In de herfst viering van twintigjarig bestaan Fietsen met hindernissen Veel deelnemers aan kring-ponyconcours Dixieland Bromfietser door automobilist Deken Groot dringt aan op samenwerking mishandeld NIEUWE PRIESTER VOOR DE REGINA CAELI-KERK Onverwachte grote opkomst voor puzzeltocht in badplaats Beverwijkers aangehouden populair in Heemskerk Zenders in beslag genomen e, Fraaie staaltjes dressuur en springen Organisatoren in moeilijkheden HEEMSKERKER OVERLEDEN IN DUINTERREIN Afscheid van adjudant H. B. M. Vermeer I Ssöw «MAANDAG 1 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK JULI 197 8 BEVERWIJK. „Het heeft lang geduurd voordat de bisschop van Haarlem het besluit kon nemen tot benoeming van een waarnemend priester voor de Regina Caeli-kerk aan het Hilbertsplein”, aldus deken Groot zaterdagavond bij de installatie van pastoor A. S. Hetem. Deken Groot wees er op, dat het steeds moeilijker gaat worden om voor de vijf andere parochies in Beverwijk nog een priester te benoemen bij het ontstaan van een vacature. „Men zal naar een nauwere samenwerking toe moet groei en”. Met „Assumburg” volksdansen op het Burgemeester Nielenplein ".sjïeiisw De Heemskerkse werkgroep zomeracti- illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllililllHllllllilllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllll (Van een medewerker) 'iiiiiiHiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimnmnimiiiiiiiiiiiiiiiii 50 vermel- Voor de prijzen e óp de .95 .50 .50 HEEMSKERK. Hoewel ook voor de meeste leden van de volksdansgroep „As- sumburg” de vakantietijd is aangebroken, ziet deze vereniging toch nog kans in de maand juli op de vrijdagmiddagen zoveel leden in de kuil van het Burgemeester Htelenplein te krijgen, dat er met wie maar in wil haken kan worden gedanst. De kleurrijke groep verschijnt tegen twee uur op het plein en vele kinderen blijken er al op te hebben gewacht. Zij mogen in de kring of rij komen, de muziek begint te spelen en als het een beetje mooi weer is wordt het een vrolijk dansfeest. zijn er ook groepen gevormd in bijvoor beeld Uitgeest en Akersloot. De leden ko men dus niet meer uit de verre omgeving en daarom blijft het ledencijfer in Heems kerk al enige jaren vrij constant op rond de zeventig. Vaste kerngroepen blijven ja ren komen en daar omheen wisselen de deelnemers(sters) steeds sterk. Er zijn groepen voor kinderen, tieners en voor volwassenen. Er wordt gedanst op de woensdag- (boven de zestien jaar) en de vrijdagavond in het gebouwtje „De Mag neet” bij de brandweergarage aan de Cor- viteiten heeft zaterdagmiddag weer suc ces gehad met het optreden van de Revi val Jassband op het Burgemeester Nielen plein. Niet alleen de jongeren bleken be langstelling te hebben voor de dixieland- muziek. De uit zes man bestaande ama- teur-formatie speelde bijna zonder onder breking van twee tot vier uur oude en nieuwe composities en het applaus be wees, dat men deze band in Heemskerk graag nog eens terugziet. BEVERWIJK. Een 17-jarige brom fietser uit Beverwijk heeft zaterdagmid dag bij een vechtpartij met een automobi list, die zich opwond over een door de jongen op de hoek van de Plantage en Graaf Florisstraat gemaakte verkeers overtreding, een dikke lip opgelopen. De jongen heeft aangifte van mishandeling gedaan. HEEMSKERK. Een 55-jarige inwoner van Heemskerk is zaterdagavond in het duinterrein van zijn fiets gevallen en over leden. De man was met zijn 15-jarige zoon op het strand aan het vissen geweest. Toen ze rond elf uur naar huis terugkeerden, werd de man getroffen door een acute hartaanval. HEEMSKERK. Per 1 augustus gaat adjudant H. B. M. Vermeer de gemeente politie met funktioneel leeftijdsontslag. Van gemeentewege wordt een afscheids bijeenkomst belegd op donderdag 27 juli in „De Vrijburcht”. Die bijeenkomst be gint om drie uur. Bij het afscheid van pastoor Straathof in juni van dit jaar rees bij velen al de vraag of er een opvolger zou komen. Het tekort aan priesters tekent zich steeds duidelijker af. Deken Groot legde daarom de nadruk op het feit dat alle gelovigen in een parochie mede verantwoordelijkheid dragen voor een goede gang van zaken in de geloofsgemeenschap. „De parochianen zullen zich (Van een onzer verslaggeefsters) meer in moeten zetten dan in het verleden het geval is geweest”, zo hield deken Groot de aanwezigen voor, maar hij merkte daarbij op, dat gebleken is dat men in de Regina Caeli-parochie de stem des tijds heeft verstaan. WIJK AAN