w op 200 meter vrije slag estafette sportpuntiq Opnieuw nationaal record voor HPC IN SOFTBALCOMPETITIE Ruime nederlaag DSS-heren Jan Timman bovenaan r JONG ORANJE OEFENT Raybestos won twee keer Veldfouten fataal voor softbalsters V I 4 B I 3 ook I R 19 7 8 JULI 1 8 SPORT DINSDAG '4 (Van onze zwemmedewerker) het record op de 4 x 100 meter wisselslag en de 4 x 100 meter vrije slag (Van een medewerker) Ta oven: werd behaald, zwom het 200 meter-vrije-slag-viertal Robin Schuijt, Michel Dekker, Hans Kroes en Edwin Kooyman gisteren in Amers foort het derde Nederlandse record voor HPC tijdens de nationale kampioenschappen: 8.29.48. HEERHUGOWAARD. Dat runs in het moderne top softbal een uiterst schaars product zijn, hebben ook het derde en vierde duel tussen Nederland en de Raybestos Brakettes uitgewezen. Vooral het eerste treffen in Heerhugowaard onderstreepte nogmaals, dat de formatie van Houtkamp als een waardig tegenstander van de regeren de werelkampioen kan worden beschouwd. AMERSFOORT. De HPC-esfafetteploegen schijnen te willen grossieren in Nederlandse adspirantenrecords. Nadat dit weekeinde *4i (Van onze softbalmedewerker) 3-zitte ct; Hr JAN VERGNES (links) en CEES GOEDHART el 2; Een illustratie voor de aanwezige vorm bij Wildschut is haar zilveren medaille, die zij verdiende op de 200 meter. In haar seriewedstrijd zette ze de prima tijd van 2.11.09 op de chronometers. De energie, die ze hier voor nodig had, miste Monique ’s avonds tijdens de all-in-finale. Tussen het Nederlandse topgezelschap eindigde als achtste in 2.18.32. In de B-finale van de 200 meter vrije slag dames wist de Heemsteedse Renée Steen brink een goede derde plaats te veroveren in 2.12.72. Haar dertienjarige mede-HPC- lid Hans Kroes pakte zijn derde gouden medaille. Kroes zwom de 200 meter vrije slag bij de jongens geboren in 1965 als snelste in 2.08.13. De net gemiste gouden medaille weet aan de wat teruglopende vorm van Hedda Verdam en aan het gebrek aan een echte rugslagzwemster. „Monique Wildschut doet het aardig, maar toch 1.15.54. Het leverde hem geen eremetaal op, maar toch een plaats in de all-in-B- finate. Op dit sterk bezette nummer ver kocht Breeuwer zijn huid met 1.15.92 duur. HAARLEM-IJMOND. De heren-softballers van Terrasvo gels gaan, na de resultaten van de afgelopen week weer alleen op kop. Tevreden zal men echter in het Santpoortse kamp niet zijn. Want nadat DSS in Haarlem met 6-11 aan de verkeerde kant van de score werd gelaten, leed de Santpoortse formatie vrijdaga vond voor eigen publiek in een runrijk duel tegen Kennemerland een niet verwachte 11-13 nederlaag. Aan de staart van de ranglijst nestelde EHS zich naast Sparks door deze ploeg een verpletterende 18-5 nederlaag toe te brengen. Na vijf achtereenvolgende overwinningen heeft DSS in eigen huis geen kans gezien het Terrasvogels ook maar één moment lastig te maken. Vooral op het goede slaan van Johan Kluyskens, Hans Akkerman, Wilco Pauw, Fons van Kordelaar en John Klaassen moest werper Piet Koehorst in de beginfase het ant woord schuldig blijven. DSS, dat via Hugo van Wilgen in de tweede slagbeurt iets van de 0-4 achterstand mocht afhalen, zag daarna toch geen kans Terrasvogels tegen te houden. Daverende homeruns van Wilco Pauw en John Klaassen met ieder één man aan boord deden de voorsprong tot 1-9 oplopen, alvorens de thuisclub dankzij goed slagwerk iets terug kon doen. In moelijk- hedén kwamen de Birds echter niet omdat Johan Kluyskens, Hans Akkerman en Wilco Pauw hun ploeg in de zevende inning naar de 6-11 eindstand sloegen. ri- Monique Wildschut: goed op persoon lijke nummers. 