Tweede sporthal bij bestaande als uitgangspunt V f Laatste van de drie met de Zandkraai op de pedalen 'r „oppers” in Heemskerk nam afscheid FW ld ear E Geen spreekuur Recreatie Tennis Adjudant H. B. M. Vermeer met verlof R Sporthal Extra subsidie voor „Alpha” S 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK JULI 19 7 8 VRIJDAG 28 - W* S! WC HEEMSKERK. We hebben de eindstreep gehaald. Net als die tweehonderdzeventig andere deelnemers aan de jaarlijkse fietsvierdaagse van „De Zand kraai” mogen we ons sinds giste ren de trotse bezitter noemen van een glimmende medaille, waar mee we vriend en vijand kunnen overtuigen van onze prestaties op het stalen ros. Honderdzestig ki lometers zijn de afgelopeiv dagen onder onze tubes weggegleden, en om de door de wielersport ge staalde spieren weer in hun nor- ®i tekst: Joke Dieben-Frerichs foto's Fred Steenman male doen te krijgen, zal er de komende weken flink afgetraind moeten worden. We blijven onze karretjes trouw! - w !490.- Alternatief plan sportverenigingen 85. door B. en W. onuitvoerbaar geacht jen en 444.- 444- istaan- Jbel en Na de duinroute, de Beemstertocht en het Kennemerlandparcours voerde de vierde en laatste etappe de rijders donder dag de Schermer in. Als Fred en ik van start gaan, breekt er een aarzelend zonne tje door. Gezien onze goede ervaringen voorzien we ons bij de dichtstbijzijnde bakker allereerst weer van zo’n stimule rende krentenbol, voor we op Uitgeest aankoersen. Al kauwende passeren we Dorregeest. Er staat meer wind dan v dachten, maar als we Akersloot bereiken schijnt de zon volop uit een vrijwel wol kenloze hemel, dus al met al genomen ziet het er toch wel gezond uit. Toch zou een kopje koffie ons geen kwaad doen. Wel licht dat we daarvoor in Heiloo terecht kunnen, waar de route ons nu op aan stuurt. In het Heilooër bos en langs die hele lange Westerweg is echter geen geopende koffietent te vinden en uit balorigheid eten we de eveneens bij de bakker aangeschaf- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het laatste stadium van de inspraakprocedure met betrek king tot het structuurplan voor Bever wijk heeft een aantal plaatselijke sport verenigingen bij het gemeentebestuur een alternatief plan ingediend voor het ge bied „Hofland” bij de sporthal, waar zij met elkaar overeenstemming over had den bereikt. Het ging om een herverkave ling van de velden ten oosten van de Hoflanderweg en enige uitbreiding van de velden in de naaste omgeving. Hoewel dit plan eigenlijk te laat was ingediend hebben B. en W. het toch nog in beschouwing genomen en zij hebben er nu advies over uitgebracht aan de raad, die in augustus besluiten moeten nemen over de uitgangspunten voor het structuur plan. Dat advies is afwijzend. te vulkoeken maar droog op. Wederom steken we de spoorbaan over, om de Ka- pellaan en daarmee café Kaandorp, waar een controlepost is ingericht, te bereiken. („Zo’n mooi wit stuurlint geeft moraal”, zegt Fred verzaligd. „Zodra het smoezelig wordt, zet ik er een nieuwe op. Dit stuur heb ik trouwens al jaren. Sinds ik er ooit de Ronde van het Vrije Volk mee gewon nen heb, heb ik het steeds op m’n racefiet sen gemonteerd”). Twee drukpratende dames komen in zicht. Ze hebben het over het putje van Heiloo, eertijds een bekende bedevaart splaats waar de ene dame ooit nog eens als „bruidje” aan de processies heeft deelge nomen. Het jeugdsentimentele gespreks onderwerp drukt het tempo, en dus snellen maar één hand aan het stuur maakt het koersen er toch niet eenvoudiger op. Om dat er echter niet zo gemakkelijk aan een wasknijper te komen valt, rijden we maar op de oude voet verder. Burgemeester en wethouders achten de kwekerij in het park Scheijbeeck, gezien de geringe grootte en de directe verbon denheid met het park niet geschikt voor de aanleg van tennisbanen. Een suggestie daartoe is ook uit de inspraak naar voren gekomen. Wel kan, naar de mening van B. en W. het tennispark aan het Harmonielaantje tot de maximale capaciteit worden uitge- we hen voorbij. Achter ons jaagt het grote peleton, in dit geval gevormd door twee huismoeders met acht kinderen in him kielzog. Die wetenschap geeft ons vleugels en we slagen erin, op kop te blijven liggen. Wederom passeren we Uitgeest, steken de BEVERWIJK. Op maandag 31 juli zullen burgemeester A. J. Hubers en wet houder ir. J. Camfferman verhinderd zijn hun wekelijkse spreekuur te houden. 