Bruyère ziet knechtenrol tour in cijfers to in i JHeinekeiL Kuiper vol goede moed Zo’n koele blonde. Inpakken en wegwezen. w zich nog in We blijven lekker thuis dit jaar. ijl Maertens op onderzoek tourpuntiq a Ill PIJNLIJKE VAL KARSTENS VLAK VÓÓR EINDSTREEP tour de France TleRIT PAU MW® Hi B I ST.-LARY-SOULAN I I L yi 11 JULI 1 9 7 R BAANDAG 1 O Reserves Solist Heerlijk,helderHeineken. Nay1 2000 TOURMALET. 1500 1000 50a Heerlijk,helderHeineken. sportief door Peter Heerkens (Van onze speciale verslaggever) BIARRITZ. De renners uit de ploeg van Peter Post begonnen niet bepaald in vrolijke stemming aan de eerste rustdag in de Tour. Enige ervaring r 3-jari( 'ewonni land. A en Jone ger Prii ucratiei el uit va den rui Afwachten Op de sintelbaan van Biarritz greep Jan Raas namelijk naast zijn derde etappezege. En dat deed pijn. Bovendien smakte Ger- ben Karstens bij het binnenrijden van het sportpark zó hard tegen de sintels, dat op de rustdag zijn linkerarm nog steeds flink in het verband zat. Bovendien toonden schaafwonden aan het linkerbeen eveneens nog de gevolgen van die val. 11.7.1978 161 km Si Lourdes ■n Samte-Marie-de Aroelès-Gazost Campan SHD Luz Saint SauveurT^tJ |X] TOURMALET OPLA D'ADET PLA D’ADET Heineken^ iiii „Wa (Van onze speciale verslaggever) (Van onze speciale verslaggever) BERNARD HINAULT, de man op wie de Fransen na de teleurstelling over (ADVERTENTIE) Jan Raas (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ir FREDDY MAERTENS BIARRITZ. Jos Bruyère heeft in zijn loopbaan als beroepsrenner de titel „meesterknecht” gekregen. Als trouwe helper van Eddy Merckx ver gaarde hij niettemin een aantal over winningen en ereplaatsen, waaruit duidelijk bleek dat Bruyère eerder een adjudant dan een helper ge noemd moest worden. Anders zou hij bijvoorbeeld zeker niet twee keer de Omloop van Het Volk en ook twee maal Luik-Bastenaken-Luik gewon nen hebben. Op de eerste rustdag van de Tour, waarin de nabij Visé woonachtige Waal met zekere trots naar de gele leiderstrui kijkt, noemt Bruyère zich zelf nog steeds een knecht. „Ik ben naar de Ronde van Frankrijk geko men om Lucien van Impe te helpen,’' benadrukt hij. „Illusies dat ik de lei derstrui nog lang zal dragen, koester ik niet. Je moet in dit soort zaken nuchter zijn.” Als men Bruyère vraagt wie hij als de grote favoriet voor de eindzege ziet, lacht hij zijn tanden bloot. Veel wijzer wordt men door het antwoord niet. „Zoetemelk zie ik in de bergen als de grote favoriet,” luidt zijn prog nose. „Desondanks moet je afwach ten of Joop in het geel Parijs bereikt. De Tour duurt nog twee weken en daarin kan veel veel gebeuren.” e i vers veelte isse van de De wielerwereld hoort dan ook pas sinds kort goed van deze Breton (met echtgenote en zoon van vier jaar woon achtig in Yffiniac), die op zijn 15e in deze sport verzeild raakte. „Dat gebeurde door m’n neef, een amateur die in totaal twee koersen won. Ik ging met hem naar de wedstrijden om me te ontspannen want op het platteland waar ik woonde was niet veel vermaak.” In een paar jaar tijd vormde Bernard Hinault, zoon van een spoorwegbeamte, zich tot wielrenner: 19 overwinningen bij de junioren, 12 bij de nieuwelingen en 13 bij de amateurs. Prof geworden na de Olympische Spelen van Montreal (hij nam zonder succes deel als achtervolger op de baan) behaalde hij in het najaar van 1975 als debutant drie eerste plaat sen in criteriums. Een seizoen later ging Hinault zijn naam opdringen als winnaar van maar liefst vier nationale rondes: Sarthe, Indre et Loire, Aude en