VAN DER STEE TOT DELEGATIE: |P5 MINISTER c Ontwikkelingsproject nodig voor voorbereiding op pensionering tussen de bedrijven dooi; Beladingsgraad KLM verbeterd Wegvervoerders: Harder optreden tegen Oostenrijk zwakke protesten van zowel de EEG-mi- nisterraad als van de Europese Commissie tegen het principe van de Oostenrijkse belastingmaatregelen uitlegt als „een be rusten in”. nd Nederland wenst meer eigen hoge ambtenaren in Brussel „Plannen voor plicht tot omscholing eenzijdig” Ook OR in Leger des Heils FNV uit kritiek: ADVIES COMMISSIE OPEN SCHOOL: iU er Woonwagenbewoners moeten afwijkende WA-premie betalen 10 19 7 8 JULI IN S D A G 1 8 ECONOMIE (Van onze redactie economie) CNV: Niet nieuw dachten BS Gebruik'm goed, dees- irlem- sman- ig om in. larlem voor al) of i :enervai ren van a gebla jenvou NIB-lening Uitbreiding CMG t een Supermarkt DEN HAAG1 Minister Van der Stee van Landbouw en Visserij zal volgende week een uiterste poging doen om de penibele situatie waarin de Nederlandse haringvissers momenteel verkeren, te verlich ten. In Brussel vergaderen dan de ministers van Landbouw en Visserij van de Europese Economische Gemeenschap over het visse rijbeleid. Van der Stee dient wil hij iets voor de vissers doen vooral zijn Ierse collega tot enige soepelheid te bewegen. 'I (ADVERTENTIE) EEG moet oplossing geven voor problemen van haringvisserij ptt post et) ïxcuus a< I DEN HAAG (ANP). Er dient een landelijk ontwikkelingsproject te worden gestart voor de voorbereiding van oude ren op hun pensionering. De ministeries van Sociale Zaken, Onderwijs en Weten schappen en Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk zouden de anderhalf miljoen gulden moeten opbrengen, die het project per jaar kost. Werkgevers kunnen geheel of gedeeltelijk de deelname aan de cursussen betalen die meer dan tot nu toe t bezit I in plaatselijke en regionale centra gege ven dienen te worden. DEN HAAG (ANP). Alle vijf organi saties in het Nederlandse beroepsgoede- renvervoer over de weg hebben bij de staatssecretaris van Verkeer en Water staat, mevrouw Smit-Kroes, aangedron gen op een krachtiger stellingname tegen de eenzijdige invoering door Oostenrijk van een vervoerbelasting en een beper king van de vrij in te voeren hoeveelheid in de brandstoftank tot 30 liter. De organisaties zijn van mening, dat naast de schade, die wordt aangericht in tijd en geld, deze maatregelen het gevaar van precedentwerking inhouden. De blokkades aan de Oostenrijkse en Italiaanse grenzen hebben ernstige be zorgdheid gewekt bij de organisaties. Er wordt op gewezen dat tijdens een onlangs in Wenen gehouden IRU-vergadering (In ternationale Wegvervoer Organisatie in Genève) is gebleken dat Oostenrijk de Gedacht wordt aan de EEG-minister- raad, de ECE te Genève en de CEMT (conferentie van Europese verkeersminis ters). s ex-clai m-laten De Raad van State ziet niet in hoe een ondernemingsraad de godsdienstige doel- stelling zal aantasten. i technisi en fouten urskoer» 113,00 52,00 133,00 1,34 165,0C 38,70 8,10 91,00 26,80 55,00 106,50 48,30 61,20 52,00 71,50 37,00 54,60 129,00 100,00 103,00 38,00 118,20 71,00 138.50 De minister deelde dat gistermiddag mee aan een delegatie van de haringvis sers die op het ministerie in Den Haag waren komen praten over hun problemen, Van der Stee liet overigens weten dat de Ieren gisteren enkele kleine toezeggingen bij hem op tafel hebben gelegd, maar over mings- en ontwikkelingswerk kwam. Een paar jaar geleden werden al meer dan honderd cursussen gegeven meestal onder de titel „Pensioen in zicht”. De leiders ervan stelden er een landelij ke werkgroep voor in. Twee universiteiten houden zich met de problematiek bezig en de Nederlandse Federatie voor Bejaarden beleid stelde de „Landelijke stuurgroep voorbereiding op de derde levensfase” in. De Nederlandse vissers hebben eerder