Protest tegen Mottram sportpuntiqj In afgebroken vijfde partij lotto WINSTKANSEN VOOR VIKTOR KORTSNOI TIMMAN VLAK BIJ EINDZEGE I Titel Pieters op tandem Minneboo wiste I JULI SPORT 19 7 8 2 8 VRIJDAG r y a. 1, BAGUIO (Reuter). De afgebroken stelling van de vijfde partij om de wereldtitel schaken werd door deskundigen in eerste instantie beschouwd als een goede positie voor Kortsnoi, een mening die later zelfs uitgroeide tot de karakterisering: een uitstekende positie. (Van onze sportredactie) UTRECHT. Met speels gemak heeft Gaby Minneboo, samen met gangmaker Bruno Walrave, de vergissing van vorig jaar resoluut uitgewist. Op de cementen piste van het Utrechtse stadion Galgen waard leverde de drievoudige wereldkampioen gisteravond nog eens het overtuigende bewijs dat hij nog altijd Nederlands veruit sterkste amateur-stayer is. In de wedstrijd over 50 kilometer, die met uitzonde ring van het aanvankelijke tweegevecht Rietveld-Boom een verplicht karakter droeg, voerde de inmiddels 33-jarige postbode uit Geertvliet vrijwel vanaf de eerste ronde de koppositie aan om die vervolgens niet meer af te staan. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Tom Okker heeft gistermiddag voor een sportieve boycot van Buster Mottram gezorgd. De 23-jarige Engelsman, die lid is van de uiterst-rechtse partij Het Nationaal Front, kon zich in de kwartfinale van de internationale kampioenschappen van Nederland bepaald niet opwerpen als de door Okker zo gevreesde „tennismuur”, ook al bleken de verliescijfers uiteindelijk nog uiterst eervol: 7-6, 7-5. ■O v vergissing uit ït Buster Mottram, die gisteren door Tom Okker opzij werd gezet. Sjaak Pieters: titel met Veldt I Karpov (rechts): weinig gebruikelijke variant op partij uit 1959. SE J i» deel van onio van Boy lag) ig is le 1 ■ner ge- ;hij kan Als kwartfinalist op het Melkhuis je moest hij echter genoegen nemen met het spel dat Okker hem oplegde. „Ik heb Mot tram een paar maal aan het werk gezien tegen Fibak. Die gaf veel dropshots en topspin-lobs en dat heeft hem steeds de overwinning opgeleverd. Vandaar dat ik een dergelijke tactiek ook vanmiddag heb uitgeprobeerd. Dat is me aardig gelukt, al De Nederlander nam daarmee revanche voor de nederlaag twee jaar geleden in Zuid-Afrika. In dat land, waarvan het politieke klimaat Mottram (nog) erg aan spreekt, had Okker weinig te vertellen. Nu Okker een thuiswedstrijd speelde be paalde hij voor een belangrijk deel de regie. Zoals Mottram als kind zijn door zijn ouders gekozen voornaam Christo pher niet kon uitspreken, zo verslikte hij zich gistermiddag vrijwel constant in de dropshots en de lobs van Okker. Destijds greep hij al snel in en veranderde hij zijn roepnaam als kind in Buster. Korvinus, die vorig jaar niet wenste mee te werken aan het WCT-toernooi vanwege de deelneming van de Chileen Jaime Fillol, zou inmiddels zijn excuus hebben aangeboden aan hoofdscheids rechter Spierings. „Dat klopt”, zegt de 22-jarige Henk Korvinus, die eraan toe voegt: „Ik ben het niet helemaal met mezelf eens over de beslissing die ik heb genomen. De hoofdscheidsrechter heeft me uitdrukkelijk gevraagd of ik toch maar lijnrechter bij die partij wil de zijn, omdat er op dat moment nie mand beschikbaar was. Ik heb toen ja gezegd, maar tijdens de partij ben ik meestal met mijn rug naar de baan gaan zitten. Ik wilde de heer Mottram had ik eigenlijk nog wel njeer dropshots willen geven. Ik had hem ook nog meer willen laten lopen”. Okker probeerde op die manier te voor komen dat Mottram zou gaan functione ren als een robot, die alle ballen simpel zou retourneren, speculerend op de fouten van de tegenstanders. Die tactiek leek meteen al rendement op te leveren, omdat