INNENWEG BILLIE IN ADRICHEMHOEVE examens André Valkering in Duncan Pub 'Dixieland en schaken Jop Burg. Nielenplein Nieuwe sporthal Heemskerk „Kees Jongert” is tijdig ingelicht „B” JACKET „OPZICHTIGE TORENTJES ZINLOZE PIEKEN” Dank voor zo goed verlopen verhuizing woonwagenbewoners veilingen beverwijk 3 VERNIELINGEN IN DE BLINKERD •ff )INSDAG 1 1 b.v. i 15252. g iNEMENTEN WERKGROEP ZOMERACTIVITEITEN y - we- i hele ut ie. leuk nen a. j y KAPWMiï V Speelse vorm kleuterscholen door B. en W7. bekritiseerd 28-I4O. op zichzelf als in verband met de bestaan de omgeving niet voldoet aan redelijke eisen van welstand en dat voorts de raarn- verdeling van de gebouwen ongunstig is. In een vergadering van de raadscommis sie voor de beroep- en bezwaarschriften deden de heren architecten nu eens goed uit de doeken waarom die torentjes op de hoeken van de scholen zo functioneel wa ren. De kleuters kunnen door die torentjes hun eigen lokaal herkennen. In het lokaal hebben de torentjes de functie van een 15-48, breekpeen 20-27, komkommer 25- 54, kroten 48-64, peterselie 15-48, peulen 1200-1500, postelein 99-146, prei 145-200, 240, andijvie 20-38, bleekselderij 40-85, bloemkool 100-210, bospeen 35-105, seldery De bouw van de nieuwe sporthal, annex tenniscentrum, aan de Kerkweg, tussen het zwembad „De Waterakkers” en de manege, vordert snel. Op 20 januari van dit jaar werd de eerste paal geslagen. Nu wore# al gewerkt aan het dak. Deze nieu we sporthal, die wordt gebouwd in op dracht van de heren Koelman en Hof, zal nog in het komende indoor-seizoen volop in gebruik kunnen zijn. BEVERWIJK. In de Duncan Jazzpub aan de Beverwijkse Nieuwstraat treedt donderdagavond het boogie-woogie com bo van André Valkering op. De groep speelt vanaf 21.30 uur. BEVERWIJK. Gemeentelijke Avond- Mavo, Plantage, Beverwijk. BEVERWIJK. In de Beverwijkse Adrichem Hoeve is vanavond de band van Billie „B” Jacket te horen, die samen met toetsenspecialist Ruud Jansen voor Geslaagd voor het diploma MAVO-3: mej. C. E. M. Beentjes. Billie B. Jacket, pseudonieum voor de Haarlemse makelaar Willem B. Kreuger, bespeelt de tenorsaxofoon, klarinet en neemt de vocale bijdragen voor z’n reke ning. Van de band maken verder deel uit Bert Nieborg op bas en Charles Duyff op drums. Woensdagavond kunnen jazzliefhebbers hun hart ophalen in het Alkmaarse „Wa pen van Heemskerk”, waar de groepen „Bluestrain”, „Downtown Rythm Combo” en de „Alcmar Rock Foundation” hun opwachting maken in het kader van de manifestatie „Rock Downtown”. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij pia no- en orgelhandel Potgieser aan de Bever wijkse Groenelaan en bij Hoeve Adrichem aan het Adrichemlaantje. de nodige „crazy swing” zal gaan zorgen. Het jazzgebeuren begint om 21.30 uur. HEEMSKERK. Het afgelopen week einde hebben vandalen huisgehouden in de scholengemeenschap De Blinkerd aan de Jan van Kuikweg Plafonds werden vernield, kasten leeggehaald en omver ge trokken terwijl voorts alle brandslangen werden aangezet waardoor de school vol komen blank kwam te staan. Vermist wordt een brandrecorder. De schade loopt in de duizenden guldens. s effen ïdrukt. liverse iteiten. 92-116. enim kvan voor 6-116. