Aanval van Kortsnoi op de Sovjet-Unie Telstar won moeizaam Voorsprong Andela Van Munster slonk Sterke 3 km HAARLEM van Josefien Niesten (DEM) Cuba zaterdag in Nederland sportpuntiq vanderpol LUIK (eredivisie België) nn ies 30 airconditioning. .tten nt. Hooi 6035 3ORDL. Swageti ian 128 769 ding nder 17 li WOENSDAG 9 197 8 AUGUSTUS SPORT itiek lenten voters o leest jveral. a nu al 80 jaar tussen de wielen! Haarlem rekent op uü VRIJDAG A.S. 19.00 UUR DE ZAAK VOOR SFEER EN GEZELLIGHEID geopend van 21-5 uur SPAARNE 78 H'LEM. J 4 Haarleml Regen splitste e tennispartijen E. SPANJAARD (ADVERTENTIES) Merk: (Van onze sportredactie) (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze softbalmedewerker) t Analyse automobielbedrijven haarlem bloemendaal - qmuiden (Van een medewerker) BAGUIO-STAD. Met de tiende partij op de Filippijnen begon de totale oorlog, voorlopig gelukkig alleen maar op het bord. Van Russische zijde werden name lijk de geheime wapens in de strijd gewor pen. Uit de voorafgaande tweede, vierde en achtste partij was wel duidelijk gewor den dat Kortsnoi met zwart de open vari ant van het Spaans in zijn repertoire had opgenomen. Dit was kennelijk voor de gehele Russische schaakintelligentie het sein die variant diepgaand onder de loep te nemen om Kortsnoi achter het bord met nieuwe huisvlijtvondsten te confron teren. HAARLEM-UMOND. Voor landskampioen Nelis- sen-DSS behoort prolongatie van de titel na gisteravond nauwelijks meer tot de mogelijkheden. De theoretische kans die de ploeg van Huub Kouwenhoven nog bezat verspeelde DSS door het treffen tegen Tempo Team HHC met 3-4 te verliezen. BMZ-EDO, dat tegen Capac-WK vijf innings lang dicht bij een nederlaag was. zegevierde in de slotfase nog opmerkelijk ruim met 11-4. MOGELIJKHEID VOOR RECEPTIES e.d. TEL. 023-322528 A. 12... Kd7. 13. Ld5: (13...Pe5: 14. Le6: schaak plus Da8:). 14. Dd5: schaak Ld6. Let wel dat wit deze loper niet mag nemen omdat pion e5 gepend staat. Maar met 15. Pe4 (met dubbele aanval op zwarte dame) wint wit ten minste het stuk terug. Wellicht is 15. cd4: nog sterker. B. 12...Ld7 13. Lf7: schaak en nu: a. 13... Kd8; 14. cd4: gevolgd door e5-e6 met groot voordeel voor wit. Een partij welke stellig tot belangwek kende theoretische beschouwingen be treffende het paardoffer aanleiding zou geven. Intussen zijn er nu tien partijen gespeeld, terwijl er pas één beslissing viel. Als dat zo doorgaat zullen er circa 110 partijen nodig zijn alvorens met 6-5 een eindbeslissing is gevallen. Dit corres pondeert met circa 37 weken. Voordien zullen er vrezen wij, als het zo mocht lopen, doden vallen. Door uitputting. Of moord! 14. 