Beverwijk KERMIS IN BEVERWIJK Voorlichting voor psoriasis -patiên ten Drukke agenda voor raad Meer vraag naar vorming en ontwikkeling in De Zandkraai veilingen beverwijk „Kees Jongert” en gemeente vinden elkaar iil. r? r? 19 I )e- BUURTHUIS ALS VRAAGBAAK Groenten Bezoekers OOR Hogere opbrengst voor Rode Kruis Programma van VVD-vrouwen Zondag geen dienst in het Witte Huis Gebouw B J j V b.v-5 ce” 9 BEVERWMK-HEEMSKERK 19 7 8 AUGUSTUS 5 MAANDAG EN DINSDAG IN CAFÉ SPORT -1 78 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De gemeente de nieuwe natuurijsbaan, zoals die op het braakliggende terrein tussen sportpark Adrichem en de den aangelegd. Zowel de gemeen te als de ijsclub hebben wat wa ter bij de wijn gedaan, en donder dag zal de commissie sportzaken zich over het bereikte compromis buigen. Het ijsbaanplan komt nog deze maand in de raad, zodat wanneer de weergoden tenminste willen meewerken, er van de win ter in Beverwijk toch weer zal kunnen worden geschaatst. 4- iklng - 8 ZATERDAG CV- ft Beverwijk en het bestuur van de ijsclub „Kees Jongert” zijn het eens geworden over de opzet van zoekt AKKOORD OVER NIEUWE IJSBAAN De ijsclub, bijzonder verbolgen over de Beverwijks nieuwe ijsbaan te liggen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Rode Kruis-collec- te heeft dit jaar ruim tweeduizend gulden meer opgebracht dan vorig jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de komende jaren wil het buurthuis „De Zandkraai" nog meer aandacht richten op de buurt. Daar bij wordt gestreefd naar verbetering van de leefbaarheid in de bestaande oudere wijken en ondersteuning bij de totstand koming van de sociale infrastructuur van de nieuwe wijk „Neksloot”. In 1977 werd- door „De Zandkraai” een bezoekerstotaal geregistreerd van 11.703 kinderen, 4.313 tieners en 16.273 volwasse nen, zonder de zomeraktiviteiten die 5.487 bezoekers trokken. Bovendien zijn natuurlijk vele afnemers van huis wegens vakantie, maar dat kan snel anders worden. luurza- jezicht. Tel De laatste jaren worden echter bemoedi- ..gende resultaten geboekt met de zoge noemde PUVA-behandeling: een combi natie van een de gevoeligheid voor zonlicht verhogend geneesmiddel met een bestra ling door langgolvig ultra-violet licht. Wel- Volgende probleem vormde de omvang van de nieuwe ijsbaan. Met de door de gemeente voorgestelde grootte kon „Kees Jongert” niet akkoord gaan, reden voor de ijsclub om begin juli met een eigen plan op de proppen te komen. Had de gemeente een vier meter brede baan met een binnen- bocht van achttien meter in gedachten: het ontwerp van „Kees Jongert” ging uit van een hardrijbaan met een minimale baan- breedte van twee maal vier meter, een Voor de verkoop van dit apparaat heeft de uit de makelaardij afkomstige Horst de handelsonderneming „Foton” opgericht. ,v’ psoriasis-patiënten in aansluiting op hun PUVA-behandeling ook baat zouden moe ten vinden. bihnenbochtstraal van drieëntwintig me ter met voorts een krabbelbaan voor kin deren en beginners en een hardrijbaan met een lengte voor kortebaanwedstrij- den. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De VVD Vrouwenaf deling Kennemerland-Noord heeft het programma bekend gemaakt voor de akti- viteiten in het seizoen 1978’1979. De officiële openingSvérgadering wordt gehouden op woensdagavond 20 septem ber van acht uur af in „Bellevue” aan de Breestraat. Maar eerst is er op donderdagochtend 7 september nog gelegenheid om deel te nemen aan een rondleiding door het dag- opvangverblijf voor geestelijk gehandi capten „Juttersoord” in Wijk aan Zee. De ze rondleiding begint om half elf en men kan zich hiervoor opgeven bij Tiny