Nog ruimte voor industrie in omgeving Kagerweg Sportmanifestatie op Dorpsweide Wijk aan Zee EtR burgerlijke stand Damiate evenementen I I Definitieve vestiging uitsluitend aan de Brink 1 Woonbebouwing aan Peperstraat Voetballen GEEN MIS IN VAKANTIEKERK Dutch Swing College Band 1 X 7 ZATERDAG 2 9 JULI 19 7 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK (Van een onzer verslaggeefsters) JSchilperoort o.l.v. Pe MET KAATSEN EN PARACHUTE-SPRINGEN IJmuider Courant: Beverwijkse Courant: Zeestraat 18 (Beverwijk) BEVERWIJK. In een nota hebben B. en W. aan de raadsle den hun adviezen toegelicht inza ke de uitgangspunten voor het structuurplan voor de gemeente, toegespitst op de wegenstructuur, de woningbouw, de vernieuw bouw, recreatie en sport, indus trie en werkgelegenheid en mid- denstandszaken. In onze edities van deze week gaven wij een samenvatting van de toelichtingen en motiveringen, maar wat gaat de gemeenteraad in de speciale augustusvergade- ring-nu precies in een besluit vast leggen. B. en W. hebben de uitgang spunten kort en bondig geformu leerd. Aan de raad wordt verzocht de volgende doelstellingen vast te stellen. Ged. Oude Gracht 82 (Haarlem-Centrum) Soendaplein/Floresstraat (Haarlem-Noord) Califomiëplein 17 (Haarlem-Schalkwijk) Raadhuisstraat 60 (Heemstede) Lange Nieuwstraat 427 (IJmuiden) WIJK AAN ZEE. Liefhebbers van sport en spel kunnen vandaag in Wijk aan Zee hun hart ophalen. Om 12 uur gaat op de Dorpsweide een door de Stichting Toerisme Badplaats Wijk aan Zee georganiseer de sportmanifestatie van start, die niet alleen Veel kijkplezier biedt maar het publiek ook gelegenheid geeft, zichzelf sportief uit te leven. De gereduceerde plaatskaarten (kassa openluchttheater 10,a 7 zijn verkrijgbaar bij onze kantoren O J l Telefonisch kunnen geen plaatskaarten worden gereserveerd Haarlems Dagblad: In samenwerking met het Openluchttheater Bloemendaal presenteren wij aldaar op vrijdag 11 augustus 1978 r Het tennispark aan het Harmonie- laantje kan tot de maximale capaci teit worden uitgebreid. s Uitbreiding van het industriegebied Kagerweg naar het zuiden tot aan het Noordzeekanaal moet worden mogelijk gemaakt. t De terreinen aan de Brink (voorma lige l.e.a.o-school) worden aangewe zen voor de definitieve vestiging van een klein woonwagencentrum. >1 e Nadat voldoende duidelijkheid is verkregen over de wegenstructuur, dient een verkeerscirculatieplan aan de Raad ter vaststelling te wor den voorgelegd. f Het door de minister vastgestelde tracé van rijksweg 16 moet in het structuurplan worden opgenomen. g In het westelijke gedeelte van het stadscentrum moet ruimte worden opengehouden om de bouw van een parkeergarage mogelijk te maken. h In het stadscentrum ten westen van de Breestraat dient de woonfunctie te worden hersteld c.q. te worden versterkt, waarbij, de groen- en wijkvoorzieningen zo evenredig mo gelijk over de bebouwing moeten worden verdeeld. Daartoe moeten wijksgewijze deelbestemmings- plannen worden vastgesteld. i Voor woningbouw komen verder in aanmerking de lokaties: het Raamveld; het terrein naast de Goede Raad Kerk; Het noord-westelijk deel van het plan „Het Overbos”, achter de Alk- maarseweg, met handhaving van de bestaande randbebouwing; De driehoek Baanstraat-Kees Delfsweg-Romerkerkweg met zo mogelijk inpassing en handhaving van het gebouw van de Pedagogi sche Akademie aan de Baanstraat; Terreinen van Hoogovens (Aagten hof) aan de Spoorsingel en van de B.V. Kennemer luchtbehandeling aan de Koningstraat; Indien uit een onderzoek de moge lijkheid tot bebouwing vaststaat dient ook de Wijkerbroekpolder voor woonbebouwing in