i zakennieuws dat is alles wat wij vragen Kranten nooit wrer leest rs burgerlijke stand "Er gebeuren hier dingen in de buurt waar Je in de landelijke Twee jubilarissen vierden veertigjarig dienstverband „Klein quotumpje per jaar, 4, 99 - - A UITBREIDING VAN ACTIVITEITEN?AKKET Verzekeringen en zeetransport REDER C. F. VROLIJK OVER GROTE ZEEVISSERIJ: int HU 2 Onderwijzer Van Dijk wordt schoolhoofd in Wassenaar „Rij der prominenten” HEEMSKERK ril 5 4 JULI VELSEN-IJMUIDEN ZATERDAG 1 5 19 7 8 K. SPALINK EN G. J. F. VAN DER LINDE BIJ HOOGOVENS Makelaar Overleg Bijvangst :Naam: Adres: Woonplaats: Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge ving worden gevraagd en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld en landelijk nieuws (Van een onzer verslaggevers) NIJMEGEN/IJMUIDEN. Estel heeft een nieuwe dochteronderne ming gesticht, de zogenoemde TAC-groep (Transport, Assurance and Consultancy). De oprichting past in het streven naar een grotere verscheidenheid aan activiteiten van het Estel-concern. In TAC-groep zijn bedrijven gebundeld die zich hebben toegelegd op de organisatie van grote internationale transporten en de verzekering daarvan. Ook geeft de groep adviezen aan het bedrijfsleven over transport- technische aspecten van projecten. I I I I I - geen spreekuur BEVERWIJK i wi EMC Estel verzorgt organisatie van internationale transporten brandweer 81 brandweer en. Maan van •eg 4) 14.31 Zondag 1; u.r Orj 'oort) Zon (ADVERTENTIE) in d Tie Midge Landvoor; I uur uur ide Groen dendaags Zonda de Enge ietsen ra or duinge n. 19 aug k, geop. 0| t.m. 6 auj nnes Ve in 14-17 u i Beneluj sloten. opend Zat mdconcer veer in D Ma. vol» 30 en 19-2 jeugd vat Cerkstraat Spreekt uur, di. et Voor vijftig percent heeft Estel financië le belangen gekregen in Scheuer, Gen- ehart en Cobam. Hoogovens heeft reeds meer dan tien jaar de participatie in assu- rantiebedrijf Scheuer. Het staalbedrijf Tot directeur van TAC-groep is be noemd drs. C. J. van Heest. Deze 41-jarige econoom trad in 1967 in dienst van Hoogo vens op het macro-economisch stafbu reau. Twee jaar later werd hij aangesteld als directie-assistent bij Cemij, de Ce mentfabriek IJmuiden. De afgelopen vier jaar werkte hij als groepsmanager bij de divisie diversificatie van Estel. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vandaag worden de 24 trawlers, die bij Ierland gevist hebben, in de thuishavens terugverwacht. Van de totale vloot van 42 trawlers hebben er 30 IJmuiden als thuishaven, de overigen lig gen in Scheveningen. Alle schepen blijven daarna binnen, rendabel vissen is niet meer mogelijk. Dat stilliggen gebeurt voorlopig voor rekening van de rederijen, de stilligpremie die op kan lopen tot onge veer tienduizend gulden per week wordt pas op 7 augustus van kracht. Die tien mille zijn overigens verre van toereikend, rekent reder C. F. Vrolijk voor. „De lasten van een nieuwe, moderne trawler die stil ligt moeten toch wel op circa dertigdui zend gulden per week gesteld worden. Daarbij zijn rente, afschrijving alsmede een aantal vaste Jasten die gewoon door lopen omdat ze op jaarbasis zijn bere kend. Ook zijn inbegrepen alle kosten van de walorganisatie, die gaat immers ge woon door”. of er geen marinevaartuigen aankwamen omdat zij met die haring aan boord in overtreding waren. Op die manier kon het echt niet verder”. De toekomst voor de grote zeevisserij in Nederland ziet er dan ook erg somber uit. In de Noordzee mag voorlopig nog niet gevist worden, de Engelse minister Silkin van visserij liet zich van de week ontvallen dat hij erover dacht het visgebied bij de Hebriden voor vijf jaar te sluiten en met de beperkende maatregelen bij Ierland en de bijvangstregeling ten zuidwesten van En geland is voor de