AN tourpuntiq NOG NOOIT Paul Wellens mikte niet op etappezege en 99 Nieuwe functie Frans Mahn in wielrenunie sportpuntiq STONES: LEVENSLANG sportpuntiq tour in cijfers r r r Mmin... vanavond barbecuen „GEWAPPERD” E fe w r r' l EIN ITS tour de France 15eRIT 233,5 km CHAMALIÉRES ST.-ÉTIENNE 23 SPORT JULI I 4 19 7 8 RUD AG F 3 Cl (Van onze speciale verslaggever) t) SOU B N Treinreis En mocht ’t tóch gaan regenen dan zijn deze Unox worstjes houdbaar buiten de koelkast. SUPER BESSE. Toen Paul Wellens met nog 50 km voor de boeg aan‘een achtervolging begon op Hézard, De Schoenmaecker, Oliva en Martin, dacht hij niet in eerste instantie aan de etappe- overwinning. „Het was mijn bedoeling om de zaak open te breken voor Hennie Kuiper”, zei hij ander half uur later, nadat hij toch als winnaar uit de bus was gekomen. I 100o“" iniiiiiiiiiii (Van onze speciale verslaggever) I SUPER-BESSE. Sinds vier dagen zit de witte trui van de Tour de France om de stevige schou- ders van de Voortse boerenzoon ®voFfe*enjienk Lubberding. Officieel heet ®^*tehet klassement dat hij aanvoert grand prix des jeunes”, dat ïFden Jos voor degene die op kop gaat de tty Mee» vrije vertaling „meest belovende ion raw, jongere” kreeg. s s 1 Kuiper zaak openbreken Paul Wellens duidelijk af te lezen. De vermoeidheid is op het gezicht 'o amp.) 20 Yssingeaux Fourches >01 door Peter Heerkens In de steeds weerkerende onoverzichte- ijke drukte van ceremonies aan de finish - üteenlopend van de huldiging van de gele- ruidrager tot het uitdelen van een prijs ALGIERS (AFP). De Amerikaanse hoogspringer Dwight Stones zal vermoe delijk voor het leven worden geschorst, evenals zijn landgenotes Kathy Schmidt (wereldrecordhoudster speerwerpen), Francie Larrieu (midden-afstandloopster) en Jane Frederick (vijfkamp en werpnummers). Dit verklaarde Adriaan Paulen, voorzitter van de internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) gisteren in Algiers tegen een verslaggever van het Franse persbureau AFP. Omdat Kuiper geen meter ruimte kreeg, ben ik doorgegaan. Ik had het eerder ontsnapte viertal gauw te pakken. Slechts heel even bleef ik bij hen. Toen vond ik het beter om een solovlucht te beginnen”. Dat hij tijdens die laatste 40 km een schitterende prestatie leverde, vertelden de chronometers. Michel Laurent, die de tweede plaats voor zich opeiste, telde anderhalve minuut achterstand. En er werd gedurende dat laatste koersuur be slist niet gelummeld in de favorieten- groep achter de 26-jarige winnaar. De overwinning van Paul Wellens bete kende voor de ploeg van Peter Post de zesde ritzege in deze Tour de France. Zo gemakkelijk als het tijdsverschil tussen winnaar en achtervolgers werd geregi streerd, was de marge in de praktijk overi gens niet tot stand gekomen. „Ik heb afge zien tegen de sterren op”, verduidelijkte Wellens in onvervalst rennersjargon. „Het parcours had voor mij geen geheimen. Na afloop van de Dauphiné Libéré heb ik hier en op de Alpencols getraind met Hennie Kuiper. Dat kwam nu goed van pas”. Ofschoon hij niet meer tot de allerjong sten van het