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Wat er allemaal kan ebeuren als een architect een schoolge- ouw van stenen uitsteeksels voorziet in en poging het gebouw te verlevendigen de gemeente deze figuratieve torentjes g wil hebben, hebben de Odulfstich- g uit Wijk aan Zee en de Stichting itholiek Schoolbestuur Beverwijk in de jelopen weken ondervonden. rabarber 70-95, radijs 78-85, rode kool 63-110, snijbonen 580-630, sperziebonen 680-730, spinazie 145-290, sla 20-47, spits kool 60-84, tuinbonen 118-139, uien 34-57, waspeen 50-68, capucijners 610-640, retich 30-39. Geslaagd voor het diploma MAVO-4: de dames C. G. M. Beemsterboer, A. M. Beentjes, M. P. E. Berkhout, J. A. G. de Boer, J. M. van Delft, A. F. E. Doesburg, A. E. Duiker, R. C. M. van Etten, C. M. Heijlij- gers, C. N. Koeman, A. M. Koper, J. G. M. Mettten, B. J. M. H. Ransijn, E. Rowaan, M. H. Rühland, A. E. C. Schelvis, A. H. M. Scholten, C. E. Terpstra, A. C. Timmer man, P. Verwer, M. v.d. Wal, IJ. B. H. v.d. Wateringen, I. B. Weder en M. A. J. van Woesik; de heren J. Bax, M. Berschat, P. T. M. Bruyn, J. Diekema, F. Fopma, P. A. Koebolt, H. J. Kuyl, F. Marx, J. Ottens, H. A. J. Peekei, J. J. Schouws en P. Selder- beek. Hl raampjes als opzichtig en zinloos aan te merken. Zij meenden dat de taak van de commissie voor bouwontwerpen beperkt is tot het adviseren over welstandsaspec- ten van de bouwwerken en dat het niet op de weg van de commissie ligt zich uit te spreken over de zin van onderdelen van bouwwerken. De beoordeling mag alleen de opdrachtgevers en de inspecteur voor het kleuterschoolonderwijs en de bouw kundige hoofdinspectie van het ministerie van onderwijs geven. De torentjes en de raampjes zijn nota bene in overleg met deze beide instanties ontworpen. De raadscommissie voor beroep- en be zwaarschriften toog naar de commissie voor bouwontwerpen om te vragen of men van de speelnisfunctie van de torent jes op de hoogte was. Dat bleek niet het geval te zijn. Een lid van de commissie kon zich de functie wel voorstellen, maar veel haalde het bezoek van de raadscom missie niet uit want de adviescommissie bleef op het standpunt staan dat de schoolgebouwen niet aan redelijke eisen van welstand voldoen. ben genomen de heren Bron, Sinnige en Ter Plegt sr. de internationale grootmees ter Olafsson uit Ijsland naar Heemskerk te halen. Deze zou dan de simultaanpartij- en voor zijn rekening moeten nemen. Naast het simultaangeweld kunnen huis/- tuin- en keukenschakers, evenals school- schakers en clubschakers meedoen aan de vierkampen. Ieder viertal speelt minimaal drie partijen. Belangstellenden voor simultaan zowel als vierkampen worden in verband met het gelimiteerde aantal deelnemers ver zocht zich zo snel mogelijk aan te melden bij de Heemskerkse Gemeenschapsraad, Kerkweg 47, tel. 02510-3852 onder vermel ding van naam, adres, leeftijd, eventueel club- en spelkeuze (simultaan of vier kamp). Geen vergunning om dit ontwerp van de kleuterscholen te Wijk aan Zee en Beverwijk te kunnen bouwen, zo oordelen B. en W. en de adviescommissie voor bouwontwerpen. kleine speelnis en in de raampartijen zijn speciaal ten behoeve van de kleuters op ooghoogte enige kleine raampjes aange bracht. De heren architecten vonden het gewoon tijd worden dat bij het bouwen van scholen meer speelse vormen werden geïntroduceerd. Als. voor beelden noemden zij „De Sleu telbloem” aan de Munnikenweide en „De Zeester” te IJmuiden. De architecten von den dat hun ontwerpen onrecht werd aan gedaan door de torentjes en de kleine De raadscommissie voor beroep- en be zwaarschriften laat de gemeenteraad nu weten dat beide partijen verschillende op vattingen over architectuur hebben. De torentjes en de raampjes zijn beslist niet zinloos aldus de raadscommissie, die de gemeenteraad voorstelt de gevraagde bouwvergunningen wel te geven omdat de schoolgebouwen voldoen aan redelijke ei sen van welstand en de adviezen van de commissie voor bouwontwerpen en de daarop gebaseerde afwijzende besluiten van B. en W. niet juist zijn gemotiveerd”. maakt dat evenwel de situ atie van de achterblijvers in het Heemskerkse cen trum. Er zijn daar nu vijf