Duizenden toeschouwers op Wijk aan Zeeër strand neemt afscheid van wethouder H. J. M. Roozen Manifestatie trok veel belangstelling IN SIMULTAAN-SCHAAKSTRIJD politienieuws GENNA SOSONKO OP DREEF Popfestival bleef in goede bedoelingen steken Bejaarde man beroofd Middenstand Nieuwe stichting maatschappelijke dienstverlening 1 I dm J H. G. HOUTWIPPER LIEP WEER MEE 16.. 66,- 31.. 96,- 21.. 11,- Jongens die gymzaal vernielden aangehouden HMb Ir* 1 BEVERWMK-HEEMSKERK 19 7 8 MAAN DAG 24 JULI (Van een onzer verslaggeefsters) blad), uur. f? Voorbereiding door werkgroep WIJK AAN ZEE. „Noord- post Reddingsbrigade, hier boot één. Wij naderen de „Iris” en nemen zo meteen twee drenke lingen aan boord. Is het de be doeling dat die drenkelingen be wusteloos zijn, over”. Daverend gelach onder de vrijwilligers van de Wijk aan Zeeër Reddingsbri gade. Vooriztter R. Burger grijpt de microfoon: „Hier de Noord- post. Ja hoor boot één, hardstik- ke bewusteloos”. m «OW A w - <1 ■X, Reddingsdemonstratie bleek (Van een onzer verslaggevers) eersteklas publiekstrekker atie re rd (Van een onzer verslaggeefsters) jen een u maar de schade Onder invloed. De Heemskerkse poli- WIJK AAN ZEE. Het popfestival dat zaterdagmiddag door de Stichting Toeris me Badplaats Wijk aan Zee op het (winde rige) Julianaplein werd gehouden, is niet datgene geworden wat de initiatiefne- tot bon met t een ring g-thee, Frede- /ervoer ailparty 'Iname) ibische rs naar ia, om HEEMSKERK. De heer H. G. Houtwipper uit Heemskerk heeft voor de achtentwintigste maal in successie de vierdaagse van Nijme gen volbracht. Ondanks de soms drukkende tem peraturen en de regenbuien op de derde dag wist hij volkomen fit en zonder blaren of spierpijn de eind streep te halen. Met zijn prestatie is de heer Houtwipper in het gebied tussen Alkmaar en Haarlem kampioen-vier- daagseloper geworden. Vrijdagavond bleek op het Wijk aan Zeeër strand weer eens, wat een aantrek kingskracht zo’n reddingsdemonstratie op het publiek uitoefent. Van heinde en verre was men naar het noorderbad geto gen, om getuige te zijn van het spektakel dat op initiatief van de Stichting Toeris me Badplaats Wijk aan Zee door WRB en KNZHRM werd opgevoerd. Doelwit van de reddingsoperatie was de enkele honderden meters uit de kust liggende en daardoor goed zichtbare „Iris”, op welke Umuider schuit normaal hengelsportllefhebbers welkom zijn voor een dagje vissen op de Noordzee, maar die nu de rol van een in nood verkerend schip speelde. Op het schip was, zo wilde het draai boek, brand uitgebroken na een ontplof fing, waarbij enkele bemanningsleden gewond waren geraakt. De WRB werd als eerste om hulp gevraagd. Terwijl de toeschouwers via de geluidsinstallatie van het gebeuren op de hoogte wérden gesteld, kozen drie rubber motorvletjes van de WRB zee om de eerste gewonden van boord te halen. Intussen was ook de KNZHRM gewaarschuwd, die de red dingsboot „Abraham Fock” uit Het gaan Per trekker arriveerde de sloep op het strand, waarna de bemanning zich onder leiding van schipper Piet Schellevis in het druk fotograferende en filmende pu bliek heeft genoten. w Rechts: door de toe schouwers bij de red dingsdemonstratie werd er heel wat af gefotogra feerd en gefilmd. Gezien de grote belangstelling wil de Stichting Toerisme proberen, eind au gustus tot een nachtoefening te komen, waarbij op het strand schijnwerpers zul len worden opgesteld. Vermist wordt een grote partij sigaretten en shag. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse za kenwereld biedt aan de zich in september uit de plaatselijke politiek terugtrekken de wethouder H. J. M. Roozen op donder dag 17 augustus een afscheidsreceptie aan. De receptie wordt gehouden in „De Jansheeren” en begint om 20 uur. HEEMSKERK. De Heemskerkse po litie heeft vier jongens aangehouden die in het vorige weekend op zo’n onvoorstelbare wijze de gehele inventaris van de gymzaal op de hoek van de Bachstraat en de Offen- bachstraat vernielden. Het blijken drie jongens van zeventien en één van vijftien jaar te zijn uit de omgeving van de school. Zij bekenden de vernielingen „uit verve- ling” te hebben aangericht. Eén van deze knapen bekende tevens vorig jaar ook vernielingen te hebben ge pleegd in hetzelfde gebouw. Staatssecretaris Wallis de Vries doet de ze mededelingen in antwoord op vragen van het kamerlid J. J. Voogd (PvdA). Deze had de bewindsman op CRM verzocht eventueel te willen bemiddelen zodat de dienstverlening kon blijven doorgaan en het personeel niet zonder werk zou komen. Het bestuur van de bestaande stichting had besloten de organisatie per 1 januari op te heffen en het personeel te ontslaan. De werkgroep heeft de vorm van een interim-stichting en bestaat uit acht man. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een bejaarde bewo ner van de Maerelaan is beroofd van ƒ2100. De man durfde wegens bedreiging geen aangifte te doen bij de politie. Dat deed een buitenstander wel op grond van een vermoeden dat er iets loos was. De politie kon drie veertienjarige Heemsker kers aanhouden. Zij bekenden de beroving en één van hen vertelde ook, dat hij vorig jaar de grote rode speelkikker bij een school aan de Maerelaan in brand heeft gestoken. Alle drie blijken ook eerder be trokken te zijn geweest bij winkeldiefstal len. Inbraak. Zaterdag is bij de Heems kerkse politie aangifte gedaan van diefstal uit een snackbar op de hoek van de Jan van Kuikweg en de Van Riemsdijklaan. Meegenomen werd ƒ21. beloopt 200,-. Caféruzie. In de Beverwijkse stations restauratie werd zondagmiddag een oude vete uitgevochten tussen een 30-jarige en een 31-jarige Beverwijker. Eén van hen is met een hoofdwond naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht. Brandje. Zondagavond om acht uur raakte de begroeiing op een stukje land achter de Vondellaan in Beverwijk in brand. De brandweer had weinig tijd no dig om dit brandje te blussen. Botsing. Twee bromfietsers raakten in de nacht van zaterdag op zondag fron taal in botsing op het fietspad langs de Spoorsingel. Eén van hen, afkomstig uit Velsen-Noord, bleek onder invloed van drank te verkeren. Hij is in het RKZ opge nomen. De andere bromfietser kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis, maar zijn duo-passagiere moest ook wor den opgenomen. Illegaal. Zaterdagavond laat trok een verlaten auto met nog warme motor langs de Ringvaartweg de aandacht van de Be verwijkse politie. Bij nader onderzoek ont dekte de bemanning van de surveillance wagen een man die zich in het struikgewas ophield. Hij was „op struin” geweest op het terrein van de firma Koster, maar had niets ontvreemd. Bij het onderzoek bleek de man evenwel een illegaal in ons land verblijvende buitenlander te zijn die bij een Beverwijks bedrijf werkt. Deze zaak wordt nader onderzocht en de man wordt eventueel over de grens gezet. HEEMSKERK. De werkgroep zome- ractivlteiten Heemskerk heeft zaterdag eer ingelegd met de openluchtschaakma- nifestatie, die voor het tweede achtereen volgende jaar op het Burgemeester Nie- lenplein werd gehouden. Aan het sitnul- taanschaken en de vierkampwedstrijden namen zeventig schakers deel. Honderden belangstellenden sloegen het evenement gade. Burgemeester J. H. Kok opende het schaakfestijn door namens grootmeester Gennadi Sosonko de eerste zet in diens simultaanpartij tegen dr. Kloek te doen. Als beloning ontving de burgemeester hiervoor een boek over jeugdschaken. Die beloning bleek naderhand wél verdiend, van de achtendertig simultadnpartijen, die Sosonko in de leefkuil moest afwerken won de internationale grootmeester er tweeëndertig, wat hem het uitzonderlijk goede resultaat van 89% overwinningen opleverde. In twee partijen moest Sosonko de eer aan zijn tegenstander later, terwijl hij vier maal remise overeen kwam. Het werd Genna Sosonko, die als enige in Nederland verblijvende grootmeester niet deelneemt aan het IBM-toernooi en die daarom de uitnodiging van toernooi- secretaris Piet Zwart om in Heemskerk de simultaanpartijen voor zijn rekening te nemen graag accepteerde, door zijn oppo nenten niet gemakkelijk gemaakt. De strijd op de achtendertig speelvelden kost te hem de nodige hoofdbrekens, al stelde de eindscore ook hem niet teleur. Naast de simultaanwedstrijden werden op het Burg. Nielenplein ook drie jeugdvierkam- pen en vijf andere vierkampen afgewerkt, zodat in totaal zeventig schakers aan het evenement deelnamen. mers er van hadden verwacht. Het pro gramma ontbeerde een grote publieks trekker: de optredende groepen produ ceerden wel aardig wat geluld, maar boei en kon het muziekfestijn de popliefheb bers niet. De spits van het popfestival, waaraan