Schmidt tweede BRIT COLIN AYRE TERUG BIJ TELSTAR Harm Kuipers adviseur van trainersduo OLYMPISCH COMITÉ VS WIL BORG STAAN België toch bij WK Roozen beste KNVB wil Nederlander miljoen van NOS Limietworp van Lida Berkhout sportpuntiq") I Schaatssport uit dal halen ■i dinsdag Pfrommer Hans van Helden h 15 SPORT AUGUSTUS 19 7 8 1 4 I :st. - --- - I 1 l I Colin Ayre: weer in Velsen l in eerste klasse (Van een honkbalmedewerker) ek iat lis, dd, ’O- ilm. r’W' 1 Spelen van 1984 tot het minimale was geslonken (indien het IOC zou vasthouden aan zijn voorwaarden over financiering), dwong de Olympische Organisatie de stad in Californië langer respijt voor zijn be sluitvorming te geven. Voor 21 augustus moet het laatste woord gezegd zijn. In de categorie tot en met 20 werd Rob Hak van Westerhout eerste door een over winning op een andere Canadees, O’Don- neghue, die daarvoor in deze groep Hans Huisman had verslagen. Marco Winter, tweede bij het districtkampioenschap, haalde in Haren een eerste plaats bij de jongens tot en met 16. Vera Bruggeman en Xandra Weller verzekerden zich van een eerste plaats bij het dubbel tot en met 16. Bij de jongsten werd Robert Jan Bieren tweede in het enkelspel tot en met 14 en werd Willem Bruin uitgeschakeld in de halve finale van de groep tot en met 12. De Nederlandse Antillen heeft het or ganisatiecomité van de wereldkampioen schappen zwemmen dat in augustus in West-Berlijn wordt gehouden medege deeld niet te zullen deelnemen. De Antillen is het derde land dat afzegt. Reeds eer der waren afzeggingen binnengekomen van Panama en Jamaica. De Zwitser Gilbert Glaus heeft gisteren het eerste gedeelte van de derde etappe van de sonde van Rijnland-Palts een rit over 53 kilometer van Wittlich naar de Nürburgring gewonnen. Het tweede deel van de derde etappe, van de Nüburgring naar Bad Neuenahr over 117 kilometer, werd een zege voor de Nederlander Jack Verbrugge. Zijn landgenoot Theo de Rooy blijft leider in het algemeen klassement. Jan Raas is gisteravond winnaar gewor den van de ronde van Elsloo, een profcrite- rium over 100 kilometer. Hij versloeg in de sprint Jo Schipper en de Belg Walter Go- defroot, die respectievelijk als tweede en derde finishten. De Nederlandse ploeg, die zal deelne men aan de schaakolympiade die van 26 oktober tot 12 november in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires wordt gehouden is als volgt: 1. Jan Timman, 2. Gennadi Sosonko, 3. Jan Hein Donner, 4. Hans Ree, 5. Ger Ligterink, 6. Kick Langeweg. Als reserves zijn aangewezen Hans Böhm en Cor van Wijngerden. Henk Korvinus is na de problemen tij dens het toernooi op het Melkhuisje geen vice-voorzitter meer van de Nederlandse vereniging van tennisscheidsrechters.Kor- vinus kwam in opspraak nadat hij eerst had geweigerd als lijnrechter te fungeren bij een dubbelspelpartij met de als neo fascist bekend staande Brit Buster Mot- tram. De 22-jarige student uit Soest deed het uiteindelijk toch, maar nam voortdu rend een provocerende houding aan. De eerste divisieclub Eindhoven heeft gisteravond gewonnen van UNA een eerste klasser bij de zondagamateurs in Zuid I met 5-1. Bij rust leidden de Eindhovense semi-profs reeds met 3-1Het quintet doel punten werd gescoord door Kees Schapen donk. Voor Una scoorde Kleingeld bij de stand 2-0 voor Eindhoven. (Van onze sportredactie) UTRECHT. Voor het uitzenden van voetbalflitsen in het komende seizoen wil de KNVB een bedrag van ongeveer één miljoen gulden van de NOS ontvangen. Penningmeester Ton Zwikstra van de KNVB: „Binnenkort zullen de onderhan- delingen met de NOS beginnen. Het be drag van vorig jaar, ruim negen ton, zal vermoedelijk aan de hand van het index cijfer verhoogd worden tot ongeveer een miljoen gulden. Dat geld wordt onder de 37 clubs in het betaald voetbal verdeeld”. Zwikstra verwacht geen moeilijkheden in de onderhandelingen