aanmer king te komen. j De voor de bouw van een nieuw politiebureau gereserveerde lokatie aan de Kerkstraat blijft gehand haafd. k In het stadscentrum dient een plaats te worden aangewezen voor de bouw van een nieuw postkan toor. 1 In overleg met de bewoners moet voor vernieuwbouw in het stadscen trum wijksgewijze een prioriteiten en tijdschema worden opgezet. m. Een eventuele tweede sporthal dient in de nabijheid van de eerste hal te komen. n Door herverkaveling en beschik baarstelling van enige ruimte in de naaste omgeving (b.v. strook tussen Zwaansmeer en de sportvelden) moet enige uitbreiding van het sportcomplex Adrichem worden mogelijk gemaakt, waarbij ook de ijsbaan een definitieve plaats moet hebben. o In Westerhout kan met een sportak- kommodatie van bescheiden om vang rekening worden gehouden. p Voor andere noodzakelijke recrea tieve voorzieningen van bovenwijk- se aard moet ruimte worden aange wezen in het gebied tussen, de woon bebouwing en Hoogovens. q Het gebied in de direkte omgeving van het fort Velsen wordt bestemd voor recreatie. b. Ter ontlasting van het verkeer in de binnenstad dient de verbinding tussen de Alkmaarseweg en de Spoorsingel te worden verbeterd. c. In het plan „Het Overbos” moet ruimte worden opengehouden tot aansluiting van de Beneluxlaan op de Alkmaarseweg. i Beverwijk wijst tweede woonwagencentrum af (Van een onzer verslaggeefsters) cplein. brand i Dog Tri Jeopend 21 branch (ADVERTENTIE) ifestatie dervoorsli (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. In het vakantiekerk- Uitgangspunten voor de toekomst van Beverwijk Hemelval uur. Zont l zondag! Morgens i H. Genas kerk: 1' idag 10 gsschool jensterkt de heet Oudhei juli expo elijks vai lat t.m. 61 lannes 1 van 14-1’ Zat. ge 21 uur, je in: zat. ge 1 uur, je 14 uur fil rst. filmt Om 14 uur wordt het sportgebeuren on derbroken voor een demonstratie para chutespringen. Vijf para’s van het Tessel- se para-team maken dan met hun vliegen- Dorpsweide. De para’s springen van 2000 meter hoogte, en openen na een vrije val landerweg; westelijk Beverwijk als de westelijke randweg niet zou worden aan gelegd; het Beijnes-terrein; de Brink; de ijsbaan; Aagtenhof en naast Autorama. Zoals bekend is er nu een tijdelijke woonwagencentrum ingericht op het ijs- baanterrein en bij de Stichting Woonwa gencentrum IJmond speelt men natuurlijk met de gedachte dat dit terrein een perma nent karakter zou kunnen krijgen. Daar naast zou dan een terrein kunnen worden ingericht aan de Brink. B en W van Beverwijk blijken die ge dachte helemaal niet te delen. Zij houden vast aan de tijdelijkheid en zetten de pro cedure om in de toekomst een definitief van 1000 meter (waarbij hun snelheid op loopt tot circa 200 km per uur) hun para chutes. De sportmanifestatie zal omstreeks 17 uur worden afgesloten. Op de-Dorpsweide, die vandaag dus niet als parkeerterrein zal kunnen worden gebruikt, zullen kraamp jes worden ingericht waarbij onder meer verfrissingen verkrijgbaar zijn. De mani festatie is gratis toegankelijk. Ook voor deelname aan één of meer wedstrijden behoeft niet te worden betaald. Omdat de meeste sportscholen momenteel gesloten zijn, bleek het echter niet moge lijk judoka’s en atleten voor de sportmani festatie te vinden. Gelet op de beperkte mogelijkheden zijn een aantal criteria inzake de uitgifte van industriegrond opgesteld, waarbij voor rang zal worden verleend aan bedrijven, die uit de binnenstad moeten verdwijnen, aan arbeidsintensieve bedrijven en bedrij ven die onafhankelijk zijn van Hoogovens. In de inspraakprocedure met betrekking tot het structuurplan, bleken de standpun