Tweekamp stelde publiek teleur Timman en Ribli namen geen risico sportpuntiq] VERLIES VOOR RCH OP OPENINGSDAG NK-BAAN Kempes: duur w f i >9| OVERWINNING NICOLS, PB SE TWEE MATCHPUNTEN VERSPEELD TEGEN TAROCZY Okker kanshebber Koplopers snel naar remise 19 7 8 JULI WOENSDAG 26 SPORT 17 r O (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Louk San ders heeft zichzelf gistermiddag uit het „Melkhuisje” in Hilversum geslagen. De viervoudig Neder lands tenniskampioen kreeg in zijn partij tegen Balasz Taroczy tot tweemaal toe een matchpunt geserveerd, maar kon er in beide gevallen niet de inspiratie uit put ten om de als derde geplaatste Hongaar buitenspel te zetten. Vooral op het eerste matchpunt ging de Leidenaar op een onge looflijke manier in de fout. Hij had toen de volledige speelhelft van Taroczy tot zijn beschikking om voor de laatste maal fe scoren. In werkelijkheid smashte San ders de bal echter tegen de tribu ne aan. Taroczy stond op dat mo- ment tussen de „rails”, de ruimte l tussen de enkelspel- en dubbel- i spellijn, als een verliezer, die uit- eindelijk toch nog de winnaar werd omdat zijn tegenstander met de winst in handen de controle over zijn slagen verloor. g: gggg tak I w Sanders sloeg zichzelf uit tenniskampioenschap Louk Sanders droogt zijn gezicht af na de nederlaag tegen Taroczy. I miste om zich over de teleurstelling heen JAN PREENEN Tom Okker: weing tegenstand. (Van onze sportredactie) drijf. laats oma oor- 5> Gerrit Möhlman: snel. - voorraa aterdag aldus Taroczy, die de partij na twee uur met een love-game afsloot. itrent >por- julie- te zetten. En dat terwijl Sanders na die onbenut gelaten wedstrijdpunt in de ne gende game van de tweede set nog alle gelegenheid had alsnog af te rekenen met zijn opponent. Niet Taroczy maar Sanders werd uitge rangeerd, omdat hij de mentale kracht Nicols besliste de wedstrijd in de vijfde inning, toen achtereenvolgens Leo Naakt- Taroczy schuwde het initiatief, zag zijn eerste service vrijwel steeds de mist in gaan en leek dan ook de volgende prooi voor’ Sanders te worden op diens weg naar internationale erkenning. De nummer 32 van de wereld leek kortom aan alle eigen schappen die een verliezer kenmerken te voldoen, maar ontsnapte toch nog omdat Sanders op het beslissende moment zich zelf niet aan kon. Daarna verdween met de wilskracht het goede spel van Sanders, die negen games op rij moest prijsgeven alvorens hij nog even tot de wedstrijd werd toegelaten en bij een achterstand van 5-0 in de derde set nog eenmaal mocht tegenscoren. Zelfs de rugklachten van Taroczy („Er zitten een paar spieren dwars, waardoor ik me voor al aan het begin van een partij wat moei lijk kan bewegen”) konden niet verhinde ren dat Sanders (vorig jaar in Hilversum nog kwartfinalist) alsnog te licht werd bevonden. „Toch is hij in vergelijking met „München” een stuk vóóruit gegaan. Ik vond dat hij vanmiddag goed speelde", Tot 5-3 in de tweede reeks leek hij alles te kunnen, bepaalde hij het verloop van de wedstrijd met passeeijslagen en met een spreiding die Taroczy veel te machtig was. geboren, Jan Dick Leurs en Robert Maat over de plaat kwamen. In de volgende slagbeurt sloeg Frank van Rest een solo- home-run en kwam later ook Jersey van Doornspeek binnen. Het laatste punt werd gescoord door Henny Jenken, die via vier wijd en gestolen honk op „twee” kwam, waarna Van Rest, via een twee-honkslag, hem binnenhielp. Na een 6-2 achterstand (na twee slag- beurten), kwam RCH in de zesde inning goéd terug. Ruud Kaestner sloeg de bal over het hek en met Leo Kaestner en Ben