GEMEENTEPLAN VINDT BESTUUR TE KLEIN VAN OPZET Feestelijk afscheid zuster Veronie Isen houdt burgerlijke stand weer Kort geding uitgesteld V Weergoden spelen deelnemers aan melkkarrenrace parten veilingen beverwijk „De Zandkraai” 'n fietsvierdaagse m ij±U pi ir I '3 ill KOPPELS GEHINDERD DOOR REGEN EN HARDE WIND Gevonden en verloren BEVERWIJK HEEMSKERK Bloemen VOLKSDANSEN MET „ASSUMBURG” JULI BEVERWIJK-HEEMSKERK ZATERDAG 8 19 7 8 il I VEERTIG- EN ZESTIG-KILOMETER TOCHTEN Tl b 7 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De ijsclub „Kees Jongert” heeft deze week het gemeentebestuur een schetsontwerp overhandigd van de ijsbaan zoals die op het braakliggend terrein tussen sportparkAdrichem en de Donge- en Reggestraat zou kunnen worden aangelegd. „Kees Jongert” gaat uit van een wijdse ijsbaanaccommodatie terwijl de gemeente daarentegen de ijsbaan een wat geringere afmeting heeft toebedacht. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ook dit jaar organiseert de werkgroep „fiets” van buurthuis De Zandkraai weer een fietsvierdaagse, die wordt gehou den in de periode van 24 tot en met 27 juli. u f f komt zelf met ijsbaanplan ■p ■p. I I 1 I 1 i irtering en "l chlorofyl- hardrijbaan o- r - 23 00 r 23 00 70.05 m 2t f2.564,- krabbelbaan iden aan dt hardrijbaan i enveloppe °o* wielerbaan van Adrichem. 1) iüuuu^i lUUUl Een situatieschets van de ijsbaan zoals ijsclub „Kees Jongert” die heeft getekend en gepresenteerd aan het gemeentebestuur. Rechts de Spoorsingel en onder de sportvelden Aan de race nemen zes koppels deel. Ieder team bestaat uit vier deelnemers, van wie er twee steeds twee uur achtereen in touw zijn en daarna kunnen gaan uit rusten. Het verenigingsleven is sterk in de race vertegenwoordigd. Tovado doet mee piet twee teams, ADO-20 heeft eveneens twee koppels in de strijd, Inter Heemskerk vaardigde één team af terwijl aan de race ook nog een vrijwilligersteam deelneemt onder de noemer „Heemskerks’ Hoop in Bange Dagen”. De ploegen rijden in ouderwetse melk- wagentjes, die zijn voorzien van lucht bandjes en een kilometerteller. Wie de meeste kilometers heeft gereden mag zich winnaar noemen. Van de twee deelnemers die per team in de strijd zijn moet er één trekken of duwen, terwijl de ander in het wagentje dient plaats te nemen. Elk half uur wisselen bestuurder en trekker/duwer elkaar af. Na twee uur mogen de ploegge noten het vaandel overnemen. Het parcours dat door de deelnemers aan de melkkarrenrace wordt afgelegd bestrijkt de beide zijden van de Zaalberg- laan, de Poelenburglaan en een gedeelte van het Burg. Nielenplein. Voor de eerste prijswinnaar ligt een bedrag van 500 klaar De overige deelnemers krijgen al naar gelang de eindrangschikking steeds honderd gulden minder. De prijzen wor den vanmiddag om 14.30 uur bij de in de Zaalberglaan opgestelde jurywagen uitge reikt door voorzitter Joop van Timen van de sponsorrerende HWZ-winkeliers De gemeente Beverwijk was van plan daar een kleine ijsbaan aan te leggen, wel Het uiteindelijk doel van de gemeente Beverwijk is een volledige ijsbaanaccom- modatie aanleggen. Er zijn tot nu toe een paar locaties de revue gepasseerd en aller- wege kwam het terrein tussen het sport park Adrichem en de Donge- en Rogge straat (Zwaansmeer) als de meest aan vaardbare oplossing van de terreinnood van „Kees Jongert” uit de bus. Volgens het bestuur moet men de moge lijkheden ter plekke benutten en een voor Beverwijk aanvaardbare baan van vol doende afmetingen aanleggen. Het ont werp van „Kees Jongert" zal ongetwijfeld duurder uitvallen dan het door de ge meente uitgedokterde plannetje. Het be stuur is bang dat het college en de