Limou sin. Het waren triomfen die het grote publiek, reikhalzend uitkijkend naar Hoezeer Raas en zijn teamgenoten intus sen gewend waren aan eerste plaatsen, bleek uit dit alles duidelijk. Terwijl hij het zweet van zijn gezicht veegde, mompelde Raas: „Wat koop ik voor de tweede plaats. Niets! Hij daar gaat met de bloemen strij ken. Kopwerk heeft mijnheer echter niet verricht.” De man die zo weinig waarde ring van Jan Raas kreeg, was de Span jaard Miguel- Naria Lasa, een 30-jarige Bask, die twee jaar geleden ook al eens in Verviers het zoet van de etappezege proef de. zijn kwaliteiten in het hooggebergte moe ten nog bewezen worden. Bernard Hinault reed in de door hem gewonnen Dauphiné vorig jaar welis waar over moeilijke Alpencols maar wat hem nu in de Tour te wachten staat is zwaarder.Zijn enige ervaring met enkele bekende bergen in deze ronde deed hij op buiten wedstrijdverband. Vorig jaar namelijk verzorgde hij als medewerker van een commercieel radiostation enke le beschouwingen over de Tour voor welk doel hij enkele uren eerder dan de Peter Post, de chef d’équipe, knikte: „Volgens mijn kilometerteller waren het er 27. Ik snap niet hoe zoiets in een Tour de France kan.” Jan Raas was in de slotfase niet alleen sprinter, maar ook sohst geweest. Een aanval (na 97 km) had hem 40 seconden winst opgeleverd. „Deze eerste ontsnap ping was overigens niet serieus bedoeld,” aldus de Zeeuw. „Ik werd trouwens vrij snel ingelopen. Toen er nog ruim 10 kilo meter te rijden waren, vond ik het echter bittere ernst. Zelfs nadat ik achterhaald werd, gaf ik de hoop nog niet op.” moment wil ik in de koers actie maken. Afwachten kan ik dan niet.” Bij zijn poging om de concurrenten straks op de eindstreep in Parijs achter zich te hebben, verwacht Bernard Hi- a ault niet af te moeten rekenen met een coalitie waar vóór de start op gespecu leerd werd. Hinault: „Ik heb nog niets gemerkt van een actie tegen mij en ik verwacht die ook niet. Tot op heden gedraagt iedereen zich zoals het hoort. Och, er zijn er wel die me af en toe proberen te flikken door een gat te laten vallen maar dat doet me weinig. Ik maak die achterstand gewoon goed en ik ont- hou de naam van de renner die die streek uithaalde. Zo’n jongen komt me gega randeerd nog een keer tegen want voor mij geldt: oog om oog, tand om tand. Via de Pyreneeën en de Alpen op weg naar einddoel Parijs waar de Ronde- 1 3 Mercier Flandria Jos Bruyère, die begin oktober der tig jaar wordt, herinnert zich bij deze woorden erg goed, dat hij in de Tour van 1974 op de Pla d’Adet liefst zeven tien minuten verloor. „Dinsdag is de eindstreep van de étappe in deze col getrokken,” aldus Bruyère. „Dat zegt genoeg. Vergeet niet dat ik in de Tour van vier jaar geleden vier kilo minder woog dan nu. Ik weeg nu tachtig kilo.” Bruyère, lachend: „Bovendien ben ik intussen vier jaartjes ouder.” Hoewel Jos Bruyère zich nadrukke lijk niet als kanshebber wil laten afschilderen, komt toch bij een nade re analyse tot uiting dat hij zelfs na een eventuele onttroning het hoofd niet in de schoot legt. „Eerst afwach- ten hoe het in de twee eerste Pyre- neeënritten met mij en Lucien van Impe afloopt,” zegt hij. „Als blijkt dat Van Impe geen aanspraken op de eindzege maakt, wil ik voor een eer volle plaats in het eindklassement rijden. Verder dan de 21e plek (in de Tour van 1974 - red.) ben ik nog niet gekomen. Ik heb heus nog reserves in mijn bagage. Wanneer de vorm er dinsdag is, zijn ze me trouwens nog niet kwijt. Ik geef me niet bij voor baat gewonnen.” t en Nedei >ze redene uge weke lands elfta spelei is. Er wa lat was di Hij scoord en 46 runs erigen had schijn vai al die kan itengevolgi (Van onze speciale verslaggever) BIARRITZ. Wat bekomen van de verrassing die de in de tijdrit naar St. Foy opgelopen achterstand was, ziet Hennie Kuiper de komende bergetappes met ver trouwen tegemoet. „Ach,” zei hij op de rustdag in Biarritz over die opgelopen klap, „het kwam natuurlijk wel even hard aan maar ik schrik niet zo gauw. Ik heb de moed niet laten zakken. Was dat wel zo geweest, dan zou ik hier nu niet zijn, want dan had ik beter mijn koffers kunnen pakken om naar huis te gaan. Die achter stand in de tijdrit beschouw ik achteraf niet als een verschrikkelijke zaak, maar als een zeer nuttige waarschuwing. Net als alle andere tegenstanders van Bernard Hinault, vraagt ook Hennie Kui per zich af wat de Fransman in het hoog gebergte gaat presteren. Kuiper: „Dat is afwachten. Van de ene kant zeg ik: ik moet het allemaal nog zien dat hij zich daar waarmaakt, van de andere kant is het natuurlijk best mogelijk dat hij ons allemaal naar huis fietst." verdeelde: e Mudassl en Abd Nederland i als onbe lir 6-1-10-3. 2 9 0 7 2 5 uitse lotto. 54. Jan Raas typeerde de stemming zater dagavond het best toen hij vijftig meter voorbij de eindstreep van de negende etap pe zei: „Verdomme. Alle inspanningen wa ren tevergeefs. Ik had er vast opgerekend dat ik de rit zou winnen. Het zou het eerste deel van de Tour voor mij tot een compleet succes hebben gemaakt.” u Heerlijk, helder Heineken. Op hetzelfde moment dat vreugde en teleurstelling het beeld aan de finish be paalden, sprak Freddy Maertens verwij tende woorden aan het adres van Kars tens. „Het lijkt nergens op,” foeterde Maertens. „Zonder aan de remmen te trek ken gooit De Karst zich tussen mij en de ts de tege :hotse vo jer van nds kan )0 cc-klai t eerst e ielewaal i manche I aor Gerai Frankrijk trekt monument Mop voor Bernard Hinault etappekoersen met meer faam ontgin gen. Voor de insiders had Bernard Hinault zich echter al nadrukkelijk gepresen teerd en de bevestiging van wat hij be loofde kwam een jaar later: winnaar van de Dauphiné, een zware zesdaagse en van de klassiekers Gent-Wevelghem en Luik-Bastenaken-Luik. Toen hij dan ook nog de beroemdste van alle tijdritten won, de Grand Prix des Nations, had de wielerwereld hem leren kennen als een coureur met grote mogelijkheden. Alleen renners de Tourmalet, Aspin, Granier en La Porte beklom. Het antwoord op de vraag hoe hij zich zelf typeert, is een veelbelovende indica tie voor wat Bernard Hinault aan specta- kel kan leveren in zijn eerste grote con frontatie met de bergreuzen. „Ik ben,” zegt Hinault over zijn karakter, „een vechterstype dat van niemand bang is.” Koerscaptain Willy Teirlinck onder schrijft die uitspraak ongevraagd. „Hi nault,” aldus Teirlinck, „rijdt met een zelfverzekerdheid die me elke keer weer verbaast. Hij laat zich door niks en nie mand overbluffen. En: hij weet een per fecte balans in zijn werkschema’s te brengen. Vandaar dat hij na de ronde van Spanje zo weinig gereden heeft tot aan deze Tour. Luister, zei hij laatst, ik ben geen Merckx. Ik kan niet alles pak ken want dan rij ik me kapot. Mijn pro gramma is er een van uitstekende ti ming.” Met de blik van de strijdvaardige, stelt Bernard Hinault voor zichzelf vast dat hij zich totaal geen zorgen maakt over zijn optreden in de bergen. „Ik zit er geen seconde mee,” zegt hij. „Wanneer ik de zaken voor mezelf erg nuchter op een rijtje zet dan geloof ik dat ik niet bang