16 18 2(1 •ir Regen was gisteren de grote spelbreker tijdens de nationale tenniskampioenschap pen in Scheveningen. BAGUIO-STAD (ANP) Na tien par tijen is de toch al niet van vriendschap getuigende relatie tussen Kortsnoi en Karpov tot een dieptepunt gedaald. De verklaring, die Kortsnoi's delegatieleid ster Petra Leeuwerick vlak na het begin van de tiende zitting aflegde, maakte dat duidelijk. Ook werd op deze wijze de sluimerende politieke achtergrond naar voren gebracht, daar Kortsnoi zich offi cieel uitsprak over het Sovjet-regime, met name ten opzichte van zijn vrouw en zoon, die nog in de Sovjet-Unie wo nen. Shell 0-1-0-1-5-0-x 7 Hüde Foks 2-3-5-1 Mieloo Onze Gezellen 1-0-0-2-0-0-1 4 Tineke Hoender dos en M: van Ling 1-3-9-3. Evenals Capac-WK slaagde ook Onze Gezellen er niet in een veroverde voorsprong vast te houden. Ria Floris in de eerste inning na een hit van Marian Cops en Nelleke Kops en Ria Koehorst in de vierde slagbeurt deden Onze Gezellen de vijfde inning met een 2-3 voorsprong ingaan. Wel sneuvelde Lydia Tijsterman toen nog op de thui splaat, maar de inmiddels volgestroomde honken profi teerden gretig van het slaggeweld dat Lyda van der Horst, Hilde Foks en Gerjo Fernhout ontketenden. Negen Am sterdamse speelsters verschenen in het slagperk alvorens bij een 7-3 achterstand gewisseld kon worden. In de .zevende inning mocht Ria Floris de opgelopen achter stand nog wel tot 7-4 terugbrengen, maar meer zat er voor de gasten toch niet in. Parlevliet een tot in de vijfde inning veilig lijkende 0-4 voorsprong. Dat een dergelijke marge echter als sneeuw voor de zon kan verdwijnen, bewees de ploeg van Suze van Breukelen in een gedenkwaardige vijfde slagbeurt. Wat tot op dat moment niet gelukte, bleek plotseling mogelijk. Marian van Ginhoven strafte met een honkslag een reeks Haagse fouten gevoelig af. Daarna was EDO niet meer af te remmen en volgde de ene na de andere hit. Wil Kuypers, Cora Keeman, Jet Sikkema en andermaal Marian van Ginhoven - dit keer met een driehonkslag - lieten de Haagse werpsters kansloos en leidden hun ploeg naar de toch nog ruime 11-4 winst. VELSEN. Telstar heeft gisteravond ook in zijn tweede oefenwedstrijd niet kunnen imponeren. Weliswaar werd het duel tegen het vorig seizoen uit de hoofd klasse gedegradeerde De Spartaan omge zet in een 4-2 overwinning, maar in de eerste helft keek de Velser ploeg twee maal tegen een achterstand aan. De teruggekeerde Brit Colin Ayre debu teerde zeer verdienstelijk. Trainer Martin van Vianen experimenteerde met Fred Bi schof als vrije verdediger. De van orgine linksachter deed het op die plaats niet zo geweldig. Wel was hij de maker van Tel- stars eerste gelijkmaker, nadat Van Gelle- kom De Spartaan een voorsprong had gegeven. Nadat Van Gellekom voor 1-2 had gezorgd, bepaalde Joop van Toor de ruststand op 2-2. Na de hervatting was Telstar duidelijk beter en won verdiend met 4-2 door twee doelpunten van Jannus Meyer. Er waren op Schoonenberg slechts 200 toeschouwers. Zaterdag speelt Telstar tegen de kampioen van Suriname Voor waarts. De aanvang op Schoonenberg is om zeven uur. Gerard Staats lijkt Telstar te gaan verla ten. Hij traint momenteel bij SC Amers foort, waar ook zijn broer Jaap speelt. Amersfoort wil Staats graag lenen van Telstar, maar de clubs zijn het nog niet eens kunnen worden. diens helpers de hand te moeten schud den". Een aanval op de Sovjet-Unie kwam via de opmerking over Kortsnoi’s vrouw en zoon, die sinds de vlucht van de uitda ger naar het westen alleen achterbleven. Viktor