GEEN HINAULT. Gele-truidrager kansloos in beslissende tijdrit k KAS: INTERESSE VOOR VAN IMPE tour in cijfers tourpuntiq n k „Punaises op de weg „IK BEN NU EENMAAL I 99 1 HINAULT: Niet harder tour de France „Ongelooflijk” |i« /z 22eRIT 162 km Ontgoocheld ST.-GERMAIN- <cham',s ENLAYE^ Elysees) Joop Zoetemelk in eerlijk zelfonderzoek: SPORT 19 7 8 ZATERDAG 2 2 JULI 99 Zoetemelk 28.30 (1) 29.03 (4) 59.49 (1) 1.01.16 (5) 1.01.31 (7) 1.00.05 (2) 1.02.42 (18) 1.29.56 (1) 1.33.16 (7) 1.32.32 (5) 1.30.49 (2) 1.39.29 (1) 1.43.39 (9) 1.42.30 (5) 1.40.30 (2) 1.44.08 (13) I Agostinho 29.28 (5) Bruyere 28.41 (2) 22,5 km: 46 km: 66,5 km: finish 72 km: (Van onze speciale verslaggever) NANCY. In een eerlijk zelf onderzoek is Joop Zoetemelk na zijn nederlaag die hem de Tour- overwinning kostte, de harde waarheid niet uit de weg gegaan. Hij zei over zichzelf wat iedereen dacht maar hem niet recht streeks in het gezicht durfde zeg gen. „Ik blijf op mijn zelfde ni veau hangen”, aldus Joop Zoete melk bij het gegeven dat hij voor de vierde keer tweede gaat wor den in de Ronde van Frankrijk. „Ik mis de kwaliteit om eens een goede uitschieter te maken”. Mesnrts^ Sezneg kij- I ge- betreffende punt(: Hinault t J/ 0 Ik kwam niet in mijn ritme BERNARD HINAULT (Van onze speciale verslaggever) Meudon door Peter Heerkens Een ook altijd actuele vraag in de filosofiën over het gemis aan kracht van reek- n op- Euro- >er in Belgi- egen- ;won- ie uit n Est if in 2 Dat 1 van t>ezet- i en 5 rland stand [eder- •ksers cnock :ia de Pons Ange- ;en de verlo- Deze hindernis, waarvan Bernard Hi nault overigens de vele Nederlandse sup porters langs de route niet wilde beschul digen, bleek de enige die de Fransman op het stuk tussen Metz en Nancy was tegen gekomen. Hinault: „Ik reed erg makkelijk. Na vijf kilometer al zat ik helemaal in mijn ritme. Dat op een gegeven moment Agostinho in zicht kwam was een meevaller, omdat hij zich zo sterk weerde dat ik zeker tien kilometer moest koersen voor ik hem voor bij kon. Dat hield er bij mij de vaart in”. (Van onze speciale verslaggever) NANCY. In zijn race naar de gele trui heeft Bernard Hinault op de weg gestrooi de punaises gevonden. „Eerst dacht ik dat er een ongelukje was gebeurd waarbij er glas van een ruit op de weg was blijven liggen”, aldus de Fransman. „Toen ik er vlakbij kwam, zag ik dat het punaises waren. Ik heb er met een klein puntje een in mijn band gekregen. Voor er een gaatje door zou ontstaan, kon ik het door mijn handschoen tegen de band te houden la ten wegspringen”. NANCY. Hoe gevaarlijk het is voor een renner van klasse om zijn hele seizoen af te stemmen op één bepaalde wedstrijd, heeft de wielerhistorie reeds meermalen bewezen. De Tour de France, die morgen middag op de Champs Elysées wordt beëindigd, onderstreept een en ander. Er kan weliswaar gezegd worden dat Ber nard Hinault naar de gele trui is toege groeid, maar evenzeer moet de naam van bijvoorbeeld Lucien van Impe genoemd worden. Voor de Tour-winnaar van 1976 gold de 65e editie van La grande Bouclé immers als hoofdnummer van zijn pro gramma. Ploegleider Fred de Bruyne vindt dat hij te weinig volmachten