0-1-0-0-0-4-1 6 0-0-14-8 3-1-0-21-2-2 11 0-4-8-2. Ondanks alle handicaps was het Terrasvogels dat in de beginfa se door goed slaan van Hans Akkerman, Roel Meijering en Wilco Pauw het eerst de weg naar de thuisplaat vond. In de derde inning begon zich echter het aanvallende overwicht van de gasten af te tekenen. Niet alleen moest Bram van der Werf toen vier hits incasseren, maar bovendien bracht een homerun van Henk Heurten Kennemerland voor het eerst op een 3-4 voorsprong. Dat Terrasvogels daarna toch weer weg kon lopen naar 9-5 was voor een niet onbelangrijk deel het gevolg van mistastende Haarlemse velders. Aangeslagen bleek Kennemerland echter niet. Fataal werden Terrasvogels de slotinnings, waarin de gasten niet alleen beter sloegen maar de Birds met de winst voor het grijpen in de zevende Haarlemse slagbeurt wel heel kostbare fouten maakten. Tevergeefs streed Terrasvogels daarna voor de verlenging tegen een plotseling niet meer in de fout gaand Kennemerland, dat verdiend de 11-13 zege kon opeisen. Stand: Terrasvogels 9-14, SC Haarlem 10-14, DSS 9-10, Kenne merland 10-8, Sparks 9-6, EHS 11-6. Terrasvogels Bram van der Werf Kennemerland Maarten de Hoog Een overrompelende start van de Ray- bestos Brakettes, die zich duidelijk wilden revancheren voor het verrassende verlies uit de eerste wedstrijd, is Nederland duur komen te staan. Niet alleen sloegen de Brakettes in die eerste slagbeurt hits via Ellen Tomasewicz, Gina Vecchione en Dia na Schumacher, maar fataal was dit alles niet geweest als Kathy Strahan niet had kunnen profiteren van een fout van Loes Buenting. Wie echter verwacht mocht heb ben dat Nederland door deze tegenslag aangeslagen zou zijn, kwam bedrogen uit. Bijna moeiteloos handhaafde de goed wer pende Christian Oudendijk zich. Steun 2-1-30-3-2-0 11 4-1-18-5 0-0-4-10-4-4 13 1-7-9-8. 0-0-6-1 1-0-0-0-0-0-0- 1 6-0-2-1. Voor het team van Jong Oranje dat onder leiding staat van de coaches Leen Volkerijk, Jan Dik Leurs en Wim Hage man, zijn geselecteerd Perry Blokdijk, Ruud van Kampen en Oscar Sjoerds (allen Herons), Bill Groot, Stephan Kips, Erwin Weyland, Frank Bos en Thijs Vervaat (al len Nicols), Jerry Remmerswaal (Storks), Marcel Joost (Pirates), Frank Koks (Ter rasvogels), Robert Knol (Bloemendaal), Rob van Zuilichem (Giants), Sidney Hick- kenson en Haitze de Vries (HCAW), Mark Spanjer (DSS), Erik de Vries (Robur ’58) en Erik Volkerijk (ADO). 0-0-0-0-0-0 0 2-2-7-3 0-1-0-0-3-0 4 0-2-1-1. De tijd van de Cubaan, 44,27 seconden, betekende de beste wereldseizoenpresta- tie. Snelste tot nu toe op de 400 meter was tot nu toe de Amerikaan Willie Smith met 44,73 seconden. Friesland heeft gisteren op de Kager- plassen de tweede zeilrace in de regen- boogklasse tegen Holland tijdens de kaag- week gewonnnen. De Friezen zegevierden met 27,75 punten tegen 32 punten. Het resultaat was echter niet voldoende om de leiding te nemen. Holland heeft na twee races 53,73 punten en Friesland heeft er zeven meer. Tijdens internationale zwemwedstrij den in Mission Viejo heeft de 19-jarige Amerikaan Brian Goodell de 1500 meter heren gewonnen in 15 minuten en 42,60 seconden. Het was al zijn derde overwin ning tijdens dit evenement. Eerder zege vierde hij op de 200 meter en 400 meter vrije slag. De 18-jarige Linda Jezek (Vst) werd eerste op de 200 meter rugslag dames in 2.17,30. Het betekende voor haar ook de derde gouden plak, na de winst op de 100 meter rugslag en de 400 meter wisselslag persoonlijk. AMSTERDAM (ANP). s Na een prach tige overwinning op de Hongaar Ribli is Jan Timman alleenheerser in de hoogste groep van het IBM-schaaktoernooi. Zelfs het doorgaans zo stoïcijnse Nederlandse publiek liet een krachtig applaus horen, toen Ribli voor het eerst in dit toernooi op moest geven. Timman laat geen twijfels bestaan omtrent zijn aspiraties in dit toernooi. Hij staat nu al een punt voor op zijn naaste belagers