El V] voor Borg Tl lotto 1 T NEDERLANDS TOURWEEKEINDE R( EINDSTANDEN TOUR Zege Vessies Zweedse titel Feyenoord: twe keer winst Raas: volgend jaar gooi naar groene trui Gerrie Knetemann over aankoopbeleid wielerploegen: Einde hegemonie #:i FW1 7 M A 19 7 8 JULI 2 4 10 MAANDAG SPORT (Van onze speciale verslaggever) gebeurtenissen kun je in dit metier niet. Je moet vooruit”, zegt hij. tl (Van onze speciale verslaggever) - fl F V PARIJS. Zo succesvol als bijna vier weken geleden de Tour de France voor de Raleighs van Peter Post begon, zo triomfantelijk was ook het slot. Overwinningen van Jan Raas op de voorlaatste dag (nadat Wilfried Wesemael de tussensprint in een „vliegende etappe” had gewonnen) en Gerrie Knetemann op de Champs Elysées, accentueer den de kracht. Geen wonder dat meesterknecht Aad van den Hoek na de dubbele triomf van zijn twee overgebleven kopmannen uitriep: „Geen twijfel mogelijk. Wij zijn toch de besten.” PARIJS. „Successen kunnen niet worden afgedwongen. Voor het leveren van iedere prestatie is de factor geluk medebepalend”. Dat zei Peter Post bijna vier weken geleden toen hij zijn Tourploeg presenteer de. De successen werden ook deze keer behaald. In grote mate zelfs. Terugblikkend op de 65ste editie van „La grande bouclé” overheerst bij de chef d’équipe van de Raleigh-formatie dan ook een gevoel van tevredenheid. Dat hij diep in zijn hart de pijn verbergt over het onfortuinlijke verlies van Hennie Kuiper is niettemin duidelijk. Peter Post heeft in zijn stormachtige carrière als wielrenner en ploegleider echter zoveel meegemaakt, dat hij over deze tegenslag heen stapt, omdat hij in gedachten reeds bij de toekomst is. „Want stilstaan bij won van dit bedrag. ir JAN RAAS gaat als winnaar over de streep in Senlis. Dagploegenklassement: 1. Raleigh (Knete- t Andere formaties immers telden veel minder renners voor wie de toekomst er zonnig uitziet, behalve dan het team van Joop Zoetemelk waarin behalve de Zweed Sveri-Ake Nilsson ook de Fransman Chris tian Seznec zich nadrukkelijk als een man voor het grote meerdaagse werk manifes teerde. Bernaudeau, ploegmakker van Tourwinnaar Hinault, kan eveneens aan dit rijtje worden toegevoegd. Voor de rest waren het „gevestigde namen”, die tussen Leiden en Parijs (via de lange „omweg” door Pyreneeën en Alpen) de aandacht opeisten. Bij Peter Post hebben vernieuwing en verjonging altijd voorop gestaan. Gerrie Knetemann zegt daarover: „De praktijk heeft uitgewezen dat de methode van Post de beste is. Neem bijvoorbeeld de situatie bij Peugeot. In de ploeg van Maurice de Muer zijn het reeds jaren dezelfde figuren die rond Bernard Thevenet gegroepeerd zijn: Ovion, Danguillaume, Laurent, He- zard, Sibille en noem verder maar op. Een weinig sprankelend geheel. Kijk maar een waar na het wegvallen van Thevenet hun best man staat”. zorgde Henk Lubberding er voor dat de witte trui voor de meest beloftevolle jonge re opnieuw bij de formatie van Post te rechtkwam. Als er mutaties in de ploeg van Peter