vissers ook daar niet rendabel te werken. „En belachelijke zaak”, vindt Vrolijk, „op basis van een aantal toezeggingen die ons in de laatste jaren zijn gedaan zijn wij doorgegaan en hebben wij zelfs investeringen gedaan. Er zijn nieuwe schepen gebouwd met EEG- subsidie, voorwaarde was echter dat ze zodanig zijn gebouwd dat ze zijn berekend op de visserij rond de Engelse eilanden. En De ondernemingen die in TAC-groep zijn opgenomen, hebben in totaal 350 per soneelsleden in dienst. Vorig jaar, de aan loopperiode tot de oprichting, boekten de ondernemingen een gezamenlijke winst van ruim een miljoen gulden. Volgens Van Heest is een jaarljkse omzetstijging, al thans gedurende de eerste vijf jaar, van twintig percent, mogelijk. Inmiddels is be sloten een eerste filiaal van TAC-groep te openen in Londen. De centrale vestiging is voorlopig ondergebracht in het hoofdkan toor van Estel in Nijmegen. In de komende week wordt er overlegd over wat er nu gaat gebeuren, de reders en vissers hebben minister Van der Stee in middels per telegram om een onderhoud verzocht op maandag. Vrolijk: „Wat we gaan doen weten wij nog niet, we mogen bijna nergens meer vissen. Een paar traw lers hebben het de afgelopen week gepro beerd op verse vis, maar ik hou mijn hart vast als ze binnenkomen. In de eerste plaats is er in deze tijd van het jaar bijna geen handel in verse vis en bovendien zijn deze schepen ingericht op diepvries, het kost tonnen per, schip om ze om te bouwen voor verse vis. Als je me nu ook zou vragen waar ik met die schepen heen moet zou ik het niet weten”. uitgerekend die visgronden worden ons nu afgenomen”. De situatie kan op korte termijn alleen nog maar gered worden als de beperkende maatregelen ten westen van Ierland opge heven worden en als de bijvangstregeling ten zuidwesten van Engeland wordt bij gesteld. Vrolijk: „Het enige dat de Neder landse visserij vraagt is elk jaar een klein quotumpje, zodat we in ieder geval kun nen blijven varen. Daarmee kunnen wij de jaren overbruggen tot de visstand weer op peil is en er weer vrij gevist kan worden. Maar nu hebben wij het gevoel dat onze keel langzaam toegeknepen wordt en onze belangen verkocht. Wat nu bijvoorbeeld in Ierland is gebeurd is belachelijk, dat wij niet meer binnen de 20-mijlszone mogen vissen. De Ierse kustvisserij heeft nog nooit iets voorgesteld, een paar roeiboten die hooguit vier mijl buiten de kust kun nen werken. Hun belangen worden echt niet beter beschermd als wij daar hele maal weg zijn. Wij willen nu echter wel een duidelijk antwoord en niet langer aan het lijntje gehouden worden. Als er geen toekomst meer is voor de zeevisserij in Nederland moet ons dat door het ministerie verteld worden, dan stoppen wij ermee. Dan kun nen wij zeggen, nou leg maar tweehonderd miljoen op tafel en neem de hele handel maar over. Maar ja, daar zit niemand natuurlijk op te wachten. Wij willen ge woon varen”. I I I eidsevaai Bartelink ees Roser ncert do een. Zondag ing Midde ging. tudheidka i expositie jks van 14 'plantsoen 10.30-17 u VELSEN. Met ingang van 1 augustus betrekt het kunststoffenbedrijf Kopako- Polyvis BV zijn nieuwe en moderne fa- brieksaccommodatie in de Middenhaven- straat 5 te IJmuiden. De oude accommo datie die het bedrijf achterlaat staat in de Prins Hendrikstraat. 