Coach Ernie Myers niet tevreden over voorbereiding honkbalploeg WE ZOUDEN ELKE DAG MOETEN TRAINEN TERRASVOGELS aanwinsten voor Haarlem WEER OP KOP Beudekertoer- nooi in eindstadium DSK EN FC SCHALKWIJK BEHAALDEN VOLLE WINST Telstar oefent Macknack snel bosch\ Frans Reuser en Dick Beek I GROOT NIEUWS voor tekenaars ontwerpers architecten enz. 99 •l Langere perioden Jammer Headley naar China Otto Harlnga Gelijk Op 14 15 19 7 8 AUGUSTUS ZATERDAG 1 2 SPORT geval blijken dat hij eigenlijk geenszins tevreden n ILEM IAAR en. Morgenmiddag om twee uur be gint in het Pim Mulier Stadion de tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen I verkoop en service y Jansweg 26-28 Haarlem V Tel. 023-322231 (Van onze sportredactie) SANTPOORT. Ernie Myers is een moeilijk te doorgronden man. Het is vrijwel ónmogelijk te ontdekken wat er door de beminnelijke Amerikaan heengaat als hij in zijn karakteristieke houding de armen over elkaar, de voeten licht gespreid de wat „speelse trainingsoefeningen van de nationale honkbalselectie bekijkt. Hij praat, na afloop van die training, erg kalm met zijn spelers. Laat hen in geen geval blijken dat hij eigenlijk geenszins tevreden is. I 3 05 ERNIE MYERS: „Rise to the occasion" JAN VAN DER NAT (ADVERTENTIE) Spectaculaire actie van Haarlems zwoeger Frans Reuser tijdens de oefenpartij tegen FC Luik (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) HAARLEM. De eerste serieuze test van Haarlem als voorbereiding op het nieuwe seizoen is niet tegengevallen. De Belgische eersteklasser FC Luik was, na een aantal amateurclubs, de eerste tegen stander, waartegen de Hughes-formatie moest tonen wat het in huis had. De 1-1 eindstand was derhalve van minder be lang dan het individuele spel. Voor trai ner Barry Hughes was het vooral belang rijk wat nieuwkomers Dick Beek en Frans Reuser presteerden. tijdens de wedstrijden trainen en pas te gen het einde van zo’n honkbalweek onze top bereiken”. natuurlijk een heel andere zaak. Cuba is een geval apart. Bovendien moet ik Jn die wedstrijden mijn derde, vierde en vijfde pitcher inzetten, zodat ik mijn topmannen Belangrijker, omdat er mogelijk winst in zit. Want alleen dan is Ernie Myers tevre den. Een eervolle nederlaag zegt hem ook de alles verklarende zienswijze van Myers, die naast zijn part-time job bij de KNBSB, coach is op de CS Mott Universi ty in Flint, een stad van zo’n 250.000 inwo- Beenders voor de honkbalweek. De „heu velman” van Kinheim gaat niet mee naar Italië, omdat hij een vakantie prefereert boven honkbal. De afwezigheid van Been- ders bij het WK lokt bij Myers de kreet „Ik heb in die vijf jaar nog nooit de sterkst mogelijke ploeg bij elkaar gehad” uit. De Amerikaan kan natuurlijk niet weten dat juist dat een typisch Nederlands sportver- schijnsel is. Ook senior Rob Antheunisse bleef een paar tiende onder zijn tot nog toe beste tijd. Met 2.06,9 trok de AV Haarlemmer de overwinning bij de heren D naar zich toe. Holland-atleet Dick van der Vlugt bleef met 1.59,8 net onder de twee minuten. De 100 m JB werd uiteraard een overwinning voor de drievoudig Nederlands kampioen Mario Westbroek. Zowel in de serie als in de finale bleven de klokken stil staan op een tijd van 11,4. Clubgenoot Gerard de Boer had met 12,4 precies één seconde langer nodig. A-junior Cees Beerepoot liet 12,1 noteren. Bij het speerwerpen HB liet Lex van Vugt weer eens een vijftig meter worp opmeten. Met de 800 gram-speer werd het 50,52, goed voor een derde plaats. Toch is Ernie Myers ervan onvertuigd (Van onze