Kortsnoi CARTER ZORGDE BIJNA VOOR STUNT geeft zege uit handen ROY SCHUITEN WAS PONSTEEN WEER DE BAAS TERRASVOGELS MOET WINNEN IBM-toernooi voor Timman Kraal Volkerijk coach bijJongOranje Derny-strijd op Alkmaarse wielerbaan 1, lis. Abominabel "3 hopeloos SiWS Ir 11 -ZATERDAG 29 JULI SPORT 19 7 8 4* - urant 1’ 1 J I llldoor een diep dal (Van onze sportredactie) Alleen Venix kon Cees Stam volgen (Van onze sportredactie) UTRECHT. Cees Stam heeft gister avond, zonder in werkelijk grote proble men te komen, het Nederlands baankam- pioenschap bij de profstayers voor zich opgeëist. Alleen Martin Venix kon de on genaakbare Zaankanter nog enigszins volgen. De Rotterdammer deed in de slot- ronden nog een felle aanval op de koppo sitie van Stam, maar die werd glansrijk gepareerd door de veelvoudig Nederlands kampioen. Nico Been werd met een ach terstand van twee ronden derde. De kam pioen van vorig jaar, Fred Rompelberg, moest al na een kwartier de strijd staken. Hem wacht ongetwijfeld een disciplinaire straf. Maar daarmee kan de aanfluiting van Utrecht niet worden uitgewist. De titel zonder waarde in deze driekamp zonder echte sprinters ging nu naar Jan de Jong, die zich in de tweede rit van de finale a trois nog liet verrassen door Bert Scheu- neman, maar die vergissing in deze anti- sprint vervolgens alsnog rechttrok. Het zilver was voor Scheuneman, het brons voor Herman Smit. Het kampioenstricot in de 30 km klasse- mentswedstrijd van de amateurs werd uitgereikt aan Barend Huveneers, die met Hennie Stamsnijder (zilver), Ron Smits (brons), Bert van Lamoen en Geert Schip per deel uitmaakte van een kopgroep van vijf, die het peloton vier ronden voor het einde dubbelde. inventiviteit miste om een einde te maken aan de langzaamaan-acties van Carter. Dit jaar heeft de nummer 29 van Australië zich omhoog proberen te werken via de toernooien van Parijs en Wimbledon. Bij beide gelegenheden reikte hij tot de twee de ronde. In Frankrijk werd hij uitgescha keld door Brian Gottfried en in Engeland door Hank Pfister. In het kader daarvan paste ook voor beeldig de uitreiking van het brons aan Herman Smit, de derde deelnemer, die zijn enige rit tegen Ponsteen voltooide in de abominabele tijd van 7.27,33 en door Ponsteen op bijna drie ronden werd gere den. AMSTERDAM. Het IBM-schaaktoer- nooi 1978 zal op naam komen van Jan Timman. Men moet zeer ver in de geschie denis teruggaan om een soortgelijke pres tatie van een Nederlander op schaakge bied aan te treffen. Dat was de tijd van prof. Euwe. Timman is de laatste tijd zeer goed op dreef. Twee maanden geleden won hij een toernooi in Niksic (Joegosla vië) tesamen met de Rus Goeslko met acht punten uit elf partijen. Dit toernooi be stond uit louter grootmeesters. Gekoppeld aan deze nieuwe overwin ning zal Timman op de internationale ELO-lijst sterk stijgen. Zijn rating moet in de buurt van de 2630 komen te liggen en dat is een plaats bij de eerste tien van de wereld. De reden dat zijn resultaten in het De wedstrijden voor de Europese jeugd- titel worden gespeeld op het gemeentelijk sportpark aan het Badmintonpad te Haar lem. Deelnemende