beroepsrennersgilde behoort („Ik werd vorig jaar professional”), lijkt er een geweldige wielertoekomst weggelegd voor de uit Belgisch Limburg afkomstige Wellens. Zijn ploegmakker Jan Raas zei: „We mogen blij zijn dat we zo’n sterke renner in de ploeg hebben. Kuiper vooral. Ik heb op het eind van het vorig seizoen bij Peter Post bewerkstelligd dat hij Paul Wellens in zijn Raleigh-ploeg opnam. Ik reed met Wellens een jaar bij Frisol. Hij maakte toen een geweldige indruk op me. Voor mij stond reeds vast dat hij meer kon dan zijn uitslagen deden vermoeden”. Wellens zelf, die enkele weken geleden de Ronde van Zwitserland op zijn naam schreef, bleef onder alle loftuitingen de „Van de ene kant doet het zeer wanneer die grote mannen je op een gegeven mo ment lossen, van de andere kant ben ik content wanneer ik, als ik in een afdaling terugkom, hem drinken kan geven. Dan zitten m’n zakken vol met bidons water en thee, die ik van achteren meebreng voor Kuiper. Op die ogenblikken voel ik me erg nuttig”. Iedereen, inclusief de Tourfavorieten, leed onder het gehalte van het parcours en de klimatologische omstandigheden. De wedstrijd was bovendien zwaar omdat er ondanks een vroege treinreis van bijna 200 km alvorens vanuit Toulouse de start plaats Figeac te bereiken, veel activiteit werd getoond. Bij de verschillende ontsnappingen wa ren onder meer Thaler, Knetemann en Lubberding betrokken. Toen na 104 km Le Denmat, Bourreau, Martin en De Schoen- De Spaanse ploeg Kas werd niet in het ploe- genklassement opgenomen omdat de ploeg nog slechts vier renners telt. Na wat kleine beklimmingen moet op 33,5 km van de finish een col van de 2e categorie genomen worden. De Croix de Chabouret stijgt in 15 km van 534 meter naar 1201 meter, waarna de rest (18,5 km) van de rit een lange afdaling is. CROIX-DE- CHABOURET “Bourg Argental steranen rint van ioor Jan len. Het it Vlaar- asseerd, en be- laarlem- itte kwa- tievelijk men reke- id dat de n zwakke Hans Langerijs uit Blokker heeft de „Zesdaagse van Rijn en Gouwe” gewon nen. In de laatste van de zes criteria voor beroepsrenners, gisteravond in Alphen aan den Rijn eindigde Langerijs als zesde, voldoende voor de eindzege. De rit in Al phen, over 117 kilometer, werd gewonnen door Cees Priem die aan de eindstreep een voorsprong had var) 20 seconden op Bert Scheuneman, die zich in deze zesdaagse uitstekend heeft geweerd. Billom Col de Toutéi Fourches Dourbias ^Ambert or niet ers Jan ie eind- opgroep toverde ’eter de n gaan. •club De rbospar- üompeti- aan ook n, is ge ef in de imakker en paar peloton, en), 2. H i, 4. P- j-abben- 15.7.1978 (ADVERTENTIE) (Clermont-Ferrand) CROIXDE CHABOURET (in het huidige deelnemersveld 34 strijd ce coureurs! moeten of sinds 1 juli niet ouder ,rt was de dan 23, ot tweedejaars prof, itrijd niet sondanks Eten voor- n tijd van stellen. Als ik écht klasse heb, denk ik maar, dan komt het er wel een keertje uit. Het schijnt dat ze die klasse aan me zien door de manier waarop ik me gedraag wanneer ik aan het eind van m’n krachten ben. Dat wil zeggen: dan denk ik zelf dat ik