Okker er al in de vierde game met de opslag van Mottram vandoorging en vervolgens zijn eigen service-game op „O” won. Met zijn sobere stijl wist Mottram zijn elf jaar ou dere concurrent echter nog te achterhalen en een tiebreak af te dwingen, waarin een derde setpoint uiteindelijk bij de stand 8-7 te veel bleek. In de tweede reeks van de vrijwel steeds op eeh aantrekkelijk niveau afgewerkte partij wist Mottram tot 5-5 voor een pat stelling te zorgen. Toen lieten zijn volleys hem in de „eindeloze” elfde game, waarin maar liefst negenmaal de stand 40-40 werd bereikt, in de steek. In het afsluitende twaalfde spel kon 'Mottram nog twee matchpunten van Okker in de opruiming doen, maar bleek een passeerslag ten slot te doorslaggevend. Mottram werd daar door afgescheept met niet meer dan onge veer 3000 gulden, een bedrag dat er nauwe lijks toe bijdroeg om de verliespost, waar mee hij eerder in het jaar werd geconfron teerd, weg te werken. De extraverte nummer één van Enge land, in Hilversum overigens opvallend ingetogen, liep in februari een beschadi ging aan de ruggewervel op, waardoor hij tien weken niet aan tennis toekwam. Een termijn, die door een operatie nog ver lengd dreigde te worden. Die ingreep kon door fysiotherapie, zwemmen en wat ge stoei met gewichten echter worden voor komen. Al met al kostten die problemen hem wel zo’n slordige 12.000 pond, oftewel 54.000 gulden. Tom Okker heeft tot nu toe bijna 5000 gulden overgehouden aan zijn rentree in Hilversum, waar hij in staat moet worden geacht aan de vier titels die hij in 1966, 1969, 1970 en 1973 heeft veroverd een vijf de kampioenschap toe te voegen. In dat geval brengt hij zijn weekloon, afgezien dan nog van het dubbelspel, op ruim 19.000 gulden en zal hij ook de 54e plaats die hij momenteel op de wereldranglijst inneemt kunnen inruilen voor een notering die hem tot dit jaar nog zo vertrouwd voorkwam. Op weg naar de eventuele winst in de finale dient Okker overigens eerst nog af te rekenen met de Westduitse kampioen Peter Elter. Het 20-jarige talent uit Essen rekende gisteren in drie sets (6-3, 1-6, 7-5) af met de kampioen van vorig jaar, de Fransman Patrick Proisy, en is aan een opvallende opmars bezig op de wereld ranglijst. Toen hij zich voor het toernooi in Hilversum liet inschrijven was hij 217e, inmiddels is hij dank zij een plaats in de kwartfinale in Stuttgart, waar hij van de Natuurlijk had Romanisjin wel een plan voor ogen maar door slechts „gezonde” zetten te doen kwam Timman in het voordeel. Er werd afgebroken. Timman was vol lof over de wijze waarop zijn tegenstander zich verdedigd had en zag het in winst omzetten van zijn voordeel aanvankelijk niet erg zitten. Doordat Roma nisjin ’s avonds niet op z’n best het moeilijke toreneindspel be- De ZU-jarige Elter is een tweedejaars prof die zich in Hilversum beperkt tot het enkelspel: „Het dubbelspel houd ik voor gezien omdat ik mijn pols een beetje wil ontzien. Ik heb nogal wat last van een spier, vandaar dat ik een beetje rust best kan gebruiken”. Elter acht zich tegen Ok ker zeker niet kansloos, omdat hij de Nederlander op gras hoger aanslaat dan op gravel. Op zijn beurt denkt Okker na zijn zege op de als tweede geplaatste Mot tram, bepaald niet aan een „walk over” tegen Elter: „Hij heeft een enorme wil en speelt modern. Hij geeft van beide kanten topspin, kortom zijn speltype is erg goed”. JAN PREENEN Doordat Hort zijn afgebroken partij tegen Pfleger remise had gegeven en gisteren in vlotte stijl won van de tegenvallende Brow ne staat hij nu op de derde plaats, die hij moet delen met Dzindzindasjvili die een opmer kelijke partij speelde met Lan- geweg. Er werd dezelfde ope ning gespeeld als in