Ribli, Dzindzindasj- vili en Ljubojevic. De overwinning van Timman kwam in feite gemakkelijk tot ètand. Met wit ruilde Ribli al vroeg de dames en men vreesde al voor een korte remisepartij. Maar dat bleek toch niet in de bedoeling van de Hongaar te liggen. Hij legde een venijnige loperuitval op het bord. Een toren moest zijn actieve positie verlaten en de konings- vleugelpionnen werden naar voren gelokt. Misschien was deze witte opzet te ambi tieus dat valt moeilijk te zeggen maar het was volstrekt onnodig dat de kansen zich zo plotseling keerden. Op het moment dat zwart de loper op h4 sloeg trok Ribli wit weg. Hij bleek deze zet te hebben overzien. De andere witte loper stond aan de rand van het bord gevangen en er dreigde bovendien nog kwaliteitswinst voor Timman. Van het ene op het andere moment veranderde de Nederlander van een diepe denker in een vrolijke wande laar. Het vervolg van de partij was een kwestie van techniek. Door vlotte remises kwamen de Israëliër Dzindzindasjvili door velen voor het gemak maar „Dzin” genoemd en Ljubo jevic op de met Ribli gedeelde tweede plaats terecht. „Dzin” kwam deling van het punt overeen met de Zweed Anders son, Ljubojevic (Jsl) speelde gelijk tegen de Amerikaan Browne. Dit toernooi moet een verschrikking zijn voor Browne. Vori ge week verkondigde de bepaald niet be scheiden Amerikaan tegen een ieder die het maar horen wilde: „Ik win de eerste zes partijen en geef daarna wat remisetjes weg. Ik ben momenteel net zo goed als Fischer”. Menigeen brengt Browne deze uitspraak nu in herinnering. Kick Langeweg moest zijn eerste neder laag incasseren. Met zwart stelde hij zich tegen de Westduitser Pfleger te passief op en dat werd hem noodlottig. Hans Ree werd het slachtoffer van slordig denk werk. Hij stond zeer goed tegen de Brit Miles. Deze kon nog slechts hopen dat Ree zou overzien dat hij nog mocht rocheren. Ree voldeed gewillig aan deze wens en Miles had meteen een goede stelling. Met geringe vooruitzichten haalde de Amster dammer nog wel de tijdcontrole. Hort-Romanisjin werd een strategisch treffen op waarlijk grootmeester lijk ni veau. Na de opening, waarin de Tsjecho- slowaak een nieuw ideetje lanceerde stond wit iets beter. De Rus verdedigde zich op de onderste drie rijen. Telkens wist hij weer voor tegendreigingen te zorgen met het loperpaar. Uiteindelijk verdween het initiatief van Hort en moest de tweede zitting uitmaken of hij met succes voor remise kon vechten. „Het bestuur bestond destijds uit twee dames: Koos Pellemans was voorzitster en mijn vrouw secretaresse. Op een gege ven moment namen twee teams deel aan de competitie, terwijl wij slechts over één materiaalzak de beschikking hadden. Wil van Manen, destijds topspeelster van het toentertijd toonaangevende Rooswijk, verzorgde de training; iets wat ik zelf ook nog vier jaar op mij genomen heb. Ook de huidige topscheidsrechter Dries de Zwaan heeft ons in die tijd nog ge traind". Voor Terrasvogels kwam de grote om mekeer eigenlijk in 1966. Cees Goedhart: „Renée van den Berg nu eerste-honk- vrouwe van Terrasvogels en het Neder lands team, red. kwam bij ons softbal len, waardoor Terrasvogels automatisch in contact kwam met Teun van der Berg, haar vader. Teun van der Berg (de leven de honkballegende van Schoten, red.) besloot, enthousiast geworden door de verrichtingen van zijn dochter, op ons verzoek het eerste damesteam te begelei den. Iets wat hij nu nog steeds doet”. HAARLEM/IJMOND. Vanavond speelt Jong Oranje op het Heemsteeds Sportpark een oefenwedstrijd tegen RCH. De wedstrijd begint om zeven uur. r Niet alleen Geurts was in zijn sas. Zijn |Njord’59-colIega George Sieverding was behoorlijk in zijn hum na het estafette- hummer 4 x 100 meter wisselslag voor [meisjes onder 