buurthuis Wijk aan Duin 5 I burgerlijke stand Sfeervol wielerspektakel bij 1 Paardenconcours Avondtochten Nova Zembla op de fiets I Spannende strijd op fietsen zonder versnelling Anderhalf jaar voor doodslag Nieuwe orders voor Figee tjos op Dorpsweide I rJ r Commissievergadering Gevonden voorwerpen IW! Donkey Shot weer geopend Toerrijders fietsen door Kennemerduinen BEVERWIJK Diefstal bleek geval van oplichting HEEMSKERK VERBOUWING TOT BAR/RESTAURANT Rommelmarkt van „De Zeezotte” voor brandwondencentrum ,nden Pink afgerukt bij bedrijfsongeval Horecabedrijf bleef 13 I te lang open Man uit trein gehaald met heroïne 9 19 7 8 AUGUSTUS BEVERWIJK-HEEMSKERK L b.v. k*s os! i a I EG 29 t8 49 VRIJDAG 11 MS g W wordt laatste Parkzicht Met Beverwijk gesloten hotel in (Van een medewerker) BEVERWIJK. Van de spoorwegen dag (Van een onzer verslaggevers) n- enl in di- (Van een medewerker) HAARLEM. De zestiende rijwiel- toertocht van de HSV De Kampioen voert de deelnemers(sters) zondag voor een groot deel door de Kennemerduinen. In deze rit kunnen ook de eerste gouden medailles gewonnen worden door diege nen die dit seizoen aan alle tochten heb ben meegedaan. Het „goud” wordt uitge reikt voor het bereiken van de 750 kilome- tergrens. BEVERWIJK. De carnavalsvereni ging „Zeezott” houdt op zaterdag 26 au gustus in de garage van Hagenaars aan het Hilbersplein een rommelmarkt ten bate van het Beverwijkse brandwonden centrum. Er blijken inmiddels zeer veel goederen ter beschikking te zijn gesteld, zoals radio- en tv-toestellen, meubilair, serviesgoed, boeken, speelgoed, bedden, luxe en huis houdelijke artikelen, bromfietsen, koel kasten. wasautomaten, koperwerk, tin, grammofoonplaten, boilers, enzovoort. De opbrengst van deze rommelmarkt is bestemd voor ontspanningsaktiviteiten in het brandwondencentrum, in overleg met het verplegend personeel. Het gaat daarbij om kosten die buiten het ziekenfondspak ket vallen. Tot 26 augustus kunnen er Voor dit doel nog goederen worden aangeboden. De spullen worden afgehaald na telefonisch contact met de heren R. Buiger, tel. 42180, Th. Burger, tel. 36982, J. Oostindiën, tel. 22540 of Ch. Johansen, tel. 39706. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De „Ronde van Wijk aan Duin” zit er weer op. Op het parcours Wilgenhoflaan/Galgenweg/Ooster- tuinen Elink Sterkstraat streden drieënt wintig jongens en drie meisjes gistermid dag om de hoogste wielereer. Aan de koers - een vast onderdeel van de door het buurthuis georganiseerde zomeractivitei- ten - mocht dit jaar voor het eerst alleen op fietsen zonder versnelling worden deelgenomen. Daardoor moest de strijd op louter kracht en uithoudingsvermogen worden beslist. De vele supporters die zich rond het met strobalen beveiligde parcours hadden ver zameld, genoten met volle teugen van het wielerspektakel. Achtereenvolgens ver schenen aan de meet de categorie 12-jari- gen, de 10 en 11-jarigen en de coureurtjes uit de leeftijdsgroep 8 en 9-jaar. Ze moesten respectievelijk vier maal, drie maal en twee maal het parcours ron den. Daarna stonden er voor alle categori eën sprintwedstrijden op de Elink Sterk straat op het programma. De 12-jarigen reden tenslotte ook nog een ronde tegen de klok. Alle uitslagen telden mee voor het eindklassement. „Wijk aan Duin" had kosten noch moeite gespaard om er een echt wielerfestijn van te maken. De deelnemers werden met be hulp van een origineel startpistool afge schoten, de tijden werden op stopwatches opgenomen en vanuit de geluidswagen werden de prestaties van de wielrijdertjes door buurthuisleider Wim Meijer in stijl becommentariëerd. Kreten als „pers 't laatste uit die luchtbanden” zweepten het enthousiasme van coureurs en publiek zo op, dat er vanuit de buurt zelfs bossen