hoef te zijn. Ik zal mijn koers gaan rege len op Joop Zoetemelk die ik als de grootste concurrent beschouw. Hij maakt een sterke indruk en hij staat kort achter me in het algemeen klassement. Mijn tactiek zal zich op hem toespitsen, maar dat wil niet zeggen dat ik puur defensief ga koersen. Wanneer ik voel dat ik goed rij, zal ik de eerste demarrant zijn. Dat ligt nu eenmaal in mijn karak ter, dat is mijn temperament. Op zo’n Dat Bruyère tijdens een geïmprovi seerde persconferentie in het hotel waar hij en zijn ploeggenoten van een verdiende rustdag genieten, de vra gen zowel in de Franse als Nederland se taal beantwoordt, is overigens geen surprise. De lange Waalse temporij- der woont immers vlak bij de Neder landse grens. Bovendien is Maastricht zijn geboorteplaats. „Ik kom er nu nog dikwijls met mijn vrouw om te winkelen,” aldus de gele rijder in het door een driemanschap (Eddy Merckx, Rudi Altig en Jos Huysmans) gedirigeerde team. BIARRITZ. Op het puin van de supportersillusies waarmee Bernard Thevenet zijn landgenoten ontgoochel de, bouwt het Franse wielervolk een monument voor de volgende vedette: Bernard Hinault. Hij is jong (23 jaar) en behalve klasse heeft hij een onvermoei bare vechtlust. Mensen uit zijn naaste omgeving prijzen hem als een bijzonder evenwichtig man die zijn wielerkwali- teiten niet domweg de vrije loop liet, maar de beheersing van een rustige op bouw kon opbrengen. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Joseph Bruy- ere (Bel-C.A.) 44.42.08, 2 Jacques Bossis (Fra- Git) op 2.07, 3 Gerrie Knetemann (Ned-Ral) op 2.56, 4 Bernard Hinault (Fra-Git) op 3.32, 5 Joop Zoetemelk Ned-Ner) op 4.11, 6 Maurice de Guïl- loux (Fra- Ner) op 4.36, 7 Freddy Maertens (Bel- Fla) op 4.48, 8 Jean-Pierre Danguillaume (Fra- Peu) op 4.58, 9 Klaus-Peter Thaler (Wdl-Ral) op 5.05, 10 Hennie Kuiper (Ned-Ral) op 5.11, 11 Michel Pollentier (Bel-Fla) op 5.14, 12 Michel Laurent (Fra-Peu) op 5.45, 13 Henk Lubberding Ned-Ral) op 6.16, 14 Ward Janssens (Bel-C.A.) op 6.32, 15 Jean-Luc van den Broucke (Bel-Peu) op 6.41, 16 Joaquim Agostinho (Por-Fla) op 6.52, 17 Francisco Galdos (Spa-Kas) op 7.41, 18 Paul Wellens (Bel-Ral) op 7.47, 19 Sven-Ake Nilsson (Zwe-Mer) op 7.48, 20 Pierre-Raymond Villemia- ne (Fra-Git) op 7.50, 21 Rene Bittinger (Fra-Git) op 8.04, 22 Regis Ovion (Fra-Peu) op 8.15, 23 Fedor den Hertog Ned-Lej) op 8.42, 24 Bernard Thevenet (Fra-Peu) op 8.49, 25 Andre Mollet (Fra-Ner) op 8.51, 26 Jose de Cauwer (Bel-Ral) op 8.56, 56 Wilfried Wesemael (Bel-Ral) op 11.41, 60 Aad van den Hoek ISed-Ral) op 11.52, 69 Jan Raas (Ned-Ral) op 13.34, 72 Gerben Karstens (Ned-Ral) op 13.43, 106 en laatste Jose Pesarrodo- no (Spa-Kas) op 46.54. DAGPLOEGENKLASSEMENT: 1 Gitane 33.35.49 (64), 2 Teka z.t. (182), 3 Peugeot 33.35.50 (95), 4 Raleigh z.t. (128), 5 Mercier z.t. (173). ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: Raleigh 242.19.37, 2 C.A 242.24.41, 242.44.06, 4 Gitane 242.47.02, 5 242.52.08. BERGKLASSEMENT: 1 Roger Legeay (Fra) 16 punten, 2 Gilbert Lelay (Fra) K), 3 Dominique Sanders (Fra) 9, 4 Antonio Menendez (Spa) 6, 5 Pierro Bazzo (Fra) 5. PUNTENKLASSEMENT: 1 Maertens (Bel) 138 punten, 2 EsclaSsan (Fra) 113, 3 Bossis (Fra) 105, 4. Planckaert (Bel) 92, 5 Thaler (Wdl) 77 pnt 1500 gulden. Deze premie is te verdienen in de etappe van dinsdag, Pau-St. Lary Soulan, met aankomst op de Pla d’Adet. De premiesprint wordt verreden na 119 kilometer, acht kilometer nadat er respec tievelijk 4000 en 2000 francs te verdienen zijn in een sprint ter herinnering