Wachten is op briefje van de provincie Wijk aan Zee had niet te klagen Draverij in Marquettelaan op eerste donderdag in september Dog Troep versaagde niet Grote drukte in Wijk aan Zee maandag l VIERDUIZEND GULDEN VOOR EERSTE-PRIJSWINNAAR PUBLIEK LIET HET AFWETEN Jongens betrapt bij diefstal Garagebedrijf gedupeerd CROSSAUTO IN BESLAG GENOMEN BI '.vi-.-aK' beverwi jk-heemskerk 3 1 JULI 19 7 8 e. t het st in lion ori- bo- Dit ten, suw lijk I Ki hil Nog geen voorrang op Baandert (Van een onzer verslaggeefsters) «fc' A ir De kruisingen met De Baandert blijven levensgevaarlijk door misverstanden over het hebben of moeten verlenen van voorrang. Zon en strand onttrokken publiek aan sport en spel s 1 r *0* t (Van een onzer verslaggevers) i Verbazing bij het publiek toen het theater thuis werd gebracht. s een fond han- ord- j de geen borden geplaatst en blijft de ondui delijke situatie nog voortbestaan die al tot Veel ongelukken of bijna-ongelukken heeft geleid. Dagelijks ziet men autobestuurders op elkaar wachten en ook degenen die voor rang hebben, maar uit de woonwijken Dat de kortebaandraverij nog volop leeft in Heemskerk blijkt uit een ledental BEVERWIJK. Een 17-jarige Wijker heeft z’n rit met een crossauto door nach telijk Beverwijk duur moeten bekopen. komen, durven die voorrang op het ver keer over de Baandert niet te nemen, zon der er eerst van overtuigd te zijn dat het verkeer op de Baandert die voorrang ook werkelijk verleent. Aarzelen, wachten, knipperen met de lichten, toeteren, dan precies tegelijk optrekken of allemaal blij ven staan, zo lang het allemaal goed gaat kan iedereen er om lachen of zich gruwe- Begonnen werd met een demonstratie van de Friese kaatssport, nadat eerder de jeugd actief was geweest op de dorpswei- de. De kaatsvereniging Beverwijk en om streken kreeg gelegenheid voor een de monstratie met twee groepen. In de eerste groep waren opgesteld St. van der Meer, van de harddraverljvereniglng van ruim 000. Nieuwe leden zijn altijd welkom. De contributie bedraagt slechts vijf gulden per jaar en als men zich voor 1 september meldt bij het secretariaat, Deukelven 88, telefoon 31623 in Heemskerk ontvangt men nog vóór de draverij van dit jaar toegangskaarten voor één heer en twee dames. lijk opwinden, naar de aard van de be stuurder. Daarom wordt het de hoogste tijd dat de provincie dat briefje met de toestemming naar Heemskerk stuurt, opdat zo snel mo gelijk de verkeersborden worden ge plaatst, die duidelijkheid verschaffen over wie er voorrang heeft op de weg die zo duidelijk het karakter van een voorrangs- weg al heeft. Misverstanden in het verkeer zijn altijd levensgevaarlijk. H. S. Boersma en J. Kuipers. In de tweede groep kwamen uit D. Boersma, J. Visser en J. Sleen. De heer J. K. de Boer Uit Alkmaar voorzag de wedstrijd van com mentaar, maar helaas maar voor een klein groepje belangstellenden. Wil men toch meer over de kaatssport in de IJmond aan de weet komen, dan kan men zich wenden tot de heer D. Boersma, Wederik 28 te Castricum. Het veld werd daarna ontruimd, want inmiddels naderde een sportvliegtuigje uit Texel om op de dorpsweide drie parachu tisten neer te laten. Zij landden feilloos op de dorpsweide. Dit evenement trok de be langstelling van mensen op weg naar het strand die even stopten en de para's met een applaus beloonden, maar daarna toch weer verder reden. Voor de jeugd was er een torentje ge bouwd, waar zij met behulp van een lier af konden springen. Vervolgens waren er nog wat sportde- monstraties, onder meer een volleybal wedstrijd tussen dames- en herenteams van WVV’72 en VCC-Kennemers. Tiet pro gramma werd door de organisatoren dus keurig afgewerkt, maar helaas konden zij niet concurreren met de zon op het strand. De VW organiseerde vrijdagavond voor de kinderen een ballonnenoptocht en de deelnemertjes werden vooraf