sportredactie) VELSEN. Vanavond speelt Tel star op het sportpark Schoonenberg in het kader van zijn oefencampagne een wedstrijd tegen de Surinaamse kampi oen Voorwaarts, die ruim drie weken een trip maakt door Nederland. De aftrap van dit duel, dat om 19.00 uur begint, wordt verricht door de ambas sadeur van Suriname de heer W. F. van Eer. dat de huidige Nederlandse ploeg in Italië niet af hoeft te gaan. Er zit een betere klassering in dan bij het vorige toernooi in Colombia. „Dat WK viel voor Neder land natuurlijk erg ongunstig. Het werd lang na het Nederlandse seizoen gespeeld. Wat dat betreft valt Italië veel beter. Het (Van onze softbalmedewerker) DEN HAAG/BUSSUM. Via een over winning op het Haagse Capac-WK heeft Terrasvogels gisteravond voorlopig weer de leiding van Tempo Team HHC in de hoofdklasse softbal overgenomen. Had de ploeg van coach Teun van der Berg eerder deze week de nodige moeite om tegen Bloemendaal tot de volle winst te komen, dit keer verging het Birds heel wat ge makkelijker. Moeiteloos kwam de 7-0 winst al snel tot stand. Nu beperkt het aantal wedstrijden met zeer duidelijke winstkansen zich eigenlijk maar tot twee. Myers: „In feite ben ik alleen maar zeker van België. Daarnaast moeten we afwach ten wat Australië in Haarlem doet. Dan weten we tenminste iets van die ploeg. Naast deze twee zet ik vraagtekens bij de wedstrijden tegen Mexico, Venezuela, Ca nada en Italië”. Vooral dat laatste lijkt een gewaagde voorspelling. De Italianen hebben in Euro pa duidelijk de hegemonie van Nederland overgenomen. Bovendien is er het belang rijke thuisvoordeel. Myers: „Dat Italië Europees kampioen is heeft het alleen maar te danken aan een flink aantal Amerikanen in de ploeg. De aflossing van de wacht heeft niets te ma ken met een echte spelpeilverbetering in Italië. Wij zouden ook Nederlandse Ameri kanen uit de States kunnen halen, maar daar schiet je niets mee op”. is alleen jammer dat er, door het gehan teerde systeem, een paar ploegen ontbre ken, waartegen wij een zeer goede kans hadden gehad. Panama en de Nederland se Antillen bijvoorbeeld”. Ernie Myers ziet veel meer heil in het opleiden van jonge Nederlandse spelers in Amerika en niet alleen via een kamp van een week of wat, maar vooral via een langere periode, gecombineerd met een studie. Myers: „Jonge knapen als Mulder, Hijze- lendoorn en Volkerijk zouden best mee kunnen komen op een goede universiteit. Ik zou er graag een paar meenemen naar- mijn eigen school, maar daarvoor ontbre ken ons de financiële middelen. Ik wil die jongens wel eens honderd wedstrijden in een seizoen zien spelen. In Nederland is het seizoen veel te kort. Eigenlijk moet je elke dag bezig zijn. Maar dat kan nu een maal niet. De spelers zijn, door twee toer nooien, toch al een vrij lange tijd van huis. Nog langer zouden ze niet weg kunnen door studie en werk. Jammer, want het zou alleen maar het peil ten goede komen. Kijk maar naar Japan en Korea. Die kna pen trainen en spelen veel en veel meer. Over Cuba hoef je helemaal niet te praten. Wij moeten in een toernooi groeien. Rise to the occasion”. ZEIST. Lloyd Headley (EDO), Henk de Graaf (IJsselmeervogels) en Wisman (FC Amsterdam) zijn de enige drie spelers uit het district West 1, die behoren tot de zestien spelers, die deelnemen aan de trip van het Nederlands amateurelftal naar China. Voor Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen. Zijlweg 286, Haarlem. Tel.: 023-313289 een volledig assortiment normatone en architectone unieke telefoon post service kantoorcentrum Breestraat 