Documentaire van Thijs Ockersen volgend jaar in Rotterdam Gesprek met CRM stelt Sam Fuller verfilmt oorlogservaringen kunstenaars teleur Kunsttiendaagse krijgt Opening muziekcentrum met Edo de feestelijke opmaat Waart Regisseuse wil met Nouchka van Brakel filmt voor vrouwen streekgenoten exposeren bosch\ I ,,Een vrouw als Eva" op tijd komen GROOT NIEUWS voor tekenaars ontwerpers architecten enz^ it .sfestó ng Scheppende Handen maakt weinig kans op meer subsidie n Organisaties vrezen afschaffing ASK Non-stop programma op Leidseplein in Amsterdam Utrechts orkest zoekt nog naar vaste dirigent door John Oomkes Cameravrouw Otto Haringa j 11 KUNST ZATERDAG 1 Q AUGUSTUS 1978 0 (Var. onze kunstredactie) w AMSTERDAM. Vijf jaar lang heeft hij geen films gemaakt. Maar nu krijgen we dan toch weer een werkstuk te zien van de Ame rikaanse regisseur Sam Fuller, die ooit door de critici van de Franse Nouvelle Vague is uitge roepen als een van de grote „au teurs” van de Amerikaanse cine ma. In Israel, Ierland en Joegosla vië werkt Fuller aan zijn come back met een oorlogsfilm, „The Big Red One”, die een sterk auto biografische inslag zal krijgen. II verkoop en service Jansweg 26-28 Haarlem y Tel. 023-322231 VERHUISLIFT w (Van onze kunstredactie) rt zum (Van onze Haagse redactie) niet tot het gewenste resultaat. (ADVERTENTIE) taatslo- Mouse irtage. :e. bodem We- 3 juli werd slag- Mol k de jaar k bij d bij raak, frag- leuterse- tv-serie. ournaal entspro- is, great maal en etters. lekt (1), jat naar film. Een en ander is opgezet om het kaartjes kopende publiek, dat bij het Ciscabureau- tje in de hal van de Stadsschouwburg soms uren in de rij moet staan, het wach ten te veraangenamen. De gegadigden kunnen een volgnummertje trekken en zich vervolgens in het feestgewoel storten. Allerwegen opgehangen borden geven aan wanneer men aan de beurt is. Als presentatoren van het gebeuren zijn onder andere aangetrokken Berend Bou- dewijn, Hans van Willigenburg en Guus Oster, die ter plekke interviews zullen hou den met allerlei coryfeeën uit de Neder landse artiestenwereld. De toegang tot de ze manifestatie, die zaterdag 26 en zondag 27 augustus wordt gehouden, is gratis. HAARLEM. De eerste draaidag zit er voor het grootste deel op als regisseuse Nouchka van Brakel even achter een groot glas gemberbier zit uit te puffen in een oer-Haarlemse lokaliteit in de Bree- straat. „Uit het feit dat we met de opna men van „Een vrouw als Eva” een dag eerder dan gepland van start zijn gegaan, blijkt onze gretigheid”, zegt ze met een nauwelijks verholen enthousiasme. „We konden gewoon niet langer wachten met filmen. Dat is al iets opmerkelijks. Mees tal is het moeilijk om de hand te houden aan een tijdschema”. De nieuwsgierigheid om te ervaren hoe het werken met een sterke rolbezetting met onder meer Maria Schneider en Monique van der Ven in de praktijk zou uitpakken, was wel heel groot. „Een vrouw als Eva” is Nouchka’s twee de grote speelfilm. Vorig jaar leverde zij haar eersteling af met „Het Debuut", een goed ontvangen film met een volledig Ne derlandse bezetting en met Marina de Graaf en Gerard Cox in de hoofdrollen. Maar al eerder had zij de aandacht op haar onmiskenbare talent gevestigd met „Een Winkelier keert niet weerom”, korte pro ducties als „Sabotage”, „De Baby in de Boom" en „Wie als meisje geboren is, wordt toch nooit een jongen”. Die laatstgenoemde titel vormt op zich een veelbetekenend kenmerk voor Nouch- Dat oeuvre werd gestart in 1949, met de western „I Shot Jesse James". In de jaren voor de oorlog was Fuller bij het medium film alleen betrokken geweest als scena- rio-schrijver, daarvoor was hij werkzaam als misdaadverslaggever, romancier en cartoonist. Die vaardigheid in schrijven is erg belangrijk geweest voor Sam Fuller omdat hij juist daardoor in staat was als