steen-kapot zit, maar op de anderen maak ik de indruk van nog fit te zijn. Da’s de klasse, zeggen ze. Aan een klasse-coureur kun je niet zien dat-ie er zo door zit. Ik zal mezelf dus nog meer zeer moeten doen”. Binnen de Raleighploeg fungeert Henk Lubberding af en toe als beschermd ren ner, maar meestal als knecht. „Dat”, zegt hij over zijn rol van sjouwer, „kost me geen enkele moeite. Ik weet dat ik die stage moet doormaken om te volgroeien in dit vak. Als we als ploeg maar winnen, dan ben ik content. Dat is altijd mijn instelling geweest. Ook bij de amateurs, waar ik meestal veel te veel opknapte voor de anderen uit de ploeg. Maar wanneer ik er dan één op het podium zag staan, was ik gelukkig. En zo ben ik nog. Ik vind dat je die mentaliteit moet hebben als beroeps renner. Dan dient het ploegbelang voorop te staan. Daarom voel ik me ook altijd voldaan wanneer ik zo lang mogelijk bij Hennie Kuiper kan blijven, om te helpen”. In de 13e Touretappe is Raleigh de eerste plaats in het ploegenklassement kwijtgeraakt aan C A, het team van Eddy Merckx. De ploeg van Post voerde de rangschikking aan vanaf de eerste dag. Directe aanleiding was de slechte klasse ring van Wilfried Wesemael als 5e man voor de telling van dit klassement. De Belg finishte 6,06 min. later dan de 5e renner uit de ploeg van Merckx, Jose de Schoenmaecker. 9 Gele-truidrager Joseph Bruyère, ver klaarde na de finish in Super-Besse, dat hij de lastigste dag uit zijn wielercarrière had beleefd. Bruyère: „Hoe het kwam weet ik niet, maar vanaf het moment dat ik de gele trui had meende ik dat ik die in deze etappe kwijt zou raken. De schrik sloeg zo in m’n benen, dat ik bijna gelost werd. M’n geluk is geweest dat het op de Super-Besse koel was, anders denk ik dat ik het niet gered had’’. Het organiserende sportblad l’Equipe, waarvan hoofdredacteur Jacques Goddet de rennersstaking van woensdag fel ver oordeelde, heeft de actie in opvallende opmaak gebracht. Waar bepaalde proble men rond de Tour nogal eens worden ondergeschoven in de berichtgeving, gaf l’Equipe donderdag van alle Franse bla den de grootste foto van de actie, de historische „voettocht” naar de finish. Dat gebeurde onder de vette kop: „Rs ont perdu les pédales" (Zij verloren de peda len), welke uitdrukking in de wielersport een begrip is voor niet meer weten wat men doet. 9 Raleigh-mecanicien Jan Legrand wijkt op de parkeerplaats van de aankomsten in de Tour geen milimeter van de ploeglei- derswagen. „Ze hebben", licht hij toe, „in de Dauphiné Libéré twee reservefietsen - van Kuiper en Thaler - van de auto gesto len. Dat zal ons geen volgende keer over komen”. 