alleen regionale groepen deelnamen, werd afgebeten door de groep „Fake" uit Heemskerk. Als podium fungeerde een grote oplegger, waarvoor zich wel wat jongeren verzamelden, maar van grote be langstelling was de hele middag geen sprake. Na „Fake” gaf de groep „Straight” acte de présance, gevolgd door „Funky Imperfected"(zie foto)uit Heems kerk. Tot slot speelden de drie groepen gezamenlijk nog enkele nummers. Hoewel het volgens Stichtingsbestuur- der Peter de Vries niet de bedoeling van de Stichting is om aleen maar activiteiten op stapel te zetten, waarbij men tevoren al van een groot publiek verzekerd is. is het toch nog de vraag of het popfestival vol gend jaar weer op het evenementenlijstje van de Stichting Toerisme zal voorkomen. voer om de slachtoffers aan de WRB- vletjes over te geven. Dat betekende te vens het einde van de demonstratie, die met een applaus van de toeschouwers werd besloten. tie maakte processen-verbaal op tegen een 17-jarige Beverwijker die zaterdagavond onder invloed op een bromfiets reed en tegen de bestuurder van een motor met zijspan, die eveneens onder invloed van drank in de berm van de weg langs de Communicatieweg belandde. Dat bleek een 56-jarige Beverwijker te zijn. ■d- Burgemeester Kok opende voor Genna Sosonko diens partij tegen dr. Kloek, daarmee tevens het startsein voor de schaakmanifestatie gevend. Mocht het popfestival van afgelopen za terdag het eerste en enige in z’n soort zijn geweest, dan zullen in elk geval de bewo ners van het Julianaplein en omgeving daar wat geluidsoverlast betreft niet rou wig om zijn. Enkele minuten later zien de duizen den belangstellenden, die zich voor de Noordpost hebben verzameld om getui ge te zijn van de door de WRB en de KNZHRM verzorgde reddingsdemon stratie, hoe twee inderdaad levensecht bewusteloze „drenkelingen” vanuit de WRB-vletjes op brancards worden ge tild, om vervolgens pijlsnel naar de Noordpost te worden gebracht. Bij één van de slachtoffers gebeurt dat wat al te voortvarend: op het trapje van de red- dingspost scheurt het zeildoek van de brancard, waarna de drenkeling-in- kwestie schaterend tot z’n positieven komt, opstaat en wandelend z’n weg vervolgt. Zijn rol is uitgespeeld, maar oliekleding stak en de boot de branding in werd geduwd. Bij de nog altijd over tuigende rookwolkjes producerende „Iris” aangekomen werden enkele ge wonden van boord gehaald, waarna de reddingboot weer dicht onder de kust Als wethouder van ruimtelijke ordening en van middenstandszaken heeft de heer Roozen gedurende een lange reeks van jaren een belangrijke stempel op Heems kerks groei en bloei gedrukt. Zo kwam onder zijn bewind het winkelcentrum in het centrum van Heemskerk grotendeels tot stand, heeft hij een belangrijk aandeel gehad in de binnenkort z’n beslag krijgen de reconstructie van het winkelcentrum Europaplein en is aan zijn inzet tenslotte de realisering van het industriegebied ten westen van de Rijksstraatweg te danken. Het initiatief van het HOC-bestuur om de scheidende wethouder officieel uit te luiden, wordt gesteund door de besturen van de winkeliersverenigingen HWZ, Bachplein en Europaplein. Gestolen. Bij de Beverwijkse poUtie is aangifte gedaan van een inbraak in een kledingmagazijn aan de Breestraat. Gesto len zijn 200 corduroybroeken, een aantal jacks, veertig overhemden en een radio- cassetterecorder met zo’n zeventig band jes. Men kwam binnen met een valse sleu tel. fngebroken is er ook in het troephuis van de padvindersgroep Admiraal van Kinsbergen in het kamp aan de Zeestraat. Onder: met de trekker werd de „Abraham Fock" de branding inge duwd, op weg naar de in nood verkerende „Iris”. BEVERWIJK. Op korte termijn zal in Beverwijk een werkgroep worden ge vormd die zich bezighoudt met het voor bereiden van een stichting die per 1 janu ari de opvolger wordt van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemerland. De dertien werknemers van de bestaande stichting zal worden gevraagd of zij het eens zijn met de nieuwe organisatie. Is dat het geval dan kunnen zij in dienst van de nieuwe stichting komen. t? Links: de rubber mo torvletjes van de WRB haalden de eerste twee „gewonden” van de „Iris” af, die vervolgens per brancard naar de Noordpost werden ge bracht. •w-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7