Vrouw kinderen iolitie Hulde voor Hinault landelsminister Chiel de Boer overleden wurgt vier ladiomeldingen nisleiden Bos mogelijk op de vlucht srael vertrekt ló I HPNDPPPEL *“£*169 i I Spanjeverkeer weer op schema Md I II II I I s. O vandaag: ut het weer 2sruxs 1 a Renault - I I Jas agenda pagina A Vette contracten En verder Strandverwachting Egypte kwaad uit Afrikaanse Spelen het woord is aan... Guerrilla-overval in Thailand Weer buitenland Ümuider Courant 0 SU /E P/GEHELE WEEK GELDIG b I VI I MAANDAG 24 JULI 1978 (ADVERTENTIE! WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR UMUIDEN 68ste jaargang no. 222 rijk an g 13.30 R- 1 Louis Pasteur: Droog weer 2 ....2,3 4,5,7 (Van onze redactie buitenland) BEIROET. De regering van Libanon is vanmorgen in spoedzitting Ijeengekomen om zich te beraden over de ernstige situatie die in het md is ontstaan nadat het in het afgelopen weekeinde tot schietpartij- iwas gekomen tussen rechtse christenen en soldaten van de Syrische ledesmacht. :aties 023- Weerrapporten Binnen- en buitenland Plaatselijk nieuws Kunst 15 Radio en televIsie/Strips.... 14 Beurs8 Sport9,10,11,12,13 w pagina'! in de ?n. te) W - wpem NU ACTUELE MODE GROTE KORTING 22 7ir»hi IJmuider Courant yners en christenen veer slaags in Libanon )t Arrestatie in zaak ontvoering Bracht I (ADVERTENTIE) Zie pagina 2 (ADVERTENTIE) 9 KC AERDENHOUT. Op 81-jarige leef tijd is zondagavond in Aerdenhout de cabaretier Chiel de Boer overleden. Na de oorlog was hij vooral bekend geworden door zijn programma „Gaat u even mee met Chiel de Boer” voor de AVRO-radio. De crematie op het crematorium Wester- veld in Driehuis is aanstaande donderdag om 14.00 uur. M. K. de Boer, van geboorte Amsterdam mer, studeerde in 1923 af als tandarts aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. Tot 1945 oefende hij praktijk uit in Maarssen en Amsterdam. Ritwinnaar Gerrie Knetemann steekt de arm van Bernard Hinault de lucht in als huldeblijk voor de Tour-zege van de jonge Fransman. Naast Hinault de oud-premier van Frankrijk Couve de Murville, die de prijzen van de diverse klassementen mocht uitreiken. Verder op het erepodium Freddy Maertens winnaar van het puntenklassement Mariano Martinez de „bergkoning”en Henk Lubberding, die uit de Tour de France tevoorschijn kwam als de beste van de jonge garde wielrenners. President Sarkis speelt overigens nog steeds met de gedachte om af te treden omdat zijn gezag aan alle kracht heeft ingeboet Waarnemers vrezen echter, dat als hij zijn ambt neerlegt, Israel zich ook met de binnenlandse problemen van het land zou gaan bemoeien en wel door mili taire interventie. De vrouw belde gister morgen zelf vanuit een tele fooncel de politie met de mededeling, dat ze haar vier kinderen had gedood. Die kinderen waren tien, zeven, vijf en drie jaar oud. De vrouw, die vermoede lijk in zwaar overspannen toestand heeft gehandeld, heeft nog geprobeerd zich door ophanging van het le- HENGELO. Een 39-ja- rige vrouw uit Hengelo (Overijssel) heeft gister nacht haar vier dochter tjes door wurging om het leven gebracht. De arrestatie van de verdachte is ge beurd, nadat de politie van Antwerpen DEN HAAG. (ANP) Het is niet uitge sloten dat de oorlogsmisdadiger Wilhelm Bos met een speciaal reisdocument, dat hij zeer onlangs in zijn (Westduitse) woon plaats Hattingen heeft aangevraagd, uit West-Duitsland is vertrokken. ven te beroven maar is daarin niet geslaagd. De politie