landen zijn: België, Ita lië, Zweden en Nederland. Het toernooi Ook in de halve finale van het dubbel spel was hij vrijdagmiddag de grote uit blinker. Geassisteerd door Taroczy zorg de vooral Okker er voor dat het duo Rolf verleden niet zo goed waren als de laatste tijd, wijt Timman aan een slechte toernooi- planning. Hij speelde te veel. Nu doet hij het rustiger aan. Na een volle maand va kantie zal zijn eerste optreden het Interpo- lis-toernooi in Tilburg worden. Door zijn afgebroken partij tegen Romanishin (Sov.) uit de twaalfde ronde vrijdag in winst om te zetten is Timman zeker geworden van de eindzege in het IBM-toernooi. Ribli kan in theorie vandaag in de laatste ronde nog naast Timman komen, maar ook in dat Maandag 14 augustus: 13.00 uur. België- Nederland en. 17.30 Italië-Zweden. wordt afgewerkt van maandag 14 augus tus tot donderdag 17 augustus. Het pro gramma ziet er als volgt uit: Tung-Louk Sanders, van wie laatstge noemde driemaal zijn service moest inle veren, geen moment aan een overwinning kon denken. Met 6-3 (na 5-0), 6-3 plaatsten Okker en Taroczy zich voor de eindstrijd. Daarin zijn hun tegenstanders de Austra liërs Edmondson en Carmichael. JAN PREENEN De uitslagen van vrijdag zijn: Heren enkelspel: Kwartfinales: Balasz Taroczy (Hon)-Ulli Pinner (Wdl) 6-1, 6-2. Carrado Barazzutti (Ita)-David Carter (Aus) 6-3, 3-6, 6-0. Er komen acht renners in de baan en die zullen twee manches over tien en vijftien kilometer rijden. Het zijn: Matthé Pronk (Warmerhuizen), Ger Slot (Alkmaar), Pe ter Ruiter (Amsterdam), Erik Geserick (Hilversum) of Rob Duin (Alkmaar), Louis Suiker (Warmerhuizen), Hans Heine (Cas- tricum), Ron Hout (Haarlem) en René Kos (Oudkarspel). De favoriete stayers Gabi Minneboo en Martin Rietveld zijn weliswaar niet van de partij en ook topgangmakers als Walrave, Stakenburg, Koch en De Graaf zullen niet op komen draven, omdat *zij voor „spon sor” Wetstein te duur zijn, maar toch kan er leuke strijd verwacht worden. De aan vang is dinsdagavond om 19.30 uur. BAGUIO STAD. De voortzetting van de donderdag afgebroken vijfde partij in de tweekamp tussen Anatoli Karpov en Viktor Kortsnoi om de wereldtitel scha ken nam gisteren in Baguio Stad een dramatische wending. Kortsnoi, die don derdag de slecht gevulde zaal verliet met riante uitzichten op de eerste overwin ning, manoeuvreerde zich aanvankelijk knap naar de zege, maar verbruikte daar bij veel tijd. ■WW*"'*' (Van onze sportredactie) ZEIST. In het sportcentrum van de KNVB in Zeist is gisteravond de zaak van Eddy Kraal door de Stichting Arbeidsza ken mondeling behandeld. De commissie, die onderzoekt of de transfer van Kraal van Telstar naar Volendam op rechtmati ge wijze tot stand is gekomen, heeft nog geen uitspraak gedaan. Zowel Sparta, die protest tegen de transfer had aangetekend, als Eddy Kraal, die een advocaat naar Zeist had mee genomen, zijn gehoord, waarna de commissie waarschijnlijk volgende week haar beslissing bekend zal maken. Böekling: „We hebben aan één punt vol doende. Persoonlijk zou ik er veel voor voelen om alles te gokken op het eerste duel. Als we die wedstrijd namelijk win