Rooswijk definitief veilig TERRASVOGELS GEDEGRADEERD V st n; GROEN ZEGEVIERDE BIJ AMATEURS Leo van Vliet won de Ronde van Santpoort met overmacht Q Andela-Fortgens sterk Scheidsrechters voor WK honkbal Van Lent snelste bij De Kampioen Ongelukkige nederlaag van Rooswijk 3 1 JULI 19 7 8 SPORT 10 M i I MAANDAG h 8. aangooi van linksvelder Ben Prijs. 6. Henk Een ongeïnspireerd spelend Rooswijk aan de goede kant van de score. Met twee (Van onze wielermedewerker) (Van onze bridgemedewerker) Hoofddorp zal nog degradatiewedstrij den spelen tegen Holy Vlaardingen of te gen Pirates. Kampioen Storks zal volgend jaar uitkomen in de hoofdklasse. ment in gezeten tegen het opmerkelijk geïnspireerd spelende Sparks, dat geen belang meer had bij deze wedstrijd. Desal niettemin hebben de Birds dit jaar niet slecht gespeeld; een groot aantal ongeluk kige nederlagen (Storks, OWO, RCH, Hoofddorp) zijn echter duidelijk funest geworden. Voor de formatie van de duide lijk geschokte voorzitter Herman Driessen zit er niets anders op dan uit te huilen en volgend jaar in de tweede klasse opnieuw te beginnen. Nadat Terrasvogels de eerste inning nog goed was doorgekomen, sloeg Sparks in de tweede slagbeurt de eerste belangrijke bres in het Santpoortse veld. John Kops sloeg zichzelf op het eerste honk, waarna hij profiterend van een doorgeschoten bal en een fout van kortestop Frank Koks (één der grootste talenten van Terrasvogels) de score kon openen. Terwijl de thuisclub niet verder kwam dan verspreid vallende hits van Frank Koks en Huib-Jan Tijl, deed Sparks in de derde slagbeurt op nieuw van zich spreken. Frank Maessen (geraakt werper) en Paul Bakker (honk- slag) profiteerden toen o.a. van een drie- honkslag van Michel Baljet, de winnende Sparks-werper: 0-3. Nadat opnieuw Baljet, ditmaal via een tweehonkslag, een groot aandeel had in nog eens twee Haarlemse runs, kwamen de Birds in de zesde inning terug via een daverende solo-homerun van Huib-Jan Tijl, doch daarmede was de Santpoortse koek op. Sparks kon zelfs in de laatste slagbeurt nog verder uitlopen dankzij hits van Jossie Faneyte en Nico Koopen (twee honkslag): 1-8. Kenmerkend voor de Santpoortse on macht aan slag was het feit dat slechts twee spelers (Koks en Tijl) een slaggemid- delde realiseerden. IJMUIDEN. Andela en Fortgens waren in de twaalfde ronde van de laddercompe- titie van de bridgeclub De Kennemers weer uitstekend op dreef en brachten een score van niet minder dan 61.57 percent in de boeken. Daardoor werd hun totaal 651.36, waarmede zij de achterstand op het leidende koppel Andela-Van Munster (677.92) met een kleine zes percent konden verminderen. Het verschil met de koplopers blijft echter nog zeer groot. 0-0-0-2-0-2-5-3-x 12 6-2-10-5 Er is ondanks de bijna tropische tempe raturen toch aardig strijd geleverd door de beroepsrenners en daarbij lieten de favo riete Tour-de-Francerenners zich niet on betuigd. Vooral Joop Zoetemelk, Henk Lubberding en Gerrie Knetemann waren zeer actief, terwijl Aad v.d. Hoek zich in de Voor deze Santpoortse profronde be stond met naar schatting vier tot vijfdui zend man een redelijke belangstelling. Het weer was in feite te mooi om nog meer publiek te kunnen lokken. Alvorens de ruim zeventig renners aan het honderd kilometer lange karwei