986 Gaat het om grote partijen, dan kan contact worden opgenomen met de buurt huisleiding. Het hout wordt dan met een vrachtauto opgehaald. Kleinere partijen kan men bij de vuilnisbelt afleveren. Daar wordt het hout verzameld en opgeslagen, om in augustus over de „bouwsteden” van de drie buurthuizen te worden verdeeld. Over de programmering voor het nieuwe seizoen wil de Stichting Jazz- promotion Beverwijk contact opne men met de Werkgroep Jazz Heems kerk en de Beverwijkse Adrichem Hoeve, om doublures zoveel mogelijk te vermijden. II i De pensioenaris en zijn vrouw werden er open landauer van huis opgehaald en aar het scholencomplex aan de Van iemsdijklaan gebracht, waar een groot •zelschap hen opwachtte. Nadat de voor- tter van het Regionaal Instituut de heer F. M. van Herpen en rector R. van der 'oude het woord hadden gevoerd, werd oor leerlingen en docenten een musical pgevoerd in het kader waarvan de heer ukker talrijke cadeaus en bloemstukken locht ontvangen. BEVERWIJK. Dinsdag zijn in het Sportfondsenbad de volgende kandidaten voor het zwemdiploma geslaagd: kleuter- brevet: Sandra Bakker, Robbert-Paul Bakker, Patrick-Martin Engelhart, Danny Heerema, Dagomar Jansen, Dennis van Roon, Sandra Weemaes en Arnout Witte brood. A: Edwin Boom, Miranda Boer, Annemarie Berlee, Dennis van Bugnum, Marianne Diemer, Cas van Eerden, Ester Gödecke, Jacqueline van den Heuvel, Ro nald de Jong, Edo Martijn Janssen, Geor ge Kraaijenoort, Eddy Kruithof, Alexan der Koning, Jacinta Lieuwes, René Lieu- wes, Ellen Muntjenwerf, Elizabeth Meijer, Judith Putter, Anne Marie Pels, Nils Pos- tetma, Jeanette van der Ploeg, Ralph de la Rie, Ramon Luis de la Riva, Nancy de Ruijter, Sabina Schellingerhout, Natasja Tabak, Erwin de Vilder, Annemarie Witte, Michael Wiebes, Ingrid v.d. Werf, Arnoud Zuijdendorp en Adrianne Zandbergen. Slecht werk voor degenen die aanleg hebben voor maagzweren en hartaan vallen”, verzucht de heer W. Koopman van Weg- en Waterbouw Heemskerk, als hij in het gemeentelijk personeelsblad roepen. Met verscherpte politie-controle „De Lampion” ingaat op wat vandalen alléén komt men er niet, dat is duidelijk, zoal aan gemeenteëigendommen weten te vernielen. „De cijfers liegen er niet om”, aldus de heer Koopman en hij doet een greep uit meente Heemskerk. Om goede adviezen het meest recente vernielingenlijstje: schoolplein Bourgondiëlaan 438; vij ver Zaalberglaan 112; naast het exposi tiegebouw aan de C. Huygensstraat 132; Jan Ligthartstraat naast vijver ƒ528. 38 automobilisten bekeurd. Recordhou der was de man met 92 kilometer. Bij een controle op de Rijksstraatweg liepen 33 automobilisten tegen de lamp. De snel heidscontrole werd uitgevoerd met twee radarwagens. Het Heemskerkse politie korps had een radarwagen van de colle ga’s uit Beverwijk geleend om zo effectief mogelijk de snelheidsduivels er uit te pik ken. Met dank aan: staf Muziekcentrum Heemskerk, de heer W. Koopman van Weg- en Waterbouw Heemskerk en de redactie van „De Lampion”, de drie Be verwijkse buurthuizen en de initiatief nemers van de „Ontmoetingskerk voor het Toerisme". Samenstelling: Hinke Jongebloed en Joke Dieben-Frerichs. Vele ouders, oud-leerlingen en bekenden uit de onderwijswereld namen na school tijd de gelegenheid te baat om hem alle succes toe te wensen in Groningen, waar hij een funktie als projectleider heeft geac cepteerd en zal adviseren bij het maken van leerplannen en dergelijke voor stimu- leringsscholen. Zeven jaren heeft hij de Spiegelschool geleid en die jaren passeerden nog even de revue in samenspraken, sketches en een lied tijdens de afscheidsreceptie in de door de kinderen versierde aula. Samen met de