Hoofddorp duidelijk verslagen sportpuntiq Tennistoernooi Terrasvogels greep gaat niet door zijn laatste kans I NA KORTE REMISE TEGEN HORT Van Bilderbeek en Kroes naar jeugdinterland Beer Wentink gestopt K V 7 6 Buitenlandse lopers in marathon Bollenstreek 8 een bank van deze tijd 10%S^^w,JZEN „1 d 713 61°/ /paarbank 4°/ [.Storm in een o o. o k, In Zandvoort Joe HIN O. O Q HYPOTHEKEN O SELEKT EXTRA REKENING 730/ SPAARDEPOSITO’S SELEKT REKENING* PERFEKTREKENING* SPAARBILJETTEN AAN TOONDER f TERMIJNREKENINGEN* DE ZILVERVLOOT’* Z A 10 SPORT 19 7 8 ZATERDAG I U L I O (Va N ond zijn ove: wa£ Hij dac stre gen vea mei de 1 der „Ik goe ■mhbwc/I ncdarlandMHHB 0 -i (Van onze tennismedewerker) 1. Alfons Voorsprong Jan Timman SL (ADVERTENTIE) 0 NIEUWE RENTETARIEVEN BEER WENTINK ongewijzigd I Haarlem is gisteren begonnen met de trai ning. De A-selectie van Barry Hughes kent vele oude, maar ook wat nieuwe gezichten. Belangrijkste daarvan is zon dermeer dat van Dick Beek. De ex-Vlaar- (Van onze honkbalmedewerker) HA ARLEMIJMOND. In een uiterst runrijk en sensationeel verlopen duel heeft Terrasvogels gisteravond de laatste kans tot behoud van het eersteklasser- schap waargenomen. Het thuisspelende Hoofddorp werd hier met 6-13 het slacht offer van en zit nu zelf met de rode lan taarn opgescheept. Stand eerste klasse A: Storks 25-41, RCH 24-28, Sparks 24-26, Schoten 26-25, OWO 24-24, Rooswijk 24-20, Terrasvogels 26-18 en Hoofddorp 27-18. De tweede rit van een zomeravondcom- petitie van de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek op het parcours aan de Spek- kelaan in Lisse, leverde een overwinning op voor Peter van den Berg. De uitslag was: 1. P. v.d. Berg, de 43 kilometer in 1.04,21, 2. B. Langeveld, 3. R. Onos, 4. K. Teeuwen, 5. T. Zeldenthuis. Dezelfde speler verdubbelde de Heem steedse voorsprong in de vierde slag- beurt, na een tweehonkslag van Leo Kaestner, gevolgd door een opofferings- slag van Ronald Vreeken. Doordat Hugo Kuyer na een tweehonkslag van Arie Bo- gaart kon tegenscoren verspeelde Drayer zijn „no run-zege”, doch Cock van Eek stelde de overwinning voor de thuisclub veilig, door de derde run te scoren na een driehonkslag van Ruud Kaestner. Schootemeijer: 6-4. Het Santpoortse mira kel voltrok zich echter in de laatste slag- beurt. Zeven honkslagen gekoppeld aan diverse Hoofddorpse veldfouten leverden de Birds negen runs op, benevens een goede kans op prolongatie van de status van eerste klasser. Gedurende de voor Hoofddorp fatale inning nam Henk Poot het werpen van Hank Bijlaard bij de thuis club over. van Dzindzindasjvili won is de voor sprong van Timman geslonken tot een half punt. Pas op anderhalf punt achter Ribli komt de aanvoerder van de midden groep, Hort. Het preciese aantal deelnemers is nog niet bekend. Wel dat er lopers komen uit Engeland, West-Duitsland, België en Ca nada. Natuurlijk neemt ook een groot aan tal Nederlanders deel, maar de nationale top (Ko van der Weijde, Roelof Veld en Cor Vriend, dit seizoen alle drie goed voor een tijd onder de twee uur en vijftien minuten) (Van onze sportredactie) HAARLEM. Beer Wentink, de rech- tervleugelverdediger van Haarlem, is defi nitief