agenda films in de ijmond Klaarmaken voor de invasie OVER IJMUIDEN GESPROKEN DE ROOIJ =3 hciven- berichten li A b BEVERWIJK Luxor ice. I Kennemer Theater I I. donderdag IJMUIDEN City Theater z ing OPRUIMING BIJ DE ROOIJ betekent goedkoop bont kopen Stadsschouwburg l 7 IJMOND 0 JULI 19 7 8 Heemskerk LAMMY JACKS nu 180,- LAM JASJES nu/515,- CRAVATTES BONTHOEDEN v.a. 49,- Wijk aan Zee Levende kip 0. LANGE BIBERET MANTEL A. VAN LEEUWEN B.V. HANDSCHOENEN Slangenstraat nu 695,- nuv.a. 59,- In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk - i i L dll „The (ADVERTENTIE) 1945. Vrijdag Op alle artikelen tone kortingen (ADVERTENTIE) rnoemd, figuren een kraak op, die vrijuit gaan als ZATERDAG KIJKDAG TOYOTA DEALER PLEIN 1945 - 3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier ij burge- jn tegen de stuk- veertien ig) voor ze de bestuurder voor hun karwei kunnen krijgen en hem op deze wijze in handen van de detective spelen. Het gevolg is een hachelijke rit waarbij alle bendeleden om het leven komen behalve de bestuurder Aan het slot volgt de confrontatie, waarbij de bestuurder met behulp van het myste rieuze vrouwtje een gok neemt met de detective. De overwinnaar krijgt alles. De zondagmiddagfilm in City heet Hercules en de gemaskerde ruiter. In het Kennemer Theater 2 wordt deze week in de avondvoorstellingen van 19.30 uur en op vrijdag en zaterdag ook om 22.15 uur de film „A star is born" vertoond, maar in de nieuwe versie. Velen zullen zich de verfilming herinne ren met James Mason en Judy Garland in Komende week draait in her City theater de Film „Driver” met Ryan O'Neal, Bruce Dern en Isabelle Adjani. De hoofdpersoon (Ryan O’Neal) is de allerbeste bestuurder die er te krijgen is, zijn werk om met vluchtauto’s te rijden bij bankovervallen is een toonbeeld van vakmanschap. De defectieve, gespeeld door Bruce Dem, is topman bij de politie, slechts één arrestatie ontbreekt op zijn erelijst. Juist, de chauf feur. Dan huurt de detective een myste rieus vrouwtje om de bestuurder een loer te draaien en zet met een stel onderwereld- de hoofdrollen. Dat werd een wereldsuc ces en de Amerikaanse filmstudio Warner Bros heeft er brood in gezien het tema opnieuw te verfilmen, vooral toen bleek dat Barbra Steisand beschikbaar was voor de hoofdrol. De nieuwe verfilming was trouwens haar idee. Haar veste vriend Jon Peters tekende voor de prodüktie. Warner Bros ging ook accoord met Kris Woensdag aangekomen: Stirling Brigg, Cont Plat, IJmuiden; Maille Breze, Noord zee; Le Normand, Noordzee; Le Savoyard, Noordzee; Le Cyclamen, Noordzee, Vela, Bergen; Normand Flip, Noordzee; Hol land, Noordzee, IJmuiden; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Helena Schepers, Leningrad, IJmuiden; Pamin, Terneuzen, IJmuiden; Frederic Hughes, Londen, IJ muiden; Rode Tulp, Goole; Ritind, Col chester; Wildeheest, Cont. Plat, Velsen; Andreas-U, Le Havre; Noranaerak, Vene zuela; Nornews Express, Skagen. Woensdag vertrokken: Alca, Toft; Jur gen, St. Malo; Happy Hunter Ponton, OP 4 SEPTEMBER bracht Hitler in een van zijn „grote" redevoeringen een mensenmassa in Berlijn in extase met zijn uitroep, dat Engeland ieder ogenblik op de komst van zijn invasievloot kon rekenen „wij komen!” Uit na de oorlog veroverde documenten is gebleken dat hij inderdaad de streefdatum had vast gesteld: 15 september. Deze werd al gauw verschoven naar de 21ste. Hitler bleef aarzelen. Zijn eerder genoemde overwegingen (Rusland, het Britse impe rium) daargelaten was hij zich ervan bewust, dat hij niets van de zee wist. En niemand