ergaand akkoord Vissersvloot terug ereikt tijdens economische top 1 Reactor Petten in Miljoenenbrand in Amsterdam krijgt weer verrijkt uranium Werklozen verplicht tot omscholing wila .Ttiumph Aantal doden ramp op camping nu 150 ryi Marokkanen weer in hongerstaking Grote ravage in gymzaal Umuider Courant vandaag: het weer IS het woord is aan... Doping OF agenda pagina MINISTER ALBEDA: Weer buitenland o Molotov-cocktail in woning gegooid Hoogovens in beroep tegen revisie vergunningen Strandverwachting plaatselijk regen 1 BAD EN STRAND MODE v.a. mi 36 t/m 62 X MAANDAG 17 JULI 1978 (ADVERTENTIE) WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR UMUIDEN 68ste jaargang no. 216 2 .2,3 0 (Van onze speciale verslaggevers) BONN. Vergaand akkoord over een gemeenschappelijk optrek- en naar een betere economische toekomst. Zo vatte de Amerikaanse linister van Financiën Blumenthal gisteravond het resultaat samen an het economisch topberaad van de leiders van de zeven belangrijk- te westelijke industrielanden in Bonn. De „vergaande overeenstem- üng”, waarover ook gastheer bondskanselier Schmidt sprak, wordt astgelegd in een gemeenschappelijke verklaring, die vandaag wordt itgegeven. 13 8 9,10,11,12 Weerrapporten Binnen- en Buitenland Plaatselijk Nieuws Kunst Radio en televisie/Strips. Beurs Sport 4,5,6 7 Monod: - 1 - pagina's 1 IJmuider Courant f 4#^ tüt MICHEL POLLENTIER (ADVERTENTIES) I, EDE verklaard in het radioprogramma AVRO-Magazine. Opklaringen 1 en ége- f .V ESM Tijdens de lunch gisteren spraken de regeringsleiders over plannen om kapin gen tegen te gaan. Daarbij werd met name gedacht aan een verbod op vluchten naar landen die vliegtuigkapers onderdak ver lenen. Deze maatregel werd voorgesteld door de leiders van de Japanse en Canade se regering, Takeo Fukuda en Pierre Tru deau. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij een 50-jarige bewo ner van de Beverwijkse Boeweg is zater dagnacht een molotov-cocktail door de voorruit getooid. De man, die volgens de politie op het moment van de aanslag op de bank in de huiskamer zijn roes lag uit te slapen, kwam in zoverre weer bij zijn positieven dat hij de branddende fles onder de kraan doofde en het vuur in z’n woonkamer bluste. Aan de aanslag was een forse ruzie voor af gegaan. De politie, die zondag van het gebeuren op de hoogte werd gesteld, houdt het op een wraakoefening. De schade in het huis bleef beperkt tot een kapotte ruit en wat brandschade aan bank en vloerbe dekking. UMUIDEN. Hoogovens in Umuiden gaat bij de Raad van State in beroep tegen de verleende revisievergunningen van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Het staalbedrijf is het oneens met de voorwaarden die GS aan de vergunningen hebben verbonden. De bewindsman kondigde in het kader van Bestek ’81 tevens aan dat er een strengere controle komt op het in dienst nemen door het bedrijfsleven van tijdelijk arbeidsongeschikten. Albeda vindt dat op de arbeidsmarkt hier niet op mag worden gediscrimineerd. Met deze sociale maatre gelen denkt Albeda 500 miljoen gulden te kunnen besparen, doordat er 20.000 ar- (Van onze redactie buitenland) MADRID. De jongste balans van het aantal slachtoffers van de ramp op de camping „Los Alfaques” in het Spaanse San Carlos de la Rapita is 150 doden. Vorige week dinsdag ontplofte daar een van de weg geraakte tankauto met propy leen. ANWB-alarmcentrale in Den Haag. Het gaat om leden van de bergings- en identifi- catiedienst. Zij coördineren het identifica- tiewerk van de Nederlandse ploeg die in Spanje slachtoffers van de gasramp tracht te identificeren. De ANWB publiceerde zaterdag de na men