gegaan door de muziekvereniging „Arion” die met een rondgang door de badplaats fleur en kleur op straat bracht. Weer op het Julia- naplein gekomen lieten zo’n honderd kin deren de ballonnen op, die landinwaarts dreven. Over ongeveer tien dagen kan de uitslag van de wedstrijd bekend zijn. Dan krijgt de eerste prijswinnaar een prijs van vijfentwintig gulden van de VW. BEVERWIJK. Op initiatief van het Toer-ln Comité in Beverwijk zou zater dagmiddag om twee uur de Dog Troep een voorstelling geven op het Kuenenplein, maar omstreeks die tijd waren alle hoe ken van het plein zo verlaten, dat men besloot de voorstelling maar enige tijd uit te stellen, tot de ergste warmte voorbij zou zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ook dit jaar zal de harddraverijvereniging Heemskerk op de eerste donderdag van september weer de jaarlijkse kortebaandraverij om de grote Tijms-prijs organiseren. Hoewel er geen kampioenschap kan worden verreden en er dus ook geen extra subsidie van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport wordt ontvangen, is toch besloten het prijzenbedrag te handhaven op niet min der dan 8.500,-. Dit is mogelijk dankzij sponsoring door Tljttls. Vatl dit prijzenbedrag is vierdui zend gulden voor de winnaar. De tweede prijs levert 2.000,- op; de derde 1.000,-; de vierde 800,- en de vijfde en zesde beide 350,-. Dit voor een kortebaandrave rij aantrekkelijke prijzenbedrag zal ook dit jaar stellig weer tot gevolg hebben, dat bekende kortebaancracks aan de start ver schijnen en er is dan wederom een span nende draverij te verwachten. De totalisatoromzetten lopen in Heems kerk altijd hoog op en daarom is ook dit jaar weer aan de Nederlandse totalisator gevraagd extra kassa’s te plaatsen om de weddenschappen vlot en goed te laten ver lopen. o S: oor- met ilaat mtal pen, mte. i de tast- oten een eid he- >lle nst te i te en >1. -klas- nega- le ten ierde nder- jraak De Stichting Toerisme Badplaats Wijk aan Zee liet de sportdag toch doorgaan, zij het met enige omzettingen in het program ma. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Voor de badplaats was het in het weekend het mooiste weer dat men zich maar wensen kan, maar dat had nu wel consequenties voor de Stich ting Toerisme, die zaterdag een sport- en speldag organiseerde. Er kwam genoeg publiek naar de bad plaats, maar iedereen reed dorpsweide en sportevenementen voorbij om zich naar of van het strand te spoeden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Naar aanleiding van een mededeling van een burger kon de Heemskerkse politie in de nacht van zater dag op zondag twee jongens betrappen die bezig waren een auto te stelen of goederen daaruit. Het bleken een 18-jarige en een 17-jarige Heemskerker te zijn die onderde len uit andere auto’s bij zich hadden. De knapen zijn ingesloten en de recherche stelt een onderzoek in. Vrijdagavond zag de politie hem met ruim honderd kilometer per uur over de Hoflaan racen. In de flauwe bocht van de Hoflaan raakte de knaap de macht over het stuur kwijt, beschreef met z’n auto een halve cirkel en kwam tot stilstand. Hij bleek de wagen voor 200 bij een sloper te hebben gekocht, en bij een ander sloopbe drijf de kentekenplaten te hebben Wegge nomen. Met een handjevol verbalen werd hij naar huis gestuurd. De auto is door de politie in beslag genomen. Maar om vijf uur was er nog niet veel verandering gekomen in de situatie. De spelers afkomstig uit de kringen van universiteit en kunstakademie gingen toen maar geschminkt en verkleed de stra ten rond het Kuenenplein af om het pu bliek op te zoeken in tuinen en op hoeken van straten. Veel mensen zaten buiten of kwamen juist van het strand af en zij wisten nauwelijks wat zij ervan moesten denken, omdat deze groep bepaald ook geen voorstelling in de traditionele stijl van het straattoneel geeft. Een