gestopt met betaald voetbal. Aan vankelijk had hij trainer Barry Hughes laten weten beschikbaar te zijn tot er een jeugdige opvolger was gevonden of zijn oude plaats weer in te nemen, wanneer Hughes een beroep op hem zou doen. Deze dagen hakte Wentink de knoop definitief door. Na meer dan 500 wedstrijden in het eerste elftal van Haarlem. De club wil nog wel op gepaste wijze afscheid van hem nemen. Een jaar eerder had Wentink zijn afscheid ook al aangekondigd, maar toen tekende hij toch weer bij. ZANDVOORT. Het door tennisclub Zandvoort te organiseren A-toernooi, dat dit weekend zijn hoogtepunt zou beleven, is niet doorgegaan. Volgens Zandvoort- voorzitter J. Eizema zijn hiervoor ver schillende redenen aan te voeren. Er zijn niet al te veel A-spelers en er zijn bepaalde traditionele A-toernooien, die door het geringe aantal spelers altijd be zocht worden. Daarnaast draait nu het Satellite Circuit en bovendien is bij elders georganiseerde A-toernooien een ruime geldprijzenpot te verdelen. Dit complex van factoren resulteerde in slechts vijf inschrijvingen, terwijl er op twaalf gerekend was en er in elk geval minimaal tien nodig waren om de organi satie rond te krijgen. Het trieste gevolg voor het district Haarlem is dus dat, nu er eindelijk weer een toernooi van A-niveau zou plaatsvinden, het niet alleen nu niet doorgaat, maar het, aldus de heer Eizema, ook voor de toekomst zeer onzeker is, of er een toernooi van een dergelijk niveau ge realiseerd kan worden. zal niet aanwezig zijn. De Bollenstreek- marathon valt voor hen ongunstig ten op zichte van de voorbereiding op het Euro pees kampioenschap, begin september in Praag. Het parcours van de tweede editie van de Marathon van de Bollenstreek begint en eindigt op de Brink in Noordwijker- hout, die ook tijdens de wedstrijd nog een keer zal worden aangedaan. Vanaf de Brink gaan de lopers richting Lisse, om het Oosterduinse Meer heen, terug naar de Brink. Vervolgens gaat het naar Noord- wijk-Binnen en Noordwijk aan Zee, door de duinen en langs het golfterrein weer terug richting Lisse. Daar slaat men hal verwege af om koers te zetten naar het eindpunt op De Brink. Na de eerste ronde van achttien holes hebben de Ier Christy O’Connor jr„ en de Spanjaard Manuel Ballesteros met een to taal van 70 slagen de leiding in het golf- toernooi om het open kampioenschap van Nederland, dat op de baan in de duinen bij Noordwijk wordt gehouden. Het duo bleef één slag boven het baanrecord van de Brit Russell, die nu overigens 77 slagen nodig had. Lu< zaker mode gelijk één v lijke een r met toch dan hoor’ San Vlaai voor gen 1 mijn (Van onze zwemmedewerker) AMERSFOORT. Hans Kroes (HPC) en Bianca van Bilderbeek hebben, als gevolg van hun goede verrichtingen op de nationale zwemkampioenschappen, van de KNZB een uitnodiging gekregen om aan de jeugdinterland op 5 en 6 augustus aanstaande in Sittard deel te nemen. Zij zullen daar in gezelschap van de andere Nederlandse topzwemmers in de leef tijdscategorie tm 13 jaar de strijd aanbin den met leeftijdgenoten uit West-Duits- land en Groot-Brittanië. Hans Kroes zal in Sittard uitkomen op de 200 meter vlin derslag, 200 en 400 meter