52 Beverwijk tel 02510-27741 (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM. Met 2.02,9 op de 800 m leverde A-junior Kenneth Macnack op de Amsterdamse sintelbaan Ookmeer re latief de beste verrichting van de deelne mende Haarlemse atleten. De van origine 400 -meter-loper Macnack werd met zijn 800 m tijd tweede en verbeterde zijn oude tijd met 0,3 seconde. De overgang van Haarlems reserve-doel- man Dick Dortmundt naar Noordwijk is nog niet rond. Doordat Dordtmundt een contract bij Haarlem heeft geweigerd, wil de KNVB geen medewerking verlenen en eist dat de doelman naar de vereniging terugkeert waar hij het laatst als amateur heeft gespeeld. Dat is Telstar. Dortmundt probeert nu dispensatie te krijgen waarbij hij zich van de steun van Telstar verzekerd weet. Beiden deden het zeer behoorlijk. Frans Reuser, de „waterdrager” op het midden- 08minuten keihard en is zondermeer een aanwinst. Zijn inzet kon echter de proble men in de voorste lijn niet verdoezelen. Haarlem krijgt het, evenals vorig seizoen, moeilijk wanneer de bal eenmaal In de buurt van het zestienmetergebied is geko men. Hughes: „Dat is inderdaad zo, maar ik vond het toch een zeer nuttige wedstrijd. Luik speelde erg defensief en dat is toch wat wij in thuiswedstrijden van veel tegen standers kunnen verwachten”. Het oefenduel, dat tien minuten te laat begon, omdat een aantal Haarlem spelers vast zat in de chaos bij de Velsertunnel, toonde echter ook af en toe de zwakte van de achterhoede. Cees de Vries (vakantie) was er niet bij en daarom had Hughes George achter Huyg geposteerd. Te weinig snelheid van dit duo leidde het doelpunt van Luik (knap gescoord door Binet) in. Ook de vleugelplaatsen waren niet al te sterk bezet. Voor rust verslikten Masefield en Melgers zich een paar keer en in de tweede helft had Van Leen (invaller voor de geblesseerde Huyg) geen enkele greep op de razendsnelle Leloux. Aanvallend viel vooral het harde werken van Dick Beek op. De ex-Vlaardingen spe ler was veel aan de bal, vrijwel steeds bereikbaar voor zijn medespelers en had ook een belangrijk aandeel in de gelijkma- kei, negen minuten na de rust gemaakt door Duncan Pratt. Bij de 1-1 stand bleef het, omdat doelman Andrich in de weg stond bij een knap schot van Haar. Even daarvoor had arbiter Louis Beukman via (ADVERTENTIE) zijn oude club de eerste tik uit. Op slag van rust moest de thuisclub weer een tegenval ler incasseren, toen Siem Goedhart (ex- DCO) wegens vermeend natrappen door de scheidsrechter naar de kleedkamer werd gestuurd. Na in de tweede helft snel op 0-2 te zijn gekomen, lieten de gasten kansen op een grotere zege onbenut. Met tien man spelend kon Ripperda vrijwel niet gevaarlijk worden. De standen: poule A: FC Schalkwijk 3- 4, DSK 1-2, DSC’74-zat. 1-2, Spaarnestad 2- 1, Ripperda 2-1, Corja 1-0; poule B: DCO 2- 4, DIO 2-3, TYBB 2-2, DSC’74-zon. 2-2, Energie 2-1, CBS 2-0. Niet aanstaande zondag, zoals dezer da gen abusievelijk gemeld, maar op zondag 27 augustus wordt op het complex van EDO aan de mr. Jan Gerritzlaan het Mans- huis-damesvoetbaltoernooi gehouden dat om 12 uur begint. aanvoerder De Bovenoux de Leukse for matie gewaarschuwd, omdat de vriend schappelijke bedoelingen niet helemaal werden uitgevoerd. Haarlem speelde in de volgende opstel ling: Boersma; Masefield, George, Huyg (Van Leen), Melgers (na de rust voorstop- per); Haar, Reuser, Van den Ban; Beek, Van den Berg (teruggetrokken spits) en Pratt (De Kip). Dat zou dan schitterend uitkomen voor het toernooi om het wereldkampioen schap, dat voor