Kuiper Is Nog nooit zo goed geweest HennieKuiper grote verliezer op Puy de Dome tour in cijfers J Mondeling akkoord tourpuntiq Den Hertog en Post E Té ontspannen’ Zoetemelk: „Onderaan de bergen zal ik al demarreren” Zoetemelk sterk in „finale” 99 99 g m o jrp A Tol betaald „Geforceerd" turm •j tour de France 16eRIT 240,5 km ST.-ÉTIENNE L'ALPE-dhuez a 13 SPORT 1 5 10 7 8 2000 L'ALPfDHUEZ I - door Peter Heerkens Col dif8** Grand Bols 16.7.1978 1 500- 1 Ó00- ZATERDAG I (^ipubliqu^^o^-^naf I - tGrenoble derrières y s^il'w"’ed,Oteans (Van onze speciale verslaggever) (Van onze speciale verslaggevers) 7HF TFMI? F QT TPF WT IR jEifgfJE»:i ILlVllLlulK o <J jLKAla <J >rronde Chamimo (Van onze speciale verslaggever) CLERMONT FERRAND. Het staat vrijwel vast dat Fedor den Hertog volgend jaar deel uitmaakt van de door Peter Post geleide ploeg. In de Ronde van Zwitserland zijn hiertoe de eerste contacten gelegd. Tussen de thans in Franse dienst rijdende renner en de chef d’équipe van TI-Raleigh is inmiddels een mondeling accoord bereikt. Over zijn prestatie in de tijdrit op de Puy de Dome was Fedor den Hertog niet voor honderd percent tevreden. „Tot aan de voet van de berg ging het vrij goed”, vertelde hij. „Daarna was het gebeurd”. In de tijdrit op de Puy de Dome moest de ploeg van Peter Post niet alleen de vrij grote achterstand van Hennie Kuiper in casseren, tevens zakte de Nederlandse formatie in het ploegenklassement een plaats. De Raleighs bezetten thans de der de plaats. 9 Het staat vrijwel vast dat C A, de ploeg waartoe onder meer gele-truidrager Jos Bruyère en Lucien van Impe behoren, ook volgend jaar als sponsor fungeert. De strijd op de Puy de Dome was niet alleen voor de renners een slijtageslag. Ook de ploegleiders, althans sommige au to’s, liepen schade op. Toen Hennie Kui per in de slotfase ingelopen werd door de drie minuten na hem gestarte Pollentier, botste, Fred de Bruyne met zijn materi- aalwagen op de auto van Kuipers ploeg leider Peter Post. Al met al viel de blik schade wel mee. er zijn: auguS' g 27 au- s. In de n halve iet drie langrijkt t die rodt ie laatste sneens a swijk. n Terras- einig mo len. In de iem Bos- ■n tik van de thui- Rooswijk iuib Jai ‘eter CU Weiland 4-2) vooi over de Ver voordat in La Font de l’Arbre aan de beklimming van de 1415 meter hoge bergreus werd begonnen (vanaf een hoog- Mocht Joop Zoetemelk er voor vrijdag niet in slagen om in zijn favoriete berg- terrein dat gat te maken, dan grijpt hij andermaal naast de overwinning. In dat geval lijkt Bernard Hinault, spe cialist in tijdrijden, de triomfator in Pa rijs en wat dat betekent is eveneens sim pel te verklaren: aanvallen. „Ik weet het, ik weet het”, zei Joop Zoetemelk na zijn zo schitterend gewonnen wedstrijd tegen de Puy de Dome. „En”, sprak hij kor daat, „ik ga het doen ook, want ik voel me sterk en zelfverzekerd. Zo goed ben ik nog nooit geweest. Ze kunnen erop reke nen dat ik onderaan de bergen begin te demarreren. Want daar ligt mijn enige kans om Hinault kwijt te raken...”