van de 17 slachtoffers. Het zijn: Familie Jacobs uit Veldhoven. De heer T. A. C. Jacobs (47) vermist; mevrouw A. M. Jacobs (45), zwaar gewond, wordt ver pleegd in het Rode Kruis-ziekenhuis in Beverwijk; Silvia Jacobs (15), vermist; Paul Jacobs (11), vermist. Familie Van Veen uit Eindhoven: De heer E. S. P. van Veen (39), vermist; me vrouw B. van Veen (37), zwaar gewond, ligt in Spaans ziekenhuis; Paul van Veen (12), gewond, verblijft bij familie in Nederland;' Jolande van Veen (10), ongedeerd, verblijft bij familie in Nederland. beidsplaatsen mee kunnen worden gevuld, waar tot nu toe geen mensen voor waren. Het CDA-Tweede-Kamerlid Beumer zei gisteren in het AVRO-programma blij te zijn met het verscherpen van de verplichte omscholing maar vond dat de minister die wel geleidelijk moet invoeren. De WD’er De Korte zei in een commen taar het te betreuren dat de plannen nog sterk in de studiesfeer liggen. De werk loosheid vraagt er volgens het Kamerlid om dat de maatregelen snel worden inge voerd. De liberaal zei het toe te juichen dat de WAO-norm wordt verscherpt. DEN HAAG. In de loop van deze maand hervatten de VS de leveranties van verrijkt uranium ten behoeve van de hoge-fluxreactor van het Energie Onder zoek Centrum Nederland. In mei werd bekend dat de VS deze leveringen zouden staken, zolang de instal laties in Petten niet beter zouden zijn be veiligd tegen acties van buitenaf. Volgens Euratom voldoet Petten nu aan de veiligheidseisen van het internationale Agentschap voor Atoomenergie van de VS, en is overeenstemming met de VS bereikt over verdere levering van verrijkt materiaal. Familie De Jongh uit Alkmaar: de heer B. de Jongh (49), ongedeerd; mevrouw J. de Jongh (45), vrij ernstig gewond. Opge nomen in het Rode-Kruisziekenhuis in Be verwijk; Pieter de Jongh (22), ongedeerd; Petra de Jong (15), ongedeerd. Vader en kinderen zijn inmiddels ook in Nederland gearriveerd. Samen met de fa milie De Jongh was in Spanje op vakantie de 17-jarige Marja Hooreman uit Haarlem. Zij ligt, net als mevrouw De Jongh, in het Rode-Kruisziekenhuis en is vrij ernstig gewond. Familie Janssen uit Hooghalen (België). De heer F. P. E. Janssen (39), vermist; mevrouw C. J. Janssen (29), vermist; Ron nie Janssen (8), vermist; Linda Janssen (6), vermist. Over het lot van de vermisten bestaat geen enkele zekerheid, aldus de ANWB. AMSTERDAM Een felle brand in een grote loods in het westelijk havengebied heeft gisteravond waarschijnlijk voor en kele miljoenen guldens schade aange richt. Rechercheurs die vanmorgen nog met het onderzoek bezig waren houden rekening met brandstichting. Alles wat de moeite waard is gedaan te worden, is de moeite waard goed gedaan te worden. Verder in deze bijlage Sportief: Pagina 2: Kinheim gaat na de dubbe le zege op Giants alleen op kop in de honkbalcompetitle. Pagina 3: De wereldtop is voor de Nederlandse zwemsters nog ver verwij derd. Pagina 4: Emerson Trotman scoorde zijn eerste centrury voor de cricketers van Rood en Wit. Omstreeks half acht brak de brand uit in een loods van een expeditiebedrijf aan de Basisweg. De brandweer rukte met een groot aantal wagens uit maar kon niet verhinderen dat het gebpuw vrijwel geheel uitbrandde. Een tiental vrachtauto’s, enkele vorkhef trucks, een grote partij autobanden en geluidsapparatuur gingen in de vlammen op. De vrachtauto’s stonden in de loods geparkeerd, nadat verschillende keren diefstallen in het gebouw waren gepleegd. Twintig vrachtwagens konden nog op tijd worden gered en naar buiten worden gere den. Weersvooruitzichten voor de vakan tielanden, medegedeeld door het KNMI geldig voor de eerstvolgende 