politienieuws IJmond-baden doen mee aan ANKÏfe’S HOEVE, ANIMAL FARM EN DIERENDORP IN FRAA^*'AC0OMMODA|% Popconcert op Kennedyplein I Nationale Zwemvierdaagse Park Scheijbeeck ligt in ’t vervolg buiten bebouwde kom 1 STARTMOGELIJKHEDEN IN 1JMUIDEN, HEEMSKERK EN BEVERWIJK IJmuiden Heemskerk André Valkering in Heemskerk DHR. TIDDENS EERSTE WINNAAR KARPERBEKER 1 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 AUGUSTUS WOENSDAG 9 8 F )P. T Bejaardenviswedstrijden Dierentuin Beverwijk (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Driehonderdvijf- entwintigduizend mensen zullen, naar verwachting, dit jaar deelne men aan de Nationale Zwemvier daagse, waarmee in bijna vier- honderdvijftig Nederlandse ge meenten het buitenzwemseizoen op feestelijke wijze wordt afgeslo ten. In de IJmond kunnen de spor- tievelingen eind van deze of begin volgende maand terecht in de openluchtbaden „De Heerendui nen” aan de Velser duin weg in IJmuiden, „De Waterrakkers” aan de Kerkweg in Heemskerk en het Beverwijkse Sportfondsen- bad aan de Kuikensweg, waar ze, om in het bezit van de vierdaagse- medaille te komen, vier dagen lang steeds vijfhonderd meter zwemmend moeten afleggen. M - Ik w- d I - 5> Nog geen twee dagen oud, dit hertje in „Ankie’s Hoeve”. •tr Dierendorp, een prachtige accommodatie, maar dinsdag bepaald niet gezellig druk. (Van een onzer verslaggeefsters) veel bezoek in vakantietijd ■A Enge, maar interessante dieren in Animal Farm F BEVERWIJK. Het Toer-in Comité Beverwijk laat op zaterdagmiddag 12 au gustus op het Kennedyplein een popcon cert geven door de rock- en bluesgroep „Memory”. Dit concert begint om twee uur en duurt tot ongeveer vijf uur. wat de oppervlaktevoorwaarde betreft echter bereid een uitzondering te maken. Met het besluit, het park buiten de be bouwde kom te laten vallen, hoopt de gemeente Beverwijk ook op dit bosper ceel rljkssubsidie te kunnen verwerven. BEVERWIJK/HEEMSKERK. „Kom binnen", staat er heel uitnodigend op een bord bij het toegangshek in de gloednieu we omheining van „Ankie’s Hoeve”, de kinderboerderij bij het Stationsplein in Beverwijk. Dat bracht ons dinsdag op het idee eens een rondje langs de drie kinder boerderijen in de noordelijke IJmond te maken en zo kwamen we ook in de Ani ma! Farm in het Alexanderplantsoen, op de grens van Beverwijk en Heemskerk en in het Heemskerkse „Dierendorp” aan de Vrijburchtlaan. Drie kinderboerderijen, maar toch totaal verschillend. De zwemvlerdaagse werd in 1970 voor de eerste maal in Deventer gehouden. Het evenement trok zoveel belangstelling, dat andere gemeenten het initiatief weldra overnamen. Sedert 1975 wordt de succes formule onder auspiciën van de Konin klijke Nederlandse Zwembond landelijk gepropageerd onder het motto „Nationale Zwemvierdaagse”. Er doen steeds meer zwembaden en zwemmers aan mee. Doel van de zwemvierdaagse is, de deel nemers zich in een ongedwongen sfeer sportief te laten bewegen. Vier of vijf dagen lang wordt er elke dag vijfhonderd meter gezwommen; niet als een race tegen de klok, maar louter en alleen om de prestatie. Zo hoeft de afstand bijvoorbeeld niet zonder onderbrekingen afgelegd te worden. De zwemmers (kinderen jonger dan 10 jaar leggen 250 meter per dag af) mogen tussentijds uitrusten, waarbij ze echter het water niet mogen verlaten. ezeltje, nog geen drie weken oud, dat heel parmantig rondstapt, maar wel doodmoe wordt van alle belangstelling. „Krijgt di rect nog wat melk en dan stop ik hem in z’n hokje. Die houdt het anders tot sluitings tijd niet vol”, zegt de beheerder die zelf een geweldig plezier blijkt te hebben in het diertje. We vertrekken met een heel pretti ge indruk van al die gemoedelijkheid in de „Ankie’s Hoeve”. In Animal Farm blijkt het al net zo’n gezellige drukte te zijn. Op drukke zater dagen en zondagen komen er wel zo’n 600 a 700 mensen en we schrikken bijna even van dat getal. Op de werkdagen is het er Iedereen die de vierdaagse heeft uitge zwommen, komt in aanmerking voor de vierdaagse medaille een bronzen plak voor de nieuwelingen, een