Kortsnoi zal nu tot aan het einde van de tweekamp in de zakken van zijn tegenstander het geluid horen van de kettingen, waarin zijn familieleden zijn geketend in de gevangenis, die de Sovjet- Unie heet”. Uiteraard bevatte de verklaring ook nog een opmerking over dr. Zoekbar, de parapsycholoog uit de kringen van Kar- Na drie wedstrijden in de strijd om het open Westduitse kampioenschap zeilen in de Flying Dutchman-klasse hebben de Ne derlanders Ruud Krogt en René de Cock de leiding met 9,8 punten. Het tweetal eindigde gisteren op het Steinhuder meer’ als derde in de derde wedstrijd achter de Westdultser Axel en Heiner Forstmann en de Denen Christian en Frederik Thumbo Christensen. Volgens de resultaten van de partijen uit de eerste ronde te zien had het erbarmelij- ke weer echter nauwelijks invloed op de normale gang van zaken. Al was het zeer verrassend dat Benno van Veggel de toch meer ervaren Martin Koek in vijf sets uitschakelde. Maar of de hoofdreden nu de regen was valt te betwijfelen. Koek, recht streeks toegelaten tot het hoofdtoernooi, heeft voldoende kansen gekregen om de wedstrijd te winnen. Niet alleen pakte hij de eerste twee sets gemakkelijk (6-2,6-3) in de derde reeks kreeg de Shot-speler zelfs twee matchpoints bij de stand 5-4 en 40-15. Van Veggel bleef goed tennissen, haalde op tot 5-5 en won de uiterst belangrijke derde set uiteindelijk in de tiebreak (7-6). Het betekende onmiddellijk de omme keer in de wedstrijd. Koek verzuimde meer en meer in de aanval te gaan en als het op een slagenwisseling aankwam, maakte Koek de fout. Van Veggel. die in de pov, die gisteren opnieuw op de zevende rij had plaatsgenomen. Kortsnoi had eer der Zoekbar er van beschuldigd tijdens de partijen hypnose op hem toe te pas sen. Volgens de verklaring: „Gelooft de heer Karpov werkelijk dat hij volgens de ethische normen handelt, door de hulp in te roepen van de mysterieuze Zoekbar om de titel van wereldkampioen te ver krijgen, opnieuw zonder het leveren van strijd een wereldkampioen van een zogenaamd Sovjet wereldrijk". Daarmee legde zij er de nadruk op dat Karpov de wereldtitel drie jaar geleden toegewezen kreeg omdat de toenmalige kampioen Bobby Fischer zijn titel niet wilde verde digen wegens onenigheid over de regle menten. In een brief aan de Filippijnse organi sator Campomanes heeft Petra Leeuwe rick gevraagd of alle Sovjet-burgers die de speelzaal betreden gefouilleerd kun nen worden. Campomanes verklaarde nog geen tijd voor de brief gehad te hebben. voorronden Allard Castelein had versla gen, benutte in de vijfde set het tweede matchpoint bij de stand 5-4. De titelfavorieten hadden een gemakke lijke dag. Loek Sanders, die zijn titel moet verdedigen. Wouter Fok, Rolf Thung en Frits Don verloren geen set in de eerste ronde. Marc Albert en Huub van Boeckel vertegenwoordigen in de tweede ronde de jeugd. Albert won verrassend gemakkelijk van Otto Panman, Van Boeckel had het aanzienlijk moeilijker tegen Nico Wel- schen. Na vijf slopende sets mocht de 18- jarige Hagenaar zich winnaar noemen. Bij deze wedstrijden verrichtte