Imponerend tennis in Beudeker-jeugdtoernooi Zuidafrikaan Tekenbroek probleem voor Hans Schmidt Rood en Wit eindelijk weer eens langs UD VERHOUDINGEN IN HOOFDKLASSE CRICKET DIT SEIZOEN ANDERS Ton van Boekenroode-toernooi weer helemaal open Geen kanosucces voor Nederland weggelesd 8 in Jimmie Connors Nederlandse winnaar in zeilers sterk Indianapolis in Laser-klasse Eyk profiteerde „FIERLJEPPEN” In drie-mijls-wedstrijd tussen Brugge en Damme rs X 1 16 MAANDAG AUGUSTUS 19 7 8 1 4 17 SPORT (Van onze tennismedewerker) I O VERVEEN. In het voor de zesde keer door WOC georganiseerde Beudekertoernooi is onze districtskampioen Hans Schmidt als de uiteindelijke winnaar uit het strijdperk gestapt, maar zijn tegenstan der in twee finales, de uit Zuid-Afrika afkomstige Roland Teken broek, heeft hem het vuur na aan de schenen gelegd. aten 00. Hilariteit BELGRADO (AFP). De Oostduitsers, enigszins teruggeval len na de olympische spelen van 1976, zijn tijdens de wedstrijden van de 14e wereldkampioenschappen kano in Belgrado voortref felijk teruggekomen. Met zeven gouden medailles was Oost- Duitsland verreweg de succesvolste ploeg. De Oostduitse dames behaalden in de Kajak-klasse drie overwinningen, de heren vier. Op de laatste dag van de titel wedstrijden zagen de overige Oostbloklanden kans hun achterstand op Oost-Duitsland enigs zins in te lopen. De enige Nederlandse combinatie die in de kortebaanwedstrij- den de eindstrijd haalde was de K 2 gevormd door de dames Ineke Bakker en Marijke Kegge. Zij werden in de finale negende en laatste. Op de 10.000 meter werd voorts de Nederlandse K 4 vijftiende. Martin Willems werd op de 10.000 meter K 1-klasse veertiende. V iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin (Van onze wielermedewerker) w Njord-ploeg behaalde In de door Cor Schuurman uit Breuke- len gewonnen ronde van Kamerik voor amateurs, kwam Wim Koene uit Zand- voort als derde over de eindstreep. Tweede was de bekende schaatsenrijder Jan Derk- sen uit Amstelveen. De tijd van Schuur man over de bijna 80 kilometer was 1 uur 43 min. en 9 sec. De uitslag: 1. Ton van Eyk, de 43 km. in 1.06.20; 2. A. v.d. Lans, 3. F. v.d. Raad, 4. P. v.d. Reep, 5. H. Paase op 2.17; 6. J. van Dijk, 7. H. Zuiderduin (allen Bollenstreek), 8. H. Neeskens (Kampioen). Nieuwelin gen: 1. F. Boots (Bollenstreek), 2. W. Gerrit sen (Kampioen). In de ronde van Oostzaan voor vetera- hen bracht de Haarlemmer Jan v.d. Horst, die in zijn categorie als debutant ook al het nationaal wegkampioenschap op zijn naam bracht, het tot zijn twaalfde over winning van dit seizoen. Met nog acht ronden te fietsen ontsnapte hij uit een negen man sterke kopgroep en ging met een halve „toer” voorsprong op zijn aan vankelijke vluchtmakkers als een sterk triomfator over de eindstreep. Karei Teeu- wen uit De Zilk werd tweede en Siem Kamp uit Oudkarspel derde. Peter v.d. Knoop besliste in het Spaarn- wouderbos de vierde zomeravondrit van de HSV De Kampioen om de Smit-Beker in zijn voordeel. Hij was de rapste finisher van een Zes man sterke kopgroep. De uitslag: 1. P.v.d. Knoop, 2. G. Vis- scher, 3. J. van Wijk, 4. L. Voorthuizen, 5. C. Baars, 6. J. de Bie. In de jongste groepen bevestigde Maar ten Mes bij de jongens zijn klasse door andermaal over Wijnand van den Boom te zegevieren en bij de meisjes zorgde de enig deelnemende Lembeck, Yolanda, voor sensatie. Vorige week moest zij bij de nationale kampioenschappen in de klasse tot en met 12 met een vierde plaats genoe gen nemen achter de