met de NOS. Het probleem van de vrije nieuwsgaring, dat twee jaar geleden de inzet van de strijd tussen de voetbalbond en de NOS was, komt niet ter sprake. Zwikstra: „Daarover buigen de advocaten van de NOS en de KNVB zich al ruim een jaar. Zolang zij niet tot overeenstemming komen, laten we dat punt buiten beschouwing en wordt het bedrag van de NOS jaarlijks met een in dexcijfer verhoogd”. De Nederlandse hippische sportbond heeft de ploeg bekendgemaakt, die van 10 tot en met 13 augustus in het Engelse Stannington zal deelnemen aan de Euro pese kampioenschappen springen voor ju nioren. Degenen, die Nederland zullen ver tegenwoordigen, zijn: Irma Smulders met Tiffany, Abe Koopmans met Miranda K, Piet Jacobs met Royal Palm, Jan Schuttert met Marcus Noran en Jan Tops met Nero. (Van onze sportredactie) ZEIST. Een flinke dooi, de buiten temperatuur was zo’n 30 graden boven het vriespunt, heeft de Koninklijke Neder landse Schaats Bond er maandag in Zeist niet van kunnen weerhouden om stil te staan bij de uiterst woelige periode die volgde op een erg teleurstellend schaats seizoen. Aan de respectievelijke bestuurs tafels zijn de gemoederen nog steeds niet geheel tot bedaren gekomen, maar er wordt door de meeste kernploegen intus sen weer getraind. Opmerkelijke aspec ten hierbij zijn een enigszins gewijzigde trainingsopzet van de heren-allrounders, het ontbreken van Hans van Helden, die door de nu verantwoordelijke bonds coach Egbert van ’t Oever is genegeerd, en de min of meer officiële rentree van schaats wetenschapper Harm Kuipers. Voor één schaatser, de Amersfoorter Miel Govaert, is het geharrewar aanleiding ge weest voorlopig op eigen houtje te trainen. Hij wil pas in de ploeg terugkeren als Gemser weer de leiding op zich neemt. (Van onze sportredactie) SPALA/HAARLEM. Tijdens de meer- kampinterland in het Poolse Spala, waar Sylvia Barlag haar Nederlandse record op de vijfkamp scherper stelde, was Haar lemmer Wim Roozen de beste Nederlan der. Hij werd op de tienkamp achtste. Roozen kwam tot een puntentotaal van 7336, ruim onder zijn streeftotaal van 7500. Roozen verspeelde vooral punten op de 100 meter en het verspringen, terwijl hij de speer al eens ruim vier meter verder had gegooid dan dit weekeinde. De gedetailleerde cijfers van Wim Roo zen zijn: 11,62 (100 meter), 6,61 (ver), 12,10 (kogel), 2,01 (hoog), 49,07 (400 meter), 15,10 (110 horden), 36,60 (discus), 3,90 (polshoog), 60,76 (speer) en 4.26,6 (1500 meter). De cijfers van het nationale record van Sylvia Barlag waren: 4348 punten - 14,26 (100 horden), 12,75 (kogel), 1.78 (hoog), 6.18 (ver) en 2.21.0 (800 meter). De Amerikaanse sprinter Eddie Bart heeft zondag in Colorado Springs (VS) met 10.07 de besté wereldseizoenprestatie op de 100 meter geleverd. Melvin Lattany werd tweede in 10.09, waarmee hij het wereldrecord van de junioren verbeterde. Dit record stond voorheen op naam van Harvey Glance met 10.11. IJMOND. Door de degradatie van Terrasvogels naar de tweede klasse, is het aantal Umond-vertegenwoordigers in de eerste klasse gereduceerd tot één: debu tant Rooswijk wist zich door een over winning in de laatste competitieronde, tegen RCH, wel te handhaven. Terrasvogels heeft acht jaar onafgebro ken in de eerste klasse gespeeld, nadat de ploeg in 1970 degradeerde uit de hoofd klasse. De Santpoorters hebben overigens maar één jaar op het hoogste honkbalni- veau geacteerd en hebben nooit kans ge zien het verloren gegane terrein te herwon nen. Nu Terrasvogels opnieuw een stap heeft moeten terugdoen, is de klap in het Santpoortse kamp dan ook hard aangeko men. Over de oorzaken die tot degradatie heb ben geleid, zegt coach Harry van Berkel het volgende: „Vanaf het begin streefden we naar een middenmootpositie. Tot aan de helft van het seizoen zat dat er ook dik in, maar halverwege de competitie zijn we ver teruggevallen. Voor