vooral Josefien Niesten een knappe prestatie. Dit meisje heeft veel aanleg voor de iets langere loopnummers en dat demonstreerde zij in Krommenie op de 3000 m voor dames. Vrijwel zonder tegenstand wist zij dit num mer af te leggen in de fraaie tijd van 10.34,6 sec. Daarmee verbeterde zij het op naam van Plonie Scheringa staande clubrecord met niet minder dan dertig seconden en mag zij zich nu rekenen onder de beste junioren op deze afstand. Sjaak Ooteman liep weer een snelle 100 m. Hij won in de b-klasse in de uitstekende tijd van 11,4 sec. Op de 400 m B werd, hij derde in 53,3 sec. Peter Beentjes won dit nummer bij de b-junioren en voor hem werd 54,9 sec. opgenomen. Op de 100 m werd hij vierde in 12,2 sec. na een zege in zijn serie in 12,- sec. Ook Aat Karei wist 12,- sec. te lopen en dat deed hij bij de heren c-klassers. Jack Dekker behaal de tweemaal een derde plaats. Met de kogel kwam hij tot 12,04 m en met de discus bereikte hij een afstand van 37,42 m Gerard Hurkmans kwam bij de b-junioren tot een goed resultaat op het nummer discuswerpen door 36,82 m te werpen. Bij avondwedstrijden in Den Haag kwam Rob Kleine op de 3000 m goed voor de dag. Met een scherpe tijd van 8.42,4 sec. boekte deze DEM-man een nieuw persoonlijk record. Hij bereik te in zijn serie een fraaie tweede plaats. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Op een door regenval geteisterde atletiekbaan organiseer de Lycurgus in het Provily-sportpark te Krommenie wedstrijden voor seni oren en AB-junioren, waaraan door enkele DEM-atleten is deelgenomen. ■nmerm del, tea al. 0250 21 Lb3xc4, b5xc4; 22. Tdl-d4, Le7-d6; 23. Lf4-e3, Th8-b8; 24. Td4xc4, Tb8-b2; 25. a2-a4, Tb2-a2; 26. g2-g3, Ta8-b8; 27. Tfl- dl, Tb8-b2; 28. Tdl-d4, Tb2-bl schaak; 29. Kgl-g2, Tbl-al; 30. Td4-h4, h7-h6; 31. Le3-c5, e6-e5; 32 Lc5-a7, Kf7-e6; 33. Tc4-g4, Ld6-e7; 34. Th4-h5, Le7-f6; 35. Tg4-c4, Ke6- d7; 36. La7-b8, c7-c6; 37. Tc4-e4, Ta2xa4; 38. c3-c4, Ta4-a5; 39. Lb8xe5, Lf6xe5; 40. Th5xe5, Ta5xe5; 41. Te4xe5, Tal-a4; 42. Te5-e4, Ta4-a5; 43. h2-h4, h6-h5; 44. Te4-f4. Remise. 1JMUIDEN. De leidende positie van het duo Andela-Van Munster in de ladder- competitie van de bridgeclub De Kenne- mers, die zo onaantastbaar leek, is door de resultaten van de dertiende ronde toch aan het wankelen geraakt. Andela-Fort- gens scoorde opnieuw zeer hoog (63.69 percent) en omdat de lijstaanvoerders het niet verder brachten dan tot 47.62 is de voorsprong van 25.66 percent terugge bracht tot 10.49. DAMESENKELSPEL Eerste ronde: Marijke SchaarMarie-Jeanne Huyben 6-2 6-1. Speciaal >n TV. D' kstraati. 244 Oo Voor het onderstaande Mieloo Onze Gezellen werden de vooruitzichten op behoud van het hoofdklasseschap weer kleiner nu Shell in de hoofdstad met 7-4 aan het langste eind trok. Nelissen-DSS 0-0-0-0-0-2-1 3 Kitty Liefting en Jocé Kuyper 3-3-7-2. Tempo Team HHC 1-0-0-0-2-0-1 4 Fredy van Offeren 3- 3-8-3. Ruim twee uur hebben beide rivalen nodig gehad om tot een beslissing te komen. Kon de matte vertoning de toeschouwers aanvankelijk maar matig boeien, nadat het duel in de vierde inning enige tijd wegens