. In dat verband zal de naam van de Franse kampioen ongetwijfeld nog vaak opduiken in de heetste strijd van de laatste Tourweek. Hij is immers de man die gelost moet worden. „Natuurlijk”, grijnsde Hinault na de race tegen de Puy de Dome waarin hij weliswaar verloor, maar toch keurig in het spoor bleef, „wordt dat de actie en daarom heb ik me voorgenomen lekker in het wiel van Zoe temelk te blijven”. Dat houdt grote belof tes in voor het spannende element van deze Tour, die al zoveel climaxen kende dat hij aan het uitgroeien is tot de meest spectaculaire van de laatste jaren. Of Bernard Hinault inderdaad zo passief zal zijn als hij dreigde, moet nog bezien worden, maar één ding staat vast: hij krijgt behalve Joop Zoetemelk ook de volle laag van Michel Pollentier. Voor de Belgische leider van het bergklassement is het immers eveneens van eminent be lang Hinault kwijt te raken voor de tijdrit begint. Pikant detail daarbij: de tegenstand van Bernard Hinault zal extra fel zijn. schil tussen de beide Nederlanders be droeg twee seconden. Pollentier liet de snelste tussentijd afdrukken: respectieve lijk 49 seconden sneller dan Zoetemelk en 51 seconden vlugger dan Kuiper. „Die tus senstand gaf mij moed”, vertelde Pollen- tier. „Ik was van start gegaan met slechts één doel voor ogen. Dat was alles uit de kast rijden, van het begin tot het einde. Ik wilde niet rekenen, ik wilde de rit winnen en mijn concurrenten zo ver mogelijk ach ter me houden. Twee kilometer voor de top van de Puy de Dome betaalde Pollentier de tol van explosie. „Ineens was het met mij ge beurd”, gaf hij ruiterlijk toe. „Ik klapte in elkaar. Daarmee is ook het verschil van 46 seconden tussen Joop Zoetemelk en mij verklaard”. Michel Pollentier verwerkte de teleur stelling over de tweede plaats snel. Het opmaken van de balans gaf daartoe ook alle reden. „Uiteindelijk heb ik slechts op één rivaal verloren”, hijgde Pollentier. Over de moeilijkheidsfactor van de rit en over de Zuidamerikaanse tonelen, vooral tijdens de laatste kilometers, raakte Pol lentier niet uitgepraat. „Ik had nooit kun nen denken dat zoiets mogelijk was”, zei hij, terugdenkend aan de misschien wel 200.000 mensen die de weg naar de top van de Puy de Dome hadden veranderd in een pad van nauwelijks één tot anderhalve meter. Jos Bruyère typeerde het laaiend enthousiasme van de kijkers nog sterker dan Pollentier. „Zoveel kabaal heb ik mijn hele leven nog niet meegemaakt”, aldus de gele rijder. „Ik had het gevoel alsof mijn hoofd een emmer was, waarop iedereen sloeg en trommelde. Onvoorstelbaar. Het leek wel alsof ik niet vooruit kwam. Ik zag soms geen opening. Jos Bruyère, die in opdracht van ploeg leider Merckx een kleine versnelling han teerde (55 x 13 in het eerste deel van de rit en 44 x 23 of 44 x 24 op de flanken van de Puy de Dome), verbond aan het behoud van de leiderstrui geen conclusies. „Na tuurlijk heb ik alle reden om gelukkig te zijn met het consolideren van mijn eerste plaats”, zei de in Maastricht geboren Belg. „De zwaarste Alpen-étappes moeten ech ter nog komen. Zoetemelk, Pollentier en In de door hem gewonnen tijdrit op de Puy de Dome, boekte Joop Zoetemelk de volgende winst: Op Michel Pollentier: 46 seconden, Jo seph Bruyère: 55 seconden, Bernard Hi nault: 1.40 min., Hennie Kuiper: 4.02 min. Hoe sterk Joop Zoetemelk de klim te gen de Puy de Dome heeft gereden, blijkt uit de tijden