Post komen, houdt de chef d’équipe altijd eerst ruggespraak met zijn drie aanvoer ders: Kuiper, Raas en Knetemann. „Zon der inspraak is het te enen male onmoge lijk om een goede ploeg op de been te brengen”, zegt Post. „Je moet als leider zorgvuldig te werk gaan met het aantrek ken van nieuwe renners. Het is gemakke lijk om iemand aan te werven, maar de vraag of hij qua karakter en functieverde- ling past in het team moet eerst beant woord zijn. Anders zit je later met de stukken”. Ofschoon hij de inspraak ^ls een belangrijke schakel in de keten van suc cessen ziet, wil dit niet zeggen dat Peter Post de verantwoordelijkheid afschuift op anderen, verre van dat zelfs. „Verantwoor ding mag je een topsporter nooit afnemen. Uiteindelijk ben ik het echter die de ver antwoording ten opzichte van de sponsor draagt. Ik heb het laatste woord”. Omdat er nog geen zinnig woord te zeg gen is over het continuëren van Kuipers kopmanschap in het etappe-werk voor zover de persoon in kwestie na deze Tour de France ook niet meer in andere kracht- HENK L UBBERDING, de winnaar van het jongerenklassement, op het podium met een Hollandse schone. „Straks vinden er opnieuw enkele mu taties plaats. Maar concreet staat nog niet vast wie de nieuwe gezichten zijn”. Fedor den Hertog behoort tot de gegadigden. Dat diens huidige (Zwitserse) ploegmak ker, de tijdritspecialist Daniel Gisiger, eveneens onder de hoede van Peter Post komt lijkt evenmin uitgesloten. „Van de Nederlandse amateurs lijkt Jos Lammer- tink me een aardig coureurtje. Jan van Meer eveneens. Ik heb nog even de tijd. Renners, die in een etappewedstrijd na enkele dagen verslechteren heb ik in ieder geval niet nodig”, wil Post nog kwijt. Meer niet. Alhoewel Peter Post over een eventuele nieuwe kopman voor het werk in de grote rittenkoersen (als vervanger van Hennie Kuiper) niets wil zeggen, staat niettemin vast dat de keuze voor zo’n renner beperkt is. Knetemann, de winnaar op de Champs Elysées stelt het duidelijker: „Ze zijn niet voor het oprapen. Als ik straks zou moe ten kiezen tussen bijvoorbeeld Lusien van Impe en Joop Zoetemelk, is het niet moei lijk. Dan prefereer ik Zoetemelk. Hij is meer allrounder dan Van Impe”. eindstrijd versloeg hij zijn landgenoot Ed die Dibbs bij een temperatuur van rond de 42 graden in twee sets: 7-5, 7-5. De overwin ning leverde connors een bedrag op van van het herenenkelspel won Pinner, die als zesde is geplaatst voor de strijd om de open Nederlandse titels in Hilversum, met de een overwinning op voor de Australiërs Mark Edmondson en Bob Carmichael. Zi; Een v versloegen het Hongaarse Daviscupduc ajn „gc Balasz Taroczy/Peter Szoeke met 6-2 6-2. je onb De hoogste score was voor AZ’67 da met de amateur-vierde klasser Zuid Breskens de vloer aanveegde met 1-14 Voor AZ scoorden: Kist (6), Peters (41 Nygaard (2), Tol (1) en Spelbos (1). In Amersfoort won Feyenoord van de plaatselijke eerste divisieclub met 1-6 (0-11 Dat de score hier niet hoger uitviel was tl danken aan het