Adri- aanse, telefoon 25895. ogenblik te duur zou maken. Dat wil zeg gen, dat de aanleg van de krabbelbaan er in de toekomst nog wel inzit. De kinderen en beginnelingen zullen zich zolang moe ten behelpen op het middenterrein van de hardrijbaan. Wanneer de eerste spade voor de nieuwe ijsbaan de grond ingaat, is nog niet be kend, „Als we ons van de winter maar kunnen redden”, zegt Jan Timmer van het ijsclubbestuur. En hoewel er over de bij komende voorzieningen ongetwijfeld een hartig woordje gesproken zal moeten worden, zit dat er voor de schaatsliefheb bers waarschijnlijk wel in. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De raad Beverwijk, die zich vlak voor de vierjaarlijkse wisse ling van de wacht geconfronteerd ziet met een overvolle agenda, heeft een verstan dig besluit genomen en de maandelijkse vergadering in tweeën gesplitst. Bij de anjers was er eigenlijk alleen maar een afzetkans voor de eerste kwali teit en daar werd tot ongeveer twintig cent per stuk voor betaald. Van de tweede kwaliteit draaide er veel door. Hetzelfde beeld bij de rozen, die ook maar tot 20 cent per stuk noteerden. Trosanjers leverden van 85 tot 175 cent per bos op. WIJK AAN ZEE. Zondag aanstaande en zondag 13 augustus zullen er geen heili ge missen worden opgedragen in het Wit te Huis te Wijk aan Zee. Ziékte en vakantie dwingen het paro chiebestuur van de St. Oldulfkerk met de traditie te breken en men vraagt daar begrip voor. Op zondag 20 augustus zou er al geen dienst meer zijn in de vakantie- kerk. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Voor de bloemenvei ling was het in de eerste week van augus tus geen goed weer. Vooral in het begin van de week was het veel te warm met als gevolg grote aanvoeren die slecht te ver kopen waren. In deze vakantieperiode krijgt men de huismoeders moeilijk aan het schoon en klaar maken van de groenten en ook dat heeft z’n effect op de veiling. Spinazie was in het begin van de week spotgoedkoop. Later herstelde de prijs zich iets tot goed 75 cent per kilo. Bloem kool viel helemaal uit de boot en haalde woensdag nog geen halve gulden per stuk. Een oud tuindersgezegde is, dat als de bloemkool goedkoop is, de rest ook niet veel oplevert. De eerste sortering sla bracht rond 20 cent per krop op. Bospeen handhaafde zich nog vrij redelijk en bleef boven een gulden per bos, al was dat vrijdag maar „net an”. Er komen nu meer sperciebonen van buiten. Snijbonen liepen in prijs op tot boven de drie gulden. De andijvieprijs bleef hangen tussen 30 tot 65 cent per kilo. Vrijdag waren de prijzen: aardbeien 125- 210, andijvie 30-64, bleekseldery 64-80, bloemkool 45-98, bospeen 35-102, seldery 8-25, Chinese kool 30, komkommer 22-33, peterselie 8-25, peulen 250-510, postelein 30-40, prei 80-94, rabarber 26-90, radijs 20- 35, rode kool 18-23, snijbonen 230-310, sperziebonen 160-240, spinazie 28-75, sla 10-18, spitskool 25-32, tomaten 530-830, tuinbonen 30-64, waspeen 20-56, capucij- ners 130-320. De warmte-explosie in het begin van de week heeft ook de aanvoer en de afzet van de groenten geen goed gedaan. Veel te grote aanvoeren, maar bovendien hadden verschillende bladgroenten ook nog scha de geleden van een hagelbui op maandag. luurza- >ezicht. 