bloemen voor de winnaars werden aange voerd. Nadat de laatste wedstrijd was afge vlagd, konden de prijzen door rondemiss Egidia Postma worden uitgereikt. Behalve bloemen waren er voor de winnaars ook T- shirtjes met het „Wijk aan Duin"-em- 13- Hotel „Parkzicht” in de glorietijd met een terras in plaats van de serre die er later aan werd gebouwd. HEEMSKERK. Na een periode van onderbreking wat het optreden van bands betreft wordt het seizoen in het jongeren centrum „Donkey Shot” op vrijdagavond 11 augustus weer geopend met een optre den van de formatie Gangster. Besproken worden onder meer voorstel len tot grondaankoop en vestiging van zakelijke rechten, alsmede een voorstel tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor de gebieden Heemskerk-centrum, Commandeurs (inclusief Oosterstreng), Waterakkers. Meerestein-lunet en Honds- bosseweg. SPAARNDAM. De Spaamdamse ijs club Nova Zembla houdt voor de derde keer op drie achtereenvolgende avonden maandag 14, dinsdag 15 en woensdag 16 augustus zomeravondtoertochten op de fiets vanuit Spaarndam. Het vorige jaar waren er 200 deelnemers en had men met slecht weer te kampen. Bij de organise rende club hoopt men ditmaal op een nog grotere opkomst en beter weer. Er kan voor de tochten een keus ge maakt worden uit twee afstanden: dertig en vijftig kilometer. Er kan elke avond tussen 18.00 uur en 19.00 uur gestart wor den bij garage Balm aan de IJdijk in Spaarndam, waar ook de inschrijving is. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden per persoon. Er zal elke avond een andere route worden uitgestippeld en bij de in schrijving zullen de routebeschrijvingen worden uitgereikt. Om in het bezit van een herinnering te komen, moet op minstens twee avonden de tocht volbracht worden. Voor nadere in lichtingen kan men terecht bij garage Balm, IJdijk 2-4 te Spaarndam (tel. 023- 370899). Het bestuur van Nova Zembla hoopt dat de deelnemers(sters) iedereen mag meedoen veel plezier aan de toch ten mogen beleven. HAARLEM. Machinefabriek Figee heeft de afgelopen tijd orders geboekt ter waarde van ongeveer acht miljoen gulden. Het gaat om twee grijperkranen voor over slag van grondstoffen voor de veevoeder industrie, een zogenaamde transtainer met een hefvermogen van 45 ton voor het tran sport van alle soorten containers en twee zware havenkranen met een hefvermogen van 40 ton per stuk voor het lossen en laden van zowel containers als stukgoede ren. Figee, dat thans 200 mensen in dienst heeft, kampt met een tekort van zo’n 15 geschoolde arbeidskrachten in de produk- tiesector, aldus het bedrijf. HEEMSKERK. In de periode van 1 tot en met 31 juli werden de volgende gevonden voorwerpen aangegeven bij de politie Heemskerk: Bril, cavia, poes, dia's, pijp, aanhangwa- gentje, etui met potlood, helm, horloges, jasje, trui, trainingsjack, jack, regenpak, schoenen en sleutels. Het politiebureau is voor vragen rond gevonden en vermiste voorwerpen geo pend van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. HAARLEM. Wegens doodslag en po ging tot doodslag is een 30-jarige chauf feur uit Haarlem vanmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot achttien maanden gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering. De man had op 26 april van dit jaar de 33-jarige zwager van zijn ex-vrouw met messteken om het leven gebracht. Boven dien had hij zijn ex-vrouw levensgevaar lijk verwond. Voor deze feiten had de officier van justitie dezelfde straf geëist als waartoe de rechtbank vonniste. Het psychiatrisch rapport had de ver dachte sterk verminderd toerekeningsvat baar genoemd. door, linger n pla teis. Open- i Kera- )ls. GEBOREN: Ronald z.v. R. P. Bijl en J. M. Kouwenho- ven, Annemarie d.v. G. Balsters en W. M. J. Hulscher, Sandra