uitstekende keepen var doelman Van Drent. Feyenoord doelpunt te door Van Deinsen (2), Melis, Jansen Plasman, en Houtman. Het tegendoelpun: werd gescoord door Kraak. Zaterdag be haalde Feyenoord ook een zege. Toen werd van derde klasser zaterdagvoetbai Sparta N gewonnen met 0-11 (0-3). Doel puntenmakers: Plasman (2), Van Til (2) Mansveld (2), Houtman, Van der Lem Budding, Melis en Stafleu. Op Terschelling ontmoetten de debu tant in de eredivisie, PEC Zwolle, en eerste divisieblub SC Cambuur elkaar. De Zwol lenaren wonnen met 4-2 na een ruststand van 3-1. FC Den Haag behaalde een magere zege van 1-2 op de Katwijkse eerste klasser zaterdagvoetbai Quick Boys. Voor Quick Boys scoorde Van der Plas, voor FC Den Haag Albertsen en Van Vliet. Roda JC verloor in Haven Westfalen met 2-1 van Wuppertal SV, dat in de twee de Liga uitkomt. Voor Roda scoorde Zieg ler 0-1, maar de Westduitsers trokken de overwinning naar zich toe door doelpun ten van Jacobs en Koch. FC Utrecht tenslotte nam ruim afstand van het nationale politie elftal. In Burg- Haamstede werd het 6-1 voor de Utrechte naren via doelpunten vaan Van Veen (2) Van Tamelen, Rietveld, De Kruik en Smits (eigen doel). Het politie-elftal redde de eer met een goal van Bruinestein. afgestaan. Hij versloeg in de halve finales de Span Timma jaard Antonio Munoz met 6-4 6-1. Barat initiatii zutti, die voor het toernooi op het Melk- glippen halve finales van de Hongaar Balasz Ta- roczy: 6-3 6-7 7-5. reservegetal: 8. In de loterij „Spiel 77” zijn de volger getallen getrokken: 4-6-8-1-4-6- Hiert het toernooi in Stutt- zette zi rustig, In de persoon van Henk Lubberding kwam uit deze Tour de France inderdaad een exponent van een nieuwe generatie naar voren. Een andere belofte voor het grotere werk in de nabije toekomst maak te ook al deel uit van de Post-équipe: Paul Wellens. Alleen daardoor reeds kwam de ex-zesdaagse keizer toch als winnaar uit de strijd tevoorschijn. Eindstand puntenklassement voor ploegen: 1. Raleigh 720 punten, 2. Gitane 933, 3. Flandria 972, 4. Mercier 1072, 5. Peugeot 1144, 6. C A. 1456. FRANCORCHAMPS Het Belgische duo Gordon Price en Teddy Pilette heb ben gisteren in een Ford Capri de 24 uui van Franchorchamps voor toerwagens ge wonnen, waarmee zij een einde maakten aan de hegemonie van de BMW-wagemt die vijf jaar achtereen op het circuit van Francorchamps hadden gezegevierd. nale tennistoernooi van Washington. In de V00rde torenei Ribli ii heeft 24.000 dollar, Dibbs toucheerde de helft bracht in de g AMSI ronde heeft tijdens het gehele toernooi geen set schijnli nis ing DA reus met s melk: Vosm vier: reus Meeu HE) cas (1 zonde Bok, Atsm Omdat hij met zijn punch en koersintel- lect, maar ook met zijn geweldige wils kracht, op alle fronten zijn mannetje staat, durft Raas dan ook naast de regenboog- trui, die binnenkort aan de nieuwe wereld kampioen op de Nümburgring wordt uit gereikt te denken aan de groene trui voor de winnaar van het puntenklassement in de Tour. „Ik ben er van