Prijs „aan boord” betekende dat 6-5. In de laatste twee beurten stortte RCH ineen. Vier veldfouten boden Storks de kans de wedstrijd zonder moeite te winnen: 11-5. UTRECHT. Baancoach Frans Mahn mag zich te recht zorgen maken. Slaagden vorig jaar nog vijf door hem geselecteerde achtervolgers erin door te dringen tot de kwartfinale van het nationale titelgevecht, bij het dinsdag in het Utrechtse stadion Galgenwaard begonnen kampioenschap bleek het aantal geredu ceerd tot het bedenkelijke totaal van twee: Dick van Egmond en Hennie Stamsnijder. In de strijd om een plaats bij de laatste vier werd Stamsnijder bovendien een halt toegeroepen door de uit de baanselectie ver stoten Ger Slot, zodat het immer grenzeloze optimisme van de vaderlandse baancoach thans volledig geba seerd is op Dick van Egmond. Opmerkelijk in Utrecht was andermaal dat de zo zorgvuldig door Mahn begeleide achtervolgers bijna zonder uitzondering werden verslagen door renners, wier werkterrein op de weg ligt en die deze titelstrijd bijna louter beschouwen als een welkome onderbreking van het wegseizoen of als een laatste middel om via een achterdeur alsnog een selectie af te dwingen voor de komende wereldkampioenschappen in West-Duitsland Daarmee werd opnieuw de stelling actueel, die wil dat de weg nog altijd de beste voorbereiding is voor de baan. Herman Ponsteen, de meervoudige achtervol- gingskampioen bij de amateurs, die vrijdag als zodanig zijn debuut maakt bij de professionals, botste ook in dat opzicht meermalen met Frans Mahn. De voornaamste grief van Ponsteen gold echter de De Hongaar bleek daarna spraakzamer dan Sanders, die aan zijn optreden geen woord meer wilde wijden en alleen nog kwijt wilde dat hij na het toernooi van Leeuwenbergh in ieder geval zal deelne men aan de nationale titelstrijd. In tegen stelling tot Tom Okker, die na vijf jaar is teruggekeerd in Hilversum, waar hij tot nu toe vier maal beslag heeft gelegd op de hoofdprijs. Afgaande op zijn verrichtin gen van gistermiddag moet hij dit keer met de als eerste geplaatste Barazzutti (met 6-4, 6-2 de meerdere van de Chileen Prajoux), Mottran (6-0, 6-1 tegen invaller Bishop uit de VS) en Taroczy opnieuw tot de kanshebbers worden gerekend. Alvorens Möhlman echter dat persoonlijke record had kunnen afdrukken, moest hij een fascinerend ge vecht leveren met Jos Lammerdink, ook al een wegren ner, die de aanval van zijn ploegmakker tot twee keer toe kon beantwoorden, maar uiteindelijk de halve fina les op een fractie miste (5.00.31 tegen 5.01.52) door een gemis aan ervaring en een relatief slechte bochtentech niek. Bert Boom: „Dat heeft hem tenminste drie secon den gekost”. Een te snelle start was er de oorzaak van dat Hennie Stamsnijder in zijn rit tegen de naar eerher stel lonkende Ger Slot, eveneens tiendeii van seconden te kort kwam: 5.05,43 tegen 5.04.90. Het duel der amateursprinters verliep tot de halve finales geheel volgens verwachting. Slechts heel even zag het er naar uit, dat de op de baan debuterende Lex Goudswaard voor een verrassing zou zorgen met zijn overwinning in de eerste serie van de kwartfinales op Sjaak Pieters. De Zwanenburgse sprintbelofte herstel de die vergissing echter prompt en liet de voormalige rugby-international in de twee daarop volgende ritten volstrekt kansloos. Met Sjaak Pieters kwalificeerden zich ook Lau Veldt, de regerende kampioen, Hans Vonk en Andre Boskamp voor de halve finales. In de kilometertijdrit zag het er lange tijd naar uit, dat Jos Lammerdink zijn onfortuin in de individuele pour- suite zou kunnen rechttrekken met