d.v. J. Fennema en A. A. W. Verhoef, Angelo z.v. T. L. Janszen en A. Oerlemans, René z.v. A. van Duin en G. van den Hoven. ONDERTROUWD: G. F. Duin en W. A. M. Sant, D. W. van den Outenaar en M. A. Ens, P. M. Zwikker en N. H. Leunura. GEHUWD: J. P. Walstra en G. W. M. Hekker, B. Tulp en G. Claus. OVERLEDEN: C. de Weers, 65 jaar, gehuwd met Span- jaardt; L. H. Molenaar, 64 jaar; J. L. R. Net, 68 jaar, gehuwd met J. P. Stroo; A B. Witteman, 51 jaar; J. de Boorder, 78 jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Vorige week deed een gewoner van de Van der Hoopstraat bij de .Beverwijkse politie aangifte van diefstal van girocheques met een giropasje. Inmiddels is gebleken dat het een valse aangifte is geweest. De man heeft de giro- dienst opgelicht voor duizend gulden en 'Noor dit bedrag apparatuur gekocht die door de politie in beslag is genomen. voorgevel zijn ontstaan en de bovenzijde enigszins lijkt te gaan hellen, alsof het op instorten staat. Zowel intern als extern zullen er ingrij pende verbouwingen moeten plaatsvinden om dit pand in het najaar te kunnen her openen als banrestaurant. zicht”, dat toen kennelijk nog uitzicht bood op het parkachtige gedeelte van Bever wijk, waar later de villa s in de nieuwe wijk rond de Vondellaan verrezen. De laatste jaren is het pand zeer in verval geraakt. Zodanig, dat thans bij de verbouwing zeer grote scheuren in de Hotel „De Zon” ging in vlammen op in een koude januari avond in het jaar 1929 en werd nooit herbouwd. Het was een zeer bekend etablissement met een terras en een grote zaal voor concerten, bals en feesten. Het bedrijf werd voortgezet in „Park- - straatzijde. De familie Koopman begon hier destijds met een hotel-restaurant, toen café-restau- rant „De Zon” aan de Breestraat door brand was vernield. Dat stond op de plaats waar later de veiling werd gevestigd en nog weer later C A. (Van een onzer verslaggeefsters.) BEVERWIJK. Een eens befaamde hotel-restaurant op de hoek van de Zees traat en de Groenelaan wordt op het ogen blik uitgebrokén en inwendig verbouwd. Het hotelgedeelte gaat dicht en Frank Mohr uit Wijk aan Zee gaat in het pand na de verbouwing een restaurant vestigen. Daarmee wordt het laatste hotel in Bever wijk gesloten en zullen alle hotelgasten naar Wijk aan Zee of elders moeten wor den verwezen. bleem. De uitslag luidt: categorie 8/9 jari gen; 1. Paul Meurs, 2. Johnny Groen, 3. Arthur Numan; categorie 10/11 jarigen; 1. Ronald Kiebert, 2. Remco van Egmond, 3. Edwin Post; categorie 12-jarigen; 1. Pieter Daalhuizen, 2. John van Baaien, 3. Alan Kuipers. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij een controle in de nacht van donderdag op vrijdag bleek een horeca-etablissement aan de Zeestraat om drie uur nog open te zijn. Er waren nog bezoekers. De politie maakte proces-ver- baal op. I Hotel Kinheim aan de Vondellaan werd al eerder opgekocht voor de vestiging van I kantoren van Van Hattum en Blankevoort. In praktische zin betekent de sluiting J van het hotel „Parkzicht” niet zoveel, want de laatste jaren werd het al nauwelijks meer als zodanig gebruikt, maar het geeft toch te denken, dat er in Beverwijk nu helemaal geen hotelaccommodatie meer bestaat. Buiten het hoogseizoen kunnen de gas- ten gemakkelijk worden opgevangen in de hotels van Wijk aan Zee. De VW beschikt bovendien over een vrij groot aantal parti culiere adressen in Beverwijk, waar gas- ten kunnen worden ondergebracht, maar wie zelf op zoek gaat naar een hotel in Beverwijk zal er geen meer vinden, even min trouwens als in Heemskerk. Eertijds is „Parkzicht” een bloeiend be drijf geweest. In het Prentenkabinet van de familie Van der Linden in Wijk aan Zee vinden we nog een fraaie oude prentbrief kaart, met het hotel-restaurant in de oude