raad de voorkeur zullen geven aan het goedkope re gemeenteplan, waardoor de ijsclub in een later stadium wederom de zwarte piet krijgt toegespeeld. Het kort geding, dat mr. Laus bij de Raad van State heeft aangespannen tegen de gemeente Beverwijk is door het be stuur van ijsclub „Kees Jongert” voorlo pig opgeschort, omdat men van mening is dat de onderhandelingen met de gemeen te op dit moment niet door een kort ge ding mogen worden verstoord. Het be stuur stelt zich op het standpunt dat het realiseren van een goede ijsbaan op de eerste plaats dient te komen. IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII I L „Kees Jongert" wil zo snel mogelijk de onverkwikkelijke affaire met het plotse ling sluiten van de natuurijsbaan uit de wereld helpen en is de afgelopen weken hard aan het werk gegaan. Volgens het bestuur worden de onderhandelingen met de gemeente over een vervangend ijsbaan- terrein in een goede sfeer gehouden. Dat is wel even anders geweest, want de eerste gesprekken over de affaire verliepen niet zo plezierig toen het bestuur van de ijsclub zich bijzonder verbolgen en verontwaar digd toonde over de manier waarop de gemeente meende met de belangen van de ijsclub te moeten omspringen. In de baan plande „Kees Jongert” tevens een hardrijbaan met een lengte voor korte- baanwedstrijden. De verlichting van de baan geschiedt via kleine armaturen, aan de buitenzijde van de baan, dus op de aan te leggen aarden wal. Als voordelen noemt de ijsclub: veiligheid op de baan, gehele terrein verlicht, geen donkere hoeken, een sfeervol licht, geen hoge masten. In het gebouw bij de ingang, zijde sportpark, komen de controle- en kaartverkoopruim- te, bestuurskamertje, EHBO-kamer, toilet ten, kantine, koek en zopie, berghok en de pompinstallatip. met een accommodatie, maar met een baan, waarvan de binnenbocht slechts 18 meter telde. De baan zelf zou vier meter breed worden. „Kees Jongert” kon daar niet mee akkoord gaan en is nu zelf achter de tekentafel gaan zitten. Een vierhonderd meter-baan behoort tot de onmogelijkhe den, maar een hardrijbaan met een mini male baanbreedte van 2 maal vier meter en een binnenbochtstraal van 23 meter met voorts een krabbelbaan voor de kinde ren en beginners, behoorde toch wel tot de mogelijkheden. plan de voorkeur zal krijgen. Het bestuur wijst er op dat de ijsbaan toch wel een definitief karakter zal krijgen. „Het zou bijzonder prettig zijn als alle sinds 1964 (Van onze medewerker) BEVERWIJK. Nu de aanvoer van de Beverwijkse groentenveiling door het slechte weer wat wordt afgeremd, heeft dat een redelijk goede vraag met gunstige prijzen tot gevolg. Vrijdag gold dit ook voor die produkten, die het eigenlijk wat af heten weten. De sla bijvoorbeeld bleef met een aanbod van 80.000 krop aanzienlijk onder het normale niveau. Desondanks werd er voor deze typische zomergroente tot 36 cent per krop betaald. Ook de andijvie loopt wat terug in aanbod, hoewel dat niet aan de prijs te merken is: deze bleef onveranderd steken tussen de 20 en 38 cent per kilo. De spinazie liep bij een aanvoer van 9000 kilo sterk in prijs op tot 260 cent per kilo en dat middenin de zomer! De bospeen lag heel goed in de markt, er werd bij een aanbod van 40.000 bos tot 120 cent per bos betaald. Bloemkool kan op de markt geen kwaad doen en blijft tussen de 120 en 210 cent per stuk noteren. De aardbeien door lopen een vreemd seizoen. De overvloedige regenval en aanhoudende koude remmen de oogst af. Er werd tot 200 cent per doosje voor betaald, wat gezien de situatie nog niet eens erg duur is. De veilingnoteringen van vrijdag: aard beien 140-200, andijvie 20-38, bleekselde rij 