regen gestopt moest worden, sloeg de vlam toch nog plotseling in de pan. Verantwoordelijk voor de onverwachts terugkerende spanning was DSS-werpster José Kuyper, die in de vijfde inning het werpen van Kitty Liefting had overgenomen en vervolgens in de zesde slagbeurt een gave hit afleverde, die Annemiek Mul en Wil Huisman deed scoren. Eerder had HHC al drie keer de weg naar de thuisplaat gevonden TAUNl i km. T enspelet, in van H I lieuwpri|s 1950 (te- tussen ui -169301 ii en goe lalen st c. Trekt 4250 T (Van onze sportredactie) HAARLEM. r Als alles volgens de plan ning verloopt arriveert zaterdagmiddag om tien minuten over twaalf de honkbal- ploeg van Cuba op Schiphol. Met het bijna vijftig man tellende gezelschap van de wereldkampioen is dan het deelnemers veld van de tiende Haarlemse Honkbal- week, die zondag begint, compleet. Japan arriveert dezelfde dag 's morgens om even na achten, terwijl Australië en Korea res pectievelijk dan al twee dagen en één dag in Nederland verblijven. De kaartverkoop loopt, zo meldde Ge rard Voogd, de voorzitter van het organi satiecomité gisteren, zeer goed. De belang stelling voor passe-partouts is zeer groot, terwijl ook de verkoop van „losse” kaarten goed is. De tiende Honkbalweek is in elk geval de laatste, die in het „oude" Pim Mulierstadi- on wordt gehouden. In het komende na jaar namelijk zal het veld groter gemaakt worden, een deel van de tribune worden overdekt en de verlichting worden verbe terd. St. 50.01 3789 10. bj '6 >507-525 öloemendaalsewog 275/overveen tel (023 2&9491 op de fiets kan. Het Nederlandse heren waterpoloteam heeft gisteren in Dubrovnik zijn derde wedstrijd in het vijflandentoemooi tegen Spanje met 7-8 verloren. De periodestan den waren 2-3, 2-2, 2-3, 1-0. O Cees Priem is de nieuwe leider in de Ronde van Groot-Brittannië. De Zeeuw, maandag derde in de proloog, won de eerste etappe, een rit over 235 kilometer van Motherwell naar Whitley Bay met 21 seconden voorsprong op Jan Huisjes. In de zesde ronde van het Reinbouw- schaaktoernooi om het open Nederlands R, 3 ban e. Lang Haarlem L. best r/verster Onder voor zeilers ideale weersomstan digheden en een windkracht van drie tot vier heeft Friesland gisteren tijdens de Sneekweek de eerste race in de wedstrijd Holland-Friesland gewonnen. De Friezen staan nu op 18.75 punten, Holland heeft er 36. De wedstrijd is een revanche voor de tijdens de Kaagweek gehouden tweestrijd, die door Friesland gewonnen werd. De Westduitser Friso Por heeft gisteren de tweede wedstrijd van de strijd om het Europees kampioenschap zeilen in de Olympiajollen op de Westeinder Plas ge wonnen voor de Nederlanders Fre Mik en Nico Hofkamp. De Westduitsers Ulrich Cosfeld en Walter Prange werden vierde en vijfde. Na twee wedstrijden leidt Mik voor Hofkamp en de Westduitser Pfenner. De resultaten van dinsdag waren: HERENENKELSPEL Eerste ronde: Marian LaudinJan Willem Kool 6-4 6-3 6-2; Theo GorterRob Krullaards 6- 2 64 6-4; Michel SchapersPeter Vaarties 6-4 6- 2 5-0 (bij de stand 40-30 gaf Vaarties op); Mare AlbertOtto Panman 6-0 6-2 6-2; Fred Hemmes- Peter