Spelen leren in ’t begin van de vakantie centrum van Heemskerk AFZIEN OP HET VALSE PLAT met de Zandkraai op de pedalen PPR stelt vragen over I I’ BIJ INVOERING NIEUWE WINKELSLUITINGSWET Shirley als gast n Adrichem-Hoeve Nol Sicking in Duncan’s Pub Gratis film voorstellingen in „De Jansheeren” VELSEN-IJMUIDEN I U I I I 9 7 S 2 s PINSD AG tekst: Joke Dieben-Frerichs foto's Fred Steenman HEEMSKERK. De eerste étappe van de Heemskerkse fietsvierdaagse zit erop. Ruim driehonderd deelnemers door kruisten gisteren op gezag van de Werkgroep fiets van buur thuis „De Zandkraai” het duin- terrein tussen Wijk aan Zee en Castricum. Diegenen die zich voor de zestig kilometertocht hadden laten inschrijven deden tijdens de koers ook Egmond aan. Het parcours omvatte lasti ge cols van de zevende en acht ste categorie, en velen zullen op het valse plat achter de Kruis berg de man met de hamer heb ben ontmoet. Desondanks werd er lustig op los getoerd. hl s» 1 Speelwagen trekt weer door Koopavond op donderdag (Van een onzer verslaggeefsters) in alle IJmondgemeenten (Van een onzer verslaggeefsters) A SHIRLEY HEEMSKERK. Namens de fraktie van de PPR heeft Henk A. Mandos aan burgemeester en wethouders vragen ge steld over de geluidsinstallatie in het Heemskerkse winkelcentrum. Tijdens de winkeldagen worden via deze geluidsin stallatie muziek en reclameboodschappen ten gehore gebracht. Volgens door de PPR ingewonnen inlichtingen is voor acht weken een proefvergunning ver leend voor deze installatie, waarbij recla meboodschappen beperkt zouden blijven tot die ten behoeve van de Heemskerkse middenstand. Aan de PPR-fraktie is gebleken dat de installatie overlast voor de omwonenden met zich mee brengt en dat de reclame boodschappen zich niet beperken tot de Heemskerkse middenstand. Er wordt bij voorbeeld ook reclame gemaakt voor Ra dio Veronica. Dit alles heeft de PPR-fraktie aanleiding gegeven tot het stellen van de volgende vragen aan B. en W. Welk algemeen belang acht het college gediend met het gebruik van de geluidsinstallatie en met het uitzen den van reclameboodschappen? Is het col lege bekend met het feit dat de installatie hinder voor omwonenden veroorzaakt? Acht het college het gewenst dat er recla meboodschappen worden uitgezonden an ders dan ten behoeve van de Heemskerkse middenstand? Is het college bereid een einde te maken aan het uitzenden van die reclameboodschappen? Is het college van zin na afloop van de acht weken een ver- volgvergunning af te geven en overweegt het college in dat geval eerst een advies aan de betreffende raadscommissie te vra gen. HEEMSKERK. In het kader van de ■omeractiviteiten organiseert het Film huis Heemskerk zaterdag 29 juli twee filmvoorstellingen in „De Jansheeren”, i middags voor de jeugd en ’s avonds 'oor de ouderen, 's Middags wordt de film A Night at the opera” gedraaid met de legendarische Marx Brothers, ’s Avonds wordt de film ,JLes fleurs du miel” (ho- oingbloemen) vertoond van de Franse ci least Claude Faralde. IJMOND. Per 1 november wordt de nieuwe winkelsluitingswet van kracht en dat betekent dat ook de IJmondgemeen ten Heemskerk, Beverwijk en Velsen ver anderingen moeten doorvoeren. Alle mid- denstandsvestigingen zullen van die da tum af op de maandagochtenden tot 13 uur gesloten zijn. Het secretariaat van het overkoepelend orgaan van de onderne- merscombinaties in de drie gemeenten heeft inmiddels een circulaire uitgezon den. Ais bindend advies