HEEL” VAN WK IN HOOFDKLAS SOFTBAL DSS LIET WEINIG EDO bezorgde Terrasvogels deceptie Geen echte verrassingen in poulewedstrijden om districtsbeker West I V. Nispen en Lisse boekten nederlaag II Spanje tegen Bloemendaal |LBg s Vervangen Teleurstellend Ss 19 SPORT DONDERDAG 1 7 AUGUSTUS 19 7 8 (Van een medewerker) HAARLEM. De vier amateurclubs uit de Bollenstreek, die gistera vond hun eerste bekerwedstrijd af werken, hadden het niet gemakke lijk. WSB speelde 2-2, Hillegom hield het op een doelpuntloos gelijk spel, terwijl Van Nispen en Sportclub Lisse met een nederlaag genoe gen moesten nemen. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Cuba heeft Nederland even met de neus op de feiten gedrukt en Ernie Myers c.s. met 16-4 af gedroogd. Deze uitslag geeft het grote klasseverschil aan. Toch heeft het met meer dan zevenduizend enthousiaste honkbalfans gevulde Pim Mulierstadion een honkbal- wedstrijd voorgeschoteld gekregen, waarbij heel wat te genieten viel. Wat te zeggen van tien homeruns die tijdens het duel werden geslagen en waarvan er twee voor rekening van een Nederlander kwamen? Het I was prachtig voor de toeschouwers, die de klappen van de Cubanen met evenveel genoegen aanschouwden als die van de eigen landgeno- I ten. In de middag was het duel tussen Zuid-Korea en Australië heel wat minder het aanzien waard. Na een lauwe pot wonnen de Zuidkoreanen met 2-0. W' M Oranje-Cuba in teken van home -r tins De Cubaan Puente komt safe op het tweede honk. De reactie van Charles Urbanus lijkt allesbehalve flitsend. 9 9 RCH BLEEF GEMAKKELIJK BAAS OVER VVB istallatie: x35 watt ir Spelmoment uit de bekerontmoeting tussen RCH en WB waarin de lager geklasseerden het moesten afleggen. .w ■/I 2-0; Arthur Maaswinkel 3-0; Frank van Santen 4-0. drukking, motor, ta rs. (Van onze hockeymedewerker) BLOEMENDAAL. Ter voorbereiding op het wereldkampioenschap hockey bij de dames, dat op 16 september in Madrid van start gaat, speelt gastland Spanje morgen op het veld van Bloemendaal aan de Zomerzorgerlaan een oefenwedstrijd tegen de dames van Bloemendaal. De aan vang is 18.00 uur. De Spaanse dames, die ingedeeld zijn in poule A samen met titelverdedigster West- Duitsland, kunnen worden beschouwd als gevaarlijke outsiders voor een hoge klas sering, terwijl het Nederlands elftal, voor al na de recente succesvolle resultaten, als één van de favorieten beschouwd mag worden. Vooral door de opvallende aan wezigheid van de jeugd is het dameshoc- key in Nederland de laatste tijd sterk in opmars, waarvan Bloemendaal een goed bewijs is. Van het jonge Bloemendaalteam maakten drie speelsters deel uit van het Jong Oranje-elftal, dat afgelopen juni de Europese titel voor zich opeiste. Hoewel de vaderlandse dameshockey- competitie pas in oktober van start gaat en het elftal van Bloemendaal daarom nog niet op volle toeren zal draaien, belooft het, gezien het geringe krachtsverschil, toch een spannende strijd te worden. RCH-VVB 4-0 (2-0). Score: Rob van ’t Nederend 1-0; Frank Meyerman (penalty) Het duel tussen Nederland en Cuba stond in het teken van de homeruns. Pit cher Bertil Haage, die in de eerste klasse werpt kreeg in de tweede inning de eerste om zijn oren van de plaatsvervangende slagman van Cuba Antonio Munoz: 0-1. Armando Capiro maakte er met een ge weldige dreun in de vierde slagbeurt 0-2 van. Munoz sloeg zijn tweede „homer” op Haage in de vijfde inning en toen Pedro Rodriguez in dezelfde slagbeurt dit kunst- Nederland begon met Arnold Smith in plaats van de volkomen uit vorm zijnde Harm Horeman op het derde honk. Verder was Paul Smit als