ONGEKENDE WEELDE nd ADRICHEM HOEVE Hier begon het allemaal later Inter Heemskerk winnaar melkkarrenrace 24-uurs V Inbrekers actief in Heemskerk Anjercollecte bracht meer op Clubrecord voor Ton van de Boogaard (DEM) op achtkamp „See you jazzlover” Goede tweede in Beverwijk DUNCAN’S JAZZPUB w Caravan gestolen 99 K' i 1 t <- -’W maandag VEEL BELANGSTELLING VOOR SPEKTAKEL IN HEEMSKERK VVV -evenementen Geen wagenspel Jongens stalen boodschappentas vol JONGEN GEWOND Inbraak in magazijn A J fc Al 6 Juli I 0 1 9 7 Q (Van onze medewerker) TIJDENS KAMPIOENSCHAPPEN IN HAARLEM 3 HEEMSKERK. Het team van de voetbalvereniging „Inter Heemskerk” mocht zich zater dagmiddag, na vierentwintig uur in touw te zijn geweest, winnaar noemen van de eerste Heems kerkse melkkarrenrace. De twee koppels ontvingen uit handen van HWZ-voorzitter J. Lubbers de wisselbeker en een prijs van ƒ500. Tweede werd het eerste team van Tovado, derde het team van ADO’20, vierde het vrijwilli- gersteam „Heemskerks’ Hoop in Bange Dagen”, terwijl het twee de team van Tovado beslag legde op de vijfde en laatste prijs. BEVERWIJK-HEEMSKERK B Ok; Bi de heer (Van een onzer verslaggeefsters) PW ■ir De prijswinnaars van de 24-uurs melkkarrenrace met bloemen en hun prijzen. iweg de lektrici- agebied Noord- iters op n klaar oemen- terdag- :e voor doorge eft ook Elec- gehou- slechts ibloedi- en hele e zien: i dank- r dank- ouw die ohega’s heid de ibileum :ste. Hij den met proble- Gedurende de eerste uren van de race, die vrijdagmiddag om 14 uur van start ging, hadden de deelnemers te kampen met bar slechte weersomstandigheden. Te gen de avond klaarde de hemel op en nam de wind in kracht af, waarna het publiek rond het parcours begon samen te stromen om de koppels luidkeels aan te moedigen. Behalve in moreel opzicht, voeren de deelnemers aan de melkkarrace ook finan cieel wel bij de grote schare belangstellen den. Even hard als vrijdagmiddag het he melwater was gevallen, regende het vrij dagavond en zaterdagmorgen premies, waardoor de race een waar spektakelstuk Breestraat, en vergasten het publiek op de donderdagavonden op een flink portie dixieland en jazz. Beide Amsterdammers zijn zeer tevreden over hun initiatief. Verslaggever Jan Piet Stokman trok vorige week dinsdagavond naar Adri- chem Hoeve en bezocht donderdagavond Duncas Pub en kwam met de volgende impressies terug werd. Het ligt dan ook in de bedoeling van de organisatoren, het evenement het ko mend jaar te herhalen. De leeftijd van het publiek in Adri- chem Hoeve'ligt ver uit elkaar: vijfti gers, veertigers, dertigers en jonge jongens en meisjes. Deze laatsten houden zich voornamelijk bij de bar op. Wonderwel past dit gemêleerde publiek zich uitstekend aan elkaar aan. Er wordt niet gedanst. Men luis tert en babbelt liever. De prijzen van de drankjes vallen best mee: pils 1,75; gedistilleerd 2, wijnen 2,50 en buitenlands gedistil leerd 4 „Proost”, laat Dies de Jonge op een schrijfbord weten. De toegang is gratis en menigeen in Adrichem Hoeve vindt dat een goeie gooi van Dies de Jonge. De Jonge schrijft zelf de verteringskaarten bij de ingang uit. Wie wil vertrekken moet langs De Jonge en kan daar de kosten van de jazzavond met de horeca-ondernemer afrekenen. Adrichem Hoeve begon pas te lopen toen De Jonge grote trekkers naar z’n Aan het winnende team van „Inter Heems kerk”, dat in vierentwintig uur ruim 306 kilometer had weten af te leggen. Werd in een café of restaurant op de helft van die afstand (dus 153 km. van Heemskerk ver wijderd), een gezellige middag aangebo den. sprak daarbij een speciaal woord van dank aan de bemanning van de EHBO- post en aan de masseur, die