regisseur zijn eigen scenario’s te blijven schrijven. En juist daardoor konden zijn films zo herkenbaar „Fuller” worden, Ockersens film zal getoond worden op het Film International-Festival in februari 1979, in Rotterdam, waar dan ook een retrospectief wordt gewijd aan Fullers oeuvre. Tot 17 september is op een groepsexpo- sitie in Galerie de Kapberg aan de Slotweg in Egmond aan de Hoef een aantal teke ningen en schilderijen te zien van Jaap Ploos van Amstel uit Haarlem. Zijn onder werpen zijn onder meer Stonehenge, de magische plaats van Keltische dru3den in Engeland en Italiaanse interieurs. Bovendien is Sam Fuller wel actief geble ven als schrijver, niet alleen van door anderen te verfilmen scenario’s („The Klansman” van Terence Young bijvoor beeld), maar ook van romans. Zo zal bin nenkort ook een dikke roman op de markt komen over de gebeurtenissen die nu wor den verfilmd in The Big Red One. een bom ingeslagen. Hoe dat met „Een vrouw als Eva" zal gaan, is natuurlijk afwachten. Je weet op het moment dat je aan het draaien bent nooit helemaal in hoeverre je er in zult slagen om je ideeën ook op het witte doek vorm te geven. Wat dat betreft, waag ik misschien wel veel, maar ik hou nu eenmaal van risico’s”. De Roemeense dirigent Corneliu Dum- braveanu, die in juni bij het USO zijn Westeuropese debuut maakte, zal het ko mende seizoen negen concerten voor zijn rekening nemen. Het plotseling overlijden, drie weken ge leden, van dirigent Willem van Otterloo maakte het voor het USO noodzakelijk om op zeer korte termijn voor 21, over het gehele komende seizoen gespreide concer ten, vervanging te zoeken. DEN HAAG. We zijn geen stap ver der gekomen. Zo vertolkten donderdag vijf organisaties van beeldende kunste naars hun gevoelens over het gesprek dat zij hadden op het ministerie van CRM over de dreigende afschaffing van de Aankoop Subsidieregeling Kunst werken (ASK). De vertegenwoordigers van de Haagse Kunstkring, Pulchri Stu dio, Arti, BBK en BBK’69 vrezen dat de voorgenomen maatregel op Prinsjesdag in september al in de CRM-begroting te vinden zal zijn. I Deze plannen stuiten op heftig verzet van de zijde van de kunstenaarsorgani saties en de galeriehouders. In hun ge sprek op het ministerie hebben zij ge steld dat het afschaffen van de ASK de nekslag betekent voor vele galeries en daardoor voor vele, vooral jonge beel dende kunstenaars. De subsidie, die thans maximaal twintig procent be draagt van de waarde van de aange- Het plan om de betreffende subsidie gelden in het vervolg aan te wenden voor kunstuitleeninstellingen, waarbij het rijk voor de selectie van de uit te lenen wer ken gaat zorgen, achten de organisaties onaanvaardbaar. Het rijk zou hiermee een monopoliepositie krijgen bij de bepa ling wat kunst is. Bovendien zeggen de kunstenaars het onlogisch te vinden dat de huidige regeling zal worden ingeruild tegen de onzekerheid van de kunstuit leen. Het is immers zeer de vraag of dat wel ten goede zou komen aan lagere inkomensgroepen. kochte werken, zal immers komen te vervallen. Brakel en art-director Inge Kolff bij het kiezen van locaties in en om de Spaarne- stad zeer secuur te werk gegaan. Waarom juist Haarlem? Heeft Nouchka een bin ding met deze stad? De regisseuse: „Ach, eerst nu leer ik H. iarlem wat meer waarde ren. De stad heeft wat meer kleinschalig heid dan het drukke Amsterdam en die sfeer spreekt me aan. Wat provincialer, denk ik”. .00 Jour- laf 21.00 ia: 21.00 12.00 Die ie. 22.55 een volledig assortiment normatone en architectone unieke telefoon post service kantoorcentrum Breestraat 52 Beverwijk tel 02510-27741 phane Audran, Christa Lang (mevrouw Fuller) en Siegfried Rausch. Fuller bedoelt met zijn film niet een spektakelstuk te maken, maar een film over een klein groepje mensen die toeval lig soldaat zijn geworden en