catcher vervangen door Tico Flemming. Arnold Smith toon de zich zijn plaats volkomen waard. Hij verwerkte de ballen die in zijn buurt kwamen uitstekend. Flemming kon min der overtuigen. In de slotfase werd hij vervangen door Hans Augustinus, die ge zien de reacties ook de keuze van het publiek was. SC Lisse-M.M.O. 34 (1-1). Ronnie Nes man, Ronald Faas en Harry van der Zet scoorden voor Lisse. Via 0-1 werd het 2-1 door een strafschop van Ronnie Nesman. Na de rust raakten beiden teams ontke tend en werd in een half uur de 34 eind stand bereikt. Ronald Faas maakte 2-1en na de gelijkmaker van M.M.O. Harry van der Zet uit een penalty 3-2. Alweer door een penalty werd het gelijk. M.M.O. trof daarna beslissend doel. Na 34 werd er niet meer gescoord in deze merkwaardig verlo pen match. het eigen publiek tevreden stellen met een 4-2 overwinning. Teylingen-VVSB 2-2 (2-1). Chris Does en Jan van Schoten scoorden voor WSB. Reeds na vijf minuten kwamen de gasthe ren op 1-0, en door een penalty werd de score naar 2-0 uitgebouwd. Vlak voor rust maakte Chris Does het eerste tegendoel punt voor de ploeg uit Noordwijkerhout. Jan van Schoten bracht zijn ploeg op gelij ke hoogte, waardoor deze vrij vriendelijke wedstrijd geen beslissing kende. Mauw 0-1; Edmund Brouwer 1-1; Nico Veldman 2-1. Beide ploegen waren sterk verjongd en gaven elkaar niet veel toe. In de tweede helft waren de gasten weliswaar iets ster ker, maar de thuisclub was met counters wel zo gevaarlijk. Hoofddorp-DCG 0-1 (0-0). Score: Frank Verschueren 0-1. Het met veel inzet strijdende Hoofddorp gaf het drie klassen hoger spelende DCG heel knap partij en had een gelijkspel wel verdiend. In de tweede helft werd de door gebroken Jan Brouwer buiten het straf schopgebied door keeper Tiethof gepakt. Daarvoor werd de DCG-doelman geno teerd door de arbiter. HBC-VSV 0-3 (0-1). Score: Van der Lugt 0-1; Zwaan 0-2; Van der Lugt 0-3. HBC speelde tegen VSV te individueel om werkelijk gevaarlijk te kunnen wor den. Bovendien bleek de Heemsteedse achterhoede nog niet op dreef. De zege van VSV was volkomen verdiend. HFC-Zandvoortmeeuwen 2-1 (0-0). Sco- Lijnden-Meerboys 1-2 (0-0). Score: Wim v. d. Voort 1-0; 1-1; 1-2. Van krachtsverschil viel in dit duel wei nig te bemerken. De gastheren hadden de pech dat bij een 1 -2 achterstand een straf schop van Erik Kramer op de lat afketste. stukje herhaalde met één man aan boord kon de „Tukker” zijn biezen pakken. Nieuw Vennep-DIO 1-1 (1-0). Score: Fred van Domburg 1-0; Bert de Jong (pe nalty) 1-1. Het was een matig duel, waarin DIO geenszins de mindere was van zijn een klas hoger spelende gastheer Nieuw Vennep. De gelijkmaker van de gasten werd ge scoord uit een penalty wegens hands. Fred Munk had de bal maar voor het inkoppen, toen een der Venneper verdedigers de bal met zijn handen onderschepte. Inmiddels had ook Nederland zijn eerste punt te pakken. Een in het veld zowel als aan slag uitblinkende Charles Urbanus, sloeg een tweehonkslag en werd thuisge bracht, na een honkslag van Ben Richard son, door Louis Jacobs met een opoffe rings slag. Na vijf innings leidde Cuba met Bloemendaal nam in de tweede helft het spel in handen en deed met drie goals een geslaagde greep naar de zege. Spaarnwou- de wist er niets tegenover te stellen. een voorsprong te nemen en ging toen gemakkelijker spelen. De thuisclub gaf het niet gewonnen, kwam een kwartier voor tijd weer langszij en pal daarop deed de na rust ingevallen Erik de Vlieger zijn oude club Zandvoortmeeuwen de das om. In de achtste slagbeurt kreeg Nederland de geest. Charles Urbanus sloeg de bal over het