titelhoudster Irma Boumans. Door Irma Boumans hier met 6- 3, 6-4 te verslaan revancheerde Yolanda Lembeck zich voortreffelijk. Bij de dubbels waren enige opmerkelij ke overwinningen te noteren. Bij de jon gens tot en met 16 schakelde het duo Van der Linde/Zomer alle geplaatsten uit en won het zelfs in de finale van de eerstge- plaatsten Maarten Mes en Haico Fiekert. HAARLEM/IJMOND. In het open viertallenkampioenschap van Kennemer- land, dat door Boekenroode wordt geor ganiseerd, is de spanning plotseling te ruggekeerd doordat het aan de leiding staande team De Vries twee forse neder lagen te incasseren heeft gekregen: tegen Hellingman werd het 7-13 en van Stenvers kon helemaal geen punt worden gepakt (0- 20), waardoor het team met een totaal van 151 nog maar een voorsprong van slechts vier punten heeft op Hellingman (147). Door ziekte van De Vries en teamgenoot Swier moest zijn viertal in een totaal ge wijzigde opstelling aantreden en dat bleek geen succes te zijn. In de negende en tiende ronde van het uit in totaal twaalf zittingen bestaande toernooi maakte het team Hel- slag eveneens voor een overweldigend suc ces door het zestien jaar oude baanrecord van de Hllversumse Rita Kroon (1.14.23) met vijfenvijftig seconden te verbeteren. Ria Willemse die als tweede finishte deed dit record dat zestien jaar als een huis had gestaan eveneens sneuvelen. Heel opmer kelijk, omdat Ria vanwege haar kwalitei ten op het kortere werk dit seizoen nauwe lijks aan langeafstandzwemmen was toe gekomen. Ze vertoefde onlangs nog in Florence waar ze aan de Europese jeugd kampioenschappen deelnam. De herenploegen van Njord deden zeker niet voor hun vrouwelijke collega’s onder. Mario Modder bereidde zijn coach George Sieverding een zeer aangename verrassing door de vrije slag te winnen. Dit onderdeel was een volledig Haarlemse aangelegen heid getuige de tweede en derde plaatsen die Ernst Beckering, de enige aanwezige HPC-er, en Arnoud Cornet behaalden. Het enige onderdeel, dat een andere overwinnaar dan een Njord-lid kende was de schoolslag voor heren. De zeer sterke Naardenaar Berjan Cornelissen, de leider in het klassement om de Zwemkroniekbe- ker zegevierde met grote overmacht. Ron Pfaff en Remco Wildschut verhoogden de feeststemming in het Njord kamp niette min toch door op de derde en vijfde plaats beslag te leggen. Coach George Sieverding, die gezien de sterkte van het deelnemersveld tamelijk pessimistisch was geweest over de kans Het gemengd dubbel tot en met 16 bracht het duo Van Dijck/Wassenberg, evenmin geplaatst, de eindzege. Het Beudekertoernooi, altijd een week na de Nederlandse jeugdkampioenschap pen gespeeld, biedt traditiegetrouw revan che voor dat jeugdkampioenschap. In de oudste leeftijdsklasse moeten echter vele spelers verstek laten gaan, omdat zij van de bond in „volwassen” toernooien moeten aantreden. Zo mag Frank Janssen, die juist omdat hij uit de streek afkomstig is, een zeer aantrekkelijke deelnemer zou kunnen zijn, alleen A-toernooien spelen en vecht een spectaculaire speler als Rob Hak, met zijn knalharde service, elders voor een plaats als A-speler. De vereniging WOC zou juist graag de bovenlaag van het Beudeker toernooi meer diepte willen geven, zodat het toernooi een echt revanchetoernooi zou kunnen worden, waarin de bond de nationale jeugdtop compleet laat optre den. Het grote struikelblok op die weg ligt echter dichtbij: het totaal ontbreken van accommodatie om die eventueel uit te no digen jeugdtop te