aan de eerste organisator van de Tour de France, wijlen Henri Desgranges. Yves Petit- Breton is een zoon van de winnaar uit 1907 en 1908, Lucien Petit-Breton. De Franse tv-commentator Robert Cha- patte is lijstaanvoerder in het klassement der journalisten. Chapatte heeft tot dus ver de etappe-uitslag (althans de eerste drie van iedere rit) beter voorspeld dan zijn ruim 200 collega’s van de schrijvende, pratende en filmende pers. Dat Jan Raas zich ijzersterk voelde, bleek onder meer uit het feit dat hij onmid dellijk een demarrage van Danguillaume beantwoordde. Hennie Kuiper bood ver volgens steun door bij het bereiken van de sintelbaan heel even aan de remmen te trekken, waardoor er een kloof ontstond tussen de spits van het langgerekte peloton en de zich achter Kuiper bevindende ren ners. Tevergeefs. Mare Demeyer raasde naar voren. Raas klampte zich weliswaar on middellijk aan het wiel van de Belg vast, maar toen Demeyer bij het ingaan van de laatste bocht heel even met een haperend versnellingsapparaat kreeg af te rekenen („Mijn derailleur sloeg over,” èei de Belg woedend), was het ook met Raas gedaan. Lasa glipte langs hem en Demeyer, daar mee voor het eerste succes van de Span jaarden zorgend. (Van onze speciale verslaggever) BIARRITZ. Behalve dat hij jaagt op de groene trui en naast zijn activiteiten om via rit-overwinningen zijn prestige te herstellen, is Freddy Maertens in deze Tour de France uit op versterking voor zijn ploeg. Hij blijkt met heel wat vol machten van zijn directeur naar de Ronde gekomen te zijn. „Ik heb,” aldus de kop man van Flandria, „vijftien blanco con tracten bij me. De directie gaf me volledi ge vrijheid van handelen over de hoogte van de salarissen.” Tot op heden bereikte Freddy Maertens met een vijftal renners uit andere ploegen een akkoord. Welke coureurs dat zijn, houdt de Belg om begrijpelijke redenen voor zich. Reglementair mogen transfers namelijk niet voor 1 oktober plaatsvin den. Van zijn huidige ploegmaats verwacht Maertens dat de belangrijksten hun over eenkomst zullen verlengen. „Agostinho”, zegt hij, „tekende dezer dagen bij voor twee jaar, Kelly ook. Met Bittinger ben ik zo goed als rond. Zelf heeft Maertens een contract tot eind 1979, net als Michel Pollentier en hun beider meesterknecht Marc de Meyer. Raymond Poulidor is ervan overtuigd dat Joop Zoetemelk de Tour wint. „Pou- pou" baseert deze prognose op de riante uitgangspositie die zijn ex-ploegmakker heeft, alsook de vorm waarin Zoetemelk steekt. Poulidor: „De resterende twee we ken zijn op het lijf van Joop geschreven. Twee tijdritten en een paar zware berge tappes, met aankomsten op de Pla d’Adet en Alpe d’Huez moeten hem eindelijk het zozeer begeerde succes bezorgen. Yves Petit-Breton heeft een premie ge schonken van drieduizend francs, circa De uitslag van de negende etappe, van Bor- deaux naar Biarritz over 233 kilometer, is: 1 Miguel- Maria Lasa (Spa-Tek) 6.43.10, 2 Jan Raas (ISed-Ral), 3 Marc de Meyer (Bel-Fla), 4 Jean- Pierre Danguillaume (Fra-Peu), 5 Klaus Peter Thaler (Wdl-Ral), 6 Walter Planckaert (Bel-C.A.), 7 Yvon Bertin (Fra-Git), 8 Jacques Esclassan (Fra-Peu), 9 Dominique Sanders (Fra-Peu), 10 Rene Bemaudeau (Fra-Git), 11 Javier Elorriaga (Spa-Tek), 12 Hennie Kuiper P^d-Ral), 13 Wüly Teirlinck (Bel-Git), 14 Patrick Friou (Fra-Lej), 15 Jacques Bossis (Fra-Git), 16 Regis Ovion (Fra- Peu), 17 Hubert Mathis (Fra-Mer), 18 Jean Louis Gauthier (Fra-Lej), 19 Bernard Hinault (Fra-Git), 20 Jean Jacques Fussien (Fra-Fia), 21 Sebastian Pozo (Spa-Kas), 22 Mariano Martinez (Fra-Job), 23 Barry Hoban (GB-Ner), 24 Christian Seznec (Fra-N.er), 25 Herve Inaudi (Fra-Job), 38 Henk Lubberding T<ed-Ral), 46 Fedor den Hertog Ke- d-Lej), 53 Joop Zoetemelk £ed-Mer), 71 Jose de Cauwer (Bel-Ral), 75 Gerrie Knetemann (ISed- Ral), 89 Paul Wellens (Bel-Ral), 90 Aad van den Hoek (Ked-Ral), 95 Gerben Karstens (ISed-Ral) allen zelfde tijd als winnaar. 