1704. In het overleg tussen gemeente en „Kees Jongert” is nog geen akkoord bereikt over het bij de baan te bouwen clubhuis, waarin zouden moeten worden gevestigd de con trole- en kaartverkoopruimten, een be- stuurskamertje, EHBO-kamer, toiletten, kantine, buffet, berghok en de pompinstal- latie. Heeft de raad het schetsplan een maal goedgekeurd, dan zal het overleg over deze kwestie en over bijvoorbeeld de wijze van baanverlichting zo snel mogelijk worden afgerond. prijsop- ANLEG. Jttingen el 023- De opbrengst was dit jaar ƒ25.560,17 tegen ƒ23.028,17 in 1977. Onderverdeeld was de opbrengst in Beverwijk 15.090,26, in Heemskerk 9.374,64 en in Wijk aan Zee 1.095,80. Het afdelingsbestuur betuigt zijn erken- telijkheid ten opzichte van de vele collec- tanten die jaarlijks weer bereid zijn om zich in te zetten voor het bereiken van een zo goed mogelijk resultaat. Een deel van de opbrengst wordt afgedragen aan het i hoofdbestuur, maar ook de afdelingskas jij—al vaart wel bij een goede opbrengst. r., met 1OUW 287 roeren maken iar, om lossen 7285 Bijvoor- I, Haar- 29 jr„ g met Ie brie- v. o.nr Donderdagavond vonden gemeente en ijsclubbestuur elkaar in een compromis: het door de ijsclub ingediende schetsont werp wordt uitgevoerd met uitzondering van de krabbelbaan, die het plan op dit Het buurthuis wordt steeds meer een vraagbaak voor mensen die met persoon lijke moeilijkheden kampen. Het op de juiste manier verwijzen en het inschakelen van deskundigen (geïntegreerd in het buurthuisgebeuren) heeft de aandacht van de leiding. Een andere overweging voor het laten vallen van de krabbelbaan was de eventu ele afwijkende bestemming, die de ge meente in de zomermaanden aan het ijs- baanterrein wil geven. „Kees Jongert” krijgt echter wel definitief de beschikking over het complex, in tegenstelling tot de ijsbaan aan de Parallelweg, die altijd als een tijdelijke accommodatie is aange merkt. Overigens heeft de ijsclub met be trekking tot de krabbelbaan nog een stille hoop gevestigd op de commissie sportza ken, die donderdag 10 augustus vanaf 19.30 uur in het Stadskantoor over onder meer het ijsbaancomplex vergadert; wel licht dat de sportcommissie wèl de directe noodzaak van de aanleg van zo’n baantje inziet. 1 □ntvangt /ens as te hele zondag 323 Al enige jaren houdt „De Zandkraai” zich bezig met gerichte aktiviteiten voor invaliden. Dat verklaart mede de partici patie in een WAO-projekt. De aktiviteiten voor alleenstaanden en buitenlanders hoopt men verder te kunnen ontplooien. Woensdag 25 oktober om 10 uur begint er een koffiebijeenkomst in „Donna Loui sa” aan de Begijnenstraat. De heer C. van Tiggelen zal dan een inleiding houden over de VOS-cursus (vrouwen oriënteren zich in de samenleving). Op een nog nader te bepalen datum medio november houden de heren K. Mooy en H. Schoen lezingen over de politie en speciaal over de kinderpolitie. Even eens in „Bellevue” wordt op woensdag 13 december de kerstbingoavond gehouden. Begin februari 1979 maakt de afdeling een dagexcursie naar de Tweede Kamer der Staten Generaal en de deelneemsters zullen dan worden rondgeleid door me vrouw Erica Verkerk-Terpstra. Half april zal er een gastspreker worden uitgenodigd die in „De Nieuwe Slof” een lezing houdt in het kader van het „Jaar van het kind”. Donderdag 24 augustus beginnen de vroede vaderen en moederen om 16 uur te vergaderen. Van 18 tot 19.30 uur is er pauze, waarna de vergadering wordt voortgezet. Het restant van de dertig agen dapunten, die de raad nog in de oude samenstelling wil afwerken, wordt don derdag 31 augustus vanaf 19.30 uur in het Stadskantoor behandeld. Aan de orde komen onder meer een voorstel met betrekking tot de restauratie van de Grote Kerk; de subsidiëring over 1978 van „De Nieuwe Slof”; een extra- subsidie ten behoeve van de Alpha Socië teit”; de opheffing van de dienst voor Lichamelijke Opvoeding en Sport; de aan leg van een nieuwe ijsbaan; de vaststelling van de uitgangspunten voor het structuur plan voor Beverwijk; de herziening van het besluit het CAIJ op te heffen (baarbij de taak van