Onderwijsbegeleidingsdienst heeft de heer Koster steeds gezocht naar methoden om binnen de mogelijkheden van het klas sikale systeem toch ieder kind zoveel mo gelijk individueel te begeleiden. Dat de verstandhouding met de leer krachten van de Spiegelschool steeds uit stekend is gewwest bleek uit de hartelijke en spontane wijze waarop afscheid werd genomen. Uit hun midden is de heer Drost gekozen om als nieuw hoofd van de school de lijn die de heer Koster heeft uitgezet verder te volgen. BEVERWIJK. Zaterdag komt de Al pha Sociëteit met een „Festival of Fools” waarmee voor de afsluiting van het sei zoen wordt gezorgd. Alpha contracteerde de „Great Salt Lake Mime Troup” uit de Verenigde Staten, een gevarieerd gezel schap, bestaande uit mimespelers, dan sers, clowns en musici die er tezamen een grote happening van maken. De tien leden maken gebruik van klassieke mimetech- nieken, gecombineerd met de moderne dansen en clownerie. In december zullen zij in de oude autobus waarin zij zich door Europa laten vervoeren, naar de States terugkeren om daar op de mime-akademie van Salt Lake een experimenteel lespro gramma te ontwikkelen. Het optreden in Alpha begint om 21.30 uur. de vroege ochtenduren van Luilak 1978 verzamelden zich zestig kinderen om die ramen te versieren met voorstellingen van musicerende mensen en muziekin- tie een raadsel waar het beestje vandaan strumenten. Enkele van de fraaiste resul- js gekomen. De flat was dagenlang nage- taten zijn gebruikt voor het prospectus noeg afgesloten geweest. Alleen de bal- voor het nieuwe seizoen. We drukken kondeur had ’s avonds even openges- hierbij zo’n tekening af, helaas in zwart- taan. Blijft echter de vraag, hoe een wit. Aanrijding. Op de Parallelweg/hoek Viaductweg verleende gisteravond een 29- jarige vrachtwagenchauffeur geen voor rang aan een personenauto, die werd be stuurd door een 21-jarige Beverwijker. De Beverwijker liep een oogwond op, waar voor hij zich in het Rode Kruis Ziekenhuis moest laten behandelen. Beide auto’s moesten met een kraanwagen worden weggesleept. de kant van leerlingen en oud-leerlingen. Veel oud-leerlingen hebben inmiddels al kinderen op de MAVO-afdeling van het andere groep de avonturen van Piet en Truus Sodemiter die het winnende lot van de Staatsloterij in handen krijgen ten tonele voerde. De volle zaal beleefde een prettige avond aan al deze toneelactiviteit. Vanavond wordt de voorstelling voor ouders en belangstellenden herhaald. HEEMSKERK. Is me dat even timemedewerkers in een zeer gedecen- schrikken. Zit je rustig op je flatje er- traliseerd muziekcentrum, want er moet gens tussen de hemel en de Maerelaan gebruik worden gemaakt van zes noodlo- aan de borrel en wat hipt er dan vanon- kalen aan de D. v.d. Leckstraat (Laan der de boekenkast vandaan? Juist, een van Assumburg), een voormalig wijkge- kikker. Een gezellig groengekleurd bouw met een zaal, drie lokaaltjes aan de exemplaar, dat doet voorkomen alsof-ie Ten Katestraat en een lokaal aan de in een woonkamer minstens zo in z’n Elbestraat. element is als in de boerensloot, waar Het houten gebouw aan de Dirk van hij volgens de liedjes met zijn zes soort- der Leckstraat telt 76 benedenramen. In genoten toch zo’n mooi bestaan moet de vroege ochtenduren van Luilak 1978 leiden. BEVERWIJK. Dominee L. W. van Reijendam-Beek en ir. G. Wilmink zijn door de curatoren van het Rode Kruis Ziekenhuis benoemd tot leden van het College van Regenten. De heer Wilmink neemt de plaats in van dr. M. Albrecht, die wegens verhuizing naar Nijmegen als re gent moest bedanken. HEEMSKERK. „Muziekcentrum Heemskerk” is voortaan de naam voor de volksmu- ziekschool in Heemskerk, met in gang