wisselslag, 1500 meter vrije slag en in de estafetteploeg 4 x 200 meter vrije slag. De Njordse Bianca van Bilderbeek zwemt de 200 meter vrije slag en zit in de 4 x 100 meter estafette- Da Span dat f belar Teka de T tract een i Dep: lang houd Pujo veld. Z< Zoe kar: ken: niel Tou daa pra: zoal (Van onze sportredactie) NOORD WUKERHOUT. Volgende week zaterdag, 29 juli, organiseert de Commissie Marathon Bollenstreek voor de tweede keer een loop over 42 kilometer en 195 meter. Na het succes van 1976 is besloten deze wedstrijd definitief op de agenda van de internationale atletiekfe- deratie (IAAF) te zetten. 0. NAI heeft 1 de pui er een glas v liggen vlakb waren in mij door hands ten w NA een r< af te heeft bewe midd beëin kan nard groei bijvo word gold immt gram „O gehei Spar Met U ontvangt 7% over de bedragen die op de rekening blijven staan; U betaalt 2% van de bedragen die U opneemt. Dezi nault portel digen, het st gekon Hin; kilom Dat o zicht i zich kilom bij ko D< van eind der Belt ooit nier gev< maa hij (gemiddeld 7 per jaar). Voordeel: zonder opzeg termijn blijft uw geld op ieder moment beschikbaar. 4 /O 5 jaar vast73/4% 3jaarvast7'/4% 4 jaar vast 71/a% 2 jaar vast 63/4% Vrij voor aankoop van een eigen huis. De Santpoorters keken overigens na acht innings nog tegen een 6-4 achterstand op. In een voor de competitie weinig inte ressant duel won RCH/Cementbouw, eveneens gisteravond, met 3-1 van Scho ten. Hoofddorp 0-2-0-0-2-0-0-2-0 6. Henk Bijl aard en Henk Poot: 3-6-9-9. Terrasvogels 0-0-0-1-2-0-0-1-9 13. Arie Paap: 17-6-9-2. Twee factoren speelden Terrasvogels gisteravond duidelijk in de kaart. Ten eer ste verkeerde pitcher Arie Paap in een bloedvorm (maar liefst 17 strike-outs!) en bovendien tastte het Hoofddorpveld ne genmaal mis. Niet vergeten mag echter worden dat de Santpoorters, door het ont breken van diverse vaste krachten, danig gehavend aan de strijd begonnen. De thuisclub opende de score in de twee de inning. Zowel Rob Stegeman als Hank Bijlaard passeerden toen de thuisplaat. Terrasvogels antwoordde in de vierde in ning met een run van Frank Koks na een honkslag van Arie Paap, waarna de Vo gels zelfs in de vijfde inning aan de goede kant van de score belandden. Tot en met de zevende inning gaven beide teams el kaar vervolgens weinig toe, zij het dat Hoofddorp op dat moment leidde (4-3). In de achtste slagbeurt echter kwamen de bezoekers weer langszij. Winnende wer per Arie Paap was hiervoor verantwoor delijk; doordat Herman Driessen zich liet insluiten, kon Paap de thuisplaat stelen. Hoofddorp leek desondanks op de winst af te stevenen toen Jungerius en Bijlaard profiteerden van een honkslag van Erik U ontvangt 6% over de bedragen die op de rekening blijven staan; U betaalt 1 van de bedragen die U opneemt. RCM Cementbouw O-l-O-l-O-O-l-O-x 3. Wim Draayer: 5-3-5-0. Schoten 0-0-0-0-0-1-0-0-0 Beentjes: 5-1-11-2. Een foutloos spelend RCH heeft een regelmatige en dikverdiende overwin ning behaald op streekgenoot Schoten. Pitcher Wim Drayer, RCH’s uitblinker aan slag, opende de score in de tweede inning na een honkslag van Ronald Vreeken en een veldfout van Schoten. dingenspeler zal waarschijnlijk de