gedurende de race veel werk hebben moeten verzetten. Terwijl de regen in steeds dichtere vla gen neergutste en verschillende braderie- deelnemers het voor gezien hielden en hun waren gingen inpakken, maakten de spe lers van het Heemskerkse amateurtoneel- gezelschap „Vriendenkring” zich klaar voor de opvoering van een openluchtspel. Het bleef echter bij klaarmaken, want toen weersverbetering uitbleef werd het wa genspel dat op een houten plankier in de kuil van het Burg. Nielenplein zou worden opgevoerd afgelast. BEVERWIJK. De Anjercollecte, die ook dit jaar weer onder auspiciën van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad in Beverwijk en Wijk aan Zee is gehouden, heeft met een opbrengst van 6783,82 het resultaat van vorig jaar met bijna 860 overtroffen. Aan de collecte werkten twaalf plaatse lijke sociaal-culturele verenigingen mee. Organisaties op sociaal of cultureel gebied die een subsidieaanvraag bij het Anjer fonds in willen dienen, kunnen voor be middeling terecht bij de BSCR. Zijn prestaties waren achtereenvolgens: 100 m. 12 sec., verspringen 6,33 m., kogel stoten 11,02 m., hoogspringen 1,60 m., 100 sec. Fred Dijkcks weerde zich met vier persoonlijke records ook niet slecht. Hij kwam tot 12,3 sec., 5,70 m., 10.86 m., 1,40 m., 16,2 sec., 34,14 m. 43,42 en 4.59,7 sec. tot totaal 4039 punten. WIJK AAN ZEE. De ballonnenop tocht die de WV-Wijk aan Zee/Beverwijk zaterdagavond in de badplaats wilde hou den, is in verband met de slechte weersom standigheden afgelast. Het eerstvolgende WV-evenement is nu de jaarlijkse wed loop om de Dorpsweide, die dinsdagavond om 19.30 uur begint. BEVERWIJK. Door de bedrijfsre cherche van de „Famila” zijn zaterdag middag twee knapen in de kraag gevat, die met een gloednieuwe boodschappentas door de superstore wandelden. De tas bleek door de jongens bij V. en D. ont vreemd te zijn. Erin zaten spullen, die het tweetal beiden 15 jaar oud en afkomstig uit Beverwijk bij verschillende waren huizen gestolen hadden. Na verhoor is het duo huiswaarts gezonden. HEEMSKERK. Het inbrekersgilde heeft zich het afgelopen weekend in Heemskerk flink geweerd. Ingebroken werd in woningen in de Dordognestraat en Nizonnestraat. Vit beide huizen wor den geldbedragen van 2900 vermist. Pogingen om een drugstore aan de Mae- relaan en een woonhuis aan de Frankrijk- laan binnen te komen mislukten. Wel slaagden dieven erin, een aan de Van Coe- venhovenstraat geparkeerde auto open te breken. Eruit verdween een autoradio met een waarde van 250. EEN HALF JAAR GELEDEN trok de eigenaar van de Adrichem Hoeve aan de Adrichemlaan, de 35-jarige Dies de Jon ge, de stoute schoenen aan en begon aan een in Beverwijkse ogen gewaagd expe riment: een wekelijkse jazzavond in zijn etablissement. Na een paar succesvolle dinsdagavonden, met flonkerende mo derne jazz, kwam er in december de klad in: het publiek bleef weg. Een maand later klaarde de hemel voor Dies de Jon ge weer op en momenteel is hij een tevreden horeca-ondernemer, die op de dinsdagavond vaak het bordje „vol” moet ophangen. s liet de aris „er de jubi- n en de morden tijdsge- met toe- HEEMSKERK. Een 13-jarige jongen uit Heemskerk is zaterdagavond met onbe kend letsel in het St. Jozefziekenhuis opge nomen, nadat hij op de Puccinistraat tegen een stilstaande motor was aangefietst. BEVERWIJK. Uit het magazijn van Stoutenbeek aan de Zuiderkade is vrijdag morgen vroeg uit een geldkistje een be drag van 850 ontvreemd. Het gebeuren in de Adrichem Hoeve ging de eigenaars van Duncan Mode aan de Breestraat niet voorbij. De twee jonge ondernemers openden zes weken gele den de deuren van Duncan’s Jazzpub in de Nieuwstraat, een