mm Ondernemers maken bezwaar tegen legesheffing nieuwe wet e. i. Pop en boogie-woogie in noordelijke IJmond i [politienieuws Met show van Friese volbloeds tijdens kringconcours Paardenfestijn op Dorpsweide e- s ■^^>55 .«wJ >3O ■S! lx 1® Opgave sluitingstijden winkels TOER-IN OP DE ZATERDAGMIDDAG n, MISHANDELINGEN IN HEEMSKERK 11 Adjudant Beentjes met pensioen fg BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 AUGUSTUS MAANDAG 1 4 we. (Van een medewerker) A I BEVERWIJK/HEEMSKERK. In de noordelijke IJmond konden de muziekliefhebbers zaterdagmiddag kiezen tussen popmuziek van „Me mory” op het Kennedyplein bij het Stadskantoor of boogie-woogie op het Burgemeester Nielenplein in het centrum van Heemskerk. I - (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In onze serie recente lucht foto’s ditmaal het hart van Beverwijk. Daar is al veel veranderd door de bouw van het ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof”, maar er zal in de naaste toekomst nog veel meer moe ten veranderen en de grote lijnen daarvoor zijn uitgestippeld in de uitgangspunten voor het structuurplan van Beverwijk, die in de augustusvergadering van de gemeenteraad worden vastgelegd. Toekomstbepalende be sluiten dus, nog op het nippertje te nemen door de „oude raad”, want de nieuwe stads bestuurders worden begin september geïnstal leerd. I 'r- fe WSi- f - w w-1- ssW”' wjsw Toekomstbepalende besluiten Pop op het Kennedyplein voor stadshart van Beverwijk 1. ur I» S an H Het kringconcours trok zaterdag veel belangstelling, ook van de badgasten in Wijk aan Zee. Beide concerten waren georganiseerd in het kader van de Toer-in Noord-HoUand. In Heemskerk was de belangstelling gro ter, waarschijnlijk omdat het plein daar centraler ligt en een muziekgroep dan ook altijd veel belangstelling trekt van dege nen die niet speciaal voor de muziek ko men. Overigens had men zaterdagmiddag op het Kennedyplein ook niet over belang stelling te klagen. Op het Kennedyplein kreeg de popgroep de beschikking over de gemeentelijke mu ziektent. Er werd een veelzijdig repertoire afgewerkt, met zowel nieuwe nummers als alom bekende. Bij alle veranderingen blijft de grote kerk als een onveranderlijk vast punt in het centrum staan, binnen afzienbare tijd mooier dan sinds mensenheugenis, name lijk in een fraai gerestaureerde vorm. De open ruimten daar omheen zullen moeten worden ingevuld en sanering wordt een sleutelwoord. (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. Meer dan honderd- vijftig paarden namen zaterdag deel aan het concours van de Kring Noord-Holland van de Koninklijke Federatie van Lande lijke Rijverenigingen. De organisatie was in handen van de vereniging De Comman deurs, die op de Dorpsweide in Wijk aan Zee weer een fraai parcours had uitgezet en voor een nagenoeg vlekkeloos verloop zorgde. De wedstrijden begonnen ’s morgens al van acht uur en precies om vier uur ’s mid dags kon worden begonnen met het défilé en de prijsuitreiking. Het concours trok in Wijk aan Zee veel belangstelling, onder meer ook van de Duitse en Engelse gasten. Helaas deed zich een klein incident voor. Bij het verlaten van een veewagen kwamen één van de paarden ongelukkig in aanraking met een balk, met als resultaat een grote, bloeden de vleeswond. Op het terrein was dieren arts J. Borsje uit Heemskerk aanwezig, die de eerste hulp verleende. Het paard kon niet meer deelnemen aan het concours en moest naar de stal worden af gevoerd. Tweede groep: 1. Mej. L. de Jager, Ama zone 129 p. Heiloo e.o.; rijbaan 9: achttal len Echt: 1. Beemster R. 119 p.; rijbaan 10: viertallen: Amathyst 1211/» p.; rijbaan 11: Op deze luchtfoto van Fotopersbureau De Boer BV is goed af te lezen hoeveel open ruimte er nog beschikbaar is en de spreiding daarvan. In de linkerbovenhoek is nog goed het grote complex gebouwen van de voormalige bisschoppelijke kweekschool te onderscheiden. Pogingen worden gedaan om het hoofdgebouw aan de Baanstraat te behouden door er een andere bestemming aan te geven als de nieuwbouw van de Pedagogische Akademie is gereali seerd, maar dat is ook nog toekomstige bouw waarover nog niets vaststaat. De andere gebouwen zullen stellig verdwijnen en daarmee komt op den duur in.het centrum van Beverwijk veel ruimte vrij. Aan Kerkstraat en in de omgeving daarvan moet nog ruimte worden vrij gehouden voor het nieuwe politiebu reau, althans dat