overtuigd dat ik deze keer al niet ver van de tweede plaats afgeweest zou zijn, als ik vanaf het begin mijn zinnen op die groene trui had gezet”, meent hij. „Je moet echter niet vergeten dat wij naar de Ronde zijn gekomen om Kuiper aan de eindzege te helpen. Dan moet je persoonlijke ambities opzij zetten voor het algemeen belang. Ik besef goed dat zo’n situatie zich volgend jaar opnieuw kan voordoen. Het ligt er maar aan met welke plannen onze ploeg naar de Tour vertrekt. Desondanks wil ik een gooi doen naar het groene tricot, waarbij ik zeker incalculeer dat er betere sprinters zijn dan ik”. BAASTAD. Wimbledonkampioet Björn Borg heeft ook het tennistoernooi om de open Zweedse titels in Baastad op zijn naam gebracht. In de finale won dt 22-jarige Zweed zonder moeite van dt Italiaan Corrado Barazzutti: 6-1 6-2. Bon vijfde prijs: 265.707. De extra-tientj( hij uit heeft 1 34. ten g< In de Westduitse lotto zijn de volgend zich k: getallen getrokken: 17 - 39 - 44 - 47 - 48 - 4 op Nik de der gadeel door i verwij moetir eindig was hi ESS nale stellis strijd ber to romer den, t volgt De rt de acht Hort (Wdl>R jin (Sen (Jsl)-D2 Langen 0- Timma li, Pfle( GRO (Ned>-E (Isr) l-l ken, V< tiansen (Ned)-I Rodrig ronde: acht rc rink 5 Wijgert st W d< b< o< ki te 11 w V ki ti al s< les bereikt van het toernooi om de open Zwitserse kampioenschappen in Gstaad. De eerste prijs van gart was ongeveer 18.000 gulden. Jimmy Connors is winnaar geworden de zwa van het met 175.000 gedoteerde internatio- len. M< Westduitse Sylvia Hanika in drie sets: 64 4-6 2-6. In de halve finale zaterdag won Vessies met 6-0, 6-4 van de Zweedse Ingrid Bentzee. De 24-jarige Westduitser Uli Pinna heeft in Stuttgart voor Over een eventueel vertrek van Hennie Kuiper (naar Peugeot, naar Italië?) wil Peter Post nog weinig zeggen. Dat is een zorg voor een later stadium. „Als Hennie terug is uit het ziekenhuis gaan we aan tafel zitten. Wij zullen dan alles op een rijtje zetten. Het zou onverstandig zijn om nu reeds vooruit te lopen op gebeurtenis sen waarvan niemand weet hoe de afloop zal zijn”. Bergklassement: 1. Martinez 187 punten, 2. Hinault 176, 3. Zoetemelk 155, 4. Seznec 90, 5. Agostinho 73, 6. Nilsson 70, 7. Wellens 68, 8. Bittinger 63, 9. Le Lay 54, 10. Van Impe 53. Balasz Taroczy/Peter Szoeke met 6-2 6-2 Ellie Vessies-Appel won de finale veus dr GERRIE KNETEMANN: winnaar in Parijs Tot de details zaterdag behoorde onder meer de steun die Jan Raas kreeg van zijn ploeg en het timen van de beslissende demarrage. „Morgen, op de Champs Ely sées, zal ik mijn best doen om iemand anders van onze ploeg in winnende stel ling te brengen. Ais niemand wil, doe ik het zelf weer”, grapte hij op weg naar het hotel. Nog geen 24 uur later bleek dat Knetemann er wel degelijk veel voor voelde om na Jan Raas de glorie van het etappe-succes op te eisen. Het was ondanks het verlies van Hennie Kuiper enkele dagen eerder met recht: eind in het zicht van de finish had gemaakt. „Ik x goed al goed voor de ploeg