Oefenwinst ANATOLI KARPOV NA 29 ZETTEN AL VERLOREN honkbalteam Marc Albert verder Analyse door blessure Fok Scheeren ook aan leiding sportpuntiq J Turnsters tegen lotto Shell helpt KORCHNOI IJ ffil Venix was Stam te snel af Chinese ploeg Shell helpt KARPOV Barcelona in de Hoe 24 automobilisten ruim 20% zuiniger leerden rijden. schuld bij Cruyff den >60 iden )20. >rs tuk? terdags timer, H arlem. ijver •noderm jxe pró 32. H le ïl 0255 n deel 8 19 SPORT 19 7 8 AUGUSTUS VRIJDAG 1 1 F. I Volgende week valt er in heel Nederland een boekje in de bus, waarin Shell (jawel: Shell) uitlegt hoe u het benzineverbruik van uw auto niet zo’n 20% omlaag kunt brengen. Oftewel: de bakker adviseert u minder brood te eten. Logisch is, dat je dan toch even aan het verstand van de bakker gaat twijfelen. De bakker vertelt u er bij deze echter bij.dat het meel.de benzine, aan het opraken is. Hoe je het ook wendt of keert, zeker is dat we binnen enkele tientallen jaren olie tekort komen. Gelukkig wordt er overal, ook door ons, hard gewerkt aan alternatieven. Alleen, voordat er op grote schaal auto’s op een andere brandstof rijden, zijn we vele jaren verder. In de tussen tijd zullen we zuinig moeten zijn op w at we hebben. Dat is in ieders belang; ook in het onze. Vandaar dit boekje. tm ML Mig- Verrassende zet Victor Kortsnoi arlem. angdurig tekende rijf voor wereld- >n onder en omge ion, teve s 9.00 i Derhalve was het begrijpelijk dat hij in de elfde partij opende met de zet 1. g2-g3 waarover nauwelijks theorie bestaat, zo dat het meteen schaken geblazen was. De structuur der stelling kreeg kenmerken van deels het Siciliaans, deels het konings- Indisch in de voorhand. Kortsnoi kreeg al spoedig met de opstoot e4-e5 een ruimte lijk overwicht, waartegenover Karpov trachtte op de damevleugel compensatie te verkrijgen zonder duidelijk succes overi gens. Wellicht had Karpov de gang van zaken maar eens moeten afwachten hoewel wit dan heer en meester op de open c-lijn zou worden. In plaats daarvan kwam zwart met de tegenstoot b4-b3, waarna wit ook nog de a-lijn ging beheersen. Enkele zetten later veroverde Kortsnoi op eenvoudige wijze de kwaliteit waarmee hij reeds op de 28e zet een duidelijke winststelling ver kreeg. Door snel te spelen poogde Karpov nog te profiteren van de tijdnood van Kortsnoi, maar deze maakte geen fouten. De winst van Kortsnoi (die enorm verraste met de openingszet g2-g3) betekende in ieder geval een probleem minder. De uitdager had immers eerder laten weten dat remiseaanbiedingen alleen nog maar via de hoofdscheidsrechter, de Westduitser Lothar Schmid, konden worden gedaan. Karpov had geweigerd hieraan zijn medewerking te verlenen en beschuldigde zijn statenloze tegenstander ervan de tweekamp te misbruiken voor zijn koude oorlog. BAGUIO STAD. Uitdager Victor Kortsnoi heeft tot de elfde partij moeten wachten op de eerste winst. Gisteren was het in Baguio Stad eindelijk zo ver. Na zeven remises, een overwinning voor wereldkampioen Anatoli Karpov en weer twee remises was het Kortsnoi’s beurt te zegevieren. Beide winstpartijen in deze tweekamp vielen op een donderdag. BAGUIO CITY. De dissident Korts noi heeft gisteren op de Filippijnen tref zeker de gelijkmaker in het Sov jet-doel getrapt. Blijkbaar was hij tot het inzicht gekomen dat de openingsvoorbereiding van zijn tegenstander Karpov, gesteund door alle grote Russische meesters, supe rieur was aan die van hemzelf. Hij im mers was en is aangewezen op de hulp van secondanten van de tweede garnituur. Zijn experiment in de achtste partij (g7-g6 in het open Spaans), alsmede Karpovs briljante paardoffer op de elfde zet in de tiende partij, zullen Kortsnoi met deze realiteit hebben geconfronteerd. 