konden beginnen, werd er één minuut stilte betracht voor de vorig jaar tijdens de koers in Santpoort overleden renner Bas Hordijk. en Bert Böekling; waardoor de 12-6 eind stand gerealiseerd werd. 0-0-0-0-0-1-0-0-0 1 8-2-10-6 O-1-2-O-2-O-O-O-3 8 84-3-1 slotfase in de strijd in het voorste gelid mengde. Alleen Jan Raas deed het wat rustiger aan. De in zijn witte Tour-trui gestoken Henk Lubberding ging al in de tweede ronde aan de haal en kreeg de kersverse sprintkampioen Jan de Jong aan zijn wiel mee, maar helaas leidde de actie niet tot succes. Beter verging het Joop Zoetemelk, Theo Smit, Leo van Vliet, Gerrie Knetemann, Adrie van Houwelin- gen en stayerkampioen Cees Stam. Dit zestal legde er door impuls van Zoetemelk flink de zweep over en kon na krek één uur koers op een volle ronde voorsprong bo gen. Daarna waren het dolle Dries van Wijhe, sinds kort bij de beroepsrenners rijdend, en Jan Huisjes die aan de haal gingen. Na een felle jacht sloot Henk Lub berding zich bij hen aan en ook deze drie rijders wisten het tot rondewinst te bren gen. De koers bleef voor de kijkers een aantrekkelijk karakter behouden, want nadat Cees Priem en Tino Tabak, de win naar van de eerste Santpoortse profronde, tevergeefs hadden geprobeerd om te ont snappen, wisten André Gevers, Roelof Groen, Aad v.d. Hoek en weer Leo van Vliet wel weg te komen. Als enige renner met reeds een ronde voorsprong, verliepen de zaken voor Van Vliet naar wens en temeer omdat de T.I. Raleigh's Gevers en Van de Hoek hard meewerkten om de ontsnapping te doen slagen. In het peloton hield Zoetemelk - met Van Vliet voor het Franse Miko Mercier rijdend - uiteraard de boot af. Nadat de vier koplopers op het peloton waren neergestreken, ging de in Santpoort populaire Joop Zoetemelk aan de haal met Johan v.d. Velde, maar omdat de gedubbelde renners in de slotfase voortijdig uit de koers werden genomen, moest Joop alleen door. Hij werd nog achterhaald door Gerrie Knetemann, Roelof Groen en Adrie van Houwelingen en deze vier renners moesten om de tweede plaats spurten, want Leo van Vliet bleef onbereikbaar. Als een dik verdiend triomfator snelde de jonge West lander over de eindstreep. De uitslag: 1. Leo van Vliet, de 100 km. in 2.25.18; 2. Gerrie Knetemann, 3. Roelof Groen, 4. Adrie van Houwelingen, 5. Joop Zoetemelk, 6. Theo Smit, 7. André Gevers, 8. Aad v.d. Hoek, 9. Henk Lubberding, 10. Dries van Wijhe, 11. Cees Stam, 12. Jan Huisjes, 13. Johan v.d. Velde, 14. Piet van Katwijk, 15. Roy Schuiten, 16. L. Hulze- bosch, 17. Co Moritz, 18. Ton Zuiker, 19. Fons van Katwijk, 20. Jan van Katwijk. De Hillegommer Rhett van Trigt finishte als 24ste en het in Standaardbuiten wonen de lid Sjaak de Goede van het organiseren de Kennemerland kwam op de dertigste plaats. De leiderspr<s ging ook naar win naar Leo van Vliet. Als enige plaatselijke favoriet was Hans v.d. Putte reeds in het begin van de strijd actief, maar hij kreeg geen kans om te ontsnappen. Toen Dirk Groen, Gerard Kamper, Dick Schouten, Ger Slot, Martin Taverne en Mathé Pronk er vandoor gin gen, miste de Santpoorter de slag. De zes demarranten werkten goed samen en wis ten het tamelijk snel tot een ronde voor sprong te brengen. Bij een nieuwe vlucht van alweer Dirk Groen met Ruud Haller en Jaap van Lies hout, was