INTERSE STILTES IN DE OPENLUCHTBADEN week en precies één mooie zondag Debuut nieuwe Discussie over Koningin blij met zeebanket PLEZIER MET HET AMSTERDAMS ELECTRISCH CIRCUS vier mille rs RUAZ krijgt subsidie van kernwapens in de burgerzaal Wat hebben we nu gehad? Eén mooie Maaltijdenservice binnenkort vanuit nieuw verdeelcentrum ■■1 - Beverwijkse band W a ■ME. w fa 'r I int w k - w Sk 5 JULI 19 7 8 „TAFELTJE DEKJE” OVER OP DIEPVRIES Voordeel Bejaarden gaan vissen in Wijkeroogpark 1 Handelsavondschool van gemeente gaat volgend jaar dicht Veranderingen Geen spreekuur SATERDAG 8 Lw VELSEN-IJMUIDEN li H «WW 9 - 9' - - f <1 L ,w: A «1 IF W' 1 I Jlll I w I H A Sm* -■ ■- y- send Zat. randweer Mxv.. n. Maan- Voor de enkele zwemmers die dagelijks de Heerenduinen bezoeken is het riant zwemmen: het bad is nagenoeg leeg. •noptocht it, 11 i Volksto on. 21 u.: 13 en 15 i uur jur Onkruid wellust”, oesstraat m krake- Iseweg 2, eest met ilkloristi- >el toneel- u. brade- Van het diepvriessysteem is het opdie nen op elk gewenst tijdstip het grote voor deel. Projectleider Van der Vegt van de SDAB nam deel aan de proef die gunstig uitviel voor het nieuwe systeem. Vijfen twintig bejaarden kregen hun dagelijkse maaltje als ijsblok thuisbezorgd en waren positief in hun reacties. „Best te eten”, zegt ook Van der Vegt onder zeker voorbe houd. „Het is een voorziening om bejaar den zolang dat kan zelfstandig te laten. De thuisbezorgde maaltijden zijn een hulp middel dat in de meeste gevallen van tijde lijke aard is. Zo moet u ook deze diepvries maaltijden zien”. In het Velsense stadhuis wordt 5 septem ber een informatiemiddag gehouden voor de klantenkring die voor uitbreiding vat baar is zodra het nieuwe verdeelcentrum ingebruik komt. Aan de kant van de Abe lenstraat komt een nieuwe toegangsdeur waardoor de andere gebruikers van het Mavem-gebouw - een tweetal scholen - geen hinder ondervinden. De fabriek die de maaltijden levert zorgt ook voor een diepvrieskluis waarin dui zend porties kunnen worden geborgen. Genoeg voor maximaal honderd vaste af nemers. Op kosten van de SDAB wordt een betonvloertje gestort als fundering voor de kluis. Dat zijn de enige veranderin gen die voor de nieuwe bestemming nood zakelijk zijn. Voor de huidige afnemers van „Tafeltje Dekje” is het tarief 3,75 per maaltijd waar dan het dessert bij inbegre pen is. Het diepvrieseten wordt straks zon der toetje door vrijwilligsters (van de SAMVRO) rondgebracht voor de prijs van vier gulden per portie. Een ontdooipan (systeem au bain Marie) wordt voor dat geld bijgeleverd door de fabrikant. bad Velserend, kan niet echt treurig wor den van het slechte weer, ook al is het vreselijk vervelend.” Je vraagt je wel af, hoe je aan de gang moet blijven, maar het is ook zo: wanneer het weer omslaat, laadt de zon je accu weer op. Over ander halve week beginnen de vakanties en alle plannen voor die tijd liggen al klaar. Kijk, je kunt nu ook wel gekheid maken, maar er moet wel iemand zijn om ermee te verblijden.” Achter de gesloten poortdeuren ligt Vel- Vrijdagochtend heeft koningin Juliana op paleis Soestdijk de eerste echte onvervalste Hollandse nieuwe haring 1978 in ont vangst genomen. Mevrouw M. van der Zwan, echtgenote van de schipper van „De Onderneming” oftewel de „SCH 108”, viel de eer te beurt het zeebanket te mogen aanbieden omdat haar man de haringrace had gewonnen. Hoewel er reeds eerder „nieuwe haring” werd aangevoerd kon de plechtigheid pas nu plaats dunks het slechte weer toch nog door een aantal mensen plezier werd beleefd. vinden omdat van deze vangst met zekerheid vast stond dat zij was gevangen door een schip van de Hollandse vloot en zeker niet was aangekocht in het buitenland. Hare majesteit toonde zich dankbaar voor de gulle gave en onderhield zich geruime tijd met de leden van de IJmuidense delegatie die mevrouw Van der Zwan vergezelden en die onder leiding stond van loco-burge- meester Th. C. Witte. VELSEN-NOORD. De 65-plussers in Velsen-Noord kunnen nu vast zaterdag 19 augustus reserveren voor een hengelwed- strijd in de vijver van het Wijkeroogpark. VELSEN. Burgemeester