van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Gemeenschap, 4000 ton haring toegewezen gekregen in de wateren ten westen van Ierland. Van der Stee zal volgende week maandag toch gaan probe ren die 4000 ton voor de vissers een reëlere basis te geven. Hij wil voorstellen dat de Nederlanders, zij het op beperkte schaal, toch mogen vissen in een zone van 10 mijl buiten de Ierse 12-mijlszone. Maar de kan sen zijn klein, want de Europese Commis sie wil dit gebied met ingang van volgende week juist voor de haringvangst sluiten. Met het al langer van kracht zijnde ha- ringvangstverbod voor de Noordzee blij- missie Open School. Maar als het dringen wordt, komt eerst de groep tussen 60 en 65 jaar met weinig scholing aan bod. BRUSSEL (ANP). Nederland wil dat er meer hoge posten voor Nederlanders worden ingeruimd bij de diensten van de Europese Commissie, het „dagelijks bestuur” van de EEG in Brussel. De Nederlandse minister van Financiën, Andriessen, zou zich daar vandaag in Brussel hoogstwaarschijnlijk sterk voor maken. Vandaag was er in Brussel een Europese minis terraad, die zich uitsluitend bezig heeft gehouden met de begroting van de Europese Gemeenschappen voor volgend jaar. Daar komt ook de uitbreiding van het ambtenarenkorps aan de orde. Dit schrijft minister De Ruiter van Justi tie in antwoord op vragen van de WD- Tweede-Kamerleden mevrouw Kappeijne van de Coppello en Verkerk-Terpstra. Beide Kamerleden hadden de minister gevraagd of het geen discriminatie is als ■verzekeringsmaatschappijen woonwagen bewoners als groep of categorie uitsluiten van de mogelijkheid tot een WA-verzeke- ring, ook al zouden er onder deze categorie mensen zijn die als notoire brokkenpiloten kunnen worden gekwalificeerd. De bewindsman vindt niet dat er sprake is van discriminatie. Zo wijst hij erop dat ook jongeren meer premie moeten betalen omdat de groep gemiddeld meer een be roep moet doen op de verzekering. Ook hoogbejaarden en invaliden zijn een cate gorie met groter risico, aldus de bewinds man. Elke ambtenaar die in Europese (vaste) dienst komt, dient een examen af te leggen. Een probleem is dat Nederlanders die aan die examens deelnemen, veelal zakken. Zo zijn er bijvoor beeld van de 235 Nederlandse kandidaten, die dit voorjaar deelnamen aan een „concours” van de Europese Commissie, maar elf geslaagd. Die hebben overigens geen benoeming gekregen, ook al omdat er in totaal 7.100 kandidaten waren, waarvan er in totaal 180 slaagden. Nederland accepteert niet dat het intellectuele peil van zijn ambtenaren lager zou liggen dan in andere landen en daarom deugt er iets niet met die examens. Ze zijn te veel op Franse leest geschoeid, zo meent men in Nederland. Over de kwestie van Nederlandse ondervertegenwoordiging in het Brusselse ambtenarenapparaat zijn in de afgelopen maanden diplomatieke contacten geweest. In Brussel werd verwacht dat minister Andriessen zelf contact zou opnemen met Europees Commissaris Tugendhat, een Brit, die in de Europese Commissie begrotingszaken behandelt. werkgevers niet. Als de regering een om- scholingsplicht voor werklozen aankon- bonden op het vlak van de werkgelegen heid. De Nationale Investeringsbank NV (NIB) heeft besloten over te gaan tot de uitgifte van een 7,5 pet tienjarige obligatielening 1978 van 100 mln (tweede lening), waarvan de uitgifte- koers op 21 juli voorbeurs zal worden bekendgemaakt. De lening, waarop op 25 juli kan worden ingeschreven, zal worden afgelost in tien nagenoeg gelijke jaarlijkse termijnen op 15 au gustus van de jaren 1979 tot en met 1988. Vervroegde algehele of gedeel telijke aflossing is, aldus de bank, niet toegestaan. De storting is op 21 augus tus. i nadat de haringvisserij sinds vorige week volledig tot stilstand is gekomen. Het gesprek leverde behalve de toezegging over het gesprek van volgende week, niets concreets op. De Computer Management