van zijn vertrouwden kon hem Noordzee; Holland, Noordzee, IJmuiden; Tor Scandinavia, Gothenburg; Axel-U, Le Havre; Aland, Rotterdam, Velsen; Castor, Rotterdam; Viktoria Roth, Delfzijl; Carol Nereus, London; Normand Flipper, Cont. Plat; Brabant, Immingham; Realengracht, Rotterdam; Parkesgate, Rochester, IJmui den; Blitar, Hamburg; Lydia, Sheerness; Saturnus, Lerwick, IJmuiden; Bernd, Lon den; Smit-Lloyd 46, Cont. Plat, Velsen; Vela, London; Rhin, Antwerpen; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJmuiden; Nova Shore, Cont. Plat, Velsen; United Ventura, Mau- retanië; Irene-S, Sharpness; Ragni, Oslo. Donderdag aangekomen: Smit-Lloyd 52, Cont. Plat, Velsen; Bergfjord, Rotterdam; Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden; Som men, Gent, IJmuiden; Blenheim, Bergen; Fridel, Goole, Velsen; José Maria Artaza, Rotterdam; Candourity, London; Abha, Djebba; Sensho Maru, Rotterdam, IJmui den. Donderdag vertrokken: Viktoria Codo- rilla, Ventspils; Pamir, Solvesborg, IJmui den; Frederick Hughes, Norwich, IJmui den. Oud-IJmuiden in gelukkiger dagen dan het gedurende de Duitse bezetting meemaakte: feest in de Prins Hendrik straat, vlakbij de Oranjestraat. Links is de etalage van de slagerij op de hoek nog te zien, rechts van de straat (op de foto onzichtbaar) was Het Dagblad voor IJ muiden gevestigd. Op de achtergrond het café IJmuiden”. (Foto beschikbaar gesteld door mevr. R. Zwaaij-Branden- burg, IJmuiden). OP 12 OKTOBER gelastte Hitler in een geheime order de invasie af. In Neder land ging toen al het hardnekkige ge rucht rond, dat de Duitsers een kleine invasie hadden beproefd. De soldaten hadden Engeland in zicht gekregen maar de landing was mislukt. Er zouden zestig duizend doden zijn. Het gerucht is nooit bevestigd. Wel heb ik kort na de oorlog IJmuidenaren gesproken die destijds .dienst hadden gedaan op’Engelse mij nenvegers. Ze vertelden inderdaad getui ge van een Duitse landingspoging te zijn geweest. De Engelsen waren volgens de- De heer L. Visser, Alkmaar: „Enige tijd geleden maakte u gewag van de muziekvereniging Kunstkring die in het oude IJmuiden een grote plaats innam. Ik heb eens gehoord dat toen Kunst kring de viering van het dertigjarig ju- ze IJmuidenaren bijtijds gealarmeerd en hadden met behulp van olie de zee in brand gestoken. De Duitse schepen kwa men tegen een muur van vuur terecht. De mannen van de mijnenvegers waren la ter belast met het opvissen van de lijken. DAT DE ENGELSEN goed op de hoog te waren van de Duitse plannen en dus zo nodig nog op het laatste moment maatre gelen konden nemen, is een feit. In 1974 maakte de kolonel-vlieger Fred Winter- botham, al van voor de oorlog lid van de Britse geheime dienst, in zijn memoires bekend, dat hij lid was geweest van een groep die een decodeersysteem had ont wikkeld waarmee de geheime Duitse or ders direct werden ontcijferd. Toen Hit ler zijn commandanten meedeelde dat hij had besloten de invasie af te gelasten, lag de boodschap in de kortste keren ook op tafel bij de man die er de meeste interesse voor had: Churchill. penbare voorne- et op de van de ie voor- Nieuw- iten van bekend en 801 e IJmui- Wljkermeerweg 39 - Beverwijk Telef. 