heeft. „Wanneer dat niet verbetert”, aldus De Bruyne, „dan denk ik dat ik er mijn langste tijd in deze functie heb opzitten”. De Bruyne kwam tot deze verklaring naar aanleiding van ge ruchten als zou hij met ontslag bedreigd worden. Joop Zoetemelk zelf over zijn moge lijkheden om zich fel te weren („de ka bels opvreten”, noemt Henk Lubberding dat): „Ik kan me heus wel eens flink kwaad maken op de fiets. Vandaag nog, in die tijdrit, heb ik me op een verschrik kelijke manier zitten opjutten. Maar ik ervoer weer eens dat ik er echt niet harder door ga fietsen.Het enige wat ik merkte, was dat mijn achterstand op Hinault alsmaar groeide en dat ik steeds meer moeite kreeg om een groter verzet te draaien. Ik had al vrij snel in de gaten dat het een verloren zaak was. Natuur lijk wist ik tevoren dat het uiterst moei lijk zou worden om Hinault te pakken, maar aan verliezen dacht ik niet. Dat doe je als coureur in zo’n situatie nooit, want dan demoraliseer je jezelf op een verschrikkelijke manier. Je leert iets in je gedachten uit te schakelen en je vast te klampen aan het beetje hoop dat er is. Zo’n gevoel van: vandaag zou er wel Ondanks zijn gebroken sleutelbeen zal Hennie Kuiper toch enige verdiensten overhouden aan de eerste criteriums na de Tour. Verschillende organisatoren van Nederlandse wedstrijden blijken hem te willen voor het lossen van het startschot. Peter Bonthuis, manager van de Stichting Bevordering Beroepswielersport, die in Nancy arriveerde voor wat wielerzaken, gaat Kuiper een programma voorleggen. met die Zoetemelk. Hij rijdt zomaar mee, zonder zich echt te presenteren, terwijl hij toch zo’n belangrijke man in het klas sement is”. eens een wonder kunnen gebeuren. Een analyse van de koersmentaüteit van Joop Zoetemelk komt onvermijde lijk ook uit op het punt van geconcen treerd naar een top toeleven. Bernard Hinault bijvoorbeeld kan dat op een enorme manier. „En Jan Raas ook”, weet Joop Zoetmelk. „Maar ik heb dat niet. Dat helemaal richten op een speciaal doel is geen grote kracht van mij. Hinault kondigde dit voorjaar aan dat hij zich helemaal zou toeleggen op de Ronde van Spanje, het criterium National en de Tour de France. Zondag heeft hij ze alle drie gewonnen. Toen ik mij vorig jaar voornam om ook eens zo’n vertrekpunt te nemen en me helemaal op de Tour te richten, liep het fout af. Ik reed een stuk minder dan ik verwachtte. Hinault kan het wel. Dat bewees hij vandaag weer eens. Hij is een uitstekende coureur, die gewoon beter rijdt dan ik. Daar draai ik niet omheen. Als je geklopt bent, dan ben je geklopt en daar moet je rond voor durven uitkomen. Ik heb in deze Tour een paar keer geprobeerd hem eraf te rijden, maar dat lukte nooit omdat hij nog krachten over had terwijl ik aan mijn plafond zat. Meer dan wat ik deed, kon ik absoluut niet. De overtuiging heb ik en daarom hoef ik mezelf niets kwalijk te nemen wanneer ik op deze Ronde terug kijk”. „Meer was niet mogelijk. Ik ben nu eenmaal geen Merckx of een Hinault. aldus Joop Zoetemelk. (Van onze speciale verslaggever Wiel Verheesen) NANCY. Het was niet te geloven, maar de chronometers spraken de waar