wordt daarin bepaald dat per 1 november de winkels in de IJmond op de maandagen geopend zijn van 13 tot 18 uur, op dinsdag, woensdag en vrijdag van 9 tot 18 uur, op de donder dagen van 9 tot 21 uur en op de zaterdagen van 9 tot 17 uur. In totaal is dit 52 uur per week. Met dit bindend advies volgt het secreta riaat geheel de richtlijnen van het Konink lijk Ondernemersverbond, zoals deze zijn opgesteld na overleg met de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf. Het is het secretariaat bekend, dat veel middenstan ders vast willen houden aan het verworven recht van één dag per week sluiten en daarvoor wordt de maandag geadviseerd. De middenstandsbedrijven met geen of weinig bedienend personeel zullen veel moeite hebben op de donderdagen onafge broken vijftien uur lang geopend te zijn. Aan hen wordt geadviseerd hun zaken op de donderdagen te sluiten van 18 tot 19 uur. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat uitsluitend voor de melkhandel een afwij kende regeling zal gaan gelden. Die houdt in, dat de melkzaken op de maandag van negen uur af geopend mogen zijn en op de dinsdagen na 13 uur sluiten. Deze uitzondering lijkt noodzake lijk in verband met de tijden van de toele verende melkcentrales. Bij de invoeririg van de nieuwe winkels luitingswet worden alle middenstandsza- ken verplicht op de ramen van hun zaken door de landelijke overheid verplicht ge stelde en uniforme affiches te plakken met de openingsuren. De ondernemers in de IJmond zijn van mening dat een nadere aanduiding gewenst is. waarbij Fred met een banddikte verschil de eerste punten voor het bergklasse- ment in de wacht sleept zetten we de concurrentie op flinke afstand. Via de Meeuwenweg bereiken we het duinter- rein. Op het terras zit Annelies Nooi uit de Heemskerkse Jan Ligthartstraat al met haar 8-jarige dochter Francis te beko men van de inspanningen. De koffie met appelgebak schenken ons nieuwe krach ten, en we spreken af een eind met elkaar op te rijden. Annelies blijkt over stayers- kwaliteiten te beschikken. Met zo’n weg kapitein zijn we gedoemd van achteren te blijven zitten. Talrijke konijnen en fazanten flitsen aan ons voorbij, en Fran cis (die naar ze meedeelt op zondagen Franceska Patricia heet) heeft zelfs twee eekhoorntjes gezien, hoewel ze bij nader Henk Zomer trad op in het Trospro- gramma Sesjun. Ab Schaap studeert op het ogenblik aan het Rotterdams conser vatorium bij Leo van Oostrom. Fred Snel begeleidde in het afgelopen jaar Don McLean op zijn toernee door Europa. („Aan de ogen kun je het zien”, zegt Fred. „Als die pupillen zo wijd zijn, er schuim rond de mondhoeken verschijnt en er geconcentreerd maar ietwat slin gerend wordt gereden, dan weet je het: d’n drog is in het spel” BEVERWIJK. Het kwartet van Nol Sicking zal donderdagavond 27 juli optre den in Duncan’s Pub aan de Nieuwstraat. Dit kwartet bestaat uit Nol Sicking, piano, Henk Zomer, drums, Ab Schaap, tenorsax en Fred Snel, bas. Nol is vooral bekend geworden door zijn deelname aan het jazz festival te Laren in 1974. Hij verwierf daar de eerste prijs. zadel. Een vroege démarrage? Nee, za delpijn. Via Beverwijks’ nieuwbouwwijk Wes- tertuinen bereiken we de Zeestraat, en vandaar gaat het over het Zwarte Pad richting Wijk aan Zee. Het zonnetje breekt door en we krijgen er goesting in. Vrijwel gelijktijdig komen de eerste ach terblijvers van de vóór ons vertrokken Karavaan in zicht. Zoiets geeft moraal. Fred