die moeten vechten tegen een vijand die zij niet ken nen. Zelfs tijdens de nogal grootscheepse scènes van gevechtshandelingen werkt de regisseur met voornamelijk close ups van sergeant Marvin en zijn mannen. Waarbij de Langste-Dag-achtige tonelen niet meer zullen zijn dan beeldvulling op de achter grond. Aldus is de waarneming van Thijs Ockersen, de Nederlandse filmer die een documentaire over Fuller en zijn werkme thoden tijdens de opnamen in Israel maak te. UTRECHT (ANP). Het Utrechts Sym fonie Orkest heeft Edo de Waart gecon tracteerd voor het openingsconcert van het nieuwe Utrechtse muziekcentrum Vredenburg op 26 januari. Op het pro gramma staat behalve een voor deze gele genheid geschreven opdrachtwerk van Otto Ketting onder andere de vierde sym fonie van Brahms. £ON ie ti- ema- ram- zon- ngen )uba nder tanse r wat Igen- igele- nder- Daar t het >n is. ikke- Jan ering 1. Da- ’ronk voor- voor gena- 10.50 3.35 Do- jurnaal. 1 Repor- )ie Aus- rogram- portage. benteuer ualiteiten i Bayen- ie. 20.00 jk. 21.15 Journaal pel. 23.15 irnaal. eugdfilm- i 47 A, tv- n Morgen ).2O Weer- prograrr.- i, tv-serie. 3.05 Jour- Daarnaast is de keus van de camera vrouw een opvallende, Nourit Aviv maak te naam met de zeldzaam mooie beelden van Daguérrotype van Marguérite Duras, overigens ook al een regisseuse die een vrouwelijke problematiek centraal stelt in haar films. Hoe is Nouchka tot de keus van Aviv en Schneider gekomen? „Nadat ik Nourit per brief gecomplementeerd had, ontstond een regelmatig contact. Toen ik and Pe- 1. waardoor men hem als „filmauteur" is gaan beschouwen. Ook al is Fuller altijd een cineast geweest die werkte voor een zo breed mogelijk publiek. Met Edo de Waart is nu afgesproken dat hij in het kader van de openingsmanifesta- tie van het muziekcentrum ook op 28 januari een concert van het USO zal diri geren. Dan wordt de tweede symfonie van Mahler uitgevoerd met medewerking van de sopraan Reingard Didusch van de ope ra van Dusseldorf, de alt Sylvia Schlüter en enkele Utrechtse koren. Verder hebben het USO en De Waart plannen voor een uitvoering van de derde symfonie van Mahler in het seizoen 1979-1980. Algemeen was bij de beeldende kun stenaars donderdag het gevoel dat men weinig is opgeschoten. Het ministerie deed geen enkele toezegging, al zei een woordvoerder dat een deel der bezwaren in overweging zullen worden genomen. De minister zal in ieder geval binnenkort beslissen of de subsidieregeling wordt gehandhaafd of wordt afgeschaft. Tot zijn bekendste films behoren de oor logsfilms „The Steel Helmet" (uit '51) en „Fixed Bayonets" (eveneens uit ’51), de spionagefilm „Piek Up On South Street" (uit '53, op het filmfestival van Venetië met een Bronzen Leeuw bekroond). Vanaf 1957 („Run of the Arrow") ging Fuller zijn films ook nog zelf produceren. Met „Shock Cor ridor” (een misdaadfilm) won hij zes on derscheidingen op het festival van Valla dolid. Met „Merills Marauders", „The Na ked Kiss” en „Dead Pigeon On Beethoven Street” (eigenlijk een tv-film, gemaakt in de Duitse serie Tatort) bestendigde hij zijn faam. Aan het non-stop programma werken onder meer mee: het Publiekstheater, de Nederlandse Operastichting, het Neder lands Blazersensemble, toneelgroep Cen trum en cabaret Don Quishocking. Buiten de .podia zijn er verder poppenkasten, een straattheater groepje en kinder circus Elle boog, waar een ieder die durft zich op het slappe koord mag wagen of de trampoline bespringen. De Kunsttiendaagse wordt gehouden van 15 tot en met 24 september. Op 11 september begint de kaartverkoop bij de theaters zelf. Voor die tijd loopt de bespre king via Cisca, waar de kassa's vanaf 26 augustus van 10.00 tot 20.00 uur geopend zijn (ook op zondag). Niet-Amsterdam- mers kunnen hun bestellingen doen bij de theaterbespreekbureaus van de VVV in hun