heid. Vier minuten en tien seconden moest Joop Zoetemelk in de „rit van de waarheid" prijsgeven op Bernard Hi nault. Lang voordat hij in Nancy de Cours Leopold had bereikt, besefte de Neder landse favoriet reeds dat hij weer zonder gele trui op de Champs Elysées zou arrive ren. Dat hij in het etappeklassement niet verder reikte dan de negende plaats, maakte zijn teleurstelling extra groot. Ex-Ajacied Wim Suurbier behoorde gis teren tot de eregasten in de Tour-kara- vaan. De thans voor FC Metz uitkomende voetbalinternational volgde de tijdrit in de ploegleidersauto van Peter Post. Com mentaar van Suurbier: „Wielrennen en vooral de Tour fascineert mij. Ik vind het een geweldig spektakel”. Voordat de 79 overgebleven Tour-ren- ners vandaag in Epernay aan de start verschijnen, hebben zijn een treinreis van 1 uur en 41 minuten achter de rug. De „wielertrein” vertrekt om 8.19 uur uit Nancy, eindpunt van de tijdrit waarin Joop Zoetemelk zijn gele trui aan Hinault moest afstaan. wonder dat Zoetemelk de indruk had te gen een muur te rijden. Joop Zoetemelk om eens, wat hij zelf noemt, boven zijn niveau uit te komen, spitst zich toe op de ploeg waarin hij zit. Met name op ploegleider Louis Caput, die bekend staat als een man met weinig dynamiek in zijn optreden. Zoetemelk zou eens, zo zegt de theorie, de stimulans van een enthousiaste en meer spectacu laire ploegleider moeten voelen. Zoetemelk zelf: „Onzin. De kwaliteiten van Caput hebben hier niets mee te ma ken. Het is nog steeds zo, dat de coureur rijdt en niet de ploegleider.”. Om die reden zal Joop Zoetemelk vermoedelijk na de Tour voor het zevende jaar tekenen bij dezelfde Franse baas. „Waarom”, zegt hij met berusting in zijn stem, „zou ik veranderen wanneer ik ergens goed zit? Er zou iets erg onverwachts moeten ge beuren wil ik naar een andere ploeg gaan”. de als twaalfde. Met deze verrichting was de Nederlandse kampioen niet tevreden. Luberding kon een gevoel van teleurstel ling zelfs niet verbergen. Het feit dat hij op zijn tegenstander voor de witte trui in het klassement van de jonge profs weer ver der was uitgelopen op de Zweed Nilsson, veranderde aan deze teleurstelling niets. „Ik had gehoopt in het algemeen klasse ment een plaats te winnen ten koste van de Spanjaard Galdos”, aldus de nationale ti- telwinnaar. „De kloof tussen ons was am per een minuut. Dat ik na ongeveer 40 kilometer een lekke tube kreeg, wil ik allerminst als excuus gebruiken. Ik reed gewoon minder goed dan ik verwacht had”. De reden van het falen (Maertens werd slechts 17e) was gelegen in een plotseling optredende verkoudheid. „Toen ik enkele kilometers had af gelegd, wist ik al dat mijn hoop ijdel was”, zei hij. „Ik kon heel moeilijk ademhalen. Toen ik na 22 kilome ter de tussentijd hoorde (Maertens stond toen negende op ruim een minuut) was het definitief met mij gebeurd. Ik heb vanaf dat moment toch nog geprobeerd er het beste van te maken, maar het was een onmogelijke opgave”. plaats een kwestie van hard rijden is. De pedalen moeten het doen. Je moet de macht hebben om aan te vallen, even goed als je sterker dan iedereen moet zijn om zo’n allesbeslissende