adseizoen dreigt verloren te gaan Kleuters verhuisden naar Paulusschool I J veilingen, beverwijk V W in ch Jazz-session en Rits Band in I Avondfietstocht Le Champion INTEGRATIE VAN PETRUS SCHAAPSTAL jreat „Labyrinth” .h.) 9 JULI 1 5 BEVERWIJK-HEEMSKERK AT E R D A G 19 7 8 Radiator Schadepost voor: leerprobleem 1 skken ve Groenten I b "s. v de °P iegin deze week nog niet zo somber in al die regen was weliswaar vervelend, maar het „grote” seizoen moest nog beginnen en zolang de ion er maar op los bleef schijnen was nog niet alles verloren: nu er véér een weekend de mist in dreigt te gaan, krijgt het pessimisme toch wel de overhand. Alom wordt steen en been geklaagd. Breekt er liet snel een periode met fraai zomerweer aan, dan kan toeristisch Vijk aan Zee het seizoen wel als afgeschreven beschouwen. En dat an diegenen, die het in deze paar weken moeten verdienen, in grote noeilijkheden brengen. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. De badplaats Wijk aan Zee likt z’n wonden. Zag je grotendeels van het toerisme afhankelijke middenstand de situatie mm” ng J L... iï AR p Ti Li zomer nu snel aanbreken (heid voa an werken d andere ^llllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH - V llingsoord tgkundige sten kun- rden perso- veg 113, lorna en A, :enheid e, door ompen- ijn aan- er- lektie en e zorg; van dingen, n het vorden van iriatrrsche (tivi- aan staat zijn De Stichting Algemeen Christelijke Va- antieschool „Ons Witte Huis” weet er ran mee te praten. De kinderdaguitzen- ingen naar Wijk aan Zee trokken de fgelopen maand gemiddeld slechts tien eelnemertjes per dag. Andere jaren kon len tijdens de „voortijd”, waarin alleen euters worden ontvangen, dagelijks toch rel op een twintig- a dertigtal kinderen ekenen. Om de kosten niet al te hoog te aten oplopen werd met medewerking an de ouders besloten, voor dit kleine loepje geen bussen te laten rijden. De euters werden nu met particuliere auto’s aar het Stichtingsonderkomen in het uinterrein naast het Emma Kinderhuis an de Relweg gebracht, en daar ook weer pgehaald. Volgens mevrouw Ettema, die samen iet mevrouw Rutten en vakantiehulp istrid Goet de zaken in „Ons Witte Huis” (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De leerlingen van de Paulusschool aan de Van Riems- dijklaan 50 stonden vanmorgen met bloemen de kleuters van de Petrus Schaapstal op te wachten. De kleuters verhuisden naar de ver bouwde Paulusschool, die nu zo is in gericht dat ook in bouwkundig opzicht de integratie van kleuter- en lager- onderwijs hier vorm en inhoud kan krijgen. verwarmde „knutseltent", een stenen op trekje naast het veel grotere en daarmee moeilijker behaaglijk te krijgen „Ons Witte Huis”, staan onder meer een schom mel en glijbaan, waar door de kleintjes veelvuldig gebruik van wordt gemaakt. Door de leiding worden ze verder bezig gehouden met tekenen, verven, knippen en plakken, terwijl ook de gezelschaps spelletjes niet op het programma ontbre ken. De ouders hebben zich bij de verbou wing en inrichting niet onbetuigd gela ten. Er werd zelfs een begin gemaakt met de aanleg van een tuin in de bin nenhof. Daarvoor wil men de hulp van de aan de Parallelweg gevestigde meubelgiganten inroepen. Worden deze zaken lid van de VVV en plaatsen ze reclame in een uit te geven folder, dan wil de WV in ruil daarvoor Beverwijk als meubelstad gaan promoten. Gehoopt wordt, daarmee het dagtoerisme naar Beverwijk en Wijk aan Zee een forse stoot in opwaartse richting te geven. Slaagt de VVV er ondanks deze plannen niet in de tekorten in de loop van het nog resterende seizoen weg te werken, dan zal de komende winter aan maatregelen in de personeelssfeer niet te ontkomen zijn. Waarschijnlijk moeten dan het kantoor in Wijk aan Zee en Beverwijk om en om worden gesloten, een situatie, die VW- voorzitter H. E. M. ter Horst alleen al uit hoofde van de vraagbaakfunctie die deze kantoren vervullen ernstig zegt te zullen betreuren. Voor het zover komt, zal de VVV dan ook eerst trachten met de ge meente Beverwijk tot een financiële rege ling te komen. restant wier en pek, samen toch altijd nog zo’n veertien ton, is tenslotte afgevoerd naar de vuilverbranding van Zaanstad. Het jongerencentrum heeft namelijk geen vergunning meer voor versterkte, le vende muziek. Het gebouw is zodanig slecht geïsoleerd, dat geluidshinder voor de omwonenden niet te voorkomen is. Men heeft wel begrip voor de klachten, maar het jongerencentrum beschikt niet over de financiële middelen