herbergen. Overige uitslagen: ME 14: Yvette Flu Vera Bruggeman: 6-1, 6-2. JE 12: Jan Wil lem LodderWillem Jan Moerman: 6-3, 6- 1; JE 14: Maarten MesWijnand van den Boom: 6-3, 6-2. MD 16: A. WiersmaYo landa Lembeck, Vera BruggemanXan- dra Weller: 6-4, 6-1. MD 21: Jolanda Smol dersM. Krijger, Betty BeerenMarian Bent: 2-6, 6-4, 10-8. JD 16: Van der Linde Zomer, Maarten Mes—Haico Fiekert: 3-6, 7-5, 6-4. JD 21; Hans SchmidtAd van der Sman, Rolf BredschneiderLex Lohuis: 6-4, 6-2. GD 16: Van Dijck—Wassenberg, BoumansLodder: 3-6, 6-1, 7-5. GD 21: Betty BeerenAd van der Sman, Xandra WellerMarco Winter: 6-2, 6-4. In Deventer won Rood en Wit gisteren in een aantrekkelijke cricketwedstrijd voor het eerst sinds jaren weer eens van UD en daarbij speelden Clarke van UD en Trott- man van Rood en Wit ondergeschikte rol len. Het was ook een wedstrijd van lage totalen, waarin het fielden van Rood en Wit en de spanning tijdens de middaguren het publiek enthousiast maakten. Daar naast was het van UD-zijde Job Werle, die met de bowlingcijfers 5 voor 32 in 21 overs grote bewondering afdwong. Veel runs werden er, zoals gezegd, niet gescoord. UD ging na gewonnen toss eerst batten en kwam niet verder dan 135 runs. De Rood en Wit-bowler John Ravenhill, na enige blessures weer terug, opende met 8 overs, en rekende de eerste 3 UD-ers in voor 27 runs. Zijn collega’s Albert Slende- broek (28-8-58-3) en Henny Wijkhuizen (22-5-44-3) deden het verder zo voortreffe lijk dat er geen reden was hen nog te vervangen, Abendanon met 28 en Bart Lubbers met 25 waren de top scorers voor de Deventenaren. Rood en Wit kwam na 75 voor 3 bij 107 voor 7 nog in ernstige moeilijkheden, waaruit het op formidabele wijze gered werd door Axel Fuhri Snethlage en Henny Wijkhuizen. Axel, als nummer 5 ingeko men, hield 72 minuten stand en scoorde in die tijd 13 onbetaalbare runs. Wijkhuizen, die 4-maal gemist werd, had bepaald niet over geluk te klagen, maar bleef wel met 16 runs not out, en sleepte zo de overwin ning in de wacht. De eerste 100 runs waren voor Rood en Wit voornamelijk gescoord door Chris van Schouwenburg (20), Mar De 30-jarige motorrijder John Willi ams is gisteren in het ziekenhuis van Bel fast overleden aan de verwondingen, die hij zaterdag had opgelopen in een val tijdens de grote prijs van Ulster. Fohil (25) en Trottmann (22). UD miste maar liefst 8 a 10 vangen, waarvan vooral bowler Eduard Abendanon het slachtoffer werd, en mede waardoor de winst naar Rood en Wit ging. Daaraan kon Job Werle, de zeer accurate UD bowler, niets veran deren. Ook Bloemendaal speelde een cricket wedstrijd met weinig spectaculair batten tegen Quick uit Nijmegen. De Bloemenda lers batten eerst 63 overs en scoorden daarin 132 runs voor het verlies van 8 wickets. Alexander de Geer batte bijna de volle Bloemendaal-innings voor 42 nins en Tien zeilers streden om de titel in de 420- klasse. Drie Belgen, Meijers, Walman en Gieters, eindigden op de hoogste plaatsen Weerdenburg, Baayens en Reitmayer bleven op de 1000 meter zes seconden achter op de winnende Oostduitsers. Baayens in de KI werd in de halve finale 1000 meter zesde en laatste met 13 seconden achterstand op de winnen de Oostduitser Rüdiger. Dezelfde posi tie was er voor Ineke Bakker op KI voor dames op de 500 meter. Stevens en Van der Doe eindigden in de halve finale van de K-2 op de 1000 meter als vijfde en voorlaatste. kreeg alleen korte tijd steun van de hard- slaande Dirk Reisig, die 25 runs scoorde. Quick kwam met 107 voor 6 tot een 