tijdrit op je naam te keer op de eindzege beslag zou leggen. Nu lijkt het erop dat Frankrijk hem al begra ven heeft”. De teleurstelling en de vermoeidheid zijn duidelijk op het gezicht van Zoete melk af te lezen. van egint ijker- g een if de i, om arde oord- door weer i hal- r het idbal- 'ijden ever- andse 113-7, alver- as ge- Ook nu, na het eindelijk aantrekken van de gele trui, wilde Bernard Hinault nog niet horen van een veilige positie. „Ik zeg nog steeds niet dat ik de Tour-overwin- ning al op zak heb”, aldus Hinault. „Ik ben bang voor een valpartij. Het beeld van wat Hennie Kuiper overkwam, staat mij duidelijk bij”. Hoe groot zijn nederlaag zou worden bleek trouwens ook reeds door de tussen tijden van o.a. Bruyere, Knetemann en Wellens, later ook nog van Agostinho en zelfs Mare Demeyer. „Ongelofelijk”, zei Raleigh-chef d’équipe Peter Post in af wachting van Zoetemelks en Hinaults bin nenkomst. „Dat het verschil zo groot zou worden, had ik nooit durven voorspellen”. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Bernard Hi nault (Fra-Git) 97.55.08, 2 Joop Zoetemelk (Ned- Mer) op 3.56, 3 Joaquim Agostinho (Por-Fla) op holes en de en to- golf- p van en bij bleef e Brit nodig nnors nning exan- n het Was- 75.000 Toumarts 23.7.1978 HPC) n, als op de van n om ustus n. Zij ndere leef- inbin- Duits- es zal vlin- 1500 eg 4 x tianca vrije ifette- Belg dat veel zal afhangen van de plannen die bij zijn huidige sponsor, C en A, be staan. Toen deze firma bij het begin van het seizoen plotseling ten tonele verscheen om Eddy Merckx en diens helpers te spon soren, werd een overeenkomst van één seizoen aangegaan. Intussen worden de geruchten steeds sterker dat C en A na afloop van het huidige seizoen allerminst van het wielertoneel verdwijnt. Met Eddy Merckx als ploegleider zou de firma toch van veel publiciteit verzekerd blijven. „Als de ploeg blijft bestaan, zal ik mijn sponsor wel voorstellen om behalve de Tour de France ook de Ronde van Spanje op het programma te zetten”, aldus Van Impe. „Die koers lijkt geknipt voor mij. Het winnen van de Vuelta legt in ieder geval geen abnormale druk meer op mij voor de Tour. En zoiets is alleen maar prettig”. De 21e etappe, die vandaag op het pro gramma staat, zal drie winnaars tellen. Zonder dat de renners van hun fiets stap pen voordat zij in Senlis het eindpunt van de rit bereikt hebben, wordt er namelijk ook bij de doorkomsten in Soissons en Compiegne een volledig klassement opge maakt. Startplaats van deze „vliegende etappe”is Epernay. Zoekend naar oorzaken, zou men Joop Zoetemelk kunnen verwijten dat hij qua karakter geen vechtjas is. Zijn optreden kenmerkt zich altijd door een wat laco nieke, afstandelijke houding. In deze Tour attendeerde Gerrie Knetemann daar nog eens op toen hij in de keuken- praatjes over wat er zich in het peloton zoal afspeelt zei: „Ik weet niet wat dat is De discussies over dat zwakke punt van Zoetemelk zijn in de loop der jaren eindeloos geweest. Zijn eerste ploeglei der bij de beroepsrenners, de vroegere Belgische vedette Brik Schotte, heeft ooit over hem gezegd: „Ik geloof dat niemand daar een verklaring