al abominabel gehuisvest k L Katknuppelen en totempalen Molenaar Belastingdienst sinds 1962 Grote belangstelling bij uitvaart oud-commissaris L. H. veilingen, beverwijk Mg r T' Ui' HOOGTIJ IN VAKANTIE-AKTIVITEITEN Vriendschap Ml» BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 AUGUSTUS ZATERDAG 1 2 SIS W ra Jp -MM Nieuwe belastingkantoor kan begin 1980 klaar zijn (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) I Indianenbouwsel met op de voorgrond een totempaal. roor de ron der /inst rden nen. loest door r op Dat gebouw lijkt wel groot, maar toen wij er in 1973 eens een reportage maakten, werkten er al drie mensen bij elkaar in niet veel meer dan een kastruimte van twee bij één meter. De nooduitgang was toen nau welijks meer bereikbaar, omdat bok de gangen als kantoorruimte moesten wor den benut. Voor zo’n veertig man perso neel waren er twee toiletten beschikbaar. De keuken was een hokje en in een betrek kelijk kleine zaal werkten opeengepakt 25 mensen, die steeds met tafeltjes moesten schuiven om een beetje werkruimte vrij te maken. Sindsdien is er* weinig aan deze Volgende week komt de „bouwstad" op het schoolplein van de Heilig Hart- school; eveneens een vakantie-activiteit van het buurthuis „Wijk aan Duin”. Het hout krijgt men over van het buurthuis „De Lichtboei", dat deze week veel suc ces oogstte met de bouwstad in het Alexanderplantsoen. Elke dag kwamen er zo’n kleine honderd kinderen. De eerste dagen mochten zij bouwen wat zij wilden. Later bleek het toch plezieri ger als de leiding enige richting gaf aan de fantasie. Zo werd er woensdag een burgemeester gekozen en een wethou der voor milieuzaken. Dat leidde er toe, dat de kinderen bij hun huizen en bouwsels keurige tuintjes moesten ma ken en alles netjes moesten houden. Dat lukte meestal binnen enkele secon den en dikke rijen omstaanders, jong en oud, vermaakten zich met dit water- gevecht. Sommige kinderen gingen zo ver, dat zij bloemen en planten van huis meeb rachten, om hun optrekjes leuk te ma ken. Met strobalen en grote lappen plastic was er bij het buurthuis aan de Wilgen- hoflaan een enorme waterkuip ge- crëeerd, met daarboven een met groene zeep ingesmeerde paal. Daarop moes ten de deelnemertjes elkaar met grote zakken „bevechten". De lappen zakken waren met schuimplastic gevuld en de bedoeling was natuurlijk om de tegen stander in en water te doen belanden. Vrijdag luidde de opdracht om met groepjes kinderen indianenstammen te vormen en de daarbij behorende behui zingen te timmeren. Dat bleek geweldig de fantasie te stimuleren, want bij de behuizingen moesten dan ook totempa- Enorme hoeveelheden oud hout gaan dus volgende week naar het buurthuis „Wijk aan Duin”, waar zij stellig op nieuw een grote groep kinderen plezie rige vakantiedagen zullen bezorgen. BEVERWIJK. Leedvermaak is al tijd een groot vermaak. Dat bleek vrij dagmiddag weer bij het „katknuppe len”; een vakantie-activiteit van het buurthuis „Wijk aan Duin” met een lugubere naam, maar met een vrolijk effect. onhoudbare situatie verbeterd, maar men kan nu tenminste het nieuwe gebouw zien groeien. In september 1973 noemde het Tweede Kamerlid mevrouw Groensmit-van der Kallen het belastinggebouw „een ruiïne” en voor de staatssecretaris, aan wie zij vragen stelde, somde zij op: brandgevaar, gebrek aan archief- en ontvangstruimte, onvoldoende sanitaire voorzieningen en nog een waslijst gebreken. Vanaf 1962 is bij de Rijksgebouwendienst al op nieuw bouw aangedrongen. In oktober 1973 liet minister Gruijters van Volkshuisvesting en Ruimtelijke orde ning weten: „Beverwijk krijgt voorlopig geen nieuw belastingkantoor.” Maar er is toen wel een schetsplan gemaakt. Er werd een terrein aan de Büllerlaan uitgekozen, maar