B. en W. in advies aan de gemeenteraad B. EN W PARKEERGARAGE OP MEERPLEIN Duizenden belangstellenden bij zeepkistenrace van VVV KOERSEN OP D’N HELSE MAKKADAM GEEN X met de Zandkracii op de pedalen HMi I'S r b ■ram Westerhout Hoofdbezwaar ENIG DEELNEMENDE MEISJE WON DE WEDSTRIJD ir Forse buit bij inbraak in garage Verdovende middelen gevonden Verlenging Alkmaarseweg naar Spoorsingel Deelplannen Prijsmechanisch parkeren een noodzaak MH 9 8 WOENSDAG 2 6 JULI 19 7 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK - f HEEMSKEKK. De Gerrit van Assendelftstraat vormde slechts een voorproefje. Hotse- botsend over de kasseien, regel matig uit het zadel komend om de geteisterde achterwerken nog wat te sparen, doken de deelnemers aan de tweede etap pe van de Heemskerkse fiets vierdaagse dinsdag de polder in om de Beemsterroute te gaan volgen. Zowel de veertig- als de zestig-kilometerrijders werden geconfronteerd met een traject, waarvoor in het wielerjargon maar één goede uitdrukking be staat: d’n helse macadam. Velen zullen na dit hobbelparcours enige moeite hebben met zitten. Afzien blijft kortom het parool. tekst: Joke Dieben-Frerichs foto's Fred Steenman S 1 en oostelijke ringweg ónmogelijk B. en W. tekenen daarbij aan, dat overi- (Van een onzer verslaggeefsters) I, •A Ontspannen toeven door het polderlandschap achter Heemskerk. A Op alles voorbereid. Westelijke randweg noodzakelijk maar met biefstuk in plaats van Deven ter koek ontbijten? De knapzak bevat alleen hopjes, wederom zijn we de liga’s vergeten. We verbijten ons en peddelen verder. Er staat een reiger in de vliet, op een hek zit een drietal grote kraaien en daar ligt zowaar een doodgereden mol. Holland, wat ben je toch mooi. Een groepje voor ons vertrokken cou reurs komt in zicht. Fred gaat in de beugels, ik steek een groter tandje en al spoedig hebben we het gat gedicht. Met de wind in de rug snellen we voorwaarts, passeren het gasstation en rijden weldra Assendelft binnen. „Een klassiek voor beeld van lintbebouwing”, meldt de rou tebeschrijving, „een ruim zeven kilome ter lang dorp met houten huizen en vro lijke slootbruggetjes” - helaas hebben ze alleen vergeten er een restaurant aan toe te voegen. We beklimmen de dijk richting Buiten huizen en bij de pont vinden we dan eindelijk wat we zoeken: een cafetaria met de uitnodigende naam „Koffiestop”. Dat doen we. De koffie is uitstekend, maar de tegelijkertijd bestelde broodjes ham blijken hun uiterste verkoopdatum reeds lang gepasseerd. Op ons tandvlees rijden we verder. (Fred wijst op het pompje, dat onder het zadel van z’n racefiets gemonteerd Vroeger wilde het nog wel eens voorko men, dat een pedaleur z’n naaste concur rent met dat pompje een doodklap ver kocht. Om dat te voorkomen koersen ze tegenwoordig zonder dat attribuut”). Langs het kanaal gaat het op Nauerna aan, waar in de kantine van de jachtha ven een controlepost is ingericht. Er staan wat fietsen buiten. Op de bagage drager van één rijwiel wordt een levens grote fietspomp meegetorst. Zekerheids- wo- ities. allen ding lijke a de flan- atste hun aan- inleg inde ont- i het e e (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. In het kader van de VVV-evenementen is de zeepkistenrace ongetwijfeld een grote publiektrekker. Dinsdagavond verzamelden zich duizen den belangstellenden rond het parcours in de Zwaanstraat. Het aantal deelnemers was dit jaar ook groter en kwam op drieëntwintig. •ir Spectaculair evenement in de hellende Zwaanstraat. Aanleg van deze oostelijke randweg in Heemskerk is niet mogelijk, omdat de op de door de insprekers gehanteerde kaar ten aangegeven maagdelijke gebieden in middels zijn of worden bebouwd. Voor de genoeg verzorgers langs de baan om het euvel te verhelpen. Een ongelukje deed zich voor toen één der deelnemers bij een snelle afdaling met een te grote wagen het stuur niet meer kon houden, maar dat liep allemaal goed af. Hoofdbezwaar is, dat dit plan juist het doorgaand verkeer in de woonwijken zou brengen (verkeer dat het aansluitpunt op de rijkswegen nabij de Hoflaan gaat zoe ken of daar vandaan komt). De Spoorsin- De