ook Hans v.d. Putte tot genoegen van zijn vele supporters van de partij. Van dit viertal kon alleen Van Lieshout de opmars niet met succes volbrengen. De Na spannende strijd is de feestweekron- de van Santpoort voor amateurs, die za terdagmiddag aan de grote strijd van de profs voorafging, gewonnen door Dirk Groen uit St. Pancras. En dik verdiend. Zeven renners had hij op één ronde ach terstand gereden en alle overigen op twee ronden. HAARLEM. De honkbalscheidsrech- ters Jan Pauwels uit Haarlem en de „Ant werpse” Rotterdammer Gerard Pieters zijn uitgenodigd voor de Wereldkampi oenschappen, die van 24 augustus tot 6 september in de Italiaanse steden Rimini, Parma en Bologna worden gehouden. De twee zullen echter zelf nog een definitieve toezegging moeten doen. Rooswijk werd onmiddellijk al gecon fronteerd met een achterstand, doordat Kuipers (tweehonkslag) gebruikt maakte van een doorgeschoten bal. Hits van Fred en Ton Brouwer en Theo Reitsma leverde I echter spoedig de gelijkmakende run op, waarna zich een spannend duel ontwikkel de, waarin Rooswijk geenszins de mindere was van de thuisclub. In de derde slag beurt belandde Rooswijk voor het eerst „nullen” kwamen Fred Brouwer en Henk (Van onze softbalmedewerker) IJMOND. Alle aandacht blijft in de hoofdklasse (herensoftbab gericht op dc nek-aan-nek-race tussen titelverdediger Terrasvogels en SC Haarlem. Beide kop lopers maakten ook het afgelopen week einde geen fout. Terrasvogels versloeg Sparks met 8-1, terwijl SC Haarlem slechts met de grootste moeite Kennemer land wist te bedwingen (4-3). De uitslag: 1. H. van Lent, 2. N. Weg kamp, 3. H. v.d. Putte, 4. C. Baars, 5. P. Nieuwdorp. Stand hoofdklasse: Terrasvogels 11-18, SC Haarlem 12-18, DSS 9-10, Kennemer land 11-8, Sparks 11-6, EHS 12-6. Zonder al te veel problemen bleef Ter rasvogels in eigen huis Sparks, in een vlot duel, de baas. De thuisclub opende de score via Johan Kluiskens, die in de eerste inning profiteerde van een tweetal Haar lemse veldfouten. Sparks zou echter in de volgende slagbeurt al weer op gelijke hoogte komen, doordat Nico Heemskerk gebruik maakte van de enige twee Sant poortse fouten: 1-1. Aanvallend waren de Vogels agressiever dan hun opponenten, die op het werpen van Bram van der Werf slechts tot een honkslag kwamen; maar dat was dan ook wel een driehonkslag van collega-pitcher Jan Schildwacht. De Santpoorters liepen in de tweede inning weg van Sparks. Honkslagen van Hans Seegers en Bram v.d. Werf, alsmede een ferme uithaal van invaller Kees Maarschalk, waren goed voor drie runs. Na dit slaggeweld moest Sparks-pitcher Schildwacht in de vierde inning opnieuw capituleren. Hits van Jo han Kluiskens en Kees Maarschalk lever den vier punten op, daar ook Van der Werf en Hans Akkerman de thuisplaats wisten te passeren: 8-1. SC HAARLEM 2 1-1-1-3-0-0-1 7. Kees de Haan: 0-1-11-2. ROOSWIJK O-1-2-3-O-O-O Steeman: 1-1-12-6. Rooswijk heeft zich dit seizoen nog niet eerder zo geweldig gemanifesteerd aan slag, als juist in dit belangrijke duel tegen het Heemsteedse RCH. Defensief draaide de thuisclub echter niet zo lekker. Aanvan kelijk zag het er dan ook niet naar uit dat pitcher Böekling winnend de heuvel zou verlaten. RCH nam in de vierde inning namelijk een riante 0-4 voorsprong. Böek ling