hek en nam Hegeman mee naar huis. Direkt hierna sloeg ook Ben Richard son de bal ver over de bomen: 4-10. Cuba 7-1. In de zevende inning viel er een home run te noteren van Alfonso Urquiola. In dezelfde slagbeurt konden ook Capiro en Marquetti scoren: 1-10. In de eerste wedstrijd voor de bekercom- petitie heeft de Kennemers geen sterke indruk achtergelaten en het de hele wed strijd erg moeilijk gehad tegen WFC. In de tweede helft was de Kennemers iets ster ker maar het moest oppassen voor zeer gevaarlijke tegenstoten van de thuisploeg. In een slechte wedstrijd heeft Beverwijk de magere resultaten voortgezet die reeds Het gelijke spel gaf de verhouding goed weer. Beverwijk-Alcmaria Victrix 1-2 (0-1). Score: 0-1; Rens Bras 1-1; 1-2. sloot in de laatste slagbeurt de wedstrijd grandioos af. Pitcher Eligio Kelly, die geen punt had toegestaan, was vervangen door de UW-werper Paul Mulder. Deze heeft het geweten. De honken liepen vol en Pe dro Medina sloeg zijn „grand slam” home run, nadat Rodriguez al een solo over het hek had geklapt. Urquiola sloeg als laatste de bal voor de tiende maal over de heining en bepaalde daarmee de eindstand op 164. Een foutloos spelend DSS, dat weer de beschikking had over Helma Kuyper heeft vooral in de slotfase gretig geprofiteerd van het zwakke Haagse veldwerk. Hoewel en Marian van Ginhoven in die zesde in ning via hits weer hoop aan de thuisclub, maar bovendien liet het Santpoortse veld werk het afweten. Een fout van de anders zo betrouwbare Ludy van Mourik deed Truus Ruiter niet alleen de gelijkmaker scoren maar stelde ook Betsy Berkhout in de gelegenheid Marian van Ginhoven over de thuisplaat te brengen. Een defensief sterk EDO gaf daarna geen kansen meer weg. Capac-WK 0-0-0-0-0-0-0 0. Anja Parlevliet 1-1-10-6 Nelissen-DSS 0-1-0-0-1-3-3 8. Kitty Liefting 2-04-0. Het honkbalminnende publiek was hier mee behoorlijk aan zijn trekken gekomen. In een leuke wedstrijd heeft Wijk aan Zee een goed resultaat behaald. De gehele wedstrijd was KW wat sterker, maar dit kwam omdat Wijk aan Zee het accent meer op de verdediging legde en via balbe zit trachtte er snel uit te komen. Uit een van deze uitvallen konden de bezoekers een voorsprong nemen, die in de tweede helft weer teniet werd gedaan. de ploeg van Huub Kouwenhoven nimmer in moeilijkheden kwam, kwam men toch niet verder dan runs van Helma Kuyper - tweede inning - en Jeanet Lacourt - vijfde slagbeurt. In de zesde inning ging Capac- WK echter voledig door de knieën. Slechts één hit van Helma Kuyper gekoppeld aan drie Haagse fouten deed de score tot 0-5 oplopen. Het krachtsverschil werd een in ning later nog eens onderstreept door slag- geweld van Els Kouwenhoven en Wil Huis man, opnieuw goed voor drie runs. Spe lend in de vorm van gisteravond moet het hoogst twijfelachtig geacht worden dat Capac-WK het hoofdklasseschap zal we ten te continueren. De voor vanavond vastgestelde wed strijd Mieloo Onze Gezellen-Bloemendaal is zonder opgaaf van reden uit het pro gramma genomen. KVV-Wijk aan Zee 1-1 (0-1). Score: Wim Schelle vis 0-1; 1-1. »en draai- imatische aalddruk- ileet met NFC-DCO 1-1 (1-1). Score: Henk Koren- stra 0-1, 1-1. In de eerste helft ging het treffen aardig gelijk op. Henk Korenstra, ouderwets draaiend, had na zijn eerste doelpunt pech met een schot tegen de paal. Na de rust waren de Haarlemmers sterker en hadden ook een betere conditie dan NFC, maar ze verzuimden de kansen te benutten. inkwielen, sn profes- 1. WFC-De Kennemers 1-1 (1-1). Score: Gerrit de Lauw 1-0; Gerrit van der Lugt 1- 1. midden- )- en sig ht. Zonder de nog zieke Jet