voor kan geven. Hij is een formidabele coureur, maar als het moment aanbreekt waarop hij moet toeslaan, dan is-le er niet”. Rambouillet^^1 „Ik kon niet in mijn ritme komen. Het was alsof ik tegen een muur reed”, zei Zoetemelk na afloop. „Een verklaring voor deze slechte dag heb ik niet. Vanaf het begin wist ik dat ik een verloren strijd voerde. Iedere keer als men mij een tus sentijd doorgaf, hoorde ik dat de achter stand op Hinault groter werd”. Terwijl het nieuwe Franse idool bedol ven werd onder een orkaan van toejuichin gen, ondervond Joop Zoetemelk dat het Nederlandse supportersieger hem niet had vergeten. „Jopie, Jopie”, scandeerde een aantal landgenoten. Het deed de verliezer van de dag echt goed. Heel even voelde hij de harde, wrede realiteit niet. De werkelijkheid was dat hij in het alge meen klassement nu bijna vier minuten achterstand heeft. Om precies te zijn: 3 minuten en 56 seconden. Niemand, ook Zoetemelk niet, durfde gisteravond nog op een wonder te hopen. Zelfs niet tegen de achtergrond van het feit dat sommige be langengroeperingen (met name de mana gers in Frankrijk) vanaf het begin geen aanhangers van Hinault zijn geweest. Aan de nog geen 24-jarige kopman uit de ploeg van Cyrille Guimard viel immers weinig te verdienen, omdat hij zijn criteriumcon- tracten via de chef d’équipe het verzorgen. „We hebben ons de hele Tour de France reeds afgevraagd wanneer Hinault de tol zou betalten voor zijn inspanningen”, zei Zoetemelk. „Telkens bleef het bij veron derstellingen. Geloof nu maar niet dat hij uitgerekend in het laatste weekeinde van de troon valt. Vandaag had hij een supe rieure dag. Ik een ongekend slechte”. In de straten van Verny, amper 22 kilo meter na de start in Metz, had Hinault de achterstand in het algemeen klassement van 14 seconden reeds volledig wegge werkt. Tijdens dat eerste gedeelte van de koers was de Fransman meer dan een halve minuut sneller dan zijn enige oppo nent. Toen Nomeny (46 km) bereikt werd, bedroeg de marge tussen Hinault en Zoete melk ongeveer anderhalve minuut. Geen 30.17 (22) brengen. Ik had die macht niet, maar ik Lucien van Impe heeft uit de gang van zaken zijn conclusies getrokken. „In de moderne wielersport is het niet meer mo gelijk om alles opzij te zetten voor slechts één wedstrijd”, zegt hij. De altijd vriende lijke Belg ziet zichzelf weliswaar niet als een man voor het klassieke werk, maar met zijn klimmerskwaliteiten moet hij toch veel meer pijlen op de boog hebben dan tot dusver werden geschoten. „Nee hoor”, lacht hij. „Wedstrijden als Milaan- San Remo, Parijs-Roubaix, Ronde van Vlaanderen en Amstel Gold Race zijn niets voor mij. De Ronde van Spanje daarente gen lijkt me een ideale gelegenheid om mijn marktwaarde te behouden”. De finish van de Tour de France ligt weer op de Champs Elysées waar de ren ners 125.5 km na de start in St. Germain arriveren. In het hartje van Parijs moeten nog zes ronden van zes kilometer worden afgelegd. Dat Lucien van Impe de Ronde van Spanje noemt, staat geheel los van het feit dat er op het Iberisch schiereiland veel belangstelling voor hem bestaat. Zowel Teka en Kas, de C9 ee Spaanse