in de vishoT] >g e I SPAARDEPOSITO’S HYPOTHEKEN s 1 postgiro en rijkspostspaarbank BELEGGINGS BEWIJZEN Renteverhoging biide RPS per 20 juli 1978. Klaverblad van vier. 1 kxx/ispcl- door nt VVV-DIRECTEUR TOONEN ZIET VOOR IJMUIDEN ALS BADPLAATS TOEKOMST Accommodatie Weinig riant Niet eens een buslijn Bibliotheekfilialen tijdelijk dicht 7% 7%°/o 7%% Meer informatie 1 jaar 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar 6 jaar 6%% 7% 7%°/o 73/°/o hypotheekrente 8% tophypotheekrente 877% afsluitprovisie blijft 1% 3 jaar 4 jaar 5 jaar (was 6%%) (was 7%) (was 754%) rente op aanvraag* (was 672%) (was 6%%) (was 7%) (was 772%q) (was 7/2°/o) 5 4 DONDERDAG 20 JULI VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 VASTE RENTE Eerlijk is eerlijk: ook de hypotheekrente wordt 2. 5 J| O o U kunt bellen naar de njkspostspaarbank in Amsterdam: (020) 591 21 38 afd. Spaardeposito’s en Beleggingsbewijzen (020) 591 80 12 afd. Hypotheken Folders en inlichtingen over al onze diensten zijn verkrijgbaar op het postkantoor, en via tel. 0017 (gratis). Minimum deposito storting) f 1.000,-. Elk deposito komt na de gekozen looptijd automatisch vrij. De rente is jaarlijks beschikbaar. LOOPTIJD 73/4°/0 tel. (020) 591 21 37. De rentevergoeding op vóór 20 juli 1978 gestorte spaardeposito’s blijft ongewijzigd. aangepast. Nieuwe tarieven per 20 juli 1978: In aansluiting op recente ontwikkelingen op de geld- en kapitaalmarkt verhoogt de RPS per 20 juli 1978 de rentetarieven voor nieuwe beleggingsbewijzen, spaardeposito’s en hypotheken. Coupures van f 1.000,- en f 5.000,-. Rente-op- rente: aan het einde van de gekozen looptijd ontvangt u automatisch uw aankoopbedrag plus de totale rente. LOOPTIJD o 3 W 3 CD “co ro - ■o O VASTE RENTE De rentevergoeding op vóór 20 juli 1978 afgegeven beleggingsbewijzen blijft ongewijzigd. van Velsen wel wat te maken is opge- (ADVERTENTIE) I 4 Het viertal is onttrokken aan de moederlijke zorgen van iets dat KWISPELdoor werd omschreven als een klein type bastaardboxer. Wat er uit de telgen zal groeien is nog een raadsel maar de verwach ting dat het gezellige middelmaat- hondjes worden pasklaar voor elk gezin lijkt gerechtvaardigd. Over het toekomstig gedrag valt nu nog weinig te zeggen. Het zal voor jur □r t tegen ran het ekend- »geval- nomen in was e meis men. n Athe en hun rtgezet m, pas- ie voor evangst meisjes invoer catego ;n jaar rtandig- span- reen- trole- acht creeg jaar VELSEN. - Na vijftien jaar in velsen als directeur van de VVV gewerkt te hebben aan de bevordering van het toerisme, gaat de heer A. Toonen zich per 1 september vestigen in Haarlem. Als directeur van de Streek-VVV zullen zijn taken anders wor den, maar Velsen blijft vallen onder zijn gebied. IJmuiden blijft een onderdeel van het totale toeristische pakket van aanbod, waaronder ook Haarlem en Zandvoort vallen. IJmuiden kan de rest van de streek aanvullen met de specifieke be- sienswaardigheden die in de gemeente aanwezig zijn. Als badplaats, al is daar in de loop van de tijd veel en regelmatig over gesproken, heeft Velsen nog steeds weinig te betekenen. Voor de vreemdelin gen die Velsen met een bezoek vereren, ligt de nadruk op bezienswaardigheden als de havenmond, het sluizencomplex, de parken en natuurgebieden. Dat zijn de vaste punten, al jarenlang. Indertijd is het grootste recreatieplan Zeebad gepre senteerd, maar aan de uitwerking is afgezien van de aanleg van een weg en een parkeerterrein nog niets gedaan. De allure van IJmuiden is in feite nog even Als dat gebeurt is dat meestal door de evenementencommissie van de WW, al dus de heer Toonen, "en die bestaan voor al in de badplaatsen die het geheel van het strand moeten hebben. Is het nu slecht weer, dan zorgt die evenementencommis- Het probleem voor de VW, zo blijkt uit de woorden van de heer Toonen, is dat andermans „produkten” moeten worden verkocht. De hoofdtaak van de VW ligt in de propaganda en informatieverstrekking. Afgezien van enkele strandactiviteiten wordt niets op eigen initiatief georgani seerd. groot of klein ais