het CAIJ beperkt wordt tot de inrichting van het Aagtenbos); de ophef fing van de gemeentelijke bloemisterij in Park Scheybeeck; de renovatie van Oos- tertuinen en de voorbereidingskosten met betrekking tot de bouw van het nieuwe politiebureau. De raadsvergaderingen zijn voor belangstellenden vrij toegankelijk. zoekt KEN- o nr kenmerken geheel óf grotendeels weg. Voor de psoriasis-lijder, die door zijn op vallende ziektebeeld vaak in een sociaal isolement dreigt te raken, is dat van grote betekenis. af 13.00 iswaar wordt de patiënt hierdoor niet ge- - nezen, maar in veel gevallen blijven bij „Kees Jongert” raakte z’n ijsbaan kwijt, toen de gemeente begin mei besloot het terrein aan de Parallelweg als tijdelijk woonwagencentrum in te richten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Maandag en dinsdag is, steeds van 14 tot 21 uur, de Amstelvener Frans Horst aanwezig in café „Sport” aan de Alkmaarseweg, om psoriasis-patiënten uit Beverwijk en omgeving in te lichten over de fiscale aftrekmogelijkheden, die hun ziekte met zich mee brengt. Voorts geeft hij informatie over de behandeling van de ziekte en over het ziektebeeld zelf aan patiënten, hun directe omgeving en aan mensen Psoriasis (in de volksmond „schubziek- te” genaamd) is een niet besmettelijke, erfelijke huidaandoening, waaraan naar schatting zo’n driehonderdduizend Neder landers lijden. Tegen de ziekte, die de huid j doet verhoornen waardoor rode, verhoog de en vaak schilferende plekken ontstaan, is momenteel nog geen afdoende genees middel ontwikkeld. Door middel van peri odieke behandelingen met zalf, teer- en oliebaden, bijnierschorshormoonprepara- ten en zout water baden in combinatie met overvloedige zonneschijn (bijvoorbeeld in het Israëlische kuuroord „Ein Bokek” aan de Dode Zee) slaagden de patiënten er vaak wel in „schoon” te worden, maar na verloop van tijd kwamen de hinderlijke verschijnselen toch altijd weer in volle hevigheid terug. In het jaarverslag wordt gesteld, dat de subsidieregeling, zoals die de laatste drie jaren door de overheid wordt gehanteerd, het moeilijk maakt een evenwichtig en verantwoord financieel beleid te voeren. De laatste jaren is het overleg tussen buurt- en clubhuizen in Heemskerk sterk toegenomen. Doör afstemming van aktivi teiten en organisatie van gemeenschappe lijke projekten, wordt getracht de Heems kerkse bevolking als geheel beter van dienst te zijn. Het streven van „De Zand kraai” is er op gericht met behoud van de eigen identiteit en herkenbaarheid in de buurt te komen tot een optimale samen werking. De uitdaging om binnen Heems kerk een netwerk met de buurt- en club huizen als herkenbare knopen te scheppen is door „De Zandkraai” volledig aanvaard. In het jaarverslag wordt gesteld, dat het nu al bestaande gezamenlijke optreden naar buiten en de gezamenlijk georgani seerde projekten mogen worden be schouwd als geleverde bewijzen. eilijkhe- toilet of i B V., 96. Overigens beschouwt Horst zijn éénmans- bedrijf niet als een puur zakelijke onder neming. Hij ziet het als een eerste stap op weg naar de stichting van een aantal „lichtcentra", waar psoriasis-patiënten kunnen worden opgevangen en een gerich te medische maar vooral ook sociaal-psy- chologische begeleiding kunnen krijgen, zodat ze weer normaal in de maatschappij kunnen functioneren. Vanuit die doelstel ling maakt Horst momenteel een toemee door Nederland, om de hopeloos in vereni gingen en stichtingen onderverdeelde pso riasis-patiënten op de nieuwe behande lingsmogelijkheden te wijzen en ze voor te lichten over de in dit verband te verkrijgen belastingfaciliteiten. Het vormings- en óntwikkelingswerk