tourpuntiq Hennie Kuiper: een maand rust ten tour in cijfers" I iar J! ilijvei 1 itage fit ld 53 snt o Goede moment Fedor den Hertog tour de France 9 IS h I I 14 SUR 1 NANCY© 20e RIT 75 km ƒ9 19 7 8 JULI SPORT DONDERDAG 20 i - TOUR VOOR KNETEMANN BEGONNEN (Van onze speciale verslaggever) HENNIE KUIPER aarlem. fr GERRIE KNETEMANN gaat juichend over de streep in Lausanne. HVJANtF Merckx: liever in hef peloton dan er achter (Van onze speciale verslaggever) EDDY MERCKX in zijn nieuwe rol van ploegleider. Hier is hij in gesprek met Jos de Schoenmaker. 1 (Van onze speciale verslaggever) CHAMBÉRY. Zoals de zaken er thans door Peter Heerkens Gebrek aan belangstelling heeft Hennie Kuiper niet. De telegrammen (waaronder een van de Tour-directeuren Lévitan en Goddet) stromen binnen en omdat zijn familie uitgerekend dinsdag de Tour-rou- te had aangedaan, werden de eerste bezoekuren goed gevuld. gezondheid boven alles te stellen. Het zou me wel verschrikkelijk tegenvallen wan neer ik niet naar het wereldkampioen schap kon. Ik mis bij wijze van spreken Hennie Kuiper, die dinsdagavond twee uur op de operatietafel lag: „Ik mag ver moedelijk maandag naar huis, daarna moet ik van de dokter een week of vier in een draagverband. Vervolgens, zei hij, moet ik het een maandje rustig aan doen, en pas dan kan ik weer aan koersen gaan denken. Voor een prof wielrenner is dat natuurlijk een verschrikkelijk lange pro cedure. Ik hoop dan ook dat ik er onderuit deelnemen aan de wereldkampioenschap pen wielrennen op 27 augustus in Duits land. De specialist die hem in het zieken ten minste een maand rust voorgeschre ven. Feit is in elk geval dat het zwemmen en het tennissen waaraan hij zich nu van tijd tot tijd geeft, niet konden voorko men dat zijn buik duidelijk waarneem baar ging uitzetten. „Oud-coureurs”, al dus Eddy Merckx, „hebben me gezegd dat dat een normale reactie van het lichaam is wanneer je na zo'n lange actieve periode stopt met de sport. Het schijnt echter weer vrij snel te normali seren”. LAUSANNE. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is, ook na het onfortuin lijk einde van Kuiper en het vertrek van Karstens, blijven de renners van Peter Post hun successenreeks prolongeren. Op een steenworp afstand van het station in Lausan ne eiste dit keer Gerrie Knetemann de overwinning in de 18e tour-etappe op. Het was de achtste ritzege voor de formatie waartoe Knetemann behoort en het vierde etappesucces voor de man in kwestie sedert zijn debuut, enkele jaren geleden, in „la grande bouclé”. De twee plaatselijke ronden konden het kwintet Wellens, Knetemann, Bruyère, Agostinho en Janssens niet uit elkaar slaan. Bij het naderen van de rode vlag maakte Gerrie Knetemann duidelijk hoe het wel moest. „Zuiver een kwestie van het goede moment kiezen”, lachte de ex- Amsterdammer. „Dat hoort bij de tac tiek”. Paul Wellens gaf nog een nadere uitleg over de ontknoping in de Zwitserse stad, waar de tourkaravaan voor het laatst in 1952 een etappefinish had beleefd. „Je kon het eigenlijk geen demarrage noemen”, zei Wellens over Knetemanns aanval. „Hij fietste opeens harder dan de rest. Ik had tevoren ook al geprobeerd, maar ik kwam De hoofdmacht, waarin Raas en Van der Hoek zich schuilhielden, had op de Cote de Blonay (96 km) reeds meer dan drie minuten achterstand. Fedor den Her tog zou uiteindelijk ruim zestien minuten achterstand moeten incasseren. Dat ver lies betekende dat hij in het algemeen klassement liefst zeven plaatsen zakte. Den Hertog kwam in de totaalstand op de 25e plaats terecht. Dat hij daardoor niet meer de best geklasseerde renner van zijn De Tourdirectie heeft Michel Pollen tier