van de finale. De laatste vijf kilometers, het echte klimwerk, werden in de volgende tijden af gelegd: omdat Zoetemelk bij hem in ongenade is gevallen. Die waarneming komt uit het peloton zelf, van Hennie Kuiper. „Hij zal”, zegt Kuiper als het over de kansen van Zoetmelk gaat, „het moeilijk krijgen, want Hinault is niet zo gecharmeerd van Joop. Toen er deze week gestaakt werd en alle belangrijke renners van het klas sement afspraken op de eerste rij te gaan staan, bleef Joop wat achter. En later ontrrok hij zich aan het groepje coureurs dat Hinault bij sprong toen die door een supporter in het gezicht werd geraakt. Ik heb alleen in de gaten dat dat Hinault niet lekker zit”. Zoals iedereen vraagt Joop Zoetemelk zich van Bernard Hinault af of hij het zal volhouden alsmaar op macht bergop te rijden. „Hij heeft een sterke ploeg rond zich”, aldus Zoetemelk. „Beter dan Pol lentier”. En over zijn taxering van het gevaar dat de kleine Belg vormt: „Hij rijdt steeds hard om punten te pakken voor de bergprijs wat hij van mij mag, zolang er niet meer gebeurt. Ik bedoel: Joop Zoetemelk: 16.23, Joseph Bruyère: 17.26, Bernard Hinault: 17.56, Michel Pol lentier: 18.00, Hennie Kuiper: 18.41. Hinault hebben daarin gewoon betere pa pieren dan ik”. Dat ook bekende specialisten als Hinault niet bij voorbaat van succes verzekerd zijn bleek overigens in de veertiende étappe. Nauwelijk had hij de eindstreep bereikt, of Bernard Hinault werd naar de zuurstof- tent overgebracht. De vele Fransen langs het traject, die zo graag op hun nationale feestdag een land genoot als winnaar hadden begroet, hoef- Joop zoetemelk: 4.02 Michel Pollentier: 3.16 Joseph Bruyère: 3.07 Bernard Hinault: 2.22 den overigens niet in paniek te geraken. Hinault was snel hersteld van de gelever de inspanning. Zijn achterstand van 1 minuut en 40 seconden op Zoetemelk kon echter niet meer gewijzigd worden. Nu de overwinningskansen theoretisch verkeken zijn, gaat Hennie Kuiper zich toeleggen op een plaats bij de eerste vijf in het algemeen klassement. „Dat hoop ik toch zeker in Parijs bereikt te hebben. Plus een ritoverwinning. Daar zou ik tenminste nog iets mee kunnen goedmaken”. Gerben Karstens en Gerrie Knetemann waren, evenals de Spanjaard Oliva, de renners die in de tijdrit een boete kregen omdat ze op weg naar de top van de Puy de Dome werden geduwd. Voor dit vier voudig „vergrijp” kreeg de Karst 100 frans (50 gulden) boete, 25 strafpunten en 5 seconden straftijd. Voor Knetemann was de straf respectievelijk 20 gulden en 10 seconden. overwia r een bo et eindt pjenshie -1) hielt ang. Om terug tt na 32 km 44.17 44.19 44.33 43.42 45.02 I, Hollar, poule f aria Vic- 12: EVC, V; poult youle 14 *n Zaan Vennep, ipperda loule It n Hoofd IFC, De irtmeeu es, Bloe eburgia; >LTO en 1 Oriënt Lijnden, en; RCH 70 22-22 Terras- gevolgd i Draya ink Bijl g een 2-1 CLERMONT-FERRAND. De reken som over de kansen van Joop Zoetemelk om eindelijk, na negen jaar van bijna winnen, de eerste plaats te gaan behalen in de Tour de France, is niet moeilijk. Hij zal in de dagen, die vooraf gaan aan de grote tijdrit van Metz naar Nancy, een minuut of drie moeten winnen op zijn directe concurrenten, welk aantal na het wegvallen