Andersson- „Dzin” van een paar ronden te rug. Toen had de zwartspeler een valletje laten zien, waar Lan- geweg nu met open ogen intrap te. Hij stond aldoor slecht maar wist toch de remise veilig te stel len. Ook Andersson kan op de derde plaats komen indien hij van Nikolac wint in een positie die hem kleine kansen geeft. handelde staat Timman nu to taal gewonnen. DEN HAAG. Lotto 29 van afgelopen zondag heeft geen eerste-pr ijs winnaar op geleverd. De tweede prijs, die 'A deel gro ter werd, werd verdeeld onder drie men sen, die elk ruim één ton incasseerden. In de lotto van week 29 vielen in totaal 17.135 prijzen. PSV heeft gisteravond een oefenwed strijd tegen Bergeijk met 13-1 gewonnen. René van de Kerkhof was met vier doel punten topscorer. PEC/Zwolle zegevierde met 9-1 over eersteklasser Alcides en FCS won met 3-0 van Limburgia. Jan Raas heeft gisteren de prof ronde van Wateringen gewonnen. Hij versloeg in de sprint de Belg Herman van Springel. Karstens won op 30 seconden de sprint van de hoofdmacht. De Arabische voetbalclub Ittihad uit Jeddah heeft FC Barcelona een bod van ongeveer 750.000 gulden gedaan voor Jo han Neeskens. De club kwam tot het bod, omdat Barcelona bezig is met de Argentijn Tarantini en dan over drie buitenlanders zou beschikken. Bovendien zou „Nees” niet passen in het concept van de nieuwe trainer van Barcelona, Lucien Muller. In de B-groep heeft Cor van Wijgerden het meesterresultaat behaald door een remise met Joesoepov. Aangezien hij reeds eerder hetzelfde resultaat be haald heeft zal hij zijn meester titel, die hij ten volle verdient, binnenkort verkrijgen. Joesoe pov zal deze groep gaan winnen, want Christiansen staat zeer slecht tegen Böhm, die kenne lijk toch nog iets wilde preste ren. tot 110 om )lij- ire- bn- /an ren >26 lag, tot dat een rij- nd- zo ler- eze fis Hij behoefde daar zelf geen ex tra risico's voor te nemen, want de wijze waarop Romanisjin de opening behandelde was bijzon der bizar. Reeds op de vijfde zet begon hij een gewaagde aktie met de dame, hetgeen als gron dregel sterk afgeraden wordt. AMSTERDAM (ANP). De voorlaatste ronde in het IBM- schaaktoernooi gaf Timman de mogelijkheid verder uit te lo pen op zijn rivaal Ribli. Ribli ondernam geen serieuze winst- poging tegen Pfleger en de par tij eindigde ai snel in remise. Bij winst zou Timman dus al zeker zijn van de eerste plaats. Tsjechen Smid en Hrebec won, gestegen naar de 172e plaats en ongetwijfeld zal hij binnenkort op de wereldranglijst promo veren naar een positie die in de buurt van de 100 ligt. Drie weken geleden bereikte Elter name lijk voor het eerst in zijn carrière de halve finale van een internationaal toernooi, na melijk in Berlijn, waar hij achtereenvol gens Krulevitz, Kary en Pohmann opzij zette. Een prestatie die hij nu in Hilversum heeft geëvenaard. „Het is jammer dat de punten die ik in Berlijn en Hilversum heb verdiend pas over enkele weken in de lijst van ATP zullen worden verwerkt. Nu die nog buiten beschouwing worden gelaten heeft het geen zin voor me om de toer nooien in de Verenigde Staten af te lopen. Het zou er op dit moment op neerkomen dat ik overal kwalificatietoernooien moet spelen om me te plaatsen. Tegen de tijd dat de punten van Berlijn en Hilversum zijn verwerkt en ik waarschijnlijk rechtstreeks kan worden geplaatst in de hoofdtoer nooien heeft het verblijf in Amerika me al te veel geld gekost. Vandaar dat ik voorlo pig maar in Europa blijf en me concen treer op het kampioenschap van West- Duitsland, dat 7 augustus begint”, aldus Elter. Stand na twaalf ronden: 1. Joesoe pov 9, 2. Christiansen 8 1 afgebro ken, 3. Van Wijgerden 7,5 4. Ligterink 7, 5. Hartoch 6,5 6. Balshan. Kirov en Borm 6, 