Bootsman 6-1 6-2 6-4; Hans Adema van ScheltemaBas Vletter 0-6 5-3 (Vletter gaf op wegens een voetblessure); Niek FleuryFrank Lapre 7-6 6-1 1-6 6-4; Frits DonGerbrand Ap pelboom 6-2 6-0 6-2; Huub van BoeckelNico Welschen 6-7 4-6 6-4 6-3 6-4; Rolf ThungRené Boers 6-2 6-1 6-0; Louk SandersOtto Blom 6-1 6-2 6-1; Wouter FokPlet Veentjer 6-2 6-3 6-4; Benno van VeggelMartin Koek 2-6 3-6 7-6 6-4 6- 4; Rob MentinkFried Schmitz 6-3 6-3 6-2; Klaas VisscherFrank Janssen 7-6 3-6 6-2 6-1; Guido HornmanGerard Scholtes 6-3 6-2 6-3. den KÓ vafax-21 toeba i. ponsb t Frida 1st. staa' gebruik nfabrika 23, tei De uitslagen van de 13e ronde luiden (in matchpunten): Groep een. Andela-Fortgens 107, S4, Van Thiel-Edeling 94, Ware- i-Wijers 86, familie Vreeswijk 83, Andela- Gerrie Knetemann heeft gisteravond de Gouden Pijl van Emmen gewonnen. Kne temann sprong kort voor het einde weg uit een groepje van drie, waarin Raas zijn ontsnapping vergemakkelijkte. te schudden. En dat was dan weer Kar- pov’s reactie op Kortsnoi’s uitlatingen over de vermeende hypnotische kracht van dr. Zoekhar, een lid van zijn delega tie. Tel daarbij op de „yoghurt-af faire”, en het is duidelijk dat het schaakspel naast de tafel welhaast belangrijker dreigt te worden en dat het de edelheid van de schaaksport in alle opzichten mist. Leeuwerick zei verder: „Wat betreft het schudden van handen verklaart Vik tor Kortsnoi dat de reden waarom hij geëmigreerd is uit de Sovjet-Unie juist was, dat hij bevrijd wilde worden van de smakeloze taak mensen als Karpov en ges W F esstr. In de verklaring stond dat de uitdager had besloten „alle vriendschappelijke communicatie met de heer Karpov af te breken”. Petra Leeuwerick, die de ver klaring voorlas, stelde dat remise-voor- stellen voortaan niet meer rechtstreeks maar via een scheidsrechter overge bracht zullen worden. Waarschijnlijk is deze „isolatie-tactiek" van Kortsnoi een gevolg van de weigering van zijn oppo nent hem voor de achtste partij de hand naar M er, Lang 19, Mn afspraa 9 SCHEVENINGEN (ANP). „Tennis is toch een zomersport”, grapte Louk San ders tijdens zijn partij tegen Otto Blom naar het publiek. De uitspraak was type rend voor de sfeer, waarin het nationale kampioenschap gisteren op de Mets-ba- nen stond. De vele regen maakte dat bijna geen enkele partij in een keer kon worden gespeeld. Voor sommigen is dat een voor deel voor anderen een nadeel. i kampioenschap is de Joegoslaaf Nemet alleen aan de leiding gekomen. Zelf haalde hij koploper Borm terug, terwijl concur rent Böhm volkomen onverwacht tenon der ging tegen Guido den Broeder uit Voorburg. Inderdaad koos Kortsnoi wederom voor het open Spaans, maar natuurlijk herhaal de hij het mislukte experiment 10...g7-g6 uit de achtste partij niet meer. In plaats daarvan speelde hij de uit de theorie be kende opstoot 10... d5-d4. En toen kwam het! Met 11. Pf3-g5 lanceerde Karpov een splinternieuw paardoffer, in geen boek te vinden. De arme Kortsnoi moet „a l’impro- viste” de consequenties onderzoeken van het accepteren dezer vrijgevigheid. Er zou den dan vreselijke dingen zijn gebeurd, hetgeen wij hieronder met enkele varian ten zullen toelichten. Het lijkt ons dat Kortsnoi er verstandig aan heeft gedaan het geschenk te weige ren. Daardoor kwam de partij in rustiger vaarwater met opnieuw remise tot slot. Overigens merkwaardig dat het hoogte- punt reeds bij de elfde zet moet worden ro Sonjk gezocht. 1. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3, Pb8-c6; 3. Lfl- b5, a7-a6; 4. Lb5-a4, Pg8-f6; 5. 0-0, Pf6xe4; 6. d2-d4, b7-b5; 7. La4-b3, d7-d5; 8. d4xe5, Lc8-e6; 9 Pbl-d2, Pe4-c5; 10. c2-c3, d5-d4. Reeds bekend uit een partij Cappablan- ca-Lasker uit 1914, maar wat er nu volgt heeft nog nooit iemand bedacht. 11. Pf3- g5! Zomaar een paardoffer; hoe komt men op het idee? De consequenties van aan vaarding zijn buitengewoon boeiend. Zie 11... Dg5: 12. Df3. Alles is gebaseerd op de penning van Pc6. Er zijn twee hoofdvari anten: TOURINI met griji laak Ze» tel. 023 Aini mo( Hennie Kuiper heeft, na zijn sleutel- beenbreuk in de Ronde van Frankrijk, nog steeds de hoop niet opgegeven te kunnen starten in het wereldkampioenschap op de weg. De oud-wereldkampioen heeft van daag de Belgische arts R. Deweduwe in Mol bezocht, die hem heeft meegedeeld dat er door een kleine medische ingreep een ocDc redelijke mogelijkheid is, dat hij snel weer 0255» op de fiets kan De belangrijkste uitslagen van de overi ge oefenwedstrijden van gisteravond zijn: HellendoornAZ’67 0-19 (doelpunten: Kist en Tol 4, Metgod, Ursum, Nygaard, Peters en Van Hanegem ieder 2 en De Graaf 1). PEC/Zwolle—AZC 7-2 (4-0), Vi tesseFC Köln 0-2 (0-2), FC LuikSparta 1-1 (1-0), Fortuna DusseldorfNEC 0-1 (0- 1), RKVVL—MW 0-8 (0-4), FC Vlaardin- genSatelliet 3-0 (1-0), HeraclesMan chester City 2-3 (1-2), Sparta’25Helmond Sport 3-3, RKCEindhoven 1-7, FC Am sterdamLeicester City 1-1 (0-1). Rohda- De Graafschap 1-0 (1-0). mar-Peil 622.41, Barzilay-Woudsma 618.60, Ar- pad-Kesting 615.80, familie Beeksma 613.09, Beelen-Tobias 612.12, Wajon-Van Gameren 605.26, Vonk-Smakman 601.58, Wijers-Woert- man 58589, Van Kooten-Janssen 546.81. UIGERS 320625 i, Grote laarlerr 1971, m a acc., R 320416 Hoge to i BV, Frie I 6-8 (b de Spaai Tel. 021 matchpunten): Groep Soomers-Bode 94, Va 25, man-Wijers 86. familie Vreeswijk 83, Andela- Van Munster 80, Kroone-Berkhout 75, Persyn- De Vries 53. Groep twee: Need-Muller 106, Anten-Van Kes- teren 87. Huyg-Knippen 87, Kleve-Tobias 81, Jongkind-Poecke 80. Muller-Andela 79, Kauff- man-Heere 76, Van der Kuyl-Kulman 76. Groep drie: familie Brouwers 107, Porck-Bon- der 100, familie Horbeek 98, Barzllay-Wijers 97, Weimar-Van der Vlugt 73, Barzilay-Woudsma 72, Gordijn-Handgraaf 67, Kroon-De Vries 58. Groep vier: Edeling-Flentrop 117, Van Ame- rongen-Moorselaar 100. Arpad-Kesting 87, Fet- zer-Woertman 86, Segboer-mevrouw Tobias 79, familie Beeksma 72. Wajon-Van Gameren 70, Van Kooten-Janssen 61. De stand na de 13e ronde luidt (in percenten: Andela-Van Munster 725.54, Andela-Fortgens 715.05, Soomers-Bode 677.90, Van Thiel-Edeling 677.68, Kroone-Berkhout 674.50, familie Vrees wijk 672.78, Wareman-Wijers 670.35, Need-Mul- ler 