995.- 1025.- kendé- nacht- B. en W. betwijfelen of er behoefte zou bestaan aan een doortrekkerscamping in Beverwijk, maar ook als dat wel het geval is zal er naar de mening van het college in Beverwijk geen ruimte voor beschikbaar zijn. „Indien tot het realiseren van een camping zal worden overgegaan, zal dit niet in Beverwijk doch in Wijk aan Zee moeten geschieden”, is het uitgangspunt, dat het college in augustus door de raad wil laten vastleggen. Een ander uitgangspunt van het college is, dat Jiet gebied in de directe omgeving van het fort Velsen wordt bestemd voor recreatie. Tijdens de inspraakprocedure werd de wens te kennen gegeven, dat dit gebied in de huidige staat blijft. Enkelen toonden zich voorstanders van het daar creëren van voorzieningen voor de water sport. In het kader van de inspraakprocedure werd gesteld, dat gestreefd moet worden naar het aanleggen van aparte fiets- en wandelroutes, waarbij met de belangen van bijvoorbeeld bejaarden en gehandi capten rekening wordt gehouden. In een advies aan de raad schrijven B. en W., dat de mogelijkheden om te komen tot aparte fiets- en wandelroutes zullen moe ten worden onderzocht bij de voorberei ding van een verkeerscirculatieplan. Be halve in het landelijk gebied kan er naar de mening van het college geen ruimte worden gevonden om nieuwe wegen alleen met die bestemming aan te leggen. Indien het agrarisch gebied in oostelijk Beverwijk gehandhaafd blijft vinden B. en W. ontsluiting van dit gebied door een fietsroute uit recreatief oogpunt aan te bevelen. Een resultaat van de inspraak is de uit spraak geweest, dat er een doortrekkers camping in Beverwijk moet komen. Aan gezien er in Wijk aan Zee zelf geen plaats voor is zou er bij de badplaats een cam ping moeten komen. zijn grote waardering voor adjudant Vermeer als poli tieman en als mens te ge wagen. De heer J. Vossel- man Bosch had er zijn va kantie voor onderbroken om de heer Vermeer als ceremoniemeester tijdens de receptie uit te luiden en persoonlijk toe te spreken. „Zoals het is voorgesteld blijkt dit plan om een groot aantal redenen niet uitvoer baar”, aldus B. en W. „Alleen de noodzake lijke waterberging is in verband met de hoogteverschillen al niet te realiseren zo als in het plan is aangegeven. Aan het bestemmingsplan „Het Overbos” zal moe ten worden vastgehouden als bovenwijkse centraal gelegen groenvoorziening binnen de bebouwde kom voor de gehele Bever- wijkse bevolking. Hoe aan de bestaande behoefte aan sportvelden op enigszins af doende wijze kan worden tegemoet geko men moet nader worden bezien. In elk geval zal de grondstrook tussen Zwaans- meer en het sportpark een recreatieve bestemming moeten verkrijgen. Een her verkaveling van de bestaande velden ten oosten van de Hoflanderweg kan wel ter discussie staan. Voor verdere bovenwijkse voorzieningen zal alleen nog ruimte in de gemeente aanwezig zijn in westelijk Be verwijk. Vestiging van sportvelden aan de Creutzberglaan achten wij een onont koombaar gegeven. Met de aanleg van een bescheiden sportaccommodatie in Wester- We malen de laatste kilometers weg en staan na een laatste spurtje voor de deur van „De Zandkraai”, waar de finishvlag valt. De medaille-uitreiking gaat gepaard met een glaasje limonade; een perfecte afsluiting van vier dagen fietsplezier voor jong en oud, waarmee de werkgroep Fiets van „De Zandkraai” voor het vijfde achtereenvolgende jaar eer heeft ingelegd! Beverwijk heeft behoefte aan een twee de sporthal. In de oorspronkelijke uitgangspunten stelden B. en W. dat de verwezenlijking van zo’n sporthal zou kun nen gebeuren in combinatie met bijvoor beeld een parkeergarage. Het resultaat van de inspraak is geweest, dat er voorkeur bleek te bestaan voor een situatie nabij de bestaande sporthal en dat er geen sporthal moet komen bij het ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof”. B. en W. kunnen daar wel mee instem men en adviseren thans aan de raad als uitgangspunt vast te leggen, dat een even tuele tweede sporthal gebouwd dient te worden in de nabijheid van de eerste hal. breid. Maximaal kunnen daar nog vier velden worden aangelegd. De sturen van de gebruiks-, recreatie- en racefietsen van de vierdaagserijders die op het terras van café Kaandorp zitten uit te blazen, gaan grotendeels schuil achter handige houten