zilveren medail le voor diegenen die voor het tweede jaar meedoen, een gouden penning voor derde jaarsdeelnemers en gouden medailles met een cijferaanduiding voor wie er nog meer zwemvierdaagses op heeft zitten. In IJmuiden wordt de Zwemvierdaagse dit jaar voor de eerste maal gehouden. Van 28 augustus tot en met 1 september kan er dagelijks tussen 18.45 en 20 uur gestart worden in het vijftigmeterbad „De Heerenduinen” aan de Velserduin- weg. Om de recreatieve sfeer van het evene ment te benadrukken, hebben de heren G. Schol jr. en T. Kuik van de organiserende Dienst Sport en Recreatie en de Velser Sportstichting voor een feestelijke entou rage gezorgd. Zo kunnen de vierdaagse- zwemmers dinsdagavond genieten van een modeshow van sport- en badkleding, geeft woensdagavond het duikteam IJmond een demonstratie, is er donderdagavond een demonstratie trampoline- en minitrampo- In Heemskerk troffen we het dinsdag blijkbaar niet. De accommodatie aan de Vrijburchtlaan ziet er prachtig uit, maar - het loopt tegen twaalf uur - een beheerder sluit nors het hek. We willen een afspraak maken voor ’s middags, stellen ons dus voor, maar de beheerder is niet van plan drie woorden aan ons te „verspillen” en fietst mopperend weg. Op het bord bij het toegangshek lezen we: „Openingstijden kinderboerderij - op zaterdag, zondag en feestdagen - dan volgen alle maanden van het jaar met een aantal verschillende tij den en achter augustus: van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur”. We kunnen er niet anders uit lezen dan dat de kinderboerde rij alleen op zaterdagen, zondagen en feestdagen gedurende bepaalde tijden open is, hoewel er dan weer bij staat: „op eerste kerstdag, eerste paasdag en eerste pinksterdag gesloten”. In de „Wegwijzer Heemskerk” vinden we een heel ander verhaal, waaruit blijkt dat de kinderboer derij ook op werkdagen op bepaalde uren geopend is, maar die tijden kloppen weer niet met de openingstijden zoals deze ver meld staan in de maandagenda van de Gemeenschapsraad Heemskerk. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een wijziging van de grens van de bebouwde kom vormt een probleem, waarover de Beverwijkse ge meenteraad zich niet vaak behoeft te bui gen. Donderdag 30 augustus komt een dergelijk voorstel aan de orde, wanneer de raad ingevolge de boswet verzocht wordt het park Scheybeeck te verklaren tot een gebied, dat buiten de bebouwde kom van de gemeente ligt. Daarmee wordt de kans op rljkssubsidie voor dit bosperceel aanmerkelijk groter. De toegang is gratis. Bij slecht weer wordt het optreden verplaats naar „De Jansheeren” aan de Kerkweg. BEVERWIJK. De jaarlijkse viswed strijd voor bejaarden in de Beverwijkse stationsvijver behoort weer tot het verle den. Zaterdagmorgen werd de laatste van de drie wedstrijden gehouden en het slechte weer was er de oorzaak van, dat alleen de allermoedigsten zich aan de waterkant nestelden. Heel wat drukker was het enkele uren later in De Nieuwe Slof, waar in een wat feestelijke entourage de prijzen werden verdeeld. Nadat voorzitter J. van der Zon van de Algemene Bejaarden Bond de le den van de visclub ,,’t Karpertje”, die de technische leiding over de viswedstrijden hadden, hartelijk voor hun medewerking had bedankt, reikte wethouder A. C. Hoogeboom de prijzen uit. Bij de karpervissers (een nieuwe prijzen- categorie) behaalde de heer Tiddens die veertien karpers met een totale lengte van 401 cm uit de vijver had gehaald, de eerste prijs. Tweede werd Jan Beentjes (drie kar pers, 3.85 cm), derde Van Beers (drie karpers, 95 cm), vierde Kraayeveld (één karper, 67 cm) en vijfde Kaandorp (één karper, 67 cm). Bij de wltvissers legde de heer Sauer met zevenenvijftig vissen met een totale lengte van 1118 cm beslag op de eerste plaats. Tweede werd de heer Grapendaal (63 vissen, 1095 cm), derde Van Aalst (57 vissen 1039 cm), 4 De Bats (61 vissen, 969 cm), 5 Dekker (40 vissen, 753 cm), 6 H. Bruinenberg (36 vissen, 652 cm), 7 D. Brui nenberg (43 vissen, 643 cm), 8 Stuit (25 vissen, 473 cm), 9 Brakenhof (30 vissen, 471 cm), 10 Hille (20 vissen, 392 cm) en 12 mevr. Put, die als enige vrouwelijke deelnemer 20 vissen met een totale lengte van 315 cm. boven water haalde. Alle deelnemers gin gen met een prijs huiswaarts. 