Nederland vier dagen na afloop van de strijd in het Pim Muliers Stadion begint. Maar Ernie Myers wil de week beslist niet alleen maar zien als voor bereiding om het wereldtoernooi. Ernie Myers: „Beide evenementen staan voor mij geheel jos van elkaar. We kunnen het niet aan het Nederlandse publiek ver kopen het toernooi in Haarlem te beschou wen als een soort training. Ik wil zowel de honkbalweek als het WK winnen”, zegt de Amerikaan zonder te blozen. Natuurlijk weet hij heel goed dat een dergelijke prestatie voor Nederland niet is> herstelde met slagwerk van Marion War- ger en Irene Brandsen echter toch weer het evenwicht. In de laatste slagbeurt her haalden beide speelsters deze prestatie en deden Els van der Broek de winnende run scoren. Nu is het in feite ook niet de spelers groep, waarover Myers ontevreden is. Het is veel meer de Nederlandse aanpak, waarmee de man uit Michigan na vijf jaar nog altijd moeite heeft. Ernie Myers ver klaart later, in de recreatiezaal van het „buitenverblij” Spaarnberg, waar de nati onale ploeg tijdelijk zijn bivak heeft op geslagen, zijn ontevredenheid, zeg maar frustraties. (Van een medewerker) HAARLEM. In poule A van het toer nooi om de Schalkwijkbokaal kwamen de FC Schalkwijk en DSK allebei tot een overwinning op respectievelijk Spaarne stad (4-2) en Ripperda (2-0). FC Schalkwijk-Spaamestad 4-2 (3-0). Score: Willem Langelaar 1-0 en 2-0; Char les Boeree 3-0; Alex Wijckeisma 4-0; Sloe- naken 4-1; Theo Krom 4-2. Een beter spelend FC Schalkwijk kon bij de rust reeds op een 3-0 voorsprong bogen en liep binnen het kwartier na rust tot 4-0 uit. De gastheren namen het toen wat al te gemakkelijk op en daardoor kon Spaarnestad tot 4-2 ophalen. Ripperda-DSK 0-2 (0-1). Score: René Lukkien 0-1; Hans Bos 0-2. De bij DSK debuterende en van Ripper da overgekomen René Lukkien deelde aan Capac-WK 0-0-0-0-0-0-0 0 Anja Parlevliet en Marja Philipsen 0-4-8-4 Terrasvogels 6-0-0-0-1-0-0 7 Els Koks 9-1-5-1 Elf Santpoortse slagmensen hebben in de eerste de beste slagbeurt iedere Haagse illusie op een eventueel succes wreed de bodem ingeslagen. Gemakkelijk werd het Terrasvogels in feite al gemaakt toen snel bleek dat werpster Anja Parlevliet de juis te richting miste en drie Terrasvogels- speelsters op rij vrije toegang gaf tot het eerste honk. Voor coach Joop Meevers Scholte, die het getij trachtte te doen ke ren, werd het daarop volgende optreden van Marja Philipsen evenmin een succes. Kansloos werd zij geklopt door honksla- gen van Hennie van der Vlugt, Helma Welp, Uone Vos, Els Koks en Renée van der Berg, die de strijd met een 0-6 voor sprong in feite reeds beslisten. Capac-WK, dat zich daarna knap herstelde, zonder zelf overigens scoringskansen te krijgen, moest alleen in de vijfde inning nog één keer capituleren toen Marit Kreischer de thuisplaat bereikte op een klap van Helma Welp. Ongelukkigste man van de avond was coach Teun van der Berg, die tijdens de wedstrijd getroffen werd door een bal in het gezicht en zich vervolgens onder doktersbehandeling moest stellen. Nikon-HCAW 0-1-1-0-0-0-0-2-1 5 Tinie Box en Anitra Vooys 2-1-10-1 De Pinguins 0-2-0-0-0-0-0-0-2-0 4 Els van der Broek 5-3-7-3 In een van beide kanten defensief uitste kend gespeelde wedstrijd hebben HCAW en de Pinguins de talrijke toeschouwers tien innings lang in het ongewisse gelaten wie uiteindelijk de winst zou opeisen. On betwiste uitblinkster was derde honkvrou- we Cheila Jones, die vooral met de vang op een klap van Elly Verdam de handen van de toeschouwers op elkaar kreeg. De