666.21, Edeling-Flantrop 663.58, familie Brouwers 655.37, Jongkind-Poecke 654.89, De Hoog-Van der Vlugt 651.52, Anten-Van Kesteren 651.03. Kauffman-Heere 650.83, Porck-Bonder 650.21, Huyg-Knippen 649.31, Muller-Andela 646.35. Van der Kuyl-Kulman 64615, Barzilay- Wijers 643.24, Persyn-De Vries 643.10, familie Horbeek 642 63, Koningstein-Segboer 638.34, Sprang-De Vries 635.83, Gordijn-Handgraaf 635 46, Van Amerongen-Moorselaar 630.92, Wei- b. 13... Ke7 14. cd4; en wit beschikt over allerlei gevaarlijke wendingen, terwijl hij bovendien reeds twee pionnen voor het stuk heeft. 11... d4xc3; 12. Pg5xe6, f7xe6; 13. b2xc3. Hiermee is een begrijpelijke situatie teruggekeerd. 13... Dd8-d3; Pd2-f3, Dd3xdl; 15. Lb3xdl, Lf8-e7; Lcl-e3, Pc5-d3; 17. Ldl-b3, Ke8-f7; Tal-dl, Pd3xe5; 19. Pf3xe5, Pc6xe5; Le3-f4, Pe5-c4. 20. Lf4. Wit krijgt de minus pion altijd terug. 2O...Ld6, 21. Tfl-Kf6 is gevaarlijk voor zwart. In het vervolg wordt het evenwicht niet zichtbaar meer verstoord. Andela-Van Munster staat nu op 725,54 percent en het totaal van Andela-Fortgens is 715.05. Als de runners-up ook in de volgende zitting hun huidige vorm weten te handhaven zou het best kunnen dat zij zich dan naar de/ top van de ranglijst spelen. Soomers-Bode (677.90) liet ook weer eens van zich spreken en scoorde 55.95 percent wat de derde plaats in het totaal-klassement opleverde. Van Thiel- Edeling (677.68) is vierde met achter zich Kroone-Berkhout (674.50) dat door een slechte score van 44.64 twee plaatsen moest prijsgeven. DSS verspeelde laatste kans via een honkslag van Elly Nijhuis in de eerste inning en een serie van twpe runs in de vijfde inning. Weer lag een hit van Elly Nijhuis aan de basis van dit succes, terwijl daarnaast Els Spee kon profiteren van een klap van Marijke Sijtsma. Ondanks de tegenruns van DSS wees niets op een voor HHC moeilijke slotinning. Een drie honkslag van Els Spee en een knappe squeeze-play met Betty Veenstra vergrootte aanvankelijk de marge nog tot 2-4. DSS, dat Jeanet Lacourt dankzij goed HHC-veldspel al twee keer op de thuisplaat had zien „sneuvelen”, bundelde in de laatste slagbeurt echter nogmaals alle krachten. En zowaar verwierf de ploeg zich nieuwe sco ringskansen. Niet alleen stroomden de honken door hits van Petra de Groot en Ans Kroon vol, maar een kapitale fout van Fredy van Offeren op een korte klap van Annemiek Mul deed DSS tot 3-4 terugkomen. Met slechts één nul en volle honken waren de perspectieven voor DSS plotseling riant. Opnieuw bleef echter als zovele malen eerder in dit duel de beslissende klap uit en kon HHC balancerend langs de rand van de afgrond de zege toch weer veilig stellen. BMZ EDO O-O-O-O-ll-O-x 11 Marian van Ginhoven 3-0-9- 2 Capac-WK 0-3-0-1-0-0-0 4 Anja Parlevliet en Marja Philipsen 0-7-7-6. Een bepaald niet in haar beste vorm verkerende Marian van Ginhoven heeft het vooral in de beginfase tegen Capac-WK moeilijk gehad. De op winst beluste Haagse formatie veroverde zich door uitstekend slagwerk van Marja Philipsen, Astrid de Zoete, Thea Smit en Anja

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17