een medaille-klasse- ring op de kilometertijdrit. Met een tijd van 1.11,96 voerde de nationale wegkampioen geruime tijd de rang lijst aan, maar uiteindelijk moest hij toch voorrang verlenen aan de sprintselectie van Frans Mahn. Eerst was het de 18-jarige Hans Vonk, de junioren kampioen op de sprint, die dispensatie kreeg om aan dit amateurkampioenschap deel te nemen, die onder de krappe chrono van Lammertink bleef, vervolgens wa ren het Sjaak Pieters en Lau Veldt die met resp. tijden van 1.11,37 en 1.11,46 hetzelfde deden. Sjaak Pieters onttroonde daarmee Lau Veldt als tweede kampioen. Ook Pieters voerde het in vergelijking met vorig jaar aanzienlijk opgevoerde aantal wegkilometers aan als de basis van dit succes. „Want”, meende hij, „ik heb hier duidelijk meer kracht en dat kwam mij vooral in de laatste ronde erg goed van pas. Ik voel me nu ook een stuk sterker als vorig jaar, toen ik veel minder op de weg heb gereden. Dat Keetie van Oosten op de individuele achtervol ging bij de dames nog altijd een klasse apart is, bewees zij gisteravond overduidelijk. Slechts Anne Riemers- ma kon de tijd van de Zeeuwse enigszins benaderen, zodat de finale zonder twijfel tussen dit tweetal zal gaan. eerste G.M.-norm te maken. Van Wijger- den heeft slechts 1 punt nodig om de titel „meester” te verwerven. Wereldkampioen Karpov en zijn 20 jaar oudere uitdager wikkelden de eerste zet ten af volgens Kortsnois geliefde Spaanse opening. In zeven minuten volgden dertien zetten. Met de veertiende zet probeerde Kortsnoi een nieuwtje. Een herhaling van de tweede partij, toen hij Karpov ook op de veertiende zet verraste, toen met d5-d4, nu met Lg4-h5. Een zeldzame variant, die volgens kenners sinds 1944 na de partij tussen David Bronstein en Salo Flohr in top-schaak niet meer is gespeeld. Karpov nam 39 minuten bedenktijd en antwoord de met h2-h3, waarmee hij zijn tegenstan der de kans bood terug te keren naar het verloop van de tweede partij. De 47-jarige ex-Rus ging hier niet op in, getuige zijn volgende zet: Tf8-e8. De wereldkampi oen verviel in een herhaling van zetten, waarin Kortsnoi hem na een ruim een half uur durende overpeinzing volgde. De vierde remise werd in het kamp van de uitdager gezien als een psychologische overwinning. Secondant Stean: „Karpov voelde zich duidelijk ongelukkig met de stelling. Hij koos met de zeventiende en volgende zetten voor de zekerste weg en stuurde zichtbaar op remise aan.” Het yoghurtincident bleef gisteren ach terwege. De partij duurde slechts honderd minuten, waardoor Karpov niet toekwam aan het nuttigen van zijn verse hap. In eerdere confrontaties werd Karpov eerst na tweeëneenhalf uur de yoghurt overhan digd. Na afloop klaagde de wereldkampi oen over zijn stoel. Hij zou te laag zijn, waardoor het „overzicht” niet optimaal is. Voor de vijfde partij, die morgen op het programma staat, zal een nieuwe zetel uit Manila worden overgevlogen. De vierde partij had het volgende ver loop: Viktor Kortsnoi gaat zitten zonder Karpov in de „bleekblauwe ogen” te wil len kijken. AMSTERDAM (ANP). In de tiende ronde van het IBM-schaaktoernooi heb ben de aanvoerders geen enkel risico ge nomen. Ribli bood tegen Ree al vroeg remise aan en Timman accepteerde het remiseaanbod van Dzindzindasjvili kort daarop. De strijd om de derde plaats wordt aangetrokken door Hort, die af brak in een stelling met reële winstkan sen. Ljubojevic heeft slechts minimale kansen om zijn voordeeltje tot gelding te brengen in een theoretisch interessant eindspel van toren tegen loper. RCH 0-2-0-0-0-3-0-0-0- 5 Storks 