3 De mogelijkheid subsidie op dit soort recreatiegebieden te verwerven is van re cente datum. Vorig jaar werd een wet van kracht, ingevolge waarvan bezitters van bosterreinen in aanmerking komen voor subsidie waneer zij het rijk een duidelijk beheersplan (onderhoudsschema) kunnen overleggen en kunnen aantonen, dat hun bezit is opengesteld voor het publiek. Voorts moet het perceel minimaal vijf hec tare groot zijn en buiten de bebouwde kom van de gemeente liggen. De subsidie be draagt zo’n 50 tot 150 per hectare en hoewel dit bedrag op het totaal van de onderhoudskosten slechts een druppel op de gloeiende plaat vormt, wilde de ge meente de subsidie toch niet laten lopen. Voor park Westerhout, dat aan alle voor waarden voldoet, is inmiddels door het rijk in principe al subsidiëring toegezegd. Anders ligt het bij park Scheybeeck, dat kleiner is dan vijf hectare en binnen de bebouwde kom van de gemeente is gesitu eerd. Staatsbosbeheer, dat Scheybeeck als een belangrijk object beschouwt, bleek De groep Memory speelt voornamelijk eigen werk, aangevuld met een aantal „klassiekers”, zoals „Stairway tot hea ven”, „Runaway” en „Need your love so bad”. De groepsbezetting is: Fred Derriks, gitaar en keyboards, Henk Broeder gitaar, Ernl Delange, bas-gltaar, harmonica, en fluit, alsmede Jos Boeyen, drums en per cussion met vokale bijdragen van alle groepsleden. Ook de Heemskerkse „Waterakkprs” laat zich wat de zwemvierdaagse betreft niet onbetuigd. Vorig jaar trok het evene ment rond zeshonderd deelnemers, dit jaar hoopt men de duizend te halen. De vierdaagse wordt gehouden in de periode van 29 augustus tot en met 1 september in het buitenbad van het zwembad aan de Kerkweg, waar men zich niet van tevoren hoeft te laten inschrijven. Ter verhoging van de feestvreugde treedt tijdens de eer ste en de laatste avond van het zwemfes- tijn een drumbad op, terwijl men voorts een waterpolodemonstratie en een spult- voetbalwedstrljd door de brandweer op stapel heeft staan. In Beverwijk wordt de Zwemvierdaagse voor het derde achtereenvolgende jaar ge houden. Voor de organisatie van het zwemfestijn tekent ditmaal de Kennemer Zwem Club. De vierdaagse begint op maandag 4 september en duurt tot en met donderdag 7 september. Aangezien het buitenbad de zondag daarvoor voor het publiek gesloten wordt, betekent dat dat de vlerdaagsedeelnemers het rijk alleen hebben. Er kan dagelijks tussen 16 én 19 uur gestart worden. Belangstellenden dienen zich voor 26 augustus bij de kassa van het Sportfond- senbad aan de Kuikensweg te laten in schrijven, zo mogelijk onder overlegging van de deelnamekaart van het afgelopen jaar. Als nevenactiviteiten staan een kin derkennis en een waterpolodemonstratie op de slotavond op het programma. In „Ankie’s Hoeve” is het hertenkamp niet toegankelijk voor het publiek, maar dat kan wel over en tussen de omheining door kijken. De dieren bewegen zich daar zeer vrij en natuurlijk in de zeer grote ruimte die daarvoor ter beschikking is. Tot onze verrassing zien we er een piepklein hertje, net een dag eerder geboren Het gedeelte aan de stationszijde is toe gankelijk voor het publiek en dinsdagmid dag was het daar een drukte van belang. Oudere mensen, moeders met kinderen, grote groepen kinderen die er regelmatig komen en heel veel geitjes, konijntjes, big getjes, cavia's, kippen en andere huiselijke dieren. De kinderen mogen in de boerderij en zelfs in de hokken om de dieren even op hun schoot te nemen, te aaien, enzovoort, voor zover dat mogelijk is. Alleen kijken naar dieren is voor kinderen niet leuk; willen het vriendjes worden dan moeten ze er ook aan mogen komen en in „Ankie’s Hoeve” mag heel veel, zo lang het niet al te bezwaarlijk is voor de dieren. De - wegens de vakantietijd tijdelijke - beheerder is zowel voor kinderen als voor ouderen een uitermate plezierige