spits positie gaan bezetten. Opvallend gezicht op de eerste training was verder Joop Wildbret. Hij zal niet meer voor Haarlem spelen, maar moet gaan trainen van zijn artsen en vroeg daarom Hughes te mogen meetrainen. Op de foto geeft Hughes aanwijzingen aan zijn spelers op de (nog) groene mat van het oefenveld f2500,- per kalendermaand vrij. Geheel vrij voor aankoop van een eigen huis, voor aankoop van effekten via de spaarbank, voor betaling van rente en aflossing op een hypotheek van de spaarbank en voor betaling van belasting. Browne (Vst) afgebroken, Romanisjin (Sov)- Pfleger (Wdl) 0-1, Ree (Ned)-Andersson (Zwe) remise. Stand na zeven ronden: 1. Timman 6 punten, 2. Ribli 5,5, 3. Hort en Pfleger 4, 5. Adorjan 3,5, 6. Langeweg, Dzindzindasjvili, Ljubojevic en An dersson 3,5, 10. Romanisjin 3, 11. Miles 2,5 en 1 afg., 12. Ree 2,5, 13. Nikolac 2, 14. Browne 1 en 1 afg. Grootmeestergroep B: Ligterink (Ned)-Borm (Ned) 1-0, Rodriguez (Cuba)-Hartoch (Ned) remi se, De Roode (Ned)-Christiansen (Vst) 0-1, Van der Sterren (Ned)-Van Wijgerden (Ned) 1-0, Ki rov (Bul)-Taulbut (Eng) 14), Janosevic (Jsl>-Joe- soepov (Sov) afgebroken, Balshan (Isrj-Böhm (Ned) afgebroken. Stand na zeven ronden: 1. Christiansen 5 pun ten, 2. Ligterink en Kirov 4,5, 4. Joesoepov 4 en 1 afg., 5. Van Wijgerden 4, 6. Balshan 3,5 en 1 afg., 7. Van der Sterren 3,5, 8. Janosevic 3 en 1 afg., 9. Taulbut, Hartoch en Rodriguez 3, 12. Böhm 2,5 en 1 afg., 13. Borm 2,5, 14. De Roode 1. De afgelopen dagen zijn twee boksers overleden aan de gevolgen van een knock out. Donderdag overleed in Valencia de Spaanse halfzwaargewicht Salvador Pons Tormo en gisteren stierf de Italiaan Ange lo Jacopucci, die na zijn gevecht tegen de Brit Alan Winter het bewustzijn had verlo ren. De als eerste geplaatste Jimmy Connors heeft zich door een simpele overwinning met 6-1 6-0 op de Australiër John Alexan der iri de kwartfinales gespeeld van het internationale grand-prixtoernooi in Was hington, dat een prijzenbedrag van 175.000 dollar kent. De Nederlandse dameszaalhandbal- ploeg heeft haar eerste twee wedstrijden in het zes-landentoernooi te Hongarije ver loren. Hongarije versloeg de Nederlandse dames met 27-11 na een ruststand van 13-7, Joegoslavië won met 14-12 nadat er halver wege de wedstrijd nog evenwicht was ge weest (5-5). Nederland heeft gisteren in het Belgi sche Stabroek een Internationale ploegen tijdrit voor amateurwielrenners gewon nen. De Nederlandse ploeg, bestaande uit Oosterbosche, van Houwelingen, Van Est en Bierings legde de 100 kilometer af in 2 uur en 13 minuten en 28 seconden. Dat betekende een gemiddelde snelheid van 45,986 km. per uur. West-Duitsland bezet te in een tijd van 2 uur 15 minuten en 5 seconden de tweede plaats. Zwitserland eindigde als derde met een achterstand van 2 minuten en 37 seconden op Neder land. Het zag er al snel naar uit dat het treffen Timman-Hort van korte duur zou zijn. De dames werden op de achtste zet geruild en vier zetten later bood Hort remise aan met de woorden „dit toernooi speel je te goed”. Timman accepteerde lachend en voegde in feite nog een rustdag aan zijn programma toe. Dzindzindasjvili had zijn vrije dag be