9 In de 13e rit naar Super-Besse waren er twee uitvallers, beiden Spanjaarden: Sua- rez-Cuevas en Elloriaga. De KAS-ploeg is zodoende van een 10-mansploeg uitge dund tot een equipe van 4. De andere Spaanse vertegenwoordiger, Teka, rijdt nog met 7 renners. PLOEGENKLASSEMENT: 1 Mercier 33.51.00, 2 C A. 33.51.47, 3 Raleigh 33.56.56, 4 Flandria 33.58.07, 5 Jobo 34.04.05, 6 Peugeot 34.Q4.38. PUNTENKLASSEMENT: 1 Freddy Maertens (Bel-Fla) 166 punten, 2 Jacques Esclassan (Fra- Peu), 3 Jacques Bossis (Fra-Git) 96, 4 Jan Raas (Ned-Ral) 65, 6 Jean-Francois Pescheux (Fra- Job) 65, 7 Yvon Berlin (Fra-Peu) 60, 8 Joseph Bruyère (Bel-C.A.) 54, 9 Bernard Hinault (Fra- Git) 44, 10 Sean Kelly (ler-Fla) 40. van groeien. Je lichaam moet ernaar gaan staan. „Steeds grenzen verleggen, dat schijnt het te zijn. Klimwerk, zoals ik dat nu in de Tour doe, maakte ik nog niet veel mee, dus ik probeer het alsmaar wat langer vol te houden. Maar om nou te zeggen dat ik ooit tot het uiterste ben gegaan? Nee. Ik heb me nog nooit helemaal total loss gereden. Of, zoals wij zeggen, gewapperd”.- In de rennerskaravaan zijn de kwalitei ten van Henk Lubberding niet onopge merkt gebleven, getuige de lovende reac ties wanneer het gaat over zijn vermogen om zwaar werk op te knappen voor de kopmannen en toch nog kans te zien een ritzege (Pau) te behalen. Henk Lubberding, met enige aarzeling in zijn stem om zo onbescheiden over zichzelf te praten: „Tja, ze zeggen dat ik veel klasse heb. Dat er meer in me zit. Maar dat durf ik van mezelf niet zo te Bij internationale atletiekwedstrijden in Lausanne heeft Wybo Lelieveld (De Bataven) gisteravond de 1500 meter ge wonnen in 3 minuten en 44.7 seconden. De Stompwijker startte echter in de B-loop. De A-race werd in'3.39.02 gewonnen door de Amerikaan Steve Scott. Op de 1500 meter dames zorgde de Zwitserse Cornelia Bürki voor een nieuw nationaal record met een tijd van 4.07.71. Ruud Wielart werd bij het hoogspringen derde met 2.21 m. Van de drie Nederlanders, die door de eerste ronde van de open Zwitserse tennis kampioenschappen in Gstaad kwamen, heeft alleen Tom Okker zich geplaatst voor de derde ronde. De halve finalist van Wimbledon won met 7-6, 6-3 van de 38- jarige Bob Hewitt, de voor Zuid-Afrika uitkomende Australiër, die thans in Zwit serse dienst is. Louk Sanders en Rolf Thung werden in twee sets uitgeschakeld. De Amerikaan Jeff Borowiak was te sterk voor Sanders: 7-6, 6-2 en de goed naar voren komende Zwitserse jeugdspeler Gunthardt versloeg Rolf Thung: 6-3, 7-5. Het Nederlands waterpoloteam heeft gisteren zijn eerste wedstrijd in het inter nationale toernooi van Heidesheim verlo ren. Hongarije was met 8-1 (1-0, 20-0, 2-1, 3-0) duidelijk te sterk. Het Nederlandse doelpunt werd gemaakt door Van Schaik. Door gebrek aan wind zijn de deelne mers aan het wereldkampioenschap in de o.k. klasse gisteren op het Ijsselmeer niet in actie geweest. Nadat de start enkele malen was verschoven, werd tegen de mid dag opnieuw een poging gedaan de deelne mers weg te schieten. Dat leidde tot vijf valse starts. Daarbij bleef het. Het plan is om vandaag de laatste twee races te zeilen. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Joseph Bru yère (Bel-C.A.) 65.24.38, 2 Bernard Hinault (Fra- Git) op 1.05, 3 Joop Zoetemelk (Ned-Mer) op 1.58, 4 Michel Pollentier (Bel-Fla) op 2.47, 5 Hennie Kuiper (Ned-Ral) op 4.08, 6 Joaquim Agostinho (Por-Fla) op 5.13, 7 Paul Wellens (Bel- Ral) op 6.36, 8 Michel Laurent (Fra-Peu) op 6.38, 9 Mariano Martinez (Fra-Job) op 6.46, 10 Freddy Maertens (Bel-Fla) op 7.21, 11 Galdos (Spa-Kas) op 7.51, 12 Seznec (Fra-Mer)op 9.03, 13 Lubberding (Ned-Ral) op 9.12, 14 Bernaudeau (Fra-Git) op 9 57, 15 Martin (Fra-Mer)op 10.27, 16 Nilsson (Zwe-Mer) op 10.42, 17 Van Impe (Bel- Lubberding mikt op de witte trui DEN HAAG (ANP). Frans Mahn en de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) hebben een nieuwe overeen komst gesloten, die ingaat als het huidige contract met Mahn als baancoach afloopt: op 1 januari 1979. Deze overeenkomst zal voorlopig duren tot 31 december 1980. Mahn zal zoals officieel heet „sporttech- nisch medewerker en full-time lid van het te vormen coördinatieteam” worden. Dit team zal gaan bestaan uit een drieman schap, te weten Wim Roosemburg, A. de Schipper en Mahn. De heren Roosenburg en De Schipper treden thans reeds op als coördinatoren voor respectievelijk de baan- en de wegsport. In dit team, dat verantwoordelijk is voor de coaching en de technische begeleiding, wordt Frans Mahn primair verantwoordelijk voor de beleidsuitvoering. In samenwerking met de opleidingscommissie zullen door Mahn cursussen worden ontwikkeld en gegeven. De coördinatiecommissie die dus per 1 januari van het volgend jaar zal gaan functioneren zal worden geadviseerd door scouts. benader en waarin hiï één Plaats voor zijn grote Mnmende i/RIOTri- seconde. srgde het a de Pho- e van Dr oegen de .egir-acht e. Ook na sgen nog voor de net waar Phocas- tel. De bewerk- de boten aan de meest elegante renner - valt een onderscheiding zoals Lubberding die draagt weg in het grote geheel. Zoals ook wat de grote belangstelling betreft zijn voortreffelijke klassering in het algemeen klassement (13e in een peloton van 99) te lijden heeft onder de interesse die in de eerste plaats uitgaat naar het gedrang dat vooraan in de rangschikking plaatsvindt. Binnen de Tourkaravaan echter oogst Henk Lubberding lof als een inderdaad „veel belovende” en hij weet ervan. „Via soigneurs en mecaniciens hoor je wel eens wat. Het schijnt dat er nogal wat ploeglei ders belangstelling voor me tonen. Dat vind ik natuurlijk wel leuk, maar ik-blijf er erg nuchter onder want ik weet van mezelf dat ik nog een hoop heb te leren. Ik zal nog meer moeten gaan afzien. Bergop bijvoor beeld rij ik deze Tour stukken beter en met meer overgave dan vorig jaar, maar het maximum is nog niet bereikt. Dat voel ik gewoon. Ze zeggen dat het een kwestie is maecker ten aanval trokken was Aad v.d. Hoek namens de formatie van Peter Post present. De waterdrager-bij-uitstek had zijn krachten niettemin overschat. Op vrij wel hetzelfde moment dat Oliva (de man die daags te voren een oorvijg had gekre gen, omdat hij de algemeen heersende rust wilde verstoren), een geslaagd overstapje naar de koplopers maakte, verdween Aad v.d. Hoek uit het eerste gelief Le Denmat trouwens ook. Na 40 km telde het leidend kwartet (De Schoenmaecker, Bourreau, Oliva, Martin) de grootste voorsprong: 3 minuten en 4 seconden. Naarmate de moeilijkheden steeds talrijker werden en de favorieten in het uitgedunde peloton hun overgebleven helpers aanspoorden