4-2 overwinning. Ciska Boelens bracht de zege in de oud ste leeftijdsklasse op haar naam in een driesetter tegen Hanneke Rother (6-0, 4-6, 6-4). (V«?n onze cricketmedewerker) HAARLEM. De verhoudingen in de hoofdklasse cricket liggen dit jaar toch wel heel anders dan de twee of drie voor gaande seizoenen. En dat ligt toch beslist niet uitsluitend aan de komst van de buitenlandse profs. BROUWERSHAVEN (ANP). Tijdens de gisteren op de Grevelingen bij Brou wershaven gehouden Beneluxkampioen- schappen hebben de Nederlandse zeilers de eerste vijf plaatsen van het klassement in de Laser-klasse bezet. Kleijndert won, voor Haakman en Schuur. Er waren 63 deelnemers. die op de voet gevolgd werden door Liftman met 40 runs. HCC kwam met veel moeite tot 110 voor 8 en voorkwam aldus een nederlaag Hercules leed dit weekend opnieuw twee ne derlagen. Zaterdag tegen HBS kregen de toe komstige eersteklassers 194 runs voor 3 wickets te incasseren. Abed scoorde voor HBS een niet geheel kansloze 122 not out. Hercules kwam tot 110. Stand eerste klasse: VRA 10-47, Excelsi or 14-58, ACC 11-42, HCC II 12-41, Bloe mendaal 12-40, Quick(N) 11-31, Krekels 12- 32, HDVS 13-32. Stand hoofdklasse: HBS 12-55, HCC 11- 47, Kieviten 10-38, Rood en Wit 12-43, Quick 11-39, UD 11-36, VOC 13-40, Hercu les 12-12. van zijn pupillen had redenen tot tevre denheid over de ook hem verbluffende prestaties van zijn beschermelingen. Met name de resultaten van Mario Modder en Monique Wildschut staken er zijns inziens bovenuit. Sieverding meende dat zijn be slissing zijn pupillen zaterdag nog wat extra-rust te gunnen door de training af te gelasten zijn vruchten heeft afgeworpen. Njord, van alle deelnemende teams onbe twist de sterkste, zal morgen te St. Niklaas dezelfde troeven als in Damme inzetten. Een Brugse wethouder zwom tot grote hilariteit van de toeschouwers ook mee. Hij deed dit overigens reeds voor de veer tiende maal. De organisatie honoreert ie dere door hem afgelegde kilometer. Het bedrag, dat hij op deze wijze vergaart schenkt deze sportieve „schepen" aan zijn gehandicapte stadgenoten. In zijn veer tienjarige „loopbaan” heeft hij voor hen reeds vier miljoen Belgische franken bij een gezwommen. De uitslagen: Vrije slag dames: 1. Moni que Wildschut 57.35, 5. Giny Kok 1.03.05, 10. Agnes van Loon 1.06.10. Schoolslag heren: 3. Ron Pfaff 1.13.52, 5. Remco Wild schut 1.17.37, 6. Ron Stam 1.19.16. Vrije slag heren: 1. Mario Modder 55.09. 2. Ernst Beckering 55.38, 3. Arnoud Cornet 56.23, 8. Michael van Bakel 59.36. Schoolslag dames: 1. Linda Boekelaar 1.13.28, 2. Ria Willemse 1.13.55, 4. Monique Bouwens 1.15.30, 8. Marjolein Pfaff 1.19.40. INDIANAPOLIS. Jimmy Connors heeft gisteren in Indianapolis de Ameri kaanse tenniskampioenschappen gewon nen door in de finale de Spanjaard José Higueras terug te wijzen. De Spanjaard bood alleen in de eerste set enig verweer: 7-5, 6-1. Bij de meisjes drong de Bennebroekse Xandra Weller tot twee finales door. In de eindstrijd van de klasse tot en met 16 moest zij, die in deze groep eerste geplaatst was, de overwinning aan Yvette Flu laten, 6-1, 6-4, maar in de beslissende strijd van de groep tot en met 18 trok zij tegen Betty Beeren wel aan het langste eind in een niet al te enerverend duel (6-3, 6-4). HAARLEM. Op het parcours aan de Spekkelaan in Lisse hield de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek gisteren een interelubontmoeting en die leverde een overwinnihg op voor de Hillegommer Ton van Eyk. Samen met zijn