mij is dat nog steeds onverklaarbaar. Vooral aan slag faalde Terrasvogels volkomen, waardoor de verdediging steeds meer onder druk kwam te staan. Het gevolg daarvan was,, dat er onnodig veel fouten werden ge maakt". Met betrekking tot de plotselinge terug val van de Birds, speelt ook nog een ander aspect mee. Op een gegeven ogenblik zijn een vijftal spelers zo maar op vakantie gegaan. Harry van Berkel: „Voor mij is dat eigenlijk de grootste teleurstelling geweest in dit seizoen, terwijl we voor het seizoen hadden afgesproken te zullen wachten tot na de competitie. Vooral voor de jongere spelers, die wel gebleven zijn, is dat een enorme klap geweest. Ik geloof echter ook dat het spelen van „dubbels” voor de jon gere spelers op den duur een te grote belasting is geweest”. Met het oog op de toekomst drukt Van Berkel zich redelijk optimistisch uit: „Ik zie bij ons geen spelers vertrekken. Ons tweede team is kampioen geworden en zal nu ook gaan spelen in de landelijke compe titie. Kortom met de achterban van Ter rasvogels zit het wel goed. We moeten dan ook duidelijk gaan mikken op een spoedi ge terugkomst in de eerste klasse”. Een nadeel van de tweede klasse vindt Van Berkel juist het ontbreken van „dub- De kans bestaat dat beide landen, die zware nederlagen leden in het toernooi van de Caraïbislche spelen tegen Cuba geschrokken zijn bovendien, is de moge lijkheid niet uitgesloten dat de AINBA, nu honkbal als proefsport tot de Olympische Spelen is toegelaten, plotseling zijn ama teuristische opvattingen wil etaleren en vooral demonstreren hoe zij de reglemen ten naleeft. De twaalf landen die nu deel nemen aan het wereldtoemooi zijn: Italië, Nederland, België, Japan, Korea, Austra lië, Cuba, Mexico, Nicaragua, Canada, Venezuela en de Verenigde Staten. Mexico neemt de plaats in van Columbia. Vrijdag 25 augustus wordt het toernooi geopend met de wedstrijd Italië-Australië in Bologna. Nederland speelt zijn eerste wedstrijd op zaterdag 25 augustus in Par ma, eveneens om 16.00 uur tegen Austra lië. Nederland speelt alle wedstrijden om AMSTERDAM. België doet toch mee aan het wereldkampioenschap honkbal, dat van 25 augustus tot 6 september in drie Italiaanse steden zal worden gehou den. De Belgen, die zich door een derde plaats in het Europees honkbalkampioen- schap 1977 hadden gekwalificeerd, wer den echter zonder meer van de lijst ge schrapt door de Ainba. De reglementen werden daarmee wel met voeten getre den, maar gezien de overheersende posi tie, die de Zuidamerikaanse landen in deze wereldorganisatie innemen, was ie der protest bij voorbaat kansloos. Afgelo pen week ontving de Belgische Honkbal- federatie echter het bericht, dat de in schrijving alsnog was geaccepteerd, om dat twee landen Porto Rico en Colum bia zich zonder opgaaf van redenen hadden teruggetrokken. beis”: „De spelers zijn gewend geraakt aan het „eerste-klasseritme”, ook al hebben de jongere spelers het er moeilijk mee gehad. Terrasvogels zal volgend jaar dan ook evengoed twee wedstrijden per weekeinde proberen te spelen, waarvan één dus op vriendschappelijke basis. Verder is Ter rasvogels een ploeg die, gezien het materi aal, thuishoort in de eerste klasse. Tweede klassers weten het klasseverschil, dat ten opzichte van eersteklassers nu eenmaal bestaat, echter vaak te camoufleren in een afzonderlijk duel. Het missen van „dub bels” zie ik dan ook zuiver als een nadeel voor Terrasvogels”. Het Nederlands honkbalteam speelt morgenavond (20.00 u.) in 't Pim Muliersta- dion een oefenwedstrijd ter voorbereiding op de tiende Haarlemse honkbalweek. Tegen stander is, evenals twee weken geleden, een team van in Nederland spelende Ame rikanen, the Dutch American All Stars, die de eerste wedstrijd met 6-2 wonnen. In onze krant van zaterdag is vermeld, dat het toernooi om het Europees kam pioenschap voor junioreq op het HCK- veld in Haarlem gespeeld zou worden. Dat is niet juist. Er wordt gespeeld in Ooster- hout (N.Br.) van 14 tot en met 17 augustus. 