toen de heer Toon en kwam. „Natuurlijk”, zegt de heer Toonen, „moet je reëel zijn en kijken wat interes sant is voor de mensen die hier nooit eerder zijn geweest, al betekent dat niet dat je blind moet zijn voor datgene wat je mist”. sie voor vervangende activiteiten. Hier in IJmuiden zijn bezienswaardigheden, dus ook alternatieven bij slecht weer. Daarom ook gaan verglijkingen van IJmuiden met bijvoorbeeld Zandvoort en Wijk aan Zee niet op. Die liggen pal aan zee, daar kun je bij wijze van spreken in je badpak gaan winkelen, terwijl hier een heel andere ont wikkeling heeft plaatsgehad. IJmuiden is een vissersplaats en de kern ligt bij het strand vandaan. Zou je het hier tot bad plaats willen maken, zou dat een heel nieuwe ontwikkeling moeten worden. De accommodatie bijvoorbeeld laat te wensen over: het aantal particulieren dat kamers verhuurt, loopt terug, er zijn twee pensions en twee hotels, samen tachtig a negentig bedden. Ook de campingaccommodatie, hoewel de uitbreiding een verheugend ver schijnsel is, is te weinig. Zoals overigens het aantal kampeerplaatsen langs de hele kust is achtergebleven bij de rest van Nederland." Of van Velsen nog een badplaats te maken zou zijn, acht de heer Toonen voor al een planologische kwestie. „Ik ben er van overtuigd dat er wat van te maken is. Zeebad zou heel nuttig zijn. Het is treurig voor de mensen die op het oude strand hun broodwinning hebben, maar de entree naar het strand van nu is natuurlijk weinig riant. Het zou moeten verschuiven naar Zeebad. Daar zou een camping moeten komen, zomerhuisjes, appartementen. Die accommodatie moet dan uitgebreid wor den met winkeltjes en andere versierin gen. Denk aan een restaurantje, amuse ment. Je moet je voorstellen dat dat een geheel zelfstandige eenheid zou kunnen worden. Dan denk ik ook dat het, gezien de gemiddelde weersomstandigheden, goed zou zijn om de voorzieningen in te richten op verblijf ook buiten het seizoen. Je zou moeten inhaken op het gezondheidsaspect, zoals dat in Duitsland gebeurt, met solari um, zeewaterbaden en trimmogelijkhe- den”. VELSEN. In verband met de vakan tie zullen een aantal filialen van de Open bare Bibliotheek Velsen tijdelijk worden gesloten. KWISPELdoor schrijft over hon den die zitten te wachten op een nieuwe eigenaar in het Kerbertasiel aan de Heerenduinweg 8. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zater dags van 9 tot 1 uur. IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 1680 kg tong; 17 kisten tarbot griet; 543 kisten kabeljauw; 2277 kisten koolvis; 114 kisten schelvis; 62 kis ten wijting; 130 kisten schol; 24 kisten schar; 69 kisten makreel; 140 kisten varia. Per 40 kg: tarbot 419-284; griet 317- 188; kabeljauw één 83; kabeljauw twee 142-77; kabeljauw drie 118-70; kabeljauw vier 83-70; kabeljauw vijf 81-55; koolvis één 67-64; koolvis twee 69-60; koolvis drie 68-61; koolvis vier 37-30; schelvis één 96; schelvis twee 104-84; schelvis drie 90-86; schelvis vier 96-63; schol drie 114-98; schol vier 72-50; wijting drie 87-72; makreel twee 45-23,60; schar 84-63; bot 24; rode poon twee 114-90; steenbolk 82-62; poon tjes 57-34; lom 62; leng 66-57; hammen met kop 150-100; witte koolvis drie 76-72. eht zijn gecon- Mole- imings- zieken kan in royale iar ver leid tot ad. imster- houden leerden voeren, angkok NAMEN: Jan, Jaap, Joep en Jok LEEFTIJD: 4 maanden SOORT: teefjes en reutjes RAS: bastaardjes PRIJS: 60,- INLICHTINGEN: 02550-15744. in de in de twintig aen ge- Neder tl. ntwin 18 k| indaaj 'vallei Het grote probleem van deze be weeglijke dieren is hoe ze met elkaar op de kiek te krijgen. Dat blijkt uiteindelijk mogelijk in een kruiwa gen. Voor de fotograaf het definitie ve „shot” kan maken is het viertal er één voor één op de meest merkwaar dige wijze uitgetuimeld. Dolle pret dus op het gazon bij het asiel. Er werden de volgende besommingen gemaakt: KW 43 43.300; UK 48 9600; UK 78 ƒ7200; VD 18 ƒ1800; VD 6 6800; WR 152 1800; WR 244 500; IJM 57 ƒ63.100. Twee kotters uit Goedereede voor totaal 43.000. De grote verrassing is