nen, zijn we overal vanaf. Ik geloof ook zeker dat we kansen hebben tegen RCH, en ben dan ook nauwelijks bevreesd voor degradatie”. JBCorrado Barazzutti II door een dien dal F. Want zowel voor Schuiten als Ponsteen stond dit titelgevecht allereerst in het te- ken van een WK-startbewijs voor Mün- Jchen. Daaraan hechtte dit tweetal ook be- duidend meer waarde dan aan deze in feite ^nietszeggende nationale titel. En dat gold dan vooral voor Ponsteen, voor wie de WK ‘.zijn grotendeels mislukte wegseizoen moet V redden. Kan Schuiten, door zijn wieler- werkgevers al meermalen uitgeroepen tot „de beste knecht van het peloton”, tenmin ste nog bogen op een aantal buitenlandse overwinningen, neo-prof Ponsteen reikte tot dusver niet verder dan een nietszeggen de criteriumzege in Nieuwkoop. De glans die tot dusver derhalve volledig ontbrak aan de professionele wielercarriè- re van Ponsteen, die glans miste ook dit achtervolgingstoernooi. Door de telefoni sche afmelding van Michel Jacobs (blessu re aan het zitvlak) en de absentie van Bert Scheuneman, die simpelweg niet kwam opdagen omdat zijn sponsor had vergeten hem in te lichten over diens inschrijving, was dit toernooi reeds bij voorbaat gede valueerd tot een farce. geval krijgt de Nederlander de hoofdprijs, omdat hij het onderlinge duel won. Böekling, die wellicht bezig is aan zijn laatste honkbalseizoen, is overigens niet helemaal tevreden over het afgelopen sei zoen: „Naar mijn smaak had Rooswijk beter gekund. Het veldwerk laat nog wel eens iets te wensen' over en ook aan slag hebben we ons niet zo denderend gemani festeerd. In de loop van het seizoen zijn we echter wel beter gaan spelen. We zijn dui delijk naar een grotere eenheid toege groeid en we kunnen dan ook veel van elkaar hebben. Daarom denk ik ook dat we beslist éénmaal van RCH winnen!”. (Van onze wielermedewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse wie lerbaan worden op dinsdagavond 1 augus tus tijdens de „populaires” wedstrijden achter derny-motoren gehouden en daar voor zijn door supporter Lodewijk Wet stein, die niet alleen de wielersport een warm hart toedraagt, maar ook een trou we fan van Ajax is, de prijzen beschik baar gesteld. Rooswijk speelt vandaag om 14.30 uur de thuiswedstrijd tegen RCH/Cement- bouw, terwijl de return morgen plaats vindt. Terrasvogels komt morgen om 14.00 uur in actie tegen Sparks. De plaats van handeling is het sportpark „De Elta” in Santpoort-Zuid. Carter eiste meteen al de servicegame van Barazzutti op en liet zijn tegenstander op zijn beurt met 6-3 achter. Tot dat mo ment had Carter weten aan te tonen dat de standverschillen die op de ranglijst van de spelersvakbond steeds naar voren komen, in feite weinig voorstellen. Twee sets lang ook leek Carter aan zijn opvallendste ver richting in zijn carrière te werken. Vorig jaar werd hij weliswaar gravel-kampioen van Australië door in de finale van de veteraan Mel Andersson te winnen, maar aangezien bij de tennissers in deze omge ving alleen gras in tel is, kon die activiteit van Carter gevoegelijk worden be schouwd als aardig gerommel in de marge. Als stuntmaker