16 jaar. Zijn ploeg, bestaan de uit rugslagzwemster Monique Wild schut, schoolslagspecialiste Ria Willemse, Marjolein Phaff voor de vlinderslag en vrije slagdeskundige Hedda Verdam wist ook een adspirantenrecord te verbeteren in 4.37.57. „We zijn maar liefst 2.5 seconde onder het oude record van PSV (4.40.24) gebleven. Het is jammer dat de nieuwe PSV-ploeg ook onder dat record bleef en juist voor ons finishte”. nummers goed draait, waardoor ze het vertrouwen ook in de estafetteploeg kan vinden”, aldus Sieverding. In de tweede klasse kwam Rooswijk in de afgelopen week binnen de lijnen. DSS Piet Koehorst Terrasvogels Bram van der Werf Alberto Juantorena, de Olympische kampioen op de 400 en 800 meter, heeft bij de atletiekwedstrijden van de Middena- merikaanse- en Caraïbische spelen in Me dellin (Colombia) de 400 meter gewonnen. In de B-groep behielden Van Wijgerden en Christiansen hun leidende positie door korte remisepartijen tegen respectieve lijk Ligterink en Hartoch. De Joegoslaaf Janosevic heeft de meeste kans het pelo ton aan te gaan voeren gezien zijn goede afgebroken stand tegen Borm. Hans Böhm wilde te veel tegen Van der Sterren en had in de afgebroken positie nog slechts minieme kansen op remise. De komst van Teun van den Berg heeft Terrasvogels beslist geen windeieren ge legd. Onder het trainersschap van de man, die duidelijk werd binnengehaald met de op de achtergrond sluimerende gedachte, ooit Neerlands softbaltop te bereiken, werden drie landstitels be haald, waarvan de laatste in 1975. Eveneens omstreeks die tijd deed de huidige voorzitter, Jan Vergnes, zijn in trede in de Santpoortse vereniging. Jan Vergnes, Fries van geboorte, werd min of meer door de toenmalige voorzitter Frans Dortmundt gestrikt voor een be stuursfunctie: „Ik ben destijds toegetre den tot het bestuur van de softbalafde- ling, omdat ik zelf altijd veel plezier aan mijn sport (hockey bij Hurry Up, Leeu warden) beleefd had. Ik achtte het des- De Njordse Bianca van Bilderbeek haal de op hetzelfde nummer een verdienstelij ke derde plaats. Bij de meisjes geboren in 1965 liet zij zich het brons omhangen door 2.16.06 te zwemmen. Tussen de medailles- jagende Haarlemmers in bewoog de DWR’er Frans Breeuwer zich ook uitste kend voort op de 100 meter schoolslag voor jongens geboren in 1962 met zijn Tijdens het schermtoernooi om de we reldtitels in Hamburg heeft Polen de titel voor herenfloretequipes veroverd. In de finale wonnen de Polen met 8-7 van Frankrijk. De Sovjet Unie werd derde en West-Duitsland de vorige kampioen vierde. Op het Meer van Genève is gisteren een begin gemaakt met het wereldkampioen schap zeilen in de Ynglingklasse. De wed strijden eindigden op vrijdag. Op de eerste dag zijn twee races gevaren. De tweede wedstrijd eindigde in een overwinning voor de Nederlander Bergstein, die in de eerste race als twintigste over de streep was gegleden. In het algemeen klassement leidt de Deen Ring, die de eerste race won en in de tweede race als vierde finishte. In totaal zeilen 15 Nederlandse equipes mee. kreeg zij na die ongelukkige start vooral van Betty Veenstra en Loes Buenting, die verder onheil voorkwamen. Tevergeefs probeerde Nederland zeven innings lang de kleine achterstand ongedaan te maken. De moeilijk te passeren Barbara Reinalda stond echter slechts twee hits toe, die beide op naam kwamen van Marit Kreischer. Gevaar leverde het voor de goed geoliede machine, echter niet op. Nederland Hilde Foks Raybestos Brakettes Diana Schumacher Dat de Amerikaanse gasten in de negen wedstrijden durende reeks weinig aan het toeval zullen overlaten, bewees de tweede wedstrijd van gisteravond, waarin de ploeg van manager Ralph Raymond op nieuw met vrijwel alle basisspeelsters aan trad. Ook