clubmak- kers Arie v.d. Lans, Frans v.d. Raad en Piet v.d. Reep had hij meer dan twee minuten voorsprong genomen Dat bleek toen Roland in zijn laatste partij, de eindstrijd van de groep tot en met 16 kracht te kort kwam tegen Marco Winter en in twee korte sets de zege moest afstaan, 6-3, 6-4. HBS liep in de hoofdklasse een punt uit op runner up HCC. De HBS-ers zullen ongetwijfeld teleurgesteld zijn geweest over de 3-3 draw tegen De Kieviten, maar HCC verloor met 4-2 van VOC, waardoor met nog twee wedstrijden voor HBS en drie voor HCC er nog van alles kan gebeuren. Beide teams ontmoeten elkaar nog eenmaal. Kieviten kwam door 90 runs van Morley en 51 van Sams tot 182 voor 7. HBS stelde daar 159 voor 9 tegenover, maar laatste man Van Heynin- gen hield de laatste twee ballen van Sannhouse uit zijn wicket. Hope (47) en Abed (20) waren de belangrijkste mensen aan bat voor HBS. VOC produceerde tegen HCC het monsterto- taal van 264, voornamelijk door halve centuries van Ouwerkerk, Van lerschot en Schoonheim. bloed en De Vries en staat nu op 134 en daarmede vierde. Het team van mevrouw Luesken presteerde het Cohen met een 20- 0 nederlaag af te straffen waarna met Beukenkamp de punten werden gedeeld: 10-10. Door deze gang van zaken neemt zij als vijfde met 112 punten verreweg de beste positie van de tweedeklassers in. Wiers (110) is als zesde de beste van de eersteklassers. De uitslagen van de negende ronde lui den: De Vries-Hellingman 7-13, Jongbloed- Stenvers 7-13, Van Berkel-Wiers 13-7, Schröder-Goudsmit 12-8, Beukenkamp- Wonink 6-14, Cohen-Luesken 0-20, Friedl- Van Baasbank 17-3, Prins-Peeters 11-9, Van Houten-Bakker 6-14, De Wit-De Vos 14-6, Bodegpaven-Bakkes 8-12. Tiende ronde: De Vries-Stenvers 0-20, lingman van de misstappen van de leiders Jongbloed-Goudsmit 20-0, Van Berkel- (wat er althans van deze formatie over was) gebruik om naast de zege op „De Vries” ook de winst in de strijd met Van Berkel te pakken: 18-2. De 31 punten die gescoord werden brachten het viertal weer volledig in de strijd om het kampioen schap. Ook Jongbloed doet weer mee: na het verlies tegen Stenvers (7-13) vond een uit stekend herstel tegen Goudsmit plaats (20- 0) waardoor de stand werd gebracht op 145 punten waarmede de derde plaats op de ranglijst werd bezet. Stenvers pakte 33 punten uit de ontmoetingen met Jong- pen" gehouden. Op de fotoserie: R. Wol ters uit Rijperkerk, die ondanks al zijn Tegen Quick werd het zondag 175-140 voor de Hagenaars. Voor Quick scoorden Brouwer, Hen- drikse en Klijn respectievelijk 40, 41 en 45 runs. Voor Hercules waren Smit (35), Verhoef (29), Daudey (22) en G. Stel (26) de rungetters. Ambler voor Hercules en Klijn voor Quick veroverden ieder 4 wickets. Hellingman 2-18, Schröder-Wiers 6-14, Beukenkamp-Luesken 10-10, Cohen-Van Houten 20-0, Friedl-Wonink 18-2, Prins- Bakker 0-20, Peeters-Bakkes 18-2, De Wit- Van Baasbank 8-12, Bodegraven-De Vos 7-13. Stand: De Vries 151, Hellingman 147, Jongbloed 145, Stenvers 134, Luesken 112, Wiers 110, Van Berkel 109, Schröder 108, Goudsmit 105, Friedl 105, Bakker 103, Beu kenkamp 102, Cohen 99, Wonink 96, Pee- ters 93, De Wit 90, Prins 84, Van Houten 80, Bodegraven 77, Van Baasbank 73, Bakkes 40, De Vos 31. Van Eyk zette de eindsprint al vroeg in I en bleef met twee lengtes verschil aan de winnende hand. Van der Land en Van der Reep wilden voor elkaar de kastanjes niet uit het vuur slepen en daarvan profiteerde Van Eyk De jonge Haarlemmer Marcel Philips wist in Poeldijk bij de jeugdklassers