kon de vrouw CAIRO. Egypte heeft zich zaterdag teruggetrokken uit de Afrikaanse Spelen, die in Algiers worden gehouden. Dat ge beurde nadat een voetbalwedstrijd tussen Egypte en Libië in een vechtpartij tussen spelers, politie, publiek en officials was ontaard. Egypte had de wedstrijd met 1-0 gewonnen. Volgens het persbureau voor het Mid- den-Oosten (Mena) hadden de Algerijnse politiemannen de zijde van de Libiërs ge kozen. Als ik mijn laboratorium bin nenga, laat ik mijn geloofsover tuiging buiten wachten. Na het zwakke frontje, dat vandaag ons land passeerde, zal het morgen droog zijn met een matige zuidwestelijke wind. De temperaturen zullen in de middag oplopen tot 20 graden. Temperatuur van het zeewater 16 graden. De vooruitzich ten voor de komende dagen zijn: boven het vasteland meer hogedrukgebieden waardoor het voorlopig goed strand weer zal blijven. Droog weer met zonnige perioden. Meest matige zuidwestelijke wind. Mini mumtemperaturen circa 12 graden, maximumtemperaturen van 18 graden aan zee tot ongeveer 22 graden in het binnenland. Weersverwachting van het KNMI tot morgenavond: Minister Albeda voorspelt een groot financieringstekort en ziet weinig moge lijkheden nieuwe werkgelegenheid te scheppen. UTRECHT. De rijkspolitie in het dis- ict Utrecht heeft een beroep gedaan op lige radlo-amateurs om op te houden et een spelletje dat de politie als hoogst vaarlijk beschouwt: het doorgeven van ilse meldingen via het mobilofoonnet. Pagina 5: Rood en Wit bracht de cricketploeg van VOC de tweede seizoennederlaag toe. JERUZALEM. (Reuter en AFP) Is- tels minister van Handel, Yigael Horo- ritz, is vanmorgen afgetreden uit protest (fen wat hij noemde een inflatoire be rating. Een woordvoerder van de rechtse militia beschuldigde Syrië ervan dat het zaterdag woonwijken in het oostelijk deel van Bei roet met zwaar geschut onder vuur had genomen. Dertien dagen geleden waren heftige gevechten tussen de militia en de Syriërs geëindigd met een stilzwijgende wapenstilstand. Een woordvoerder van de rechtse militia beschuldigde Syrië van „het voortzetten van de volkerenmoord”. De wijk Hadeth, waar de christenen wonen, werd getroffen door granaten en vuur uit zware machine geweren. Nadat het vuur op de wijk gisterochtend was geluwd kwam het gistermiddag op nieuw tot schietpartijen. Hierbij braken er in de christelijke wijk een aantal branden uit. Aan de zijde van de christenen namen in de strijd ook leden deel van de militia Noord- en Midden-Scandinavie: Eerst vrij zonnig. Twintig tot 25 graden. Later meer bewolking. 17 tot 23 graden. Zuid-Scandinaviö en Denemarken: Half tot zwaar bewolkt. Plaatselijk re gen. Vijftien tot 20 graden. Britse eilanden: Plaatselijk regen of een bui. Vijftien tot 20 graden. Benelux, Noord- en West-Frank- rijk: Toenemende bewolking. Plaatselijk regen. Vijftien tot 20 graden. Centraal Europa: Zonnige perioden Tweeëntwintig tot 27 graden. Spanje en Portugal: Vrij zonnig. Plaatselijk een bui. Vijfentwintig tot 30 graden. Hier en daar meer dan 35 graden Landen rond de Middellandse Zee: Overwegend zonnig en warm tot zeer warm. Vijfentwintig tot 30 graden. Plaat selijk meer dan 35 graden. direct nadat ze haar daad had gemeld, op straat aan houden. Even later vond de politie de lichamen van de kinderen in hun bedjes. Over het motief van de vrouw was gisteren nog weinig bekend. De vrouw was zo overstuur, dat ze niet direct kon worden ver hoord. Een motief