gastheer, die hier en daar een praatje maakt, kinderen vertelt over de dieren en ons wijst op een jong rustiger. Dan komen er vooral ook veel kinderen uit de buurt en er is een vrij grote groep kinderen die bijna dagelijks in de kinderboerderij te vinden zijn en die pre cies weten wat er met alle dieren aan de hand is. De één moet jongen en dat willen ze niet missen. Als een slang z’n huidje uittrekt, willen ze dat zien. Die groep kin deren leeft als het ware met de dieren en voor hen heeft „Animal Farm” een extra funktie. Naast de kinderboerderij beschikt „Animal Farm” overigens over zeer bij zondere dieren in terraria, en aquaria, zoals slangen, hagedissen, leguanen, kro kodillen, varanen en in de vogelsector beo’s, papegaaien, kortom een grote ver scheidenheid. Ook buiten is de verschei denheid zeer groot, zodat „Animal Farm” eigenlijk niet alleen kinderboerderij, maar ■A Met een dikke ruit er tussen zijn de slangen leuk om mee te spelen. „We krijgen hier ook veel Heemsker kers. De kinderboerderij schijnt daar vaak gesloten te zijn”, had men ons in de „Ani mal Farm” verteld en we krijgen het ver moeden, dat de verwarrende bekendma king van de openingstijden daar iets mee te maken heeft. Hoewel het bord bij het toegangshek anders vermeldt, blijkt de kinderboerderij ’s middags toch open te zijn, maar er zijn maar een paar kinderen en van volop levendigheid zoals In de an dere kinderboerderijen is geen sprake. De accommodatie is bijzonder fraai, maar doet op dat moment wat „kil” aan. We hebben geen zin in een praatje met de beheerder die we ’s morgens al ontmoet hebben. We troffen het dinsdag blijkbaar niet en hopen een volgende keer prettiger indrukken op te doen in Heemskerk. HEEMSKERK. In het kader van de Heemskerkse Toer-In activiteiten treedt zaterdagmiddag op het Burge meester Nielenplein de jazz-musicus André Valkering op met zijn boogie- woogie set. Het concert begint om 14 uur en is omstreeks 16 uur afgelopen. Bloedproef. Twee automobilisten hebben gisteravond in Beverwijk een bloedproef moeten ondergaan. Een 40-ja- rige Duitser werd in de Breestraat aange houden. Een 27-jarige Beverwijker werd op de Parallelweg gesnapt. Beide bestuur ders kregen tevens een rijverbod opge legd. Hersenschudding. Tijdens een da- mesvoetbalwedstrljd in dorpshuis De Mo riaan te Wijk aan Zee botste een 20-jarige inwoonster van Heemskerk bij het koppen met haar hoofd tegen het hoofd van een tegenspeelster aan. Met een lichte hersen schudding werd ze naar het Rode Kruis Ziekenhuis overgebracht. Na onderzoek mocht de vrouw naar huis. Waterballet. Vermoedelijk doordat bij graafwerkzaamheden de waterleiding was geraakt, kwamen vannacht de rijbaan en het trottoir van de Breestraat nabij de Beverbar blank te staan. Het euvel is in middels verholpen. Diefstal. Van de Laan van Meerestein in Beverwijk is een tweewielige aanhang wagen ontvreemd. Het lichtgroene wagen tje, dat circa 500 waard is, is eigendom van een 30-jarige Beverwijker. Aangehouden. Op verzoek van de po litie Alkmaar zijn gisteren twee 28-jarige Inwoners van Beverwijk aangehouden. Ze zouden zich in de kaasstad schuldig heb ben gemaakt aan inbrekerspraktijken. linespringen door de Turnvereniging IJmuiden en wordt de vierdaagse vrijdag avond besloten met een uitvoering door het jeugdkorps en de minirettes van de IJmuider Harmonie. De organisatoren re kenen op zo’n zeshonderd deelnemers. Men kan zich tot 16 augustus voor de Zwemvierdaagse laten inschrijven bij het openluchtbad „De Heerenduinen”. ook een kleine dierentuin is. We treffen er dinsdag twee beheerders, die ook weer uitstekende gastheren zijn, leuk kunnen omgaan met de kinderen, veel weten te vertellen en van hun werk ook hun hobby maken. Geen wonder, dat de „Animal Farm” zoveel publiek trekt. We zijn hele maal enthousiast geworden over de kin derboerderijen in Beverwijk Animal Farm, een grote en leuke kinderboerderij, maar ook een beetje dierentuin met bijzondere terraria en aquaria. Kinderboerderijen trekken

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9