van Peter Post. De eredivisieclubs die het afgelope weekeinde ter voorbereiding op het niet we voetbalseizoen start eind augustui vriendschappelijke wedstrijden speelde behaalden vrijwel alle een overwinninf Puntenklassement: 1. Maertens 242 punten, 2. Esclassan 189, 3. Hinault 123, 4. Raas 109, 5. Bruyere 100, 6. Thaler 91, 7. Bertin 79, 8. Bossis 74, 9. Zoetemelk 71, 10. Agostinho 70,14. Lubber ding 56. metingen een hoofdrol opeist blijft het nog stil rond de werkelijke rol van bijvoor beeld Lubberding en Wellens in de Ra- leigh-formatie van het nieuwe seizoen. Voorop blijft de homogeniteit staan, waar van Tourdirecteur Felix Levitan tijdens de voorbije Ronde van Frankrijk herhaalde lijk zijn bewondering heeft doen blijken. „Een ploeg waarvan de kracht in de breed te bijzonder groot is. Ik heb er bewonde ring voor”, aldus Levitan. Peter Post noemt nog geen namen van renners die straks, als het seizoen ten einde is, naar andere werkgevers moeten uitzien. Hij wil dit eerst met de betrokken personen bespreken en hij moet boven dien ook weten wie de nieuwelingen wor den in zijn team. „Ik heb een systeem waarvan ik niet afwijk”, lacht hij als er gepraat wordt over de samenstelling van zijn ploeg in het nieuwe seizoen. „Veel collega-ploegleiders contracteren maar raak, zonder zich af te vragen of alles en iedereen wel bij elkaar past. Ik doe dat wel, gewoon omdat het niet anders kan”. Bij het zoeken naar talent onder de ama teurs heeft Post vaak het verwijt te horen gekregen dat hij zich te weinig in die amateurwereld laat zien. Hij heeft dat ver wijt altijd naast zich neergelegd, niet al leen omdat hij als chef d’équipe van een internationale profformatie nauwelijks tijd heeft om zich vrij te maken voor scouting, maar ook (en* vooral) omdat het oog van de vakman geen dagenlange ana lyse nodig heeft. Didi Thurau werd des tijds gecontracteerd, nadat Post hem bezig had gezien tijdens de training en de strijd om het amateur-wereldkampioenschap in 1974 in Montreal. Meer niet. Zo is het ook gegaan toen Lubberding en andere jonge ren werden aangetrokken. „Ze moeten passen in mijn systeem”, herhaalt Post. PARIJS. Drie etappe-overwinningen én het feit dat hij twee dagen in de gele trui heeft gereden hebben Jan Raas de overtuiging gegeven dat hij in een volgen de Tour de France grotere doelen kan nastreven. De met Hennie Kuiper en Ger rie Knetemann voor een leidersrol gecon tracteerde inwoner van ’s Gravenpolder in de ploeg van Peter Post, heeft boven dien getoond dat hij op sommige lastige momenten (bijvoorbeeld op de Puy de Dome) geen verstoppertje wil spelen. De uitslag van de zaterdag verreden 21ste etappe over een totale afstand van 207,5 kilom- ter, waarbij twee tussen-aankomsten waren op genomen luidt: 1. Jan Raas (Ned-Ral) 5 uur, 58 minuten en 49 seconden, 2. Freddy Maertens (Bel-F.a) op 14 sec., 3. Yvon Bertin (Fra-Git) z.t., 4. Jacques Esclassan (Fra-Pau) 5, Barry Hoban (Gbr-Mer), 6. Regis Delephine (Fra-Peu), 7. Mare de Meyer (Bell-Fla), 