mocht zich weer in een grote belangstel ling verheugen. In samenwerking met de andere buurthuizen werden plannen ont wikkeld om tot een gezamenlijk aanbod te komen. Een probleem blijft de financie ring. Naar de mening van het bestuur van „De Zandkraai” moeten de deelnemers een te hoge bijdrage betalen. Dat staat in het jaarverslag over 1977 van „De Zandkraai", waarin verder wordt geconstateerd, dat de vraag naar vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen toeneemt. Het buurthuis ziet een taak in een verbreding van het aan bod. loom en I. 023- BEVERWIJK. Op het Meerplein wordt alles in gereedheid gebracht voor de jaarlijkse kermis, die vanmiddag om 13 uur van start gaat en tot en met zondag 13 augustus zal voortduren. De eerste van de vierendertig kermisexploitanten begon nen woensdagmiddag hun attracties al op te bouwen, om in de loop van donderdag en vrijdag hun collega’s te begroten. Die vierendertig exploitanten- hadden gezamenlijk ruim f177.000 voor hun standplaats over, wat de gemeente in ver gelijking met ’77 zo’n f20.000 extra ople vert; De kermis omvat een autoscooter, gon- delbaan, calypso, lopend spookhuis, berg en dalbaan en een spookhuis waardoor het publiek met wagentjes wordt ver voerd. Voorts zijn er de nodige goktenten, snoepkraampjes, visstalletjes en een oud- Hollandse poffertjeskraam. De kinderen kunnen terecht in de draaimolen en mini cars. Vertier volop kortom voor jong en oud, negen dagen lang op de Beverwijkse kermis! Ook de freezia’liet het afweten, al was er een licht herstel in vergelijking met het midden van de vorige week. Nu betaalde men er tot 17 cent voor. Gladiolen waren niet zo gewild en lever den niet meer dan 15 cent per stuk op. Wat de lelies betreft blijft het een foute boel en dat geldt voor alle veilingen in Nederland. In Beverwijk kon tenminste nog alles ver kocht worden. De zomer-snijbloemen stonden ook ma tig genoteerd. In kwekerskringen wordt gehoopt op wat koeler en regelmatiger weer. irootste igeveer uit alle vrijheid en voor n ook u Lande- vier le- Adres td door I I Frans Horst, die vanaf zijn 14e jaar psoriasispatiënt is en zelf zo ongeveer alle behandelingsmethoden heeft beproefd, is erg enthousiast over de resultaten van de PUVA-behandeling, omdat zo’n behande ling alleen poliklinisch kan gebeuren en erg arbeidsintensief is, waardoor de zie- -kenhuizen die deze methode toepassen ••’met lange wachtlijsten moeten werken, is hij op zoek gegaan naar een alternatief. In samenwerking met een solariumbouwer en medische specialisten heeft hij een be- stralingsapparaat ontwikkeld, waarbij voortgezette behandeling de uiterlijke Izi» n r> i Lr 1 rfoLmz-il rr>-/\Tx.»->x-lxwJr. IJ&vlLlU, Ulj4UllUvl Vtfl UUlgUIl UVcl Uu wijze waarop de gemeente met de belan gen van de Beverwijkse schaatsliefheb bers meende te moeten omspringen, liet het er niet bij zitten en spande een kort geding bij de Raad van State aan. De procedure werd ijlings opgeschort toen de I gemeente zich bereid toonde om samen met de ijsclub op zoek te gaan naar een alternatief terrein, waarop minimaal een ijsbaan gelijkwaardig aan de accommoda tie aan de Parallelweg zou moeten kunnen worden aangelegd. '.«Sf artuin A MET vriend- Br. nr Donge- en Reggestraat zal wor- i jr., wil 3 hou- vak. in Geen gevens ern Ib. opl., if jonge id geen o.e.r iu voor •ter ni- i, Een- die uit hoofde van hun beroep (kapper, schoonheidsspecialiste) regelmatig met psoria- Tel sis-patiënten te maken krijgen. Op het braakliggende terrein tussen Sportpark Adrichem en de Donge- en Reggestraak (gezien vanaf de Spaarnest aat) komt x' vól

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9