schakelt over op een groter verzet, ik duw m’n versnelling in z’n drie en na een korte sprint over een duintopje Alle bedrijven die zich geheel aan de algemene richtlijnen houden ontvangen een blauwe „balk” die zij boven het ver plichte affiche kunnen hangen met daarop gedrukt het woord maandagochtendslui- ting. De bedrijven die de gehele maandag gesloten zijn ontvangen een blauwe band voor boven en aan de zijkant van het affice met de vermelding „gehele maandag-slui- ting. De zaken die op de wekelijkse koopa vond tussen 18 en 19 uur sluiten krijgen een lichtgroene balk voor de onderzijde van het affice. Eventueel ontvangt de melkhandel een rode balk. Het ligt in de bedoeling van het besturen overleg van de ondememerscentrales een kleine brochure in drie talen uit te geven, die onder meer via de VW-bureaus wor den verspreid. Terwijl ploeggenoot Fred Steenman. (in z’n jeugd een niet onverdienstelijk wielrenner) zijn professionele racefiets in elkaar knutselt, vis ik m’n glimmende recreatie-fietsje uit de kofferbak van de auto. Zadel en stuurhoogte zijn tijdens een proefritje in het weekeinde nog eens nauwkeurig bijgesteld, dus veel kan er niet misgaan. Voor het inschrijftafeltje staat een lange rij wachtenden. Een me vrouw vóór me verklaart met een ondeu gende twinkeling m de ogen vanavond de witte was wel in de machine te doen. Maandag, wasdag. Jazeker. Voorzien van routebeschrijving en dagkaartjes voor het duingebied bestij gen we de pedalen. We besluiten er van meet af aan een flink tempo in te zetten. Fred verrijst herhaalde malen uit het BEVERWIJK. Dinsdagavond 25 juli reedt in de Adrichem-Hoeve aan de Adri- hemlaan weer de boogie-woogie en iluespianist André Valkering op. Hij wordt bijgestaan door Chris Vring p basgitaar en door slagwerker Dennis fhite. Dit combo trad al eerder op in de loeve, toen in gezelschap van Rob Kruis- nan en Jaap Castricum. Gast is deze ivond de vocaliste Shirley Zwerus, die ook ichter de piano plaats zal nemen. Shirley, lie in 1976 terugkwam uit Amerika, bracht n ’77 „It’s me” uit, in begin 1978 „Nothing as changed” en „The light I wanna be”, Pet op de B-kant „Making love is good for jou”, kan einde juli van haar tegemoet «orden gezien. In augustus treedt zij op oor de televisie. er verras- de ko men, sommige kin deren zijn niet weg te slaan bij paard en pony die de karren door de wijken trekken. Dit jaar geen handkar, maar een huifkar n nog een klein ponywagentje. Dieren, arren en de trommel trekken de aan lacht. Er stromen altijd kinderen toe en lan komt er ineens van alles uit de speel dagen. Grote dozen met afvalpapier, waar feestmutsen en sjerpen van kan maken. Hokjes afvalhout met een touwtje erdoor ,-aar je, net als op de lege conservenblik- BS, op kunt lopen, hoepels, krijtjes, tiental- >n scharen, het hele arsenaal van de buur luizen aan spelletjes wordt open getrok- ,en om met de kinderen te spelen en ook m hun te leren, dat je in de eigen omge- ing tientallen mogelijkheden kunt benut- bi om buiten te Spelen. Op het Bachplein, waar de speelwagen naandagmiddag stil hield, zijn de vaste tenen tafels al als mogelijkheid aanwezig m er van alles mee te doen. Een grasveld lakbij huis biedt weer totaal andere mo- lelijkheden. Zo konden de kinderen op het lachpléin ook straattekenen en dat is in iet gras onmogelijk. Wat daar dan weer rel kan willen de mensen van de speelwa gen de kinderen aan het begin van de ange vakantieperiode laten zien