woonplaats. De prijzen voor de Kunsttiendaagse be dragen onveranderlijk „een, twee of drie knaken" oftewel 2,50, 5,- of 7,50. Het programma biedt dit jaar 220 voorstellin gen in 21 theaters, musea en kerken. Ook de buitenwijken komen aan bod met het Cleyntheater in Noord, De Hoeksteen in West, Kelbergen in de Bijlmer en de Meer vaart in Osdorp. Het volledige programma is te vinden in de Uitkrant, die vanaf vrijdag 18 augustus gratis verkrijgbaar is bij de Cisca-ticketshop in de hal van de Stadsschouwburg. De laatste opmerking moeten we even wel met een korreltje zout nemen, omdat veel zaken er blijk van geven dat Nouchka van Brakel en producent Matthijs van Heijningen niet over een nacht ijs gaan. Zo lijkt de naam van Maria Schneider (be kend van Last Tango in Paris) een goede garantie voor de publieke belangstelling. Schneider geeft dat zelf, zij het mumme lend, toe. „Maar dat is niet de reden dat ik aan Nouchka’s film meewerk”, voegt ze er desgevraagd aan toe, „het is veeleer zo dat ik rustig bekijk welke regisseur en welk script mij aanspreken. En hier kan ik achter staan.” (ADVERTENTIES) 18.50 jentspro- uer der Amuse- rrogram- 5 Teken- arschun- ontraste ie. 23.30 ke, speel- Enkele concerten uit de oorspronkelijke „Van Otterloo-series” zullen worden ge leid door Kees Bakels, die al een aantal concerten met het USO dirigeert, en de Engelsman Christopher Seaman, die ook in 1977 en 1978 al concerten van het USO heeft geleid. Seaman is enkele jaren eerste dirigent geweest van het BBC Scottish Symfony Orchestra en hij heeft nu de leiding van de Northern Sinfonia. portpro- rogram- a 1, tv- Politiek ge. 21.15 00 Jour- entspro- je. 00.05 De jonge Nederlandse dirigent Gerard Oskamp, eerste-prijswinnaar van het diri gentenconcours van Bournemouth, die in mei 1977 zijn Nederlandse debuut maakte bij het Residentie Orkest, en de Duitse dirigent Frans-Paul Decker, zullen het ko mende seizoen elk vier concerten leiden bij het USO. Decker was van 1964 tot 1968 dirigent van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest. De laatste jaren is hij eerste dirigent van het Symfonie Orkest van Montreal. De Kapberg, een galerie die alleen gedu rende de zomermaanden open gaat en gesteund wordt door Toer-In, is van woensdag tot en met zondag geopend van 14-17 uur, alsmede op vrijdagavond. kenau heeft Sam Fuller als eenvoudig tirailleur meegemaakt. Voor betoonde moed tijdens de landing op Sicilië werd Fuller met een Bronzen Ster onderschei den, voor zijn deelname aan „Normandië’ kreeg hij nog eens de Zilveren Ster. bij haar een keer de plannen besprak voor „Een vrouw als Eva” viel de naam van Maria Schneider. Nourit bleek Maria goed te kennen en het toeval wilde dat Maria op die dag opbelde”. „Wat Nourit betreft, ik heb haar om twee redenen gekozen. Allereerst voelt zij als vrouw de te filmen problematiek goed aan en ten tweede kan ik met haar shots ma ken die zo’n 70, 80 seconden kunnen du ren zonder dat het verveelt. De handeling, de mensen komen dan centraal te staan. Ik hou niet zo van de snelle, flitsende aanpak van de Amerikanen, waarbij telkens van uit andere hoeken shots worden genomen. Het geheel komt daarbij wellicht wat lang zamer over, maar binnen de beperkte tijd die we hebben kunnen we zo toch zorgvul dig zijn. De situaties waar het om gaat komen in ieder geval zorgvuldig uit de verf. Dat is vanmiddag (vrijdag red.) al wel bewezen in de scènes die we in de Haarlemse binnenstad hebben geschoten. In betrekkelijk korte tijd stond het er eigenlijk op.” Die opmerking brengt het gesprek eigen lijk vanzelf op de keus van Haarlem als decor van „Een vrouw als Eva”. Een maand of wat geleden zijn Nouchka van Verhuisondernaming Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met Korte Spaarne 21, Haarlem, tel. 023 326099/075-171700. Dat was in '73, het