Sikkema heeft EDO op de valreep voor de verrassing gezorgd waar het tot diep in de zesde inning niet naar uitzag. De start van Ter rasvogels moet de thuisclub zelfs veront rust hebben. Al op de eerste de beste bal van Marian van Ginhoven sloeg Renée van der Berg een driehonkslag, en toen Ineke Akkerman als derde slagvrouwe deze prestatie herhaalde, leek EDO een moeilij ke avond tegemoet te gaan. Sterk was echter het herstel van werpster Marian van Ginhoven, die gerenorhmeerde slag- vrouwen als Ludy van Mourik en Gerda Treuren herhaaldelijk kansloos liet. Maar ook EDO kwam er op het werpen van Els Koks niet aan te pas. Slechts Wil Kuypers en Caroline Smit kwamen tot hits, alvo rens de thuisclub in de slotfase toch nog toesloeg. Niet alleen gaven Truus Ruiter in de oefenwedstrijden naar voren kwa men. In de eerste helft konden de bezoe kers een verdiende voorsprong nemen door een fout van Henk Artmanni. Vlak na de rust kon de thuisploeg nog terugkomen, maar moest toch toezien dat het laatste antwoord van Alcmaria Victrix kwam. Als voorbereiding op de competitie en testcase voor de conditie waren de wed strijden voor alle teams evenwel bijzonder nuttig. Hillegom-LDWS 0-0. De Leidse tweede klasser LDWS was de eerste helft wel sterker dan zijn opponent, maar enkele goede reddingen van Hillegom-keeper Van der Velden voorkwamen Leidse doelpun ten. Na de rust kreeg Hillegom zelfs ruim de gelegenheid een voorsprong te berei ken, maar o.a. libero Ruud van Lierop zag een schot rakelings naast gaan, waardoor een bevredigend gelijkspel het resultaat werd. Altior-Van Nispen 4-2. Martien van Ee- den 2x voor Van Nispen, Gerrit van Tol (lx) en Kees Bader (3x) voor Altior. Het klasseverschil was in het treffen tussen RCH en WB, goed geleid door scheidsrechter Mittelmeyer, duidelijk merkbaar. Het tweede doelpunt van de thuisclub werd op slag van rust gescoord uit een penalty, omdat Menno Visser on deruit was gehaald. Voor de tweede helft werd de geblesseerde Gerard Boon bij RCH gewisseld voor Arthur Maaswinkel. TYBB-Halfweg 2-1 (1-1). Score: Lex van re: Chris Jongbloed 0-1; Hans Winter jr. 1- 1; Erik de Vlieger 1-2. Na een doelpuntloze eerste helft, wist Zandvoortmeeuwen drie minuten na rust II 3* (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-DEN HAAG. BMZ-EDO, de meest onberekenbare ploeg in de hoofdklasse softbal, heeft gisteravond te gen medekoploper Terrasvogels de in de afgelopen jaren opgebouwde faam weer eens duidelijk onderstreept door verras send de winst met 2-1 voor zich op te eisen. In de Residentie liet Nelissen-DSS weinig „heel” van het in de degradatie nood verkerende Capac-WK, dat een sma delijke 0-8 nederlaag leed. In de eerste klasse versloeg Nikon-HCAW UW met 3-2. Een resultaat dat Wera-Kinheim weer iets dichter bij de promotiewedstrijden bracht. BMZ-EDO 0-0-0-0-0-2-x 2. Marian van Ginhoven 7-0-34 Terrasvogels 1-0-0-0-0-0-0 1. Els Koks 7-044. gen. Zij protesteerden tegen het feit, dat er drie Nederlandse scheidsrechters voor het duel waren aangewezen. Vooral tegen hoofdscheidsrechter Hans Corpeleyn keerden zich hun bezwaren. Cuba weiger de in eerste instantie te spelen en gaf ook de opstelling van het team niet prijs. Het bleek allemaal een storm in een glas water, want de scheidsrechterscommissie hield voet bij stuk en Corpeleyn bleef achter de plaat. Natuurlijk was dit geen verstandige keuze, in aanmerking genomen, dat er andere uit onpartijdige landen afkomstige scheidsrechters aanwezig waren. Boven dien had Corpeleyn als veldscheidsrechter bij eerdere duels nu niet bepaald een goe de indruk achtergelaten. De