Schaaktoernooi om het open GS keuren deel bouwplan goed Nieuwe ijsbaan gaat Beverwijk ruim ’n kwart miljoen kosten jMagfem veilingen beverwijk Bejaarde vrouw opgelicht kampioenschap van Heemskerk II a formaten offsetdruk tot $0x70 cm rw If dins dag PASSAGE MET WINKEL, BIOSCOOP EN APPARTEMENTEN Baan 's zomers bruikbaar als vis- en kanovijver DE SCHUILHOEK” BIJNA VEERTIG DEELNEMERS IN Kijken in de kuil Inbraken op industrieterrein PSP bespreekt collegevorming Vreemd dier in achtertuin Loos brandalarm in nieuwe St. Jozef is t HF 3 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 5 AUGUSTUS 19 7 8 18,* 8,- 6 drukkerij schmitz bv (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De aanleg van de nienwe ijsbaan op het braaklig gende terrein tussen Sportpark Adrichem en de woonbebouwing van Zwaansmeer gaat de gemeente Beverwijk ruim een kwart miljoen gulden kosten. B. en W. stellen de raad voor het plan in de vergadering van donderdag 24 augustus goed te keuren en voor de financiële consequenties een krediet beschikbaar te stellen. De jaarlijkse lasten die de investering met zich mee brengt, wil het college dekken uit het potje voor nieuwe activiteiten. offset klein-offset boekdruk W Deze week eerste paal voor nieuwe Luxor aan Breestraat tJ- De bouwplaats voor de nieuwe bioscoopzalen. Een kleine veertig schakers namen deel aan de eerste ronde van het schaaktoernooi om de Heemskerkse kampioenstitel. (ADVERTENTIE) jeps- Het bouwterrein, gemeten vanaf de Breestraat tot aan de Heerstraat, beslaat ongeveer 900 vierkant meter. Het oude theater gaat pas tegen de vlakte als het nieuwe gereed is gekomen. Daarna begint de bouw van de appartementen. oude prentbriefkaart uit het Prentenkabi net van de familie Van der Linden in Wijk aan Zee. De school stond naast hotel en „uitspanning” Ter Burg, inmiddels ook al verdwenen. Het Luxortheater, op de plaats van deze school, werd einde JJ325 in gebruik geno- Deze week is daar van kwart over twee af de Luko’s Kindershow te zien. Luco treedt eerst op als goochelaar. Daarna komt de muziekkaravaan en volgt een act met ballonnen. Dit alles onder het motto: „Mooie muziek en altijd pech”. men. Voordien werd dit theater geëxploi teerd in „Bloemoord” aan de Velserweg, hoek Corverslaan. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het kader van de Toer-in-aktiviteiten organiseren de geza menlijke buurthuizen in Heemskerk elke woensdagmiddag een kinderprogramma in de kuil van het Burgemeester Nielen- plein. Het nieuwe theater met de winkel, de passage en de bovenwoningen, wordt als één projekt gerealiseerd door Smits Bouw bedrijf Beverwijk. telefoon 02510 -23207 wijkerstraatweg 160 velsen-noord ri- Februari ’78: ijspret op de baan van „Kees Jongert” aan de Parallelweg. Werken de weergoden mee, dan kan er komende winter op de nieuwe baan nabij Sportpark Adrichem ook weer worden geschaatst. BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen waren maandag als volgt. Bloe men: agapantus 20-38, anjers 10-26, tros- anjers 120-200, aster 85, calla 58, chrysan- Zoals gemeld, bereikten gemeente en ijsclub „Kees Jongert” begin deze maand overeenstemming over de opzet van de nieuwe natuurijsbaan, die nog deze winter in gebruik moet kunnen worden genomen. De baan gaat de ijsbaan aan de Parallel weg vervangen, welk terrein momenteel als tijdelijk woonwagencentrum is inge richt. De nieuwe ijsbaan komt, zo laten B. en W. aan de raad weten, in tegenstelling tot de oude baan permanent onder water te staan. Om dat te realiseren moet het ter rein worden ontgraven. Er komt een laag van zo’n zestig centimeter water op te staan, wat het tevens mogelijk maakt, de baan in de zomer als vis- en kanovijver te benutten. Uit een pand aan de Buitenlanden ver dween een polshorloge met een waarde BEVERWIJK. Afgelopen weekend blijken inbrekers een bezoek 'te hebben gebracht aan enkele vestigingen op het Beverwijkse industrieterrein. Wat de bij de ijsbaan behorende accom modatie betreft (met o.m. toiletten, garde robe en koek-en-zopie verkoop) is het col lege van mening, dat gebruik kan worden ten 65-150, jaarrond per stuk 40-47, convil- lie 6-10, dahlia 65-135, freesia 8-26, gladi ool 7-12, lelie per tak 7-60, liatris 6-10, roos 20-40, babyroos 8-24, statice 60-80. Plan ten: achmea 400-550, gloxinia 120-260. Groenten: andijvie 20-52, bleekseldery 42- 51, bloemkool 40-105, bospeen 85-160, sel- dery 10-18, Chinese kool 73-84, knolselde- ry 12-18, komkommer 22-55, kroten 25-35; peterselie 10-22, peulen 460-950, postelein 60-95, prei 95-121, pronkbonen 210-240, ra barber 45-75, radijs 20-43, rode kool 42-46, snijbonen 320-530, sperziebonen 180-290, spinazie 20-101, sla 10-16, spitskool 35-60, tomaten 300-650, tuinbonen 65-90, uien 25- 60, waspeen 35-68, capucijners 280-460, retieh 35-37. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De PSP-afdeling Be- verwijk-Heemskprk houdt woensdag 16 augustus een ledenvergadering in het buurthuis „De Schuilhoek” aan de Van Bronckhorststraat 1 in Heemskerk. NES, CHI- ZEN, DEN, HEEMSKERK. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de bouw van acht premiekoopwoningen en zestig garages in het Heemskerkse deel van Mee- restein. De woningen en garages maken deel uit van een complex van honderdéén- envijftig premiekoopwoningen, te bouwen door de Stichting Eigen Woningbezit in het bestemmingsplan Meerestein-Hoogdorp. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Deze week wordt de eerste paal geheid voor een nieuwe bio scoop met twee theaterzalen aan de Breestraat, ter vervanging van het huidi ge Luxortheater. Boven het theater wor den twintig luxe appartementen ge- bouwd. Het oude theater en garage De Regt aan de Meerstraat verdwijnen. HEEMSKERK. De politie werd maan dagmorgen om half elf gealarmeerd voor een „vreemd dier” dat werd waargenomen in een achtertuin van een woning aan de Beneluxlaan. Het bleek een nerts te zijn die ontsnapt was uit de farm aan de Kerkweg. Het diertje werd met een visnet gevangen en door de eigenaar afgehaald. sportverenigingen. Welke kleed- en club- ruimten op het sportpark het beste dienst baar aan de ijssport kunnen zijn moet, evenals de voorwaarden waaronder „Kees Jongert” de ijsbaan in de winter kan ge bruiken, nog met de ijsclub en andere direct-betrokkenen worden doorgespro ken. B. en W. geven in hun voorstel aan de raad overigens ruiterlijk toe, dat het nu uit te voeren ijsbaan-plan als „een uiterste minimum” moet worden beschouwd. „Kees Jongert” had een veel grower com plex in gedachten, maar de aanleg daar van bleek financieel niet haalbaar te zijn. Wel heeft de gemeente er op verzoek van de ijsclub mee ingestemd, enkele sloten te dempen waardoor het ijsbaanterrein wat kan worden verbreed. Hoewel dit extra kosten met zich mee brengt, acht de ge meente de hogere kosten verantwoord in verband met de betere gebruiksmogelijk heden voor de schaatsliefhebber. Met de door „Kees Jongert” in haar eigen voorstel geprojecteerde korte baan en afzonderlij ke krabbelbaan kan het college echter niet akkoord gaan: het wateroppervlak zou dan een te grote omvang krijgen en dat vinden B. en W. in relatie tot het aanzien van de omgeving niet verantwoord. I Op de agenda staat onder meer een bespreking van de collegevorming in beide gemeenten. Ook zal het actieprogramma van de afdeling tegen het bezuinigingsplan van de regering „Bestek ’81” worden be sproken. De vergadering begint óm acht uur. i Hoewel het geheel met een hekwerk zal worden omgeven, zullen om de bereik baarheid van het terrein voor vis- en kano- liefhebbers te vergroten, enkele toegangs poorten worden aangelegd. Bij gebruik als ijsbaan zullen deze toegangspoorten wor den gesloten en zal de ijsbaan slechts be reikbaar zijn via de hoofdingang van Sportpark Adrichem, waar voldoende parkeergelegenheid voorhanden is. De ijs- baan-„vijver” zal voorts worden benut als reserveopslag van water voor de berege ning van de nabij gelegen sportvelden. Aan die oude school bewaren veel oude re Beverwijkers nog goede herinneringen. Het was de school van meester Van Lin gen, eertijds de enige openbare school in Beverwijk, gebouwd in 1871. Oorspronke lijk telde deze school maar één verdieping, maar later is er nog een verdieping opge bouwd. Dat gebouw is nog te zien op een I van 180. Uit het kantoor van een aanne mingsbedrijf aan de Parallelweg werd een geldkistje met ƒ30 en voor ƒ1100 aan vakantiezegels weggenomen. Tenslotte worden bij een drankenhandel aan de Pa rallelweg zeven kratten pils ter waarde van ruim 100 vermist. 