19 en 21.1 ilïjks 13.3 dy is back ly namen „Pinkel Zat. 19 er 1 de lucht' „Driver' noesstraa: 'akeling” (Aankruisen wat gewenst wordt.) IJmuider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. VELSEN. Het politiek café ,,’t Klap hekje” in de Van der Zwaagstraat laat Robert Schoondergang van Progressief Velsen de „Rij der prominenten” openen op dinsdag 18 juli om vijf uur. Dezelfde dag starten de onderhandelingen over de collegevorming, bij deze onderhandelin gen is Schoondergang woordvoerder voor zijn partij. In het politiek café zal hij nader ingaan op de samenstelling van het college en het collegeprogramma. Het ligt in de bedoeling om drie weken later weer ie mand uit te nodigen in het kader van de „Rij der prominenten”. VELSEN. Burgemeester P. J. Molen dijk en wethouder H. van der Werff van financiën houden op maandag 17 juli geen spreekuur. Het spreekuur van wethouder H. Scheeper van onderwijs op woensdag 19 juli komt ook te vervallen. De schepen gingen vervolgens naar de zuidkust van Engeland om daar op ma kreel te vissen, maar de bijvangst aan haring daar was veel te hoog. Als je in één hijs vier ton haring en vier ton makreel ophaalt is de haring 12 mille waard en de makreel 3 mille. Die vis is dan toch dood, dan kan je die mensen niet gaan vertellen dat ze zo maar even twaalfduizend gulden overboord moeten gooien. Dus de kapi teins stonden steeds op het radar te kijken De vissers komen terug omdat het niet meer mogelijk is op een rendabele manier te vissen ten westen van Ierland door de beperkende maatregelen van de Ierse re gering. Vrolijk: „Het was echt geen doen meer. Wij zijn begonnen in de Hebriden, in het Engelse deel daarvan. Wij hadden het quotum nog niet helemaal binnen toen de Engelsen dat visgebied gesloten verklaar den. Wij zakten toen af naar het Ierse deel van de Hebriden om dfe rest van het quo tum daar op te halen en prompt sloten de Ieren dat deel ook. Door dat visplan met alle beperkende maatregelen ten westen van Ierland konden wij daar ook niet terecht. De boten zijn uitgerust met kranen en andere hulpmiddelen om het mogelijk te maken de spullen op de plaats van bestem ming af te leveren. Vaak is er namelijk op de bouwplek geen outillage voor overslag. Genchart heeft het management over de vloot, dat wil zeggen dat zij lading zoekt voor de schepen. Genchart heeft dus het beheer over de vloot; de rederij blijft eige naar. Voor de opdrachtgever van trans porten biedt Genchart de geschikte scheepsruimte aan, terwijl ze bovendien de benodigde formaliteiten verzorgd. De firma bezit in Amsterdam een filiaal voor transporten in het Noordzeegebied en Het Kanaal. Cobam tenslotte, is gevestigd in Antwer pen. Zij houdt zich bezig met chartering van schepen voor al dan niet reeds afgeslo ten vrachtcontracten. VELSEN-NOORD. Onderwijzer L. van Dijk van de Del Court van Krimpen school voor christelijk onderwijs is met ingang van maandag 28 augustus be noemd tot hoofd van een vijfklassige christelijke school voor basisonderwijs in Wassenaar. De heer Van Dijk, die oor spronkelijk als leerkracht was verbonden aan de vroegere Da Costa School aan de Noorderlaan, is sinds de fusie van die twee scholen aan de Del Court van Krimpen school verbonden geweest. De heer Van Dijk is tevens instructeur geweest van de drumbands „Schulpen-Meerweiden" Velsen-Noord en „Soli” in Driehuis. handelt al zijn verzekeringen af via dit kantoor. Sinds Scheuer is ondergebracht in TAC-groep, is zij tevens belast met het verzekeren van de transport-opdrachten. Dit assurantiebedrijf is in staat alle denk bare schadeverzekeringen af te sluiten. In sommige landen zijn op verzekeringsge- bied een aantal belemmeringen, hetgeen de expansiemogelijkheden voor TAC- groep beperkt. Zo kent Iran de bepaling dat voor een aantal verzekeringen in dat land gebruik wordt gemaakt van plaatse lijke assurantiemaatschappijen. Voorts heeft TAC-groep haar belangen in Belgi sche verzekeraars gebundeld in Scheuer Holding. Het gaat om deelnemingen in Asco (Assurance Continental) en CIB (Continental Insurance Brocerage). De Rotterdamse firma Genschart is ge specialiseerd in het vervoer van materia len, installaties en apparaten naar bouw- objecten