8.40 nan cen- ïor- lale erie zijn ma. De ongeduldig geworden sprinters heb ben intussen het idee geopperd Leen groep, die uit achttien spelers bestaat, vrijwel rond. Alleen is nog geen overeen stemming bereikt met Gerard Staats. Veel hoop, dat beide partijen tot elkaar zullen komen is er overigens niet, gezien de financiële eisen van de speler. Van de spelers, die vorig jaar deel uitmaakten van de A-selectie hebben in middels Hegeman, Kuut, Krone, Massa, Kick, Stam, Van Essen, Akersloot, Kerk hof en doelman Koert de Groote (hij kwam terug op zijn besluit om naar VSV terug te keren) bijgetekend. De groep wordt verder gecompleteerd met Bi- schot, Van Oorschot en Nederburgh, die allen nog onder contract stonden, alsme de met de nieuwe aankopen Buma, Mols, Meijers en Van Toor. De laatste is afkom stig van de amateurvereniging Scheve- ningen, die uitkomt in de tweede klasse van de KNVB. Los Angeles heeft altijd gesteld dat de Spelen van 1984 de belastingbetaler geen cent zouden kosten en dat er geen miljar dentekort zou zijn als in 1976 in Montreal. Om dat uitgangspunt veilig te stellen had burgemeester Tom Bradley via een groep zakenlieden garanties gekregen voor zo wel de organisatie van de Spelen als voor de financiële kant van de zaak. Het Inter nationaal Olympisch Comité ging niet ak koord met deze werkwijze omdat regle mentair organisatie en financiering van de Spelen een zaak van een stad dient te zijn. Nadat deze beslissing nog eens duidelijk kenbaar was gemaakt aan Bradley zei de burgemeester dat Los Angeles zich zou terugtrekken omdat het financiële risico te groot zou zijn. De voorspellingen, zelfs bij „Spartaanse” Spelen in bestaande accom modaties gingen van een verlies tussen de 400 en 600 miljoen gulden zoals in Los Angeles werd berekend, tot een winst van 300 tot 400 miljoen gulden, die het IOC mogelijk achtte. De mededeling van Bradley, waaruit bleek dat de belangstelling van de enige kandidaat die zich had aangemeld voor de COLORADO SPRINGS (ANP). Het Olympisch Comité van de Verenigde Sta ten is bereid borg te staan voor eventuele financiële tekorten bij de organisatie van de Spelen van 1984. Het Olympisch Comi té van de Verenigde Staten en burgemees ter Tom Bradley van Los Angeles zijn tijdens een urenlange vergadering in Co lorado Springs tot overeenstemming ge komen over een plan ter dekking van de kosten. De details over dit plan zijn nog onthuld. Zeker is dat Robert Kane, voorzitter van het Olympische Comité, voorgesteld heeft dat zijn organisatie het financiële risico van de Spelen van 1984 wil dragen. ing aid rey an 8.00 1.00 ilm. iba- ige- lau- en 100 for- itei- •an- mal 3.40 seU. )I. tiet val 1.55 rije [or- ïen ige. 1.10 J.50 for- im- ich ).15 ua- un- tv- >ur- Geruchten dat Heinz Stuy (het nieuwe voetbalseizoen derde doelman bij FC Amsterdam) door Telstar zou zijn bena derd, worden door Van Vianen ten stel ligste ontkend. Woensdagavond werkt Telstar het eer ste duel af van zijn oefencampagne. Op Schoonenberg komt de Velsense forma tie (om 19.30 uur) in actie tegen RVC uit Rijswijk. Verder staan er wedstrijden op het programma tegen de amateurs van De Spartaan (8 augustus), Noordwijk (10 augustus), IJsselmeervogels (14 au gustus) en Voorwaarts, de kampioen van Suriname. Deze ploeg maakt in augustus een trip door Nederland en is op 12 augustus in Velsen de sparring-partner van de equipe van Martin van Vianen. Zondag 20 augustus speelt deze Suri naamse ploeg overigens in Haarlem te gen de gelijknamige eredivisieclub. In de selectie van Van ’t Oever en Kloos terboer, die in totaal zeven rijders telt, ontbreekt Hans van Helden. Hij is door de coaches niet voorgedragen voor een uitno diging van de schaatsbond, omdat hij na alle