tegen het bestemmingsplan waarin dit belastingkantoor werd opgenomen, zijn later 62 bezwaarschriften ingediend, onder meer door de buurtbewoners. Dat zou zo’n lange procedure worden, dat uit gekeken werd naar andere grond en die kon de gemeente Heemskerk beschikbaar stellen. Via een zogenoemde artikel 19- procedure zou daar ook snel kunnen wor den gebouwd en dat betekende ook goed koper. Er lag al een bouwplan voor het terrein ir Ruim tweehonderd vrienden, bekenden en relaties vergezelden de maandag op 64-jarige leeftijd overleden oud-commissaris op diens laatste tocht. aan de Büllerlaan en deze bouwtekening wordt nu precies zo uitgevoerd op de hoek van de verlengde Jan Ligthartstraat met de Plesmanweg. Het wordt een vierkant blok van ruim dertig meter diep en breed, drie verdiepingen hoog, met een midden gedeelte in vier bouwlagen. In die vierde bouwlaag, dus als het ware op het dak, komt de kantine. In het belastinggebouw aan de Schans werken ongeveer 120 belas tingambtenaren en in het pand aan de Koningstraat zo’n vijftig. Tussen de beide gebouwen wordt nu een soort pendel dienst onderhouden. Verwacht wordt, dat het nieuwe centrale gebouw begin 1980 in gebruik kan worden genomen. Molenaar van 1971 tot zijn officiële vertrek in februari '74 waarnemend korschef was en de oud-commissaris P. van IJzendoorn van het politiekorps Velsen. De heer Van IJzendoorn was als goede vriend van de overledene tevens de enige, die tijdens de uitvaartplechtigheid het woord voerde. Beide politiemannen leer den elkaar kennen tijdens de tweejarige opleiding aan de politieschool van Hilver sum, en hebben elkaar tijdens hun vrijwel parallel lopende loopbanen in Beverwijk en Velsen nimmer meer uit het oog verlo ren. BEVERWIJK. Grote aanvoeren en matige prijzen was in de tweede week van augustus het beeld op de bloemenveiling. Vrijdag moest de veiling drie kwartier later beginnen omdat veel kopers door het ongeluk in de Velsertunnel niet op tijd aanwezig konden zijn. Anjers en rozen noteerden respectieve lijk van 8 tot 30 cent en van 7 tot 25 cent per stuk. Freesia haalde 10 tot 21 cent, hoewel er voor een extra goede partij nog wel tot 36 cent werd betaald. Gladiolen waren in het midden van de week duur: tot 25 cent per stuk, maar vrijdag lag de prijs lager. Lelies zijn nog steeds slecht te verkopen. Beste partijen haalden niet meer dan een kwartje per stuk. Herinen komen er nu in flinke partij en op de markt en leveren tot 60 cent per stuk op. Ook voor de zomerbloemen worden maar matige prijzen betaald. De eerste buitenchrysanten kwatnen al voor de klok >leef ndel >peil ;rin- zins van nimmer tevergeefs een beroep werd ge daan. „Altijd toonde hij zich een ware vriend, maar nooit was hij opdringerig of ging hij er toe over, zijn trouw te etaleren. Bert Molenaar hield van humor en drong zijn problemen nimmer aan anderen op. Al leen heel goede vrienden konden uit de paar volzinnen, waarmee hij zijn eigen zorgen afdeed, zijn ware gevoelens distel leren. Hij laat een onuitwisbare herinne ring achter”, aldus de heer Van IJzen doorn, die zijn toespraak besloot met enke le persoonlijke woorden tot de familiele den van de overleden oud-commissaris. Het was de wens van de heer Molenaar, dat hij op zijn laatste tocht alleen door vrienden en goede bekenden zou worden vergezeld. Het feit, dat ondanks het beslo ten karakter van de uitvaart zovelen naar Westerveld waren gekomen om afscheid van de oud-commissaris te nemen, strekte de familie tot troost - zo werd gesteld in het korte dankwoord, waarmee de plechtig heid werd besloten. st in wat ling zelf- 'cri- 750. gste die wij- Iruk het leg- r in der- ;rde iaar reek sse- ers- nde ige- roor verd ver- die rok- sgen nde- 1/3 