in het Midden-Oosten. Deze on derneming maakt gebruik van een vloot van twintig schepen van 1100 tot 6000 ton. In opdracht van Genchart, een dochteronderneming van TAC-Groep, wordt een duwboot door twee bokken aan boord van de Makiri Smits gezet. Deze duwboot was bestemd voor het Jubail Harbour consortium te Saoedi Arabië. kerd te zijn dat opdrachten kunnen wor den uitgevoerd. Ook is het denkbaar dat TAC-groep zich een aandeel verwerft in de luchtvrachtverzorging. Daarop hebben wij momenteel onvoldoende greep”. De orderportefeuille van TAC bestaat voornamelijk uit omvangrijke transporten naar de olielanden in het Midden-Oosten en Zuidamerikaanse landen zoals Venezu ela. Tot de opdrachtgevers behoren onder meer de grote Nederlandse aannemers die in die werelddelen bouwprojecten uitvoe ren. Genoemd kunnen worden Stevin, Bos-Kalis en Adriaan Volker. Van Heest verwacht dat de voor TAC-groep interes sante activiteiten in de olielanden de ko mende twintig jaar niet zullen verminde ren. „Het verzadigingspunt is nog lang niet in zicht. Het moment waarop de aanne mers hun werkterrein verleggen en dat kan nog wel even duren zullen ook wij de bakens verzetten. Als we op nieuwe ontwikkelingen tijdig inspelen, kunnen wij blijven meedoen”. GEBOREN: Abigei, d.v. D. Gonzalez Torres en R. Diaz Sierra; Claudia, d.v. E. H. J. Bos en P. Beentjes; Bianca, d.v. C. L. van Lieren en T. Bosscher; Frederik S„ z.v. T. S. C. Pels en C. M. G. Smit; Chantal, d.v. J. Moen en C. E. F. de Busser; Sandro, z.v. G. B. Provenzano en H. J. M. Dörenberg; Basti aan L., z.v. L. F. Wijkstra en G. J. M. Spil; Oscar, z.v. I. Gonzalez Rodriguez en L. M. Gonzalez Gonzalez. ONDERTROUWD: H. Baanders en J. Bakkum, C. Lakeman en H. Langelo, A. H. A. Trilsbeek en A. C. de Vos. GEHUWD: G. S. Kaandorp en J. C. Pauw, P. N. Schelvis en E. J. C. Nieman, W. L. Vernout en A. Kossen, H. G. Brand en W. Laninga. OVERLEDEN: H. Corver, 92 jaar, gehuwd geweest met S. Zoet; E. A. Rozenbroek, 59 jaar, gehuwd geweest met S. D. Hommes; W. Visser, 78 jaar; G. C. Sanders, 74 jaar, gehuwd ge weest met H. Bakker; J. J. van Meurs, 70 jaar; M. J. de Vries, 50 jaar; J. Cornells, 44 jaar, gehuwd met C. H. de Ridder; A. Balder, 91 jaar; J. Oortwijn, 87 jaar. GEBOREN: H. Korf-Hak, d., IJmuiden; M. Barte- lings-Hollander, z., IJmuiden; G. Vurucu- Vurucu, d„ IJmuiden; G. B. J. van Slooten--jaar. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416.2000 VC-Haarlem i dentelliè >pins”, al i j- Veerstr.) gesloten u.: „Little Van Heest benadrukt dat TAC-groep bemiddelt tussen vervoerders en op drachtgevers voor transporten. „We heb ben de rol van makelaar. Onze inkomsten bestaan uit commissie. TAC-groep heeft geen eigen vrachtauto's, vliegtuigen of schepen”. Het investeringsniveau van TAC-groep is derhalve laag. „Heel bewust investeren wij zo min mogelijk. Natuurlijk heb je als bemiddelaar de neiging bepaal de schakels in het transportsysteem, die slecht functioneren, in eigen hand te ne men. Ik sluit niet uit dat Genchart zelf een of twee schepen koopt, om er van verze- VELSEN. Op de afde ling centrale diensten van Hoogovens vieren deze maand twee werknemers hun veertigjarig dienstju- bileum. De heer K. Spalink uit IJmuiden, werkzaam bij de postzakken en de heer G. J. F. van der Linde, chef postzaken, zijn gelijk tijdig bij het staalbedrijf in dienst getreden. Tijdens de jubileumre- Drs. Van Heest noemt het toevallig dat TAC-groep is ontstaan juist in een tijd dat de staalindustrie in moeilijkheden ver keert. De crisis ligt niet ten grondslag aan de wens om het werkpakket van Estel uit te breiden. „De plannen om ons ook te richten op de organisatie van transporten zijn al enkele jaren oud. Maar het duurde geruime tijd voordat hieraan gestalte