problemen in het afgelopen seizoen niet in het team zou passen. KNSB-voorzit- ter H. J. van Laer: „Zoals iedere paspoort- houder van de KNSB heeft Van Helden alle rechten om in zijn gewest te trainen. Hij kan zich via die weg plaatsen voor de B-kampioenschappen, en na de A-kampi- oenschappen kan hij eventueel een plaats verdienen in de definitieve selectie. Maar niet alleen de prestaties zullen in ogen schouw worden genomen, ook wordt reke ning gehouden met het gedrag van een rijder”. Actueel is verder de nog steeds niet bereikte overeenstemming met sprinttrai ner Henk Gemser. Door een andere positie op het Heerenveense CIOS en ontevreden heid over organisatorische zaken binnen de schaatsbond, heeft Gemser zich nog niet beschikbaar willen stellen. Toch re kent de heer Van Laer erop dat aan het eind van deze maand met de tot dan va kantie houdende coach tot een akkoord kan worden gekomen. (Van onze sportredactie) VELSENDe Engelsman Colin Ayre zal het komende seizoen weer uitkomen voor Telstar. De 24-jarige Brit, die twee jaar geleden al een seizoen actief was voor de Velsense eerste-divisieclub, maar door een controverse met de toen malige oefenmeester Joop Castenmiller uit de gratie raakte en vervolgens terug keerde naar zijn vaderland, zal het ko mende weekeinde in Velsen arriveren, waar hij zich tijdelijk zal vestigen. Colin Ayre, die een één-jarige verbinte nis heeft getekend, speelde de laatste tijd bij een Engelse derde-divisieclub. Voor dat hij door Telstar werd aangetrokken, maakte hij deel uit van de A-selectie van Newcastle United. Trainer Martin van Vianen heeft met het aantrekken van Ayre zijn selectie- De voorlopige kernploegen zijn voor het sei zoen 1978-1979 als volgt samengesteld: Heren-senioren: Teun Busser (Britsum), Hil bert van der Duim (Beetsterzwaag), Plet Kleine (Hollandscheveld), Yep Kramer (Nieuwe- schoot), Wim Pol (Twello), Frits Schalij (Weesp) en Klaas Vriend (Enkhuizen). Heren-sprint: Lieuwe de Boer (Ureterp), Miel Govaert (Amersfoort), Bert de Jong (Grouw), André Kraayeveld (Sliedreeht), Sies Uilkema (Heerenveen) en Jos Valentijn (Enschede). Dames-senioren: Sijtje van der Lende (Hee renveen), Annie Borekink (Eibergen), Haitske Valentijn (Enschede), Joke van Rijssel (Ber gum), Ina Steenbruggen (Utrecht) en Sophie Westenbroek (Steggerda). Dames Jong Oranje: Alle Boorsma (Drach ten), Janneke Heemstra (Heerenveen), Ilona I^eushuis (Deventer), Thea Limbach (Harder wijk), Trinle Nieuwenhuis (Jelsum) en Ria Vis ser (Oud-Beijerland). ir Harm. Kuipers: rentree Pfrommer aan te stellen indien Gemser bij zijn weigering blijft, maar de oud-bonds- coach heeft wegens verplichtingen in de gewesten Brabant en Limburg gezegd niet in aanmerking te kunnen komen. Tot Gemsers verwachte terugkeer zal Henk Lamberts, ook al een vroegere bondscoach (van 1962 tot 1965 had deze zowel de dames- als herenselectie onder zijn hoede), de sprinters één keer per week tijdens een centrale training begeleiden. De oudwereldkampioen, die zich terdege in de schaatsmaterie heeft verdiept en wiens opvattingen veel stof deden opwaai en, zal Van ’t Oever en conditietrainer Tjaard Kloosterboer terzijde staan met adviezen. Niet zonder trots meldde Van 't Oever in Zeist: „Kuipers is nu aan ons begeleidingsteam verbonden. Ik ben er erg gelukkig mee dat hij met ons mee wil denken”. Ook Kloosterboer, die de eindverant woordelijkheid aan Van ’t Oever heeft overgedragen, toonde zich ingenomen met de medewerking van Kuipers: „Ik heb al een aantal gesprekken met hem gevoerd en daaruit is gebleken dat zijn ideeën over trainingsopbouw vrijwel parallel lopen met de onze. We zitten helemaal op hetzelf de spoor. Gezamenlijk proberen we een ombuiging te realiseren; we moeten met de Nederlandse schaatssport uit het dal waar we nu inzitten”. Van 't Oever vult zijn compagnon aan met: „Het vorig jaar begonnen we