02510-25391/20396 (Zie voor onze „Fint Class Occasions” d» Groentjes rubriek bileum aankondigde iemand zich daar tegen verzette. Hij zou namelijk hebben vastgesteld dat Kunstkring pas 29 jaar bestond en alleen maar een jaar op het jubileum was vooruitgelopen om jubi- leumgiften te kunnen incasseren en zo in een acute geldnood te voorzien. Of het waar was weet ik niet; wel weet ik dat je zoiets in IJmuiden kon verwachten om dat mensen die hart voor een vereniging hadden altijd wel een middel wisten te bedenken om de zaak hoe dan ook op de been te houden. De dirigent van Kunst kring heeft op het jubileumfeest in ieder geval een hoogst merkwaardig geschenk van een aantal bezoekers gekregen: een levende kip”. si' in diverse kleuren v.a. en ervaring veel machtiger Duitse lucht wapen in korte tijd worden verpletterd, zodat de overstekende vloot geen hinder van bommen en machinegeweervuur zou ondervinden. De „Battle of Britain” wees de RAF echter overduidelijk als winnaar aan. IN DE ZOMER van 1940 hoorde men in IJmuiden niet alleen dat de Duitsers naar Engeland wilden varen maar men zag ook de voorbereidingen. Terwijl de soldaten hun nieuwste strijdlied, bege leid door het gedreun van hun laarzen, door de nauwe straten lieten schallen, werd de Vissershaven wachtkamer voor meer binnenschepen dan er ooit bij el kaar waren geweest. De idee dat je van de pieren van IJmuiden af Engeland kon zien liggen deed niet langer opgang bij de Duitse militairen nadat de eerste bezet ters er stomverbaasd alleen maar op zee hadden uitgekeken. Nou goed, Engeland mocht wat verder liggen, de verovering was een kwestie van een paar maanden. DE VISSERS en de mannen van de grote vaart in IJmuiden grinnikten om die bewering, de grilligste vrouw heeft minder kuren dan de Noordzee. Het moest wel bladstil weer zijn en hoe vaak komt dat voor? om met zulke binnenschepen, twee aan twee met een houten constructie aan elkaar gekop peld, de zee op te durven. De IJmuidena ren die nog bijtijds met een trawler of vrachtschip naar Engeland waren ge gaan en daar nu in opdracht van de regering de visserij uitoefenden of bij de marine waren ingedeeld, vierden eve neens hun spotlust bot: laten ze het maar proberen, des te eerder is de oorlog voor bij. OP 13 AUGUSTUS vroegen de Engel se dagbladen zich na zware bombarde menten op havens en vliegvelden en ook op Londen af of dit de voorbode van de invasie was. Ze herhaalden de vraag na een grote luchtaanval op Southampton, De heer R. van den Berg, Den Haag: „Op 1 juli 1896 werd de Vissershaven van IJmuiden in gebruik genomen. Ik heb vergeefs gezocht naar dagstaatjes van de aanvoer vóór die tijd. Graag zou ik weten wat er in die oude tijd op één dag zoal binnenkwam”. Hier heeft u een overzicht van 18 juli 1889: Er werd vis aangevoerd door 50 schokkers die tussen de 10 en 95 besomden en door 3 Engelse kotters met besommin gen van 300 tot 550. Tarbot bracht van 8 tot 12 op, gesorteerde tong 0,50 a 0,65 per stuk, kleine tong 0,15- 0,25 per stuk, Engelse tong 96 a 108 per kist, schol 4,50 a 12 per 50 kilo. Hier nog het resultaat op een winterse dag, 22 november 1889: In IJmuiden kwamen de sloepen Pionier, Emma An na, Titia Jacoba, Presto, Zeemanshoop, Willem de Zwijger en Noordover bin nen. Vangsten: van 1200 tot 3000 stuks schelvis. Opbrengst: van 14,50 tot 27 per „groothonderd”. - JvB. „Ex-Velseroorder”: „Een dikke halve eeuw geleden voelden wij ons als jon gens van één straat nog een apart ge meenschapje. Ik woonde in de De Ruy- terstraat die de „Slangenstraat” werd genoemd. We leverden felle straatge vechten met de jongens van de „Padden straat” (de Piet Heinstraat). Maar we vochten ook wel broederlijk samen, te gen IJmuiden of het dorp Velsen”. (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan het bureau van dit blad met de vermelding „IJmuiden wat vertel je me nou?”). treft de tijd voor bij was om tot een invasie over te gaan. Het