is de mening van de meerderheid van het huidige college van B. en W., dat in het centrum ook nog graag ruimte wil reserveren voor een nieuw postkantoor. Voor het centrum van Beverwijk zijn verder door B. en W. de volgende uitgangspunten aan de raad voorgelegd. In het westelijk gedeelte van het stadscentrum moet ruimte worden open gehouden voor de bouw van een parkeergarage. In het stadscentrum ten westen van de Breestraat dient de woonfunktie te worden hersteld, c.q. versterkt. Caprilli: 1. mej. M. Egas, Karina 140 p. Beemster R.; rijbaan 12: Caprilli: 1. E. Pilekenrood, Nobel 1221/» p. Zaanse R; B. springen: 1. mej. A. van Amersfoort, Max De hierbij afgedrukte luchtfoto kan mogelijk helpen de plannen, zoals die op papier staan, visueel en ruimtelijk in te passen in dit stadshart. Mede in verband met die bebouwingsdichtheid wordt de aanleg van een stadspark in de binnenstad onuitvoerbaar geacht. De groenvoorzieningen in het stadscentrum moe ten worden verspreid en B. en W. wijzen daarbij op de ruimten rond de Wijkertoren en Lommerlust, die voor de aanleg van groenelementen kunnen worden benut. 85, 8 p.; Mennen paarden, klasse licht: 1. Mevr. A. van Erven, Geart, Commandeurs. Mennen klasse zwaar: 1. J. F. W. Riets- ma, Wijtske, West-Friesland. Wethouder H. J. M. Roozen van Heems kerk heeft al aan de Heemskerkse onder- nemerscombinatie laten weten, dat deze gemeente geen leges zal berekenen. De bezwaren van de ondernemers waren van principiële aard. Uit de aanvragen voor waarmerking is IJMOND. In het kader van de nieuwe winkelsluitingswet, die per 1 november aanstaande in werking treedt, dienen alle middenstandsvestigingen bij de plaatse lijke gemeentebesturen aangifte te doen van hun sluitingstijden. Voor dit „waar merken” wilden de gemeentebesturen in de Umond een legesgeld van vijf gulden berekenen, maar daar hebben de onderne- merscombinaties bezwaar tegen gemaakt. al gebleken, dat de meeste middenstands vestigingen zich houden aan de uniforme regeling voor de gehele IJmond, volgens het bindend advies van het IJmond-bestu- renoverleg van HOC, BOC en VOC, de ondernemerscentrales in de drie gemeen ten. De meeste zaken zullen op de maan dagmorgen, maar in vele gevallen de gehe le maandag gesloten zijn. Op de andere dagen zullen in Heemskerk nog veel zaken tussen de middag, van 12 tot 13 uur, geslo ten blijven. Formulieren voor het opgeven van de sluitingstijden bij de gemeenten zijn op aanvraag kosteloos verkrijgbaar bij het secretariaat van het Besturenoverlegor- gaan van BOC, HOC en VOC, Burg. Nie lenplein 48, in Heemskerk. Van trap gevallen. Met een borreltje teveel op viel een 63-jarige Noorse zeeman gisteravond in de Promenade-bar van de trap. De man is ter observatie opgenomen in het Beverwijkse Rode Kruis Zieken huis. Vandalisme. De politie Beverwijk heeft gisteren op de Creutzberglaan een 18- jarige Beverwijker uit de bus van Wijk aan Zee naar Beverwijk gehaald. De jongen zou op het Julianaplein in de badplaats een rustbank hebben gesloopt, waarna hij in de bus met zijn kornuiten aan het vech ten sloeg. De knaap is voor nader verhoor ingesloten. Ook een 20-jarige Heemsker ker wordt op het Beverwijkse politiebu reau vastgehouden, omdat hij een ruit van de Simon Supermarkt aan de Breestraat heeft vernield. Onder invloed. Een 23-jarige automo bilist werd zaterdagnacht door de politie Heemskerk op de Rijksstraatweg betrapt, toen hij onder invloed van alcohol zijn auto bestuurde. De man werd de bloed proef afgenomen. Botsing. Een 17-jarige bromfietster uit Akersloot is zaterdagmiddag met ademhalingsmoeilijkheden in het St. Jo- zefziekenhuis opgenomen, nadat zij op de hoek Kennemerlandstraat/Kempenlaan in Heemskerk geen voorrang had verleend aan een auto. Bij de botsing beschadigde het meisje vermoedelijk haar ribbenkast. le en (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Adjudant C. H. Beent jes van de Beverwijkse gemeentepolitie gaat per 1 oktober met funktioneel leef- tijdsverlof. Op 20 september om half drie wordt hem in de kantine van het politie bureau een afscheidsreceptie aangebo den. Adjudant Beentjes wordt opgevolgd door de heer Th. Albers, die met ingang van 1 oktober tot adjudant op F-niveau wordt bevorderd. Adjudant Albers is vooral bekend geworden wegens zijn lan ge diensttijd in Wijk aan Zee. Per 1 september komt agent P. van Len te uit Amsterdam het korps