leek hij in Hilversum wel door te breken, totdat vermoeidheid een einde maakte aan zijn aspiraties en hij zijn tweede optreden op het Melkhuisje (vorig jaar moest hij in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi vanwege een verstuikte enkel opgeven) moest afsluiten met een 6-0 nederlaag. Voordat het zover was, had Barazzutti echter twee uur voor Carter moeten uittrekken. Niettemin blikte de Italiaan optimistisch vooruit naar de finale die hij eventueel zondag tegen Tom Okker zal moeten spe len. „Ik heb tot nu toe driemaal tegen Okker gespeeld en driemaal gewonnen. In Monte Carlo, Charlotte en Houston, dus waar zou ik me druk om moeten maken?”. Voor hij aan de eindstrijd toe is zal Baraz zutti overigens zaterdag eerst nog dienen af te rekenen met de Hongaar Balasz Ta roczy, die vrijdag speelde met Ulli Pinner, de Westduitser werden niet meer dan drie games gegund. Eén in de eerste set, waarin hij zijn onmacht op een gegeven moment afreageerde met het kapotslaan van zijn racket en twee in de tweede reeks. Om tot de winstcijfers 6-1, 6-2 te komen behoefde Taroczy in 57 minuten zelf niet meer dan negen maal te scoren. Voor het overige werd hij in ruime mate tegemoet gekomen door Pinner. Van de vier halve finalisten die zaterdag in actie komen (Ba- razzutti-Taroczy en Okker-Elter) heeft Tom Okker tot dusver als enige indruk gemaakt. Roy Schuiten greep met overmacht de titel bij de prof-achtervolgers door Her man Ponsteen op bijna een ronde te zetten. »- De Nijverdaller bleef er, uiterlijk al thans, onbewogen door. Toch moet de her nieuwde kennismaking met Roy Schuiten op de individuele poursuite, die duidelijk in zijn nadeel uitviel (6.06,43 tegen 6.16,06) hem bitter zijn tegengevallen. Vijf jaar geleden ontmoette het tweetal elkaar voor het laatst in een rechtstreeks gevecht, met toen als inzet de achtervolgingstitel bij de amateurs. Bleef destijds het verschil tus sen het nog niet gerijpte talent Ponsteen en de Zandvoortse tijdritspecialist binnen re delijke grenzen, gisteravond was de neder laag van Ponsteen ronduit vernietigend. Aanvankelijk zag bet er geenszins naar uit dat Ponsteen zo’n vernietigende ne derlaag zou moeten incasseren. Tot hal verwege de 5 km had de zilveren-medail- lewinnaar van Montreal zelfs een lichte voorsprong op Schuiten, maar toen de Zandvoortse tempomachine eenmaal goed op gang was gekomen, verloor Pon steen in elke ronde aanzienlijk terrein. De voor iedere coureur blamerende lap bleef Ponsteen uiteindelijk maar net bespaard. Schuiten daarentegen liet een tijd regi- streren die hem bij de komende WK in München opnieuw tot een gevreesde te genstander maakt in de jacht op de we- reldtitel. HAARLEM/IJMOND. Aan de vooravond van het laatste competitie-weekeinde is nog steeds niet bekend, welke ploeg automatisch zal degraderen uit de eerste klasse A (honkbal). Deze twijfelachtige eer kan nog te beurt vallen aan Hoofddorp en aan de beide IJmond-vertegenwoordigers, Rooswijk en Terrasvogels. - HILVERSUM. David Carter leek gis- 1 termiddag op originele, maar tegelijker tijd uiterst saaie wijze uit de anonimiteit te treden. De 22-jarige