8. Wilfried Wesemael (Bel- Ral), 9. Alain Patritti (Fra-Job), 10. Klaus-Peter Thaler (Wdl-Ral), 11. Sherwen (Gbr-Fia), 12. Teir- linck (Bel-Glt), 13. Legeay (Fra-Lej), 14. Mathis (Fra-Mer), 15. Gauthier (Fra-Lej), 16. Martinez (Fra-Job), 17. Fussien (Fra-Fia), 18. Laurens (Bel-CeA), 19. Hinault (Fra-Git), 20. Lasa (Spa- Tek), 27. Lubberding (Ned-Ral), 28. Knetemann (Ned-Ral), 38. De Cauwer (Bel- Ral), 48. Van de Hoek (Ned-Ral), 55. Wellens (Bel-Ral), 59. Den Hertog (Ned-Lej), 61. Zoetemelk (Ned-Mer) allen op 14 seconden, 78. en laatste Hezard (Fa-Peu) 1.20. De uitslag van de 22ste etappe is: 1. Gerrie Knetemann (Ned-Ral) 161,8 km in 4 uur, 22 min. en 46 sec. (gem. snelheid 46.945 km per uur), 2. René Martens (Bel-CeA) op 1 sec., 3. Henk Lubberding (Ned-Ral) z.t., 4. Fedor den Hertog (Ned-Lej) op 2 sec., 5. Yvon Bertin (Fra- Git) op 1.03,6. Jacques Esclassan (Fra-Peu) z.t., 7. Aad van den Hoek (Ned-Ral) z.t., 8. Yves Hezard (Fra-Peu)z.t., 9. José de Cauwer (Bel-Ral) z.t., 10. Dominique Sanders (Fra-Fia) z.t., 11. van den Broucke (bel-Pau) z.t., 12. Delepine (Fra-Peu) z.t., 13. Mollet (Fra-Mer) z.t., 14. Sherwen (GB-Fia) z.t., 15. Hinault (Fra-Git) z.t., 16. Teirlinck (Bel- Git) z.t., 17. Legeay (Fra-Lej) z.t., 18. Wesemael (Bel-Ral) z.t., 19. Rouxel (Fra-Mer) z.t., 20. Durel (Fra-Job) z.t., 22. Thaler (Wdl-Ral) z.t., 45. Raad (Ned-Ral) z.t., 48. Zoetemelk (Ned-Mer) z.t., 78. en laatste Bertolo (Fra-Job) op 2.27. 1.20.20, 41.Vilardebo (Spa-Tek) op 1.21.26, 42. Legeay (Fra-Lej) op 1.29.19,43. Knetemann (Ned- Ral) op 1.30.16, 44. Beyssens (Bel-Fal) op 1.31.55, 45. Mathis (Fra-Mer) op 1.33.54, 46. Alfonsel (spa- Tek) op 1.34.51, 47. Wesemael (Bel-Ral) op 1.36.02, 48. De Carvalho (Fra-Fia) op 1.40.02, 49. De Meyer (Bel-Fla) op 1.41.21, 50. Dillen (Bel-C.A.) op 1.41.31, 51. Sander (Fra)Fia) op 1.41.56, 52. Didier (Lux-Git) op 1.44.54, 52. Muselet (Fra-Fia) op 1.46.16, 54. Patritti (Fra-Job) op 1.50.07, 55. De Cauwer (Bel-Ral) op 1.50.12, 56. Van Vlierberghe (Bel-Fia) op 1.52.03, 57. Van den Hoek (Ned-Ral) op 1.52.08, 58. Quilten (Fra-Git) op 1.53.38, 59. Tinazzi (Fra-Fia) op 1.53.46, 60. Laurens (Bel- C.A) op 2.00.25, 62. Bossis (Fra-Git) op 2.02.36, 63. Chalmel (Fra-Git) op 2.03,31, 64. Van den Brouc ke (Bel-Fia) op 2.03.37, 65. Hoban (GB-Mer) op 2.05.53, 66. Beucherie (Fra-Fia) op 2.07.11, 67. Plet (Fra-Lej) op 2.10.16, 68. Durel (Fra-Job) op 2.17.13, 69. Sherwen (GB)Fai) op 2.17.44, 70. Gau thier (Fra-Lej) op 2.19.16, 71. Budet (Fra-Fia) op 2.19.19, 72. Bertolo (Fra-Job) op 2.26.50, 73. Fus sien (Fra-Fia) op 2.27.04, 74. Bertin (Fra-Git)'op 2.36.16, 75. Gisiner (Zwi-Lej) op 3.49.16, 76. Dele pine (Fra-Peu) op 3.02.42, 77. Coccolo (Fra-Job) op 3.24.16, 78. en laatste Tesniere (Fra-Fia) op 3.52.54. De uitslag van de 24 uur van Francorchamps is: 1. Spice/Pilette (GBR-BEL) Ford Capri, 305 ronden; 2. Vermeersch/Van Hove (Bel) BMW 530, 305 ronden; 3. Peltier/Neve (Bel) BMW 530, 296 ronden; 4. Clark/Liemeux (GBR-Bel) Ford Ca pri, 295 ronden; 