Group Ltd. uit Londen, met vier bedrijven in Nederland, gaat haar activiteiten op het gebied van computer software en - dienstverlening aanzienlijk uitbrei den, ook in Nederland, zo heeft C. Stutterheim van CMG Nederland, meegedeeld. De gunstige ontwikke ling van CMG heeft zich in het op 1 mei geëindigde boekjaar 1977-’78 voortgezet. Volgens voorlopige cijfers steeg de omzet met ruim 20 pet van 28,4 mln tot 34,3 mln en de be drijfswinst met ruim 40 pet tot 2,2 mln 1,5 mln). In Nederland steeg de omzet met ca. 30 pet en de nettowinst met ongeveer 100 pet. Op het ogenblik heeft CMG Nederland 151 medewer kers in dienst. Dit aantal zal, gezien de verwachte groei, toenemen tot bijna 200. AMSTELVEEN (ANP). Bij de KLM is de beladingsgraad in juni, vergeleken met dezelfde maand van 1977, gestegen van 58.5 tot 60,1 pet. In april tot en met juni, de eerste drie maanden van het lopende boek jaar 1978-1979, verbeterde de beladings graad van 56,3 tot 58,0 pet, zo blijkt uit voorlopige vervoers- en produktiecijfers. In juli steeg het totale vervoer met 8 pet van 170,0 mln tot 183,2 mln tonkilometers en de produktie met 5 pet van 290,8 mln tot 304,7 imln tonkilometers. In april tot en met juni nam het totale vervoer met 7 pct toe van 482,5 mln tot 514.5 mln tonkilometers en de produktie met 3 pet van 857,6 tot 886,8 mln tonki- lometers. Daarom het dringend verzoek van de organisaties - en daarmee wordt ingehaakt op een brief van de algemene verladers - en eigen vervoer organisatie EVO - op korte termijn internationaal overleg op het juiste niveau op gang te brengen. De commissie heeft becijferd, dat er een tekort aan accommodatie is om in de be hoefte te kunnen voorzien. Tekorten zijn er ook als het gaat om deskundigheid en wetenschappelijk onderzoek. Bovendien is het aanbod niet schriftelijk vastgelegd of beschreven. Voorts ontbreekt het aan co ördinatie. Tenslotte is er nog maar weinig ervaring opgedaan met curusssen en wat erbij komt kijken, als de beste plaatselijk of regionaal worden aangeboden. Daarom dient er volgens de Commissie Open School een landelijk ontwikkelings project te starten. Deskundigen moeten dan het educatieve aanbod verwdr ontwik kelen samen met de mensen die al zulk werk in de praktijk doen. Verder zijn er drie consulenten nodig voor de activering van het plaatselijk en regionale werk. De landelijke werkgroep „Pensioen in zicht” zou het project het beste kunnen leiden- Bekeken moet nog wel worden of er in de groep wel voldoende personen zitten die 55 jaar of ouder zijn. De stuur groep van de Nederlandse federatie voor bejaardenbeleid zou daarbij als advies commissie kunnen fungeren. Voor samen werking en eenheid van beleid is het aan te bevelen de landelijke werkgroep.aan de toekomstige „Open school” te koppelen, aldus de commissie. Veel mensen gaan al eerder dan met 65 jaar met pensioen. Die moeten er ook op voorbereid kunnen worden, vindt de Com- Ad Molendijk, secretaris sociale zeker heid van het Christelijk Nationaal Vak verbond (CNV), verklaarde desgevraagd dat de plannen van minister Albeda voor een omscholingsplicht in feite niet zo nieuw zijn. In artikel 32 van de Werkloos heidswet wordt de mogelijkheid al geop perd om de uitkering in te trekken van De hele groep van zestig- tot vijfenzes tigjarige werkenden en hun partners telt zo’n 70.000 personen, raamt de Commissie Open School. Die groep kan zeker niet bediend women nu er sprake is van schaarste aan financiële middelen. De voorbereiding op de pensionering zou ook dichterbij gebracht moeten worden, ze zou meer en meer naar de plaatselijke en regionale vormingsinstituten, buurthui zen, dienstencentra en scholen moeten verschuiven. ven voor de haringvissers nota bene midden in het seizoen geen vangstmoge lijkheden meer over. Zij zullen dus op andere vissoorten moeten overschakelen, maar ook dat levert weer