P. J. Molendijk en wethouder H. van der Werff houden maandag 10 juli geen spreekuur. Woensdag 12 juli houdt wethouder H. Scheeper geen spreek uur. De werkgroep heeft de IKON-radio be naderd om een uitzending aan deze discus sieavond te wijden. Het is echter nog niet bekend of de IKON hier op ingaat. VELSEN. De RUAZ, de omroep voor zieken en bejaarden, krijgt voor 1979 een gemeentelijke subsidie van 4300 gulden. Een subsidieverzoek van de Nederlandse Hartstichting is afgewezen. B. en W. hebben tot dat laatste besloten omdat men vindt dat het niet op de weg van een gemeente ligt om een landelijke organisatie te subsidiëren. Te meer daar de Hartstichting jaarlijks toestemming krijgt om in de gemeente een collecte te houden, zo wordt gesteld. De Handelsavondschool wordt sinds 1975 door de gemeente gefinancierd. Op grond van wettelijke bepalingen moest de school toen al worden opgeheven, maar de gemeenteraad besloot toen op beperkte schaal met dit onderwijs door te gaan en dit uit gemeentepot te betalen. HEEMSKERK. In Slot Assum- burg maakte de nieuwe Beverwijkse band „Carthago” gisteravond z’n de buut. De driemansformatie, bestaande uit de gebroeders Van ’t Klooster en Ron Bruynzeel, is bepaald niet over een nacht ijs gegaan: drie jaar repete ren ging aan dit eerste officiële optre den vooraf. „Carthago” speelt uitsluitend eigen nummers. Het repertoire ligt in het verlengde van wat „Exception” vroe ger placht te brengen. I en 21.30 fobody is morgen 4a. volw en 19-21 19-21 uur, idaag en 21.30 u.. 21.15 u. u.: „De ■J De Hengelsportvereniging „Velsen” heeft samen met de SDAB (Stichting Dienstver lening aan Bejaarden) en het Sociaal Ad viesbureau de organisatie in handen van dit jaarlijks terugkerende evenement. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het zogenoemde Mavem- gebouw op de hoek Abelenstraat- Platanenstraat in IJmuiden-Oost krijgt er een functie bij. De SDAB (Stichting Dienstverlening aan Bejaarden) heeft in if «k i a zes meter toegewezen gekregen voor de maaltijdenvoorzieningen aan bejaarden. (Tafeltje Dekje) waarvoor binnenkort de finitief van „kersvers” naar diepvries wordt overgestapt. De tachtig 65-plussers jvan de bezorglijst krijgen komend najaar hun warme hap in blokvorm verstrekt vanuit het Mavem-gebouw waarin de be schikbare ruimte als distributiecentrum wordt ingericht. serend er geheel verlaten bij. Regen drupt in de rimpelloze bassins, het water staat in de trampolines, het zand is doorweekt, de speeltuin ligt stil. Zelfs rond de bij het zwembad gelegen tenten en caravans is geen beweging te bespeuren. „Ach,” zegt van Deursen, „die mensen zijn ook naar huis gegaan. Ze wonen allemaal betrekke lijk dicht bij en komen weer als het mooi weer wordt. En dat speelt hier net zo sterk voor de gewone bezoekers. Dit is een puur recreatief bad, dus als de mensen komen, Met de Geschiedenis van het Olifantje Babar opende het Amsterdams Electrisch Circus vrijdagmiddag een serie van drie voorstellingen die dit weekend in het ka der van de Toer-In op het IJmuiderMarkt plein worden gehouden. De openlucht voorstellingen werden vrijdagmiddag en avond gehouden, terwijl vanmiddag om zijn ze er voor de hele dag. Bezoekers die een uurtje komen zwemmen, ook in dit slechte weer, heb ik niet.” Financiëel ge ven de slechte weersomstandigheden voor de zwembaden uiteraard ook gevolgen. „Ja, je mist ook de schoolreisjes. Ik heb nog een steuntje in de rug omdat ik toe stemming heb tenten en caravans te laten staan, anders kom je toch - ook omdat het vorig jaar slecht was - in moeilijkheden”, aldus Van Deursen, die tijdens de gewone warme dagen drie a vierduizend bezoekers telt. Hoewel het openluchtbad De Heerendui nen dagelijks nog wel zwemmers ont vangt, heeft hier de verveling toegeslagen. Totaal vijftien mensen zijn dagelijks in het bad aanwezig. Normaal, bij mooi weer en dus zeven a achtduizend bezoekers, zijn ze hard nodig. Nu wordt er wat gèpuzzeld, gelezen, wat gepraat. „Al heb je na veer tien dagen elkaar ook niet zoveel meer te vertellen,” de kassière vindt het maar niets: „Beter kun je een grote drukte