5. Brailard/Xheneval (Bel) BMW 530. Eindstand jongerenklassement: 1. Lubber ding, 2. Nilsson, 3. Bittinger, 4 Bazzo, 5. Le Lay. Vorig jaar waren er zeventien gele shirts, acht etappe-overwinningen, de wit te leiderstrui in het klassement voor jonge ren en de zege in het ploegenklassement weggelegd voor de Raleigh-formatie. In de eindrangschikking werd Kuiper toen tweede. De tweede plaats bleef dit keer achterwege, alhoewel niemand dat met zekerheid had durven voorspellen voordat Hennie Kuiper in de afdaling van de Col du Granier het woestenijpad van de Tour verliet. Tegenover de zeventien dagen gele trui (van Didi Thurau) in 1977 en de winst in het ploegenklassement stonden deze keer zelfs meer etappesuccessen dan vorig jaar. De „vliegende etappe” van zaterdag mee geteld, waarin Wilfried Wesemael de tus- sensprint won voordat Jan Raas zegevie rend Senlis binnenstormde, waren er dit keer zelfs elf ritoverwinningen. Daarnaast wist niet dat hij weg was”, sprak de Belgi sche ex-wereldkampioen ontgoocheld. „Dacht je dat ik anders nog een baanronde na de eindsprint met mijn armen in de lucht had rondgereden.” Jan Raas vond het succes niet alleen voor zichzelf een mooie prestatie. „Drie keer een etappe in de Tour winnen is voor iedere renner een droomwens”, zei hij. Belangrijk oordeelde de Zeeuwse finisher ook dat hij zijn ploegmakkers weer geld in het laatje bracht. „Misschien waren som migen aan mij gaan twijfelen”, aldus Raas, „omdat ik na het overrompelend begin in Leiden en St. Willebrord liefst drie keer met een tweede plaats genoegen had moe ten nemen. Als iedereen de zaak nuchter bekijkt moet hij echter weten dat winnen een kwestie is van goed rijden en geluk hebben. Succes hangt af van details.” Eindklassement: 1. Bernard Hinault (Fra-Git) 108 uur, 18 min. en 0 sec., 2. Joop Zoetemelk (Ned-Mer) op 3.56, 3. Joaquim Agostinho (Por- Fla) op 7.04, 4. Joseph Bruyere (Bel-C.A) op 9.04, 5. Christian Seznec (Fra-Mer) op 12.50, 6. Paul Wellens (Bel-Ral) op 14.38, 7. Francisco Galdos :Spa-Kas) op 17.08, 8. Henk Lubberding (Ned- Ral) op 17.15, 9. Lucien van Impe (Bel- C.A) op 21.02, 10. Mariano Martinez (Fra-Job) op 22.58, 11. Nilsson (Zwe-Mer) op 23.00, 12. Martin (Fra- Mer) op 33.08, 13. Maertens (Bel-Fia) op 34.26, 14. Laurent (Fra-Peu) op 40.00,15. Romero (Fra-Job) op 49.38, 16. Hezard (Fra-Peu) op 53.20, 17. Menendez (Spa-Tek) op 53.27, 18. Bittinger (Fra- Fla) op 53.37, 19. De Schoenmaecker (Bel-Fia) op 54.14, 20. Bazzo (Fra-Lej) op 55.45, 21. Janssens (Bel-C.A) op 56.19, 22. Martins (Por-Tek) op 57.07, 23. Le Lay (Fra-Fia) op 57.40, 24. Raas (Ned-Ral) op 58.57, 25. Den Hergog (Ned-Lej) op 1.01.46, 26. Martens (Be-C.A) op 1.02.29, 27. Le Guilloux (Fra-Mer) op 1.03.30, 28. Bourreau (Fra-Peu) op 1.06.33, 29. Perret (Fra-Mer) op 1.06.39, 30. Julien (Fra-Job) op 1.06.55, 31. Pujol (Spa-Kas) oP 1.08.22, 32. ViUemiane (Fra-Git) op 1.08.50, 33. Rouxel (Fra-Mer) op 1.09.19,34. Kelly (ler-Fla) op 1.10.18, 35. Thaler (Wdl-Ral) op 1.10.22, 36. Mollet (Fra-Mer) op 1.13.39, 37. Chaumaz (Fra-Git) op 1.15.50, 38. Teirlinck (Bel-Git) op 1.16.30, 39. Oliva (Spa-Tek) op 1.20.06, 40. Lasa (Spa-Tek) op damesenkelspel. Zij versloeg de 18-jarige toemoc onnen richt ei situatie dacht L de eerste maal ii lamer -ijn tenniscarrière een Grand Prix-to® bord. L iooi op zijn naam gebracht. In de finale teraf d< de mat Meer c 6-2 6-2 7-6 van de Australiër Kim Warwick, ^aar n een week eerder had Pinner de halve fina- nin 661 -S’ mann, Lubberding, Van den Hoek, De Cauwer en Wesemael) 21 uur, 57 min., 2. C.A. (Martens, Dillen, van Impe, Bruyere en Janssens) 21.58.03, 3. Lejeune (Den Hertog, Legeay, Plet, Gauthier en Gisiger) 21.58.04, 4. Peugeot 21.59.05 (66 pl.), 5. Gitane z.t. (129), 6. Mercier z.t. (133). De overwinning van „De Kneet” in Pa rijs was een herhaling van de zege, die Gerben Karstens twee jaar geleden in het hart van de Franse metropool behaalde. Karstens eiste destijds de eerste plaats op, doordat hij een compact peloton op weg naar de eindstreep verschalkte. Knete mann behoorde reeds lang voordat de ont knoping plaatsvond tot een leidersgroep, waarin de Nederlanders goed was verte genwoordigd. Behalve de winnaar van Pa- rijs-Nice (en de rit naar Lausanne) maak ten immers ook Henk Lubberding en Fe dor den Hertog deel uit van het leidend kwartet. De enige niet-Nederlander, de Belgische Limburger René Martens, streed dan ook bij voorbaat een verloren strijd. „De buit is pas binnen als de beer geschoten Is” stond er desondanks op het gezicht van Knetemann te lezen toen hij de weg naar de plaats van huldiging insloeg. Evenals als in de tijdrit van vrijdag tussen Metz en Nancy slaagde de Neder landse kampioen Henk Lubberding er ook dit keer niet in om het verschil met Galdos te overbruggen, waardoor niet de Span- jaard maar Lubberding op de zevende plaats in de eindstand zou zijn geëindigd. Het succes van Jan Raas in de zaterdag- etappe naar Senlis bezorgde Freddy Maer tens een teleurstelling die pas een minuut na afloop van de rit tot uiting kwam. De drager van de groene trui bleek namelijk niet op de hoogte van de sprong die Raas Bij delijk eindige riant, J sterk e De winnende getallen van lotto 29 3 - 5 ^dorja 17 - 27 - 36; reservegetal 8. Het aanti begon deelnemers was 651.479, er was een inle kreeg van 2.796.921 gulden en er is een prijzenp< denspe maar geen e (inclusief de Jackpot) van 1.424.768 gu den. De prijzen: eerste prijs (inclusif Jackpot) 561.219., tweede pri) ƒ132.854., derde prijs 199.281., vierd^an en vallen op de formulieren die eindigen o Eindstand algemeen ploegenklassement: 1. Mercier 562.05.52, 2. Raleigh 562.23.18, 3. C.A. 562.54.14, 4. Flandria 563.21.37, 5. Gitane 563.53.38, 6. Peugeot 566.31.28, 7. Lejeune 566.35.10, 8. Teka 566.67.24, 9. Jobo 567.08.40, 10. Fiat 569.10.29. „Methode Post de beste huisje als eerste is geplaatst, won in de het 111_Z__l TTT»_11 m - -J'den wil De finale van het herendubbelspel lev® ov<

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 10