Westelijke Randweg zal naar de me ning van B. en W. beslist geen aanvullen de barrière-werking behoeven te hebben. Bij aanleg van deze weg worden alle be staande kruisende wegen gehandhaafd. Een aantasting van het park Westerhout zal onvermijdelijk blijken. Verscheidene alternatieven zijn daarvoor onderzocht. De voorgenomen oplossing bleek de minst slechte te zijn. gel ligt immers in tegenstelling tot de wes telijke randweg juist niet aan de zijde waar het meeste verkeer in eerste instantie wordt aangeboden of naar toe moet, te weten Hoogovens en de woongebieden aan de westzijde en ten noorden van Bever wijk. Kortom, B. en W. verwerpen het alternatief van een oostelijke randweg. De Zaanse politie signaleerde ’s nachts de auto in Zaanstad. Men ging er bij pos ten, maar er diende zich niemand aan. Vermist worden een personenauto, 4 au toradio’s, 4 deurluidsprekers, 30 lampen, 6 lampensets, een cassetterecorder, twee grote buitenluidsprekers, 3 frontplaten, matten, sets metaalboren uit het magazijn en 107,70 aan contantgeld met een aantal giro- en bankcheques uit een brandvrije kast in het kantoor. BEVERWIJK. In samenwerking met de groep verdovende middelen van de politie in Maastricht heeft de Beverwijkse politie een 24-jarige Beverwijker aange houden. Bij hem thuis vond men zeven gram. De aanhouding vond plaats in het kader van een onderzoek. Bouw van een tweede parkeerlaag op het Meerplein zal vanwege de hoge kosten altijd oneconomisch zijn. De kosten van een parkeerplaats in een parkeergarage kunnen alleen laag zijn indien er veel parkeerlagen zijn op een relatief klein stuk grond. Bebouwing van het Meerplein met kan toren en/of garages past volgens B. en W. stedebouwkundig bezien niet bij de schaal van de omgeving. Naar het zich thans laat aanzien zal volgens het advies aan de raad uit hoofde van een meer evenwichtige verdeling van de ruimte een parkeergarage in het weste lijk gedeelte van het stadscentrum moeten liggen. Andere uitgangspunten van het ad vies luidden: „Onbetaald parkeren werkt steeds meer het langparkeren in de hand, waardoor de druk op de aanwezige en toch werkelijk niet geringe parkeerruimte in Beverwijk steeds sterker wordt. Aan prijs- mechanisch parkeren zal derhalve niet te ontkomen zijn”. De interne verkeersstromen in de stad moeten volgens B. en W. worden geregeld in een verkeerscirculatieplan. Uit de inspraak kwam naar voren, dat zo’n plan er zo snel mogelijk moet komen, waarbij maximale aandacht moet worden besteed aan de zogenoemde verkeers- zwakkeren. De bevolking zou van het be gin af bij de totstandkoming van zo’n plan moeten worden betrokken. Andere wen sen waren bevordering van het openbaar vervoer, fiets- en wandelvoorzieningen en woonerven. In het advies dat B. en W. nu aan de raad uitbrengen wordt gesteld, dat het in feite eerst mogelijk is en ook pas zin heeft een verkeerscirculatieplan op te zetten als er afdoende duidelijkheid bestaat over het verkeerswegensysteem in en rond Bever wijk. Juist door te komen tot een struc tuurplan wordt getracht die duidelijkheid te krijgen. B. en W. gaan er van uit, dat in zo’n circulatieplan aandacht dient te wor den geschonken aan alle verkeersdeelne- halve besluiten we bij de eigenaar van die fiets uit de buurt te blijven. Het oponthoud duurt slechts kort en verder gaat het weer, richting Westzaan. Herhaalde malen raken we het spoor bijster, maar met wat kunst en vliegwerk komen We toch weer op de juiste route terecht. In Uitgeest stappen we af bij een palingrokerij annex vishandel. Helaas, geen broodjes. We doen ons maal met blikjes cola en chocomel en wanneer Heemskerk in zicht komt, trekt Fred de eindsprint aan. We hebben het weer ge red. Voor morgen (woensdag) staat de Kennemerlandroute op het programma: hopelijk hebben we dan een betere zit dan vandaag. BEVERWIJK. De verlenging van de Alkmaarseweg naar de Spoorsingel is on derwerp van bespreking geweest in de inspraakprocedure over het structuur plan Beverwijk. Deze verbinding is opgenomen in het bestemmingsplan „Stadscentrum Bever wijk”, omdat deze verbinding noodzake lijk werd geacht in verband met de toe