schriftelijk geantwoord op diens brief waarin hij zijn spijt betuigde voor zijn overtreding in Alpe d’Huez. Levitan en Goddet bedankten de Belg voor die bekentenis en ze spraken de hoop uit dat het gratieverzoek dat ze doorstuurden naar de bevoegde instanties, tot succes zal leiden. „Wij hopen”, aldus Levitan en Goddet, „dat men de tegen u genomen maatregelen zal herzien”. Het uitvallen van Hennie Kuiper is niet alleen een voor hem persoonlijk nare zaak, maar treft de gehele ploeg. Zijn opgave immers betekende het verlies van de derde plaats in het algemeen klasse ment en die is goed voor 15.000 Neder landse guldens. Zou Kuiper het bergklas- sement hebben en die kans was groot, dan zou dat 5000 hebben opgeleverd. nale staat van dienst onderstreepte met het winnen van onder meer Parijs-Nice, Ronde van de Middellandse Zee, de pro loog in de Ronde van Zwitserland en het twee dagen dragen van de gele trui, ziet het er zonder meer zonnig uit. Daarbij denkt hij niet alleen aan zijn aanstaande vaderschap, maar ook aan de evolutie in de profwielrennerij. „Ik zou het fijn vin den als Hinault de Tour de France won”, verduidelijkte Knetemann. „De Frans man wil, onder de hoede van zijn ploeglei der Guimard, de macht van de managers verminderen. Een Tour-zege is bij dit al les een machtig wapen”. Minister-president Van Agt is naar Ne derland afgereisd met een van Henk Lub- berding cadeau gekregen witte trui plus de bagage van Gerben Karstens. De pre mier had Karstens, die wegens overtre ding van de reglementen (duwen door toeschouwers) uit de koers moest, een lift in zijn auto aangeboden maar op advies van Post ging Karstens per vliegtuig te rug. „Ik vind”, aldus Peter Post, „dat je dit soort zaken moet scheiden”. Merkwaardigerwijs stuurde de Tour directie woensdag wel een telegram naar Hennie Kuiper, maar ging geen zelfde reactie uit aan het adres van Jacques Martin. Terwijl die toch op precies dezelf de wijze als Kuiper, met exact dezelfde blessure, op precies dezelfde dag was af gevoerd. De 18e etappe van de Tour heeft drie uitvallers opgeleverd. Wegens ziekte ver schenen Bernaudeau (ploegmaat van Hi nault) en Nazabal niet aan de start. De Fransman Jack Hardy kwam binnen na het sluiten van de controle. nault presenteerde zich daar als de voor man van de rennersstoet en er waren er die meenden dat dit onder het bevel van Eddy Merckx nooit gebeurd zou zijn, omdat hij de wielersport die schande zeker niet had willen aandoen. Mis. burgring is een ideaal parkoers voor me. Het ligt me beter dan de Cauberg waar in 1979 op gereden wordt”. Het versnellen van het genezingsproces via een bezoek aan de Belgische specialist die onlangs Lucien van Impe hielp, is een voornemen waar Hennie Kuiper inmiddels van afzag. Kuiper: „Ik heb het hier getrof fen want de dokter die me opereerde is de vaste arts van de Franse Olympische ploeg voor de winterspelen. Die man heeft dus een grote ervaring met dit soort ongeluk ken. Ik heb met hem nog wel gesproken over die Belgische specialist en die bleek hij te kennen. Hij vertelde, dat hij dezelfde begele procedure toepast. In zijn eenpersoons ziekenkamer in niet weg. Agostinho en vooral Bruyère reageerden fel. Beiden zien blijkbaar nog gevaar in mij voor hun plaats in het alge meen klassement”. Zoetemelk en Hinault verloren elkaar tussen Morzine en Lausanne niet uit het oog, evenmin als Lubberding en de Zweed Nilsson lang naar elkaar hoefden te zoe ken. „Nu Bernaudeau wegens ziekte uit de koers is verdwenen, blijft Nilsson mijn enige concurrent voor de witte trui in het klassement van de jongeren”, zei Lubber ding. „Dan is het toch logisch dat je hem als een