Australiër die de afgelopen weken onopvallend naar de 98e plaats van de wereldranglijst is ge kropen, scheepte zijn tegenstander in de kwartfinale van de internationale tennis kampioenschappen van Nederland, Cor rado Barazzutti, twee sets op met hoog opstuiterende ballen, waarmee de Itali aan lange tijd geen raad wist. De drie jaar oudere Barazzutti, in Hilversum als num mer één genoteerd omdat hij maar acht spelers boven zich behoeft te dulden op de ATP-lijst, zuchtte en steunde bij zijn po gingen die merkwaardig gelanceerde bal len te retourneren. Pas toen Carter in de afsluitende reeks in conditionele moeilijkheden raakte en de kracht miste om Barazzutti nog langer met dit luchtige tennis te irriteren, kon de Italiaan zichzelf worden. De tactiek van Carter kwam overigens verre van aantrek kelijk over op de naar schatting 1500 kij kers op het Meihuisje. De games in dit voornamelijk vanaf de achterlijn afge werkte duel waren qua tijdsduur bijna sets op zich. Een dieptepunt werd in de eerste set bereikt met een rally van 37 slagen. De nogal eens met zichzelf over hoop liggende Barazzutti moest het zich helemaal laten welgevallen omdat hij de Als Barazzutti al eens het initiatief nam, dan ging hij aan het net hopeloos in de fout. De met zes servicedoorbraken gevulde openingsset kon Barazzutti des ondanks nog winnend met 6-3 afsluiten. Daarna ging hij door een diep dal en kon hij zijn bijnaam „de kleine soldaat”, die zijn supporters uit het Italiaanse Udine hem vanwege zijn vechtersmentaliteit hebben gegeven, bepaald niet waarme- ken. Hoe de baansport op professioneel ni veau in de versukkeling is geraakt, werd zo mogelijk nog schrijnender aan het licht gebracht bij de sprinters. In dit program- ma-onderdeel was aanvankelijk niet eens voorzien, gelet tenminste op het volledig ontbreken van de beroepssprinters in de programmaboekjes. Toen Herman Smit zich op het laatste moment alsnog meldde voor dit onderdeel, was de sportcommissie wel genoodzaakt telefonisch acquisitie te plegen. Na ettelijke telefoontjes toonden regerend kampioen Jan Huisjes, Jan de Jong en Bert Scheuneman zich alsnog bereid naar Galgenwaard te komen. Zij het wat Huisjes betreft tegen heug en meug, op wie de paar honderd toeschou wers dan ook prompt tevergeefs wachtten. De uitslagen van de afgebroken partijen die vrijdag zijn uitgespeeld zijn: Grootmeestergroep a: Uit de tiende ronde: Ljubojevic (Joe.)-Langeweg (Ned.) 1-0. Uit de twaalfde ronde: Timman (Ned.)-Romanishin (Sov.) 1-0, Nicolac (Joe), Andersson (Zwe.) 1-0. De stand na twaalf ronden is: 1. Timman 9, 2. Ribli (Hon.) 8, 3. Hort (Tsj.) en Dzindzindasjvili (Isr.) 7, 5. Pfleger (Wdl.) en Ljbojevic (Joe.) 6,57. Romanishin (Sov.) en Andersson (Zwe.) 6, 9. Langeweg (Ned.) en Adorjan (Sov.) 5,5, 11. Miles (Eng.) 5, 12. Ree (Ned.) en Nikolac (Joe.) 4,5, 13. Browne (V.st.) 3. Grootmeestergroep B: Uit de twaalfde ronde: Christiansen (V.St.)-Böhm )Ned.) 0-1. Stand na twaalf ronden: 1. Joesoepov (Sov.) 9,2. Christian sen (V.St.) 8, 3. Van Wijgerden (Ned.) 7,5, 4. Ligterink (Ned.) 7, 5. Hartoch (Ned.) 6,5, 6. Bals- han (Isr.), Kirov (Bul.) en Born (Ned.) 6, 9. Van der Sterren (Ned.) en Böhm (Ned.) 5,5, 11. Jano- sevlc (Joe) 5, 12. Rodriguez(Cub.)4,5,13. Taulbut (Eng.) 4, 14. De Roode (Ned.) 3,5. 