incasseerde toen hits van Wim Draa yer, Leo Kaestner, Rob Beunder, Ben Prijs en Ruud Kaestner, terwijl het Rooswijk- veld bovendien nog driemaal mistastte Het pleitte echter voor het karakter van de Velsenaren, dat de strijdbijl niet onder het gravel werd begraven. Onmiddelijk werd het RCH-veld onder druk gezet en dit resulteerde in vier Heemsteedse fouten, waar Rob Visser en gelegenheids-korte- stop Jan Berkhout dankbaar van profi teerden. RCH zou daarop eerst nog de marge tot vier punten vergroten, door een tweehonkslag van Peter de Boer en een gestolen thuisplaat door Wim Draayer, aleer Rooswijk aan zijn geweldige come back ging werken. Waardevolste spelers voor Rooswijk waren ongetwijfeld Rob Visser, sterk aan slag, en winnende werper Bert Böekling, die maar liefst vijf punten binnensloeg. TERRASVOGELS Arie Paap: SPARKS Michel Baljet: RCH/CEMENTBOVW 0-0-0-0-5-0-2-2-x 9 Dick Kopjes-Nieman: 741-7-2 ROOSWIJK O-O-O-l-O-O-O-l-O 2 Frank In den Bosch en Jan Berkhout: 8-3-10-8 IM groti prijs naar Hart defii inter bene het 1 over kopr nals meel Er v /2.74É zenpo 1.418.C Jackp Prijs j De reserv muliei In di getroh Spie 500 45.44. 45.48.1 4. Te Steve ker C (Ned) Suzul 48.11.1 46.08.1 Stal 85 pn Wi hebb waar de le moto Van Leen het 1 bedr; Ge torcr het klass van digd< direc ,kon Nede Rond rijdei sprot ROOSWIJK Bert Böekling RCH/CEMENTBOVW 0-0-0-4-2-0-0-0-0 6 Wim Draayer en Leo Kaestner: 6-2-14-5 Rooswijk heeft zich in een door veel veldfouten rommelig verlopen duel dank zij een ruime zege op RCH gevrijwaard van degradatiewedstrijden. De ploeg van Rob Frie, debuterend in de eerste klasse, hield hierdoor Hoofddorp en Terrasvogels onder zich, waarmede het eersteklasser- schap geprolongeerd werd. Lange tijd heeft het er echter naar uit gezien dat Rooswijk het niet zou gaan redden. Na vijf innings leidde RCH name lijk nog met 2-6. Gezien het spel van de thuisclub was dat een alleszins reële score op dat moment. Echter in de zesde inning herleefde Rooswijk plotseling. Honksla gen van Rob Visser uitstekend op dreef met 4 uit 5 en Jan Berkhout werden toen in runs omgezet via een diepgeslagen honkslag van Rem Bosman: 4-6. Gesteund door deze mentale opkikker ging Rooswijk sterk door. Met name in de zevende inning ging de vlam goed in de pan. RCH-pitcher Wim Draayer moest achtereenvolgens bui gen voor slagwerk van Gé van der Lem, Rob Visser, Bert Böekling, Jan Berkhout en Francis Arends, terwijl Frans Bakker een vrije loop forceerde. Dit alles was goed voor vijf Velsennoordse runs: 9-6. Ook in de achtste inning draaide de Rooswijk- machine vervolgens op volle toeren. On grijpbaar voor het RCH-veld waren de tikken van Gé van der Lem, Frans Bakker (schitterende tweehonkslag), Rob Visser (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. De pas naar de amateurs overgestapte Henny van Lent won op het parcours in het Spaarnwouderbos de tweede rit van een door de Haarlemse wielerclub De Kampioen te houden com petitie om de Smit-beker. In de sprint hield hij zijn vluchtmakkers met een lengte ver schil op afstand. Nadat SC Haarlem weer gelijk had ge maakt, liep Rooswijk in de vierde slag beurt uit naar 3-6, via driehonkslagen van Theo Reitsma, Arnold Grapendaal en Ton Tervoort, benevens een hit van Herman Nobach. De thuisclub kwam