steed aan een bezoek in het casino van Zandvoort en verloor daar elfduizend gul den. Hij was daar nog steeds over aan het treuren, toen zijn partij tegen Ribli begon. Ondanks het voordeeltje van de witte stuk ken stond de ex-Rus binnen de kortste keren verloren. Ribli buitte zijn gemakke lijk verkregen voordeel feilloos uit en be reikte daarmee dat de spanning aan de top behouden bleef. Adorjan, die aanvankelijk zo goed draaide, begint terug te vallen. Gisteren kon hij het onstuimige geweld van Ljubo jevic niet keren. Bijzonder ontevreden over zichzelf gaf de Hongaar de afgebro ken partij nog voor de tweede zitting op. Daardoor kwamen beide spelers op een score van vijftig procent. Zij delen de vijfde plaats met de tegenvallende „Dzin”, de remiserende Andersson en de naar voren komende Kick Langeweg. De ze speelde een goede positionele partij tegen Nikolac, die volkomen werd over meesterd. Het is bekend dat Langeweg op zijn best is in het subtiele spel en daarom was het onverstandig van Nikolac de tac tische wegen te mijden. De uitslagen van de partijen voor de zevende ronde zijn. Grootmeestergroep A: Timman (Ned)-Hort (Tsj) remise, Ljubojevic (Jsl)-Ador- jan (Hon) 1-0, Langeweg (Ned)-Nikolac (Jsl) 1-0, Dzindzindasjvili (Isrj-Ribli (Hon) 0-1Miles (Éng>- BAGUIO-STAD (Reuter). De Sov- jetrussische wereldkampioen schaken, I Anatoli Karpov, heeft gisteren in Ba- guio-Stad de beschuldiging van het uitdagerskamp dat een bakje yoghurt tijdens de tweede partij donderdag een codeboodschap had kunnen bevatten als „belachelijk” bestempeld. Een Hoofddorp-speler bereikt veilig het tweede honk. Tweedehonkman Frank Vos (Terrasvogels) heeft de bal niet in zijn bezit gekregen, terwijl zijn teamgenoot Frank Koks toekijkt. geslonken tot half punt AMSTERDAM (ANP). Door een korte remisepartij tegen Hort heeft Jan Tim man de leiderspositie in grootmeester groep A van het IBM-schaaktoernooi in Amsterdam behouden. Omdat de Hon gaar Ribli echter met opvallend gemak Hoofdscheidsrechter Lothar Schmid die in 1972 te Reykjavik ook de kuren van de Amerikaan Bobby Fischer mee- J I maakte, stapte luchtigjes over de pro- testbrief van Petra Leeuwerik heen, j „Ik heb me met de brief best geamu- I seerd”, aldus de Westduitser. „Het was I een mooie grap, een typisch staaltje I van Engelse humor”. De Russische delegatieleiding over- J handigde Schmid nog wel een memo, onder de titel: „Met betrekking tot yog- j J hurt, mango en gemarineerde kwartel- eieren”. In de mededeling stond onder I meer: „verdachtmakingen aan het a- dres van een van de sterkste spelers in de wereld met betrekking tot een glas yoghurt lijken, op zijn zachtst gezegd, I belachelijk. Aan de andere kant zou het I best wel eens zo kunnen zijn dat er soortgelijke signalen via een verrekij- I ker naar het toneel kunnen zijn overge- I J bracht”. 5 jaar vast 71/z% (rente op rente) 2 jaar vast 61/a% (rente op rente) Per biljet stort u f 697,- resp. f 882,- na afloop van de termijn ontvangt u f 1.000,- V 24 maanden opzegtermijn 6’/a% 12 maanden opzegging 5'/4°o 6 maanden opzegging 43M% Vrij voor aankoop van een eigen huis.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 10