en erva- Bn, in de hoop dat zij zich ook spelend linnen vermaken als de speelwagen al mg weer is vertrokken. Woensdag komt le speelwagen in Léharstraat, Diepen- rockstraat en Mozartstraat. Donderdag :omen Burgemeester Nielenplein, Van «nnepstraat en Cornells Groenlandstraat an de beurt. In de week daarna trekt de speelwagen e omgeving van het buurthuis „De ichuilhoek" in. t<- Onder: wat ook voor singen uit speelwagen In „A Night at the Opera” verzetten de drie broers Groucho, Chico en Harpo zich *eer tegen alles wat autoriteit is. Zij doen dat in de combinatie van slapstick, muzi- kaliteit en vernietigende, cynische dialo gen Ze tackelen hun tegenstanders en geloven al doende dat het doel de komi- •ehe middelen heiligt, maar alles en ieder een gaat genadeloos voor de bijl onder het spervuur van Groucho’s hapsbapdialogen. „Les Fleurs du Miel” van Faraldo, die eerder bekendheid kreeg met zijn films »Bof” en „Themroc”, handelt over de be- Wjding van de vrouw, een huisvrouw in dit geval en een schitterende rol van Bri gitte Fossey. Het verhaal is simpel. Het begint met een fikse ruzie tussen de vrouw haar man, een filmcriticus. Een wijnbe- Mrger komt op dat moment langs, ge speeld door CLaude Faralde zelf, die tegen W*1 en dank in de echtelijke ruzie wordt betrokken. Als de gemoederen wat gekal- ®eerd zijn wordt hij te eten gevraagd en de vrouw besluit met deze bezorger naar bed te gaan met medeweten van haar echtgenoot, die deze ommezwaai van zijn eigen vrouw naar zijn eigen met de mond beleden beginselen niet kan waarderen. De middagvoorstelling begint om twee ®ir en de avondvoorstelling om acht uur. De voorstellingen zijn gratis toegankelijk. Rechts: afval papier blijkt in eens grote moge lijkheden te bie den. De twee sportief in trainingspak gesto ken moeders die we met hun kinder schaar voorbij spurten zien er volkomen normaal uit. Even later halen ze ons weer in. wanneer we van een kleine onvolko menheid in de routebeschrijving gebruik maken om onszelf een hopje toe te die nen. Aldus versterkt maken we de ach terstand weer goed. Met Fred aan de kop sleurend gaat het vervolgens richting Jo- hanna’s Hof: tijd voor de ravitaillering. inzien gelooft dat het ook bosmuizen geweest kunnen zijn. Bij het bezoekerscentrum „De Hoep”, waar we onze startkaarten laten afstem pelen, scheiden onze wegen. Fred en ik willen de koers nu zo snel mogelijk beëin digen. maar hebben buiten onze geringe kaartleeskwaliteiten gerekend. Daar door kijken de in een moordend tempo koersende Annelies en haar dochter ons toch weer herhaaldelijk in de rug. Weer plakken we aan (zie foto). Bij een wegs plitsing ontwaren we de familie Van Zijl uit Heemskerk, die met hun vier kinde ren van wie de jongste zeven jaren jong is de zestig kilometertocht willen volbrengen. Ook zij kampen met een routebeschrijvingsprobleem (zie grote foto). Voor ons komt nu echter de eindstreep in zicht, en dat is maar goed oók, want de spieren worden gevoelig. Morgen (dins dag) wacht ons de Beemsterroute. Tij dens die vlakke étappe moet de strijd om de witte trui gaan ontbranden: dus dat wordt ongetwijfeld wéér afzien. Heemskerkse buurthuis wij ken HEEMSKERK. Tot en met donder dag trekt de speelwagen van de gezamen- ijke buurthuizen in Heemskerk weer and in de omgeving van „De Zandkraai”, aar „openbaar groen” en pleinen wor- len benut om voor de kinderen „uit te akken”. K F JU

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9