21. Pa4-c5, Dd7-e8; 22. Lg4-e2, Pa5-b7; 23. Pc5xb7, Tb8xb7; 24. Tdl-cl; Dat dit Op de 29e zet veroverde de met wit spelende Kortsnoi een kwaliteit. Van dat moment was Karpov eigenlijk een kreupele schaker. Hij speelde nog wel door tot de 50e zet, maar de overtuiging ontbrak en het was slechts een kwestie van tijd totdat de wereldkampioen de strijd zou moeten staken. Door de overwinning van Kortsnoi is de stand nu 1-1. De eerste, die zes partijen heeft gewonnen mag zich wereldkampioen noemen. Naast de goede betrekkingen met de Russische turnbond streefde het KNGV al lang naar contact met de Volksrepubliek China. Tijdens het kortelings gehouden vriendschapstoernooi in Sjanghai, waar de Nederlandse damesploeg een eervolle vijfde plaats behaalde, werden de peilin gen geïntensiveerd waaruit de voorkeur van de Chinezen resulteerde om een trip door Europa in ieder geval in Nederland te beginnen. Een uniek feit zoals het FIG (Internationale turnfederatie) inmiddels heeft bevestigd. Hoewel de Volksrepubliek China niet bij deze internationale organisatie is aange sloten Taiwan staat nog steeds als offi ciële vertegenwoordiger van China te boek ziet het er naar uit dat tijdens het FIG- congres, dat van 16 tot 21 oktober wordt gehouden, verandering in deze situatie zal komen ten gunste van de Volksrepubliek. Met name Canada, Frankrijk en Roemenië zijn daar voorstander van, terwijl ook het bestuur van het KNGV inmiddels heeft laten doorschemeren zich bij deze groep aan te sluiten, al betekent dit wel dat de kans voor Nederland om zich voor de Olympische Spelen te plaatsen hierdoor geringer zal worden. De delegatie die Nederland bezoekt be staat uit 19 personen onder wie zeven turnsters en zeven turners. Laatstgenoem den zullen tijdens de tournee uitsluitend (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het Nederlands honk balteam heeft zijn voorbereidingscam pagne op de Tiende Haarlemse Honkbal- week en het wereldkampioenschap afge sloten met een overwinning. Gisteravond werd - onder het toeziend oog van de totale Australische ploeg - gewonnen van de University of Wisconsin, dat een dag eerder in Den Haag had gewonnen met 5- 2. In het Pim Mulier Stadion trok Neder land met 5-3 aan het langste eind. (Van onze sportredactie) VELP. In de achtste ronde van het Reinbouwschaaktoernooi om het open Nederlands kampioenschap is de Eindho venaar Peter Scheeren mede op kop geko men. Zelf wees hij Henk Peters uit Rhe- den terug, terwijl titelverdediger Nemet een salonremise speelde tegen de Bulgaar Kirov. Scheeren had tegen Peters steeds het beste van het spel. De beslissing viel via een kwaliteitsoffer, waardoor de stuk ken van Peters werden uitgeschakeld voor de verdediging. Na Drachten, waar zaterdag keuze-oe- fenstof en zondag toestelfinales worden afgewerkt, doet de Chinese ploeg achter eenvolgens Delfzijl (21 augustus), Varsse- veld (23 augustus), Breda (25 augustus) en Amsterdam (28 augustus) met demon straties aan. ;ht team intwoor- 3 ook op eel vrije Gisteravond hebben diverse ere- en eer- stedivisieclubs geoefend. De belangrijkste uitslagen zijn: La Louvière-Sparta 1-2, AZ- ’67—Diepenheim 20-1, FC VW—Totten ham Hotspur 1-0, SteenwijkPEC Zwolle 1-4, Wilhelmina 08Helmond Sport 1-0. Ruud Wielart heeft met een sprong van 2.18 meter een internationale atletiekwed strijd in het Italiaanse Viareggio gewon nen. De Spaanse voetbalspelers gaan op de openingsdag van de Spaanse competitie (3 september) in staking. Zij protesteren hiermee tegen de te (volgens de spelers) lage basissalarissen en het huidige trans fersysteem. druk geeft, vooral langs de c-lijn, wordt hiermee zichtbaar. Zodra Pc7 speelt komt krachtig La6. 