ZEE. De VVV organiseerde zater dagavond in de badplaats wedstrijden in fietsen met hindernissen en er gaven zich 26 deelnemers op. ,75 .75 .25 De volksdansgroep „Assumburg” geeft geen officiële demonstratie. Dat is onmo gelijk omdat er veel te veel leden met vakantie zijn. Maar de leidster Gemma Keizer kijkt het. publiek eens even aan en zijn er veel jonge kinderen in de kring dan begint het met een eenvoudige kringdans, die al gauw aanstekelijk werkt. Méér kin deren wagen het in de kring of rij te komen, als de kinderen al wat ouder zijn toch met enige gêne. Op de laatste vrijdag middag zagen we een jongetje van zo’n jaar of acht dat dolgraag mee wilde doen en het dansliedje ook al kende. Maar ja, er waren twee vriendjes bij hem en die von den het maar gek om mee te doen. Dan is er heel wat voor nodig om toch alleen mee te gaan doen. Voor kinderen die in Heems kerk logeren is het veel eenvoudiger. Ze kennen je hier toch niet. Er komt een meisje aanlopen wat in de kring wil. Maar haar moeder wil eerst naar de nabij gelegen markt in de Maerelaan. Wat dèt dan een ruzie op kan leveren.De groep danst ondertussen vrolijk verder, toch steeds groter wordend. Vele voorbij gangers blijven even staan kijken want zo’n volksdansgebeuren brengt toch een zomerse stemming in het op vrijdagmid dag toch al gezellige Heemskerk. De volksdansgroep „Assumburg” die dit jaar al twintig jaren bestaat, telt op het ogenblik zo’n zeventig leden. Het zijn er wel eens meer geweest, toen deze groep de enige was in de omgeving. Maar inmiddels beginspel en kon op die wijze een prijs winnen. De eerste prijs was voor de fami lie Beentjes uit Heemskerk. In de kantine van „Vondeloord” speelde het quintet van Peter Nieboer. De deelnemers vinden het toch allemaal gezellig en in dat opzicht kan de puzzelwandeltocht zeker een groot suc ces worden genoemd. Mensen van kamp Aardenburg hielpen bij het uitzetten van het zes kilometer lange parcours en zij assisteerden ook bij de controleposten. Het initiatief is zeker, gezien de grote deel name, voor herhaling vatbaar. HEEMSKERK. Op het weiland achter de wijk De Die is zaterdag het kringconcours voor pony’s gehouden van de Kring Midden-Noordholland. Er namen meer dan 270 pony’s aan deel. De organisatie was in handen van „De Commandeurs” in opdracht van de ponycom- missie van de kring. Het concours begon ’s morgens om acht uur en eerst ’s middags rond vijf uur kon de grote parade worden gehouden die vooraf ging aan de prijsuitreiking. De organisatie bleek perfect te lopen en ook het weer werkte ditmaal mee aan het welslagen. De eerst geplaatsten in de verschillende categorieën waren: Individuele dressuur A-B Bil: Simone Oly met Perion van de club Stemeo 62 punten; cat. B-C: Daphne Aarsen met Rossel, Zaanse Ruiters 64 p.; cat. C: Karin Wuster, Sally, Heiloo 64 p.; cat. D: Jenneke Boeree, Caprice, Leeghwater, 657, p.; cat A-B klasse L 1: Stephanie Lubbers, Stjörnu, Commandeurs, 125 p.; cat. C. klasse L 1; Judith van der Noordaa, Esmira, Beemster Ruiters, 135 p.; cat C-D klasse L 1. Ronny Hoek, Playboy, Beyart, 1377, p.; cat. D klasse L Marion Boots, Norina, Commandeurs 1387, p.; cat. D klasse 1: Annemiek Hulshof, Sunshina, Leegwater, 139 p.; cat D klasse L 1: Maartje Bakkun, Thomas, Kennemer Ruiters, 129 p.; cat. B C-D, klasse 11: Karin Ruyter, Beaury Boy, Schildknapen 138 p.; Caprilli cat. D: Marion Boots, Norina, Commandeurs 1327, p.; B springen: Judith van der Noorda, Esmira, Beemster Ruiters; groep 2: Jan Seignette, Welvelwind, Zaanse Ruiters; groep 3: Margon Uly, Dragon Sterneo; achttallen: Beemster Ruiters 124 p.; Viertallen: Stemeo 138 p.; individuele dressuur B 1, cat. A-B-C: Ineke Temming, Twickel, Heiloo 57 p.; cat. C-D B 1: Conny de Jong, Desire, Amethyst 56 p.; cat. D B 1: Gitta Twint, Asta, 59 p.; Ind.dressuur caprilli, cat. A-B-C-D: Jenny Hoekmeyer, Bandito 135 p.; Springen cat. B-C-D: Marian Broerse, Baroness, Beemster Ruiters en Carolien Spira, Julian, Heiloo. ren die denken dat ze volksdansen best leuk zouden vinden, kunnen op de vrijdag middagen van 21 en 28 juli eerst eens inhaken op het Burg. Nielenplein. Maar een Nederlander heeft er altijd wat moeite mee om „zich te laten zien”. Als dat de danslustigen weerhoudt kunnen zij zich ook voor de in september startende groe pen opgeven via het secretariaat dat geves tigd is bij Margreet de Roo, Beneluxlaan 571, telefoon 41985. Het twintigjarig be staan van de dansgroep „Assumburg” wordt in de herfst gevierd