aan vallende daden van dev Pinguins kregen met name in de tweede inning gestalte in de vorm van twee runs na slagwerk van Toos van de Akker en Carla Kragt. Nadat HCAW in de derde inning het evenwicht hersteld had, lieten beide ploegen het tot in de negende inning aanvallend afweten. Een honkslag van Tinie Box en een Bus- sumse fout leken toen de strijd met 2-4 ten gunste van de Pinguins te gaan beslissen. Een voor de laatste kans vechtend HCAW (Van onze tennismedewerker) OVERVEEN. In de finale van het bekende Beudeker-jeugdtoernooi bij WOC in Overveen zal Jolanda Lembeck Irma Boumans, die vorige week de natio nale jeugdtitel veroverde, ontmoeten. Hans Schmidt, onze districtskampioen, treedt aan tegen de veel belovende Zuid- afrikaanse gastspeler Roland Teken broek. De overige te spelen finalepartijen zien er als volgt uit: ME: 14 jaar: Yevette Flu- Vera Bruggeman; 16 jaar: Xandra Weller- Yvette Flu; 18 jaar: Betty Beeren-Xandra Weller; 21 jaar: Ciska Boelens-Hanneke Rother; JE: 12 jaar: Jan Willem Lodder- Willem Jan Moerman; 14 jaar: Maarten Mes-Wijnand van den Boom; 16 jaar: Ro land Tekenbroek-Marco Winter; 21 jaar: Roland Tekenbroek-Hans Schmidt; MD: 16 jaar: A. Wiersma/Jolanda Lembeck-Vera Bruggeman/I. Weller; 21 jaar: Jolanda Smolders/M. Krijger-Betty Beeren/M. Bent; GD: 16 jaar: M. v. Dijé- k/O. Wassenberg-I. Boumans/M. Lodder; 21 jaar: B. Beeren/A. v. d. Sman-X. Wel- ler/M. Winter; JD: 16 jaar: M. MES/H. Fiekert-T. v. d. Linde/J. Zomer; 21 jaar: H. Schmidt/A. vd. Sman-R. Bredschneider/L. Lohuis. Omdat WOC grote plannen met dit toer nooi heeft voor de toekomst, rekent de club vandaag öp een groot aantal toe schouwers. Myers: „De ploeg is, zo vlak voor het begin van de Haarlemse Honkbalweek, nog niet klaar. We hebben veel te weinig kunnen trainen om optimaal voorbereid aan dat, toch zeer zware toernooi te kun nen beginnen. Eigenlijk zouden we een flinke periode elke dag moeten trainen, weggelegd. De honkbalweek zal vrijwel Alleen door veel trainen, constant bij el- Zeker gewonnen worden door het zeer ster- kaar zijn, kun je je goed prepareren op een ke cuba, dat ook de grote favoriet is voor toernooi. Nu is het eigenlijk zo dat we wereldtitel. Normaal gesproken zijn ook de ploegen van Japan, voor het eerst op Europese bodem, en Korea te sterk. Rest derhalve in Haarlem alleen nog Aus tralië, een ploeg waar niemand iets vanaf weet. Myers: „Ik geloof dat we met Japan en tiende Haarlemse Honkbalweek. Korea gelijk op kunnen spelen. Winnen is Het toernooi is dit jaar sterker bezet dan ooit tevoren. Geen Ame rikaanse clubteams dit keer, maar nationale ploegen van landen, die vrij heb voor de andere wedstrijden, die tot de wereldtop gerekend moeten voor Nederland belangrijker zijn”, worden. Grote trekpleister is na tuurlijk wereldkampioen Cuba, dat met zijn volledige A-ploeg op weg naar het WK in Italië niets. „Ik speel liever slecht in een wed- verschijnt. Daarnaast garan- strijd, die we winnen dan goed en toch een deren Japan en Korea topsport, nederlaag aan je broek krijgen”, is dan honkbal van wereldklasse. Uiter- aard zal deze krant in ruime mate aandacht besteden aan het gebeu- ren. Verslaggevers Jan van der ners in de buurt van Detroit. Nat en Peter van den Boom vol- Qje typerende Amerikaanse wil om gen de ontwikkelingen in het Pim vooral maar te winnen (een „winning re- Mulier Stadion. cord" is voor een Amerikaanse coach in wat voor sport dan ook enorm belangrijk) leidde ook tot de selectie van werper Nol

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15