zijstraatje van de Een Beverwijker, De Boer geheten, laat weten echt tevreden te zijn. Na vele jazzloze jaren mag de Beverwijk se jazzliefhebber weer eens in eigen stad van deze muziek genieten. De man speelt al twintig jaar saxofoon. „Dat zijn vrienden van me” zegt hij en wijst op de bandleden Blaauwboer, Dekker, Van Calcar, Broerse en zan geres Els van der Woude, die zich in het zweet werken om het publiek te behagen. BEVERWIJK. Een witte Tabbert-ca- ravan met het kenteken 72-PV-56 is vrij dagnacht in Beverwijk gestolen. De cara van stond voor de woning van de eigenaar aan de Spoorsingel. IJMOND. Enkele DEM-atleten hebben in Haarlem deelgenomen aan de Nederland se jeugd-meerkamp-kampioenschappen. De strijd bood voor de DEM-junioren geen uitzicht op een medaille, doch zij hebben zich in het Pim Muliersportpark toch redelijk geweerd. Bij de jongens wist Ton van de Boogaard zelfs het clubrecord op de achtkamp van de b-junioren te verbeteren. BEVERWIJK. Dies de Jonge schreef tegen half elf het 117e toe gangskaartje uit. In de rustieke zaal van de Adrichem Hoeve laat het swing- en mainstreatjazzorkest „Ji ve- at- Five” zich duchtig horen, aan dachtig gadegeslagen door zo’n vijf tig nauwlettend luisterende mensen. De rest van het publiek kout wat bij de bar of maakt in een van de vele sfeervolle hoekjes een praatje met deez of gene. Een lekker sfeertje waarin de moderne jazz welig tiert. tent haalde: Rob Hoeke, Jaap Dekker en Ruud Jansen. Adrichem Hoeve kan wekelijks op een vaste kern be zoekers rekenen en de ervaring leert De Jonge dat dat publiek louter en alleen voor de muziek naar De Hoeve komt. Daarnaast is er een groep die de muziek en het sfeertje fijn vindt en de „onafhankelijke” groep vormt de hekkesluiter van de wekelijkse dins dagavond jazz. „Ik moet veel omzet ten om de kosten van de band er uit te halen. Maar met een kostendekking ben ik al zeer tevreden”, vertelt Dies. Inmiddels is Ruud Jansen binnen ge komen. Ook hij ziet de jazz in Bever wijk een grote toekomst tegemoet gaan. „Waarom zou het hier niet gaan als in Haarlem de jazzclub al een kwart eeuw met wisselend succes draait”. Dies knikt instemmend. Het bordje „vol” heeft hij al in de hand. Opnieuw een Hoeve met jonge en oude Beverwijkers die een paar uur tjes uit willen zijn. Beverwijk kent nu twee jazzclubs. Een ongekende weelde. In vroeger jaren is er wel eens geprobeerd het fenomeen jazz- club in de wijk te introduceren, maar het bleef altijd bij pogingen. De clubs leid den na verloop van tijd een kwijnend bestaan. Het ziet er naar uit dat Adri- chem en Duncan de juiste formule heb ben gevonden. Bij de meisjes kwamen Lia Bleeker en Martha Folkerts in actie. Zij hebben het redelijk gedaan, al konden zij geen rol van betekenis vervullen. Lia Bleeker eindigde m horden 15,1 sec., discuswerpen 37,20 m., van de achttien deelnemende meisjes op speerwerpen 43,82 m. en 1500 m. in 4.59,3 de achtste plaats. Zij liep de 100 m in 13,2 sec., over de horden ging zij in 12,5 sec., bij het hoogspringen kwam zij tot 1,40 m en met de kogel bereikte zij een afstand van 9,12 m. Zij totaliseerde 2511 punten. Mar tha Folkerts werd dertiende en haar pres taties waren achtereenvolgens 13,8 sec., 12,9 sec., 1,35 m. en 9,70 m. Bij de jongens slaagde Ton van de Boo gaard er in het acht jaar oude clubrecord van Sjaak Hurkman te verbeteren. Hij bracht dit van 45,50 op 4621 punten. Met dat puntentotaal bereikte hij de negende plaats. Niet minder dan vijf persoonlijke records wist hij in Haarlem te verbeteren. tó- Jazz in Beverwijk. Hier in Duncan’s Jazzpub. BEVERWIJK. In Duncan’s Pub in de Nieuwstraat overheerst de Engelse sfeer: stoffige