echter weer langszij en greep in de laatste inning zelfs via Van der Schuil (honkslag) de winst, toen het Rooswijkveld blunderde op een tik van winnende werper Kees de Haan: 7- 6. Terrasvogels 2 won, onder meer door homeruns van Kees Maarschalk en Peter Swier, met 22-10 van Terrasvogels 5. On betwiste uitblinker aan slag was echter Slem de Weers (4 uit 5). Met nog drie wedstrijden te spelen hebben de Sant poorters een voorsprong van twee punten op Kennemerland 2. SANTPOORT. Het jonge Westlandse wielertalent, Leo van Vliet, heeft zater dagmiddag in een „bloedhete” ronde van Santpoort, die als sportief onderdeel van de plaatselijke feestweek voor de derde keer door de Harddraverijvereniging Santpoort en omstreken in samenwerking met de Beverwijkse rennersclub Kenne merland werd gehouden, een knappe en verdiende overwinning behaald. Met een halve ronde voorsprong op Gerrie Knete mann, Roelof Groen, Adrie van Houwe lingen en Joop Zoetemelk, ging Van Vliet triomferend over de eindstreep. Alle an dere renners hadden hem één of zelfs twee ronden moeten prijsgeven. heeft in de return tegen RCH, die niet meer van belang voor de competitie was, geen schijn van kans gehad. De Heemstedena ren, belust op revanche, straften de Vel- sense laksheid (acht veldfouten maar liefst!) genadeloos af. Francis Arends be zorgde zijn ploeg na een honkslag van Loek de Jong wel een voorsprong, doch in de vijfde inning stelde RCH orde op zaken, onder meer via een driehonkslag van de goed op dreef zijnde Albert de Boer: 5-1. LEO VAN VLIET gaat juichend over de Santpoortse eindstreep. Een nauwelijks meer in zichzelf gelo vend Terrasvogels heeft zich tegen Sparks geen enkele illusie kunnen koesteren. Een Santpoortse overwinning, noodzakelijk voor een kans tot behoud van de status van eersteklasser, heeft er dan ook geen tno- (Van onze honkbalmedewerker) IJMOND. In het laatste competitieweekeinde zijn alle beslissingen in de eerste klasse A honkbal gevallen. Rooswijk stelde zich zaterdag definitief veilig door van RCH te winnen. Voor Terrasvogels daarentegen viel het doek definitief. De Santpoor ters bleken geenszins opgewassen tegen Sparks. Hierdoor zal Terrasvogels volgend seizoen uitkomen in de tweede klasse. 7! Op mees ma v Vene Ceco len 5 verst were ge et derd reldt ter o] bare krijg af ge ces. Do de fi Duin scha, maai achtt Frank in den Bosch keert te laat terug op het eerste honk. Leo Kaestner (RCH) zal de Rooswijkspeler uittikken na een perfecte Steeman via honkslagen op de kussens, terwijl het Haarlemse veld bovendien i tweemaal in de fout ging. De uitslagen van de twaalfde ronde luiden (in matchpunten). Groep een: Andela- Fortgens 133, Andela-Van Munster 118, Kroone-Berkhout 114, Wareman-Wijers 112, familie Vreeswijk 111, Kleve-Tobias 107, Soomers-Bode 104, Persyn-De Vries 100, Van Thiel-Edeling 96, Kauffman-Heere 85. Groep twee: Jongkind-Poecke 126, Porck-Bom- der 119, Van der Kuyl-Kulman 114, Muller-Andela 109, Anten-Van Kesteren 108, Gordijn-Handgraaf 1?5, Huyg-Knippen 104, Edeling-Muller 101, Sprang-De Vries 101, familie Horbeek 93. Groep drie: Van der Vlugt-Wijers 106, familie Brouwers 106, Koningstein-Segboer 96, Fetzer-Smakman 80, Wijers-Woertman 76, Wajon-Van Game ren 72, Kroon-Kesting 72, familie Beeksman 64. De stand na de