24.... De8-d7; 25. Tcl-c2, b4-b3? Ons inziens de beslissende fout. Het openen van de stelling komt slechts aan wit ten goede. 26 a2xb3, Tb7xb3; Meer weerstand bood Tcb8. 27. Dfl-cl! Zet de c- lijn definitief en dekt Le3. Pc7 is geopend en er dreigt Ta7: 27. Tb3-b7; 28. Le2-a6 (beslist de partij op eenvoudige wijze. Wit wint bij overwegende stand de kwaliteit), Tc8-b8; 29. La6xb7, Tb8xb7; 30. Tal-a3, h7-h6; 31. Ta3-c3, Pc7-b5; 32. Tc3-c8, Kg8- h7; 33. Tc2-c6, f7-f6; Zwarts enige hoop is nog te profiteren van de onbeschermde stelling van de witte koning. Maar het witte overwicht is te groot. 34. Kgl-g2, Dd7-f6; 35. Dcl-c2, a7-a5 (Dreigt nog geen Pa7 dat met Tc7 gepareerd kan worden. 36. g3-g4 (om eventueel h3-h4-h5 te spelen), f6x35; 37. f4xe5, a5-a4; 38. Tc8-a8 (Niet Da4: wegens Pa7 met eeuwig tegenspel), Pb5-a7; 39. Tc6-a6, Df7-e7; .40. Ta6xa4 (Ta4: met kwaliteit en pion achter en de tijdcontrole achter de rug heeft zwart niets meer te hopen. De resterende zetten had hij zich kunnen besparen), Tb7-c7. 41. Dc2- b3, Pa7-c6; 42. Ta4-al, Pc6-b4; 43. Tal-cl, Tc7-c4 (Tc4 hoopt op tweemaal slaan op c4 waarna zwart met Db7 schaak de toren op a8 verovert. 44. Ta8-b8, Tc4xl; 45. Le3xcl, De7-c7; 46. Tb8xb4, Dc7xcl; 47. Db3-d3, h6-h5; 48. Tb4-b6, Lg7-h6; 49. g4xh5: Ook 49. Te6: was goed. Omdat zwart na Db3: schaak 50. Kf3 niets meer te hopen heeft. 49. Dcl-g56; 50 Dd3-g3, Dg5-d2 schaak en Kar pov gaf het tegelijkertijd op. Na 51. Df2, Dg5 schaak 52. Kh2 heeft hij geen enkel tegenspel meer. SCHEVENINGEN. De partij uit de kwartfinales van de Nederlands kampi oenschappen tennis, die op papier het interessantst kon worden, werd in feite een farce. De als tweede geplaatste Wou ter Fok zou het moeilijk krijgen tegen het 18-jarige Limburgse talent Marc Albert. Dat stond voor de insiders vast. Het zou Het leidende duo kan nog gezelschap krijgen van Frans Borm of John van Baar- le. Waarschijnlijk is dat echter niet, aange zien de afgebroken stelling in hun onder linge duel naar remise neigt. Hans Böhm viel nog verder terug doordat hij tegen Rob van Helvoort uit Weurt niet verder kwam dan remise. Stand na acht ronden: 1-2 Nemet, Schee ren 7; 3. Kirov 6, 5; 4-5 Borm, Van Baarle 6 en 1 afgebroken; 6-8 Dieks, Boersma, Kuijf 6. koude donderdagavond een niet geringe prestatie. Uitslagen: Wedstrijd over 10 km: 1. Sercu (Bel.), gangmaker Meuleman, 10 minuten en 36 sec.; 2. Pijnen (Ned.) achter Stakenburg; 3. Venix (Ned.) achter Koch; 4. Stam (Ned.) achter Walrave. Wedstrijd over 15 km: 1. Venix in 15.19; 2. Schutz; 3. Sercu; 4. Stam. Wedstrijd over 20 km: 1. Stam in 20.10; 2. Venix; 3. Sercu. Eindklassement: 1. Venix 6 punten; 2. Sercu 7; 3. Stam 9, 4. Schutz 11, 5. Pijnen 12. Sprint: 1. Veld (laatste 200 meter in 12.45 sec.); 2. Pieters; 3. Vonk. 1 km-tijdrit: 1. Veld 1.10.39; 2. Vonk 1.12.13; 3. Geserick 1.13.61. Klassementswedstrijd: 1. Veld; 2. Vonk; 3. Pieters. Eindklassement: 1. Veld; 2. Vonk; 3 Pie ters (w.v.). Belangrijker dan die overwinning was natuurlijk het individueel presteren van de spelers en met name dan van de wer pers. Coach Ernie Myers gebruikte er gis teren drie. Martin Ronnenbergh en Bart Volkerijk slaagden voor hun laatste test zondermeer. Eddy Tromp deed het in de eerste van zijn twee innings matig, daarna iets beter. Nederland liep, evenals in Den Haag, in de tweede slagbeurt