komstige afsluiting van de Breestraat. In de inspraakprocedure zijn daarover wat misverstanden ontstaan. In hun advies aan de raad stellen B en W daarom thans, dat met afsluiting van de Breestraat niet de gehele Breestraat werd bedoeld, maar van het gedeelte tussen de Bloksteeg en de Schans. Deze afsluiting zal volgens B. en W. eerst mogelijk zijn, indien de Westelijke Rand weg is gerealiseerd. Het overige deel van de Breestraat zou niet worden afgesloten, maar worden ontlast van het doorgaande verkeer. Belemmeringen voor het door gaande verkeer zijn echter alleen zinvol als er een alternatieve route is en dus niet op andere punten in de stad nieuwe pro blemen worden opgeroepen. Dit brengt het college tot de conclusie, dat de Alk maarseweg naar de Spoorsingel moet wor den door getrokken. Mede naar aanleiding van de resultaten van de inspraak onder schrijven B. en W., dat ten behoeve van het^y woon- en leefmilieu aan de Schans nader onderzoek nodig is en dat de mogelijkhe den om het doorgaande verkeer te belem meren in hun totaliteit bij een verkeerscir culatieplan moeten worden bekeken. Het oorspronkelijk uitgangspunt was al, dat een wijziging in het tracé moet leiden tot een zoveel mogelijk handhaven van de bestaande woonbebouwing. uim- van noet idza- vol- mde 9 of lont- eelte igen aanleg van de westelijke randweg zijn in de betreffende gemeenten steeds moge lijkheden opengehouden tot het treffen van voorzieningen. Bij aanleg van een oos telijke randweg is het aanbrengen van die voorzieningen nagenoeg onmogelijk en in elk geval zeer kostbaar. Om dat plan uit te voeren zou een rigoureuze afbraak van bestaande voorzieningen noodzakelijk zijn (hertenkamp, fietsenstallling en bijgebou wen vjan het station, benzinestation, tun- nelbak, etc.). De verkeerscongestie bij de spoorovergang in de Velserweg zou wor den versterkt en voor Velsen-Noord wordt geen oplossing geboden. lavo het i ruit toen pen, hele in de leeft het zoor- r Be e e n i- s e k e I- 1- n n l- e D e d n n e t- ie it n ie 1- S is T 1 mende groepen, zonder het belang van de I ene of andere groep te overtrekken. Op j deelgebieden zowel naar de verkeersge- bruiker als naar delen van de stad zou volgens B. en W. een versneld onderzoek en het nemen van daarop geënte maatre gelen wel mogelijk zijn. B en W denken daarbij onder meer aan de woonerven. Al koersende laten we de omgeving op ons inwerken. Het vlakke polderland baadt in de zonneschijn, er staat een mild briesje en de geur van pas gemaaid hooi prikkelt ons in de neus. Er is nauwelijks een kilometer afgelegd, als we ons honge rig beginnen te voelen. Morgen toch Ploeggenoot Fred (die zich tegen alle afspraken in alvast in de witte trui heeft gehuld) en ik gaan ’s morgens vroeg net als die tweehonderdzeventig andere fietsvierdaagse-deelnemers berstensvol moreel van start. Lustig malen we de eerste meters onder ons weg. Op de kas- seienbestrating van de G. van Assen- delftstraat worden de in het glooiende duintèrrein geleverde inspanningen ech ter al voelbaar: de benen lijken van bo termelk en het zadel snijdt diep in het zitvlees. Desondanks lijkt temporijden de enige methode, om het beest op de rug kwijt te raken. De' race werd onderverdeeld in drie ru brieken. Eén voor de voertuigen op lucht banden, één voor de massieve banden en een aparte klasse voor de senioren. Oor spronkelijk was de wedstrijd voor de jeugd bedoeld, maar er meldden zich nu ook ouder dan zestien jaar. De oudste deelnemer was een veertiger. De zeepkis ten dateren uit grootmoeders tijd en die bestaan niet meer. Nu ging men de strijd in met zelfgemaakte karretjes. Het begint allemaal „echt” te worden, want vele deel- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De inspraakprocedure terzake het structuurplan voor Beverwijk heeft bij B. en W. tot het volgende advies aan de gemeenteraad geleid met betrek king tot de Westelijke Randweg. Volgens B. en W. komen het eerder vastgestelde uitgangspunt en het resultaat van de in spraak in zoverre overeen, dat het door pand verkeer uit de binnenstad en de woongebieden dient te worden geweerd. In dat kader