schaduw volgt”. De houding van Bernard Hinault gaf Zoetemelk enig zelf vertrouwen voor de tijdrit van vrijdag. „Het lijkt wel alsof hij bang voor mij geworden is”, vertelde de gele-truidrager. „Zo dichtbij als hij deze keer steeds was, heb ik hem in vorige dagen niet gezien. Als hij attaqueerde was ik onmiddellijk pre sent. Op het aankomstcircuit kwam Hi naults ploegleider Guimard met de wagen naast ons rijden. Ik hoorde hem duidelijk zeggen dat Hinault moest demarreren. Nou, daarvoor had hij de macht niet meer. Daarom wanhoop ik voor de tijdrit niet”. Over het feit dat hij geen grotere kloof had kunnen slaan dan de reeds enkele dagen bestaande marge van 14 seconden, zei Joop Zoetemelk: „Evenmin als Hinault van mij kon wegkomen, was het voor mij ook mogelijk om hem kwijt te raken”. Het peloton (inmiddels geslonken tot 79 van de aanvankelijk 110 man) verbrokkel de in de druilerige regen weliswaar flink, maar de klassementsrijders bevonden zich allemaal in het voorste deel van de groep die na 45 km via de pas van Morgine Zwitserland binnentrok. Toen uit het twee dozijn leden tellende leiderspeloton Lau rent, Oliva, Maertens en Nilsson ontsnap ten, kwam er even een verbrokkeling. „Voor mij was het toen een kwestie om gauw weer aan te pikken”, zei Lubberding, waarbij de Nederlandse kampioen het dui delijk gemunt had op Nilsson. nze cl)4 het~g Chambéry, heeft Hennie Kuiper woensdag sage. --- ten. irt-time. 50. x3O min. enV^ iden 025 I. 1591 Rozensl nt kortin voorstaan, zal Hennie Kuiper niet kunnen g 44, H -- huis van Chambéry behandelt, heeft hem geeft u Johnson 'Ct stan P. gero =c. ƒ89! 86 Fietsen doet Eddy Merckx', wiens leven tot 18 mei van dit jaar voornamelijk uit die activiteit bestond, niet meer. Welge teld één keer sprong hij nog eens op het zadel: anderhalve week geleden in Biar ritz op de rustdag van de Tour de France, die hij volgt als ploegleider van C en A (kopman: Lucien van Impe). „Ik denk”, zegt Eddy Merckx, „dat dat een normale reactie is wanneer je pas gestopt bent. Dan wil je zo snel mogelijk vergeten. Over een tijdje zal het wel weer anders zijn. Regelmatig fietsen lijkt me trou wens ook wel beter”. Met een tussenpauze van drie minuten ver trekken de renners (de eerste om 10.16 uur) voor de 75 km lange individuele tijdrit naar Nancy. Van de 14e km tot de 34e km loopt het wegdek licht omhoog, dan volgt een korte klim van 2,5 km waarbij 80 meter wordt gestegen. De lichte afdaling is 9 km lang, waarna de weg gedurende 11,5 km behoorlijk oploopt (van 218 meter naar 395 meter). Een behoorlijke afdaling van 4 km wordt gevolgd door een licht aflopend parcours van 10 km De laatste 3,5 km gaan over een stijgend (van 152 meter naar 212 meter) circuit Een variant op deze theorie blijkt zijn huidige bezigheid als ploegleider te zijn. Ook een verschijnsel dat samenhangt met af kicken. Eddy Merckx: „Natuurlijk voelde ik, toen het zeker was dat mijn carrière afliep, een leegte aankomen. Tenslotte ben ik een jaar of twintig bezig geweest met de wielersport. De gelegen- „Ik heb toch altijd gezegd dat de Tour de France voor mij pas begint als de bergen achter de rug zijn”, grapte Knetemann na de huldiging. „Het werk op de cols ligt mij niet, daarom ga ik in het hooggebergte ook nooit tot het uiterste. Als ik dat wel gedaan had, zou ik nu beter geklasseerd staan. Niemand die het echter opgevallen was, want wat zegt de grote massa eigenlijk de 20e of 25e plaats. Ik win liever een etappe". Gerrie Knetemann toonde in de slotfase van de 18e etappe niet alleen zijn kracht. Hij gaf ook blijk een eerlijk sportman te zijn. Toen men hem vroeg of hij zich extra ingespannen had om het