4' Terrasvogels zal van Sparks moeten winnen om tenminste nog in punten gelijk te kunnen komen met Hoofddorp, dat al uitgespeeld is. In dat geval zullen beslis singswedstrijden het gevolg zijn. De voor uitzichten van Rooswijk zijn duidelijk be ter. De Velsennoorders hebben aan één punt voldoende om het vege lijf te redden. De ploeg van Rob Frie krijgt hiertoe dit weekeinde tweemaal de gelegenheid, bei de keren tegen RCH/Cementbouw. Het Santpoortse Terrasvogels is, na een goede start, in het tweede gedeelte van de competitie ver teruggevallen. Catcher Wil lem Hurkmans hierover: „Na het dubbele verlies tegen RCH is bij sommige spelers de moed gezonken. Daarna is het met ons dan ook bergafwaarts gegaan. Voeg daar nog eens aan toe het vertrek van de ge broeders Kuipers, dat een kettingreactie tot gevolg had, en onze huidige positie is grotendeels verklaard”. Toch gelooft voorzitter Herman Dries sen dat zijn club nog nigt verloren is voor de eerste klasse: „Er is nog nooit een ploeg met achttien punten gedegradeerd uit de eerste klasse. Vorig seizoen stelden we ons met slechts veertien punten in veiligheid. Het is in ieder geval tekenend voor het geringe krachtsverschil in de eerste klasse A. Ik zie ons echter nog niet zo gauw degraderen. Tegen Sparks acht ik ons be slist niet kansloos, al zullen zij de punten zeker niet cadeau geven. Ook al zijn wij op papier verzwakt door het vertrek van een vijftal spelers (vakantie), door de terug komst van Henny van Mourik en Joop Muller is er natuurlijk wel een brok routi ne teruggekeerd in de ploeg!”. En juist die routine zullen de Santpoorters brood no dig hebben in de komende degradatie wed- strijd(en). Debutant Rooswijk is na een redelijk goed seizoen ook nog plotseling in de moeilijkheden geraakt, al zijn de kansen op behoud voor de Velsennoorders groter dan die van Terrasvogels. Pitcher Bert AMSTERDAM. Leen Volkerijk een van de assistent-coaches van het Neder lands honkbalnegental, zal gedurende de tiende Haarlemse honkbalweek niet als zodanig functioneren. Volkerijk zal in die periode als coach optreden van Jong Oranje dat, eveneens in Haarlem, zal spe len om het Europees kampioenschap voor ploegen onder 23 jaar. Als tweede coach zal bij de Nederlandse ploeg nu Wim On derstal optreden.' Dinsdag 15 augustus: 13.30 uur. Italië- België en 17.30 uur Italië-Nederland. Woensdag 16 augustus: 13.30 uur. Zwe- den-België en 17.30 uur no. 1-no. 2. Donderdag 17 augustus: 13.30 uur, no. 3- no. 4 en om 17.30 uur eventuele beslissings wedstrijd. De Nederlandse ploeg zal als laatste voorbereiding op de honkbalweek nog twee oefenwedstrijden spelen, op woens dag 9 augustus op het Storksveld tegen de universiteit van Wisconsin (19.00 uur) en donderdag 10 augustus in Haarlem om 20.00 uur. Dubbelspel: Halve finales: Okker-Taroczy (Ned-Hon)-Sanders-Thung (Ned) 6-3, 6-3. Edmondson-Carmichael (Aus)-Drewett- Carter (Aus) 7-6, 6-3. ü- CORRADO BARAZZUTTI moest alle krachten aanwenden om zijn opponent David Carter eronder te krijgen. 