9 van der Sterren 5,5 10. Janocevic 5, 11. Böhm 4,5 1, 12. Rodriguez 4,5, 13. Taulbut 4, 14. De Roode 3,5. at e- rve- /oor een Dat nen loen ilets och jen, rich de Bt 3- luster Mottram n r- o. ar le ri jn rn B- Bt X «e ;e d g 5t n li. it ie e g a n »i n 1- e 1 T door Tom Okker De vijfde partij in de reeks bleek de meest opwindende tot nu toe te zijn. Korts- noi zocht onmiddellijk de aanval en hield de titelhouder onder constante druk. De partij opende hetzelfde als de derde, vori ge week, toen Kortsnoi eveneens met wit speelde. Karpov zocht direct zijn heil in zijn geliefde Nimzo-Indische verdediging, waar Kortsnoi de Rubingtein-variant te genover stelde. In de vijfde zet koos Kar pov echter d7-d5, daarmee de partij in een andere richting sturend dan in de derde ontmoeting. Na de negende zet kwam de uitdager met een geïsoleerde pion te zitten, maar die potentieel zwakke pion werd goedge maakt door een dynamische positie en actieve witte stukken. Karpovs 13e zet was een weinig gebruikelijke variant uit de partij tussen Frederick Olaffson en Tigran Petrosjan in het kandidatentoernooi in Joegoslavië in 1959. Evenals in de drie vorige partijen was het Kortsnoi die afweek van de bekende theorie met zijn f2-f3 in de 14e zet, hetgeen door Karpov werd beantwoord met Pc6- e7, een aanwijzing dat hij van plan was de geïsoleerde witty pion té blokkeren. Na 17 zetten leken beide spelers in een positie waarin zij hun favoriete speltype konden spelen: Kortsnoi met actief stuk- kenwerk en Karpov met manoeuvres te gen de zwakke pion van zijn tegenstander. De druk die Kortsnoi twee zetten later op Karpovs koningsvleugel begon uit te oefe- Vertrokken vanuit de ongunstige eerste startpositie liet Boom het duo Minneboo- Rietveld bewust passeren om vervolgens te trachten zijn derde positie vast te hou den. In die opzet slaagde hij echter niet. Tot twee keer toe wist hij een aanval van Pronk te pareren, maar een derde keer moest Boom hem toch noodgedwongen voorbij laten gaan. Later in de wedstrijd probeerde hij alsnog Rietveld van de der de positie te verstoten, maar ook die opzet mislukte, waarmee voor Boom alle illusies op een WK-start bewijs definitief verkeken waren. Op de sprint bij de dames ging de titel bij absentie van Marijke Lagerloef, die zich de laatste twee seizoenen veruit de snelste toonde maar in Utrecht verstek moest la ten gaan door een liesoperatie, nu naar Truus van de Plaat. In de finale had de 30- jarige gezinsverzorgster uit Geldermalsen betrekkelijk weinig moeite met de daags daarvoor tot achtervolgingskampioene ge kroonde Anne Riemersma. Voor Truus van de Plaat, die op dit onderdeel reeds vijf keer het zilver ver overde, betekende het haar eerste nationa le sprinttitel. Bij het mondiale titelgevecht in West-Duitsland hoopt Truus van de Plaat, dit seizoen al veertien keer winnares in een wegwedstrijd en brons bij het natio naal wegkampioenschap, zowel op de weg als de baan te mogen uitkomen. Het brons op dit door de afwezigheid van Marijke Lagerloef en Minnie Brinkhof sterk gede valueerde onderdeel was voor Petra de Bruin, die in twee ritten gedecideerd afre kende met Sandra de Neef. Een klasse apart vormde het duo Lau Veldt- Sjaak Pieters op de tandem. Zowel in de halve finale (tegen Philips-Voom) als in de eindstrijd tegen Ruud Nederlof en Hans Vonk moest de concurrentie het in pure snelheid duidelijk afleggen tegen de door Veldt bestuurde tandem. Lau Veldt, die eerder al zijn sprinttitel prolon geerde, behaalde op de tandem zijn vijfde achtereenvolgende kampioenschap. Zwa nenburger Sjaak Pieters triomfeerde voor de tweede keer op dit onderdeel. Verras sender dan de suprematie van het tweetal Veldt-Pieters was de nederlaag van het koppel Huveneers-Schoen in zowel de hal ve finale als in de strijd om de derde plaats. De bronzen plak ging nu naar het duo Philips-Voorn. Sportieve boycot Uitslag lotto 29 d.d. 23 juli 1978: Inleg: ƒ2.799.962,-. Prijzenbedrag. ƒ1.426.212,96. le prijs: geen winnaar, van het bedrag gaat deel naar de jackpot van lotto 30 van zondag a s., het overige 4/s deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t.m. 5e prijs. 