106 Wilfried Wese mael (Bel-Ral) 6.47.54. 4-10-12-2 >7.219 deeln van 2.974.2 2.676 guide, ijs: 494.43 js: 211.91 Duindigt I 1PRIJS 2 2.57.5, 1.23 rd. Winn.3, o 109,-. Ni (PRIJS 20 0.0; 2. Blak !,80; pl. 1; BOITFOH Bosschiet, iviana Wit 0. trio 979. on M (A. llo Donne; 50, 2.10, 3! i gestart: I 1. Boxbe ng's Eagle; pl. 2,30; 1,1 EPR1JS 21 2. Massel I, 1,40; koj er Parade!? w; 3. Lluvi p. 38,70; ti 1. Makker! aya Dear; 0, 1,80; kof HANTILL whuis) 2.44 ■wyn Buse >0; trio 53,1 (J. H. Sm Vinn. 1,70; 1ROMZET rijs op Du irbuyk), 2.m 3. nr. 6 Mat estart: nr. 12. >n. Uitkei<_ Zwaarste Pyreneeënrit. Na 65 km zijn de renners 254 meter geklommen. Zij be vinden zich dan op een hoogte van 463 meter als in Pierefitte- Restates de beklim ming van de Col du Tourmalet (le catego rie, 2113 meter) begint. De top wordt na 94 kilometer bereikt. Dan afdaling tot kilo- meterpaal 111, waar de beklimming van wedstrijd Cal d’Aspin bgtnt (2e categorie, 1489 me ter) waarvan de top na 124 kilometer wed strijd bereikt wordt. Na 137 km (hoogte 704 meter) begint eigenlijk al de beklim ming naar de finish die op de top van Pla d’Adet (le categorie, 1680 meter) getrok ken is. In de laatste 12 km moet een hoogteverschil van 866 meter overbrugd worden. Lasa had zich tijdens de ontknoping van de overigens weinig spectaculaire rit (Bor deaux-Biarritz, 233 lón) slimmer getoond dan de met zijn krachten smijtende Jan Raas. Overigens waren ook nog andere factoren in het spel die Raas van de dag prijs afhielden. „Van het aantal kilometers dat wij moesten rijden klopte niets,” foe terde hij. „Ik heb het bord dat normaliter de laatste vijf kilometer aangeeft, niet ge zien. Wèl het bord 20 kilometer, maar iedereen kan bevestigen dat het er veel meer waren.” Bernard Thevenet hun hoop hebben gevestigd. winnaar op 23 juli wordt gehuldigd weet Bernard Hinault een enorme massa sup porters aan zijn voeten. De verkoop van de petjes die zijn naam dragen stijgt met de dag en het „Bernard, Bernard” is steeds orkanischer gaan klinken de afge lopen week. „Ik weet van mezelf zeker,” zegt Bernard Hinault, „dat ik tegen m’n roem bestand ben. Ik zal er niet ver waand van worden. En ik zal er ook niet door verliezen in deze Tour. Die belang stelling in die favorietenrol maken me koud noch warm. Er zijn allerlei omstan digheden die van de Tour een bijzondere wedstrijd maken voor de mensen. Voor mij is het echter een koers als alle ande re. Met het enige verschil dat ik nog nooit zoveel dagen achtereen reed en dat ik een rustdag kreeg. Dat was dit weekend voor het eerst. Ik ben benieuwd of dat breken van het wedstrijdritme lastige gevolgen heeft.” „Wat koop ik voor een tweede plaats?” rest. In zijn val sleepte hij mij en nog een aantal renners mee.” Gerben Karstens diende Maertens on middellijk van repliek. „Freddy moet niet zaniken,” aldus de Nederlandse Tour- veteraan. „Ik zag een opening. Dan heb ik het recht om daarvan gebruik te maken. Of moet ik mijnheer Maertens soms voor rang geven? Weet je wat het is? Hij kan het niet hebben als anderen proberen hem de loef af te steken.” j AASPW r -J -W5-»

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11