met een week end in het natuurvriendenhuis „De Ban- jaert” in Wijk aan Zee, waarvoor ook de oud-leden worden uitgenodigd. WIJK AAN ZEE. De puzzelwandeltocht die de Stichting Toerisme zondagmiddag hield, heeft de organisatoren voor grote problemen gesteld. Gerekend was op een opkomst van ten hoogste driehonderd deelnemers, maar er verschenen er 608 aan de start en daar was men niet op berekend. Niettemin was het succes groot. nelis Groenlandstraat. Gemma Keizer spreekt niet over oefenen of repeteren. Op de eerste avond in september wordt er direct al zo’n vijftal dansen geleerd en in één seizoen worden dat er al zo’n veertig tot zestig. Zij weet eigenlijk niet wat de jeugd veel jongens ook beweegt om te gaan volksdansen. Het bewegen op mu ziek, het ritme van de toch wel bijzondere muziek, het direct al mee kunnen doen, de gezelligheid, het zijn allemaal slechts ele menten van de motivering, zoals voor elke hobby vaak moeilijk een duidelijke verkla ring is te vinden. Fijn om te doen, is dan vaak de allesomvattende en tegelijk niets zeggende reactie. Kinderen en ook oude- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK/BEVERWIJK. Vijf jonge Beverwijkers, die veertien dagen geleden bij het Spaanse centrum in Bever wijk een surveillance-auto van de politie Heemskerk beschadigden, zijn door de po litie opgespoord. Tegen het vijftal is pro- ces-verbaal opgemaakt terzake openlijke geweldpleging. Voorts moeten ze de op ƒ700 begrote schade aan de politie-auto vergoeden. De vijf jongelui kwamen in actie toen de Heemskerkse politie in het centrum een aanhouding wilde verrichten. - - BEVERWIJK. In Beverwijk zijn zon dagmiddag twee clandestiene zenders in beslag genomen. De zenders waren inge bouwd in de bestelwagens van twee Bever wijkers, die op de Laan der Nederlanden met elkaar aan het praten waren toen ze werden gesnapt door de opsporingsdienst van de PTT. De installatie van pastoor Hetem werd onder meer bijgewoond door burgemeester A. J. Hubers en wethouder J. Camfferman van de burgerlijke gemeente Beverwijk en door burgemeester J. Kok en wethouder H. J. M. Roozen namens het gemeentebestuur van Heemskerk. Ds. H. Kwakkelstein vertegenwoordigde de Ned. Hervormde Gemeente. Uit de vorige standplaats van pastoor Hetem, namelijk Hoogwoud-Opmeer, waren velen naar Bever wijk gekomen om de installatie door deken Groot bij te wonen. Na het voorlezen van de benoemingsbrief werden aan pastoor Hetem namens de parochieraad de sleutels van de kerk overhan digd. Het kerkkoor zong hem toe: „Want mijn herder is de Heer, nooit zal er mij iets ontbreken”. Als slotlied zong men gezamenlijk „Pelgrimstocht der mensen” Na de dienst was er in de kelder van de Regina Caeli gelegen heid om kennis te maken met de nieuwe pastoor en daarvan maakten onder meer vele collega’s uit de omgeving gebruik. Bij de zeven controleposten in de PWN- duinen konden niet alle deelnemers een surprise krijgen. Bij die posten moest men niet alleen de kaart af laten stempelen, maar ook iets doen, zoals steltlopen, rin gen gooien. Men kreeg dan als beloning een appel of een zakje kauwgum, maar van elk had men maar driehonderd. Bij binnenkomst zou aan alle deelne mers een kop soep worden aangeboden, maar ook daarvan had men uiteraard te kort. De organisatoren vonden er iets op. Iedereen mocht gratis deelnemen aan het Zij moesten op een par- fï® cours van ongeveer zestig meter lengte verschillende hindernissen nemen: een speertje gooien op een schietschijf, over een wip fietsen, om een paaltje heen fietsen, ringsteken en tenslotte tussen een op de grond gespannen touw doorrijden. Winnaar werd de deelnemer met de min ste strafpunten en de snel ste tijd. „Wij gaan naar verre landen”, zingt de groep en de kring wordt steeds groter in de kuil van Heemskerks centrale plein. Dansen zonder muziek is ondenkbaar. Via de geluidsinstallatie daagt de sterk ritmi sche muziek uit verre landen uit om mee te doen aan dit vrolijke bewegen op het plein. De heer Heine en zijn ve le medewerkers zorgden er voor, dat de wedstrijd niet te lang duurde, want het publiek was wel talrijk, maar het weer was niet zo danig dat het aangenaam was om lang achtereen op straat te vertoeven. De uit slagen waren: 1. Helger Heidenreich 12 sec.; 2. Stef de Goede 24; 3. Anton Schellevis 28; 4. Erik Jan De jeugd is altijd te porren voor badplaats-evenementen Louter 36 seconden. als fietsen met hindernissen. IL w

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5