3-3-0-0-0-0-0-2-3 11 Werpcijfers RCH: De Boer (2) 0-2-5-0- en Leo Kaestner (7) 8-0-3-5. Storks: Brons- geest (9) 5-3-8-3 Okker hoefde niet meer dan 50 minuten uit te trekken voor Joaquin Loyo-Mayo. De 32-jarige Mexicaan meldde zich vorige week zonder enige illusie voor het kwalifi catietoernooi. Hij reserveerde voor slechts twee nachten een hotelkamer, maar moest dat verblijf met twee nachten verlengen toen hij als „gelukkige verliezer” werd toegelaten tot het hoofdtoernooi. De tame lijk humoristisch ingestelde Mexicaan mocht zich zeven games de gelijke wanen van Okker. Toen was zijn spel gespeeld en kwamen zijn verliescijfers al snel tot stand: 3-6, 2-6. Een derde Nederlander, de Hilversum mer Rolf Thung, toonde zich weer eens van zijn grilligste zijde tegen de 38-jarige Australiër Bob Carmichael, die twee sets last had van de donderdag 27 jaar wor dende Nederlander. Carmichael begon, ondanks een achterstand van 3-1 met winst (6-4), verloor daarna in een chaoti sche tweede set met vijf doorbraken met 7-5 en rondde zijn werk tenslotte met 6-2 af. Als verliezer kon Thung onder meer steun zoeken bij de Fransman Eric De- blicker, die zijn plaatsing (hij stond als achtste genoteerd) tegen de Australiër Mark Edmondson niet kon waarmaken. BAGUIO STAD (Reuter, UPI). De eerste partij van de tweede week (de vier de in totaal) in de tweekamp tussen Ana toli Karpov en Victor Kortsnoi om de wereldtitel schaken vertoonde gisteren in Baguio Stad opvallend veel overeenkom sten met de eerste twee partijen van vori ge week. Met de eerste ontmoeting had de vierde partij gemeen, dat het korte ver loop de schaakliefhebbers danig teleur stelde. Met het tweede treffen was de overeenkomst nog groter. De eerste der tien zetten van de tweede en vierde partij waren exact dezelfde. •:w.. MADRID (ANP). De Spaanse voet balbond heeft besloten na beëindiging van het seizoen 1979/80 een nieuwe rege ling in werking te stellen, die de import van buitenlandse voetballers strenger moet beperken. De Limburger Jan Krekels heeft gister avond het achtste „Wonder van Obbicht”, een wegwedstrijd voor beroepsrenners over 100 kilometer, gewonnen. Krekels won de eindsprint van een groepje van vijf man, waarin Adrie van,Houwelingen twee de en Johan van de Velde derde werd. Krekels deed over de 100 kilometer 2 uur, 15 minuten en 37 seconden. De amateure- ditie van het „Wonder” werd gewonnen door de Maastrichtenaar Ad Wijnands. De winnaars van andere criteria gister avond waren: Gerrit Brokelman (Harden- berg) in Hardenberg; Bas van Lamoen (Rosmalen) in Gorkum en Bert Wekema (Peize) in Appelscha. De kersverse eredivisieclubs MVV en PEC Zwolle speelden gisteravond een oe fenwedstrijd. MW won met 8-1 van Wil lem I en PEC zegevierde met 4-3 over zondagamateurkampioen Hoogeveen. Henry Rono, viervoudige wereldrecord houder, heeft zijn tweede Afrikaanse titel binnen. Na zijn zege op de tien kilometer won hij ook de 3000 meter steeple chase in 8.15,9, ruim tien seconden boven zijn we reldrecord. Tot dusver gold de regel, dat per team twee buitenlanders qpgesteld mochten worden. Met ingang van het seizoen 1980/81 wordt deze clausule gewijzigd in: dat er per elftal twee spelers mogen wor den opgesteld, die niet speelgerechtigd zijn voor het Spaanse nationale elftal. Dat houdt bijvoorbeeld in, dat Mario Kempes, die kortgeleden één miljoen gul den ontving voor zijn tweede (Spaanse) paspoort, vanaf dat tijdstip weer onder de „buitenlanders-clausule” valt. Kempes be zit de Argentijnse nationaliteit en mag volgens het FIFA-reglement niet uitkomen voor het Spaanse