met een aanloop voor de tijd van drie jaar. Kritiek is ons niet onthouden, maar ik geef toe dat de prestaties ook geen aanleiding gaven om hoera te roepen. De training wijkt op sommige punten af van wat we in het verleden gedaan hebben. De krachttrai ning, het trainen met gewichten, heeft zijn plaats behouden in de voorbereiding". „Een belangrijke wijziging is de week end-training, éénmaal in de veertien da gen. Voor de tussenliggende periodes krij gen de schaatsers programma’s mee om individueel uit te voeren. Een nieuw ele ment is ook de rolschaatstraining We zul len er vrij intentsief gebruik van gaan maken. We kunnen de training ermee per fectioneren. Rond 30 september gaan we al het ijs op, een maand eerder dan andere jaren. We houden die training aanvanke lijk in overdekte ijshallen”. Opvallend is dat tijdens het komende winterseizoen het traditionele trainings kamp in Inzell, waar de omstandigheden meestal zeer gunstig zijn, niet op het pro gramma staat. De grote internationale toernooien vinden plaats in Noorwegen (landenwedstrijd en WK) en Nederland (EK) en daar zullen de Nederlandse schaatsers zich ook gaan voorbereiden. (Van onze tennismedewerker) HAREN. Bij het internationale jeugdtoemooi in Haren (Gr.) heeft Hans Schmidt, kampioen van het district Haar lem, een tweede plaats behaald in de groep tot en met 18. Hij verloor in de finale van de Canadees Cosette, die in de halve finale Hans Huisman van Wester hout uit het toernooi had gewerkt. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Met een speer worp van 55,88 m. heeft Lida Berkhout in Haarlem voor de tweede maal voldaan aan de limiet van 55 meter, die is gesteld om voor ons land tot de deelnemers te behoren aan de Europese atletiekkampi- oenschappen, die eind augustus in Praag worden gehouden. De DEM-atlete won dit nummer tijdens goed bezette wedstrijden in het Pim Mu- liersportpark voor Ellie van Beuzekom, die een worp van 53,40 meter afleverde tijdens een werptweekamp. Met de kogel kwam de atlete van AV Castricum tot 12,12 m. Olga Commandeur van Suomi nam deel aan de loopnummers over 200 m. en 400 m. De 200 meter-serie won zij in 26,1 sec. en op de 400 m. wist zij als derde te eindigen achter Truus van Amstel en Coby Körme- ling. De Suomi-atlete was erg tevreden met baar tijd van 55,7 sec. Bij de heren kwam Hans van der Pal zowel op de 100 m. als op de 400 m. tot een evenaring van zijn persoonijke records met respectievelijk 11,8 sec. en 52,8 sec. Aat Karei liep 12,0 sec. en 24,3 sec. op de 200 m. Sjaak Ooteman beperkte zijn deel name tot de 200 m., die hij aflegde in 23.2 sec. Bij de junioren liep Peter Beentjes de 100 m. in 12,2 sec. en ging de 400 m. in 55,- sec. Van Suomi boekte Ebert van Kaam een mooi succes. Hij liep de 400 m. bij de b- jongens in de snelle tijd van 51,5 sec. Veronique Barnhoom van DEM stootte de kogel 10,38 m. en met de speer wierp zij precies 28 meter. 16.00 uur, met uitzondering van de ont moeting tegen Cuba, die om 21.00 uur wordt afgewerkt. Het programma van Ne derland ziet er als volgt uit: Zaterdag 26 augustus: Parma. 16.00 uur: Nederland-Australië Zondag 27 augustus: Rimini. 16.00 uur: Canada-Nederland. Maandag 28 augustus: Rinini. 16.00 uur: Japan-Nederland. Dinsdag 29 augustus: Rinini. 16.00 uur Venezuela-Nederland. Woensdag 30 augustus: Parma. 16.00 uur: Verenigde Staten-Nederland en om 21.00 uur België-Italië. Donderdag 31 augustus: Bologna. Ï6.00 uur: Nederland-België. Vrijdag 1 september: Bologna. 16.00 uur: Cuba-Nederland. Zaterdag 2 september: Nederland vrij. Zondag 3 september: Parma. 16.00 uur: Nederland-Mexico. Maandag 4 september: Bologna. 16.00 uur: Nederland-Nicaragua. Dinsdag 5 september: Rimini. 16.00 uur: Nederland-Korea. Woensdag 6 september: Bologna. 16.00 uur: Italië-Nederland. „Snel terugkomen

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15