c GAAT WEER MET DE PRIJZEN KNALLEN politienieuws DO-IT bel 31905 I voor een gratis proef- abonne ment cebuco S DO-IT HAARLEMS GROOTSTE JEANSSPECIALIST a s cl U -S Q NU 29.- 39.- 49.- 59. 1 2‘ï 5 <5 JEANS f w c L TUINBROEKEN en OVERALLS 59 Afscheid van juf Annelies (023) 1 CS CS CS O 0 Q WD CS 9^ -JA Hl I JUL! 19 7 8 2 WOENSDAG 2 voor 11.6 10.6 10JO 98 8.4 8.1 8.3 7.7 7.4 7.2 7.0 6.3 5.9 MARKTPLEIN 38-40 - IJMUIDEN - TEL. 12348 tas 1 jan feb mrt apr mei jun jul aug sep okt nov dec (Keuze uit meer dan 10.000 stuks) in CORD DENIM - KANVAS Grote Houtstraat 14 en 151 HAARLEM KINDERBROEKEN (alle merken) 29a" 2 voor 47a" Am» (ook in model bandplooi) fr 1 Noodplan tegen vervuiling van strand door olie „i foto-artikelen (bron: E.I.M.) weer goed is, en als I januari geven een hoog percentage te zien. Ten opzichte gemak enz IIII IC man- DE KRANT KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG! STUNT AANBIEDING Het plan is te beschouwen als een draai boek om met de beschikbare middelen, (nu er nog geen instanties en bedrijven zijn die zich speciaal op de bestrijding van olie op Wist nen 1 BEVERWIJK. Officieel heet zij me vrouw Van Dijk-Meij, maar door moeders en kinderen wordt zij altijd met „Anne- lies” aangesproken. Dat schetst de goede verstandhouding tussen deze „juf” van de kleuterschool „Pinkeltje” en de ouders. Gisteren werd afscheid van haar geno men wegens haar vertrek naar Gronin gen, waar zij hoofdleidster wordt in Rho den. In de kring van het bestuur werd al eerder afscheid genomen. Maar gisteren voerden de kinderen een spel op en wer den vele cadeautjes overhandigd, het me rendeel tuingereedschap omdat juf Anne lies nu tenslotte naar een landbouwgebied gaat. Blij verrast was mevrouw Van Dijk met een album met fóto’s en bijdragen van de kinderen. Een door de moeders gemaakt wand kleed met „Pinkel” zal het nieuwe huis in Andel gaan sieren. he to< Er zijn vele mogelijkheden om aan die informatie te komen: de detaillist, het vakblad, maar ook het dag blad C/5 in w e€ in ai VI N H st ik di ki is V€ Z< gl Oc de Di m< Ve ka en on va th; bo de tei on zij De sli m; ge J ni< te na ta; vie Ne ge rei ge fic vr he no aa Immers het dagblad is aktueel, verschijnt elke dag, en is daardoor bij uitstek het medium, waarin de de taillist zijn potentiële klanten van een goede en vooral aktuele voorlichting kan voorzien. Sinds 1970 is een „regeling olieverontrei- niging zeestranden” van kracht, afgekon- digd door het ministerie van CRM, op grond waarvan een rijksbijdrage kan wor den gevraagd voor het opruimen van de olie. De bijdrage kan worden gegeven aan gemeenten die zeestranden hebben waar van de recreatieve waarde op ernstige wijze is aangetast ten gevolge van de aan wezigheid van olie. Belangrijkste maanden voor de verkopen van foto-artikelen zijn, zoals uit de grafiek blijkt, de zomer maanden. De cijfers geven aan het procentuele aan deel van de jaaromzet dat per maand gereali seerd wordt. Zonder seizoensfluctu- maand 8.3% jy zijn. maakt voor een gezamenlijke studie. Een werkgroep zal een rapport opstellen, waarbij gebruik gemaakt zal worden van het „Interimrapport strandvervuiling door olie” van een interprovinciale commissie, dat in januari 1978 is verschenen. Op basis van dat rapport moet worden vast gesteld waar de verantwoordelijkheden en activiteiten thuishoren bij olierampen die een nationaal karakter dragen. Daarin zul len pok de relaties van het rijk naar de kustprovincies en kustgemeenten worden vastgelegd. Ook de maanden december en van voorgaande jaren is dit percentage behoorlijk toegenomen. Reden hiervan'zou kunnen zijn, dat steeds meer mensen een tweede vakantie genieten; daarnaast doet de uitverkoop in de maand januari haar invloed gelden. aties zou dit iedere 100 t 12 ch'Ln Onder invloed De Heemskerkse poli tie heeft in de nacht van dinsdag op woens dag op de Rijksweg 9 een autobestuurder uit Heiloo van de straat gehaald die kenne lijk onder invloed van drank reed. De proeven in het bureau vielen voor hem ongunstig uit. Diefstal Uit boxen onder de flat aan de Debora Bakelaan zijn jn de nacht van maandag op dinsdag onder meer twee luidsprekerboxen, een paar stalen noren (schaatsen) ontvreemd. Beroofd. Een 66-jarige Beverwijkse vrouw is dinsdagavond op het Stations plein van haar handtasje beroofd. In het tasje bevonden zich wat bescheiden en een geldbedrag van vijftig gulden. Crossmotor De politie verbaliseerde dinsdagavond een 20-jarige Beverwijker die met een crossmotor op de Laan der Nederlanden reed en niet in het bezit was van een rijbewijs. Ook tegen de eigenaar van het voertuig is proces-verbaal opge maakt. Geweldpleging Twee jongens uit Vel- sen-Noord, 18 en 16 jaar, zijn door de Beverwijkse politie ingesloten. Zij beken den een 33-jarige Heemskerker in de nacht van 1 op 2 juli te hebben afgeranseld. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben een noodplan ter bestrijding van strandverontreiniging door olie toegezonden aan 13 kustgemeen ten in de provincie. Het college heeft de gemeente gevraagd of zij met het plan kunnen instemmen. De samenwerking tussen provincie en gemeenten geschiedt op vrijwillige basis. De dertien gemeen ten zijn Zandvoort, Bloemendaal, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Eg- mond, Schoort, Bergen, Zijpe, Callants- oog, Den Helder en Texel. Het noodplan is opgesteld door Provinciale Waterstaat. Fotograferen gebeurt voornamelijk in de zomermaanden, als het de vakantietijd aanbreekt. Dat blijkt onder andere uit de omzetten, die de detailhandel de vorige jaren steeds realiseerde. De maanden juni, juli en augustus zijn ware topmaanden: verleden jaar maakte die periode 32,2% van de jaaromzet uit’. In een advertentie kan hij de lezers informeren over- zijn assortiment, prijzen en merken, kortom informa tie, waar geïnteresseerde kopers naar zoeken. u, dat 79% van alle vrouwen an 82% van alle boven de 13 jaar elke dag de krant lezen? Daarnaast komen klanten de zaak binnen, die overwegen een nieuwe camera aan te schaffen. Voordat men overgaat tot de aanschaf van een nieuw artikel zal men zich uitgebreid willen oriënteren op prijzen, merken, gebruiksmogelijkheden, bedienings- de stranden hebben toegespitst) zo goed mogelijk en in zo kort mogelijke tijd het strand weer „schoon” te krijgen. Dat houdt in dat er het nodige geïmproviseerd zal moeten worden. In het noodplan wordt voorgesteld dat eraan wordt gedacht als centraal meld punt het nummer te kiezen van de alarm centrale Algemene Hulpverlening Zaan- streek-Waterland i.o. (nummer 075- 323232). Vanuit deze centrale wordt Pro vinciale Waterstaat op de hoogte gesteld. Daar wordt de ernst van de situatie beoor deeld en zo nodig wordt dan overgegaan tot de inrichting van een Coördinatiecen trum. Dit coördinatiecentrum zou kunnen worden ingericht in de provinciale com mandopost B.V. op het terrein van Provin ciale Waterstaat, van waaruit goede ver bindingen lopen met allerlei betrokkenen. De leiding van het team in het centrum berust bij de Commissaris der Koningin, met als plaastvervangers leden van GS. Het centrum zal verder worden bezet door ambtenaren van de provinciale griffie en Provinciale Waterstaat. Het centrum orga niseert de bestrijding van de vervuiling. Aangezien en er geen bedrijven zijn die zich hebben ingesteld op het bestrijden van olieverontreiniging, wordt eraan ge dacht wegenbouwmachines en -werk tuigen in te zetten. Het olie-zandmengsel kan dan op bepaalde plaatsen zó worden verzameld, dat het grondwater niet wordt beïnvloed, bijvoorbeeld door afdekking van de bodem door plastic folie. Het kan ook wenselijk zijn op grote schaal mankracht in te zetten; dan kunnen sleuven worden gegraven waar de olie naar toe vloeit. Vanuit de sleuven kan de olie met behulp van zuigpompen worden verwijderd. Over de verwerking wordt in het noodplan gezegd dat de verzamelde olie niet mag worden begraven. Verbran ding van de olie zal slechts bij aflandige wind dienen te geschieden. Eventueel kan de olie in een huisvuilverbrandingsinstal- latie worden verbrand. Onderzocht dient te worden of de verzamelde olie opnieuw kan worden geraffineerd. Intussen gaat het overleg over de bestrij ding van olievervuiling tussen het rijk en de kustprovincies door. Op 28 juni zijn tussen de minister van Verkeer en Water staat en de kustprovincies afspraken ge- La Op grond van bovenstaande cijfers wordt verwacht, dat de zomer van 1978 voor de detaillist in de fotobranche een drukke tijd wordt. Veel consumenten zullen hem opzoeken om filmrolletjes te halen, die later weer ontwikkeld, afgedrukt enz. moe ten worden. v r" k ,'v

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 6