glorie, met een gezellig terras aan de Deze new-rock groep bestaat uit Jerry, leadvocals, John, leadgitaar, Martin, drums en Paul, basgitaar, die vorig jaar met hun eerste single „Run for the police" op de markt kwamen. Hun optreden be gint vrijdagavond om half tien. I l een grote scheur ontstaan en het pand helt duidelijk in de richting van de Groenelaan. fr, het najaar wordt het heropend als restaurant/bar. V - WIJK AAN ZEE. Zaterdag 12 augustus staat de badplaats weer in het teken van de ruitersport, wan neer de Heemskerkste rijvereniging „De Commandeurs” in opdracht van de landelijke rijvereniging van het gewest Noord-Holland-midden op de Dorpsweide een kringconcours houdt, waaraan circa 160 paarden zullen deelnemen. De wedstrijden gaan ’s morgens om 8 uu ■(ran start met dressuurproeven voor vier- en achttallen. De verschil lende programma-onderdelen zullen ’s middags worden af gewisseld met een show van Friese paarden, waarna het concours rond 14.45 uur besloten zal worden met de springnummers. Het geheel wordt beëindigd met de prijsuitreiking en een défilé van de deelnemers. Ondanks de stromende regen waren I voor de vijftiende toertocht toch nog 43 dapperen opgekomen. Aan de finish kon zowel een bronzen als een zilveren medail le uitgereikt worden. Voor de zestiende tocht kan men zich zondagmorgen tussen half tien en tien uur aanmelden in het clubhuis van De Kampioen in het Spaarn- wouderbos. De route voert vandaar via Buitenhui zen, Velsen-Zuid, Driehuis, Duin en Kruid- berg, Bergweg, Kennemerduinen, Parnas- sia, Kop Zeeweg, Boulevard, Zandvoort, Bentveld, Kraantje Lek, Overveen, Bloe- mendaal, Santpoort en Spaarndam terug naar het clubhuis. De afstand is veertig kilometer met als toegift tien kilometer bonificatie. W88888» GEBOREN: Adinda Marise Muizer, Daisy Margare- tha Keesmann, Petra Roozendaal, Linda Carlina Nijmeijer, Anna Agnes Helena Johanna Hoog Antink. Janet Tijsma, Ma- rijn Welp, Barbara Vlaarkamp. Edric Jo han George Pletting, Ferry van der Schans, Manon Krom. ONDERTROUWD: Gerardus J. A. Klaase en Elisabeth Ver- hage, Cornells J. J. Duijn en Geessien E. Koning, Robert Zand en Margot H de Ruiter, Jacobus C. Brink en Yvonne C. M. Straathof, Johannis P. Schouwenaar en Margien C. Prijs, Jacobus M. J. Kochx en Maria H. Verheijen, Teunis Hoving en Be- rendina A. Minkman. GEHUWD: Johannes Gerardus Albertus de Graaf en Johanna Maria Wilhelmina Koper. OVERLEDEN: Petrus Johannes Beentjes, 66 jaar; Dina Schouws geboren Louwen, 86 jaar; Klaas de Waal, 82 jaar; Guurtje van Balen gebo ren Salomons, 82 jaar; Christina Adriana van Langen geboren Tersteege, 51 jaar; Anna Steventje Frederiks geboren van der Sloot, 82 jaar. tje 3BLAD ■A Tijdens de verbouwing is in de voorgevel LIST sorte-de middelen werden gevonden, rus-1 HEEMSKERK. De commissie be- stemmingsplannen/volkshuisvesting en grondbedrijf vergadert maandagavond van half acht af, deels besloten en deels in het openbaar, in het raadhuis. BEVERWIJK. Een 23-jarige plaatban- kwerker uit Uitgeest raakte donderdag middag bij werkzaamheden aan de Wij- kermeerweg beklemd bij het laten zakken van een grote pijp. Zijn pink werd afge- rukt. Hij is opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. 7450 BEVERWIJK. Van de spoorwegen i kreeg de Beverwijkse politie donderdag- I middag om drie uur een seintje, dat zich in I een trein een man zou bevinden met hero- I Ine. Bij een onderzoek op het station kon de man worden aangehouden en hij bleek inderdaad een kleine hoeveelheid heroïne bij zich te hebben. Het was een 23-jarige Heemskerker bij wie thuis geen verdoven- Uitgeput bereikten de renners de meet, waar ze door de rondemiss werden afgevlagd. -M Si v TAx A, r V'

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9