48 uur: Noord-Scandlnavlë: Zonnige perio den 10 tot 15 graden. Zuld-Scandinaviö: plaatselijk een bui 14-18 graden. Denemarken, Nederland en Bel- glë:Enkele opklaringen maar ook plaat selijk regen, 15 tot 19 graden. Schotland, Ierland, Engeland: Ver anderlijk plaatselijk regen, 16 tot 21 graden. Noord-Frankrijk, Luxemburg: Over- wegens droog met zonnige perioden, 20 tot 25 graden. Zuid-Frankrljk, Spanje en Portugal: Zonnige perioden plaatselijk regen of onweer, 25 tot 35 graden, in Spanje tot 40 graden, later iets lagere temperatu ren. Duitsland, Tsjecho-Slowaklje: Wol kenvelden overwegend droog, 15 tot 22 graden. Zwitserland en Oostenrijk: Plaatse lijk een bui, 14 tot 26 graden, vorstgrens in het Alpengebied op 3500 m. Italië en Griekenland: Overwegend zonnig, 25 tot 32 graden. Joegoslavië: Wolkenvelden, onge veer 25 graden. Hongarije en Roemenië: Wolkenvel den en droog, 20-26 graden. Morgen matig, tijdelijk vrij slecht strand weer door een zwak frontje met wat neerslag. Matige westelijke tot noord westelijke wind. Te koel. 15 tot 17 gra den. Zeewater: 15 graden. Vooruitzich ten: en dan wat zon, maar fris door zeewind. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Minister Albeda van Sociale Zaken heeft aangekondigd dat werklo zen die niet aan passende arbeid kunnen komen verplicht zullen worden zich om te scholen. Ook zullen de normen, op grond waarvan iemand in de Wet Arbeids Ongeschiktheid (WAO) komt, worden verhoogd. Onder druk van de werkloosheid wordt men nu te snel de wei ingestuurd, zo heeft minister Albeda gistermiddag De naam van Michel Pollentier stond gisteren na de zestiende etappe van de Ronde van Frankrijk in alle opzichten centraal. Eerst werd hij gehuldigd als winnaar van de zware etappe naar de top van de Alpe d’Huez en als nieuwe aanvoerder van het algemeen klasse ment, daarna was hij het onderwerp van een van de opvallendste dopingsschan- dalen uit de wielergeschiedenis. Men zou bij de kleine Vlaming een rubber flesje met urine onder de oksel ontdekt hebben. Pollentier en zijn ploegleider Fred de Bruyne ontkennen, maar de feiten lijken anders uit te wijzen. Vandaag, tijdens de rustdag, zal de zaak worden uitgezocht en zal beslist worden wat er met Pollentier gaat ge beuren. Voorlopig heeft de Tourdirectie Pollentier uit de ronde verwijderd en laten Lévitan c.s. Joop Zoetemelk mor gen in de gele trui vertrekken. Foundation Lingerie Speciaalzaak WINKELCENTRUM CRONJÉ 52, Haartam-N., tal. 252329. /waff ijrip Vannacht opklaringen, weinig wind en hier en daar mist. Minima omstreeks 9 graden. Overdag veel bewoling en plaatselijk regen. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Maxima van 16 graden aan zee tot 20 graden in het zuidoosten van het land. De inwoners van San Carlos de la Rapita hebben besloten deze weg iedere dag een uur te blokkeren. De actie zal worden voortgezet tot de Spaanse regering er toe overgaat het tracé van de weg te verleg gen. De regering heeft inmiddels een speciale commissie ingesteld, bestaande uit verte genwoordigers van de ministeries van Bin nenlandse Zaken, Openbare Werken, In dustrie en Transport en Verbindingen. De ze commissie gaat een onderzoek instellen naar de oorzaken van de ramp. Haar rap port moet alle problemen vaststellen die door de ramp zijn opgeworpen. De regering betuigde voorts haar deelne ming met alle familieleden van de slacht offers en dankte de inwoners van San Carlos de la Rapita voor hun hulpverle ning. Een team van de rampenstaf van de rijkspolitie is zaterdag gestationeerd bij de - d Zoals bekend moet Hoogovens een meerjarenprogramma van aanvullende milieumaatregelen