Angelsaksische afbeel dingen, antiek en snuisterijen. Kersvers door de eigenaars van Duncan van de overkant gehaald. Voor de klapdeurtjes laat Duncan het hooggeëerde publiek weten zaterdag 8 juli van 14 tot 02.00 uur „Riot Jazz” uit Bremen naar hier te halen. „Especially from Germany for Duncan’s Pub” ver meldt men trots. Duncan’s Pub is een bruine kroeg waarin op donderdagavond heel wat jaz- z- en dixielandklanken over het uit over wegend middentwintigers en-dertigers bestaande volk wordt uitgestrooid. In de Nieuwstraat is van verre de Joseph Lam Jazzband te horen, volgens Ben Hoogen- dijk van de Stichting Promotion Jazz Beverwijk in oprichting, de grote trekker van dit moment. De boys van de Lam Jazzband bezitten in Amsterdam een ei gen club, waar de liefhebber verlekkerd aan z’n trekken kan komen. De jazzvloer van Duncan is op de eer ste verdieping, te bereiken via een trap. Wie naar de pub op de begane (steentjes) vloer terug keert ontmoet de tekst op de balk boven de trapingang „See yout later jazz lover”. Mede-eigenaar Henny Wijnands (24) is •i r_- u~->~-iu Appel, lereerst len van ttenties. e beurt, in diens el opge- aanbie- sjouwt met het jazzprogramma naar de stamtafel. „Nog nat van de drukinkt.” Tot en met 28 september beloven de jongens van de Stichting Promotion Jazz Beverwijk i.o. heel wat: o.a. Dcik Ven- nick, Riverboat Jazzband en het alom bekende Footlight Quintet. Hoogendijk Z blijkt de man van het programma te zijn. Zijn arbeidzaam hobbyisme steekt de J overige leden van de Stichting aan: in augustus (braderie in Breestraat) komt er een jazzhappening. In Duncan loopt het publiek van boven naar beneden en beneden naar boven, al naar gelang de heren van de Lam Jazz band de instrumenten bespelen of even een druk baasje. Tijdens het gesprek aan wegleggen. Pils kost twee gulden. Een de stamtafel kijkt hij vaak heel snel naar gulden en twee kwartjes op andere mid- de bar waar hij normaliter behoort te dagen en avonden, maar omdat de toe staan. Na een paar minuten houdt hij het gang vrij is en de zes a zevenhonderd niet meer uit en verontschuldigt zich. „Ik gulden gage van de band er uit moeten moet toch ook verdienen”, roep hij me komen, acht Duncan die prijsverhoging nog na. Fijn sfeertje daar in de Duncan Pub. Een jongeman met een zwarte bolhoed op het hoofd doet me aan het Bredase gerechtvaardigd. Plannen om een lid- maatschapkaart in te voeren en de leden de twee kwartjes te besparen, worden uitgewerkt. Wie beneden bij de bar zit, Jazzfestival denken, waar de ware hef- hoeft niets van de jazzgeluiden te missen. hebbers eveneens met een dergelijk Via het trapgat en de houten vloer dringt hoofddeksel waren getooid. Wijnands veel tot het lustig babbelende uitgaan- vertelde het Brabantse Jazzgebeuren spubliek door. Ook Duncan’s Jazzpub is óók te hebben bezocht en toen besloot de zo goed als uitverkocht. Vervelend druk knoop door te hakken: op donderdaga- wordt het nooit, daar is de ruimte boven vonden jazz in Duncan. Hoogendijk en beneden te groot voor. J Net op het moment dat zaterdagmiddag de eerste dikke druppels weer begonnen te vallen, werd de melkkarrace afgesloten en konden bij de jurywagen de prijzen wor den uitgereikt. HWZ-voorzitter Lubbers Van de belangstelling profiteerden niet alleen de melkkarracers, maar ook de aan de braderie deelnemende winkeliers. Vrij dagavond en zaterdagmorgen werden er in Heemskerk goede zaken gedaan. Tus sen de klanten bevonden zich veel koop lustigen uit nabuurgemeenten, die een be zoek aan melkkarrace en braderie combi neerden met hun wekelijkse boodschappenuitje. kW

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7