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto 103.947,40 ontvangen. 3e prijs: 158 winnaars, die elk bruto 1.552,80 ontvangen. 4e prijs. 8.041 winnaars, die elk 47,00 ontvangen. 5e prijs: 8.933 winnaars, die elk 42,30 ontvan gen. Jackpot voor lotto 30 van zondag 30 juli bedraagt 112.344,93. mijn service niet verlenen. Hij houdt er een bepaalde politieke mening op na, kleurlingen uit Engeland en meer van dat soort ideeën, die hij dank zij zijn positie als tennisser wereldkundig kan maken. Ik vind dan dat ik als tennis scheidsrechter het recht moet hebben om een partij van hem te weigeren”. „Achteraf zeg ik, ik had helemaal niet op die stoel moeten gaan zitten en con sequent moeten zijn in mijn weigering, maar dat is iets dat ik mij voor de toekomst zal voornemen. De hopfd- scheidsrechter heeft mij het een en ander in ieder geval nogal kwalijk ge nomen. Zeker omdat ik ook nog eens tegen de pers heb gezegd dat een don kergekleurde lijnrechter niet aan de partij van Mottram was gezet om, zoals hoofdscheidsrechter Spierings zei, Mottram niet te provoceren. Het liefst was door de leiding alles in de doofpot gestopt. Een discussie op gang brengen kan kennelijk niet”, aldus Korvinus, die overigens van plan is zijn werk op het Melkhuisje gewoon te vervolgen. „Mottram ligt er nu uit, dus wat dat betreft zijn er geen problemen meer. Ik weet wel dat er een aantal scheids rechters is dat me als vice-voorzitter van de Vereniging van Tennisscheids rechters wil wippen. Nu de zaken er zo voor staan wil ik die kwestie zelf wel aan de orde stellen. Ik ga in ieder geval geen discussie uit de weg”. HILVERSUM. De enige die heeft geprotesteerd tegen de deelneming van de Engelsman Buster Mottram aan de internationale tenniskampioen schappen van Nederland is Henk Kor vinus geweest. Korvinus, een in Utrecht wonende student, die vice- voorzitter is van de Vereniging van Tennisscheidsrechters, weigerde woensdag aanvankelijk als lijnrechter mee te werken aan de dubbelspelpartij tussen het Nederlandse duo Sanders- Thung en Mottram en Feaver. Uitein delijk zocht Korvinus toch de verre lange lijn op waar hij echter de gebeur tenissen op de baan nogal eens demon stratief negeerde. Dit voordeel was groot en duurzaam. Wit bezat het loper- paar plus een duidelijk stellings- overwicht. In het middenspel zag Romanisjin zich genood zaakt een pion te offeren om groter verlies te voorkomen. Hij voerde een prachtige verdedi ging en in de lichte tijdnood, waarin de laatste tien zetten ge daan werden, kwam een dubbel toreneindspel op het bord. Tim man had nog steeds zijn pionne- tje voorsprong; het stellings- voordeel was echter vervlogen. PARTIJ VERLOOP: wit: Kortsnoi, zwart: Kar pov. 1. c2-c4 Pg8-f6, 2. d2-d4 e7-e6, 3. Pbl-c3 Lf8- b4, 4. e2-e3 c7-c5, 5. Pgl-e2 d7-d5, 6. a2-a3 Lb4xc3, 7. Pe2xc3 c5xd4, 8. e3xd4 d5xc4. 9. Lflxc4 Pb8- c6, 10. Lcl-e3 0-0, 11. 0-0 b7-b6, 12. Ddl-d3 Lc8- b7, 13. Tal-dl h7-h6, 14. f2-f3 Pc6-e7, 15. Le3-f2 Pf6-d5, 16. Lc3-a2 Pd5-f4, 17. Dd3-d2 Pf4-g6 18 La2-bl Dd8-d7, 19. h2-h4 Tf8-d8, 20. h4-h5 Pg6- f8, 21. Lf2-h4 f7-f6, 22. Pc3-e4 Pe7-d5, 23. g2-g4 Ta8-c8, 24. Lh4-g3 Lb7-a6, 25. Tfl-el Tc8-c6 26. Tdl-cl Pd5-e7, 27. Tclxc6 Dd7xc6, 28. Lbl-a2 Dc6-d7, 29 Pe4-d6 La6-b7, 30. Pd6xb7 Dd7xb7 31 Dd2-e3 Kg8-h8, 32. Tel-cl Pe7-d5, 33. De3-e4 Db7-d7, 34. La2-bl Dd7-b5, 35. b2-b4 Db5-d7, 36 De4-d3 Dd7-e7, 37. Kgl-f2 f6-f5, 38 g4xf5 e6xf5, 39. Tcl-el De7-f6, 40. Lg3-e5 Df6-h4 schaak, 41. Le5-g3 Dh4-f6, 42. Tel-hl afgebroken. Stand na twaalf ronden: 1. Timman 8 1 afgebroken. 