bordjes, waarop de route beschrijving zit vastgeprikt. Anderen heb ben de stencils met wasknijpers aan de remkabels geklemd. We kijken er afgun stig naar; een mooi wit stuurlint mag dan wel moraal geven, een hele dag fietsen met Rijksweg over naar Castricum en zien de contouren van Heemskerk steeds helder der worden. hout kan worden ingestemd”, aldus het advies van B. en W. aan de raad. Het alternatieve plan was ingediend door DEM-tennis, DEM-voetbal, de hoc keyclub „Eechtrop”, de chr. voetbalvereni ging „Jong Hercules”, de voetbalvereni ging „De Kennemers”, de korfbalvereni ging „Watervliet” en de Beverwijkse Sportraad als mede-ondertekenaar. Hij heeft een bewogen loopbaan achter de rug via onder meer het korps mari niers, de marechaussee, de rijkspolitie in Groningen, Schagen, Haarlemmer meer, Schiphol, Castricum, Edam/Volendam en sinds 1969 in Heemskerk, waar hij als opperwachtmeester van de rijkspolitie in 1971 werd benoemd tot briga dier en waarnemend korp schef van de gemeentepoli- - tie. De heer Vermeer was in deze gemeente chef van ^e geüniformeerde dienst en als zodanig steun en toever- C laat van de jonge korpsle- den. t Burgemeester J. H. Kok E kende hem al in Edam/Vo- lendam, zijn vorige stand- h plaats als burgemeester, t waar de heer Vermeer ook al bekend stond als een t „voortreffelijk politie man”, die nooit autoritair, De heer F. Sant deed dat namens de personeelsvere niging van de gemeente. Collega’s en oud-collega’s vulden verder de zaal, ook uit de gelederen van de rijkspolitie en de gemeen tepolitie uit de omliggende gemeenten en ook oud-chefs waren aanwezig. Uit zijn dankwoord bleek hun aanwezigheid de heer Vermeer niet te zijn ont gaan, want voor velen had hij een persoonlijk woord van dank onder de noemer „oude liefde roest niet”. maar altijd met veel takt en grote ervaring optrad. Bur gemeester Kok had de heer Vermeer op de dag voor de laatste koninginnedag al de ere-medaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, op mogen spelden en zijn kwaliteiten mogen schetsen. Nu bood hij de scheidende adjudant namens het gemeentebes tuur een horloge aan. Korpschef W. Broersen is nog maar kort in Heems kerk, maar lang genoeg om te hebben ervaren, dat de heer Vermeer van „de oude garde” heel veel wist over Heemskerk. „We missen nu de ervaren man”, aldus de nieuwe korpschef, die zich verheugd toonde over hpt feit dat de heer Vermeer m Heemskerk blijft wonen en dus niet „onbereikbaar” wordt. Zeer velen zijn met va kantie en velen ontbraken op de receptie die anders stellig aanwezig zouden zijn geweest. Ook het be stuur van de politiesportve- reniging vertoeft elders, maar agent De Haan nam het op zich om de eerste voorzitter van deze vereni ging bij zijn afscheid te hul digen en een fijne verlot en pensioentijd toe te wen sen. Een voormalig Heems kerks politieman, adjudant Kuiper, nu korpschef van de politie in Vorden, kwam even over om zijn oud-col- lega toe te spreken en van Na de eindstreep wacht het aftrainen BEVERWIJK. De commissie voor jeugdzaken vergadert maandag 14 augus tus van vier uur af in het Stadskantoor. Op de agenda staat het voorstel tot het verle nen van een extra subsidie ten behoeve van de Alpha-sociëteit. W'x De sportverenigingen lonkten naar het open terrein rond de sporthal, maar B. en W. lieten de andere belangen zwaarder wegen. Burgemeester J. H. Kok biedt de scheidende adjudant namens het gemeentebestuur een gouden horloge aan. Tot het Heemskerkse korps gemeentepolitie zei hij; „Ga zo door, behoudt de goede teamgeest en houdt de goede naam van het Heemskerkse korps hoog”. Tenslotte dankte hij zijn vrouw „die 36 jaar als bliksemafleider heeft ge fungeerd”. Hij herinnerde speciaal aan de bijna tien jaren in Nieuw-Vennep. Daar was hij als postcom mandant veel op pad en mevrouw Vermeer trad daar dan zo ongeveer op als onbezoldigd, postcom mandant. HEEMSKERK. De laatste van de drie „op pers” van het voormalige detachement van de Rijk spolitie in Heemskerk, die in 1971 „overgingen” naar het nieuwe korps gemeen tepolitie, heeft donderdag middag in „De Vrijburcht” afscheid genomen, name lijk adjudant H. B. M. Ver meer Precies op zijn zes tigste verjaardag ging hij, na meer dan veertig jaren in dienst van de overheid te hebben gestaan, met funktioneel leeftijdsver- lof. z -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9