Plantsoenendienst gaat meer met rozen werken Bouwvakkers weer terug Met oud-commissaris Molenaar 1 politienieuws i burgerlijke stand r is gemoedelijk man heengegaan ■W 1 I. IIP z nt Oplichter aangehouden I' 1 li-1 HEEMSKERK 1t B X m BEVERWIJK IUWS JKBk =-s*“ BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 AUGUSTUS DINSDAG 8 1 - dag 24 augustus beslist de raad over de opheffing van de kweke rij, waar jaarlijks zo’n zestig a '«W BEVERWIJK. De gemeente lijke bloemisterij in Park Scheij- beeck gaat verdwijnen. Donder- <P *- O V U^WEGOMLEGGING ;fg|! Bar r ,.w OS mémMI zeventigduizend zomerplanten worden opgekweekt ter verfraai ing van Beverwijks parken en groenstroken. De sluiting van het kassencomplex in de voormalige moestuin van het oude buiten aan de Velserweg houdt in, dat er geen bloemetje meer in de ge meentelijke borders en planten bakken zullen worden geplant. In plaats daarvan wil de plantsoe nendienst het stadsbeeld gaan verlevendigen met rijk bloeiende rozenstruiken, terwijl ook meer van bomen gebruik zal worden gemaakt. 8S8,.., tb - - - Bloemisterij gaat dicht (Van een onzer verslaggeefsters) -■ „Bij een droge zomer moet er”, aldus de 57’ >8 d 6 en P. Merts, T. W. de Ruig en M. de Jonge, Na het afsluiten van zijn actieve poli- tie-loopbaan hield de heer Molenaar, die op een kleurrijke en bewogen diensttijd kon terugzien, zich verre van het eigenlij ke politiewerk. Wel wandelde hij af en toe het politiebureau aan de Breestraat binnen, om met zijn opvolger commissa ris H. M. E. Bremer wat oude herinnerin gen op te halen. Lambert Hendrik (Bert) Molenaar werd op 17 september 1912 te Voerendaal geboren. Zijn HBS-tijd bracht hij achte reenvolgens door in Nijmegen, Alkmaar en Velsen. In 1932 ging hij, toen hij door Balen; B. M. Schoenmakers, 37 j., geh. met E. S. P. van Veen; A. M, van den Burg, 45 j., geh. met J. T. A. Cornells; P. Sneekes, 91 j.; N. Scheer, 72 j., geh. gew. met A. Riteco; G. Koning, 79 j., geh. met J. Hoek; H. Kluft, 70 j.; R. Olij, 71 j„ geh. gew. met S. Davids. de economische crisis zijn oorspronkelij ke plannen om naar zee te gaan in duigen zag vallen, vervroegd in militaire dienst. Afgezwaaid als vaandrig volgde hij ge durende twee jaar aan de politieschool van Hilversum de opleiding tot inspec teur van politie. In 1936 werd hij als volontair geplaatst bij de gemeentepolitie van Beverwijk, een jaar later gevolgd door zijn vaste aanstelling in de rang van klerk, waarna hij in 1939 tot adjunct-commies werd bevorderd. Gedurende de mobilisatie Ongeval. Een 10-jarig meisje uit Be verwijk kwam gistermorgen in speeltuin Randwijck aan de Kuikensweg ten val. Met waarschijnlijk een gebróken pols is ze naar het Rode Kruis Ziekenhuis overge bracht. Eerlijke vinder. Twee dames uit IJ- muiden kwamen gisteravond bij de politie Beverwijk negen pantalons afleveren. De broeken waren door een modezaak aan de Breestraat vergeten binnen te halen. Dronken. Een 28-jarige inwoner van Alkmaar mocht gisteravond voor de twee de maal deze week zijn roes in het Bever- wijkse politiebureau uitslapen. De man had (wederom) de kermis bezocht. „De voorjaarsgroet aan de bevolking van Beverwijk” is een traditie, die de Heemskerk. De kinderen van de bouwvakkers zijn namelijk ook terug en het buurthuis „De Lichtboei” liet op dit terrein grote hoeveelheden hout deponeren voor de kinderbouwstad. Elke nieuwe wagen die hout aanvoerde, werd met gejuich begroet en hoewel de stapels hout grote vormen aannemen werd er toch bijna gevochten om nu juist dat plankje dat er door nieuwe wagens werd aangevoerd. Hoe hoger het bouwsel, hoe mooier. De leiding, die op het bouwterrein een grote tent heeft geplaatst, moet een heleboel oogjes in het zeil houden om al te gevaarlijke bouwexpe- rimenten 'te voorkomen. Tientallen kinderen vermaken zich deze week driftig doende, want zo’n bouwstad blijkt nog altijd één van de mooiste vakantie-activiteiten te Zijn voor grote groepen kinde ren. Zij slaan heel wat spijkers vast om hun fantasie los te kunnen laten op hutten, huizen en hotels. plantsoenendienst wèl in ere blijft hou den. Dat betekent, dat er in de groenstro ken en plantsoenen ook de komende lente weer volop tulpen, crocussen, narcissen en hyacinten in bloei zullen