van Hennie Kuiper tot drie is gereduceerd: Joseph Bruyère, Bernard Hinault en Michel Pollentier. na 52,5 km 1.26.46 1.27.31 1.25.51 1.26.37 1.29.53 t district gedeeld i, LDWS IMO en lum, Al fan Nis- rn, LFC, Ofschoon zowel Jan Raas („Ik forceerde me in het begin niet”) als Fedor den Hertog geen slechte klassering uit het vuur sleepten, was de prestatie van Henk Lubberding toch beter. De nationale kampioen finishte als veertiende. „Ik kende een goed begin en een slecht einde”, luidde zijn commentaar. Belangrijker vond Lubberding dat hij de witte leiderstrui in het klassement voor jonge profs had behouden. „Nilsson eindigde slechts één plaats voor mij in deze tijdrit”, aldus Lubberding. „Daarentegen zat Bernaudeau een Paar plaatsen achter me. Hij was overigens drie minuten voor mij gestart. Aan de voet van de Puy de Dome had ik hem bijna ingelopen, maar ineens was hij verdwenen. Het leek wel alsof hij zich even liet meetrekken door een motor”. Gerrie Knetemann dacht met weinig plezier aan de tijdrit terug. Op de eerste plaats was er de achterstand van tien minuten („Alhoewel ik daaraan toch niet zo zwaar til”), maar bovendien was hij op de top van de Puy de Dome zozeer uitgeput, dat een spoedbehandeling in de zuurstoftent noodzakelijk was om hem weer op verhaal te brengen. Eerder op deze nationale feestdag in Frankrijk beleefde Knetemann een ander voorval, dat weliswaar goed afliep maar toch enige schrik teweeg had gebracht. Hoe hard de klap voor Hennie Kuiper inderdaad aankwam, maakte Pollentier te midden van een ongekend aantal toe schouwers op het smalle pad naar de top duidelijk. Hij haalde de kopman van de ploeg van Peter Post in en liep vervolgens nog zestien seconden van hem weg. Kui pers laatste restje hoop op de Tourzege was verdwenen. De chef d’équipe haalde berustend de schouders op. „Je kunt niet meer doen dan alles geven wat je hebt”, aldus Post. De kloof tussen Kuiper en Bruyère was verbreed tot 7 minuten en 15 seconden. Het betekende tevens dat Kui per in het algemeen klassement een plaats was geduikeld ten faveure van de onver woestbare 36-jarige Portugese veteraan Joachim Agostinho. Schrijnender kon het verlies niet geaccentueerd worden. Ondanks zijn snelle start had Kuiper het na 18 kilometer koers niet verder kunnen brengen dan de zevende plaats. Het ver in het zoeken naar een verklaring over zijn achterblijven, voerde Hennie Kuiper naast de theorie van een te snelle start, zijn mentale instelling aan. Kuiper: „Er zijn er die denken dat ik te nerveus was door de spanning, maar daar had ik geen last van. Sterker: ik vermoed dat ik tè ontspannen was omdat ik het parcours goed kende. Eerst verkende ik het na de Dauphine Libéré met Paul Wellens en vrijdag ben ik voor de start nog eens een stuk gaan rijden. Misschien was ik daardoor wat anders geconcentreerd n zondag ste prijs, rag van omen in itvangen De tussentijden leverden daarvan het bewijs. Fedor den Hertog arriveerde aan de voet van de Puy de Dome in veertiende stelling. Tijdens de beklimming verspeelde hij negen plaatsen. „Een vriend uit Valkenburg rende heel even naast me op”, zei Den Hertog over die beklimming. „Hij schreeuwde naar me: kom op Fedor, denk aan je vrouw en