kon worden gegeven. Aan de oprichting van TAC-groep is een lange voorbereidingsfa se vooraf gegaan”, zegt Van Heest. Het plan van Estel om zich te gaan bewegen op het terrein van de transportor- ganisatie is geen willekeurige keuze. Estel beschikt immers reeds over kennis en er varing op dit gebied. Ten behoeve van de eigen staalbedrijven Hoogovens in IJ muiden en Hoesch in Dortmund worden de goederenstromen al jarenlang onder eigen verantwoordelijkheid geregeld. „Wij willen die ervaring nu benutten voor ande re projecten, buiten Estelverband. Om het programma van diensten aan te vullen, heeft Estel belangen verworven in een aantal, ten dele bestaande, bedrijven”, ver telt Van Heest. Tot die reeks van ondernemingen be hoort onder meer Aavex Internationale Expeditie in Arnhem, waarin Estel voor 65 percent participeert. Aavex bemoeit zich met de internationale transporten over land. Zij draagt zorg voor de expeditie, douanefaciliteiten, overslag en opslag. Wat Aavex voor heeft op haar concurrenten zijn de goede contacten met het Oostblok. De organisatie van vele transporten van of naar landen achter het ijzeren gordijn, is dan ook in handen van Aavex. Daarnaast worden internationale wegtransporten verzorgd in landen over zee, zoals in Nige- I ria, Brazilië, Midden-Oosten en Venezuela. tl- Reder CF. Vrolijk, t,wij willen gewoon varen”. 5 u. teven roek”, 16) „Onkruii Droom de x: „Marei >uble witr Het echtpaar Spalink werd door bedrijf en colle ga’s verwend met geschen ken. In zijn dankwoord stelde de jubilaris ver heugd te zijn over het feit dat hij kennelijk voldaan had aan datgene wat zijn chefs en collega’s van hem verwacht. Hij dankte ieder, waarmee het Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste vier weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement. 19 en 21.15 I”, 19.30 et de scherpt r”, 19.30 u le scherpt „De dolk ochten" 30 u. zond lur”. •ü- Drs. C. J. van Heest, directeur van de TAC-groep. ceptie van de heer Spalink werd deze toegesproken door het hoofd van de sec tor centrale dienst, L. J. Nieuwenboer, die de loop baan van de jubilaris schetste. Ook de heer Van der Linde voerde het woord. Hij vertelde dat hij de jubilaris al vijftig jaar hadden kent en benadrukte de nauwgezetheid van zijn informele doel van de re- collega. ceptie werd ingeluid Jubilaris Spalink (midden) pakt een cadeau uit dat hem door zijn collga’s is aangeboden. Rechts van hem mevrouw Spalink en de heer Van der Linde. Links kijken enkele familieleden toe. van Dijk, d„ IJmuiden; A. J. van Dijk- Justman-Jacob, d., Santpoort; P. G. Vrij- hoef-Hendriks, z., IJmuiden; J. H. Huttin- ga-Raadschilders, z., IJmuiden. GEHUWD: P. van der Meijde-M. van Stijn, Sant poort; H. A. Bruil-C. W. Koster, Den Haag; H. A. Post-G. Zwart, IJmuiden; W. C. Zwa- nenburg-G. Oldenburg, IJmuiden; F. J. Murk-R. G. van Brecht, Lisse; R. P. F. de Vries-A.A. de Jonge, IJmuiden. OVERLEDEN: A. de Pee,90 jr., weduwnaar van: R. J. van den Bogaerde, Driehuis; D. Nielsen, 78 jr., echtgenote van: N. Engelhart, IJ muiden; P. Korsman, 80 jr., weduwe van: H. Steketee, IJmuiden; W. Willems, 85 jr., echtgenoot van: A. A. C. Schrijvers, Drie huis. ONDERTROUWD: H. M. Hoogstraat, Elburg en: A. C. Dek ker, Santpoort; H. Schreuder, Haarlem en A. G. M. Opdam, IJmuiden. GEBOREN: Rita H. M. Pruijmboom, Mirjan M. B. Broekkamp, Janine E. Bos, Sabine Nabar- ro, Patricia Karsten, Linda Zonneveld. ONDERTROUWD: Johannes G. A- de Graaf en Johanna M. W. Koper. GEHUWD: Paul M. W. Deurloo en Gerda A. Zuide- ma, Cornells P. A. Molenaar en Barbara M. Klinkenbijl, Jan H. Ramaker en Jennig- je Waterink, Paulus E. M. Kooiman en Maria A. Ivens. OVERLEDEN: Maria Commandeur-Henneman, 3

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5