nationale team. Sanders kreeg de matchpunten namelijk sp de service van Taroczy bij een voor sprong van 5-3, zodat Nederlands tweede prof met zijn eigen opslag alsnog orde op I zaken had kunnen stellen. Dat dat bepaald niet gebeurde (de cijfers werden tenslotte 6-3, 5-7,1-6) was voor Taroczy geen verras sing: „Het was een psychologische kwes tie. Toen hij die gemakkelijke bal miste, was hij helemaal weg. Dat de wedstrijd daarna zo is verlopen, had ik wel min of meer verwacht. Bij hem brak iets, terwijl ik er juist nieuwe kracht door kreeg. Ik moet er wel bij zeggen, dat ik het nodige geluk heb gehad. Sanders had me op een gegeven moment volledig in zijn macht. Had hij die bal in geslagen, dan was het (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM/HEEMSTEDE. Tetramin Nicols heeft gisteravond in het Pim Mu- lierstadion de inhaalwedstrijd tegen Ol- ga/ADO gewonnen met 6-0. Het was een wedstrijd om des keizers baard, omdat de degradatie in de hoofdklasse al is be slecht (ADO en Euro Stars spelen volgend jaar in de eerste klasse). t Ook RCH Cementbpuw speelde een wedstrijd, waarin niets meer op het spel stond. Tegenstander D-Tours Storks uit Den Haag is al kampioen en gaat de hoofd klasse versterken. Nicols 0-0-0-0-3-2-1-0-X 6 ADO 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 Werpcijfers Nicols: Giroldi (9 innings) 9-1- 3-5 ADO: Volkerijk (6) 7-1-7-3 en Van Hees (2) 1-1-3-0. De uitslagen van de tiende ronde zijn: Grootmeestergroep a: Hort (Tsj)Pfleger (WD1) afgebr., Browne (Vst)Andersson (Zwe) 0- 1, Ribli (Hon)Ree (Ned) rem., Nikolac (Joe) Romanisjin (Sov) 0-1, Adorjan (Hon)Miles (Eng) 1-0, Timman (Ned) rem., Ljoebojevic (Joe) Langeweg (Ned) afgebr. Hervatte partijen uit de negende ronde: Ree (Ned)Browne (Vst) afgebr. Uit de zevende ron de: Miles (Eng)—Browne (vst) rem. Stand na tien ronden: 1. Timman 7‘/2,2. Ribli 7, 3. Dzindzindasjvili en Andersson 5‘/2,5. Ljoeboje vic, Pfleger en Hort 5 1, 8. Adorjan en Roma nisjin 5, 10. Langeweg 4’/2 1,11. Miles 4,12. Ree 3‘/2 1, 13. Nikolac 3, 14. Browne IV2 1. Grootmeestergroep b: Borm (Ned)Joesoepov (Ned) 0-1, Taulbut (Eng)Böhm (Ned) 1-0, Van Wijgerden (Ned) Balshan (Isr) rem., Christiansen (Vst)Janose- vic (Joe) 1-0, Hartoch (Ned)Kirov Bul) rem., Ligertink (Ned)Van de Sterren (Ned) 1-0, Ro drigues (Cub)—De Roode (Ned) rem. Hervatte partijen uit de achtste ronde: Taulbut (Eng) Janosevic (Joe) afgebr. Stand na tien ronden: 1. Christiansen 8, 2. Joesoepov 7’/2, 3. Van Wijgerden en Ligtèrink 6V2, 5. Balshan en Kirov 5, 7. Hartoch 4 1, 8. Taulbot 4 1,9. Rodirguez, Böhm, Borm en van de Sterren 4,13. Janosevic 3 1,14. De Roode 3. Beide koplopers hadden wit en vooral bij Ribli-Ree verwachtte men een harde strijd. Hans Ree speelde de opening echter met zoveel zelfvertrouwen dat Ribli reeds na een vijftiental zetten remise aanbood. Ondanks het lichte initiatief dat Ree toen had nam hij het aanbod aan. Op dat mo ment stond Timman al niet zo goed meer. Hij had een scherpe variant van de Pirc- verdediging gekozen. Zijn tegenstander wist daar, zoals later bleek, echter veel meer van. Bevreesd voor het goede gesternte waar onder Timman dit toernooi speelt stelde „Dzin” remise voor, wat gretig geaccep teerd werd. De ronde was toen nog geen uur oud. De enige partij die in de eerste zitting verder tot een einde kwam was Adorjan- Miles. Beide spelers stonden in het begin van het toernooi bovenaan maar zakten gestadig terug. Omdat de middenmoot dicht op elkaar zit betekent het verschil tussen winst en verlies vele plaatsen. Adorjan won op fraaie wijze en