etappesucces te kunnen aanbieden aan zijn kopman Kui per in het ziekenhuis van Chambéry, zei „de Kneet" zonder aarzelen: „Nee. Ik deed het voor mezelf, niet voor Hennie. Daar mee wil ik allerminst beweren dat ik niet te doen zou hebben met Kuiper. Natuurlijk wel, maar het risico van ons métier moet je incalculeren”. Geen valse sentimenten dus bij de ex- Amsterdammer. Dat sierde zijn persoon en het was daarom ook dat hij zoveel welgemeende felicitaties in ontvangst mocht nemen. Knetemann vergat daarbij niet de steun van zijn Belgische ploegmak- ker Paul Wellens te prijzen. Behalve de ritwinnaar en Wellens maak ten voorts Bruyère, Agostinho en Ward Janssens deel uit van de kopgroep, die tot stand was gekomen nadat kort tevoren (tussen de dorpen Cully en Pully) de Span jaarden Oliva en Menendez geprobeerd hadden een beslissing te forceren. Toen de Spaanse furie na 125 kilometer was uitge raasd en de karavaan de buitenwijken van Lausanne binnentrok, kwamen de renners van Peter Post in actie. Laatstgenoemde eigenschap werd in de relatie tot het vroegere leiderschap van Merckx bijzonder actueel tijdens de beroemde stakingsactie in Valence. Hi- straat 1 uiden.1 amel si. O2i armant, Uitslui 1 20-9037 kan, al heb ik me wel voorgenomen mijn Privé 61. Mass liever volgend jaar dan nu, want de Nur- ir” geop □O uur je 25. heid om bij mijn sponsor door te gaan als ploegleider was voor mij een mooie kans. Ik beschouw het als een overgangsfase, zeker niet als het begin van een nieuw en ander leven in de wielrennerij. Geen sprake van. Het staat voor mij vast dat dit een beroep is waar ik mijn toekomst niet op wil bouwen. Wat ik dan wel hoop te gaan doen, moet ik voor mezelf nog uitmaken. Ik ben zoekende naar wat an ders”. Wat Eddy Merckx vooral hindert in de praktijk van het ploegleidersbestaan, is het uren achtereen in een auto achter het peloton aanrijden. „Verschrikkelijk ver velend”, noemt hij dat. Merckx: „Tech nisch en tactisch kun je vanuit zo’n posi tie weinig uitrichten, is mijn ervaring. Er valt natuurlijk wel wat in te seinen, maar de mogelijkheden zijn beperkt. De ren ner zelf moet het meest improviseren. Hij voelt het best hoe ?ijn eigen mogelijkhe den die dag liggen en hij zit het dichtst bij zijn tegenstanders om ze te observeren. Wat dat betreft, vind ik er achter zo’n peloton niets aan. Maar de gehele organi satie en de besprekingen die aan een etappe vooraf gaan, boeien me wel”. Wat dat betreft, kon Eddy Merckx zich vorige week langdurig uitleven toen zijn vroegere adjudant Joseph Bruyère in eens gele-truidrager werd. Merckx: „Ik ben flink bezig geweest om er bij Bruyè re de moed in te houden, want ik weet dat hij erg gauw nerveus wordt. Mijn belangrijkste taak was te zorgen dat hij steeds rustig bleef en daar heb ik nogal wat gesprekken aan besteed. Een kwes tie van moraal geven. Dat zie ik voor mezelf als voornaamste taak van het ploegleiderschap: zelfvertrouwen bij brengen, motiveren”. De nieuwe, zij het dus erg tijdelijke, functie van Eddy Merckx in de wieler sport, zorgde bij zijn afscheid als renner voor de vacature van groepsleider. Hij mocht dan al wel een jaar of twee minde re prestaties geleverd hebben, zijn indrukwekkende staat van dienst, plus het ontbreken van een coureur die zich nadrukkelijk als opvolger aandiende, bleven hem tot op de laatste dag het grootste gezag geven. In deze Tour de France wierp zich eindelijk een kandi daat op voor die zolang door Eddy Merckx bezette chef-post in het peloton: Bernard Hinault. De wielerkaravaan ziet hem als de mogelijk nieuwe leider en Eddy Merckx deelt die mening. „Natuurlijk”, aldus Merckx, „moet Hi nault nog veel