uitvoeren. Hiervoor dient het bedrijf tot 1986 investeringen te plegen tot een totaal bedrag van tweehon derd miljoen gulden. Hoogovens zegt het besluit van GS aan te vechten op grond van „doelmatigheid en rechtmatigheid”. Zij noemt de motivering achter de beslissing onvoldoende. Zij ver zoekt de Raad van State de vergunningen te vermetigen en de voorschriften zodanig te wijzigen dat deze tegemoet komen aan de inzichten van Hoogovens. AMSTERDAM. Veertien van de 182 Marokkanen die eerder in hongerstaking zijn geweest uit protest tegen het niet verlenen van een verblijfsvergunning zijn gisteravond opnieuw een hongerstaking begonnen. De Marokkanen zijn verzameld in de kerk „De Duif” aan de Prinsengracht. De actie is gericht tegen de beslissing van staatssecretaris mevrouw Haars van Justitie de Marokkanen geen verblijfsver gunning te geven. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het weekend blijkt er een enorme ravage te zijn aangericlit in de gymzaal op de hoek van de Bachstraat en de Offenbachstraat. Alle turntoestellen zijn voor zover mogelijk van de muren gerukt en over de grond gesmeten. De inhoud van een grote verbandkist werd totaal verspreid, toiletpapier werd over grote oppervlakten uitgerold. Niets is na gelaten om alles zoveel mogelijk te vernie len. De schade is nog niet vastgesteld, maar moet aanzienlijk zijn. Men heeft zich waarschijnlijk toegang verschaft via een zijraam, waarvan de sponningen zijn ver nield. BEZORGKLACHTEN: maandag t/m vrijdag van 18.30-19.00 uur zaterd^s van 11.30-12.30 uur UMuMand Metoon: 02550-10519 *0or Santpoort 023 - 31 90 58 XX k WW0 xwi?: X; WMK T mm ■ir Zaterdag is een deel van de IJmuidense vissersvloot teruggekeerd van de visgronden nabij Ierland. Tussen half tien ’s morgens en twaalf uur voeren dertien trawlers de haven van IJmuiden binnen. De vrij plotselinge terugkeer houdt (zoals bericht) verband met de voorschriften die de Ierse regering heeft uitgevaardigd. Die bepalingen zouden het de vissers onmogelijk maken op rendabele wijze te vissen. Op de foto de Katwijk 39 in de Vissershoven van IJmuiden. (Zie verder plaatselijke pagina) De zeven zijn akkoord over hun gemeen- chappelijk optreden alsmede over de ta- en die de deelnemers - de Verenigde taten, Japan, Canada en de vier grootste !G-landen - individueel moeten vervullen, lat zal worden vastgelegd in „concrete, elomschreven en betekenisvolle woor- en”, aldus nog Blumenthal. Nieuwe cij ns zullen echter achterwege blijven, ze er voor zover het gaat om wenselijke ionomische groei, aldus conferentiekrin- en. Gisteravond heerste in het zomers ogen- e Bonn een gematigd optimistische stem- üng over de uitkomst van het westelijke ipberaad. Maar het werd onwaarschijn- jk geacht dat de grote drie - de VS, Ïest-Duitsland en Japan - concrete ver dichtingen zouden aangaan over him te loeren beleid. In de slotverklaring zal eer ier opnieuw worden herhaald wat deze enden zichzelf als streefdoel voor ogen lebben gesteld, zowel op het gebied van de Iconomische politiek als op dat van ener- pe- en monetair beleid. I De discussie van gisteren in het paleis kchaumburg - de ambtswoning van Schmidt - was gewijd aan economische Troel, inflatie, werkloosheid, het energie beleid en de internationale monetaire waagstukken. Het beraad had volgens de westduitse regeringsleider gistermiddag jl tot „algemeen zeer verstrekkende over- lenstemming” geleid. Volgens de Ameri- laanse minister van Financiën hadden Duitsland en Japan in algemene termen toegezegd maatregelen te willen nemen bm de economische groei te bevorderen.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 1