cent [den :eer- nten gul- deld ;nde Een goede vriend uit het oog verliezen was trouwens iets, wat Bert Molenaar niet licht zou zijn overkomen: in zijn namens de kring van oud-collega’s en vrienden uitgesproken afscheidswoord roemde de heer Van IJzendoorn juist deze karaktertrek van de Beverwijk.se oud- commissaris, op wie door zijn vrienden (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS/BEVERWIJK. Onder gro te belangstelling is gistermorgen in het crematorium Velsen het stoffelijk over schot van de zondagnacht overleden Be verwijkse oud-commissaris van politie L. H. Molenaar gecremeerd. Ruim tweehon derd vrienden en bekenden van de oud- commissaris hadden zich op „Westerveld" verzameld, om de overledene de laatste eer te bewijzen. De gemeente Beverwijk werd tijdens de crematie-plechtigheid vertegenwoordigd door wethouder F. Kaebisch jr., de als loco-burgemeester optredende wethouder ir. J. Camfferman en gemeentesecretaris J. Blok. Namens de gemeente Heemskerk werd de uitvaart bijgewoond door wethou der H. J. M. Roozen en voorlichtingsamb tenaar J. Vosselman Bosch. Onder de be- I langstellenden bevonden zich voorts veel politie-ambtenaren, onder wie commissa ris H. M. E. Bremer van de politie Bever wijk en opd-korpschef J. de Ruyter van Heemskerk, van welk politie-korps de heer len worden opgericht en voor de stam men moesten ook namen worden be dacht die op de bouwsels konden wor den geschilderd A Deze foto werd in september 1973 gemaakt in het belastingkantoor aan de Schans. Een veel te beperkte ruimte voor de vele mensen die hier moeten werken. HEEMSKERK- De omtrek van het nieuwe belastingkantoor in de hoek van de verlengde Plesmanlaan en de verleng de Jan Ligthartstraat laat zich op het ogenblik goed afmeten aan de fundering die inmiddels nagenoeg gereed is geko men. Daarop zal dan eindelijk het nieuwe gebouwencomplex tot stand komen, waarop vooral de belastingambtenaren al jaren wachten, omdat zij al jaren op een onmogelijke wijze zijn gehuisvest in on der meer het grote gebouw aan de Schans in Beverwijk en het pand aan de Konings traat in Beverwijk. A De fundering voor het nieuwe belastingkantoor is gelegd. In de potplantensector verloopt alles nog niet naar wens. Matige aanvoeren en nog matiger prijzen. Kortom, voor de bloemen- kwekers wordt het tijd dat de vakantiepe riode ten einde loopt. Wat de groenten betreft is het vooral voor de slakwekers een slechte week ge weest. Meer dan tienduizend kisten vol sla gingen naar de koeien en bij een dergelijke doordraai kwam de prijs niet hoger te liggen dan tussen 10 en 15 cent per krop. Andijvie en spinazie waren ook niet duur, hoewel de spinzazieprijs onberekenbaar was. Het ene moment leverde dit produkt niets op en op het andere moment liep de prijs weer op tot een gulden per kilo. Andijvie verteerde in prijs van 20 tot 45 cent per kilo. Bospeen is steeds goed te verkopen geweest voor meer dan een gul den per bos. Komkommers blijven goed koop en vrijdag haalden deze .niet eens meer veertig cent per stuk. Tomaten no teerden van 370 tot 600 cent per kist. Bloemkool bleef weer onder een gulden per stuk. Prei is nog redelijk prijshou dend: rond een gulden per kilo. Sperziebo nen haalden van 140 tot 250 cent. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 20-40, bleekselderij 25-50, bloemkool 40-82, bos peen 57-122, selderij 15-27, komkommer 22-39, peterselie 15-38, peulen 280-410, postelein 32-78, prei 60-110, pronkbenen 180-240, rabarber 25-55, radijs 21-46, rode kool 32-36, snijbonen 380-500, sperziebo nen 140-250, spinazie 30-98, sla 10-15, to maten 370-590, tuinbonen 55-112, waspeen 31-63, capucijners 280-420. A Katknuppelen

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7