60-80, bloemkool 120-210, bospeen 90- 120, komkommer 44-55, peulen 1200-1700, postelein 90-115, prei 100-155, rabarber 80- 80, radijs 70-98, rode kool 100, snijbonen 560-700, sperciebonen 520-800, spinazie 150-260, sla 17-36, spitskool 60-85, tuinbo nen 90-116, waspeen 20-40. Zuster Veronie amuseerde zich kostelijk op de kinderkermis, die ter gelegenheid van haar afscheid in de H. Mandeschool werd gehouden. (Van onze medewerker) BEVERWIJK. Voor zuster Veronie, die aan de vooravond van de schoolvakanties afscheid nam van het onderwijs waarbij zij ruim veertig jaar betrokken is geweest, is het gisteren een feestelijke dag geworden. ws 1 10- bodtm 1 70' iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimmiimiiiiiii ONDERTROUWD: J. C. M. Raaijmakers en E. E. G. Bac kers. OVERLEDEN: C. van Gerven, 74 jaar, L. J. E. Jansen, 61 jaar. lich d van de Stichting 'eisen, Men kan dagelijks vanaf 8.30 uur star ten. Om uiterlijk 17 uur moeten de deelne mers zich weer bij „De Zandkraai” hebben afgemeld. Wie overdag moet werken en toch met de fietsvierdaagse wil meedoen, wordt verzocht contact met „De Zand kraai” op te nemen. Er kan dan naar een andere oplossing worden gezocht. Gefietst wordt aan de hand van duidelij ke routebeschrijvingen. Onderweg zijn controleposten ingericht, die de startkaart afstempelen. Voor de duinroute moeten de fietsers over een duinkaart beschikken. Wie geen duinkaart heeft, kan bij het buurthuis een dagkaart kopen. Men kan zich vanaf heden opgeven bij „De Zand kraai”, Handelstraat 93 in Heemskerk, tel. 02510-32549. 3EBOREN: Catharina J„ d.v. C. W. M. Gooijer en C. A. van Vliet; Diana A. A., d.v. H. Brasser en A. A. Poelman; Floortje, d.v. W. H. Eijgenbrood en J. M. van der Baan; Eize W., Z.V. B. W. Anker en H. D. Buining; Margot P„ d.v. F. J. Kick en J. J. Hooge- weg; Petra M„ d.v. W. M. M. van der Geest en J. Bakker; Barend, z.v. J. W. van de Kamp en H. C. Crezee; Caroline, d.v. J. Bax en R. Iskes; Tamara, d.v. A. Belfroid en N. C. A. Grapendaal. GEBOREN: Miriam Astrid van HooffMarianne Cas- telein, Azizagatoen Kishun, Peter Hendrik- Bastiaan van der Geer, Martine Christiane Kos, Patrick van Baar, Grietje Magdalena Pettinga, Robertus Johannes Maria van Duyvenvoorde, Cihangir Sayar, Sonja Adriana Johanna Lettenmeijer, Angela Mienis. ONDERTROUWD: Jacobus de Ruijter en IVaria Kloes. GEHUWD: M. B. Robart en E. J. M. G. Kuilman, G. J. Tiekink en M Volk. OVERLEDEN: Heinrich Krastiel, geb. 13 febr. 1909; Maria Homburger, geb. Hilhorst, 68 jaar. Om de ijsbaan van „Kees Jongert” aan te leggen zal er wel het nodige graaf- en spitwerk moeten worden verricht. De slo ten bijvoorbeeld moeten een paar meter opgeschoven worden. Maar „Kees Jon gert” vindt de extra kosten van deze ijs baan beslist aanvaardbaar en acht het onbegrijpelijk dat de gemeente toch op dracht heeft gegeven om naast het ijsbaan en ijsclubplan ook, het niet acceptabele, gemeenteplan te laten uitwerken en te begroten. Men is bang dat het goedkopere GEHUWD: S. Rensma en M Beintema, P. E. M. Kooiman en M A. Ivens, E. W. Bras en Jonkvrouw L. Wttewaall van Stoetwegen. Het koude weer is ook niet bepaald be vorderlijk voor de buitenbloemen. Erg veel groei zit er niet in, zodat de handel wat de aanvoeren betreft momenteel voorna melijk op de kassen aangewezen is. Ook bij de kasproduktie is zonneschijn echter onontbeerlijk, zodat er aan de veiling slechts een bescheiden aanbod is dat tegen heel goede prijzen van de hand gaat. De anjers noteerden tussen de 20 en 53 cent per stuk, de rozen tot 62 cent per stuk: allemaal goede zomerse prijzen. De tros- anjers waren flink aan de prijs met note ringen tot rond drie gulden