bewijzen. Het duurt een paar jaar voor je het peloton in handen krijgt, dat heb ik zelf ervaren. Maar Hinault lijkt me er bekwaam voor. Hij beschikt over veel kwaliteiten en hij toont zich in zijn optreden een echte kampioen. Wat ik vooral knap van hem vind, is de wijze waarop hij zich op elk verschillend terrein verdedigt. Dat doet hij met een zelfverzekerdheid die me bijzonder aanspreekt". Eddy Merckx: „Ik vond het begrijpe lijk wat de renners deden, want het is inderdaad zo dat de Tour-organisatie uit commerciële overwegingen voor de cou reurs onnodige zwaartepunten maakt. De mogelijkheid dat ik niet gestaakt zou hebben, geldt hooguit voor het feit dat staken een fenomeen van deze tijd is. Ik heb er geen moeite mee. Een een schande voor de wielersport vond ik het zeker niet, gezien de korte duur van de actie. Wat Pollentier deed, dat vond ik echt schade toebrengen aan de wielersport. Vooral zijn uitlating dat de helft van de renners stimulantia gebruikt, wat per se niet waar is. Ik denk dat hij zich op die manier wilde verschuilen. Er bestaat na tuurlijk wel een dopingvraagstuk, maar ik vind het niet zo’n affaire als wordt gesuggereerd. Wat in die hele materie het grootste probleem is: gebrek aan organi satie in de wielerleiding”. „Er zijn bij de UCI (de internationale wielerfederatie - red.) commissies te over, maar geen ervan bemoeit zich met de voorlichting aan de coureurs over stimulantia, terwijl dat naar mijn me ning bittere noodzaak is, omdat er be paalde produkten in de sport zijn geko men. En niet alleen in de wielrennerij. Ik vind dat de UCI dè renners met een duidelijk gerichte begeleiding moet op voeden en uitleg moet geven over het gevaar van wat men „doping” noemt. Dat is zinvoller dan zoals nu een lijst maken van verboden middelen die de gelegenheid schept om te gaan zoeken naar dingen die daarbuiten liggen en die veel meer risico inhouden”. „Want zo is thans de situatie. Er zijn produkten in omloop die veel grotere schade aan het lichaam toebrengen dan die welke op de UCI-lijst staan. Daar ligt trouwens qpk een taak voor de overheid en niet alleen in het uitvoeren van contro les. De regeringen zouden nationale insti tuten moeten maken waarin sporters, van welke tak dan ook, om de twee of drie maanden een verplicht onderzoek kunnen ondergaan. Daar zou voor geij verd moeten worden. Maar tja, de UCI is de slechtst georganiseerde van alle sport bonden”. Met zijn reputatie en zijn relaties, lijkt Eddy Merckx de aangewezen man om dit onderwerp binnen de internationale wielerfederatie degelijk aan de orde te stellen. Eddy Merckx na een diepe zucht: „Dat heb ik inderdaad geprobeerd, maar die discussies leidden nooit tot iets. Zo lang do huidige kern van oude UCI- heren er zit, zal er niets veranderen. Dat staat voor mij wel vast”. gel-, mei s open ti kend Ba '30-2610 i een vot screet p ve snow i 7 3Q830 5. Geop LAUSANNE. Eddy Merckx twee maanden na zijn gedwongen (doktersadvies) beslissing om te stoppen met wielrennen: zes kilo zwaarder, regelmatig een sigaret tussen de lippen en een alcoholische versnapering in de hand wanneer het werk gedaan is. Dat kan nu ineens allemaal. „En toch”, zegt de meest bejubelde coureur in de geschiedenis van de wielersport, „zou ik op dit moment liever in het peloton zitten dan erachter. Maar allez: het is gedaan en daar moet ik me bij neerleggen”. De uitslag van de woensdag verreden achttien de etappe van de Ronde van Frankrijk over 138 kilometer van Morzine naar Lausanne is: 1. Gerrie Knetemann (Ned-Ral) 3 uur 36 minu ten en 52 minuten, 2. Joseph Bruyère (Bel-C&A) op 13 sec, 3. Paul Wellens (Bel-Ral) 14 sec., 4. Joaquim Agostinho (Por-Fla) 15 sec., 5. Ward Janssens (Bel-C&A) 22 sec., 6. Antonio Menen dez (Spa-Tek) 1.10, 7. Rene Martens (Bel-C&A) 1.37, 8. Lucien van Impe (Bel-C&A) 2.16, 9. Freddy Maertens (Bel-Fla) 2.19, 10. Miguel Maria Lasa (Spa-Tek) 2.20, 11. Kelly (ler-Fla) 2.21, 12. Hinault (Fra-Git) z.t., 13. Zoetemelk (Ned-Mer) z.t., 14. Galdos (Spa-Kas) z.t., 17. Pujol (Spa-Kas) z.t., 18. Nilsson (Zwe-Mer) z.t., 19. Laurent (Fra- Peu) z.t., 20. Seznec (Fra-Mer) z.t., 21. Martinez (Fra-Job) z.t., 22. Beyssens (Bel-Fla) 2.29, 23. Oliva (Spa-Tek) 2.44, 24. Teirlinck (Bel-Git) 3.13, 25. Piet (Fra-Lej) 3.21, 27. Raas (Ned-Ral) 4.10, 29 Thaler (Wdl-Ral) 4.20, 45. Van den Hoek (Ned- Ral) 4.28, 46. Wesemael (Bel-Ral) z.t., 53. De Cauwer (Bel-Ral) 4.35, 77. Den Hartog (Ned-Lej) 16.41, 79. en laatste Hardy (Fra-Fia) 40.26. Algemeen klassement: 1. Joop Zoetemelk (Ned-Mer) 91 uur 8 minuten en 57 seconden, 2. Bernard Hinault (Fra-Git) op 14 sec., 3. Joaquim Agostinho (Por-Fla) 4.17, 4. Joseph Bruyère (Bel- C&A) 8.17, 5. Christian Seznec (Fra-Mer) 8.25, 6. Paul Wellens (Bel-Ral) 12.05, 7. Francisco Gal dos (Spa-Kas) 13.28, 8. Henk Lubberding (Ned- Ral) 14.23, 9. Sven Aake Nilsson (Zwe-Mer) 16.46, 10. Lucien van Impe (Bel-C&A) 16.56, 11. Marti nez (Fra-Job) 17.2x, 12. Martin (Fra-Mer) 25.10, 13. Maertens (Bel-Fla) 28.52, 14. Laurent (Fra- Peu) 34.22, 15. Romero (Fra-Job) 39.24, 16. He- zard (Fra-Peu) 42.05,17. Bittinger (Fra-Fla) 45.43, 18. Le Lay (Fra-Fla) 46.34, 19. Janssens (Bel- C&A) 46.43, 20. De Schoenmaeker (Bel-C&A) 47.00, 21. Bazzo (Fra-Lej) 47.43, 22. Menendez (Spa-Tek) 48.02, 23. Martins (Por-Tek) 49.30, 24. Raas (Ned-Ral) 50.58, 25. Den Hertog (Ned-Lej) 54.39, 35. Thaler (Wdl-Ral) 1.02,20, 46. Knetemann (Ned-Ral) 1.29,35, 56. De Cauwer (Bel-Ral) 1.40,59, 60. Van den Hoek (Ned -Ral) 1.47,36, 79. en laatste Tesnière (Fra-Fla) 3.37,15. DAGPLOEGENKLASSEMENT: 1. C&A (Bruyère, Janssens, Martens, Van Impe en Lau rens) 18.13,06; 2. Raleigh (Knetemann, Wellens, Lubberding, Raas en Thaler) 18.15,25; 3. Flan- dria (Agostinho, Maertens, KeUy, Beyssens en De Meyer) 18.16,05; 4. Mercier (Zoetemelk, Nils son, Seznec, Mathis en Martin) 18.19,04; 5. Teka (Menendez, Lasa, Oliva, Martins en Alfonsel) 18.24,27, 6. Jobo (Martinez, Romero, Julien, Pa- tritti en Durel 18.26,51. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1. Mercier 475.53,12; 2. Raleigh 476.31,15; 3. C&A 476.46,46; 4. Flandria 477.08,35; 5. Gitane 477.39,52; 6. Peugeot 480.04,42. BERGKLASSEMENT: 1. Martinez 168 pun ten, 2. Hinault 165, 3. Zoetemelk 151, 4. Seznec 89, 5. Nilsson 70. PUNTENKLASSEMENT: 1. Maertens 188, 2. Esclassan 138, 3. Hinault 109, 4. Bruyère 90, 5. Thaler 80. ploeg (Lejeune-BP) was, interesseert Den Hertog overigens niet. Hij gunde Pierre Bazzo het „kopmanschap”. Voor Fedor „de verschrikkelijke van weleer” is het belangrijkste dat hij met ingang van het nieuwe seizoen in een goed georganiseerde ploeg terecht komt. Het duurt hem, als het ware, te lang totdat hij de mondelinge overeenkomst met Peter Post in een vast dienstverband bij diens Raleigh-formatie kan verzilveren. Etappewinnaar Gerrie Knetemann dacht uiteraard veel minder aan de toe komst dan Fedor den Hertog. Voor „de Kneet”. die eerder dit jaar zijn intematio- st beza tot zijn grote verrassing premier Van Agt op bezoek gehad. Kuiper: „Dat vond ik geweldig. Hij was op terugreis naar Neder- I land en is ongeveer drie kwartier bij me I geweest. Henk Lubberding had hem een I van zijn witte truien voor mij meegege- I ven". .W 1 |S| WW ^Soigne Sillegny Nomény^ Cóte de Morey Custinesi Pournoy la-Grasse 21.7.1978

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19