van de datum waarop het een ge meentelijk insti tuut wordt. Maar het blijft een instel ling voor het gehele muzikale volk van deze gemeente. Voor ouders die nog nooit iets aan muziek gedaan heb ben komt er een soort parallel- schakelklas van sep- tember tot de paas- vakantie. Volgens M het prospectus van H de muziekschool is H deze ouderklas be- doeld om „muzikaal met hun kinderen mee te groeien”. De kostenzijn 150,-inclusief een kunst stof blokfluitje. Groepsles voor vier volwassen begin ners is ook mogelijk, zij het in beperkte mate, want de lesgelden moeten bijna kostendekkend zijn. Het muziekcentrum telt op het ogen blik ongeveer 600 ingeschreven leerlin gen, naast de duizenden die via de scho len worden bereikt. De lessen worden verzorgd door 24 docenten en vijf part- BEVERWIJK. In de Duncan Jazzpub aan de Beverwijkse Nieuw- straat treedt zaterdag onder auspi ciën van de pas opgerichte Stichting Jazzpromotion Beverwijk de Duitse groep „Riot” op. De groep, die een i toernee door Holland maakt, speelt zowel ’s middags als ’s avonds in Duncan. 1 De „Ontmoetingskerk voor het Toeris me” is geopend tot en met 27 augustus, afwoog, deze in een plastic vuilniszak Het kapelletje waarin Jannes de Vries op stopte om het geheel vervolgens op de de bijbel geïnspireerde schilderijen ex- toonbank te planten met het moderlijke poseert, is tot die datum van dinsdag tot vermaan: „Alsjeblieft moppie, drie kilo, en met zondag van 14 tot 17 uur toegan- en vergeet ze vooral niet te doppen...” kelijk. Groots afscheid MA VO directeur Tukker Zo ook die mevrouw met de twee kin- Wie een dergelijke dienst wil bijwonen, deren, die zich voor het eerst in haar nog hoeft zich niet in het nette pak te steken: niet al te lange leventje op de verse ook de voorgangers verschijnen dikwijls tuinboon wilde werpen en er in de groen- in hun vrije tijd en het daarbij behorende tenzaak daarom meteen maar een héél tenue op de kansel. Aan kinderen wordt pond van bestelde. Met hoeveel personen lees- en tekenmateriaal uitgereikt. Voor dacht mevrouw daarvan te gaan eten?, of na de dienst, al naar gelang het in het informeerde de (oudere) dame achter de reisschema past, kunnen de bezoekers toonbank achterdochtig. Drie, vertelde onder het genot van een kop koffie met mevrouw waarheidsgetrouw. Dan heeft mede-vakantiegangers kennis maken u aan een pond niet genoeg, oordeelde de wat, zo heeft de organisatoren geleerd, verkoopster. Mevrouw dacht diep na, en tot waardevolle ontmoetingen kan lei- maakte er aarzelend anderhalf pond van. den. over een nabij de vijver gesignaleerde rat, maar dat er rond diezelfde datum in de vijver negentig tegels waren gedumpt ingesteld waren konden we beter niet in en een compleet stalen hekwerk was ver- de onderhoudsdienst werkzaam zijn, nield, dat was geen der buurtbewoners opgevallen. BEVERWIJK. Aan de IJsselmeer- dijk tussen Medemblik en Enkhuizen staat in de buurtschap Onderdijk (ge- BEVERWIJK. Ze zijn er weer, de tneente Wervershoofd) de „Ontmoe- verse jonge tuinboontjes. Smakelijk tingskerk voor het Toerisme”. Een gees- voedsel, zeker wanneer het met spek- telijk wegrestaurant, noemen de initia- blokjes en bonenkruid wordt gelar- tiefnemers dit unieke project, waar elke deerd, maar het vergt wel enige kennis zondagmorgen om 10 en 11 uur voor al van zaken om de juiste hoeveelheid in de diegenen die onderweg zijn korte, inter- pan te krijgen. En sommigen onder ons, kerkelijke diensten worden gehouden, opgegroeid in het blokjes-en-potjes- die geheel in het teken staan van de tijdperk, hebben daar moeite mee. mens in zijn vrije tijd en op vakantie. u

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9