de Klompenronde te winnen met een volle ronde voorsprong. Zijn clubmakker Her man v.d. Ham werd vijfde en bij een jongere lichting kwam Imanuel van Tinte len op de tweede plaats. Voor Marcel Phi lips was het zijn derde overwinning in een open koers. Door het goede gedrag van zijn rennertjes mocht begeleider Ko van Tintelen de sportiviteitsprijs in ontvangst nemen voor de HRC Excelsior. Zoals verwacht waren er voor de Nederlandse afvaardiging naar de we reldkampioenschappen kano in Bel grado weinig successen weggelegd. De Oosteuropese overmacht is in deze sporttak veel te groot geworden. Alleen de K-2 dames, bemand door Ineke Bak- ker en Marijke Kegge haalde de finale en werd daarin prompt negende en laatste. De K4-heren eindigde in de eerste halve finale vijfde en laatste. Willems, In de eerst gespeelde finale van de leef tijdsgroep tot en met 18 pakte Hans Schmidt comfortabel de eerste set, maar in de twee volgende werd hij door de zeer snelle Tekenbroek bijna achteloos wegge zet, 1-6, 6-2, 6-1. In het daarop volgende eindgevecht van de klasse tot en met 21, wist Tekenbroek na verlies van de eerste set in de tweede nog knap terug te komen, maar in de derde set kwam hij toch in problemen en moest de eindzege aan Hans Schmidt laten. (6-4, 4-6, 6-4) De 16-jarige Roland Tekenbroek, beho rend tot de Zuidafrikaanse tennisjeugd- elite, die zich volgend jaar in ons land gaat vestigen en vooruitlopend daarop nu drie maanden op eigen gelegenheid in Neder land aan diverse toernooien deelneemt, verklaarde duidelijk aangeslagen: „Ik speel normaal nooit op gravel en wil daar mee hier juist ervaring opdoen. Beton, waar ik altijd op gespeeld heb, is veel sneller en daarom ben ik hier al op de plaats waar ik de bal verwacht, voor hij er is. Leuk voor het publiek, maar uiteinde lijk loop ik mezelf voorbij”. In het Friese Winsum is zaterdag de tradi- pen" gehouden. Op de fotoserie: R. Wol- inspanningen de overzijde niet haalde en tionele kampioenswedstrijd „Fierljep- ters uit Rijperkerk, die ondanks al zijn in het water terechtkwam.... iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin België goede resultaten (Van onze zwemmedewerker) BRUGGE. De traditionele drie-mijls- wedstrijd tussen Damme en Brugge die afgelopen zondag voor de zesenvijftigste maal werd verzwommen heeft in een ge weldig succes voor de Haarlemse zwem vereniging Njord '59 geresulteerd. Drie van de vier verzwommen onderdelen le verden overwinningen op voor Njordle- den, terwijl Njord tevens als beste club uit de bus kwam. De wedstrijd, die een zeer grote publieke belangstelling genoot werd onder zeer goe de weersomstandigheden verzwommen. De organiserende vereniging, de Konink lijke Brugse Zwem en Reddings Kring slaagde erin maar liefst tweehonderd deel nemers uit vijf landen aan de start te krijgen. De Bruggelingen hadden de wed strijden voor de deelnemers extra aantrek kelijk gemaakt door per onderdeel maar liefst veertig prijzen beschikbaar te stel len. De wedstrijden kenden een enorm span nend verloop. Vooral de vrije slag voor dames boeide het talrijke publiek mate loos. Het werd een nek aan nek race tussen de Haarlemse Monique Wildschut en de sterke Amerikaanse Mary Meyths die af gelopen week het wereldrecord op de 4000 meter vrije slag verbeterde. Monique gaf haar concurrente in de laatste meters ver rassend klop en zorgde zo voor een volko men onverwacht succes. Linda Boekelaar zorgde op de school-

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17