klom op naar de zevende plaats. Hort gaat winnen van Pfleger. In een moeilijke strijd kreeg hij de positie onder controle, wat uitmondde in pionwinst. Pfleger had zeer goed getaxeerd dat juist deze wijze van spelen de meeste remise- kansen biedt. Objectief bezien moet het materiële voordeel ten slotte toch de doorslag geven. Ljubojevic-Langeweg werd een drama. De zwartspeler had via diepzinnige manoeuvres de witte stelling volledig kapot gemaakt. Slechts schlabo- nezetten konden nog redden. Inderdaad liet Langeweg zich weer van de wijs bren gen. Het resterende eindspel (wit: Kgl, Ta5, pion f2; zwart: Kg8, Lf8, pion b4) is hoogst interessant. In de b-groep zijn evenals in de a-groep twee „killers”, de heren Christiansen en Joesoepov wonnen beiden zonder zichtba re inspanning en hebben een zeer hoge score. Joesoepov, de jeugdwereldkampi oen, behoeft nog l’/a punt uit drie om zijn luiden l emel el 026 Uitslagen: enkelspel, eerste ronde: Mottram (Gbr) Bishop (VS) 6-Ó, 6-1; Carmichael (Aus) - Thung (Ned) 6-4, 5-7, 6-2; Okker (Ned) - Loyo Mayo (Mex) 6-3, 6-2; Edmondson (Aus) - Deblic- ker (Fra) 7-5,6-1Barazzutti (Ita) - Prajoux (Chili) 6-4, 6-2; Pinner (Wdl) - Gehring (Wdl) 6-2, 7-5. Dubbelspel, eerste ronde: Drewett Carter (Aus) Fillol/Munoz (Chili/Spa) 7-5, 3-6, 6-4; Holl/Fbk (Wdl/Ned) - Proisy/Deblicker (Fra) 6-1, 3-6, 6-3 voor mij over geweest. Ik had die bal dan nooit meer kunnen bereiken”. De tweekamp van Taroczy en Sanders, dinsdag in Hilversum, vertoonde enige overeenkomst met het duel dat zij op 25 mei dit jaar in München tegen elkaar uit vochten. Ook toen pakte Sanders de eerste set. Het vervolg verschilde echter nogal. In Zuid-Duitsland werd Sanders na zijn voortvarend begin naar een regelmatige nederlaag gespeeld (6-3, 3-6, 5-7). In Hilver sum speelde Sanders bijna twee sëts met de 24-jarige Hongaar, winnaar van de „open Nederlandse” in 1976, die in die fase slechts sporadisch kon aantonen dat hij tot de betere gravelspelers moet worden gere kend. De sinds 1973 als nummer één in zijn land genoteerd staande Taroczy reikte vo rige week nog tot de halve finale in het Zweedse Baastad, waar hij werd afgestopt door Barazzutti. Daarnaast heeft hij in Ocean City in februari voor het eerst een toernooizege behaald in de Verenigde Sta ten, door onder meer in de halve eindstrijd af te rekenen met Ilie Nastase. De vorm waarin hij bij die gelegenheden verkeerde, was op het Melkhuisje echter lange tijd ver te zoeken. Karpov: wit Kortsnoi: zwart. 1 e2-c4 c7-e5, 2 Pgl f3 Pb8-c6, 3 Lfl b5 a7-a6, 4 Lb5-a4 Pg8-f6, 5 0-0 Pf6xe4, 6 d2-d4 b7-b5, 7 La4- b3 d7-d5, 8 d4xe5 Lc8-e6, 9 c2-c3 Lf8-c5, 10 Pbl-d2 0-0,11 Lb3-c2 Le4-f5,12 Pd2-b3 Lf5-g4,13 Pb3xc5 Pe4xc5, 14 Tfl-el Lg4-h5, 15 h2-h3 Tf8- e8, 16 Lcl-f4 Pc5-e6, 17 Lf4-cl Pe6-c5, 18 Lcl-f4 Pc5-e6, 19 Lf4-cl. Remise door herhaling van zetten. V Möhlman snel in achtervolging langdurige trainingskampen, die aan het nationale baankampioenschap voorafgingen. Met die voor Nederlandse begrippen razendknappe score (5.00.31 was beter dan de finale-tijd van Ponsteen van vorig jaar) leverde Gerrit Möhlman nogmaals het overtuigende bewijs van de „wegtheorie”. Ongeacht de afloop van zijn halve-finaleduel tegen Geert Schipper (de andere halve finale gaat tussen Dick van Egmond en Ger Slot) kan het niet anders of Frans Mahn zal alsnog een beroep op hem doen voor het komende wereldkam pioenschap in München. Mahn: „Daar heb ik ook totaal geen moeite mee. Hij is tenslotte altijd een van mijn beste mensen geweest". 2 lij ;X

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17