bewegend schilderij, een processie met muziek, op spectaculaire wijze uitgebeelde verhalen, het trok toch de aandacht en al was de waardering voor het gebodene niet onver deeld, unaniem was men Wel in de bewon dering voor het enthousiasme van deze groep die het ondanks de hitte niet af liet weten. Ondertussen kan men bij de Baandert zo ongeveer staan wachten op ongelukken, zeker nu vanwege het mooie weer het strandverkeer enorm is toegenomen en veel strandgangers, al of niet met caravans of andere slingerslangers achter hun auto, verkiezen het centrum van Heemskerk te vermijden en buitenom over de Baandert rijden en als niet-Heemskerkers met een noodgang die gevaarlijke kruispunten ne geren, waarop zij voorrang moeten verle nen aan het verkeer van rechts. Ook het nieuwe ziekenhuis heeft het verkeer over de Baandert aanzienlijk doen toenemen. Navraag bij de gemeente leert, dat de Baandert, die helemaal het karakter van een voorrangsweg heeft, ook officieel Voorrangsweg wordt. Maar wat de Jan Ligthartstraat betreft kon de gemeente dat op korte termijn zelf regelen. Met betrek king tot de Baandert - officieel heet de weg De Baandert en zouden we moeten schrijven met betrekking tot de De Baan dert ligt dat anders. Die komt namelijk aan één zijde uit op de Tolweg en dat is een provinciale weg. Daarom moet de gemeen te Heemskerk aan het provinciale bestuur vragen of van De Baandert wel een voor rangsweg mag worden gemaakt. Die toe stemming is al lang aangevraagd, maar de weg via de provincie is zóveel langer dat het nog wel enige tijd kan duren voordat in Heemskerk dat briefje arriveert met de gevraagde toestemming. Zo dol als met de aanleg van het fietspad langs de Tolweg waar Heemskerk nu al jaren op wacht, zal de provincie het niet maken, maar al te optimistisch over een vlotte afdoening van zaken zijn ware ook overdreven. ü- Alle ballonnen trokken dit jaar vanaf het Julianaplein landinwaarts. Op het strand zag men de kleurrijke wolk nauwelijks. Ook voor de Wijk aan Zeeër Reddings brigade bracht het zomerse weer veel Werk met zich mee. Zaterdag vervoegde zich op de Noordpost een 10-jarig meisje, die een open botbreuk aan een vinger had opgelopen. Na behandeling in het Rode Kruis Ziekenhuis mocht ze weer naar huis. Zondag werden verschillende strandbe- zoekers door de hitte bevangen. Twee van hen, een 46-jarige Heemskerker en een 42- jarige vrouw uit Amstelveen, werden naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht. Na onderzoek mochten beiden het ziekenhuis verlaten. HEEMSKERK. In het voorjaar werd door het gemeentebestuur bekendge maakt, dat de Jan Ligthartstraat voor rangsweg zou worden en ook de Baandert. Korte tijd later was de Jan Ligthartstraat een voorrangsweg, maar op of bij de kruispunten van de Baandert zijn nog SP WIJK AAN ZEE. De badplaats Wijk aan Zee heeft het afgelopen weekend een grote drukte te verwerken gekregen. De verkeersstroom stelde de politie niet voor moeilijkheden. Wel werd er nauwgezet op parkeerovertredingen gelet. Zaterdag deelde de politie 42 verbalen uit, terwijl zondag nog een s 72 automobilisten een bon achter hun ruitewisser aantroffen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een auto van een Heemskerkse familie moest vorige week door de ANWB worden teruggehaald uit België, na een aanrijding. De familie bleef ongedeerd en de auto was herstelbaar. Deze werd gebracht bij een Heemskerks garagebedrijf en op de parkeerplaats van dit bedrijf gezet. De jeugd sloopte in het weekend de auto totaal en de schade moet op duizenden guldens worden gesteld, af gezien van de door de aanrijding veroor zaakte schade die nog door een expert moest worden vastgesteld. tüt De illusie van parachutespringen kan aan de jeugd ook worden gegeven met een torentje en een lier

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7