om dit probleem op te lossen. Die oplossing zal toch moeten wor den gevonden want wat is zo’n jongeren centrum zonder versterkte muziek. Zon dagmiddag aanstaande mag het nog. Dan komen er enkele bekende Beverwijkse musici voor een jazz-session. Bovendien zal de Rits Band uit Haarlem optreden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Waarschijnlijk voor de laatste maal zal zondagmiddag 16 juli van half twee tot vijf uur een band optre den in het jongerencentrum „Labyrinth” aan het Raamveld. De start is tussen 18.30 en 19 uur en het inschrijfgeld bedraagt 1,50 voor junioren en ƒ2,- voor senioren. Degenen die de tocht volbrengen ontvangen een herinne- ringsvaantje. Er is een fraaie route uitgezet vanaf café „Eindspurt” aan de Alkmaarseweg, rich ting Uitgeest, Limmen, Bakkum, Castri- cum aan Zee en terug naar Beverwijk. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op de bloemenveiling kan men deze week goed zien dat de vakantietijd begonnen is. De bloemen- prijzen, die geruime tijd vrij hoog bleven, liepen terug, hoewel men gezien de tijd van het jaar nog geen klagen had. Maar de kwekers waren de laatste tijd beter ge wend. Anjers leverden in het begin van de week nog tot een halve gulden per stuk op, maar vielen later terug tot 20 a 30 cent per stuk. Hetzelfde beeld bij de rozen, waar van de uiterste prijs vrijdag 40 cent per stuk was. Freesia hield zich nog staande en noteer de van 10 tot 32 cent. Nerinen zijn nog schaars en daar werd nog tot een gulden per stuk voor betaald. Lelies blijven het zorgenkind. Soorten als enchantment kwamen moeilijk boven een kwartje per tak uit. Beter verging het de gele tijgerlelie die tot een gulden per tak opleverde. Gladiolen komen er nu wat meer. Voor de goede snijsoorten werd van 25 tot 42 cent per stuk betaald. Allium en Agapan- tus waren nog steeds grif te verkopen. De verschillende zomersnij bloemen ble ven nog op een redelijke prijs hangen. Dahlia en aster zijn er nog maar mondjes maat. De aanvoer van potplanten is be scheiden. Met de vakantieperiode voor de boeg wacht men nog maar liever even met veilen. De handel nam de aangevoerde potten tegen redelijke prijzen af. De groentemarkt had deze week een wat wisselvallig verloop. Bij vrij grote aanvoeren schommelden de prijzen. Dat was vooral bij de spinazie het geval. Gaf men in het begin van de week nog tot 295 cent per kilo, vrijdg duikelden de prijzen naar een niveau tussen 25 en 185 cent. Sla kon men in het begin van de week heel gemakkelijk kopen, maar vrijdag lie pen de prijzen op tot 64 cent per krop. Van de bospeen lag de prijs gedurende de gehe le week zo rond een gulden per bos. Elke veilingdag werd er zo’n 40.000 bos aange voerd. Andijvie werd weer wat duurder en ging naar 60 cent per kilo. Komkommers blij ven laag in prijs. Er werd tot 56 cent per stuk voor betaald. De schaarse artikelen leveren flinke prijzen op. Bonen uit de kas doen tot zeven gulden per kilo. Tuinbonen zijn beneden een gulden per kilo nauwelijks te koop. Van peulen liep de prijs op tot zeventien gulden per kilo. De eerste capucijners die deze week aan de markt kwamen leverden 650 cent per kilo op. De laatste aardbeien waren ook goed aan de prijs. In het mid den van de week werd- er tot drie gulden per doosje voor betaald. De prijzen waren vrijdag: aardbeien 100-260, andijvie 20-58, bleekselderij 47-95, bloemkool 100-185, bospeen 35-95, selderie 12-38, komkom mer 12-38, kroten 60-85, peterselie 12-28, peulen 990-1700, postelein 140-185, prei 80-120, rabarber 20-55, radijs 25-48, rode van een i strekt tot volgen van het slechte zomerweer al aan den lijve ondervonden. De VVV zit tot nu toe met een schadepost van 3000 a 4000, veroorzaakt door gederfde inkom sten uit de dagrecreatie (boekingspercen- ten van mensen die voor een paar dagen overnachting boeken) en balieverkoop. Deze week heeft het bestuur van de VVV over de penibele financiële resultaten vergaderd, en besloten is een flinke recla mecampagne van start te laten gaan. e op- de, solli- 93 04: Vanaf maandag gaat, nu de scholen hun deuren gesloten hebben, de „grote” uitzen ding naar Wijk aan Zee van start. De Vakantieschool verwacht dan met drie bussen wekelijks zo’n honderdvijfenze- ventig kinderen naar „Ons Witte Huis” te kunnen transporteren. Zes weken lang zijn kinderen van drie (mits zindelijk) tot circa tien jaar welkom. Ze worden van maandag tot en met vrijdag rond half negen opgepikt en omstreeks vier uur weer afgezet bij verschillende halteplaat