versterken en per die datum wordt hoofdagent K. Kiers van het Beverwijkse korps overgeplaatst naar de afdeling recherche. Per 1 oktober krijgt hoofdagent H. Edens eervol ontslag. Hij gaat naar de zuidelijke LJsselmeerpolders. Per 1 okto ber is agent J. Ens uit Beverwijk benoemd tot wachtmeester bij de rijkspolitie in Schaersberg. Met ingang van 1 september wordt Y. v.d. Kamer in het Beverwijkse korps be vorderd tot adjunkt-commies A. ze d. Baldadigheid. Twee Beverwijkers van 18 en 22 jaar oud hebben de politie Heemskerk zaterdagnacht heel wat werk bezorgd, toen zij zich tijdens hun nachtelij ke wandeling van Uitgeest naar hun woon plaats aan baldadigheid schuldig meenden te moeten maken. Het duo gooide onder meer een matras midden op de rijbaan en sloopte een trottoir, om de tegels vervol gens ook midden op de rijbaan te depone ren. In Heemskerk aangekomen namen ze bij een flat aan de Deb. Baekelaan een fiets weg, waarop ze naar huis dachten te kunnen rijden. De politie stak daar echter een stokje voor en hield de beide knapen aan. Vernieuwbouw. Hoogbouw in het centrum wordt on voorwaardelijk van de hand gewezen, maar in het gebied ten zuiden van de Wijkertoren en ten oosten van de Baanstraat zal zogenoemde gestapelde bouw in vier of vijf woonlagen volgens B. en W. noodzakelijk zijn om tot afronding van bouwplannen en tot de noodzakelijke be bouwingsdichtheid te komen. In Heemskerk speelde André Valkering met zijn boogie-woogie-set. Dit hardwer kende trio onderbrak het optreden slechts met korte pauzes, aangekondigd met „Even een ijsje kopen”. Het publiek ver wijderde zich dan even, maar zodra de muziek weer begon kwam men in groten getale terug, want het optreden sloeg ken nelijk aan bij jong en oud. tas Hi .-^..v r.. ■A Boogie-woogie op het Burg. Nielen plein. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Tweemaal is het afge lopen weekend in Heemskerk tegen arge loze wandelaars bruut geweld gebruikt. De daders zijn door de politie in de kraag gegrepen: beiden bleken zich al eerder onder invloed van alcohol aan mishande ling schuldig te hebben gemaakt. In de nacht van vrijdag op zaterdag ging een inwoner van Heemskerk bij snackcar „De Ezel” aan de M. van Heemskerkstraat de inwendige mens versterken. Toen hij het gekochte in zijn auto wilde opeten, werd hij bedreigd door een 22-jarige plaatsgenoot, die zonder enige reden in woede ontstak en tegen zijn auto begon te trappen. De wagen liep een paar flinke deuken op. De man is door de politie aangehouden. Omstreeks 2 uur zondagmorgen verbet een Heemskerker in het gezelschap van een paar vrienden café Nijman aan de Kerkweg, toen hij plotseling een voorbij ganger op zich af zag stormen die hem begon af te tuigen. De man Uep bij de vechtpartij een dik oog op. Tevens werd zijn bril met een waarde van 500 ver nield. Ook deze woesteling werd door de politie achterhaald en ter afkoeling inge sloten. Naast de verplichte nummers was er een show van een tiental Friese volbloeds met oude rijtuigen en wagens. Mej. J. Hover kreeg een zeer verdiend applaus voor haar show met drie Friese volbloeds. Het was een demonstratie in zware dressuur. Ook het besturen van drie paarden door één man was een fraai staaltje van ruitersport. De eerste prijswinnaars kregen naast hun prijzen een poster aangeboden van de Stichting Toerisme Wijk aan Zee. De uitslagen waren: Individuele dres suur paarden BI: rijbaan 1: 1. S. Koning met Skandiz63 p, Leegwater; rijbaan 2: BI en 2, mevrouw A. Klaverboer, Philandra 647ip. Schermer R.; rijbaan 3: B2: 1. mej. R. Honig, Jenny 61 p. Commandeurs; rij baan 4: LI: P. Groen, Bonaparte 139 p. Beemster R.; rijbaan 5: LI: 1. H. Pileken rood, Gloria 133 p. Zaanse R.; rijbaan 6: LI: J. de Vries, Cliff 131 p. Beyaart; rij baan 7: LI: mej. J. van Amersfoort, Max 134 p. Kennemer R.; rijbaan 8: 12: 1. B Pielkenrood, Nobel 137 p. Zaanse R.; Diefstal. Van de C. Franckstraat in Heemskerk is een zwarte Citroen met het (Duitse) kenteken K-VZ-274 verdwenen. De wagen was eigendom van een 18- jaf ige student, die de auto daar een maand geleden had geparkeerd. Voor woningbouw komen in aanmerking het Raamveld, de driehoek Baanstraat, Kees Delfsweg-Romerkerkweg. Geen nieuwe winkelvestigirigen in het gebied rond de Peperstraat. Geen centraal stadspark in de omgeving van „De Nieuwe Slof”. - <?l WW

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7