problemen op. De Ieren hebben namelijk bepaald dat bij de makreelvangst ten zuiden van Ierland, niet meer dan 5 procent aan bijvangst mag worden gevangen. Veel vissers die vorige week makreel hadden gevangen, waren die grens echter gepasseerd en moesten daarom ook de makreelvangst staken. Redersvoorzitter Parlevliet handhaafde daarom ook gisteren zijn al eerder gedane suggestie, dat de Nederlandse regering of de EEG de hele haringvloot maar beter kunnen opkopen. Daar zou 100 tot 150 miljoen gulden mee gemoeid zijn. Maar minister Van der Stee zei daar niets voor te voelen. „Er zitten nog toekomstmogelijk heden in de haringvisserij, al zal het mis schien wel een paar jaar duren”. Parlevliet zei dat de minister heel wat optimistischer is dan de vissers zelf. „Met alle beperkin gen die ook in 1979 zullen gelden, kunnen wij de zaak echt niet optimistisch inzien”. De delegatie die maandag met Van der Stee sprak (drie reders en vertegenwoordi gers van FNV en CNV) hebben hem ook gevraagd de steunmaatregelen voor de vloot al met terugwerkende kracht te laten ingaan vanaf 15 juli in plaats vanaf 7 augustus. Dit omdat de vloot op 15 juli onverrichterzake naar huis terugkeerde en voorlopig aan de kant zal blijven. De minister zegde toe dit probleem in overwe ging te zullen nemen. „De minister heeft geen toezeggingen kunnen doen”, zo verklaarde redersvoor zitter N. Parlevliet na afloop. „Er is geen duidelijkheid gekomen, ook niet over wat in de verdere toekorpst staat te gebeuren. Wij zitten vooral met het probleem dat beslissingen over een Europees visserijbe leid in Brussel met eenstemmingheid moe ten worden genomen. Zolang dat niet ge beurt, kunnen landen als Ierland dergelij ke maatregelen nemen”. Parlevliet doelde daarmee op het besluit van de Ierse regering de haringvangst bin nen de 12-mijlszone uit de Ierse kust ge heel te verbieden en binnen de 20-mijlszo- ne slechts toe te staan aan schepen van minder dan 24 meter lengte. De Neder landse schepen zijn allemaal meer dan 50 meter lang. Deze schepen mogen wel bui ten de 20-mijlszone vissen, maar daar bleek vorige week geen haring te zitten. Na het debacle van de haringvangst bij Schot land die door de Britten werd verboden besloten de haringsvissers er vorige week maar de brui aan te geven en keer den zij allemaal naar de thuishaven terug. „Minister Van der Stee is diep onder de indruk van onze problemen”, zo verklaar de Parlevliet wel na afloop, maar minis ter Van der Stee was zelf zo reëel, toe te geven dat de vissers daar weinig mee opschieten. „De toezeggingen moeten van de Ieren komen. Alleen kunnen wij niets doen. De ramp is nu eenmaal, dat er een gezamenlijk beleid moet komen. Wij (vis sers en minister red.) hebben dan ook geen problemen met elkaar. Samen heb ben we problemen met de Ieren”. wij hebben de informatie over die radio-uitzending ook maar uit de tweede hand kondigde de minister een erg eenzijdige maatregel aan waarbij de wer- Heils dient door te werken in zijn struc tuur en in zijn aanpak van maatschappelij ke en sociale problemen, zoals drugs, alco hol, abortus en homofilie, uitsluitend cen traal dient te worden bepaald en niet mede dt voor joop een ondernemingsraad. rkoment A j In de hoge rangen (A-ambtenaren) werken momenteel bij de Europese Commissie 131 Nederlanders. Op grond van bestaan de, reeds oude afspraken, zouden dat er zo’n 220 moeten zijn. De Nederlandse hoge ambtenaren bij de commissie maken 6,1 procent van het totaal uit. Ter vergelijking: het aantal Belgi sche hoge ambtenaren is 290 ofwel 13,6 procent van het totaal. Het grootste aantal hoge ambtenaren komt uit Frankrijk (418 ofwel 19,6 procent) en dan komen West-Duitsland (401 ofwel 18,8 procent) en Italië (384 ofwel 18 procent). Ook het Verenigd Koninkrijk is verhoudingsgewijs onderbedeeld met 315 hoge ambtenaren, ofwel 14,7 procent van het geheel. De