sen in Heemskerk, Beverwijken Velsen- Noord. In kleine groepjes onderverdeeld trekken ze naar het strand en de duinen, of doen als de weersomstandigheden zich niet voor buitenactiviteiten lenen spel letjes in „Ons Witte Huis” en de knutsel tent. Deze vijf man-formatie maakt muziek die min of meer een combinatie is van Latin, jazz en rock. Dit optreden duurt tot vijf uur. Daarna wordt „Labyrinth” wegens vakantie gesloten tot 22 augustus. De en treeprijs is voor zondagmiddag bepaald op ƒ5,-. k: -: Evenals de WV, voelt ook de Vakantieschool „Ons Witte Huis” de gevolgen van het slechte zomerweer. Men ontving in de knutseltent niet meer dan tien peuters per dag. Behalve de Vakantieschool, heeft ook de VVV-Wijk aan Zee/Beverwijk de ge- Of de schoonmaakactie veel zoden aan de dijk heeft gezet mag intussen worden betwijfeld, want vrijdagmorgen werd met de vloed weer een nieuwe hoeveel heid teer en wier hoog op het strand gezetWel is de gemeente in nauw over leg met de exploitanten van plan, het strand zo schoon mogelijk te houden. De peuters lieten zich door het mistroosti ge weer niet uit het veld slaan. De glij baan zorgde voor veel kinderplezier. >rden A.T. van rdinator, ’goede banen leidt, is de geringe belang- ’190; na J - 7. De lagere school telt nu honderdtien leerlingen en de kleuterschool ver wacht er na de vakantie zo’n kleine twintig. In de nieuwe basisschool zijn nu bouwkundig alle voorzieningen ge schapen voor modern onderwijs. BEVERWIJK. De Tourclub „Le Champion” houdt donderdag 20 juli een avondfietstocht over een afstand van der tig kilometer. Jong en oud kan er aan meedoen, want iedereen kan z’n eigen tempo bepalen. telling voor de peuterdaguitzending niet juter en alleen aan het slechte weer te 'ijten: behalve de vergrijzing en het terug- ipend kindertal spelen ook verschijnse- ■n als crèche en peuterspeelzaal een be- ingrijke rol. Veel ouders durven hun kind iet een week van crèche of peuterspeel- pal thuis te houden, uit angst dat daarmee ie plaats van het kind in gevaar komt, reuters die anders één of meer weken met le Vakantieschool zouden zijn meege- pan, kwamen nu twee of hooguit drie lagen per week naar Wijk aan Zee. -.x Drie klassen zijn al min of meer geïn tegreerd, want met die integratie is men al veel langer bezig. Daar zijn echter wel een aantal mogelijkheden voor no dig en die zijn nu ingevuld in de ver nieuwde school, die nu met de kleuter school beschikt over een gemeenschap pelijke speelplaats en een gemeen schappelijke aula. Wat de situatie op het strand betreft, waar de afgelopen weken nog al wat met teer vermengd wier is aangespoeld, is diezelfde gemeente overigens onmiddel lijk handelend opgetreden. Deze week is het strand met een hooihark bewerkt, om de ondergestoven olieballetjes bloot te leggen. Daarna heeft een bandenshovel de teer verzameld, die vervolgens met vrachtwagens naar een verzamelpunt werd gebracht. Daar werd zoveel moge lijk zand uit de massa verwijderd. Het I CHRIS) TES- E ven over de kjnderdaguitzendingen kan men iedere vrijdagavond van 19.30 tot 20.30 uur terecht in de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden 150 te Bever wijk. x'‘ Hoewel nog niet alles gereed is zijn de kleuters nog vóór de vakantie verhuisd. Dat ging vrijdagmorgen allemaal heel officieel met een ontvangst door de leerlingen van de lagere school. Daarna zaten de kleuters, een twintigtal, al snel bijeen met leidsters en moeders in het nieuwe lokaal, dat natuurlijk feestelijk in gebruik moest worden genomen.1 k Voor Wijk aan Zee moet de financiële problemen Daar amuseerden ze zich ondanks de miserabele weersomstandigheden uitste- tend. In de met behulp van een radiator Deelname kost 15 per kind per week. Mocht een kind tussentijds ziek worden, dan is restitutie van een deel van dat geld mogelijk. Brood en fruit moeten de kinde ren van huis meenemen. Voor melk en limonade zorgt de Vakantieschool, die dit jaar de keuken en ingang van het Stich tingsonderkomen heeft verbeterd en ko mend jaar voldoende geld bijeen hoopt te hebben om het dak van „Ons Witte Huis” te vernieuwen. Voor inlichtingen en opga- Woest en ledig, zo laat zich het strand van Wijk aan Zee dezer dagen beschrijven. Hoewel het strand nog nooit zo schoon is geweest, blijven de toeristen weg. x 7,/ X - iel ing/ver- af V x - nen 550-720, spinazie 25-185, sla 25-64, spitskool 56-90, tuinbonen 85-110, was peen 25-57, koolrabi 16-20, rode bessen 100-150.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9