tijdens de wedstrijd was van enige verslapping aan Amerikaanse zijde weinig te bespeuren. Op de „heuvel” re- vancherde Diana Schumacher zich over duidelijk voor de nederlaag van zondag. Slechts Els Spee wist haar kansloos te passeren, terwijl zij alleen in de eerste inning na vrije lopen voor Betty Veenstra en Ludy van Mourik even in moeilijkhe den kwam. Met steun van de voortreffelijk spelende Kathy Strahan, die voor het ver lossende dubbelspel zorgde, werd de pro blemen echter bekwaam het hoofd gebo den. Ook in aanvallend opzicht zorgde de Amerikaanse werpster voor een belang rijke bijdrage door via een driehonkslag in de tweede inning de score te openen. Fataal werd Nederland de vijfde inning. Hardhandig werden in deze fase de slow- pitches van Hilde Foks afgestraft. Mede door kostbare fouten moest de nationale ploeg toen door de knieën en konden de gasten weglopen naar een onnodig ruime 0-4 marge. W I Sieverding f I van Hedda 'ty,it een echte rugslagzwemster. Gelukkig dat Monique in de persoonlijke De trotse HPC-trainer Geurts over deze [prestatie: „Zo zie je maar wat je door hard werken bereikt. Ik ben erg blij voor de jongens en voor mezelf, wat betreft dit derde nationale record. Maar er zullen er meer worden gezwommen”. Even onverwachts als in de eerste wedstrijd van de competitie heeft Kennemerland ook in het tweede duel op de Elta tegen l’errasvogels verrassend toegéslagen. Weliswaar moest Terrasvo gels het zonder Johan Kluyskens stellen, maar als een excuus voor de nederlaag kan het nauwelijks gelden omdat de gasten aan slag Terrasvogels volledig de baas waren. Bovendien gingen de Birds op het beslissende moment in de fout. Node gemist werd wel de door ziekte gevelde coach Cees Goedhart. SANTPOORT-ZUID. Het is vrijdag op de kop af twintig jaar geleden dat de softbalafdeling van de Santpoortse sportvereniging Terrasvogels in het leven werd geroepen. In die periode heeft het softbal een enorme vlucht genomen, met name ook blijkt dat uit de levensloop van Terrasvo gels. Van een uiterst recreatief geheel is het softbal in Nederland uitge groeid tot een zeer serieuze aangelegenheid, beter bekend onder de noemer „topsport”; iets wat Cees Goedhart één der enthousiaste oprichters destijds niet voor ogen zal hebben gestaan. Op dit moment is Terrasvogels de grootste softbalvereniging van Neder land met zijn 270 leden, en vertoeft het eerste damesteam al enige jaren in de hoogste regionen van de hoofdklasse. Aan cie oprichting van de softbalafde ling ging de geboorte van de honkbalaf- deling vooraf. Ook hierbij had Goedhart een belangrijke vinger in de pap. Nadat door Terrasvogels vanaf 2 januari 1954 honkbal werd bedreven, had de huidige penningmeester van de softbalsector, Cees Goedhart (destijds secretaris voet bal), ook een belangrijk aandeel in de oprichting van de softbalafdeling: „Bin nen Terrasvogels werd de behoefte ge voeld om ook voor de echtgenotes van de voet- en honkballers een mogelijkheid te creëren om actief sport te bedrijven. In die dagen begon softbal in ons land in hoog tempo aan populariteit te winnen, en gezien onze bezigheden op honkbalge- bied was het uiteraard zo gek nog niet dat, wat betreft de dames, onze gedach ten juist uitgingen naar softbal. Toen wij op 21 juli 1958 tot de oprichting van een softbalafdeling besloten, stond de totale organisatie uiteraard nog op zeer ama teuristische basis en gingen we uiterst recreatief te werk”. De softballeden van Terrasvogels, dat in het eerste bestaansjaar nog niet deel nam aan de officiële competitie, betaal den destijds dan ook slechts een contri butie van 3 per jaar. Dankzij gemeente lijke steun werden handschoenen en cat- chersbenodigdheden, alsmede enkele knuppels aangeschaft, waarna de „Birds” in