Nederlandse „achterstand” is voor een deel de schuld van de Nederlandse regering zelf, die jarenlang op het standpunt gestaan heeft dat hoog gekwalificeerde ambtenaren die in supra-nationale dienst traden „afgeschreven” dienden te wor den voor de nationale administratie. Langzamerhand is het besef gerijpt dat het voor een hoofdstad nuttig kan zijn om na verloop van jaren mensen met internationale ervaring terug te krijgen in de nationale diensten. De Weitduitse, Franse en Britse regeringen bijvoorbeeld maken een goed gebruik van de ervaring van zulke ambtenaren. Door de „ondervertegenwoordiging” van Nederland in het Europese apparaat begint Nederland langzamerhand ook min der „entree” te krijgen bij de diensten van de Europese Commissie in Brussel. Voor steeds meer zaken moet men noodgedwongen contacten opnemen met „vreemde” ambtena- 63,5C 49,50 35,30 55,50 84,00 38,00 34,50 505,00 54,20e 69,50 51,80 49,20 48,50 30,00e 38,10 47,20 21,00 61,30 51,00 3,30b 69,00 57,00 72,00 82,00 99,00 59,80 52,20 22,60 51,50 26,50 47,00 70,20 93,90 60,00 37,00 37,00b 92,50 fa,00e 61,00 86,00 37,00e 91,00 99,50 62,00 64,50 49,60 44,50 60,00 30,00 89,00 33,50 60,00 Gebr. De Jong BV Supermarktbe drijven in Dordrecht gaat met ingang van 28 augustus Verbruikersmarkt Bouwlust BV in Hendrik Ido Am bacht overnemen. Bouwlust heeft vestigingen in Dordrecht, Hendrik Ido Ambacht en Ridderkerk en in totaal 103 werknemers, aldus een ge zamenlijke bekendmaking. Bij de be sluitvorming was van grote invloed het feit, dat schaalvergroting in alle bedrijfstakken en ook in de levens middelenbranche snel doorzet en dat deze trend zich ook in de toekomst zal voortzetten. UTRECHT (ANP). De Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) vindt de plannen om te komen tot een omscholingsplicht erg eenzijdig gericht op de werklozen. De werkgevers blijven buiten schot, aldus een FNV-woordvoerder gisteren in een eerste reactie op de mededeling van minister Albeda afgelopen weekeind voor de AVRO-radio dat de regering een omscholingsplicht overweegt voor werklozen die niet aan passende arbeid kunnen komen. Trouwens, steeds meer mensen gaan tussen hun 55ste en de 65 de WAO in (Wet Arbeidsongeschiktheidsverzekering). De ze mensen, onder wie zelfstandigen, heb ben aparte moeilijkheden die een eigen aanpak vereisen, aldus de commissie. Hierop komt het advies neer, dat de Commissie Open School heeft uitge- 1 ervarii bracht. Inmiddels is de Commissie Be taald Educatief Verlof van de Sociaal- j geSCn Economische Raad (SER) bezig een tus- ecteur) sentijds advies op te stellen. Daarin krijgt jlweg 21 het educatief verlof voor werknemers die ig van o ^sen hun pensioen aanzitten, voorrang In het advies van de Commissie Open School gaat het over de voorzieningen, de I toekomstige educatieve activiteiten. Er ge- beurt op dit gebied het een en ander, met name in het vormingswerk in internaats- verband. Dit aanbod moet verdejj worden ontwikkeld. Groepsbegeleiding, schrifte- k lijk materiaal en radio- en televisiepro- t gramma’s moeten daarbij op elkaar wor- F den afgestemd. Traditioneel bestaan er al lange tijd acti- viteiteri op dat terrein van de kerken, Hu- I manitas, de vakbeweging en een aantal ondernemingen, waarbij later het vor- ren die vaak weinig of geen begrip hebben van en voor specifiek Nederlandse situaties. Met een in de afgelopen maanden gevoerde „stille diploma tie” heeft ons land tot dusverre in Brussel niet veel succes geboekt. Nederland wil nu bereiken dat er een politiek debat over deze kwestie komt. Het wil dat forceren door voorlopig de houding aan te nemen dat het aantal ambtenaren van de commissie helemaal niet meer mag groeien. De commissie heeft, bij het indienen van haar ontwerpbegroting voor ko mend jaar, 475 nieuwe ambtenarenposten gevraagd. Het standpunt dat minister Andriessen vandaag in Brussel zal