jaar dat zijn project- Riata in het water was gevallen wegens interne ruzies Sedertdien bleef Fuller non-actief, dat wil zeggen hij reisde heel Europa en Noord Amerika af voor het geven van gastcolleges op universiteiten en filmacademies. In Edinburg, Londen en Parijs was hij gast tijdens retrospectieven van zijn films. En hij liet zich verleiden tot gastoptredens, als acteur dus, in films van vroegere bewonderaars die zelf films zijn gaan regisseren: Jean-Luc Godard, Dennis Hopper, Luc Mollet en meest recent Wim Wenders („Der Amerikanische Freund"). Hoe het ook zij, het wordt voor Nouchka van Brakel en haar staf een spannende tijd. Voor producent Matthijs van Heijnin gen zal daarbij ongetwijfeld ook meespe len dat „Een vrouw als Eva” als het even kan, eerder moet worden afgeleverd dan de over een vergelijkbare problematiek handelende film van de Nederlandse cine ast George Sluizer. Eerder deze week werd namelijk bekend dat binnenkort de opna men zullen beginnen voor „Twee vrou wen”, naar de gelijknamige roman van Harry Mulisch. De concurrentie-overwe- ging speelt des te nadrukkelijker als we weten dat Sluizer ook kan bogen op een „zware” rolbezetting met Anthony Per kins, Bibi Andersson en Sandra Dumas in de hoofdrollen. De tijd zal ook nu weer veel leren. The Big Red One is het verhaal van een groep soldaten uit het zestiende regiment van de Eerste Infanterie Divisie van het Amerikaanse leger, dat betrokken is ge weest bij de geallieerde'invasies op de kusten van Noord-Afrika, Sicilië en Nor mandië (Ohama Beach). Al deze acties en ook nog de bevrijding van het in Tsjecho- Slowakije gelegen concentratiekamp Fal- De stichting had, nadat CRM een bere kening voor de rijkssubsidie voor 1978 had opgegeven, verzocht om een gewijzig de subsidietoezegging. Op 17 mei werd door CRM meegedeeld, dat goedkeuring onthouden werd aan de invulling in de door de stichting voorgestelde organisatie structuur van de huidige directeur als or- ganisatorisch-inhoudelijk directeur, zodat deze op zijn huidige niveau ingeschaald moet blijven”. De stichting zag in die CRM-brief een besluit. Er werd een beroep ingesteld bij de afdeling Rechtspraak en er werd gelijk verzocht, dat besluit te schorsen. Veel re sultaat heeft dat schorsingsverzoek niet gehad (het beroep tegen het besluit kan nog in een later stadium aan de orde komen). De afdeling Rechtspraak meent namelijk, dat het schrijven van CRM niet als een op rechtsgevolg gericht besluit kan worden beschouwd. Het is, aldus de afdeling, aan te merken als een nadere standpuntbepaling. Ook de door CRM verstrekte berekening bevat geen op rechtsgevolg gericht besluit. De stichting is daarom, aldus de Raad van State, niet ontvankelijk in het beroep. DEN HAAG. Het ziet er nog niet naar uit, dat de stichting vrijetijdscen trum Scheppende Handen in Hengelo wat meer geld van CRM kan loskloppen. Na een vergeefse poging om van het ministe rie van CRM meer financiële ruimte te krijgen, leidde ook een beroep op de afde ling Rechtspraak van de Raad van State Al tijdens de oorlog kreeg Fuller het idee ooit een film over zijn oorlogservaringen I te maken, maar nu komt het er dan einde lijk van. In The Big Red One worden de hoofdrollen gespeeld door Lee Marvin, Mark Hamill (Luke Skywalker uit Star Wars), Robert Carradine (zoon van John, halfbroer van David en Keith, allemaal befaamde acteurs) Bobby de Gicco, Ste- ka's aparte positie in het Nederlandse filmwereldje. Feitelijk is ze het enige, gro te vrouwelijke regietalent, waarop we ons kunnen beroemen. Daarnaast heeft het natuurlijk betekenis voor haar plaats in het filmvak. Ook in haar nieuwe film zal Nouchka van Brakel niet onder stoelen en banken steken dat ze in de eerste plaats vrouw is en graag werkt voor vrouwen. Volmondig wordt die conclusie door haar beaamd. „Kijk”, zegt