staan. De bloemisterij zal tegen die tijd al zijn ge sloten. Nadat de daar momenteel opge kweekte chrysantenstekken over Bever wijk zijn uitgeplant, gaat het kassencom plex dicht. De kassen zullen waarschijn lijk worden afgebroken, maar de prachti ge volière blijft bestaan. Deze volière past dan ook uitstekend in de recreatieve be stemming, die men zoals het er nu naar uitziet aan de op tè heffen bloemisterij wil geven. O®™ 16 In GEBOREN: Bram van Bennekom, Ron de Boer, Bram Bloemers, Francisco J. Otero Vado, Tobia J. Warren, Marije Zonneveld, Bian ca Blom, Nico van Roon, Sander van Dijk. GETROUWD: Tjipke Joustra en Annalies Akkerman, Jacobus de Ruijter en Mayia Kloes, Adria- nus C. Klijn en Anna E. M. C. Beentjes. ONDERTROUWD: Antonius N. Pekel en Tiny H. Bont, Jan Snaathorst en Carola Vellema, Simon J. J. Bloemhof en Linde K. Stewart; Esebius G. Rettob en Anna A. M. de Boer. OVERLEDEN: Johannes Franciscus Rutgeris de Ruij ter, 54 j.; Albertus Petrus Bongers, 82 j. Oidtime Haarlem «s W CD I l <0 'C (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Door de politie Hei- loo is een man aangehouden, die er een gewoonte van maakte in hotels te logeren zonder te betalen. Ook in Wijk aan Zee sloeg de man zijn slag. Hij gaf zich uit voor een leerling sales-manager uit Rotterdam, besprak een kamer, dineerde vorstelijk en ging er de volgende morgen zonder de rekening te voldoen van door. Snelheidsduivel. Een 19-jarige ma troos uit Velsen was er gisteravond gloei end bij, toen hij met een snelheid van honderd kilometer per uur met zijn motor over de Wijkermeerweg raasde. De knaap was niet in het bezit van een rijbewijs. Inbraak. Afgelopen weekend is mge- broken in een flat aan de Van der Hoop- straat in Beverwijk. De dieven kwamen de flat binnen via het balkon. Vermist wor den een giro-betaalpas en enkele cheques. W Inplaats van met bloeiende zomerplan- ten, zal de stad met ingang van volgend jaar met rozen worden versierd. De rozen struiken vergen relatief weinig onderhoud en kunnen kant en klaar bij kwekerijen worden betrokken. Hoewel er nog over gedacht is in het vervolg ook de zomer- plantjes bij derden aan te kopen, is men daar om twee redenen vanaf gestapt. Enerzijds zijn „afgeharde” (dat wil zeggen aan de buitentemperaturen gewende) plantjes moeilijk verkrijgbaar, terwijl de bloemenborders anderzijds erg veel tijd van de plantsoenendienst vragen. Hoewel de heer Molenaar er zelf nooit enige ophef van wilde maken, heeft hij van meet af aan een leidende rol ge speeld in het regionale verzet. Als politie man had hij goede contacten met de Duitse bezetters en in die dubbelrol heeft hij gedurende de tweede wereldoorlog zijn sporen verdiend. In april 1945 moest hij halsoverkop onderduiken na een mis lukte poging tot arrestatie door de Si- cherheitsdienst Amsterdam. Hij was toen in de illegaliteit actief als plaatselijk commandant van de binnenlandse strijd krachten en als districts arrestatie-offi- cier in gewest 11 van de BS. Na de bevrijding werd de heer Mole naar aangesteld als korpschef van ge meentepolitie in de rang van hoofd-in- specteur. In september 1965 werd hij benoemd tot politie-commissaris van Beverwijk, welke functie hij van okto ber ’71 tot zijn officiële vertrek in febru ari ’74 combineerde met het waarne mend korpschef-schap van de gemeente politie in Heemskerk. Diefstal. Een inwoonster van Wijk aan Zee is haar goudkleurige bril met een waarde van 300 kwijt geraakt. De bril verdween vanaf de toonbank van een strandtent. BEVERWIJK. Op de meeste bouwobjecten in de noordelijke IJmond staan de bouwvakkers weer op de steigers. Dat zij terug zijn van vakantie was maandagmorgen in Beverwijk vooral te merken omdat men meteen begon aan het vernieuwen van één van de belangrijkste toegangswegen naar het centrum van Beverwijk, namelijk de Velserweg. Bij de stoplichten op het kruispunt met de Vondellaan werd de weg afgesloten voor alle verkeer en aan de andere zijde was dat het geval voor „Akerendam”. Alle verkeer werd omgeleid rond de Stationsvijver en dat verliep overdag vrij goed. In de spitsuren was de grote verkeersstroom rond dé vijver ook nog redelijk te-verwerken. Bijna nog grotere bouwactiviteit dan op de vele bouwprojecten in Beverwijk