van de Amerikaanse studenten een achterstand op. Het punt van Magee was het gevolg van slordighe den in de Nederlandse ploeg. Een wilde worp en een veldersfout betekenden 0-1. Phillips kwam binnen via honkslagen van Norsetter en Metzler. In de vierde inning zorgden drie man ervoor dat Charles Ur- banus het eerste Nederlandse punt kon scoren. Wedman en Jenken gaven in de vijfde slagbeurt Horeman de kans te sco ren, nadat eerder Moore voor 1-3 had ge zorgd. In de zesde inning kwam het einde van de Amerikaanse werper O'Brien. Hij ver loor zijn controle en nadat Richardson, Maat en Horeman voor Nederland hadden gescoord, werd hij van de heuvel gehaald en vervangen door Jordan. Deze kreeg in het resterende deel van de wedstrijd nog wel drie honkslagen tegen, maar behoefde geen Nederlanders meer toegang te verle nen tot de thuisplaat. De Amerikanen za gen geen kans nog iets aan de achterstand te doen. Bart Volkerijk kreeg in zijn drie innings totaal slechts tien man tegenover zich en wierp alleen op Moore, die via vier wijd naar het eerste honk mocht vertrek ken, wat onzuiver. Nederland lijkt met drie pitchers in goede vorm (Beenders, Ronnenbergh en Volkerijk) aan de honk- balweek, die zondag wordt geopend met het duel tussen Nederland en Korea, te kunnen gaan beginnen. Inningvijfers: Nederland: 0-0-0-1-1-3-0-0-x 5 Wisconsin: 0-2-0-0-1-0-0-0-0 3 Werpersresultaten: Nederland: Ronnenbergh (4 innings) 4-1-5-1, Tromp (2) 0-0-2-0 en Volkerijk (3) 3-1-1-0. Totaal 7-2-8-1. Wisconsin: O’Brien (5 1/3 inning plus 3 man) 2-2- 11-1 en Jordan (2 2/3) 1-2-3-O. Totaal 3-4-14-1. ns bemi 132-11 maar 01 n, Z’vo ar tijd vg verken 09, b.g B.V., larlem 115. aeft nog Tel. ffi tuinmui) Ipaden In het bijprogramma reden de beste Nederlandse amateur-sprinters een omni um en opnieuw was Lau Veldt veruit de sterkste. De nationale sprintkampioen on derstreepte zijn kracht op zijn specialiteit de sprint, won de klassementswedstrijd overtuigend en voltooide de kilometer in 1.10.39 sec. Veldt was nooit sneller in Ne derland op een buitenbaan. Hij benaderde zijn persoonlijke record van San Cristobal tot op enkele tienden (0.61) van sec. en dat was op een winderige (ADVERTENTIE) DEN HAAG. De lotto van het afgelo pen weekeinde, nummer 31, heeft geen winnaar van de hoofdprijs opgeleverd. Het bedrag van 539.140 gulden dat voor de eerste prijs beschikbaar was, wordt in vijf gelijke delen verdeeld. Een deel is bestemd voor de jackpot van lotto 32, de overige vier delen worden gevoegd bij de prijzen van lotto 31. De inleg van lotto 31 bedroeg 2.558.863 gulden. Er was een prijzenpot van 1.329.336,21 gulden. De prijzen zijn als volgt verdeeld: eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: vier winnaars die ieder bru to 57.350,80 bulden ontvangen, derde prijs: 77 winnaars die ieder bruto 3.768,50 ontvangen. Vierde prijs: 6.126 winnaars die ieder 57,20 gulden ontvangen. Vijfde prijs. 9.859 winnaars die ieder 35,50 gul den ontvangen. De jackpot voor lotto 32 van het komen de weekeinde is 107.857,46 gulden. Daarvoor was de problematiek der stelling ook te eenvoudig geworden. Toen Karpov na zijn eigen 50e zet inzag dat zijn laatste hoop - eeuwig schaak - al even illusoir was gaf hij het op zonder een antwoord van Kortsnoi af te wachten. Een partij in welke Kortsnoi twee klassen beter heeft gespeeld dan de wereldkampioen. De spanning stijgt! 1. g2-g3, c7-c5; 2. Lgl-g2, Pb8-c6; 3. e2- e4, g6-g7; 4. d2-d3, Lf8-g; 5. f2-f4, d7-d6; 6. Pgl-f3; Het lijkt wel wat op gesloten Sicili aans met Pc3, echter met het verschil dat wit zonder tijdverlies c2-c3 kan spelen. 