zou kun nen zijn, dat de vrouw sinds het begin van dit jaar is gescheiden van haar man. De vader van de kin deren kon niet direct wor den ingelicht omdat hij met vakantie is in het buiten land, vermoedelijk Duits land of Hongarije. De alom verwachte winnaar van de Ronde van Frankrijk, Bernard Hinault, heeft aangekondigd zuinig te zullen om springen met zijn krachten. Hoewel cri- teriumbazen met vette contracten zwaaien weet hij de verleiding te weer staan en stort hij zich niet in de kara vaan, die vermoeiende reizen maakt naar de kermiskoersen, maar werkt een uitgebalanceerd schema van maximaal twintig wedstrijden af. De ronde eindigde, dank zij zeges van Jan Raas en Gerrie Knetemann, zeer succesvol. Verder in onze bijlage Sportief: Pagina 3: Jan Timman leed in het IBM-schaak- toernooi zijn eerste nederlaag. Pagina 4: Kinheim kwam zeer dicht bij het landskampioenschap door een dubbele zege op HCAW en nederlagen van Giants van de Nationale Liberale Partij van Ca mille Chamoun. De schietpartijen zouden zijn begonnen door Syriërs nadat twee soldaten van de vredesmacht door geweerschoten van sluipschutters waren vermoord. De vredesmacht van de Arabische Liga, die 30.000 man sterk is, heeft nog geen officiële verklaring over de beschietingen. De vredesmacht wordt gedomineerd door Syrië. Vorige week zei president Sarkis, die formeel aan het hoofd van deze macht staat, dat deze eenheden moeten worden beschouwd als het wettige leger van Liba non „zolang de hervorming van het Liba nese leger voortduurt. Aan het begin van deze maand kwamen bij vijf dagen duren de bombardementen in het christelijke stadsdeel van Beiroet zeker 200 burgers om het leven. BRUSSEL (ANP). De politie van Antwerpen heeft een man uit Aarschot gearres teerd die ervan verdacht wordt betrokken geweest te zijn bij de ontvoering van de Belgische baron Bracht. Deze man zou de contactman geweest zijn tussen de ontvoer ders en de familie van de Belgische baron, die op 8 maart van dit jaar in een ondergrondse parking in Antwerpen ontvoerd werd en wiens lijk op 11 paril werd teruggevonden op een klandestiene vuilnisbelt in Oelegem. Voor baron Bracht was een losgeld gevraagd van ongeveer 3,5 miljoen gulden. zeer veel tips doorgekregen had, volgend op een televisie-uitzending op 11 mei. De contactman tussen de ontvoerders en de familip van baron Bracht noemde zich „Dexter”. Diezelfde „Dexter” gaf begin april aan de politie inlichtingen waardoor het stoffelijk overschot van de ontvoerde baron gevonden kon worden. Die laatste tip kwam nadat de zoon van de baron een dramatische oproep via tele visie en radio had gedaan om een teken te geven dat zijn vader nog in leven was. Al de tijd dat de baron ontvoerd was, werd het bewijs van zijn in-leven-zijn niet gele verd. Nadat zijn stoffelijk overschot was gevonden, kwam vrijwel vast te staan dat de baron op het moment van zijn ontvoe ring zelf al zo ernstig gewond werd dat hij hoogst waarschijnlijk toen al overleden is. Dit blijkt uit een mededeling van een gemeentelijke woordvoerder in Hattingen waar Bos verbleef. Bos blijkt in Hattingen als statenloos burger te zijn ingeschreven en heeft zeer onlangs een speciaal zoge noemd „Reise-Ausweis” gehaald, nodig om naar het buitenland te kunnen gaan. De man was tijdens de Tweede Wereld oorlog verbonden aan de Duitse Arbeits Kontrolldienst (AKD) en als zodanig heeft hij talrijke Nederlanders die zich aan de arbeidsdienst