twaalfde ronde luidt (in percenten): Andela-Van Munster 677.92, Andela-Fortgens 651.36, Kroone-Berkhout 629.86, familie Vreeswijk 623.38, Soomers- Bode 621.95, Van Thiel-Edeling 621.73, Wareman-Wijers 619.16, Persyn-De Vries 611.55, Jongkind-Poecke 607.27, De Hoog-Van de Vlugt 606.52, Kauffman-Heere 605.59, Need- Muller 603.11, Van der Kuyl-Kulman 600.91, Muller-Andela 599.33, Anten-Van Kesteren 599.24, Huyg-Knippen 597.52, Gordijn-Handgraaf 595.58, familie Brouwers 591.68, Koningstein-Segboer 591.32, Sprang-De Vries 590.83, Porck-Bonder 590.69, Barzilay- Wijers 585.50, familie Horbeek 584.30, Weimar-Peil 577.41, Barzilay-Woudsma 575.74, Van Amerongen-Moorselaar 571.40, familie Beeksma 570.23, Arpad-Kesting 564.01, Beelen-Tobias 563.91, Wajon-Van Gameren 563.59, Vonk-Smakman 556.58, Wijers- Woertman 534.70, Van Kooten-Janssen 510.50. Kroone-Berkhout (629.86) deed het in deze ronde ook voortreffelijk (52.78) en dat leverde de derde plaats op. De familie Vreeswijk (623.38) liet opnieuw van zich spreken door 51.39 percent te scoren waarmede het zich als vierde klasseerde. In twee ronden is dit koppel niet minder dan acht plaatsen op de ranglijst geklommen en zo’n sprong is in deze competitie nog maar weinig voorgekomen. Van der Vlugt-Wijers en de familie Brouwers behaalden in groep drie 63.10 percent en dat betekende de hoogste dagscore. In het totaalklassement konden zij hun positie echter nauwelijks verbeteren. drie anderen brachten het tot rondewinst en daarmee zat Groen op fluweel. Hij snelde tenslotte onbedreigd als winnaar over de eindstreep en kwam door zijn aanvallende manier van rijden ook in het bezit van de leidersprijs. Haarlemmer Dick Schouten ging in de slotfase in zijn haast om achter Kieften- burg aan te gaan in een bocht onderuit, sleepte Jan Zomer mee in zijn val, maar wist zich door snel veer op te stappen toch nog heel goed te klasseren. De uitslag: 1. D. Groen, St. Pancras, de 80 km. in 1.55.54; 2. G. Slot, Alkmaar op 1 ronde; 3. M. Taverne, Amsterdam; 4. M. Pronk, Warmenhuizen; 5. R. Haller, Alk maar; 6. H. v.d. Putte, Santpoort, 7. D. Schouten, Haarlem; 8. G. Kamper, Alk maar; 9. J. Kieftenburg, Wervershoof; 10. M. Visser, Amsterdam. De Heemskerker Henk Welp werd dertiende, Piet Keyzers uit Hillegom zestiende en de Beverwijker Cees van Borre wist zich met een twintig ste plaats ook nog net onder de prijswin naars te scharen. Eindstand eerste klasse A: Storks 28- 45, Cornea Cats/OVVO 28-32, RCH/Ce- mentbouw 28-30, Sparks 28-30, Schoten 28-27, Rooswijk 28-22, Hoofddorp 28-20, Terrasvogels 28-13, Storks kampioen, Terrasvogels degradeert, Hoofddorp speelt degradatiewedstrijden. Rooswijk scoorde via Frans Bakker, na een hit van Jan Berkhout, nog wel een tegenrun, doch de felle RCH-ploeg liet de score oplopen tot 9-2, o.a. dankzij een tweehonkslag van opnieuw Albert de Boer. Rooswijk leed in de tweede klasse, na een boeiend duel, een ongelukkig neder laag tegen de reserves van SC Haarlem: 7- 6. De tweede keus van Terrasvogels kwam door een onbedreigde zege weer een stap dichterbij het kampioenschap van de re- serve-eerste klasse. TERRASVOGELS 1-3-0-4-0-0-x Bram v.d. Werf: 1-0-1-2. SPARKS 0-1-0-0-0-0-0 1. Jan Schild wacht: 0-2-7-5. 7“ V 'x'

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 10