ten van de insprekers nauwelijks af te wijken van dit standpunt van b. en w. Wat de middenstand betreft, hebben de insprekers als wens te kennen gegeven, dat er in de toekomst aan de Peperstraat woningbouw moet komen en dus geen winkelbebouwing. B. en W. zijn het daar nu blijkens een advies aan de raad mee eens, maar het college vindt dat er nog wel ruimte moet worden gereserveerd voor een postkantoor. Voor het overige zou het GEHUWD: F. M. Hulsebosch en G. J. Dijkstra, F. H. van Eist en E. L. de Veij, R. Kwaak en T. Koster. idag 8, gschool, uur. Federa •est, zon slofslaai aat. Zat. tjes”, zat „The car’ 11 en 1! lerentstn >.45, 11.30 ierplantl d. 10.30-1 t.m. 19 :erk, geop OVERLEDEN: P. Winkelaar, 67 jr.; J. H. Burger, 79 jr.; C. G. van Baar, 86 jr.; M. M. Ruig, 72 jr., gehuwd met H. Bruinenberg; W. Driessen, 67 jr. GEBOREN: Esmeralda A. G. M., d.v. J. A. G. van Kessel en C. G. M. Aardenburg; Kim R., d.v. C. Six en J. C. Johansen; Peter, z.v. L. Hendrikse en B..L. Buurkamp; Thomas H., z.v. H. van der Zoh en A. M. Vessies; Peter, - z.v. N. A. Timmer en C. J. M. de Gilder; Peter A., z.v. S. C. F. Zonneveld en J. P. Ockers. at. T/m 1 a. King: 30-17.30 a Kerks) lur. Spn .5 uur, centrum aan de Brink te vestigen voort. Een bekend gegeven is, dat veel woon wagenbewoners graag terug willen naar Beverwijk. B en W achten daarin hun bijdrage geleverd in de vorm van het tijde lijke centrum op het ijsbaanterrein en de definitieve vestiging daarvan aan de Brink, dus op de duur een verplaatsing. Het argument, dat veel woonwagenbe woners die nu nog in het Heemskerkse centrum wonen óók terug willen naar Be verwijk slaat bij het college niet aan. Ge opperd wordt, dat ook in overloopgebie- den als Heerhugowaard en Alkmaar oud- Beverwijkers wonen die dolgraag terug zouden willen komen. „Wat dat betreft is er geen verschil met de woonwagenbewo ners”, aldus wethouder Kaebisch, die zegt dat het besluit van B en W om het bij één klein centrum in Beverwijk te laten zeer weloverwogen is genomen. len Zat. I 19-21 u. uur baa 14 aug. 1 van di. t i. 14.00-11 sloten. Rond 14.15 uur wordt het programma hervat met een voetbalwedstrijd tussen teams van de zaalvoetbalveremgingen Sonco ’72 en Clipper Biggen. Bestuurslid Peter de Vries van de Stichting Toerisme Badplaats Wijk aan Zee, bij wie de eind verantwoordelijkheid voor het welslagen van dit zomerevenement berust, had graag ook nog demonstratie wedstrijden judo en atletiek in de manifestatie opgenomen. Isevaartll aan Zeeër volleybalvereniging WW’72 erzy Ros» met eikaar de strijd aan. Daarna volgt er ig, 20 u.: 0 een volleybalwedstrijd tussen de eerste [land 62) nl’ Spaarndal 1 Siertsema ag 22 u.: Tl aat) Zoni Zandvool1 t. BEVERWIJK. Eén van de laatste mogelijkheden tot het aanwij^en van terreinen ten behoeve van de industrie kan volgens burgemeester en wethouders worden gevonden in het bestemmingsplan „Kagerweg”. Dit gebied zal echter op een hoogst ongelukkige wijze worden doorsneden door de aldaar geprojecteerde Rijksweg 16 en daarom wordt een nadere bezinning op dit bestemmingsplan noodzakelijk geacht. Deze uitspraak is in tegenstelling met de wensen van de Stichting Woonwagencen- van Da trum IJmond, zoals deze in de inspraak- M» procedure voor het opstellen van een structuurplan kenbaar zijn gemaakt. Deze wensen hielden in, dat er ruimte wordt gereserveerd voor de vestiging van gezamei twee standplaatsen voor elk circa vijftien woonwagens. Ook zou er ruimte moeten worden vrij gehouden voor solitaire vesti gingen. Als mogelijke plaatsen voor de centra boorte, I Werden - in willekeurige volgorde ge noemd: de voormalige camping