is de conclusie, dat de aanleg van een westelijke ringweg om Beverwijk noodzakelijk is. De aanleg van een ooste lijke randweg (alternatief Rietkamp) wordt alleen al op praktische gronden onuitvoerbaar geacht. gens bij de aanleg van de Westelijke Rand weg meer vervangend groen zal worden aangeplant dan zal worden aangetast. Zonder Westelijke Randweg zou boven dien toch van de poort Westerhout van Hoogovens af een verbinding met het hoofdwegennet moeten worden aange legd. Vóór tot werkelijke aanleg van de weg wordt besloten, achten B. en W. een verkeerscirculatieplan noodzakelijk, waarbij het verwachtingspatroon van het gebruik van de Westelijke Randweg en de ontlasting van de binnenstad en de woon wijken van het doorgaande verkeer zullen worden hard gemaakt. Mocht blijken, dat de aanleg van de weg toch niet noodzakelijk is of niet meer, dan wel onmogelijk is, dan zal naar de mening van B. en W. het gebied toch zijn agrarisch karakter niet volledig kunnen behouden, evenmin als dat bij de aanleg van de weg het geval zal kunnen zijn in het gebied ten oosten van de Creutzberglaan. Mede met het oog op de steeds groter worden behoef te aan recreatie en sport zullen volgens B. en W. in een gemeente als Beverwijk, die zo zeer met ruimtegebrek te kampen heeft, ruimtelijke mogelijkheden moeten wor den opengehouden om enigermate te kun nen voorzien in noodzakelijke bovenwijk- se voorzieningen. HEEMSKERK. In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken bij de Fiat- garage aan de Jan van Kuikweg. Men verschafte zich toegang door het uitnemen van een raam. Daarna werden verschillen de sloten geforceerd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Na de inspraakprocedure inzake het structuurplan hebben B. en W. thans aan de raad een genuanceerder advies voorgelegd met betrekking tot het parkeren in de stad. Het college ziet het parkeren als een onderdeel van de gehele verkeersstructuur en het parkeren wordt in samenhang daarmee bekeken. B. en W. willen als uitgangspunten door de gemeenteraad zien vastgesteld, dat bouw en exploitatie van een parkeergarage eerst zal geschieden als een rendabele exploitatie mogelijk is en de noodzaak onomstotelijk vaststaat. Jene- >pge- scen- ider- iring race, laan ij de “ker- /ond i ge- De start was op het hoogste punt van de toegang naar het strand. De verste haalde met het laten uitlopen van zijn wagentje de telefooncel op het Julianaplein. Onder de deelnemers bevond zich één meisje en uitgerekend zij won de race. In de eerste rit haalde zij 320 meter en in de tweede 316. Paula Buur ging dus in de jeugdgroep met de eerste prijs naar huis. Vader Buur deed ook mee en hij noteerde in twee ritten 676 meter. Dat leverde hem de gele trui op. Voor de deelnemers waren er waardevolle Prijzen beschikbaar gesteld. WV-voorzit- ter H. E. M. ter Horst bracht in zijn slot woord dank aan de evenementencommis sie onder leiding van F. Heine en die dank werd door het publiek met een daverend applaus onderstreept. De uitslagen waren: Luchtbanden, tot 16 jaar: 1. Paula Buur 636 meter; 2. Leo Handgraaf 601; 3. Theo Schellevis 600; 4. Sjaak van der Steen 597. Massieve banden: 1. Rob Handgraaf; 2. William van Bragt 300; 3. Marc van Bragt 290. Senioren: 1. Gerard Buur; 2. C. Schelle- ris; 3. Nico de Groot. De prijs voor' de mooiste wagen ging naar Sjaak van der Steen en de pechprijs was voor Helger Heidenreich. Met de insprekers had ook het college reeds eerder voor het parkeren het oog laten vallen op de terreinen van het spoorwegemplacement en daarom werd er contact opgenomen met de Spoorwe gen. Het bedoelde terrein van Koks ligt evenwel grotendeels in de gemeente Vel- sen, zodat bij een gemeentelijk plan niets kan worden geregeld. zit. „Normaal wordt er door wielrenners zonder pompje gereden. Niet vanwege de extra ballast die dit zou betekenen, maar uit veiligheidsoverwegingen. mo- avol- ver- r het wa king nke- nemertjes bleken reserveonderdelen bij zich te hebben. Liep er eens een wiel af, of was er een lek bandje, geen nood, er waren n y j >t e it n - W i x &S

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9