iedere week voor KWISPELdoor het hondebeest dat achter de tralies van het asiel geduldig of ongeduldig staat te wachten om een kennismakings- wandelingetje te maken’. Bij een eer ste oogopslag zag het er deze week al naar uit dat er van een dergelijk ommetje geen sprake zou kunnen zijn. Vier over elkaar heen buitelen de hondekinderen stortten zich op *1 „Waar nodig vullen we wel aan uit eigen middelen, maar die zijn wel zeer beperkt”, zo vertelt de heer Toonen. „We innen jaarlijks vier duizend gulden aan contributie. Lid zijn middenstanders, ho teleigenaars, exploitanten. Ieder betaalt vijfentwintig gulden per jaar, inderdaad een belachelijk laag bedrag. Maar de vraag is wat men er voor over heeft: toen enkele jaren geleden de contributie van twaalf en halve gulden tot vijfentwintig werd verhoogd, kregen we afzeggingen van de helft van het ledental. Nu is er tussen het werk van de VVV en de plaat selijke exploitanten een wisselwerking, maar de resultatencontrole is moeilijk. Als iemand hier komt vragen waar hij kan eten, hang ik hem geen bordje om z’n nek met: gestuurd door de VVV. Iedereen is gebaat of ondervindt voordelen wan neer er meer toeristen komen. En er zijn aantrekkelijke mogelijkheden die benut kunnen worden, maar dat zal dan wel met nieuwe dingen van de grond af bouwd moeten worden”. Prijzen in guldens: per 1 kg: Heilbot 14,04- 13,44; grote tong 18,28-18,08; grootmid- del tong 15-97; kleinmiddel tong 13,16-12,64; tong één 11,22-10,14; tong twee 7,60-6,05; tarbot 13,37-13,05. 1 het onverwachte asielbezoek. Er werd gekeft, in broekspijpen ge klommen en onhandig gedold. Het kon allemaal want de zon straalde uit een helderblauwe hemel. Het was een dag waarop het zomer leek. Filiaal Velsen-Noord is al dicht en gaat 1 augustus weer open, filiaal IJmuiden-West is gesloten van 31 juli tot en met 12 augus tus en,filiaal Santpoort gaat dicht van 14 augustus tot en met 26 augustus. In die periode kunnen boeken worden geruild in de centrale bibliotheek aan het Plein 1945 in IJmuiden. De heer Toonen ziet het helemaal voor zich. De realiteit is echter voorlopig nog wel anders. „Tot nu toe is het niet eens gelukt om een buslijn naar strand Zeebad te krijgen. Er zijn dan wel begrijpelijke argumenten voor, maar toch. Ook is één paviljoen als enige voorziening onvoldoen de: als je er veel meer mensen naar toe wilt krijgen, moet je zorgen dat de voorzienin gen er zijn. Maar tot nu toe heeft de gemeente voor het grote plan nog geen exploitanten gevonden. En die zijn nodig want de gemeente kan moeilijk zelf zo’n recreatiegebied gaan financieren. Daar moeten dus mensen voor komen, maar ik vraag me af in hoeverre de voorhavenzaak het zoeken naar exploitanten niet door kruist. Zolang over die voorhaven geen beslissing is genomen, zal dat zeker rem mend werken”. Zolang Zeebad niet is gerealiseerd, zal IJmuiden toeristisch „verkocht” moeten worden met de voorzieningen die er zijn. „Maar dat”, zo zegt de heer Toonen, „heb ik nooit moeilijk gevonden. We zijn hier toch nog begenadigd, als je het met andere steden vergelijkt. Als je kijkt wat je land schappelijk kunt bieden: strand, duinen, bos, je kunt wandelen, fietsen en er zijn prachtige parken”. Maar andere zaken zouden ook kunnen bijdragen aan een grotere belangstelling voor de gemeente. Op dit moment is er echter weinig geld voor beschikbaar. De gemeente subsidieert ruim een ton aan de VW, die echter grotendeels opgaat aan personeelskosten en huur. Uit de begro ting blijkt dat ruim achtduizend gulden voor propaganda is geraamd en vierdui zend voor de strandactiviteiten”. 0) CA „Ik ben er van overtuigd dat er Toonen ri- De Noordersluis in IJmuiden blijkt nog altijd een toeristische trekpleister van de eerste orde te zijn. een belangrijk deel afhangen van het huisgezin waarin deze keffers een warme mand zullen vinden. Jan en Jaap, het manlijke tweetal is gete kend in lichtbruine en bruin/zwarte speelpakjes. De zusjes Joep en Jok zijn respectievelijk geheel zwart en f j

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5