onttrokken, opgespoord. Verder was hij verantwoordelijk voor tal loze deportaties. Bos was ook geruime tijd bewaker in het kamp Erica in Ommen. BANGKOK (UPI). Communistische guerrillastrijders hebben vandaag in het noordoosten van Thailand zes vrachtau to’s met militairen overvallen. Daarbij sneuvelden vier soldaten en werden er tien ernstig gewond. Premier Begin heeft zijn verzoek om ontslag aanvaard, maar later gezegd dat bij zal proberen Horowitz te overreden lan te blijven. Zijn conflict met Begin heeft niets te maken met de spanningen binnen het aan het bewind zijn Likoedblok wer de aanpak van het vredesvraagstuk. Horowitz die tot de La’ampartij, een techts georiënteerde groep traditionalis ten, behoort, wil dat er op de begroting wordt besnoeid. Maar in plaats daarvan ling het kabinet akkoord met een door minister van Financiën Simcha Ehrlich Ingediende aanvullende begroting die het Wrspronkelijke budget van rond 10 mil jard dollar met ruim 1,8 miljoen dollar nrhoogt. „Pas 48 uur nadat het schriftelijk is iigediend, wordt het ontslag van een mi- lister van kracht, aldus premier Begin, fearmee doelend op een eventuele intrek king van de ontslagname van Horowitz. SCHIPHOL. De vluchten van en naar vanmorgen weer nor- Daardoor worden er politie-auto’s aan bepaald gebied onttrokken, zodat er hulp verleend kan worden als er :elijk iets ernstigs gebeurt. Dit weekeinde waren etherpiraten ken- •lijk actief vanuit een rijdende auto. Er ngen oproepen om assistentie naar aatsen waar op dat moment niets aan de md was. Zo ontmoetten een stuk of tien ilitie-auto’s uit Utrecht, Bunnik en Maar- nsdijk elkaar bij het veemarktterrein. Er as een melding binnengekomen over een ihtervolging van een auto daar in de lurt. Duidelijk werd dat de etherpiraten wel de hoogte waren van de roepnummers in de rijkspolitiewagens, maar dat ze “paalde termen die in het mobilofoonver- ;er gebruikelijk zijn, niet beheersen, óch rukte de politie herhaaldelijk uit. „Je loet ook dubieuze meldingen serieus ne ten”, zegt kapitein J. Bulsing van de rijks- olitie, district Utrecht, „wat die lui doen is rg gevaarlijk. We onderzoeken het na- lurlijk diepgaand. Het is vooral ook zo evaarlijk omdat er politiewagens in vlie- ende vaart ergens op af gaan. Als dat oor een loos alarm gebeurt, is er sprake an een onaanvaardbare situatie.” Een woordvoerder van de Sociale Verze keringsbank in Amsterdam die de uitke ring van de AOW aan Bos verricht, deelde mee dat het onder bepaalde omstandighe den wel mogelijk is een AOW-pensioen uitgekeerd te krijgen als statenloos bur- 8er- (Zie verder pagina 2) -Spanje zijn sinds ®aal op schema. Gistermiddag en gisteravond kregen Ne derlandse vakantiegangers op weg naar of terugkomende uit Spanje en Portugal te ®aken met soms urenlange vertragingen ia verband met de stiptheidsacties van franse verkeersleiders in Zuidfranse ge ile vertragingen gisteren bleken overi- lans minder ernstig dan KLM, Martinair Transavia gistermorgen vreesden. Ge middeld werd er tweeënhalf uur te laat ’aftrokken of aangekomen. Alleen de ’lucht gisteravond uit Ibiza naar Schiphol, dia om negen uur gisteravond had moeten aankomen, kwam pas in de loop van van ochtend binnen Kom maar Juliana- Tel 251353 Haarlem BEZORGKLACHTEN: "Mandag t/m vrijdag van 18.30-19 00 uur «“dag. van 11.30-12.30 uur UtauHand telefoon 02550-10519 «oor Santpoort: 023 - 31 90 53

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 1