tien vakken vrij gekomen, maar er stonden nog acht wagens buiten de vakken en de te verdelen ruimte beslaat dus eigenlijk maar zeven vakken. Zóveel meer ruimte krijgen de bewo ners daar dus ook nog niet en dat valt dan toch tegen. De gemeente Castricum heeft zich bereid getoond vijf standplaatsen te garan deren, maar vijf gezinnen bij elkaar is wat weinig en men is dan wat erg op el kaar aangewezen. Wel zijnsteam en woonwagen bewoners beraden zich nog op deze mogelijkheid om het Heemskerkse centrum te verlaten. Voor de gezin nen die nu in Beverwijk wonen is de schoolsituatie al opgelost. De kinderen gaan daar naar de gewone school. Hun leeftijden lo pen nogal uiteen en zij moeten dus in verschillen de klassen worden ge plaatst. Voor zover de kin deren van de school in het woonwagencentrum ko men, vergt dat ook aanpas sing. Om de beste voor waarden voor deze kinde ren te scheppen is de On derwijsbegeleidingsdienst daarbij betrokken. nader overleg is de procedure om tot de aanleg van een vervangende ijsbaan te komen besproken. Wij hebben aan de ver eniging de schriftelijke toezegging gedaan, dat wij uiterlijk in augustus van dit jaar a aan de gemeenteraad een voorstel zullen doen voor de aanleg van een vervangende A ijsbaan. In aanmerking genomen de om- J handigheden, welke tot de getroffen maat- «gelen hebben geleid, is er geen enkele reden om te verwachten, dat dit voorstel voor de Usclub nadelige gevolgen zal heb ben.” a. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De werkgroep zomeractiviteiten Heemskerk heeft voor de komen- le weken een dixielandconcert en een schaakhappening op stapel staan. Beide wvenementen worden gehouden in de kuil van het Burg. Nielenplein. Bij slecht weer (wordt uitgeweken naar „De Jansheeren” aan de Kerkweg. Voor het dixielandconcert tekent de (^Revival Jazzband”, die zaterdag 15 juli van 14 tot 16 uur optreedt. De swingende (zesmansformatie is al eens eerder in ^Heemskerk te beluisteren geweest, tijdens *één van de concerten georganiseerd door tóe. werkgroep Jazz Heemskerk. Van de Jband maken deel uit Cees van den Heuvel ((trompet en vocals), Jan Meeuwisse (trom bone), Max Rodrigues Nunes (bas), Ri chard Endlich (banjo, tevens bandleider), woerd van Overeem (klarinet en vocals) Kuuk Griep (drums). De toegang tot het Oncert is gratis. Een week later komen in het kader van le zomeractiviteiten de schaakliefhebbers lan hun trekken. Zaterdag 22 juli begint lm 14 uur een schaakmanifestatie, die imultaanwedstrijden en vierkampen om rat. De deelname is gratis. Wat de s.imultaanwedstrijden betreft loogt de wedstrijdcommissie, waarin on- ler meer naast secretaris Piet Zwart van iet Hoogovensschaaktoernooi zitting heb- X De Odulfstichting wil aan de Voorstraat ben kleuterschool laten bouwen. Het ka tholiek schoolbestuur Beverwijk ging vo- Lg jaar aan de slag om aan de Van Riems- ■ijklaan een dergelijke school neer te laten letten. Beide besturen kozen hetzelfde ar- Ihitectenbureau, dat de tekeningen maak- Jte en de hoeken van de kleuterscholen van jRleine torens voorzag. Volgens het archi tectenbureau zouden de torentjes de enigs- wzins sombere omgeving met stijve gebou- t •wen aan de Van Riemsdijklaan en de di- Arecte nabijheid van de begraafplaats bij de Jschool in de voorstraat te Wijk aan Zee wat •doorbreken. Geen traditioneel rechthoe- kig schoolgebouw, maar een kleuterschool a met torentjes, die zich onderling onder scheiden door bepaalde figuratieve voor stellingen. B. en W. van Beverwijk zagen die toren- ies helemaal niet zitten en meenden dat de ihoolontwerpen niet aan redelijke eisen ui welstand voldeden en weigerden de (vraagde bouwvergunningen af te geven, let de adviescommissie voor bouwont- erpen was het college van mening dat oor het plaatsen van opzichtige en zinloze ieken op de hoeken van de schoolgebou- het uiterlijk van de gebouwen zowel De ochtend van hun nieuwe bestaan in Beverwijk zag er voor de bewoners van het woonwagencentrum „Aagtenpoort” voortreffelijk uit. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Bijna aan het einde van de grote verhuizingsoperatie van de woonwagengezinnen uit het Heemskerkse cen trum naar het ijsbaanter- rein in Beverwijk is er in het Heemskerkse raadhuis een korte bijeenkomst ge houden. De voorzitter van het Woonwagencentrum „IJ- tnond”, de heer A. F. M. van Herpen, had er behoef te aan zijn dank uit te spre ken voor het voortreffelij ke verloop van de verhui zing die men ondanks de intensieve voorbereiding toch met zorg tegemoet heeft gezien. Het goede en ordelijke verloop schreef de heer Van Herpen vooral ook op rekening van het overleg van het welzijnsteam met de bewoners, de gemeenten en de politie. De voorzitter vond het ook een moment om de ge meente Beverwijk grote dank te brengen voor de wijze waarop men het Heemskerkse centrum heeft ontlast m^t de uitein delijk snelle inrichting van het tijdelijke nieuwe cen trum en de verdere begelei ding van verhuizing en op- BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren maandag: aardbeien 85- BEVERWIJK B. en W. hebben het raadslid Cees Berghuis (CPN) geantwoord a die op 19 mei vragen had gesteld over de •gedwongen verhuizing van ijsclub „Kees •j Jongert” Het volledige antwoord luidt: a ..„In verband met de problematiek rond x de decentralisatie van het regionale woon- wagenkamp te Heemskerk hebben wij op a dringend verzoek van en na intensief over- W leg met het dagelijks bestuur van het tó Woonwagencentrum IJmond en het ge- J meentebestuur van Heemskerk besloten een deel van het terrein, dat ’s winters aan A de Ijsclub Kees Jongert beschikbaar J wordt gesteld, tot tijdelijk woonwagencen- W trum in te richten. Aangezien enerzijds A moest worden gevreesd, dat het op dat ogenblik bekend worden van dit besluit tot ongewenste gevolgen met betrekking tot het innemen van standplaatsen met woon- U wagens zou leiden, en anderzijds het be- V stuur van de Usclub zo spoedig mogelijk van één en ander op de hoogte behoorde te worden gesteld, heeft wethouder Hooge- boom zodra dit mogelijk was de secretaris A van de Usclub telefonisch ingelicht, zulks met de uitnodiging tot nader overleg om tot een voor de Usclub bevredigende op- U lossing te komen. Van te laat inlichten van deze vereniging is dus geen sprake. In het vang. Het had hem en naar hij aannam ook de woon wagenbewoners goed ge daan, dat burgemeester Kok van Heemskerk er maandagmorgen was om afscheid te nemen van de vertrekkende gezinnen en dat zij in Beverwijk wer den welkom geheten door burgemeester Hubers. In de dank werden ook betrokken de politiekorp sen van Beverwijk en Heemskerk, die op hun beurt bij monde van com missaris Bremer en korp schef Broersen dank brachten aan de Zaanse politiemensen die geduren de de gehele dag de tran sporten van de wagens be geleidden, want verkeer stechnisch was dat ook nog niet zo’n eenvoudige zaak. De heer Van Herpen leg de er de nadruk op, dat in het menselijke vlak zo’n verhuizing voor de woon wagenbewoners zelf toch veel teweeg brengt. De heer Hamers van het welzijnsteam vertelde dat vele gezinnen nu heel blij zijn om in Beverwijk te kunnen staan. Iets daarvan had hij geproefd in de op merking van één der ver huisde bewoners: ,,’t Is hier nog warmer ook dan in Heemskerk”. Des te schrijnender r- <F

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9