5> ROY SCHUITEN was op het onderdeel achtervolging veel te sterk voor Herman Ponsteen. Rond de 55e zet kwam de 47-jarige groot meester in hevige tijdnood, voor acht zet ten had hij nog maar twee minuten, terwijl Karpov nog 25 minuten resteerden. Op de 55e zet koos Kortsnoi daardoor de verkeer de voortzetting. In plaats van met LF6 de zwarte koning schaak te zetten, waarna de partij in vier zetten winnend afgewikkeld had kunnen worden, gaf hij schaak met LE4. Voor de eerste keer in deze partij werd de voldoening zichtbaar op het ge zicht van Karpov. Hij ruilde de misgreep van zijn tegenstander voordelig af met pionwinst. De uitdager was in tijdnood geraakt door de verrassende, onder couvert afge geven 42e zet van Karpov. De wereldkam pioen speelde Pf8-h7, waarbij hij het ver lies van de f5-pion had ingecalculeerd. Experts hadden echter verwacht dat de 27- jarige econoom Dg5 zou spelen. Er ontstond een gecompliceerde stelling, die de denktijd van Kortsnoi opslokte. Hij vond de goede voortgang, maar blunderde op het beslissende moment. Met nog.twee minuten voor acht zetten van Kortsnoi haastte hoofdarbiter Schmid zich naar de speeltafel om het vllen van diens vlag in ogenschouw te nemen. Zover keam het niet. Op de 56e zet passeerden beide spe lers de tijdcontrole. De stelling werd af ge wikkeld naar het eindspel, waarin Korts noi een loper en een pion behield tegen over Karpov twee pionnen, de winstkan sen van Kortsnoi lijken miniem, omdat zijn pion op een wit vlak eventueel ge promoveerd wordt tot dame, terwijl zijn loper de zwarte kleur heeft. Desondanks zette de uitdager de partij voort, hopend op een misstap van Karpov. De zakelijke Rus speelde echter zeer accuraat en be hield na in totaal elf uur spelen en 91 zetten zijn remisekansen. De partij wordt zondag voortgezet. De afgebroken stelling was: Kortsnoi-wit: Kf2, Dd3, Thl, Lbl, Lg3, a3, b4, d4, f3, h5. Karpov- zwart: Kh8, Df6, Td8, Pf8, Pd5, a7, b6, f5, g7, h6. De voortzetting heeft het volgende verloop: 42. Pf8-h7, 43. Lg3-e5 Df6-g5,44. Dd3xf5 Dg5-d2t, 45. Kf2-g3 Ph7-f6, 46. Thl-gl Td8-e8, 47. Lbl-e4 Pd5-e7, 48. Df5-h3 Te8-c8, 49. Kg3-h4 Tc8-cl, 50. Dh3-g3 Tclxgl, 51. Dg3xgl Kh8-g8, 52. Dgl- g3 Kg8-f7, 53. Le4-g6t Kf6-e6. 54. Dg3-h3-ke6-d5, 55 Ig6-e4- pf6xe4, 56. f3xe4- kd5xe4, 57. Dh3-g4+ Ke4-d3, 58. Dg4-f3+ Dd2-e3, 59. Kh4-g4 De3xf3+, 60. Kg4xf3 g7-g6, 61. Le5-d6 Pe7-f5, 62. Kf3-f4 Pf5-h4, 63. Kf4-g4 G6xh5t 64. Kg4xh4 Kd3xd4. 65. Ld6-b8 a7-a5, 66. Lb8-d6 Kd4-c4, 67. Kh4xh5 a5-a4, 68. Kh5xh6 Kc4-b3, 69. b4-b5 Kb3-c4, 70. Kh6-g5 Kc4xb5, 71. Kg5-f5 Kb5-a6, 72. Kf5-e6 Ka6-a7, 73. Ke6-d7 Ka7-b7, 74. Ld6-e7 Kb7-a7, 75. Kd7-c7 Ka7-a8, 76. Le7-d6 Ka8-a7, 77. Kc7-c8 Ka7-a6, 78. Kc8-b8 b6-b5, 79. Ld6-b4 Ka6-b6, 8O.Kb8-c8 Kb6-c6, 81. Kc8-d8 Kc6-d5, 82. Kd8-e7 Kd5-e5, 83. Ke7-f7 Ke5-d5, 84. Kf7-f6 Kd5-d4, 85. Kf6-e6 Kd4-e4, 86. Lb4-f8 Ke4-d4, 87. Ke6-d6 Kd4-e4, 88. Lf8-g7 Ke4-f4, 89. Kd6- e6 Kf4-f3, 90. Ke6-e5 Kf3-g4, 91. Lg7-f6 Kg4-h5 De afgebroken stelling is: wit: Ke5, Lf6, a3. Zwart: Kh5, a4, b5. V Kiï F B A w ,z, z^Ar,

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11