ze, „Een vrouw als Eva" gaat over een problematiek die allereerst vrouwen aangaat. Monique van der Ven speelt een gehuwde vrouw, Eva dus, die op vakantie in Frankrijk Liliane (Maria Schneider red.) tegenkomt. Lilia ne is een vrouw die een heel ander levens patroon heeft, iemand die bovendien voor de lesbische liefde heeft gekozen. Eva merkt dan voor het eerst hoe haar leven bepaald wordt door haar man en kinderen en leert langzamerhand beseffen dat zij zelf niets meer in de hand heeft. Die pro blematiek, ook die van de lesbische liefde, mag dan vaak in Nederland besproken worden, in het buitenland is die zeker actueel". Nouchka: AMSTERDAM (ANP). De Kunsttien daagse waarmee Amsterdam de opening van het nieuwe theaterseizoen pleegt in te luiden krijgt dit jaar een extra feestelijk tintje. Op en rond het Leidseplein zullen twee podia en een tent verrijzen, waar twee dagen lang non-stop voorstellingen te zien zijn van de meest uiteenlopende gezelschappen. Voorts komt er een expo sitie, worden films vertoond en zal op talloze kraampjes informatie voor het grijpen liggen over het repertoire voor het komende seizoen. De subsidieregeling bestaat sinds 1960. De laatste jaren heeft het ministerie van CRM hiervoor telkens een bedrag van twee miljoen gulden uitgetrokken. In ju ni gaf de Raad voor de Kunst, een be langrijk advieslichaam voor CRM, te kennen dat de ASK zou moeten worden afgeschaft, omdat de kunstwerken ten goede zouden komen aan een te kleine groep in de samenleving. Voorgesteld werd het geld te gebruiken op het gebied van de kunstuitleen. Naar de mening van de raad zou het rijk zelf de kunstwerken moeten aankopen en plaatsen in de uit- leeninstelhngen 0.00 Jour nal 2100 j 21.00 Satirisch n Hood, Andere argumenten tegen de door de Raad voor de Kunst voorgestelde rege ling betreffen de angst dat galeriehou ders minder snel beginnende kunste naars kansen zullen bieden en dat kun stenaars die zich nu nog kunnen bedrui pen straks bij Sociale Zaken zullen moe ten aankloppen. Ook dat kost de over heid geld. Daarnaast menen de kunste naarsorganisaties dat de Raad voor de Kunst haar advies heeft gebaseerd op verouderd cijfermateriaal. Recente on derzoekingen zouden aantonen dat steeds bredere lagen uit de samenleving ertoe overgaan een kunstwerk te kopen. Aan, de expositie wordt verder deelgeno men door Ruin Fisher en Ivlichiei Czn. D’Hont met tekeningen, Maarten Thiel met schilderijen, objecten en grafiek en door Ton Alberts en Arnold Hamelberg. Van Hans Ruyssenaars zijn onder meer schetsen en foto’s tè zien die betrekking hebben op architectonische opdrachten. „Ik hoop, ik denk dat „Een vrouw als Eva” op tijd komt. Mogelijk kan de werking internationaal dan groter zijn dan van „L’une chante l’autre pas" van Agnes Varda, die voor ons land met haar film gewoon vijf jaar te laat kwam omdat zij niet eerder de kans kreeg om haar gang te gaan. Anders was „L’une chante" net zoals in de Verenigde Staten ook hier als Alle door het USO gepubliceerde pro gramma’s blijven vrijwel onveranderd. Andere al geëngageerde dirigenten bij het USO voor het komende seizoen zijn Bohu- mil Gregor, Franz Bauer-Theussl, James DePreist, Ed Spanjaard, Yoav Talmi en Hans Vonk Het USO beraadt zich nog over de aanstelling van een nieuwe, vaste dirigent. Sam Fuller maakte het mee als eenvoudig tirailleur: de invasie van de geallieerden op de kust van Normandië. In zijn nieuwe film toont hij een groepje mensen die toevallig soldaat zijn geworden, zoals zovelen die meewerkten aan de bevrijding van het nazi-juk. A Tijdens filmop namen vrijdag middag in een Haarlemse super markt gaf Nouch ka van Brakel (rechts) regie-aan- wijzingen aan Eva (Monique van der Ven, midden) en haar vriendin Son ja (Marijke Merc- kens). >4^

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11