tot het nog harder maken van de koers, werd de marge tus sen koplopers en hoofdmacht kleiner. Toen oordeelde Wellens het moment geko zen om Kuiper te lanceren. De demarrage van de Belg slaagde, maar Kuiper kreeg van zijn concurrenten geen meter vrijheid. „Op het laatst heeft Hennie nog flink aan gevallen”, verduidelijkte Zoetemelk. „Wij hielden hem echter in bedwang”. Joop Zoetemelk gaf zijn ploegmakkers Seznec en de Zweed Nilsson overigens ook opdracht tot het slaan van een bruggen hoofd, maar evenmin als Kuiper slaagde de andere Nederlandse Tourfavoriet. „Vanaf dat moment kon Pollentier zijn positie in het bergklassement verstevi gen”, zei Zoetemelk. „De last van de koers legden zij zoveel mogelijk op de schouders van Hinault. Hoe meer je hem kunt afmat ten, hoe beter. Uiteindelijk is hij in de tijdritten die ons nog te wachten staan favoriet. Daarnaast maakte Pollentier een sterke indruk op mij. Niemand moet vreemd opkijken als hij in de hitte van deze dag, in de tijdrit naar de Puy de Dóme (vandaag - red.) voor verrassingen zorgt”. Zoetemelk noch Kuiper wilde verder op de nieuwe „rit van de waarheid” voor uitlopen. Gele-truidrager Jos Bruyère evenmin. Hij vond het behoud van zijn eerste plaats voorlopig voldoende. BERGKLASSEMENT: 1 Michel Pollentier (Bel Fla) 79 punten, 2 Mariano Martinez (Fra- Job) 56, 3 Bernard Hinault (Fra-Git) 50, 4 Joop Zoetemelk (Ned-Mer) 48, 5 Hennie Kuiper (Ned- Ral 40 bescheidenheid zelve. „Ik heb weliswaar vanaf het begin dat ik op een racefiets zat, gevoeld dat ik enige aanleg had, maar ik wil mezelf niet op een troon plaatsen. Klasse heb ik eigenlijk niet eens zoveel. Misschien wordt dat echter goedgemaakt door mijn wilskracht”, aldus de sympa thieke Belg. Die wilskracht zou misschien niet zo groot geweest zijn als Paul Wellens geen tegenwerking had gekend op weg naar een goede positie als beroepsrenner. „Thuis - vonden ze mijn wieleraspiraties maar niets en op school stuitte ik ook op veel tegenstand. Toch gaf ik niet op, alhoewel ik in de laatste jaren van mijn studie voor het onderwijzersdiploma moeilijk tot pres taties op de fiets kon komen. Eenmaal dat papier op zak, ging het steeds beter. Voor de klas zien ze me overigens niet staan. Wielrennen is veel mooier. Mijn vrouw in Koersel steunt me voor honderd percent.. Paul Wellens, die vorig seizoen onder meer een etappe in de Ronde van het Baskenland won alvorens ook in de Tour de France (de rit naar Morzine) en de Grote Prijs van Orchies te winnen, koerste op weg naar Super Besse attent in de voorste gelederen. Hij zag dat het peloton steeds meer manschappen ten gevolge van de drukkende hitte verloor. Zijn opmer king: „Op een gegeven moment leek het wel alsof iedereen aan het einde van zijn latijn was”. WW C.A.) op 12.40, 18 Janssens (Bel-C.A.) op 13.04, 19 Nazabal (Spa-Kas) op 14.05, 20 Hezard (Fra- Peu) op 14.13, 21 Villemiane (Fra-Git) op 16.41, 22 - Fedor den Hertog (Ned-Lej) op 17.04, 23 De Schoenmaecker Bel-C.A.) op 17.08, 24 Le Lay (Fra-Fia) op 17.15,25 Ovion (Fra-Peu) op 17.27, 33 Jan Raas (Ned-Ral) op 23.30, 45 Thaler (Wdl-Ral) op 29.39, 66 Gerrie Knetemann (Ned-Ral) op 45.34, 67 José de Cauwer (Bel-Ral) op 47.38, 69 Aad van den Hoek (Ned-Ral) op 50.10, 71 Wilfried Wesemael (Bel-Ral) op 50.35, 86 Gerben Kar stens (Ned-Ral) op 1.06.26, 96 en laatste: Philippe Tesniere (Fra-Fia) óp 1.37.44 De uitslag van de dertiende etappe is: 1 Paul Wellens (Bel-Ral) 221,5 km in 6 uur, 43 mln en 49 sec., 2 Michel Laurent (Fra-Peu) op 1.30, 3 Joa quim Agostinho (Por-Fla) op 1.32, 4 Bernard Hinault (Fra-Git) op 2.07, 5 Michel Pollentier (Bel-Fla), 6 Joop Zoetemelk (Ned-Mer), 7 Joseph Bruyère (Bel-C.A.), 8 Hennie Kuiper (Ned-Ral), 9 Lucien van Impe (Bel-C.A.) zelfde tijd als Hinault, 10 Christian Seznec (Fra-Mer) op 2.19, 11 Le Lay (Fra-Fia) z.t., 12 Galdos (Spa-Kas) z.t., 13 Bernaudeau (Fra-Git) z.t., 14 Martinez (Fra- Job) z.t., 15 Nilsson (Zwe-Mer) z.t., 16 Martin (Fra-Mer) z.t., 17 Henk Lubberding (Ned-Ral) z.t., 18 Janssens (Bel-C.A.) op 2.24, 19 Loos (Bel- C.A.) op 2.43, 20 Le Guilloux (Fra-Mer) op 2.51, 21 Rouxel (Fra-Mer) op 2.52, 22 Romero (Fra-Job) z.t., 23 Nazabal (Spa-Kas) z.t., 24 Vilardebo (Spa- Kas) z.t., 25 Fedor den Hertog (Ned-Lej) z.t., 28 Maertens (Bel-Fla) op 3.03, 32 Jan Raas (Ned-Ral) op 3.49, 45 Wilfried Wesemael (Bel-Ral) op 9.36, 52 Thaler (Wdl-Ral) z.t., 73 Aad van den Hoek (Ned-Ral) op 13.43, 75 Gerrie Knetemann (Ned- Ral) op 17.11, 76 José de Cauwer (Bel-Ral) z.t., 91 Gerben Karstens (Ned-Ral) op 30.24, 97 en laat ste: Hervé Inaudi (Fra-Job) op 35.37. Opgegeven: Jesus Suarez-Cueva (Spa-Kas) en Javier Elorriaga (Spa-Kas). Het viertal had enige tijd geleden vóór deelneming aan het televisieprogramma „Superstars” een geldbedrag geaccepteerd. De IAAF schrijft in dergelijke geval len voor dat het geld vervolgens aan de nationale bond of de club van de betrokken atleet moet worden overgedragen. In het geval van Stones was het bedrag gegaan naar de Desert Oasis Track Club, met Stones zelf als enige lid. De IAAF heeft inmiddels de aangesloten landen per brief verzocht de vier geschorste Amerikanen niet voor wedstrijden toe te laten. Een speciale commissie heeft de zaak in onderzoek. Hervé Inaudi (Fra-Job) werd door de wed strijdleiding uit de koers genomen wegens tijd- overschrijding. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1 C.A 346.24.30, 2 Raleigh 346.27.32, 3 Mercier 346.28.15, 4 Flandria 346.48.28, 5 Gitane 346.53.43, 6 Peugeot 347.40.49 Cóte >de Lavet Craponne-sur-Arzon1^^ !MtOxrd [Xl Idkampt iteren in i voor de (alter en I. De bei- e eerste issen be- jn broer teu CÖWSf sl- Henk Lubberding blaast uit na de zwa- j re etappe naar Super Besse. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIHItlHIllllllllllHIIIIIIIIIIIIIII^ „Ik wilde voor Hennie 1 500- heta-vier jje ervoor jn aanmerking ko men strijd ge.cül" Henk Lubberding, 24 jaar, behoort tot de laatste categorie. Hij dankt zijn leidende positie aan zijn klassering in het alge meen klassement, dat als graadmeter telt timarih hii nlniife vnnr *71-1*1 trrnfa concurrent Jean Rune Bernaudeau staat. van

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 23