per bos en dat zijn er dan geen tien stuks. Freesia bracht het van 22 tot 35 cent per stuk en de chrysanten deden daar niet voor onder. De buitenbloemen zijn duur. Gladiolen kwamen tot 45 cent per stuk, Engelse iris sen lagen tussen de 30 en 40 cent per stuk. Snijbloemen als agillian, duizendschoon, goudsbloemen en dahlia lagen goed in de prijzenmarkt. Nerinen, bescheiden aange voerd, brachten het tot 120 cent per stuk. Brodea, monnikskappen, allium en aga- pantus waren ook goed aan de prijs. De aanvoer van potplanten behelst een be scheiden assortiment, waarin gloxinia, achmea en vriesia een rol spelen naast de St. Paulia en potchrysanten. Toch goede prijzen,! ondanks de bescheiden aanvoer. HEEMSKERK. In het kader van de Toer-In activiteiten geeft de volksdansver eniging Assumburg op de vrijdagen 14, 21 en 28 juli in de kuil van het Burg. Nielen plein dansles aan het publiek. Belangstel lenden zijn van harte welkom. De demon straties duren steeds van 14.30 tot 16.30 uur. Bij slecht weer wordt gedanst in De Jansheeren. HEEMSKERK. In de maand juni wer den bij de politie de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: bromfietsverze- keringsplaatjes, portemonnee’s, para- ipluie, sieraden, sleutels en een voetbal. Inlichtingen aan het bureau van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. acommodatie LI NGE - gedane beloftes over definitieve ijsbanen, ijsclubs uit de nood helpen, volledige ac commodaties inrichten e.d., gehonoreerd zouden worden”. Leerlingen en leraren van de H. Mandeschool, waar de zuster de laatste jaren aan verbonden was, bereidden haar een waardig afscheidsfeest. Dat vrijdagavond met een H. Mis in de Agathakerk werd ingeluid. Daarna werd ter harer ere een kinderkermis gehouden in het schoolgebouw aan de Regulierstraat, waar ze nog eens ongedwongen samen kon zijn met de kinderen met wie ze zo goed overweg kon. ’s Middags werden de festiviteiten voortgezet met de opvoering van twee speciaal voor - zuster Veronie geschreven musicals in de grote zaal van „Lommerlust”. Onder het motto „Lang leve zuster Veronie” werd de scheidende onderwijzeres door Petrus, een schare engelen maar ook door sint Nicolaas min of meer ter verantwoording geroepen, met als uitkomst de overhandiging van een fraai cadeau. De feestelijkheden rond het afscheid van zuster Veronie werden ’s avonds eveneens in Lommerlust, besloten met een drukbezochte receptie. De deelnemers kunnen kiezen uit veer- tig-en zestigkilometer tochten. Op het pro gramma staan een Beemsterroute, die de fietsers langs Assendelft naar de Beemster en De Rijp voert; een duinroute, in het kader waarvan het duinterrein tussen Wijk aan Zee en Egmond wordt door kruist; een Kennemerroute, langs onder i meer Spaarndam en Bloemendaal; en een Polderroute die de fietsers een bezoek aan een molen in de Schermer laat brengen. Belangstellenden kunnen zowel per dag als per vier dagen inschrijven, met dien verstande, dat alléén diegenen die de vier daagse hebben uitgereden voor een me daille of penning in aanmerking komen. Inschrijving kost 1,50 per dag of 5 voor de vierdaagse. o LI 4C m uitloop I In plaats van de verhinderde wethouder Vervelde, loste WV-directeur W. Mudde het startschot voor de melkkarrenrace. (Van onze medewerker) HEEMSKERK. Onder de meest on- unstige weersomstandigheden die men naar bedenken kon, veel regen en harde vind, loste VVV-directeur W. P. M. Mud- ie vrijdag het startschot voor de vieren- twintiguurs melkkarrenrace, die Heems kerk tot vanmiddag 14 uur in z’n greep zal houden. kcrtebacn .60 m straat -& „Kees Jongert” muHjui 1 t F -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7