kinderen. Ik kreeg er kippevel van op mijn benen, maar ik reed er geen meter harder door”. Op het moment dat Joop Zoetemelk het zweet van zijn voorhoofd veegde, waren de na hem gestarte Hinault en Bruyère nog bezig in de slotfase. Toen ook voor het Franse idool en de Belgische gele- truidrager de krachtmeting ten einde was (en het succes van Zoetemelk niet meer in twijfel kon worden getrokken) zei hij: „Het was een ontzettende zware opgave. Eerst dat licht golvende parcours; daarna die laatste zes kilometer naar de top van de Puy de Dome. Het kwam er vanaf het begin op aan je krachten goed te verdelen, zodat je aan de voet van de vol nog voluit kon gaan”. PUNTENKLASSEMENT: 1. Maertens (Bel- Fla) 166 punten, 2. Esclassan (Fr-Peu) 138, 3. Bossis (Fra-Git), 96, 4. Raas (Ned-Ral) 86, 5. Thaler (Wdl-Ral) 77, 6. Pescheux (Fra-Job) 65. De eerste 178 km gaan over nagenoeg vlak terrein. Weliswaar moet meteen vanuit de start de Col de la Republique beklommen worden (3e categorie) maar de praktijk van vele jaren heeft uitgewezen dat die opgave voor de niet specifie ke klimmers geen grote problemen oplevert. Op 62.5 km van de aankomst begint het zware werk: Col du Luittel (le categorie). In 12 km stijgt het parcours van 414 meter naar 1262 meter, daarna volgt een afdaling van 10 km, en vervolgens een lange aanloop (23 km) over licht oplopend weg dek naar de voet van de Alpe d’Huez. Het echte klimwerk naar de top (stijging van 720 meter naar 1860 meter) duurt 11,5 km. Wat lijkt meer voor de hand te liggen dan dat Zoetmelk en Pollentier de ko mende dagen samenwerken om zich eerst van Hinault te ontdoen en daarna in een tweestrijd door te gaan? Joop Zoete melk glimlacht fijntjes wanneer het over de mogelijkheid van zo’n combine gaat. „Dat is iets waar Michel en ik nog niet over gesproken hebben, maar ik sluit niet uit dat wij elkaar zullen vinden in een vorm van samenwerking. Maar: zoiets gaat dan in de praktijk zonder dat daar nou echt zwaar over gesproken wordt. Dat groeit als een stilzwijgend akkoord” clubs ui als volg (Van onze speciale verlaggever) CLERMONT FERRAND. Op de flanken van de Puy de Dome behaalde een ontketende Joop Zoetemelk zijn mooiste overwin ning tot dusver dit jaar. Of hij in de tijdrit over ruim 52 km, die met recht een „rit van de waarheid” genoemd kon worden, ook voorgoed afrekende met de mening dat hij in het eindklassement van de Tour de France toch niet verder komt dan de tweede plaats zal nog moeten blijken. Feit is in ieder geval dat Zoete melk hard op weg lijkt met het gele leidersshirt om de schouders op de Champs Elysees te arriveren. In het algemeen klassement gaat na een onvergetelijk gevecht alleen Jos Bruyère hem nog vooraf. De marge tussen de oud-adjudant van Eddy Merckx en de Nederlander-in-Franse-dienst bedraagt één minuut en drie secon den. Met onder meer nog twee alles vragende bergétappes en een individuele tijdrit voor de boeg, belooft het een spannende laatste Tourweek te worden. Niet alleen omdat hij alle concurrenten in West had verslagen, voelde Joop Zoetmelk zich na zijn zevende ritzege (sedert het debuut in 1970) zo gelukkig. Onmiddellijk herin nerde hij ook aan de affaire van vorig jaar, toen hij het étappe-succes