Duitse week blad Das Reich reageerde met de opmer king dat met deze conclusie alleen maar een wensdroom van de Britse oorlogslei- der Churchill onder woorden was ge bracht. Het voegde er echter deze opmer kelijke zinsnede aan toe: „In feite beslist de vraag „invasie of geen invasie” in het geheel niet over overwinning of neder laag. Die vraag hebben de Duitsers al beantwoord door hun overwinningen op het Europese vasteland”. GORING ZWEEG voorlopig. Hij had zijn aandeel in de voorbereidingen van de invasie, al zijn snoeverij ten spijt, niet geleverd. De RAF zou door het in aantal DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg en Benelux- laan, t.m. 29 juli wegens vakantie gesloten. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Do. soosavond voor 14-17 jaar. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Burg. Nielenplein. Vrijd. 14.30 u. volksdansen met Assumburg. Het Luxor-theater prolongeert deze week het programma van de vorige week. Van vandaag af draait in de avondvoor stellingen, maar ook op zondagmiddag „Ben Hur”, de galeislaaf die als zoon wordt aangenomen door de vlootvoogd Arrius. een acceptabel idee geven van de risico factor. FANATICI verkondigden dat een land dat Frankrijk in zo’n korte tijd had'ver slagen met Engeland zeker niet meer moeit zou hebben. Maar bij de mannen van de marine vonden ze geen steun. D^ar werden de binnenschepen smalend als varende dienbladen betiteld. Zoals een admiraal opmerkte: „De Noordzee is niet de Rijn, waar al die boten vandaan komen”. Eén commandant van een kor vet zag, dat bij de oefeningen paarden werden ingescheept. Het kostte hem moeite te geloven wat ingewijden hem vertelden: er werden ook karren ingela den, want een deel van de invasie moest met paarden en wagens gebeuren. In IJmuiden had men Duitse soldaten op dergelijke karren naar de Vissershaven zien rijden. Het was geen gezicht na het overweldigende ultramoderne oorlogs materiaal dat in de meidagen door IJ muiden was getrokken maar dat was allang ingezet in Frankrijk DE HERFST GAF voorproeven door barre weersomstandigheden. De ene storm volgde op de andere. De Engelse kranten werden optimistischer; ze con cludeerden dat althans wat dit jaar be- DE FANTASIE van Göring leek pas een maand na zijn pocherij werkelijk heid te worden. Nederlandse, Belgische en Franse werven leverden grote aantal len omgebouwde binnenschepen en sleepboten af. Hun wachtkamers wer den., behalve IJjuiden: Rotterdam, Vlis- singen, Antwerpen, Duinkerken, Oosten de, Le Havre, Calais en Boulogne, waar de grootste macht verzameld was. De landingsplaats was vastgesteld: tussen Folkestone en Brighton. Maar vóór het sein tot de aanval kon worden gegeven moest de Britse luchtmacht onschadelijk worden gemaakt. Dat was de taak van Göring. TONEEL Poppentheater Mijko (Peuzelaarsteeg 4). jjrij dag 14.30 u.: „Gefruite uitjes”. Ruïne van Brederode (Santpoort). Vrijdag 21 u.: Voorstelling in het kader van Ekstravo. John Tchicai en Gillies: Haagse hofje. MUZIEK Bakenesserkerk iVrouwestraat)^Vrijdag 20 u Nigel Rogers en Anthony Bailes. De Gravin (Gravinnesteeg). Vrijdag 22 u.: Di verse jazzgroepen w.o. The Haarlem Hotpeppers Jazzband. De Gooth (Botermarkt 21). Vrijdag 21.30 u.: Elektro-Jazz met Thijs Vermeulen en anderen. Jazzcafé De Hobbit (Dorpsplein, Zandvoort). Vandaag en morgen 22 u.: Hans Keune Kwartet. AUGUSTUS ZETTE IN met een ver klaring van de Duitse topman Göring, dat de Duitsers klaarstonden voor de invasie. Waar is, zoals na de oorlog uit Duitse documenten bleek, dat Hitler pas op 16 juli bevel had gegeven de landings- operatie voor te bereiden en „zo nodig" uit te voeren. Naam van de actie: „Seelö- we”, Zeeleeuw dus. Maar veel vaart zette Hitler er niet achter. Hij zag meer in een aanval op Rusland. Trouwens, hij was bang dat het Britse wereldrijk na een invasie uiteen zou vallen, waarvan lan den als Amerika en Japan zouden profi teren maar zeker niet Duitsland. Toch wilde Hitler de „invasietroef” voor alle zekerheid achter de hand houden. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u „Saturday night fever”, 12 j. 13.30 u.: „Tom en Jerry festival 1978”, a.l. Vrijdag 24 u.: „Nobody is back, delf je graf”, 16 j. BIOSCOPEN Marquette, Ruysdaelstraat, Do. 20 u. vrijd. 14 en 20 u „Vakantieperikelen met funes-te-gevol- gen”. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygenstr. Docu mentaire tentoonsteling Joh. Vermeer, geopend t.m. 6 augustus op woe., zat. en zond, van 14-17 u Herv. Kerk, Burg. Nielenplein. Expositie 350 jr. Dorpskerk, geopend t.m. 19 augustus op vrijd. en zat. van 14-18 u. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 16.15 u.: „Pinkeltje”, a.l.; 19 en 21.30 u.: „Mv name is Nobodv”. 12 i. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „The golden rendez-vous”, 16 j. Vrijdag 24 u.: „Bite the bullet”, 16 j. Studio (Gr. Markt). 14 en 19 u.: „Peter Pan”, a.l.; 21.15 u.r „Cabaret”, 16 j. Vrijdag 24 u.: „The big store”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr.) 14, 15.30, 19, 20.30 en 22 u. Vrijdag 14, 15.30, 20 en 21.30 u.: „Josefine Mutzenbacher”, 16 j. In de Stadsschouwburg in IJmuiden draait komende week „My name is nobo dy”, een spaghetti-western waarin de hoofdrolspelers Henry Fonda en Terrence Hill de begrafenisondernemers gouden tij den bezorgen. Jack Beauregard is een ou dere pionier die nog heeft geholpen het Westen groot te maken. Na jaren is hij teleurgesteld omdat het niet meer is wat het was en besluit terug te keren naar zijn geboorteland in Europa. Onderweg naar de boot wordt er een mislukte aanslag op hem gepleegd en hoort hij dat zijn btoer is gedood door de „Woeste Bende”, een groep van 150 bandieten. Nadat hij een jongeman, „Nobody” heeft ontmoet be sluit hij samen met hem de bende uit te roeien, hetgeen uiteraard lukt. Zondag middag wordt de kinderfilm Pippi zet de boel op stelten” gedraaid. Kristofferson als de tegenspeler van Bar bra. Hij was toen juist als manlijk „sex- symbool” uitgeroepen. In Kennemer I draait deze week steeds om acht uur „2001: ^en zwerftocht in de ruimte”. „Aai Poesje” is de titel van de film voor de nachtvoorstellingen op vrijdag en zater dag. BIOSCOOP EN THEATER City, donderdag 20.00 u.: „Driver Stadsschouwburg, donderdag 20.00 u. „My na me is nobody". TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30- 12.00 uur en 14.00-16.30 uur. Museum Beeckestijn: Rijksweg Velsen-Zuid. 18e eeuwse stijlkamers. Di. t/m zo. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Felison, Beeckestijn, Noordelijk Koetshuis, expositie van tekeningen van Frank masion, 14.00-17.00 u. Buiten: plastieken van Adine En gelman. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. Tot vrijdag: expositie „Vijf fotografen in de Burgerzaal”. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Z. Geopend: dinsdag t.m. zondag 9.30-12.00 en 13.00-17.45 u. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 15400. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen. Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur. Telefoon 02550-18888. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk- plein 260, tel.: 20650 van 11.00-12.00 uur. Ma. t/m vrij. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur rekreatieruim- te open. Donderdag 19.30 u. klaverjasdrive. Vrij dag 9.00-12.00 uur biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9-10.30 u. nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, tel. 02550- 19124 Centrale Bibliotheek. Plein 14.30- 17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79, vrijdag 19.00- 21.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29, donderdag 19.00-21.30 uur volwassenen en tie ners, vrijdag 14.30-17.30 uur alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 u. volwassenen, vrijdag 14.30-17.30 u. alle leeftijden. Buurthuis De Brulboei, geen aktiviteiten. Voor inlichtingen tel. 10652 van 9.00-17.30 u tot zaterd a g Buurtcentrum Zeewijk: donderdag 20.00-22.00 uur tekenen en schilderen. Speeltuin „In Veilige Haven”, Heerenduin- weg, maandag t.m. zaterdag de gehele dag geo pend. Openluchtbad De Heerenduinen, maandag t.m. vrijdag 7.00-20.30 u., zaterdag en zondag 10.00-17.00 u. ömuiden^fi wat vertel je me nou? op 31 augustus. Men wist in Engeland dat het al wekenlang in de kustgebieden aan de overkant wemelde van de Duitse mili tairen. Luchtfoto’s toonden aan dat er regelmatig werd geoefend, onder meer bij Scheveningen. Uit Nederland kwa men berichten binnen dat de Duitsers de kracht van de branding hadden onder schat. Vele landingsboten werden met flinke schade teruggeslagen. Een andere factor die van steeds groter gewicht bleek: talrijke Duitsers ondervonden voor het eerst in hun leven wat het bete kent zeeziek te zijn. CCHMCOAS3IK PtUVl Terrence Hill, de „niemand" uit de film „My name is nobody” verkeert regelmatig in hachelijke situaties. Dank zij zijn snelheid en zijn slimheid weet hij zich er steeds weer uit te redden. Frans Hals (Fr. Halsplein). 19 en 21.30 u.: „The Genius”, 12 j. Vrijdag 24 u.: „Rollerball”, 16 j. TENTOONSTELLINGEN De Zeekleuters, Dorpsduinen Expositie bad plaatsbewoners, geopend t.m. 14 augustus van di. t.m. vrijd. van 19-21 u. u. s maandags geslo ten. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen 6. Do. alle leeftijden 19-21 uur. Café Dé Zon. Voorstraat. Do. 19.30 u. kiena- vond VW. Strand Wijk aan Zee, nabij De Instuif. Vrijd. 20 u. reddingsaktie op zee met WRB en KNZHRM Badhuis Snelliusstraat: vrijdag 13.00-20.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Do. 20 uur ,,2001: een zwerftocht in de ruimte"", 19.30 u. „A star is born”. Luxor, Breestraat. Dond. 19.30 uur „Ben Huh”. TENTOONSTELLINGEN Park Scheybeeck en Kennemer Oudheidka mer, Velserweg. Van 30 juni t/m eind juli exposi tie beeldhouwer Nico Betjes. Dagelijks geopend van 14-17 u. DIVERSEN Openbare bibliotheek. Kerkstraat. Vrij. volw. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15-17.30 en 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30- 17.30 uur. i Huize Scheybeeck, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Dienstencentrum voor Bejaarden, Kerkstraat. Van ma. t.m. vrij, geopend van 9-17 u.; spreeku ren leidsters ma. en do. 14-15 u, di. ën vrij. 10-11 u. Duncan, Jazzclub, Nieuwstraat. Do. 21.30 u. Max Farmer. Café De Eindpurt, Alkmaarseweg. Do. 18.30- 19 u. start avondfietstocht over 30 km. Toerclub Le Champion. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden. Do. 20 u. klaverjasdrive Meerestein. Lido (Houtplein). 14, 19 en 21.15 u.: „Onkruid vergaat niet”, a.l. Vrijdag 23.45 u.: „Droom der wellust”, 16 j. X 'i4'

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7