50 jaar metaalfoliedruk en nog altijd voor uw familiedrukwerk Het nieuwe theater kan over veertien maanden gereed zijn. De grote theaterzaal krijgt ruifi 230 ruime zitplaatsen en de kleine zaal zal plaats kunnen bieden aan ongeveer 70 bezoekers. Daarbij komt een hal waar koffie kan worden gedronken en mogelijk wordt daar nog een kleine bistro in gevestigd, die overdag voor het publiek geopend is en ’s avonds tevens voor de bioscoopbezoekers. In de kleine zaal kunnen straks specifie ke films worden gedraaid, die geen groot publiek trekken, maar waarvoor nu een geëigend publiek graag naar Amsterdam of andere steden reist. De nieuwe bioscoop krijgt aan de zijde van de Breestraat een brede lichtreclame- kooi en in de wandelpassage lichtkasten voor reclamemateriaal. De ingang van de passage, die als doorgangsroute naar het NS-station stellig in trek zal komen, wordt ongeveer zes meter breed. Via deze passa ge kan men de hoek Breesfraat-Stations- plein afsnijden. Voor een winkel naast deze passage is ongeveer 160 m2 gereser veerd. De familie Van Frank, die evenals nu het oude ook het nieuwe Luxortheater zal ex ploiteren, begon al in 1935 met het verto nen van films in het Luxortheater, dat zes jaren eerder als voormalige school werd gekocht door de families Davidson en Mel lo. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Achtendertig deelne mers zijn maandagavond in het buurthuis »De Schuilhoek” begonnen aan de eerste ronde om het open schaakkkampioen- sehap van Heemskerk. Dit toernooi wordt georganiseerd door de schaakvereniging „Excelsior”, die be kend is geworden omdat men ten behoeve van de werkers in ploegendienst de gele genheid biedt ook competitiewedstrijden thuis te spelen. Na een „zwervend be staan” gedurende zo’n twintig jaren heeft deze vereniging het buurthuis tot clubge bouw gemaakt en daar wordt nu geduren de zes maandagavonden het toernooi ge speeld volgens een vereenvoudigd Zwit sers systeem, dat ook voor zwakkere scha kers aantrekkelijk is, omdat na één of twee ronden iedereen tegenstanders zal treffen van ongeveer gelijke speelsterkte. Indien “a de laatste ronde op 18 september enige spelers een gelijk aantal punten hebben behaald zal een ander systeem worden toegepast, behalve voor de vaststelling van de eerste plaats, waarvoor eventueel op 25 september een beslissingswedstrijd wordt gespeeld. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Dinsdagmiddag om twee uur kwam er een brandmelding uit het nieuwe St. Jozef ziekenhuis. Het bleek gelukkig loos alarm te zijn. Bij waswerk zaamheden was er zoveel rookontwikke ling ontstaan, dat het automatische alarm in werking trad. BEVERWIJK. Een 74-jarige bewoon ster van de Gladiolenlaan is gisteren door een in een beige Mercedes rijdende man op geraffineerde wijze tweehonderd gul den armer gemaakt. De man belde aan bij haar woning met de mededeling, dat hij haar in verband met het „zestigjarig bestaan van het win kelcentrum” (wélk centrum vertelde de man er niet bij) een barometer kwam aanbieden, mits ze zich voor 200 een klassieke staande schemerlamp aanschaf te. De vrouw ging op hef aanbod in. Toen ze naderhand de spullen eens goed bekeek, kreeg ze argwaan en waarschuwde de poli tie. Samen bleken barometer en schemer lamp die beide overigens beschadigingen vertoonden, lang geen tweehonderd gul den waard. De oplichter was er intussen in een beige Mercedes vandoor gegaan en kon niet meer worden achterhaald. Het college wil de baan verlichten met behulp van tien lichtmasten: acht van deze masten stonden al op de opgeheven baan aan de Parallelweg en kunnen nu dus Accommodatie langs de nieuwe ijsbaan worden geplaatst. Voor demontabele sfeerverlichting voelen B. en W. weinig: die lampen moeten steeds weer worden op- en weggehangen, gaan sneller stuk, kosten meer stroom en verei sen de aanleg van een zwaardere voedings- Op de plaats van het Luxortheater stond tot 1925 de eerste openbare school van Beverwijk, naast hotel en uitspanning Ter Burg op de hoek van het Stations plein. gemaakt van de bestaande clubgebouwen kabel, reden waarom'het college het bij de van de op Sportpark Adrichem gevestigde lichtmasten wil laten. *4

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9