Nederlandse hoofdscheidsrechter heeft het, vanwege het grote overwicht van de Cubanen, niet moeilijk gehad. De Cuba nen konden over hem tevreden zijn. Hij toonde zich bepaald geen „thuisfluiter”. Bloemendaal-Spaarnwoude 3-0 (0-0). Score: Cees Kroese 1-0; Jacques Hoep 2-0; Hans van Driel Krol 3-0. De Cubanen die tot nu toe in de tiende Haarlemse Honkbalweek na twee nederla gen en één overwinning weinig konden imponeren, waren van te voren over de afloop van de strijd tegen Nederland niet helemaal gerust. De wereldkampioenen begonnen ruim vóór de wedstrijd te probe ren de Nederlanders van hun stuk te bren- Het lager (4e klasse) spelende Altior uit Langeraar, versloeg zijn tegenstander uit te Bollenstreek zonder erg veel moeite. In te eerste helft ging de strijd nog gelijk op, hoewel Altior toen al een kleine voor sprong bezat. Na de rust benutten de gast heren de kansen wat beter, en konden zij De Zuidkoreanen stelden het publiek in het duel tegen Australië bijzonder teleur. De razendsnelle Aziaten speelden bijzon der ongeïnteresseerd en stelden zich te vreden met een magere 2-0 overwinning. De eerste run kon worden geboekt in de derde inning doordat Hae Cong Park, na zelf door vier wijd op de honken te zijn gekomen door een honkslag van Hae Jang Lee en twee opofferingsslagen in het ver re veld van Jae Bak Kim en Dae Ung Bae, over de thuisplaat kon komen: 1-0. In de vijfde inning werd de tweede run gelopen door Jae Bak Kim, na een vier wijd en twee honkslagen (2-0). Kim stal het enige honk voor de Zuidkoreanen en dat vooral was voor het publiek een teleurstel ling. De naam die de Koreanen op dit gebied hebben - t.w. dat zij als razendsnel le muizen langs de honken rennen - maak ten zij tegen Australië bepaald niet waar. De Australiërs kwamen tweemaal op het tweede honk, waarmee de slagkracht van de ploeg is getypeerd. In het veld deden de Australiërs het niet eens zo gek. Het aantal gescoorde fouten bleef tot één beperkt en ook het aantal denkfouten, zoals aangooi en op de verkeerde honken of het willen aangooien op een honk, waar opdat mo ment geen medespeler staat om de bal te verwerken, viel mee. Al met al een slaap verwekkende vertoning. Cijfers: Australië: 000000000 0, Zuid- Korea: 001010000 2. Werpers: Alan Albury (9 inn) 2-5-6-1, Chul Soon Park <7‘/s inn) 84-5-0, Shi Jon Kim (l2/s inn) 1-0-0-0. Nederland: 000100030-4. Cuba: 010 15 0 3 0 6 16. Werpers: Bertil Haage (4% inn) 2-2-6-2, Jan Hijzelendoorn (2 inn) 2-24-0, Eligio Kelly (1 Va inn) 2-1-1-0. Paul Mulder (1 inn) 0-1-5-1. Omar Carrero (8 inn) 9-1-8-0, Jan Oliva (1 inn) 1-0-1-0. Homeruns: Charles Urbanus met een man, Ben Richardson, solo, beiden Nederland Antonio Munoz, 2 x solo, Alfonso Urquila, 2 x, solo, Armando Capiro, solo, Pedro Rodriguez 2 x, éénman met een man en een solo, Pedro Medina met drie man. Allen Cuba De stand: Japan 3-6, Zuid-Korea 34, Cuba 44, Nederland 3-2, Australië 3-0. Programma: vanavond 20.00 uur Australië- Nederland Morgen vrijdag 18 augustus: 14.00 uur Korea-Nederland, 20.00 uur Cuba-Japan. In totaal zijn er nu in de honkbalweek 28 homeruns geslagen. De Cubaan Antonio Munoz sloeg met vijf homeruns de meeste tot nu toe. (Van een medewerker) HAARLEM. Voor de strijd om de districtsbeker in West 1, waarvoor net als vorig jaar de voorronden in poulevorm worden verspeeld, zijn woensdagavond de eerste wedstrijden gespeeld. Daarbij vie len geen echte verrassingen te noteren. RCH (eerste klas) had aan het naar de tierde klasse gepromoveerde WB een makkie en won verdiend met 4-0. f

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19