in de klimtijdrit van Morzine naar Avoriaz niet toegekend kreeg. Wegens het overtreden van het do- pingsreglement, luidde enkele dagen later de beslissing. Zoetemelk heeft in het open baar nooit veel woorden vuil gemaakt aan een „affaire-Avoriaz” maar hij had wel zijn twijfels. Daarom was de moordende strijd op de Puy de Dome ook een revan che. te die 828 meter bedroeg) wist een ande re Nederlander, Hennie Kuiper, reeds dat hij de grote verliezer van de dag zou zijn. Michel Pollentier, die drie minuten na hem van start was gegaan had deze kloof bijna overbrugd. Dat zei genoeg over de klap, die Kuiper reeds was toegediend en die vervolgens op de Puy de Dome de vorm van een knock-out kreeg. „Ik heb me in het begin van de rit geforceerd”, zei Kuiper. „Mijn hoop was gevestigd op een snelle start. Na ongeveer 20 kilometer kreeg ik de genadeslag. Het was alsof mijn benen gebroken waren”. CLERMONT-FERRAND. De tijdrit van 52,5 kilometer van Besse-en-Chandesse naar de Puy de Dome, verliep voor de eerste vijf in het algemeen klassement voordat de rit van de waarheid begon als volgt: Tussentijd na 18 km Bruyère 26.13 Hinault 26.18 Zoetemelk 26.35 Pollentier 25.46 Kuiper 26.37 Het verlies, dat Hennie Kuiper in de klim-tijdrit ten opzichte van zijn directe concurrenten leed, gaf het volgende beeld: het zal goed opletten worden om hem niet de kans te geven onverwacht door te daan na zo’n spurtje”. Rest als directe concurrent Jospeh Bruyère, die zich zo verrassend hand haafde als gele-truidrager maar wiens echte klimcapaciteiten tekort schieten te gen die van Joop Zoetemelk en Michel Pollentier. Zoetemelk: „Ik beschouw hem als de minst gevaarlijke, maar hij is er wel een om goed rekening mee te houden. Want ik had nooit gedacht dat hij vandaag nog eerste zou zijn. Ik ging uit van Hinault of Pollentier. Bruyère vind ik een lastige outsider, net als Hen nie Kuiper. Voor mij is die nog niet helemaal afgeschreven, want let op mijn woorden: „We krijgen een rare Tour. Er kunnen in de Alpen gekke dingen gebeu ren. Bijvoorbeeld: dertien ongevaarlijke mannen weg en een goeie, Kuiper, er stiekem bij die zo’n minuut of tien pak ken. Ik mag er niet aan denken.. Maar in deze Tour is veel mogelijk”. Riqubliqiis i: inleg: 3; eerste >ntvangt; k bruto 114 win de prijs: en; vijfde tvangen. /as daar gd. Inde sten hur eeds éa Erik vat gde. Eer racht dt per Dick rna zeer e i de hor, naar he: n op he: BERGKLASSEMENT: 1. Pollentier (Bel-Fla) 79 punten, 2. Martinez (Fra-Job) 68, 3. Zoete melk (Ned-Mer) 63, 4. Hinault (Fra-Git) 54, 5. Wellens (Bel-Ral) 48, 6. Le Lay (Fra-Fia) en Kuiper (Ned-Ral) 38. 9 De start van de 15de etappe, vandaag, vindt niet - zoals oorspronkelijk gepland - plaats in Chamalières (Clermont- Ferrand), maar in het 37 kilometer verder gelegen Saint Dier d’Auvergne. De af stand van de étappen wordt daardoor 197 in plaats van 234 kilometer. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1. C A. 353.56.44, 2. Mercier op 3.41, 3. Raleigh op 11.45, 4. Flandria op 29.46, 5. Gitane op 38.05, 6. Peugeot op 1.37.05. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Bruyère (Bel- C.A) 66.51.24, 2. Zoetemelk (Ned-Mer) op 1.03, 3. Hinault (Fra-Git) op 1.50, 4. Pollentier (Bel-Fla) op 2.38, 5. Agostinho (Por-Fla) op 6.20, 6. Kuiper (Ned-Ral) op 7.15, 7. Martinez (Fra-Job) op 10.42, 8. Maertens (Bel-Fla) op 11.17, 9. Galdos (Spa- Kas) op 12.01, 10. Wellens (Bel-Ral) op 12.31, 11. Laurent (Fra-Peu) op 13.38, 12. Lubberding (Ned-Ral) op 13.50, 13. Martin (Fra-Mer) op 14.14, 14. Seznec (Fra-Mer) op 14.24, 15. Bernaudeau (Fra-Git) op 14.42,16. Nilsson (Zwe-Mer) op 15.02, 17. Van Impe (Bel-C.A) op 15.34, 18. Janssens (Bel-C.A) op 17.58, 19. Hezard (Fra-Peu) op 18.10, 20. Nazabai (Spa-Kas) op 20.11, 21. De Schoenmaecker (Bel-C.A) op 21.47, 22. Den Her tog (Ned-Lej) op 22.55, 23. Romero (Fra-Job) op 23.49 24. Bourreau (Fra-Peug) op 25.41, 25. Villemiane (Pra-Git) op 25.48, 31. Raas (Ned-Ral) op 28.43, 44. Thaler (Wdl-Ral) op 37.53, 65. Knete mann (Ned-Ral) op 55.17, 67. De Cauwer (Bel- Ral) op 58.26, 69. Wesemael (Bel-Ral) op 59.45, 72. Van den Hoek (Ned-Ral) op 1.02.58, 86. Karstens (Ned-Ral) op 1.18.23, 96. en laatste: Tesnière (Fra-Fia) op 1.54.24. „Nauwelijks 10 kilometer na de start in Besse-en-Chandesse kwam plotseling een auto op het parcours. Hoe dat mogelijk is bij zo’n strenge wegafzetting als in de Tour de France is mij een raadsel”, vertelde Knetemann. Dat er zich op de Puy de Dome veel Nederlandse supporters bevonden, was met name Henk Lubberding opgevallen. De Nederlandse kampioen moest nog grinniken toen hij terugdacht aan het groepje schreeuwende mensen met het spandoek waarop in grote letters gekalkt was „De Voorster boer wint de Tour”. tüt Een uitgeputte Joop Zoetemelk na de door hem gewonnen tijdrit. De uitslag veertiende etappe: 1. Joop Zoetemelk (Ned-Mer) 50,6 km in 1 uur, 25 min. en 51 sec. (gem. snelheid 35.364 km), 2. Pollentier (Bel-Fla) op 46 sec., 3. Bruyère (Bel- C.A) op 0.55, 4. Hinault (Fra-Git) op 1.40, 5.Agos- tinho (Por-Fla) op 2.02, 6. Van Impe (Bel-C.A) op 3.49, 7. Kuiper (Ned-Ral) op 4.02, 8. Martin (Fra-Mer) op 4.42, 9. Martinez (Fra-Job) op 4.51, 10. Hezard (Fra-Peu) op 4.52, 11. Maertens (Bel- Fla) op 5.03, 12. Galdos (Spa-Kas) op 5.05, 13. Nilsson (Zwe-Mer) op 5.15, 14. Lubberding (Ned- Ral) op 5.33, 15. De Schoenmaecker (Bel-C.A) op 5.34, 16. Janssens (Bel-C.A) op 5.49, 17. Bernau deau (Fra-Git) op 6.00, 18. Raas (Ned-Ral) op 6.08, 19. Seznec (Fra-Mer) op 6.16, 20. Bossis (Fra-Git) op 6.27, 21. Pujol (Spa-Kas) op 6.30, 22. Villardebo (Spa-Tek) op 6.32, 23 Mathis (Fra- Mer) op 6.42, 24. Den Hertog (Ned-Lej) op 6.48, 25. Wellens (Bel-Ral) kl 6.52, 44. Thaler (Wdl-Ral) op 9.09, 52. Wesemael (Bel-Ral) op 10.05, 53. Knetemann (Ned-Ral) op 10.08, 65. De Cauwer (Bel-Ral) op 11.42, 77. Karstens (Ned-Ral) op 12.52, 84. Van den Hoek (Ned-Ral) op 13.43, 96. en laatste: Sibille (Fra-Peu) op 18.00. PLOEGENKLASSEMENT: 1. Mercier 7.32.10, 2. C.A. 7.32.14, 3. Flandria 7.38.02, 4. Raleigh 7.40.57, 5. Gitane 7.41.06, 6. Jobo 7.47.17. ker) oofddorp msteedst ide derde torks dat istedena- honkbal CLAIRMONT FERRAND. Hennie Kuiper verwerkte zijn teleurstelling gela ten. „Hij deed zijn best”, sprak ploeglei der Peter Post na het harde verlies op de Puy de Dome tot troost. „Het is nu een maal zo dat je de grote vorm niet kunt bestellen

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13