het tweede levensjaar met twee teams inschreven voor de competi tie. Als speelvelden fungeerden aanvan kelijk de bijvelden van sportpark „Schoonenberg”; vanaf 1961 werd de huidige accommodatie „De Elta” de thuishaven. Cees Goedhart over de eerste jaren: Daar waar de nationale ploeg aanval lend echter nog te kort schiet, is het nood zakelijk te kunnen steunen op foutloos veldspel. Gebeurt dit niet dan kan één fout zoals in het eerste duel beslissend zijn en de tegenstander aan de winst helpen. Nederland 0-0-0-0-0-0-0- 0 Christian Oudendijk Christian Oudendijk Raybestos Brakettes Barbara Reinalda Uitslagen seriewedstrijden: 200 VRIJ: m. 1965: 3 B. van Bilderbeek Njord 2.16.06; 5 H. Verdam Njord 2.17.08; m. 1964: 7 M. Phaff Njord 2.16.42; m. 1963: 2 M. Wildschut Njord 2.11.09, 14 I. I.uiting 2.20.37, 15 N. van I.it HPC 2.20.64; m. 1962: 4 R. Steenbrink HPC 2.12.57; dames: 12 M. Vink 2.16.12; j. 1965: 1 II. Kroes HPC 2.08.13; j. 1964: 4 J. Ilouwaarl HPC 2.09.23, 14 M. van Bakel HPC 2.14.68; j. 1963: 14 R Frijhling HPC 2.11.67; j. 1962: 4 E. Kooyman HPC 2.03.01, 5 A. Cornet 2.04.04; heren: 17 M. Modder Njord 2.05.21. 100 RUG: m. 1965: 5 B. van Bilderbeek 1.14.60; m. 1963: 5 M. Wildschut Njord 11.11.07, 6 I. Euiting HPC 1.11.29. 100 SCHOOI.: j. 1962: 5 F. Breeuwer DWR 1.15.54, 9 R. Phaff Njord 1.18.07. 100 VLINDER: j. o. 10: 18 A. de Kort 1.38.78. 400 VRIJ: m. 1967: 8 B van Poecke Njord’59 5.16.47. 100 RUG: j. 1966: 4 R. Schuyt 1.13.34, 6 D. Engel 1.16.07. Twintig jaar softbal bij Terrasvogels tijds mijn tijd om op mijn beurt anderen, vooral kinderen, sport te laten bedrijven. Met deze taak wilde ik geen anderen opschepen”. Ook nu nog is het Vergnes’ uitgang spunt dat de jeugd te allen tijde de toe komst heeft. Vergnes: „Ik ben er altijd een tegenstander van geweest speelsters van buitenaf te halen. Terrasvogels heeft dat, gezien zijn enorme begeleiding en opvang van de jeugd ook niet nodig. Bovendien hebben wij momenteel een bijzonder actieve jeugdcommissie, waar door ik me min of meer verplicht voel nog wel een aantal jaren actief te blijven als bestuurslid”. Vergnes, inmiddels al zo’n zeven jaar voorzitter van Terrasvo gels, zegt het voorts als een groot ideaal te beschouwen, de softbalsport zo veel mogelijk (positief) uit te dragen. Als voorbeelden noemt hij de door Terrasvo gels veelvuldig georganiseerde jeugd kampen en -clinics in o.a. Apeldoorn en Amersfoort. Binnen Terrasvogels zélf wordt trou wens geen onderscheid gemaakt tussen het prestatieve en het recreatieve gedeel te van de vereniging. Cees Goedhart: „Terrasvogels heeft zijn enorme lede- naanwas van de laatste twee jaar (van 160 naar 270 leden red.) voornamelijk te danken aan de geweldige toename van het aantal herensoftballers. Voorts wordt er bij ons ook op uiterst succesvol le basis T-ball (softbal voor huisvrou wen) en peanutbal (voor de kleinste jeugd) bedreven. Hierbij kan ieder lid, prestatief of recreatief ingesteld, reke nen op een gelijke aanpak”. Het grootste probleem waarmee Ter rasvogels momenteel te maken heeft, is het gebrek aan ruimte. Jan Vergnes: „Ook al zullen we geen ledenstop invoe ren, momenteel zitten we praktisch aan de limiet wat betreft het aantal leden. Door het veldentekort verkeren we nu dan ook organisatorisch in een moeilijke periode". Als grootste verschil tussen de beginjaren van Terrasvogels en de hui dige periode wordt zowel door Goedhart als door Vergnes het feit onderschreven, dat de wijze waarop recreatiespeelsters nu naar hun wedstrijden toeleven, over eenkomst met de voorbereiding van „topspeelsters anno 1960”. Dat, terwijl de huidige topspeelsters in een week vijf dagen bezig zijn om twee wedstrijden te spelen”.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15