6.Pg8-f6; 7. 0-0, 0-0; 8. c2-c3, Ta8-b8; 9. Ddl-e2, Pf6-e8; 10. Lcl-e3, Pe8-c7; 11. d3-d4, c5xd4; 12. c3xd4, Lc8-g4; 13. Tfl-dl, d6-d5; 14. e4-et; Wit heeft nu ruimtelijk overwicht. 14.Dd8-d715. Pbl-c3, Tf8-c8; 16. De2-fl! Bereidt h3 voor, waar na Lg2 op de linkervleugel actief kan wor den. 16.... b7-b5; 17. h2-h3, Lg4xf3; 18. Lg2xf3, b5-b4; Zwart heeft te weinig ruimte om tegenkansen te scheppen. Hij moet streven naar f7-f6 om de witte pion nen te ondermijnen, hetgeen wit met de volgende tussenzet bemoeilijkt. 19. Lf3- g4, e7-e6; 20. Pc3-a4, Pc6-5; Zwart elimi neert dit door paard c5, maar blijft tob ben met de verzwakking van zijn witte velden. Vooral a6. een boeiende ontmoeting worden. Er kwam echtej- niets van terecht. Een lies blessure, woensdag opgelopen tijdens het herendubbelspel, maakte het de 23-jarige heao-student onmogelijk op een normale manier partij te geven. anaf 13. oude )s en i stenhan inemerli >36 id prijs MAANLI chuttinj Tel. 0 I lanleg I bankar) erwaïrri I," J :en?. >638 vrijblijv rhuisbe ■trré OMA |k gefe i, Hem tie ilms f 25,- 100,-. A ruisweg ■ir VICTOR KORTSNOI (links) tijdens zijn winnende partij tegen Anatoli Karpov. l Jini AMSTERDAM. In de Grote Prijs van Amsterdam voor stayers heeft Martin Venix laten zien dat hij een'wereldkampi oen (Cees Stam) en twee winterbaangro- ten (Patrick Sercu en René Pijnen) in zijn huidige vorm aankan. Op het kleine baan tje van Sloten ten minste en dat geeft weinig indicatie voor zijn mogelijkheden bij de wereldkampioenschappen, die vol gende week in München beginnen. Sloten namelijk is moeilijk voor de echte stayers. De renners moeten een voorge schreven klein verzet rijden, de gangma- kerspakken worden bewust krap gehou den en de rol stond op de maximale af stand. Allemaal maatregelen om de snel heid te beperken, tegelijkertijd leidde dat echter tot een strijd die ergens in het midden van de dernykoers en stayerij uit kwam. Venix was daarin duidelijk het sterkst, zeker beter dan Cees Stam, die liever wat groter werk doet. Beter ook dan Is Shell, o gek geworden? BARCELONA. Johan Cruyff, die met ingang van 1 juni jl. zijn contract bij Bar celona heeft opgezegd, heeft van Barcelo na nog bijna een miljoen gulden tegoed. Om precies te zijn zal Barcelona hem over het afgelopen voetbalseizoen nog ruim 800.000 gulden moeten betalen. Ook voor Rinus Michels zal Barcelona nog in de geldbuidel moeten tasten, want de oud- trainer van Ajax en het Nederlands elftal heeft nog aan salaris een bedrag van 60.000 gulden te ontvangen. Volgens Cor Coster, nog steeds zaak waarnemer van Cruyff en Neeskens had ook Johan „2” nog een tegoed bij zijn vereniging, maar na onderling overleg is dit bedrag blijven staan omdat Neeskens nog onder contract blijft bij Barcelona. Karpov heeft overigens zijn beschuldigingen aan het adres van Schmid ingetrokken. De 27-jarige titelhouder had eerder gezegd dat hij de hoofdscheidsrechter niet onpartijdig vond. Gisteren haastte Karpov zich op het toneel naar Schmid toe en schudde hem heftig te hand. In de betonnen entourage op het centre court van de Metsbanen keken de onge veer 1000 toeschouwers verbaasd op toen Fok met een gezwachteld bovenbeen de baan opkwam. „Gisteren in de herendub bel verrekte ik een pees in mijn lies en ook ondervind ik nog steeds hinder van een polsblessure, die ik enkele weken geleden opliep”, aldus de gedesillusioneerde Lei- monias-speler. „Vanochtend heb ik nog wat looptrainingen gedaan, maar zonder de nodige pijn kon ik met dat been niet afzetten. Ik wilde het tegen Albert wel proberen, maar