heb ben, dan vliegt de dag om, nu duurt het twee keer zo lang”. In het enorme bad zwemmen twee jon gens. Zij behoren tot de kleine ploeg van de vierduizend abonnementhouders die nog bijna dagelijks komen zwemmen. Want, weer of geen weer, die groep komt. „Daarom”, zo licht badmeester Gerard Schol toe, „moeten we open blijven. Al zijn het telkens maar een paar mensen, toch zijn er de hele dag door mensen in het water”. De jongens vinden het best zo: „Lekker stil”, we hebben nou het hele bad voor ons alleen”. Waar in Velserend het water nu acht- tien graden is wordt het Heerenduinen- bad continu verwarmd tot 23 graden. Dus onder water is het wel prettig, maar dan moet men vanaf de kleedkhokjes wel hard rennen om een verkoudheid te ontlopen. een ballon, die op het plein was opgesteld, gebruikt als centrum van waaruit teksten en beelden werden geprojecteerd. Voorts werden in een openluchtbioscoop vier filmpjes met en door Matthias Maat ver- toond. Een leuk programma waaraan on- I plussers zonder ook maar een greintje hengelervaring zijn als deelnemer wel kom. VELSEN. De Velsense werkgroep te gen kernwapens heeft van het college toestemming gekregen om op 29 septem ber in de burgerzaal van het stadhuis een openbare discussieavond te houden. The ma zal zijn de aanwezigheid van kernwa pens in Nederland. De fabrikant die het nieuwe verdeelcen trum straks bevoorraadt biedt keus uit meer dan vijftig menu’s. De (een-persoons) porties zijn meer afgepast dan de maaltij den die tot nu toe vanuit de bejaardenin richtingen Huis ter Hagen, De Moerberg en het IJmuidense W. F. Vissershuis ver strekt werden. Het warme eten voor de bejaarden wordt hier ’smorgens om streeks half elf toebereid. De klanten van „Tafeltje Dekje” krijgen hun portie pas rond één uur ’s middags op hun bord. Sterk afgekoeld, uiteraard. Opwarmen is noodzakelijk waarmee de smaak er niet beter op wordt. half vier de tweede kindervoorstelling het optreden afsluit. Het Amsterdams Electrisch Circus werkt met acteurs en musici, het Circle Ensemble, in zowel de kindervoorstelling als het avondoptreden. Voor de kinderen, het was net een uurtje droog, werd naast het verhaal rond Babar ook „Au violon" WK' VELSEN. De Gemeentelijke Handelsavondschool wordt per 1 januari 1979 opgeheven. De belangstelling voor deze opleiding loopt dusdanig terug dat het gemeentebestuur het beter lijkt om te stoppen. idsevaart le Rooij. elconcert 5u.:„Or-|dit noodgebouw een ruimte van vijf bij ie Midge- net dixy- arkt/Zijl-i lalkwijk) enden. advoort). I ’s Middags om half drie gaan de hengels uit, waarmee de jacht geopend wordt op de titel „Kanjerkoning”. De man of vrouw die gerekend in centimeters de beste vangresultaten boekt komt die titel toe, maar daarnaast zijn ook andere prij zen beschikbaar voor deelnemers die bovenaan op de ranglijst eindigen. In schrijving staat niet alleen voor doorge winterde hengelaars open. Ook 65- „March 16 j. behalve „Mary en 21.15 <.-■ W, Veerstr.) gesloten. /Empire at, Haar vrienden, (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. „Wat hebben we nu precies gehad? Eén mooie week en precies één mooie zondag, Maarja, je moet niet bij de pakken neer gaan zitten. Je kunt er toch niets aan doen. Dus we klussen maar wat en je denkt telkens: dan, na die datum wordt het wel mooi en als het niet zo is, stel je een nieuwe datum. Enige nadeel dat het seizoen zo wel erg snel voorbij gaat. Het lijkt nu al september. „Ruud van Deursen, de eigenaar van het natuur- ,-4 gespeeld. Een verstelster en een mimespe ler, plus het olifantje en de musici wisten de kinderen te amuseren, terwijl de vol wassenen ’s avonds een geheel ander spec- takel te zien kregen. Bij de voorstelling Koenloen, oorspronkelijk een groepscom- positie van Peter Schat, Polo de Hans, William York en Rob van de Poel, werd Ruud van Beursen, eigenaar van Velserend, blijft optimistisch. Alle plannen voor de tijd dat het mooi weer is, liggen klaar. Het wachten is alleen op het moment dat het weer omslaat. >w». W x te V - - steeg 4) mos) xc» z 'f - 7 M “i4

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5