Adri- chem; tussen de camping Adrichem en Zwaansmeer; aan het begin van de Hof- Dorpsstn ).3O, 11.301 Heinlaan 10 en 11 ii pel Geest zondag om 9 uur geen H. Mis opgedragen. De H. Mis in de parochiekerk begint om 9.30 uur. Na de landing mogen kinderen onder leiding van de leden van het para-team simulatie-sprongen maken. Daartoe wordt op de Dorpsweide een torentje ge bouwd, waar de kinderen vanaf moeten springen. d. Als sluitstuk van de wegenstruc tuur in Beverwijk en mede ter ont sluiting van oostelijk Beverwijk, dient met aanleg van de zogenaam de Middenpoort met aansluiting op het rijkswegennet rekening te wor den gehouden. 19 en 21. .30 u.: „T« „Niemai de matrassen een precisie-landing op de .15 u tew maagd" nded”, 18 i.: „Onkrl Django en 16.15 .30 u.: ,J 1 0 u.: „Sa# „Murderl gebied rond de Peperstraat een woonïunk- tie moeten krijgen. Volgens berekeningen zal de behoefte aan winkelvloeroppervlakte in het stads centrum in 1990 bestaan uit ongeveer 50.000 vierkante meter. De thans aanwezi ge oppervlakte is circa 48.000 m2. Volgens b. en w. moet daarom een beleid dat op een sterke uitbreiding van het winkelvloerop- pervlak gericht is, derhalve achterwege blijven. Wel zal het beleid gericht moeten blijven op het handhaven en zo mogelijk vensterke van de regionale winkelfunktie van Bever wijk. Een eventuele spontane ontwikkeling van winkelvestiging aan de Baanstraat en het Meerplein, zal in principe niet worden tegengegaan, indien het winkels betreft die geen centrumfunktie hebben. ONDERTROUWD: H. J. Groen en R. F. A. Meirmans; R. R. Schoenmaker en M. M. Bruinenberg, N. Ooijevaar en E. M. Jongerling, T. Postma en G. J. M. Adema. m)| dames- en herenteams van WW’72 en de Mook, VCC-Kennemers. De badmintonvereni ging Wijk aan Zee presenteert zich met wedstrijden enkelspel voor dames en he ren en gemengd dubbelspel. tevens zo 1 elijks 19 24 u.: „H je „Ons Witte Huis” te Wijk aan Zee, wordt I (L. Vei 10 en 23 19, 20.301 ■ir Het terrein aan de Brink in Beverwijk blijft gereserveerd voor het enige permanente woonwagencentrum. ■ir Para’s met vliegende matrassen maken rond 14 uur een precisie-landing op de Dorpsweide. ■liaan, zat BEVERWIJK. „In Beverwijk is geen ruimte aanwezig voor vestiging van een 'kleine tweede woonwagencentrum of voor het toestaan van enkele zogenoemde solitaire vestigingen”. Dit is een keiharde uitspraak van het college van burgemeester en wethouders. a In afwachting van nader onderozek naar het te verwachten feitelijk ge bruik van de westelijke randweg en de reële ontlasting van de wegen in de woonwijken en binnenstad kun nen niet zodanige maatregelen wor den genomen of bestemmingen op gronden worden gelegd, dat aanleg van de westelijke randweg onmoge lijk wordt. Aanleg van de weg kan eerst geschieden na vaststelling en goedkeuring van een bestemmings plan, waarin ook de bestemming van de aangrenzende gebieden is geregeld. Voor velen een brok nostalgie, voor anderen een openbaring In het sfeervolle Openlucht theater elke keer weer een onverge felijke happe ning. Aanvang |||W| 20.00 uur '4'' Odulfstr .30 en 1 mr. t, zondag De manifestatie wordt om 12 uur geo pend met een kaatswedstrijd. Leden van een kaatsvereniging uit Castricum demon streren dit vooral in Friesland druk beoe fende spel. Er zal een wedstrijd worden irmoesstnf gespeeld, waarbij via een geluidswagen u.: „Rira Uitleg over de spelregels wordt gegeven. isteeg4)l De wedstrijd wordt omstreeks 14 uur □aalsewej I beëindigd, waarna de toeschouwers aan het kaatsen mogen slaan. Rond 13 uur binden pupillen van de Wijk i' - - -

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7