2. Ribli 8, 3. Hort en Dzindzindasjvili 7, 5. Pfleger 6,5 6. Romanisjin en Andersson 6 1, 8. Ljubojevic en Langeweg 5,5 1, 10. Adorjan 5,5 11. Miles 5, 12. Ree 4,5, 13. Nikolac 3,5 1, 14 Browne 3. nen ondervond grote instemming van de grootmeesters in de analyse-ruimte. Even als in de derde partij stortte de uitdager zich met zijn pionnen op Karpovs konings vleugel. Karpov kon weinig anders doen dan de uiteindelijke aanval van zijn tegen stander af te wachten. Beide schakers besteedden flink wat tijd aan manoeuvreren, waarbij bleek dat Kortsnoi’s lopers een goede positie verkre gen. In de 29e zet drong de uitdager diep door op Karpovs gebied, waarna de laatste een offer maakte door zijn loper voor een paard te ruilen. Ondertussen verstreek de tijd snel, in het voordeel van de wereld kampioen: na 33 zetten had Kortsnoi nog 15 minuten voor zeven zetten en Karpov nog 44 minuten. Dit betekende dat de uitdager snel moest handelen. Deson danks hield hij bij het afbreken een prima stelling over. Matthé Pronk, de vorig jaar op dezelfde baan zo verrassend tot nationaal kampi oen gekroonde stayer uit Warmenhuizen, rukte vanuit de achterhoede weliswaar op naar de tweede positie, maar een serieuze bedreiging voor Minneboo vormde hij nimmer. Evenmin Martin Rietveld, die uit eindelijk het brons voor zich opeiste en zich daarmee tevens verzekerde van een startbewijs voor de komende WK in Mün chen. „In München”, zo verklaarde Minneboo gisteravond, „ligt vermoedelijk het eind punt van mijn carrière. Wanneer ik daar tenminste weer wereldkampioen wordt. Dat lijkt mij een keurig moment om af scheid te nemen. Tenslotte kan ik niet eeuwig doorgaan". Zijn intimi hechten vooralsnog echter weinig waarde aan dat door Minneboo genomen besluit. Want, zo oordelen zij terecht, wanneer Gaby in München voor de vierde achtereenvolgende keer wereld kampioen wordt, zal hij die titel een jaar later in Amsterdam beslist willen verdedi gen. Vast staat in elk geval nu reeds, dat Minneboo, die gisteravond zijn zeventien de nationale titel veroverde, in september in Wenen een hernieuwde aanval zal doen op het werelduurrecord achter grote moto ren, nadat een eerdere poging in februari van dit jaar in Antwerpen mislukte. Hetzelfde gold in ander opzicht voor Bert Boom, de wereldkampioen van 1969 in Br no. Met een startbewijs voor de WK had de nu 40-jarige Twentenaar zijn af scheid van de actieve wielersport extra luister willen bijzetten. Die missie misluk te uiteindelijk, hoewel zijn vierde plaats terecht alom bewondering en respect af dwong. Grootmeestergroep A: Hort (Tsj)- Browne (Vst) 1-0, Ribli (Hon)-Pfleger (Wdl) Vz-'/z, Nikolac (Joe)-Andersson (Zwe) afgebroken, Adorjan (Hon)-Ree (Ned) ‘/z-’/z, Timman (Ned>- Romanisjin (Sov) afgebroken, Ljubo jevic (JoeXMiles (Eng) Vz-'/z, Lange weg (Ned>-Dzindzindasjvili (Isr) Vz-'/z. Tiende ronde: Hort (Tsj)-Pfleger (Wdl) Vz-’/z, Ljubojevic (Joe)-Lange- weg (Ned) afgebroken. Negende ron de: Ree (Ned)-Browne (Vst) 0-1. Grootmeestergroep B: Borm (Ned)-Taulbut (Eng) 1-0, Van Wijger den (Ned)-Joesoepov (Sov) Vz-l/z, Christiansen (VstPBöhm (Ned) afge broken, Hartoch (Ned)-Balshan (Isr) 1-0, Ligterink(Ned)-Janosevic(Joe)0- 1, Rodriguez (Cub)-Kirov (Bul) Vz-'/z, De Roode (Ned)-Van der Sterren (Ned) Vz-’/z. Elfde ronde: Van der Sterren-Rodriguez 1-0. Achtste ron de: Taulbut-Janosevic 0-1. .X r (Af

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21