en Heemskerk was er waar te nemen op een terrein in het Alexanderplantsoen, precies op de grens van Beverwijk en GETROUWD: W. van Walwijk en N. Steijn, G. M. Groen en Y. van Beek, D. Post en P. M. Bonke, J. A. Witteman en L. E. Widurska, F. T. H. Muyrers en G. M. Z. Duin. OVERLEDEN: G. Salomons, 82 j., geh. gew. met M. van De opheffing van de sedert 1946 in be drijf zijnde kwekerij gaat het hoofd van de plantsoenendienst, de heer P. Verlaan, wel een beetje aan ’t hart. Het voortbestaan van de bloemisterij is al een jaar of tien in discussie, dus onverwacht komt de sluiting niet. In 1967 werd, bij de invoering van de Wet Sociale Werkvoorziening, al duidelijk dat de kwekerij z’n langste tijd bestaan had. Toen trok het werkvoorzieningsschap „De Tunnel” z’n (door het rijk betaalde) arbeidskrachten terug en moest de plant soenendienst op het kassencomplex eigen (dure) personeelsleden gaan inzetten. Door de gestegen loonkosten werkt de kwekerij nu al jaren met verlies: de exploitatie kost circa een ton per jaar, welk bedrag Voor de helft door de bloemenopbrengst wordt ge dekt. Resteert dus een nadelig exploitatie saldo van 50.000 per jaar. Hoewel dit bedrag op de totale begroting van de plantsoenendienst van om en nabij de 1,6 miljoen per jaar slechts een fractie uitmaakt, werd vanuit de Beverwijkse raad toch herhaaldelijk op sluiting van de onrendabele bloemisterij aangedrongen. Voor de plantsoenendienst hiertoe over- ging, werd de tuinbouwvoorlichtings- dienst om advies gevraagd. Deze instantie raadde de gemeente aan, een geheel nieu,- we kas neer te zetten en over te stappen op zogenoemd containergoed. Tevens zou er een nieuwe verwarmingsketel moeten ko men en zouden enkele moderniseringen moeten worden doorgevoerd, wat met el kaar een investering van enkele tonnen zou vergen. Zoveel geld had de gemeente niet voor de kwekerij over en besloten werd, het complex (waar de laatste tijd ook veel vernield werd) te sluiten. I GEBOREN: d Pieter P. S., z.v. P. G. Heijnen en M. A. A. I van Balen; Manon, d.v. P. Krom en B. C. C. I Grootjen; Margaret H„ d.v. G. J. Duinmeij- I er en J. H. Liefting; Sylvia J., d.v. M. P. I Kooijman en C. C. van der Ploeg; Danny J. I z.v. J. C. M. van der Erf en E. M. M. Böhm; I Patrick P. J., z.v. F. J. van der Meij en A. J. I M. Zonneveld. I ONDERTROUWD: P. J. Dukel en P. J. van der Beek, P. M. M. Bakker en Y. Blansjaar, W. F. F. van Hooff en M. Wethmar, P. J. M. Stelder en M. E. Houben, A.H. Hoeben en J. C. M. Duijn, P. Keizer en Y. Tromp, P. J. Groot en G. S. M. Mikkers, H. A. jj. Dekker en H. J. M. Harsveld, T. H. W. Albers en A. M. Koper, P. Tamarit Guzman en M. J. H. de Reus, J. was de heer Molenaar gelegerd in Ach- terveld, om in juli ’40 bij het korps terug te keren als adjunct-inspecteur van poli tie. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het bericht van het Onverwachte overlijden van oud-com missaris L. H. Molenaar is vooral in politiekringen met grote verslagenheid ontvangen. Men kende hem als een man met een markante persoonlijkheid die, wars van alle conventies, alleen op hoogtijdagen het officiële uniform aan trok; als een gemoedelijk man ook, die er een uitgebreide vriendenkring op na hield en die in het gezelschap van zijn onafscheidelijke pijp of sigaartje met 8 deze en gene graag een praatje mocht E aanknopen. A De volières blijven na het verdwijnen van de kwekerij voor Park Scheijbeék behouden. u? A. Nederlof en H. van der Sluis, J. Beuker preken e en P’ Merts> T- w- de Rui® en M- de Jonge, een ext Rooseboom en I. Eijkhout. «ouders 134. ice geeft A In de bloemisterij worden momenteel chrysantenstekken opgekweekt. Na de uitplant blijven de bakken leeg. ■heer Verlaan, „bij ’t leven gespoten wor den en als je weet dat waar we vroeger met vijf maaimachines aan het werk waren, we de gazons tegenwoordig met twee machi nes kort houden, dan merk je dat er ook bij de plantsoenendienst veel veranderd is. We hoeven niet alle grassprietjes meer op te poetsen, er moet steeds rationeler ge werkt worden en daarom nemen bomen en struiken in de groenvoorziening ook een steeds belangrijker plaats in. Ze vergen nu eenmaal veel minder zorg en onderhoud”. W S.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9