het ging helemaal niet. De dropshots liet ik gewoon lopen en bij bijna iedere bal stond ik er verkeerd voor”. Marc Albert bereikte dus op een eenvou dige wijze de halve finales. Een mijlpaal in de nog prille tenniscarrière van de natio nale jeugdkampioen tot 18 jaar. „Dit is het beste resultaat dat ik tot nu toe heb behaald. Ik wist van tevoren dat Fok die blessure had, maar tijdens de wedstrijd heb ik daar geen moment aan gedacht. Ondanks zijn blessure vond ik Fok goed spelen al verkeerde hij daardoor psycholo gisch in het nadeel”, was het commentaar van de uiteraard zeer verheugde Eysde- naar. In de halve eindstrijd wacht Albert nu de 22-jarige Hagenaar Frits Don. Don, die pas uit militaire dienst is, maakte in de partij tegen bondscoach Fred Hemmes in elk geval een gedegen indruk. In de eerste set ging de strijd nog wel gelijk op - Don miste de nodige diepte in zijn slagen - en Hemmes kwam zelfs nog met 4-2 voor. De tiebreak bracht met 8-6 de beslissing in het voordeel van Don. Van dat moment begon de van tennis levende Hagenaar pas goed te draaien. De laatste twee sets duur den bij elkaar net zolang als de eerste (6-1 6-2). Naast Don en Albert, die morgen vobr een finaleplaats tegen elkaar spelen be reikten Rolf Thung en titelhouder Louk Sanders de halve finales. Thung maakte in de wedstrijd tegen de verrassend in de kwarteindstrijden gekomen Benno van Veggel een goede indruk. Beter in ieder geval dan de 28-jarige nationale kampi oen. Sanders kon tegen Theo Gorter geen moment imponeren. De linkshandige Gor ter was niet constant genoeg om Sanders te verslaan. Met 6-3, 6-4 en 6-3 bereikte Sanders de halve finale. Thung versloeg Van Veggel met 6-3, 6-2, 6-2. demonstraties geven, omdat Nederland geen redelijke herenploeg op de been kan brengen. Bondstrainer Hans van Zetten bena drukte in een toelichting op het bezoek van de Chinezen dat de interland vanuit Nederlands standpunt bezien uitslui tend moet worden beschouwd als een trai ning voor het toernooi om de wereldkam pioenschappen in Straatsburg, en niét als een krachtmeting met de Chinese turn sters die tóch enige klassen beter zijn. Hoe breed de turntop in China overigens is, blijkt uit het feit dat daar aan nationale kampioenschappen liefst 500 turnsters en even zovele turners deelnemen. In Drachten zal de Nederlandse ploeg bestaan uit Connie Zwarthoed (Sint Mau ritius, Volendam), Monique Bolleboom (Pro Patria, Zoetermeer), Ingrid Bolle boom (idem), Marleen Houter (Klimop, Heiloo), Annelies Nijdam (WIK-FTC, Heerenveen), Marijke Aarnoutse (Sparta, Dordrecht) en Maya Huyting (DOO, Utrecht). WOUTER FOK: blessure. Patrick Sercu, die zijn vierde wedstrijd op de buitenbaan als stayer aangreep om zijn scholing voort te zetten. Veel beter in ieder geval dan René Pijnen, die het Nederlands kampioenschap had gelaten voor wat het was en ook op Sloten niet voldoende sou plesse plus macht bezat om een rol van enige betekenis te kunnen spelen in de rit over 10-15 en 20 km. UTRECHT. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek v eroond heeft op een primeur van wereldformaat beslag gelegd. Voor de eerste maal in de sportgeschiedenis zal een turnploeg van de Chinese Volksrepubliek in de westerse wereld, waarbij men als eerste de voorkeur gaf aan Nederland, zijn opwachting komen maken. De ouverture van de tournee, die duurt van 18 tot 30 augustus, is zaterdag en zondag 19 en 20 augustus in het Friese Drachten, waar een officieuze damesinterland op het programma staat. z A ,y. f.- fa zz z< z 7 ;yz

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19