innemen komt hierop neer: Nederland zal zich niet uitspre ken over de uitbreiding van het Europese ambtenarenkorps, volgend jaar, voordat de Europese Commissie een uitspraak gedaan zal hebben over het reserveren van posten voor Neder landers. d gene 397,0j 'de geloofsbelijdenis van het Leger des 3,80 Albeda zei dat de regering in het kader ting moeten invoeren om ongeschoolden van de ombuigingsoperatie 500 miljoen in dienst te nemen. Maar daar hoor je wil besteden aan maatregelen die er toe niets over. En dan staat zo’n omscho- moeten leiden dat vraag en aanbod op de lingsplicht voor werklozen wel in schrille arbeidsmarkt beter op elkaar aansluiten, tegenstelling tot de grote vrijheid die Daarbij valt niet alleen te denken aan verplichte herscholing, maar ook aan scherpere controle op misbruik van soci ale voorzieningen, herverdeling van deze regering de ondernemers laat”, al dus de FNV-woordvoerder. Hij wees er op dat het kabinet miljarden steun aan voorzieningen, herverdeling van het bedrijfsleven geeft zonder dat daar- werk door bijvoorbeeld vervroegde pen- aan stringente voorwaarden worden ver- siönering, deeltijd-arbeid, duo-banen en een striktere toepassing van de WAO (Wet Arbeidsongeschiktheid), aldus Al- beda. De FNV die altijd uiterst huiverig is geweest voor plannen die zouden kunnen leiden tot verruiming van het begrip pas sende arbeid zou overigens voor het leveren van een gedegen commentaar op de regeringsplannen ook graag willen weten wat voor maatstaven de regering voor de omscholingsplicht denkt te gaan hanteren. „Voor zover dat op ons is overgekomen iemand die zonder gegronde redenen niet wil deelnemen aan een opleiding of aan scholing. Het CNV is op voorhand niet tegen een stringenter gebruik van die bepalingen en dus ook niet tegen een klozen allerlei plichten krijgen maar de omscholingsplicht. Maar dan moet wel aan een aantal digt zou men tegelijkertijd de werkge- voorwaarden zijn voldaan, aldus Molen vers moeten verplichten zelf wat aan dijk. Onder andere moet die verplichte omscholing te gaan doen of een verplich- scholing ook uitzicht bieden op werk. k 1,00 375.00 DEN HAAG (ANP). Verzekerings maatschappijen weigeren woonwagenbe woners niet als verzekeringnemer voor een WA-autopolis, maar wel passen zij ten aanzien van woonwagenbewoners een strengere selectie toe. Volgens verzeke raars heeft de ervaring geleerd dat be paalde groepen van motorrijtuiggebrui- kers, onder wie woonwagenbewoners, op grond van een of meer factoren voor een verhoogd risico moeten worden aange merkt, individuele gevallen uitgezon derd. DEN HAAG. De Raad van State heeft bepaald dat het Leger des Heils een on dernemingsraad moet instellen. Het colle ge heeft daarmee de beslissing van de minister van Sociale Zaken bekrachtigd, die vorig jaar februari, in beroep, besloot niet langer ontheffing te verlenen van de wettelijke verplichting tot het hebben van een ondernemingsraad. Zo’n onthef fing was in 1973 verleend, maar liep in 1975 af. De in te stellen ondernemings raad geldt voor het ongeveer duizend man tellende personeel dat bij het Leger des Heils in loondienst is. In navolging van (de toenmalige) minis- 1 ter Boersma, verwerpt de Raad vajt State de stelling van het Leger des Heils dat de afdelingen reclassering, jeugdwerk, be jaardenzorg, thuislozenzorg, e.d. zelfstan- enot ft dig opereren en omdat ze elk minder dan "honderd betaalde personeelsleden heb ben, derhalve niet verplicht zijn tot het instellen van ondernemingsraden. Het Le ger des Heils zelf wijst op zijn militair- hiërarchische structuur, die tot een een heid in discipline en gehoorzaamheid leidt. Met de minister verwerpt de Raad van State eveneens de stelling dat de vraag hoe MINISTER VAN DER STEE de inhoud daarvan wilde hij voorzichtig heidshalve niets loslaten. 3

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11