ploegen in de Tour de France, willen hem een con tract aanbiedèh. Dat met name Kas naar een winnaar zoekt, is niet verwonderlijk. De ploeg van Antonio Barrutia heeft reeds lang voor het bereiken van Parijs opge houden als formatie. Alleen Galdos en Pujol maken nog deel uit van het renners- veld. De kans om over te stappen heeft Joop Zoetemelk in elk geval. Hij kreeg gedu rende deze Tour, zo meldde hij in Nancy, verschillende aanbiedingen. Daarbij blijkt er zijdelings belangstelling van Peter Post te zijn. Zoetemelk: „Zelf heeft Post me er nog niet over aange sproken, maar in de wedstrijd zijn er verschillende keren enkelen van zijn renners bij me geweest om erover te praten. Voor mij een duidelijk teken”. Freddy Maertens behoorde eveneens tot de renners die ontgoocheld de finish-straat verlieten. De ex-wereldkam- pioen had zijn zinnen gezet op de tijdrit. „Ik werd gesterkt in mijn hoop door het feit dat ik in deze Tour steeds beter ging rijden”, vertelde Maertens. „Winnen in de tijdrit waarin Zoetemelk en Hinault hun onderlinge strijd leverden om de eindze ge, leek me fantastisch. Ik had het bewijs willen leveren dat hier weer de Freddy Maertens van twee jaar geleden in actie was”. „Overigens moet nog niet te veel waarde gehecht worden aan de interesse die in Spanje voor mij bestaat”, zegt Van Impe. Met deze woorden bedoelt de 31-jarige Voor de ploeg van Peter Post was de tijdrit een bewijs van de kracht in de breedte. Liefst drie man klasseerden zich bij de eerste tien. Tot hen behoorde Gerrie Knetemann, die na zijn teleurstellende verrichtingen in vorige tijdraces ineens weer tot de toonaangevende figuren in dit specialistenwerk bleek te behoren. Toen 74 van de 78 deelnemers de allesvragende tocht tussen Metz en Nancy hadden vol tooid, prijkte „de Kneet” nog steeds op de bovenste plaats. Pas bij de binnenkomst van Jos Bruyere moest de ritwinnaar van enkele dagen geleden zijn leidende positie definitief prijsgeven. „Ik heb trouwens nooit de illusie gehad deze tijdrit te kun nen winnen”, vertelde Knetemann. „In het begin heb ik niet voluit gereden. Dat deed ik pas in de laatste 30 kilometer”. Behalve Knetemann waren de Belgen Wesemaal en Wellens de renners die de eer van de Post-formatie hoog hielden. Zij legden respectievelijk op de vierde en tien de plaats beslag. Henk Lubberding eindig- ter- no, I og- tel- der I s in ;las :gd, I het er De uitslag van de twintigste etappe (een tijdrit) van Metz naar Nancy over een afstand van 72 kilometer was: 1 Bernard Hinault (Fra-Git) 1.39.29, 2 Joseph Bruyere (Bel-C.A.) op 1.01, Gerrie Knetemann (Ned-Ral) op 1.58, 4 Paul Wellens (Bel-Ral) op 2.37, 5 Joaquim Agostinho (Por-Fla) op 2.51, 6 Marc de Meyer (Bel-Fla) op 3.36, 7 Jean Luc Vanden broucke (Bel-Peu) op 3 46, 8 Francisco Galdos (Spa-Kas) op 3.54, 9 Joop Zoetemelk (Ned-Mer) op 4.10, 10 Wilfried Wesemael (Bel-Ral) op 4.14, 11 Van Impe (Bel- C.A.) op 4.19, 12 Lubberding (Ned-Ral) op 4.29, 13 Seznec (Fra-Mer) op 4.39, 14 Van den Hoek (Ned- Ral) op 4.46, 15 Menendez (Spa-Tek) op 5.39, 16 Martens (Bel-C.A.) op 5.45, 17 Maertens (Bel-Fla) op 5.48, 18 Janssens (Bel-C.A.) op 5.50, 19 Martinez (Fra-Job) op 5.51, 20 Laurent (Fra-Peu) op 5.52, 21 Teirlinck (Bel-Git) op 6.17, 22 Nilsson (Zwe-Mer) op 6.28, 23 Rouxel (Fra-Mer) op.6.39, 24 Vilardebo (Spa-Tek) op 6.50, 25 Bertin (Fra- Git) op 6.53, 36 Thaler (Wdl-Ral) op 8.16, 41 Den Hertog (Ned-Lej) op 8.22, 46 Raas (Ned-Ral) op 8.44, 49 De Cauwer (Bel-Ral) op 9.27, 78 en laatste Tinazzi (Fra-Fla) op 15.39. lov- j ten, I Ba- het urt I een ten nid ren lee- >ro- ?en. nu- J vas I Itje JQfPare rfes/ï] X Gariesf—* ü'ort"’^^ Meudon f CMteautodJ*^ en-Josas Abo Cresselv IS?I weiger me neer te leggen bij de gedach tengang van velen dat ik de Tour nooit zal winnen omdat in de persoon van Hinault een nieuwe vedette is opgestaan. Verle- 1.34.05 (13) den jaar zei men ook dat Thevenet vijf Het verlies van Maertens, de teleurstel ling van Lubberding, de nederlaag van e Nilsson; in totaliteit woog dat alles niet f op teg611 de klap die Joop Zoetemelk had f l til lil lil H f f fz f A moeten incasseren. „Ze hebben vaak ge- - J w J J zegd dat ik te veel rekende en te weinig aanviel”, zei hij. „Tussen Metz en Nancy is NANCY. De strijd tussen de eerste vijf van het algemeen klasse- gebleken dat wielreimen op de eerste ment verliep in de tijdrit als volgt (tussen haakjes de klassering op het Tijdens de persconferentie mocht Joop Zoetemelk de gele trui nog even aanhouden. Bernard Hinault had de zijne ook al aan. 7.04, 4 Joseph Bruyère (Bel-C.A.)op 9.04, 5 Chris tian Seznec (Fra-Mer) op 12.50, 6 Paul Wellens (Bel-Ral) op 14.38, 7 Francisco Galdos (Spa-Kas) op 17.08, 8 Henk Lubberding (Ned-Ral) op 18.38, 9 Lucien van Impe (Bel-C.A.) op 21.02, 10 Mariano Martinez (Fra-Job) op 22.58, 11 Nilsson (Zwe-Mer) op 23.00, 12 Martin (Fra-Mer) op 33.08, 13 Maertens (Bel-Fla) op 34.26, 14 Laurent (Fra-Peu) op 40.00, 15 Romero (Fra-Job) op 49.28, 16 Hezard (Fra-Peu) op 52.00, 17 Menen dez (Spa-Tek) op 53.27, 18 Bittinger (Fra-Fla) op 53.47, 19 De Schoenmaeker (Bel-C.A.) op 54.14, 20 Bazzo (Fra-Lej) op 55.45, 21 Janssens (Bel-C.A.) op 56.19, 22 Martins (Por-Tek) op 57.07,23 Le Lay (Fra-Fia) op 57.40, 24 Raas (Ned-Ral) op 58.57, 25 Den Hertog (Ned-Lej) op 1.02.47, 35 Thaler (Wdl- Ral) op 1.10.22, 43 Knetemann (Ned-Ral) op 1.31.19, 47 Wesemael (Bel-Ral) op 1.36.02, 55 De Cauwer (Bel-Ral) op 1.50.12, 57 Van den Hoek (Ned-Ral) op 1.52.08, 78 en laatste Tesniere (Fra-Fia) op 3.52.54. DAGPLOEGENKLASSMENT: 1 Raleigh (Knetemann, Wellens, Wesemael, Lubberding, Van den Hoek) 8.35.39, 2 C.A. (Bruyère, Van Impe, Martens, Janssens, Laurens) 8.41.21, 3 Mercier (Zoetemelk, Seznec, Nilsson, Rouxel, Perret) 8.46.31, 4 Flandria (Agostinho, De Mey er, Maertens, Van Vlierberghe, Bittinger), 5 Gita- ne (Hinault, Teirlinck, Bertin, Chaumaz, Didier) 8.47.37, 6 Teka (Menendez, Vilardebo, Lasa, Martins, Alfonsel) 8.53.16. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT: 1 Mercier 510.11.32, 2 Raleigh 510.31.17, 3 C.A. 510.59.56, 4 Flandria 511.27.17, 5 Gitane 511.59.18, 6 Peugeot 514.37.08. PUNTENKLASSEMENT: 1 Maertens 188 punten, 2 Esclassan 138, 3 Hinault 121, 4 Bruyè re 100, 5 Raas 81, 6 Thaler 80, 8 Zoetemelk 71. F

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11